Cinder

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/120756/mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4.51424

Měsíční kroniky (1.)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Cinder (2012)

Kniha Cinder

Carol96

Zpočátku jsem od knihy vůbec nic nečekala, protože sci-fi není úplně můj šálek kávy. Musím i přiznat, že než jsem se do knihy začetla, tak to docela trvalo. V nějaké čtvrtině knihy se mi to podařilo a poté se mi už četla dobře. Autorčin styl psaní je pro mě přijatelný.

Samotný příběh je vymyšlený dobře a určitě v něm nechybí romantická linka, která je pro příběh o Popelce důležitá. Jediné, co bych asi vytkla, tak mě příběh do sebe nedokázal vtáhnout. Něco mi v příběhu chybělo, ale vůbec nedokážu říct co. Rozhodně jsem po dočtení neměla takový wow pocit, že jsem si řekla, že si nutné musím přečíst další díl. I přesto jsem knihu hodnotila velice kladně, protože se mi líbilo pojetí retellingu. A rozhodně se chystám i na další díly.

Hodnocení: 4*/5*

katka-kacav3318

Tak to bylo něco. Tak výborný reteling. Vždy obdivuju autory za to, jak to dokážou vymyslet. Moc mě nebere takové to asijské prostředí, ale tady mi to ani trochu nevadilo. Kaito naprosto boží. Knihu jsem zhltla za jediný den. A velice shipuju Cinder a Kaie

Julinka679

Moje první knížka od Marissy Meyer a musím říct, že vůbec nebyla špatná... Bohužel už jsem četla lepší knížky takže hodnotím 3,5* ale Měsíční kroniky mají rozhodně do budoucna dobře našlápnuto.
Těším se na další díl a doufám, že bude aspoň stejně dobrý, ne-li ještě lepší než první :-)

Dobře se čte.

Laza27

Rozhodně nejsem cílová skupina. Po knize jsem sáhla díky dceři a potřebě nějaké oddechovky. Ale strašně mě to bavilo :-) Jdu do dalších dílů.

Mr.Elmo

Moc se mi líbilo propojení s klasickým příběhem popelky.
I když bylo od začátku jasné kdo Cinder je, nevadilo mi to.
Taky se mi líbil otevřený konec.
Milostná zápletka zde byla úplně dostačující, jsem ráda, že zde nebyl žádný milostný trojúhelník, ani vášnivé vyznávání citů.
Děj se nikde nevlekl a celkově mi kniha zpříjemnila pobyt v nemocnici.
Jediné, co se mi nelíbí, je obálka knihy. :D

Charmedka

Kniha je určená spíše pro mladší čtenáře, poznáte to i díky tomu, že děj je jednodušší a hodně předvídatelný, v podstatě od začátku víte, o co jde a jak to dopadne. Přesto jsem si knihu zamilovala, už dávno mi není náct, ale to mi nebránilo v tom, abych si příběh maximálně užila. Čtyři sta stran jsem přelouskala během dvou dnů a vůbec se mi ho nechtělo zavírat. Příběh je velmi originální, čtivý, zajímavý a už naprosto chápu jeho oblibu. Tohle je fakt bomba.

VendelinkaC

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Je to čtivé, má to nápad, je to vtipné... Baví mě tam snad úplně všechno. První díl se teprve rozjíždí a s každým dalším je to větší nářez. :) rozhodně stojí za přečtení!