Tenebien Tenebien komentáře u knih

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Tahle série je moje srdcovka. (čteno v originále)

10.12.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

2,5 hvězdičky, protože Kultimu jsem dala tři (naštval mě, ale víc v recenzi na něj) a ten byl o dost lepší.
Obecně to nebyla špatná knížka, jen to byla špatná Zapata. Toxickej vztah Gaby a bráchy s kamarády mě občas dost štval. Gaby byla trošku blbá, když si nevšimla, že po ní Sasha jde, a navíc jsem tam to spojení moc necítila.
Jinak jsem si užila, jak to bylo sladký a celkově jsem si knížku užila, ale prostě očekávání byla větší.
Jinak jak lidi píšou, že se hrozně chechtali, tak mně to zas tak vtipný nepřišlo. Bylo tam pár momentů, ale že bych se musela smát nahlas? Ne.

23.06.2020 3 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

4,5 hvezdicky
Velmi kouzelny pribeh, na kterem jsem mimo jine ocenila i tu polskou/slovanskou inspiraci. Mohlo to byt klidne i delsi. (cteno v originale)

15.05.2020 5 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

3,5 hvězdy
Všichni píšou, že to není nic nového. No, není... Ale je to zábavné.
Jen ten rádoby milostný trojúhelník a celá ta milostná zápletka je nic moc. Víc fandím té straně Theo/Soren, ale i tak to má mouchy. Proč se do ní zamiloval? Vždyť spolu sotva promluvili a on už byl do ní hotovej. Blaise je takovej nijakej. Spíš kamarád, no. A nejvtipnější je, že nejvíc chemie měla Theo s Ericem, se kterým měla přesně tři interakce. :D No, snad to bude v dalších dílech lepší... V knížce se vyskytlo pár dalších dějových trhlin nebo spíš chyb, kterých by se dalo lehce zbavit, ale zase tolik mě neiritovaly. A úplně bych zapomněla. Je to napsané fakt čtivě. (čteno v originále)

23.04.2020 4 z 5

Síla bouře Síla bouře Cinda Williams Chima

Tak na začátku jsme se seznámili s Evanovým a Destinovým pozadím (s tím, jak se seznámili, ne s jejich pozadím :-)), a proto byl trošku pomalejší rozjezd. Ale potom už knížka valila. Na druhou stranu se nám tam malinko navršily další menší plot holes (eh, jak to říct česky?), které mě celkem iritovaly. (čteno v originále)

16.04.2020 4 z 5

Síla stínů Síla stínů Cinda Williams Chima

No, byla jsem trošku zklamaná, že se neobjevil Ash. Ze začátku to bylo slabší, ale nakonec to nabralo obrátky. (čteno v originále)

13.02.2020 4 z 5

Síla ohně Síla ohně Cinda Williams Chima

Tak dobré jako původní série to nebylo. Navíc mi ta knížka zlomila srdce asi tak v druhé kapitole... (Asi budu do budoucna předstírat, že se to prostě nestalo a tyhle dvě série spolu vůbec nesouvisí. :D) Ale i tak jsem zvědavá na zbytek.
Jen teda nechápu, proč není česky vydaná ta původní série. Tady se objeví plno spoilerů a navíc čtenář, který nezná Seven Realms (nevím, jak je to přeloženo do češtiny), se bude mnohem hůř orientovat v už dávno vybudovaném světě. (čteno v originále)

17.01.2020 4 z 5

Bylo to opět vtipné. A tentokrát to nebylo ani tolik zacyklené díky tomu, že jsme sledovali cestu lupičů za lupem. :-)

27.11.2019 4 z 5

Jeden temný trón Jeden temný trón Kendare Blake

Já opravdu doufala, že se tahle série zvedne. Je tam tolik promarněného potenciálu, že se mi chce brečet. Postavy se chovají divně, je tam plno dějových nesrovnalostí, děj skáče a přeskakuje a nejhorší je autorčin styl psaní (v češtině si to nedokážu ani představit). Jenže to má hrozně moc potenciálu a fakt mě mrzí, že to dopadá takhle, proto dávám 2,5 hvězdičky a třeba se k sérii někdy v budoucnu vrátím. Zatím na ni v Kindlu nechám prášit. :-) (čteno v originále)

09.11.2019 2 z 5

Nová velká kniha o mateřství Nová velká kniha o mateřství Klára Kaiserová

Na editaci by se dalo dost zapracovat. Je tam plno chyb a některé věty ani nedávaly smysl. Jinak je v ní ale plno informací. Ovšem i tak bych těhotným spíš doporučila knihu od Anne Deansové Kniha knih o mateřství.

15.09.2019 3 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Mnohem lepší než první díl. S Konstantinem do pekel! (čteno v originále)

15.09.2019 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Zapracovala bych na tempu. Některé pasáže letěly, jiné se táhly. Jinak ale super počtení. Jen teda představa Mrazíka jako pěkného mladého chlapíka s uhrančivýma očima byla alespoň na začátku dost nemožná. :D (čteno v orginále)

15.09.2019 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Zase mě to bavilo. :-)

07.07.2019 4 z 5

P.S. Mám ťa rada P.S. Mám ťa rada Kasie West

Návyková četba, ale furt to nebylo ono. Jsou mnohem lepší knížky od Kasie Westové. Jen teda ty nejlepší u nás nevyšly. *nechápe* (čteno v originále)

24.06.2019 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Lepší než první díl. Hrozně mě bavily flashbacky. Proč jako jenom dvě knížky? :-) (čteno v originále)

24.06.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

4.5 hvězdičky
Ze začátku jsem se nemohla začíst. Trošku jsem se ztrácela, ale to bude tím, že jsem trilogii Griša četla už asi před dvěma roky a k Šesti vranám jsem se dostala až teď. Každopádně po asi 100 stránkách jsem se začetla, že jsem se nemohla odtrhnout. Takoví fantasy Dannyho parťáci. :-) (čteno v originále)

24.06.2019 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Lepší než druhý díl, ale stále zbytečné. (čteno v originále)

28.05.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

3,5 hvězdičky

Stále je to výborné, ovšem trošku se to zacyklilo. Nicméně jsem se i tak chechtala. Uvidíme, jaká budou pokračování. :)

26.05.2019 3 z 5

Deník rostoucího bříška Deník rostoucího bříška Bára Trojanová

Ze začátku dobré, v půlce to ztrácí šmrnc, ale konec je zase celkem vtipný.

17.02.2019 3 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Špatný, špatný, špatný. A ten konec to úplně zabil. (čteno v originále)

28.11.2018 2 z 5