Nejkrásnější - Příběh Levany

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/big_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4.1763
Nahrávám...

Komentáře (158)

Kniha Nejkrásnější - Příběh Levany

Njangu
17. března

Na doporučení jsem tenhle kousek četla před Winter. Pro lepší pochopení Levany. Ale i tak na ní mám stejný názor. Snad ještě horší, než že bych jí chápala. Zažila si své, ale místo, aby se to neopakovalo se stala stejnou, zlou, zákeřnou osobou.
Každopádně bych klidně tenhle díl doporučila přečíst jako první. Jediné, co jsem pochopila, bylo usilování o Zemi a tak nějak ten příběh dokreslil ty předchozí.

adorjas
26. února

Zaujímavé dokreslenie hlavnej záporáčky zo série Mesačných kroník - minimálne to ukázalo lepší vhľad do jej motivácií a fungovania či myslenia. Na doplnenie tohto sveta fajn počin.


Carol1122
17.10.2022

Původně jsem se k této "povídce" nechystala, ale nakonec jsem byla mile překvapená, jak skvěle byl děj promyšlený a jak moc mě postava Levany zaujala. Jsem moc ráda, že jsem si tuto útlou knížečku přečetla ještě před finálním dílem Winter a takto to doporučuji i ostatním, aby motivy královny Levany a její backstory pochopili. Najednou vám totiž zapadne poslední dílek skládačky do motivů, proč se Levana tak chovala a jaký byly její úmysly... Rozhodně doporučuji!

knihomolka27
12.09.2022

(+ SPOILER) Asi to nebude dávat úplně smysl, ale tato kniha je moje první kniha z Měsíčních kronik...což samozřejmě znamená, že jsem Levanu brala prostě jako postavu, bez znalosti toho, kým je v sérii - krom toho, že tam má cejch záporačky. No a musím říct, že oproti Bez srdce a srdcové královně mi Levana přijde paradoxně jako daleko větší záporačka než právě Srdcovka, i přesto, že obě mají celkem podobné motivy svých příběhů - touží najít své místo ve světě, touží po lásce i přes jejich odlišnosti a nebojí si ušpinit ruce. Ale hlavně byly doby, kdy byly paradoxně jednimi z nejkladnějších postav v jejich příbězích. O to víc je to samozřejmě smutnější....věty typu kdyby pronásledují na každém kroku, a člověk si vlastně říká, že stačilo opravdu málo, a všechno to mohlo být jinak....proč prostě nemůžeme číst knihu o nějakém záporákovi, kterého můžeme hned jednoduše nenávidět?

Levanin příběh je velmi zajímavý, autorka opět propojuje starou známou pohádku s prvky nejen moderní doby, ale také přidává své vlastní linky příběhu, které se bravurně napojují na ten, který už známe a vzniká tak opravdu velmi zajímavý a originální koncept. Díky této knize dokážeme víc než z jakékoli jiné pohádky o Sněhurce pochopit Laveninu posedlost krásou, její vztah ke Sněhurce atd - v pohádkách se v tomhle do hloubky moc nejde, ale tady to máme všechno hezky propojené a vysvětlené, a hlavně to dává v rámci příběhu smysl.

Co víc dodat? Kniha mě určitě navnadila k přečtení série, jelikož se chci určitě dozvědět víc o tom jak to pokračovalo s Levanou, jestli potom všem došla svého vykoupení, co se stalo se Selene atd. Opravdu mě to zajímá a už se těším až se vrhnu na první díl série.

Úplně na závěr chci říct, že autorka dokáže skutečně napsat velmi pozoruhodné a živé charaktery, které se povznáší nad typickou pohádkovskou jednoduchost a plochost - obzvlášt pak jí to jde u záporných postav a jejích osobních příběhů, které v sobě vždy kombinují skvěle vykreslené prostředí a konečně hlubší sondu do nitra postav. Opravdu mě to moc baví číst, a pokud autorka napíše ještě další takový záporácký příběh, tak si ho nenechám ujít.

Na závěr se neubráním menšímu srovnání s Bez srdce - Nejkrásnější je samozřejmě daleko kratší, a možná i proto, na mě Bez srdce působilo jako příběh daleko víc komplexně a uceleně a i to prostředí mi přišlo daleko víc rozpracované, ale možná sem i vůči té zemi divů kapánek zaujatá, takže tak....

Gi-Gi
19.08.2022

i láskou můžeš zničit :-)

Vlci.Sestra
31.07.2022

Tak teď nevím, co si o Levaně myslet. Ze začátku mi jí bylo celkem líto (hlavně kvůli její sestře Chanary, která byla vážně nechutná), ale pak se ukázal její prohnilý vnitřek a já k ní cítila odpor nejvyššího kalibru... To co dělala už od začátku se nedá omluvit.
Alespoň vím, proč vypadá, jak vypadá (vždycky jsem nad tím přemýšlela), i když to samo o sobě také nemá dobrou historii.

Karciina
25.06.2022

Máte rádi bonusové knížky k sériím? Ty, které dal rozvíjí příběh postav, nebo spíše ty, kde poznáme postavy před příběhem. Já ráda obojí, a příběh Levany v Nejkrásnější je skvělý. Skvěle propracovaný padouch. Knížku ale doporučuji číst teprve po základní sérii Měsíčních kronik.

Trigger Warnings zneužití moci, vražedné fantazie, ovládání mysli, vražda, sexuální obtěžování

Pollbooks
03.03.2022

(+ SPOILER) Nutno říct, že Levana je za mě zatím ze všech knížek co jsem četla tak propracovanej padouch, že jsem nevěděla zda jí fandit, nebo společně s hrdiny doufat v její zkázu.

Samozřejmě mě zajímala její backstory, proč se stala takovou jaká je, v nějaké knize předtím nám házela autorka drobečky a já dychtící po celém příběhu sáhla po Nejkrásnější.

Všechno to začalo vysvětlením proč natolik používá svoje osobní kouzlo, nejprve jsem kroutila hlavou, ale pak mi to zapadlo do sebe a já to chápala a trochu s ní i soucítila.

Každopádně pokud jste nečetli Měsíční Kroniky a nechcete si to vyspoilerovat tak tohle raději nečtěte.
!SPOILER ALERT!

Když se mluvilo o nešťastné lásce, kterou Levana prošla, myslela jsem si že jde o klasický podraz, nebo že to byla láska jak hrom a on umřel.
Ale to co ona prováděla! Jednostranná láska je vždycky bolestivá (někteří ví o čem mluvím), ale jakým způsobem ho vmanipulovala do toho vztahu bylo teda až moc krutý i na Levanu.

Skončilo to tak jak jsem očekávala, potěšila mě i skutečnost, že jí přiznal co cítí a jak ho zničila.
Dobře jí tak...

Plyne z toho ponaučení, že Levana byla zkažená už od začátku a pokud v ní byla jen kapička nějaké laskavosti nedala to najevo a zemřelo to spolu s jejím drahým.

Co se týče psaní tak to zas bylo bravurně podáno, čtivé tak že jsem to stihla za jeden dlouhý večer.
A zjistit průběh událostí před Cinder byla taková třešnička na pomyslném dortu.

1 ...