Nejkrásnější - Příběh Levany

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/big_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4.2684

Kniha Nejkrásnější - Příběh Levany

vandalindakova
08. listopadu

Pořád nějak přesně nevím, co si o téhle knize myslet. Pokud člověk miluje měsíční kroniky, tak je jasný, že je tohle nutnost jak k přečtení, tak k vlastnění v knihovně.
Pokud od toho ale někdo čeká, že to vysvětlí chování Levany v původní sérii, tak zadržte. Teda pokud vám nestačí vysvětlení, že je to evil bitch. :D To pak jo, to tu máme krásně a detailně vidět.
Od toho se odvíjí i můj názor, já čekala nějakou morálně šedou postavou s důvodem, proč je taková. Ne ne, je prostě zlá. Tečka. A tenhle příběh nám přináší přímý přenos toho, čeho je sakra schopná. A že je to jedno velký fuj.
Takže na druhou stranu obdiv autorce, že to dokázala takhle zobrazit a popsat. Ale tak jako tak, víc stran bych o tom asi číst nezvládla. Díky čtivosti, velikosti písma a celkově formátu, že to bylo fakt rychlý.
Jediné překvapení pro mě bylo to, jaká vlastně byla její sestra, a jak se stalo to, že k ní byla spojená ta Winter.

TeriLin1111

3.5/5 ⭐
Samozřejmě že to není taková pecka jako ostatní díly série, s tím jsem počítala, koneckonců je to přece jen takový doplněk ale musím říct že jsem moc ráda že ho autorka vytvořila. Z nějakého důvodu jsem si myslela že Levana jako mladší byla skutečně hodná. No, trochu jsem se spletla ale zároveň jako chápu že si prošla nějakými věcmi a že možná v něčem měla dobré záměry ale moc se jí to nepovedlo. Líbilo se mi téma "posedlé" lásky, nebo jak to říct. To v knížkách moc nevídám a v celku mě to baví. Klidně si to přečtěte před čtvrtým dílem, ale jestli si to přečtete po něm stejně jako já, myslím že to vůbec nevadí.

Marsí5

No... Tak tohle byla teda rodinka k pohledání...
Levanin příběh je krátký, ale vhodně doplňuje některé informace ze série. Nedokážu Levanu ani pochopit ani litovat, protože to byla mrcha a husa už od dětství. A pak ještě psychopat.
Uznávám, že nemít tak krutou sestru, možná by dopadla jinak...
Knížka do série Měsíčních kronik, kdy na přečtení postačí jedno studené podzimní odpoledne :-)

knihomolkaMist

Pěkný náhled na věci z jiného úhlu pohledu. Bylo zajímavé dozvědět se, jak to vlastně celé bylo.
Chtěla bych jen říct, že tohle rozhodně nemá na ostatní díly série, ale je to fakt skvělé doplnění. A Marissa navíc píše tak skvěle, že to máte přečtené hned :)

Ryšava

V téhle knize jsem s Levanou soucítila, ale stejně to byla mrcha a psychopatka. Na druhou stranu chápu, že chtěla pouhé uznání a tak si ho vymahala aspoň strachem. Kniha se mi moc líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, až po měsíčních kronikách.

ÁňazLabyrintu

Za mě zatím nejslabší díl série, i když je to spíše vlastně taková doplňovací novelka. Myslela jsem, že se dozvím něco, co mě přiměje Levanu aspoň trochu litovat, a přestože to byl možná malinko účel tohoto prequelu (přece jen to neměla úplně lehké se svou sestrou), tak se mnou to nepohnulo ani o píď a Levanu nemám ráda pořád stejně a akorát mě to přesvědčilo o tom, že je fakt zahořklá a psycho odmalinka.
Bylo to napsané moc dobře, je to celkem důležité číst před tím, než se pustíte do Winter, abyste pochopili, kde se Winter vůbec vzala.

martineknatasa

Jsem ráda, že autorka ještě přidala k sérii tuto knihu. Ráda jsem se o hrdinech Měsíčních kronik dozvěděla další podrobnosti. Doporučuji k přečetení a jdu na další (dozvědět se ještě něco víc o Vlkovi.

dianaxn

Tuhle novelu k Měsíčním kronikám byste si měli přečíst mezi třetím a čtvrtým dílem (Cress a Winter)

Jsou tady odhaleny nějaké důležité klíčové momenty a zvraty, bez kterých byste pravděpodobně nepochopili nějaké informace ve Winter, takže bych to nevynechávala.

Tahle kniha vypráví o Levaně (což je hlavní záporná postava série), její minulosti a jejím dětství.

Čekala jsem, že to bude něco typu, jak moc těžký život Levana měla a ospravedlňování, proč se stala takovou, jaká je, a proto mě překvapilo, že to tak nakonec nebylo.
Přišlo mi to zajímavé tím, že nebyla vyobrazená jako kladná postava ani ze svého pohledu, protože byla psycho a evil už od samého začátku.

Mám za to, že účelem téhle novely je, abychom se Levanu snažili pochopit a snad ji i litovali. Ano, to se stalo – je mi jí líto, ale zároveň ji pořád nenávidím (což dokazuje, jak je ta záporná postava dobře vykreslená)

Nicméně se mi to líbilo a je to skvělé doplnění celé série.