Cinder

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/big_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4.52070
Nahrávám...

Komentáře (467)

Kniha Cinder

sArKa236
21. května

Měsíční kroniky mi doporučovalo už tolik lidí, že jsem zkrátka neodolala a musela jsem si je přečíst. Zatím mám za sebou jen první díl, ale nemůžu se dočkat pokračování. Knížka se mi velice líbila. Ani nevím jak bych své pocity a dojmy měla nějak smysluplně sepsat. Co ale vím je, že bych tento příběh doporučila snad každému. Líbí se mi nápadité upravení staré klasiky. Styl psaní je pro mne naprosto vyhovující. Přečteno jsem měla během pár dní, až tak mne děj vtáhl do sebe. Nemohu jinak, než hodnotit velmi kladně.

Kate3003
09. března

Velmi zajímavě pojatý reteling pohádky o Popelce. Líbilo se mi zasazení do budoucnosti i celkové pojetí příběhu. Při čtení jsem viděla přesně ty samé scény jaké najdu v klasické Popelce, ale přesto byli vlastně naprosto rozdílné. Jediné co mi dojem z příběhu poměrně kazilo byla obrovská předvídatelnost. Většina zvratů, která se v knize objevila mi byla jasná už několik kapitol předtím něž byla v knize objasněna.
Autorka umí velmi dobře vytvořit svět a využít ho o čemž jsem se přesvědčila už v sérii Renegáti. Její postavy jsou hezky vykresleny a má velmi čtivý styl psaní čímž v tomto případě velmi vyvažuje celkovou předvídatelnost děje.
Hlavní postavy jsou sympatické a jak Cinder tak i Kaie jsem si vlastně docela oblíbila a vlastně mě docela zajímá jak její příběh dopadně, protože v závěru rozhodně nečekejte a žili šťastně až navěky stejně jako u klasické pohádky. Knihu bych i přes její nedostatky doporučila už pro její originální pojetí celého příběhu a přečtení dalších dílů zvažuji.


Njangu
06. března

Zajímavě pojatá pohádka o Popelce.
Zpočátku jsem nevěděla, co od toho čekat, ale postupně, jak se celý příběh zaplétá a po kouscích rozplétá jsem čím dál víc nadšená.

ElessaRiverbow
02. března

Už to budou 2 roky, co jsem knihu poprvé četla, a jelikož jsem se do celé série naprosto zamilovala, neodolala jsem a přihlásila se do štafety, abych si tento příběh mohla přečíst znovu. I přesto, že jsem si většinu věcí pamatovala, jsem si čtení užila a sem tam se objevil detail, kterého jsem si předtím nevšimla nebo nějaká informace, která mi teď, když mám celou sérii za sebou, dává smysl. Cinder je úžasná postava, naprosto jí zbožňuju a Iko to samé. Kai je prostě zlatíčko. Rozhodně celou sérii moc doporučuji.

Fidibus
22. února

Téma Popelky je jasné už z názvu, celkově byla kniha příjemným překvapením. Originální svět i námět, zajímavé postavy. I když jsem pointu pochopila už při první zmínce o princezně a požáru, doktor byl taky hned jasný, přišlo mi to pěkné a čtivé.
Doporučuji, jdu na další díl.

Sali88
01. února

Marissa Mayer vytvořila svět plný lidí, kyborgů a androidů, novodobé technologie, ale také smrtelné nákazy, ohrožující populaci. Cinder je kyborg, což je pro ni nevýhodou i výhodou zároveň. Jako mechanička se setkává s princem Nového Pekingu, a protože jsme v rettelingu na Popelku, asi nebude velkým spoilerem, když prozradím, že porouchaný android není to jediné, co prince a Cinder spojí. Ale pokud si pod tím představuje a žili šťastně až do smrti, možná budete překvapeni.

Zmínit předvídatelnost děje je na místě, přesto však mi předem odhalené zvraty a zápletky čtení nezkazily. Autorka píše natolik poutavě, že i když víte, jak se bude příběh vyvíjet, přesto vás to nutí číst pořád dál. Nemohla jsem přestat číst a otáčela stránku za stránkou, jak moc čtivá tahle kniha byla. I přesto, že je Cinder retellingem na pohádku, všechno v knize pohádkové není a nejen nákaza s celým příběhem zamotává. Možná nejsem autorčina cílová skupina, ale čtení jsem si neskutečně užila a už teď jsem zvědavá a natěšená, co přinesou další díly.

Laf
24. ledna

Tohle se podle mě rozhodně povedlo. Úžasné spojení známé pohádky se sci-fi prvky a přenesené do skvělého a promyšleného prostředí, kde se děj odehrává. Nečekala jsem, že mě to bude tak bavit, ale stalo se a do knihy jsem se úplně ponořila. Moc se mi to líbilo. Vřele doporučuji :)

regenka
23. ledna

Nebudu hodnotit, protože nejsem cílovka. Takové jednoduché čtení, ale vcelku příjemné.

1 ...