Cinder

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/120756/mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4.51216

Měsíční kroniky (1.)

Cinder (2012)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

KateiBookLover
včera

Wow. Jednoduše wow, tahle knížka mě dostala a byla naprosto úžasná. Jestli nepřečtu celou sérii tak se asi zblázním. Skvělá knížka, úplně mě to vtáhlo do děje, hned jsem se zamilovala. TOP!!!

ajla5

Cinder je skvělá, statečná, pracovitá, milující. Stále doufá a bojuje. Kai mi zpočátku připadal plochý, ale pak.... Je to prostě skvělá jízda. Jdu na další díl.

AjinQa

Tohle teda bylo něco..
Téhle knížce jsem se vyhýbala jak čert kříži, což mě teď sakra štve, protože to byla pecka. Ze začátku se mi moc nelíbil ten sci-fi námět, protože takové knihy až na Illuminae nečtu. Nakonec se z toho vyklubalo pohodové čtení, s příjemnou hlavní hrdinkou a rychle jdoucím, ačkoliv předvídatelným, dějem.
Hodně se mi líbilo to, že se to nějak extra nedrželo toho retellingu, jako ostatní knihy. Bylo to tak akorát.
Všem doporučuji ať si ji přečtou, protože nebudete litovat ;)

Tofinka

Tuto knížku jsem začala číst ze tří důvodů...
Zaprvé, četla jsem knihu Renegáti a zjistila jsem, že Marissa Meyer sakra dobře píše... :D
Zadruhé, v knihkupectví jsem se zamilovala do obálky druhého dílu této série - Scarlet...
A zatřetí, je to retelling... To vydá za tucet důvodů, proč si tuto knihu přečíst ❤.

Přišlo mi, že bylo v knize hodně lehce předvídatelných situací, ale ten konec... To už jsem nečekala. Velmi se těším na další díly.

Veruu95

Tohle bylo prostě perfektní! Konec jsem vážně nečekala... :)
Nemůžu se dočkat dalších dílů!

SpiritErised

Vzhledem k tomu, jaké bylo kolem knížky haló, tak jsem od ní čekala mnohem víc. Možná je to moje chyba, že jsem se jí chopila až teď s takovým zpožděním, třeba by moje reakce byla dřív jiná. Možná jsem z takovýchto knížek už vyrostla, protože celé to pro mě bylo takové... meh.
Nápad to byl bezpochyby skvělý.
Už od poloviny knížky jsem se vlastně nudila a těšila se na to až to budu mít za sebou.
Rozhodně neplánuju se pouštět do dalších knih z této série, protože to pro mě očividně není to pravé ořechové. Což mě mrzí, když jsem se do čtení pouštěla, fakt jsem doufala, že si ji zamiluju.
Bohužel se tak nestalo.

monbla

Přečteno za jeden den jedním dechem. Moc pěkné.

andulka1406

Krásná knížka na motivy Popelky. Je to ale úplně jiná Popelka. V moderním světě sci-fi. Knížka se mi moc líbila a už čtu druhý díl. Maličko v tom vidím i Star Wars.

teri1003

Abych pravdu řekla ze začátku mě moc kniha neupoutala. Nevěděla jsem, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Klasickou Popelku mám ráda, tak mě zajímal její zmodernizovaný retelling, a teda začátek byl pro mě dost skeptický. Do prvních 200 stránek se mi vůbec nechtělo, ale rozhodla jsem se knihu dočíst, protože jsem doufala, že konec už zaujme. A teda asi od 250 stránky mě to opravdu chytlo a konečně jsem se dokázala začíst... takže se na další díl 100% chystám.

evca7271

Take se pridavam k tem co moc sci-fi nectou.Abych pravdu rekla tak vubec.Ale tahle kniha to byla jizda.Kniha me pohltila.Moc se tesim na dalsi dil,

Kukicka

Knihu jsem začala číst kvůli vysokému hodnocení. Zřejmě ale již nejsem cílová skupina, protože mě kniha nebavila, nemohla jsem se vůbec začíst a za mě celkově zklamání...

šneki

Cinder je sympatická hrdinka a příběh byl slibný, bohužel se to nějak nepřehouplo přes průměrnost.

Mergirus

Zpočátku mě překvapil popis hlavní hrdinky. Čekala jsem klasickou fantasy knihu a ne kyborga. Ale teda...knížku jsem přečetla jedním dechem a nerada jsem ji odkládala na spánek a práci.Těším se na pokračování.

Alex.Barunka

Škoda té naprosté předvídatelnosti, kdy jste od čtvrtky knihy věděli, jak všechno dopadne. Škoda nedostatečných emocí a absence překvapivých zvratů.

Příjemné, odpočinkové, relaxační čtení, které neurazí, ani nepřekvapí.

Denisa153

Miluju pohádky, takže se mi líbilo to propojení klasické pohádky se sci-fi světem.
Knížka mě naprosto pohlnila a musela jsem číst a číst a pak si stáhnout další díl (ano, stydím se, ale stáhla sem si ho).

Aaginka

Kniha se mi líbila.

Lenka40

Tak jsem se také pustila do Cinder. Musím říct ,že ze začátku jsem si říkala proč s tím všichni nadělají takové cavyky , vždytˇje to jen hezky zmodernizovaná Popelka. Je pravda ,že asi kolem 250 strany mě kniha dostala. Musela jsem číst při každé volné chvilce , abych se dozvěděla jak to dopadne . No to že tam ten konec vlastně nebyl jsem mohla předpokládat , když jsou jsou další díly :D . Takže mé shrnutí je to velmi čtivá pohádka s velice zajímavým dějem . A gratuluji paní spisovatelce , že z nás čtenářů udělala závisláky na této sérii . Dávám **** , protože mi to chvilku trvalo ,než se ze mě ten závislák stal :D

betule3

Scifi knihy vůbec nečtu, a tak jsem se trochu bála, zda se mi Cinder bude líbit. Ale po přečtení prvních pár stránek jsem věděla, že strach byl zbytečný. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a já se nemohla odtrhnout. Oceňuji, že se stále něco děje a nejsou tam zbytečně dlouhé popisovací pasáže, kterých jsem se bála. Za mě je to velký objev a už se moc těším na další díly série.

Veronicess

Cinder sa mi moc páčila. Zbožňujem YA knihy, ktoré sa dajú čítať v každom veku.

Postavy boli moc milé a očarujúce a autorkou vytvorený svet mi pripadal fascinujúci a uveriteľný. Kniha ma hneď vtiahla do svojho sveta a nedala sa odložiť. A vôbec mi nevadilo že hlavný dejový zvrat bol jasný už od prvých pár stránok. Nič to príbehu neubralo.

Tarrei

Jako "oddechovku" knížku hodnotím kladně. Rychle a lehce se četla a děj byl lehko stravitelný, dost možná díky pohádkové předloze. Ze začátku jsem si myslela, že to bude kravina, protože spojení sci-fi a pohádky mi přišlo jednoduše absurdní, ale postupně jsem knížce přišla na chuť a posledních pár kapitol jsem doslova zhltla. Autorka svedla dobrou práci.

sassenkka

Sci-fi rozhodně není můj žánr, ale tato sága mě nevím proč lákala. Asi mě uchvátily ty krásné obálky knih. A musím přiznat, že Cinder mě uchvátila i obsahem.
Během prvních několika stran jsem si říkala, že to asi nebude to pravé ořechové, ale pak jsem se najednou začetla a hltala kapitolu po kapitole. Příběh a všechno v něm, postavy, prostředí, všechny pojmy, jsou velmi nápadité a pro někoho jako jsem já, kdo jinak tomuto žánru neholduje, opravdu pozoruhodné.
Rozuzlení jsem malinko předvídala, ale to mi vůbec nevadí. Takže pojď ke mně, Scarlet.. :)

Sabishej

Nikdy by mě nenapadlo zkombinovat starou známou pohádku o Popelce s roboty. Zní to jako blbost. Ale musím se přiznat, že tato knížka je jedna z nejlepších sci-fi knížek co jsem zatím četla.
Na začátku mě trochu zmátlo to místo děje - Peking. Takže jsem si tu holku prostě představovala jako šikmoočku. (Toto není žádná rasistická urážka jen tak pro info.) ;)
Ale když poté autorka vysvětlí, že je "adoptovaná z Evropy" tak začínám být velice zmatená nejenom jejím vzhledem. Dále mě docela fascinují ti tajemní Měsíčňané. Sice tady vysvětlí, že se vyvinuli z normálních lidí, ale není tu napsáno proč a jak. Je snad na měsíci jed v ovzduší, který tuto mutaci způsobuje? A proč jsou tak zlí?
Letumóza už je jenom třešinkou na dortu ve světě, který už teď vypadá jako post-apokalyptická říše, kde většina lidí jsou napůl roboti. A to mě přivádí k další části. Tihle kyborgové jsou dokonalí. A to nejen proto, že hlavní hrdinka je sama kyborg.
A nakonec, ve světě Cinderelly nesmí chybět krásný princ, který je zde zachycen jako skvělej, trochu naivní klučík. Naštěstí se rychle vzpamatuje a je z něj vzorový císař.
No, abych to shrnula, tak to je nádherný příběh, zasazený v dokonale promyšleném světě s nádechem známé klasiky. Prostě bomba, kterou si stojí za to přečíst. 5*

rycccy

Psal jsem si poznámky průběžně, protože začátek knihy byl pro mě hodně matoucí a tak trochu nevysvětlen. Jména jsou dost krkolomná až hrůza - Nguyen-Shifu, Chang-Sachy, Chang-Jie a je jich víc samozřejmě. Lemutoza - nákaza , vysvětleno až někde docela na pozdějších stránkách. Hned na začátku jsem si říkal příběh mi něco připomíná - Popelku ... ano kybork-popelka. Ale musím se vážně zamyslet jestli už to nebylo trochu moc s tou její poručnicí a jejími dcerami ( příběh sám o sobě byl opravdu skvělí až na ten začátek kde tápete a vůbec nechápete která bije), nákaza která zabijí, Měsíčňané a jejích královna, samotná Cinder a její stavba těla a jakmile se zmínilo o ztracené princezně tak jste tak nějak věděli kdo to budea nebo doufali kdo by to mohl být a to je další zamotaná věc v příběhu. Velká škoda, že není v knize pohled i prince - čím ho okouzlila? každopádně kniha se po 70. stránce četla sama. Mám trochu obavy číst další knihu, jelikož jak jsem pochopil tak další kniha je o jiné slečně, ale jak jsem četl komentáře k druhé knize tak mě trochu uklidnilo, že se bude napojivat na samotnou Cinder, tak uvidíme. Na závěr chci říct, že i přes to všechno se mi kniha velmi líbila.

Jane007

Knížku mi s velkým nadšením zapůjčila sestra. Dějově je to trochu podobné Popelce s prvky scifi. Každopádně nic zázračného se nedělo a místy to bylo velmi předvídatelné. Každopádně knížka se dobře četla a místy mě i rozesmála. Takže ji úplně nezavrhuji a dám šanci i dalšímu dílu.

xSimaix

S klidným srdcem mohu říci, že jsem doposud nečetla žádnou knihu, která by se v nejmenším podobala Cinder - ve více než dobrém slova smyslu.

Kniha byla nesmírně:
- zajímavá, čtivá, poutavá, originální, skvěle napsaná, zábavná a mohla bych pokračovat
- vážně zajímavá a krásná byla i po estetické stránce (jak obal, tak design stránek)

Jak už jsem řekla, byla i nesmírně originální, ale tento bod budu muset rozvést: Moc se mi líbilo místo/svět, do kterého byl příběh zasazen. Bylo to vážně osvěžující, konečně vstoupit do vážně jiného a nového světa, v němž je vše jiné, futuristické a moderní - androidi, vznášedla, kyborgové, čipy, jiný letopočet, obyvatelé na Měsíci - a opět bych mohla pokračovat. Vážně jsem si připadala jako bych byla přenesena do vzdálené budoucnosti.

Kniha byla nesmírně poutavá a čtivá, proto jsem ji přečetla vážně jedním dechem.
Již Cinder se mi nesmírně líbila a slyšela jsem, že série Měsíčních Kronik má pouze stoupavou tendenci...No mohu říci, že už teď se nemohu dočkat na další knihy této nesmírně slibné série. :)

Doporučuji!

mišule5

Tak tohle je velmi originální příběh. Hned od začátku mě děj pohltil! Knížka sice byla velmi předvídatelná, ale i tak se mi velmi líbila.
A ta obálka!! Úžasná :-o

Viky007

Popelka, která si umí odšroubovat nohu? Paráda! Musím říct, že jsem si to moc užila. Kniha byla sice dost předvídatelná, ale přece jen se stále jedná o pohádku. Rozhodně jsem zvědavá, jakým směrem se to vyvine :-).

XenasChakram

Tuto knihu jsem zvolila ke čtenářské výzvě na téma žánr, který normálně nečtu. A tím je Sci-fi. Jelikož jsem na tuhle knihu četla kladné hodnocení, tak jsem si říkala, že to zkusím... A ono je to dobrý :)). Tak asi zkusím celou sérii.Těším se na další díly....

Irsaf

Sice to bylo předvídatelný, přesto se to četlo dobře a rychle.

wildXchos

Opravdu zajímavý nápad a velmi se mi líbil příběh, jen mi úplně nevyhovuje osobnost Cinder.