Cinder

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/120756/mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4.51066

Měsíční kroniky (1.)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)

Christianne.K
17. listopadu

U této knížky jsem se, i rozbrečela (což je asi jedna z pěti knih). Bylo to šíleně čtivé a zajímavé. Asi prvních deset stran mě to nebavilo (nebo jsem to spíš nepochopila), ale pak jak se to rozjelo, jsem nemohla přestat číst.

Koláček11
16. listopadu

Cinder byla asi opravdu silná, já bych už v první situaci omdlela :)

ja17
07. listopadu

Knihu jsem četla již podruhé a můžu jen chválit. Je to ten typ knihy, která vám vrátí náladu do čtení. Už se nemůžu dočkat až si přečtu i další díly.

dom.ini
07. listopadu

Super! Byla jsem dost skeptická, ale říkala jsem si, že tak oblíbené knížce musím dát šanci a rozhodně nelituju! neuvěřitelně promyšlené, čtivé, bez hluchých míst a napínavé od začátku do konce. Jdu se hned vrhnout na další díl.

Apoška
07. listopadu

Knížka nebyla špatná, oddechove čtení.

NicaCola
02. listopadu

Na knihu jsem se těšila a opravdu mě nezklamala. Úžasně zpracované nové pojetí Popelky, které mě hrozně bavilo číst! Hlavní hrdinka mi byla sympatická, stejně tak Kai:) Rozhodně se chystám kupovat další díly:)

IvetaMkd

Dlouho jsem zvazovala koupi teto knizky...začala jsem ji cist na mobilu v aute a na to ze scifi nemusim (roboty, androidy a ruzne epidemie) tak dnes uz mam doma celou serii i s doplňujícími dily...Cinder je sympaticka a jeji plechova kamradka Iko je super ... no proste skvela knizka doufam ze dalsi díly budou drzet stejnou latku .....

Mozkovna

OBSAHUJE SPOILERY
To bylo něco, to vám teda povim.
Nejdřív se mi do ruky dostala kniha 'Nejkrásnější', takže jsem si přečetla nejprve úplný začátek toho všeho. Už jsem tedy o pár věcech věděla, a hrozně jsem se těšila, až mi jednotlivé kousky začnou zapadat do sebe. A zapadly perfektně.
Královnička Levana mě teda pěkně naštvala. V 'Nejkrásnější' jsem ji litovala a chápala, ale to jsem ještě netušila, co se z ní vyklube za mrchu. Prince Kaie je mi opravdu moc líto, možná bych i zvažovala vést válku než se s ní oženit. No, na druhou stranu chápu, že je asi snazší obětovat sebe pro dobro lidu, než lid pro dobro moje.
Ale abych nepředbíhala. Cinder byla moc sympatická a asi ještě větší chudinka než královna Levana. Jak se k ní Adri chovala, to fakt nebylo pěkný. Kdybych nejela zrovna vlakem, brečela bych u Pivončiny smrti jako želva. Stejně tak když Adri rozebrala Iko. Jak jen mohla...?! Nicméně si myslím, že se s oběma ještě někdy setkám, jelikož si Cinder tak střeží jejich čipy.
To, že se z ní vyklubala princezna Selene, to podle mě moc překvapivé nebylo. Alespoň já jsem to tušila už od doby, co o ní v laboratoři prohlásili, že je speciální a velmi cenná. Navíc tomu napomáhal i fakt, že po ní Kai tak usilovně pátral.
Konec byl celkem otevřený, ale jelikož na mě doma čeká 'Scarlet', vůbec mi to nevadilo. Neměla jsem ani problém se do knihy začíst - nejspíš proto, že jsem předtím četla 'Nejkrásnější'. No nic, ráda bych pokračovala v recenzi, ale čeká na mě pokračování Měsíčních kronik, a jsem opravdu zvědavá, jak se to bude vyvýjet.

Melcrovka

Nejprve jsem ji chtěla po pár úvadních kapitolách odložit, protože to začalo jako jednoduchá kýčovitá romantika ve sci-fi hávu. Pak jsem ale pokračovala ve čtení a příběh se trochu zamotal a začal být zajímavější. Nicméně z žánru sci-fi pro mladé bych volila spíš sérii Divergence od Veronicy Roth. Toto byl slabý odvar co do příběhu i psychologie postav. Ta byla opravdu velice povrchní.

Lenka.Vílka

Knihu jsem měla z knihovny půjčenou už jednou (možná dvakrát, teď si nejsem jistá) a neprokousala jsem se začátkem (ale tentokrát jsem se nenechala odradit začátkem, který mě moc nebavil stejně dnes jako předtím). Mám ráda pohádky tak všeobecně, to mi z dětství zůstalo. Proto oceňuji dobré převyprávění a jsem ráda, že to teď letí a podobných titulů vychází opravdu hodně (a snad všechny vyjdou postupně i u nás). Problém je v tom, že Popelka není postava, kterou mám ráda. Jenže v téhle verzi mě bavila. Přesto nebudu lhát. Těším se na další díly mnohem víc než jsem se těšila na Cinder. Hodnotím pozitivně, ale zůstává to vlažné. Autorka píše krásně a mě je jasné, že další díly asi budu hodnotit lépe.

HančaŠ

Nové pojetí Popelky.
Velmi originální zpracování a moc čtivá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem až mě mrzelo, že to nemá víc stránek. Moc se těším na pokračování.

martina1199

Bezva nápad, jak přepracovat známý pohádkový námět, čtivě napsaný, se zajímavě vykreslenými hlavními postavami a světem, do nějž je příběh zasazen. Jen mě zklamal tolik otevřený konec příběhu. Na druhou stranu to člověka nutí sáhnout co nejdříve po dalším díle :-)

MIA-chan

Jsem vážně překvapená. Tohle jsem opravdu nečekala. Jako všichni i já jsem se do knihy nemohla zakousnout. Čím dál jsem četla tak příběh začal být zajímavější. Hlavní postavy jsem si oblíbila.
Za mě skvělá kniha.

Petkona

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, přišlo mi to docela zmatené - kyborg, androidi...Tak nějak jsem to nechápala. Ale asi po padesáti stránkách jsem se do toho začetla, děj se začal rozvíjet, přibylo pár postav a začalo mě to bavit. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Měla jsem to přečtené za pár dní, protože mě to hrozně bavilo. Akorát ten konec mi přišel neukončený, ale jinak super čtení.= )

lalikpepa

Ze začátku mě to moc nebavilo, nějak jsem se nemohl začíst. I k hlavní hrdince jsem si hledala cestu těžko. Zhruba od poloviny se ale příběh začal slušně rozvíjet, přijela Levana a nejednou tam bylo i napětí, manipulace, zvraty a děj utíkal neuvěřitelně rychle s každou stránkou. Ten námět ve výsledku je super a jsem hodně zvědavá, jak to bude všechno pokračovat.
Takže nakonec fajn čtení.

ketvin

Včera dočteno a tedy nevím, mám spíše negativní pocity... Začala jsem hned po dočtení posledního vydaného dílu Skleněného trůnu (úžasná série!) a kvalita psaní mi přijde nesrovnatelná - příběh, postavy, popisy, prostředí, vše prostě "nic moc". Příběh spíš "divný", hlavní hrdinka vlastně nesympatická a od začátku bylo jasné, kdo je... Sympatický byl jen Kai, ale to jen do poslední kapitoly, tam se mi zdál strašně divnej a nepřirozenej. No prostě mám z knihy smíšené pocity, nechápu, že má tolik % - za co???, ale další díly zkusím, třeba se to zlepší... :) Jen mě mrzí, že tam prostě nebylo nic "cože?!", "jak to bude dál?!", "ty bláho!"...... :/

EDIT - po přečtení celé série - "stálo to za to" - Cinder je pro mě nejslabší, ale zbytek už je SUPER :)

nani_nka

Síce som na prvých stránkach knihy bola docela zmätená zo všetkých tých výrazov ako kyborg, android atď. som strašne rada, že som túto knihu neodložila a prečítala som ju celú, lebo som objavila sériu, ktorú úplne milujem. Ide o novodobý príbeh o popoluške, ktorá je v tejto knihe kyborgom (niektoré časti tela má robotické) a žije vo svete, kde ľudí ohrozuje smrteľná choroba a hlavne spoznáva princa Kaia do ktorého sa zaľúbi.

Saravana

Bylo to to nejlepší co jsem kdy četla všem doporučuji!!!!!!!!
Sice mě trochu zklamalo že to skončilo tak napínavě ale nic se nedá dělat.
Doufám že druhý díl na to aspoň trochu navazuje.

Čtenářka565

I když to autorka napsala trochu zmateně byla to krásná knížka a určitě se těším až si přečtu další její knížky.

Zornaddie

Já ten konec vlastně nechápu.

elenai

Že bych já někdy četla YA literaturu? Myslela jsem si, že to není nic pro mě, ovšem díky doporučení jedné booktuberky jsem do toho šla. A jaké mám ze Cinder pocity?

Vzhledem ke svému věku nebudu v takové euforii jako ostatní. Nicméně určitě nelituju koupě. Krásně jsem si při četbě odpočinula a užívala si tu nenáročnou, a přesto velmi zajímavou zápletku. Co kvituju především, je originální zpracování klasické pohádky včetně romantické linky a prostředí, do kterého autorka příběh zasadila. Z postav si moje sympatie získali doktor Erland a Iko a doufám tedy, že se s nimi ještě setkám. U Cinder jsem na vážkách, zatím se jeví jako vyjukané ošklivé káčátko, ale věřím, že má velký potenciál a určitě u ní dojde k významnému vývoji její osobnosti.

Knihu beru jako úvod do celé série, a proto si pět hvězd schovávám na další pokračování, které je údajně ještě lepší. Jsem velmi zvědavá a dost se těším, opět se ve mně totiž probudila -náctka a romantická duše. :)

Arianne

Ačkoli nejsem úplně fanoušek sci-fi, mám raději kouzla, meče a luky, tak tuhle (ne)pohádku jsem si užila. Příběh je nápaditý, čtivě napsaný, intriky obrací čtenáře do kotoulu a tak nezbývá než se vrhnout na další díl. Aneb pohádky nemusí nutně patřit jen k temným zimním večerům...

Princezna22

Dlouho jsem knize odolávala, ale nakonec jsem ji stejně podlehla... sakra, proč jsem ji nečetla už kdysi, když jsem ji po prvé uviděla.. Nechápu se.. Tohle byla naprostá úžasná kniha,ten příběh prostě..... Skvělé napsané,čtivé, absolutně jsem se nemohla odtrhnout a vždy se těšila, kdy zase ke knize budu moci usednout a číst... Cinder je kouzelná naprosto jsem si ji zamilovala hned u pár stran.. U jedné scény mi bylo dost smutno... A sakra ten konec,proč.. No musím teď sáhnout po dalším díle a pustit se číst dál... Uf.. tuhle knihu fakt doporučuji je to kouzelné a opravdu úžasně zpracované!! i těch pět hvězd je pro tohle málo.... Spokojenost,dostala jsem přesně to co jsem od knihy nečekala, že až takhle dobrá je.. Ale ona je více než dobrá!! Je úžasná.....

Adelin239

U hvězd...tohle jsem nečekala :D. Kniha byla naprosto úžasná! Skvěle psaná, čtivá, zajímavá. Po celou dobu čtení jsem byla napnutá a zvědavá, jak se celý děj vyvine. I když jsem nejprve váhala, zda si knihu přečíst, nakonec vyhrály velmi kladné komentáře u této knihy. A opravdu nelituji. Už teď se těším, až si přečtu další díl!

TheMelorry

Na první pohled mi kniha připadala jako nesmysl. Po přečtení první strany jsem protáčela oči ale pak jsem si ji naprosto zamilovala. Příběh je čtivý, originální, dobře napsaný a nejen svým otevřeným koncem svádí ke čtení.

trynitrix

Poměrně se kniha povedla potřebovala jsem něco holčičího do výzvy a tohle účel splnilo a příběh se mi i docela líbil, takže teď mě to nějak chytlo a musím si přečíst i další díly abych věděla jak to dopadne :-D

degus

Knihu jsem četla už podruhé, ale bavila mě stejně jako když jsem ji četla před rokem. Marissa Meyer je prostě úžasná.

Vanda_J

Popelka s kovovou nohou a zamazaná od oleje. Líbí se mi tyhle předělávky klasických pohádek. Sympatická hrdinka, příjemný styl psaní. Dobře se to četlo, nemám co vytknout :)

ardeas

Ej bisťu :)) U mňa bol trocha problém sa začítať, ale potom... som nevedela odtrhnúť od toho oči. Bude z toho celkom prešpekulovaná séria rozprávok, hehe :)

Jediný problém je, že sa nie celkom v danom podaní dá sžiť s hlavnou hrdinkou. Proste už do toho pomaly idete a nastane scéna, ktorá to tak odpáli a ste opäť na začiatku, ale inak veľmi pekná interpretácia Popolušky :)

Bona137

V této knížce asi nejvíc se pocituji prvky sci-fi, avšak krásně to zapadá do celého konceptu urbanistické pohádky. Líbilo se mi zasazení postav do trošku jiného světa. Pro změnu se děj nekonal ve státech či v evropě, ale daleko na východě. Pravdou je, že Cinder jako postava mě občas velmi iritovala, ale dělalo to ji tak trochu víc lidštější. Přeci ne každý z nás je neohrožený dobrodruh, který se vrhá do akce, když se naskytne příležitost.

Každopadně knižka mě bavila a celá série byla úžasná!