Tenebien Tenebien komentáře u knih

Ohnivá Ohnivá Kristin Cashore

Fire mi seděla mnohem víc než Katsa. Obecně mě i kniha víc bavila než první díl. (čteno v originále)

28.02.2017 4 z 5

Výnimočná Výnimočná Kristin Cashore

Měla jsem pár výhrad (někdy hlavní hrdinka a tempo příběhu), ale i tak se mi kniha líbila. (čteno v originále)

20.02.2017 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Tak můžu s klidným srdcem říct, že to byla moc pěkná knížka. Epilog byl super. Ostatní povídky taky. Vy, co jste odkázaní na češtinu, fakt vám to čekání nezávidím. :-) (čteno v originále)

08.02.2017 5 z 5

Posledná hviezda Posledná hviezda Rick Yancey

Nevím, co se téhle sérii stalo, ale já se straaaaašně nudila. Začalo se mi to líbit až někde kolem 80 %. Škoda. (čteno v originále)

17.01.2017 2 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Oproti prvnímu dílu o dost slabší, ale stále to není tak hrozné jako třetí díl, který právě čtu. (čteno v originále)

02.01.2017 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Oddechovka. Velká oddechovka. Po prvních několika stránkách jsem si myslela, že to nedočtu, protože to bylo fakt strašný. Ale pak se to celkem zvedlo. :-) Každopádně jsem si teda řekla, že přečtu celou sérii, čtu třetí díl a tenhle je zatím nejlepší, takže tak. (čteno v originále)

02.01.2017 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Jestli Winter byla magor, tak Levana byla šílenec. :-) Člověku jí bylo až líto, protože z takového prostředí asi opravdu nemůže vzniknout normální lidská bytost...

13.12.2016 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Winter byla tak trochu magor. To ale vůbec nevadilo, protože skvěle doplnila partu. :-) Knížka byla velká jízda a skvělé zakončení série.
Jen teda asi paní Meyerové neodpustím Wolfa. To si jako mohla odpustit. Zrovna můj oblíbený hrdina, jako. :-) Ale všechno dobře dopadlo, to je důležité!
Teď už čtu "Hvězdy nad hlavou" a epilog k Winter byl úžasný. (čteno v originále)

27.11.2016 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Ta poslední kapitola... ach. :-)

Cress nebyla tak skvělá jako Scarlet, protože mi její osobnost byla asi trošku bližší, nicméně jsem si ji i tak zamilovala. Její naivita mi po chvíli vůbec nevadila, protože to bylo všechno až roztomilé.
Knížka se pomalu nedala odložit a já už se nemůžu dočkat, až si přečtu Winter a Fairest a zbytek povídek, co jsem přeskočila, protože chci vědět, jak to všechno dopadne. :-)
Thorne je výborný i v tomhle díle... samozřejmě.
Jo a knížka je opravdu vtipná. Začátek šesté kapitoly a plánování svatby mě odrovnal. Samozřejmě se tam najde plno dalších scén a prupovídek, které stojí za zaznamenání. Prostě paráda!
Akorát chudák Wolf... No, omluvte mě, jdu si přečíst Winter. :-) (čteno v originále)

24.11.2016 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Scarlet byla lepší než Cinder. Mnohem lepší. Až mám pocit, že jsem Cinder se čtyřmi hvězdičkami nadhodnotila. :D
Scarlet a Wolf mi přirostli k srdci a ani nechtěje, abych začala o Thornovi. Ten je s Cinder výbornej! :-)) (čteno v originále)

22.11.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Chvilku to trvalo, ale nakonec mi Cinder přirostla k srdci. :-) Vypadá to, že budu se sérií muset pokračovat dál, protože ten konec.
Co mi ale dělalo problém, to byl hlavní hrdina - Asiat (nejspíš). Ne, že by na tom bylo něco špatného, ale já si nějak nedovedu představit Asiata jako 'love interest' (jak to jen říct česky?). To je jen můj osobní problém. :-)) (čteno v originále)

21.11.2016 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Knížka se mi moc líbila, bylo to takové oddechové čtení. Jen ten konec mi přišel takový uspěchaný. Chtělo by to nějaké zakončení... (čteno v originále)

17.11.2016 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Super oddechovka. Xemerius prostě. :-) Díky němu jsem tomu dala pět hvězd.

10.10.2016 5 z 5

Milovaná Milovaná Toni Morrison

Už je to dlouho, co jsem knihu četla. Zaslouží si určitě víc, jen já z knihy byla dokonale deprimovaná...

08.10.2016 3 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Četla jsem to už někdy na jaře anglicky, takže detaily po mně nechtějte, ale pamatuju si, že jsem si říkala, že je to skvělé YA.

01.10.2016 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Xemeria bych chtěla taky jako kamaráda. :-)

01.10.2016 5 z 5

Čo bolo potom Čo bolo potom Jojo Moyes

Tohle se nemělo stát. Me Before You (četla jsem anglicky, tohle taky) mělo dokonalý konec. Ono vlastně nejde o špatnou knížku (ergo 3 hvězdičky, ale mám stejně pocit, že dávám moc), ale je tak trochu navíc...

07.09.2016 3 z 5