Cinder

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/120756/mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4.51023

Měsíční kroniky (1.)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)

MIA-chan

Jsem vážně překvapená. Tohle jsem opravdu nečekala. Jako všichni i já jsem se do knihy nemohla zakousnout. Čím dál jsem četla tak příběh začal být zajímavější. Hlavní postavy jsem si oblíbila.
Za mě skvělá kniha.

Petkona

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, přišlo mi to docela zmatené - kyborg, androidi...Tak nějak jsem to nechápala. Ale asi po padesáti stránkách jsem se do toho začetla, děj se začal rozvíjet, přibylo pár postav a začalo mě to bavit. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Měla jsem to přečtené za pár dní, protože mě to hrozně bavilo. Akorát ten konec mi přišel neukončený, ale jinak super čtení.= )

lalikpepa

Ze začátku mě to moc nebavilo, nějak jsem se nemohl začíst. I k hlavní hrdince jsem si hledala cestu těžko. Zhruba od poloviny se ale příběh začal slušně rozvíjet, přijela Levana a nejednou tam bylo i napětí, manipulace, zvraty a děj utíkal neuvěřitelně rychle s každou stránkou. Ten námět ve výsledku je super a jsem hodně zvědavá, jak to bude všechno pokračovat.
Takže nakonec fajn čtení.

ketvin

Včera dočteno a tedy nevím, mám spíše negativní pocity... Začala jsem hned po dočtení posledního vydaného dílu Skleněného trůnu (úžasná série!) a kvalita psaní mi přijde nesrovnatelná - příběh, postavy, popisy, prostředí, vše prostě "nic moc". Příběh spíš "divný", hlavní hrdinka vlastně nesympatická a od začátku bylo jasné, kdo je... Sympatický byl jen Kai, ale to jen do poslední kapitoly, tam se mi zdál strašně divnej a nepřirozenej. No prostě mám z knihy smíšené pocity, nechápu, že má tolik % - za co???, ale další díly zkusím, třeba se to zlepší... :) Jen mě mrzí, že tam prostě nebylo nic "cože?!", "jak to bude dál?!", "ty bláho!"...... :/

nani_nka

Síce som na prvých stránkach knihy bola docela zmätená zo všetkých tých výrazov ako kyborg, android atď. som strašne rada, že som túto knihu neodložila a prečítala som ju celú, lebo som objavila sériu, ktorú úplne milujem. Ide o novodobý príbeh o popoluške, ktorá je v tejto knihe kyborgom (niektoré časti tela má robotické) a žije vo svete, kde ľudí ohrozuje smrteľná choroba a hlavne spoznáva princa Kaia do ktorého sa zaľúbi.

Saravana

Bylo to to nejlepší co jsem kdy četla všem doporučuji!!!!!!!!
Sice mě trochu zklamalo že to skončilo tak napínavě ale nic se nedá dělat.
Doufám že druhý díl na to aspoň trochu navazuje.

Čtenářka565

I když to autorka napsala trochu zmateně byla to krásná knížka a určitě se těším až si přečtu další její knížky.

Zornaddie

Já ten konec vlastně nechápu.

elenai

Že bych já někdy četla YA literaturu? Myslela jsem si, že to není nic pro mě, ovšem díky doporučení jedné booktuberky jsem do toho šla. A jaké mám ze Cinder pocity?

Vzhledem ke svému věku nebudu v takové euforii jako ostatní. Nicméně určitě nelituju koupě. Krásně jsem si při četbě odpočinula a užívala si tu nenáročnou, a přesto velmi zajímavou zápletku. Co kvituju především, je originální zpracování klasické pohádky včetně romantické linky a prostředí, do kterého autorka příběh zasadila. Z postav si moje sympatie získali doktor Erland a Iko a doufám tedy, že se s nimi ještě setkám. U Cinder jsem na vážkách, zatím se jeví jako vyjukané ošklivé káčátko, ale věřím, že má velký potenciál a určitě u ní dojde k významnému vývoji její osobnosti.

Knihu beru jako úvod do celé série, a proto si pět hvězd schovávám na další pokračování, které je údajně ještě lepší. Jsem velmi zvědavá a dost se těším, opět se ve mně totiž probudila -náctka a romantická duše. :)

Arianne

Ačkoli nejsem úplně fanoušek sci-fi, mám raději kouzla, meče a luky, tak tuhle (ne)pohádku jsem si užila. Příběh je nápaditý, čtivě napsaný, intriky obrací čtenáře do kotoulu a tak nezbývá než se vrhnout na další díl. Aneb pohádky nemusí nutně patřit jen k temným zimním večerům...

Princezna22

Dlouho jsem knize odolávala, ale nakonec jsem ji stejně podlehla... sakra, proč jsem ji nečetla už kdysi, když jsem ji po prvé uviděla.. Nechápu se.. Tohle byla naprostá úžasná kniha,ten příběh prostě..... Skvělé napsané,čtivé, absolutně jsem se nemohla odtrhnout a vždy se těšila, kdy zase ke knize budu moci usednout a číst... Cinder je kouzelná naprosto jsem si ji zamilovala hned u pár stran.. U jedné scény mi bylo dost smutno... A sakra ten konec,proč.. No musím teď sáhnout po dalším díle a pustit se číst dál... Uf.. tuhle knihu fakt doporučuji je to kouzelné a opravdu úžasně zpracované!! i těch pět hvězd je pro tohle málo.... Spokojenost,dostala jsem přesně to co jsem od knihy nečekala, že až takhle dobrá je.. Ale ona je více než dobrá!! Je úžasná.....

Adelin239

U hvězd...tohle jsem nečekala :D. Kniha byla naprosto úžasná! Skvěle psaná, čtivá, zajímavá. Po celou dobu čtení jsem byla napnutá a zvědavá, jak se celý děj vyvine. I když jsem nejprve váhala, zda si knihu přečíst, nakonec vyhrály velmi kladné komentáře u této knihy. A opravdu nelituji. Už teď se těším, až si přečtu další díl!

TheMelorry

Na první pohled mi kniha připadala jako nesmysl. Po přečtení první strany jsem protáčela oči ale pak jsem si ji naprosto zamilovala. Příběh je čtivý, originální, dobře napsaný a nejen svým otevřeným koncem svádí ke čtení.

trynitrix

Poměrně se kniha povedla potřebovala jsem něco holčičího do výzvy a tohle účel splnilo a příběh se mi i docela líbil, takže teď mě to nějak chytlo a musím si přečíst i další díly abych věděla jak to dopadne :-D

degus

Knihu jsem četla už podruhé, ale bavila mě stejně jako když jsem ji četla před rokem. Marissa Meyer je prostě úžasná.

Vanda_J

Popelka s kovovou nohou a zamazaná od oleje. Líbí se mi tyhle předělávky klasických pohádek. Sympatická hrdinka, příjemný styl psaní. Dobře se to četlo, nemám co vytknout :) Jen to není na plný počet hvězd...

ardeas

Ej bisťu :)) U mňa bol trocha problém sa začítať, ale potom... som nevedela odtrhnúť od toho oči. Bude z toho celkom prešpekulovaná séria rozprávok, hehe :)

Jediný problém je, že sa nie celkom v danom podaní dá sžiť s hlavnou hrdinkou. Proste už do toho pomaly idete a nastane scéna, ktorá to tak odpáli a ste opäť na začiatku, ale inak veľmi pekná interpretácia Popolušky :)

Bona137

V této knížce asi nejvíc se pocituji prvky sci-fi, avšak krásně to zapadá do celého konceptu urbanistické pohádky. Líbilo se mi zasazení postav do trošku jiného světa. Pro změnu se děj nekonal ve státech či v evropě, ale daleko na východě. Pravdou je, že Cinder jako postava mě občas velmi iritovala, ale dělalo to ji tak trochu víc lidštější. Přeci ne každý z nás je neohrožený dobrodruh, který se vrhá do akce, když se naskytne příležitost.

Každopadně knižka mě bavila a celá série byla úžasná!

patricie7

Popelka KYBERBOT, velmi originální. Celá kniha je velmi čtivá. Je to skvělá kniha.

planet129

Sice jsem už od začátku tak trochu tušila, jak se děj vyvine, ale to mě od čtení neodradilo. Je to pravdu skvělá kniha

kklepkaa

Nápad celkem dobrý, ale sci-fi fakt není můj šálek kávy. Nicméně mě zajímá jak to skončí, tak se někdy vrhnu na pokračování.

Bulba

I když nepatřím k cílové skupině (pro děti a mládež, dívčí román) kniha se mi líbila. Některé věci se mi zdály trochu nelogické (odkdy je člověk android), ale pokud čtenář přijme, že popisovaná realita je pohádka, je vše v pořádku.

Michellle

Nechápu, že jsem koupi této knížky tak dlouho odkládala. Bylo to super. Příběh zasazený do daleké budoucnosti, ve které je dokonce zaveden nový letopočet, mi opravdu sedl. Smíšení Sci-fi a starých dobrých pohádek byl podle mého od autorky opravdu chytrý tah. Knihou jsem proplouvala rychlostí blesku a nemohla jsem se odtrhnout. I když jsem "hlavní zápletku" odhadla, nijak mi to nepokazilo celkový dojem na ní. Opravdu vřele doporučuji.

Šárík001

Měsíční kroniky mi doporučovalo už tolik lidí, že jsem zkrátka neodolala a musela jsem si je přečíst. Zatím mám za sebou jen první díl, ale nemůžu se dočkat pokračování. Knížka se mi velice líbila. Ani nevím jak bych své pocity a dojmy měla nějak smysluplně sepsat. Co ale vím je, že bych tento příběh doporučila snad každému. Líbí se mi nápadité upravení staré klasiky. Styl psaní je pro mne naprosto vyhovující. Přečteno jsem měla během pár dní, až tak mne děj vtáhl do sebe. Nemohu jinak, než hodnotit velmi kladně.

AelinAshryver

Knížka se mi líbila a doporučuji si ji přečíst. Je čtivě napsaná a do příběhu je hezky zakomponovaný námět popelky. Děj je sice v něčem lehce předvídatelný, ale to knížku nijak zvlášť nezhoršuje. Jen mi vadily určité prvky, stále se opakující ve všech sci-fi knížkách, jako: epidemie, nadvládní systém, výjimečnost hlavní hrdinky... Ale jinak pěkné.

MartinaF

Málokdy dávám pět hvězdiček, ale tady je dám bez přemýšlení. Do této série se mi moc nechtělo, málokdy čtu Y/A, málokdy sci-fi, ale nakonec jsem si řekla, proč ne. A víte, co? Jsem zkrátka nadšená, že jsem si mohla Cinder přečíst. Bylo to napínavé, místy vtipné, prostě autorka umí čtenáře naprosto vtáhnout do děje.

marketa9252

Knihu zpočátku jsem četla jen kvůli výzvě. Po půlce mi zaujala a ke konci byla napínavá tak,že si přečtu i druhý díl!

Esk

Mě se to skoro až překvapivě líbilo. Je to oddechové, nenáročné. Dobře využitý zdroj inspirace z pohádky o Popelce. Proč ne.. vlastně se mi to líbilo tak, že jsem si koupila všechny navazující díly. Doufám, že mě to v půlce série nezklame :D Není to žádná vědárna, ale myslím, že to od toho nikdo ani nečeká.

Jane417

Cinder je sci-fi dívčí román, který mě až tak neuchvátil. Je to čtivě napsané, děj naštěstí není jen o lásce, příběh má více, zajímavějších, dějových linek. Motiv Popelky je pěkně zpracovaný a hlavní hrdinka sympatická. Přesto... ráda se někdy pustím do dalšího dílu... třeba se mi bude líbit více.

Pjater

Skvělá oddychovka. Doporučuji.