Cinder

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4.51702
Série

Měsíční kroniky 1.

Žánr
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

Cinder, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (393)

Kniha Cinder

Přidat komentář
Alnima
07. listopadu

Oh, Popelku můžu téměř v každém vydání. Trochu jsem se bála, že to bude až moc, ale vlastně mi to vůbec nevadilo. Bylo to naprosto originální a nápadité.

lucakuca
28. října

Sci-fi Popelka :-). Že to fakt jde a je to fakt supr čtení, to mě dostalo. DĚJ lze předvídat však nevadí, jako když si před vás chlap klekne a vy víte co přijde a přesto se těšíte (že vás konečně naučí vázat uzlík na střevíci). :-)


Fortuna7
25. října

Dokonalost!!! Cinder jako postava je sympatická a brzy si ji zamilujete... můžu jedině doporučit

uarda
21. října

Po knížkách jsem se už dlouho dívala hlavně mě zaujal obal Scarlet a musím říct, že je knížka úžasná. Jsem moc mile překvapena, perfektně napsaná, má spád a i děj rychle ubíhá. Doporučuji :-)

bookworm_girl
20. října

Podobný žánr - tedy scifi vůbec nečtu, i přesto mě ale Cinder nezklamala a naopak, příjemně mě překvapila.
Děj totiž rychle ubíhal, stránky mi mizely před očima a od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Přišlo i několik zvratů, které jsem vážně nečekala a které příběh dělaly jen zajímavějším a napínavějším. Nejvíc mě ale odrovnalo zjištění pár stran před koncem, které jsem vůbec nečekala a lituji toho, že u sebe nemám další díl, protože bych se do něj nejradši hned ponořila abych zjistila, co bude dál.
Cinder - hlavní hrdinka - mi byla moc sympatická, líbilo se mi, že si stála za svým, byla odvážná a dokázala jsem se do ní vcítit.
Celkově mě knížka strašně bavila, bylo to úplně něco jiného než co normálně čtu a rozhodně nelituji, že jsem se do Měsíčních kronik pustila. Jediné co mě na Cinder lehce zarazilo bylo, že na to že má tento příběh být retellingem na Popelku, vůbec mi to tak nepřišlo, ale to je drobnost.
Váhala jsem, jestli Cinder dát 4 nebo 5 hvězdiček, nakonec si ale podle mě zaslouží pět. Moc doporučuju!
95% a 5/5 ❤

temna.vila
01. října

Cinder se četla příjemně, děj plynul bez větších zádrhelů, líbil se mi motiv vyprávění. Rozhodně tuto knihu řadím mezi ty lepší retellingy, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel. Ani tak mě ale kniha nenadchla natolik, abych hned sáhla po dalších dílech a bojím se, že ani do budoucna už se k sérii nevrátím. Možná jsem jen měla zbytečně vysoká očekávání, ale to všeobecné nadšení kolem autorky mě bohužel nestrhlo.

KatieWolfLover
28. září

Knížku jsem přečetla za jeden den, neboť jsem se jednoduše nemohla odtrhnout. Příběh byl čtivý a rukopis autorky je skvělý. Při konci jsem si říkala woow, tak to jsem nečekala, a musela jsem nad knížkou ještě nějakou dobu přemýšlet. Těším se na druhý díl, který očekávám stejně kvalitní jako ten první

Kasana
28. září

Tak jo, trochu lituji, že jsem to četla až nyní, po osmi letech, kdy to poprvé vyšlo. Kdybych to četla tehdy, když mi bylo patnáct, byla bych z toho více nadšená než teď. Zase na druhou stranu je vidět, že i dospělý člověk může milovat autorčiny knihy.

Nechápejte mě špatně. Sice jsem tomu dala tři hvězdy, ale vůbec si nemyslím, že je to špatná knížka. To bych dala méně hvězd. Naopak, výborně se čte a Marissa je jediná autorka, od které čtu sci-fi. Líbí se mi, že v každé sérii se zaměřuje na nějaký velký problém, zadívá se na to celosvětově a kupodivu, o mnohém bych i věřila, že se jednou objeví. Vzhledem ke koroně, ta pandemie v knize vypadá dost reálně.
Postavy jsou v celku normální, a i když si člověk myslí, že se nějaká postava chová podivně, později se ukáže důvod chování, což se mi hrozně líbí. Taky takové maličkosti, jako fankluby, hry na síti, androidi ... hrozně zajímavý.

Problém jsem měla více se světem a příběhem. Proč jsou kyborgové tak diskriminováni? Proč je Měsíc považován ze planetu? Jak funguje ta jejich společnost? Jak moc zasahují další státy? Já vím, že bych to asi neměla chtít po YA knize, ale na druhou stranu, proč by to tam být nemělo?
Taky ten příběh. Vidím tu spojitost s Popelkou, ale tak nějak ... ten příběh je poloviční. Vím, že je to první díl, jenže tak nějak nevím, o čem to přesně mělo být. O tom světě? O vztahu mezi Cinder a Kaiem? Nebo jenom o Cinder? Prosím, že chápete, kam tím mířím, protože se bojím, že to špatně popisuji.

Zcela rozumím, proč se to lidem líbí. I mně se to líbí a budu pokračovat v dalších dílech. Ale upřímně, Renegáti se mi líbili o dost víc a jsem ráda, že Marissa pracuje na zlepšení svých spisovatelských dovednostech.

1 ...

Doporučujeme

Winter
Winter
Kód horečky
Kód horečky
Zkouška
Zkouška
Dědička ohně
Dědička ohně