Scarlet

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167998/mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.6931
Série:

Měsíční kroniky (2.)

Originální název:

Scarlet (2013)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (166)

Přidat komentář
Sabishej
17. března

Scarlett je podle mého názoru lepší, než první díl Cinder. Asi je to proto, že mi možná S. přišla sympatičtější a ten její příběh, byť zkráceně, byl zajímavější. Samozřejmě je také lepší proto, že se příběh konečně rozjel, a hlavních postav je tu najednou víc než dost.
Jsem ráda, že příběh nejenom vypráví příběh Cinder a Scar, ale také nám ukáže, co se děje v paláci. A taky jsem ráda, že se jejich cesty nakonec sejdou. No, čekat na to shledání do posledního dílu série by bylo vyčerpávající.

V tomto díle jsme se dozvěděli, že celý příběh je dokonale promyšlený. Jednoduše, že všechny díly skládačky do sebe zapadají. A i když je to knížka spíše pro mladší čtenáře, tak zaujme i ty starší. 5* a těším se na další díl. ;)

Apoška
24. února

Kniha je podle mě spíše pro mladší...(12)

simi28
10. února

Skvělá kniha. Nevěřila jsem, že to bude lepší než Cinder, ale opak je pravdou. Jsem neskutečně ráda, že se autorka rozhodla věnovat, jak té nové dějové linii, tak i té z předchozího dílu, Postavy jsou sympatické a dokázala jsem se s nimi sžít, i když je kniha vyprávěna z pohledu třetí osoby. Stránky ubíhají před očima a příběh je mnohem propracovanější, domyšlenější a napínavější. Je to opravdu jedna z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četla.
Stojí to za to.

Kyta
05. února

Z Měsíčních kronik jsem upřímně moc nadšená. Cinder byla skvělá, Scarlet je ještě lepší!

Při čtení anotace jsem si myslela, že celá kniha bude jen o Scarlet; moc mě potěšilo, že autorka pokračovala s dějovou linií i u Cinder. Příběh Scarlet a Vlka byl rozhodně zajímavý; líbí se mi, jak Marissa Meyer do příběhu dokáže velmi originálně vložit ty prvky pohádky, ke které se daná kniha vztahuje. Zatímco v prvním díle se jednalo o Popelku, tady šlo o originální podání Karkulky. V knize bylo dost napětí, akce, zvratů a trochu i té romantiky, bez které by to nejspíš nebylo ono. Příběh nebyl tolik předvídatelný jako u předchozího dílu, což je další plus. Autorka rozvíjela hned tři dějové linie. Ke konci se mi moc líbilo propojení dějových linií Cinder a Scarlet, byla to krásná gradace.
Nové postavy mi byly od začátku sympatické. Scarlet je nebojácná, obětavá a odhodlaná zachárnit svou babičku za každou cenu, neváhala by se pro její záchranu vzdát všeho. Její povahu jsem obdivovala a ve své podstatě záviděla. O Vlkovi jsem zpočátku nevěděla, co si mám myslet. Byl takový tajemný a jeho úmysly nebyly hned zřejmé (to ostatně nebyly ani v polovině knihy), nicméně už při jejich prvním setkání jsem vytušila, že budou se Scarlet spolu. Cindeřin nový parťák Thorne byl správný. Byl tak moc otravný a ne vždy tak vtipný, jak by možná chtěl, že mi občas lezl na nervy stejně jako Cinder. Některé jeho výroky byly skvělé a zpestřovaly děj; nejvíc mě dostávaly jeho poznámky v situacích, kdy to nebylo zrovna na místě. Jeho postava se autorce opravdu moc povedla. Na kapitoly vyprávěné z pohledu Kaie jsem se vždy těšila. Tohohle hrdinu mám moc ráda a soucítím s ním. Pro bezpečí Země je ochotný udělat cokoliv, i když to znamená, že sám bude trpět. A nakonec musím zmínit Iko - ta je stále stejně skvělá!

Nejvíc se mi líbí to, s jakou lehkostí se autorčiny knihy čtou. Strany opět ubíhaly tak, že jsem to ani nestačila zaznamenávat. Těch bezmála 450 stran jsem měla přečtené za chvíli; vůbec by mi nevadilo, kdyby jich bylo víc. Občas se mi zdálo, že se v knize nic neděje nebo děj ubíhá příliš pomalu (například cestování Vlka se Scarlet v lese či cesta Cinder a Thorneho v lodi), ale samozřejmě je jasné, že akce nemůže být na každé straně; na konci té akce zase bylo až až. :)

Opravdu se těším na třetí díl. Nemůžu se dočkat, až se k Cinder a Scarlet připojí i Cress!

xSimaix
04. února

Skvělý druhý díl Měsíčních Kronik.

Scarlet nám jako hlavní přivedla do cesty několik skvělých nových postav:
Scarlet jako hlavní postava tohoto dílu byla nesmírně sympatická a její bojovnost a odhodlání dodalo příběhu potřebnou akci a napětí.
Vlka jsem si zamilovala od začátku až do konce a to samé platí i o jeho vztahu se Scarlet. Tento pár se mi k sobě nesmírně hodí a nemohu se dočkat pokračování i jejich příběhu.
Thorne je také skvělá nová postava - je tak otravně (ne)vtipný, že na jednu stranu člověk chápe Cindeřinu úlevu kdykoliv je kapitán/kadet zticha, ale stejně je nemožné si ho také nezamilovat.

Příběh jako samotný byl opět skvělý a originální. Dozvěděli jsme se více o hrdince z předchozího dílu a její propojení s hrdinkou tohoto dílu. Tento díl také vysvětlil mnoho toho, co zůstalo otevřeno od předchozího.

Také jsem nesmírně uvítala střídání pohledů postav, které oživilo příběh a čtenář se tak ocitnul v několika dějových linkách najednou.

Tento díl překonal Cinder a již nyní se třesu nedočkavostí, až se mi dostane do rukou další kniha z této skvělé a jedinečné série.

DOPORUČUJI! :)

Audrina
20. ledna

Druhý díl se mi četl o něco hůře než ten první a v knize mě víc bavila linka Cinder. Přesto patří Měsíční kroniky určitě k tomu lepšímu, co YA literatura nabízí a sama jsem zvědavá na pokračování.

Irsaf
18. ledna

Líbila se :)
Jdu na 3 díl.

Lenka.Vílka
10. ledna

Původně jsem myslela, že každá postava bude mít svůj díl a potom se nějak sejdou na společném mejdanu. Takhle propojený děj se mi moc líbil. Takže mohu říct jediné. Kniha je jenom pro ty, které bavil i první díl. A těm samým lidem je jasné, že třetí díl bude taky hitovka.

wildXchos
06. ledna

Scarlet byla pro mě rozhodně lepší než Cinder. Dokázal jsem se do ní přímo vžít.

IvikaS
03. ledna

Moc hezké, jdu na další díl.

Francesca14
27.12.2017

Od knihy jsem si nejdřív tolik neslibovala, protože "Cinder" byla fajn, ale nezaujala mě dost na to, abych prahla po pokračování. Pak jsem ale začala číst a za chvíli mě kniha úplně pohltila. Přečetla jsem ji jedním dechem, zamilovala se do celého příběhu, do postav a hned jsem běžela pro další díl. Je to hezky a čtivě napsáno, kniha je vtipná a promyšlená a má sympatické postavy. Fakt doporučuju.

BarkaS
26.12.2017

Karkulka, jak ji neznáte. No dobře, tak ne docela Karkulka, ale Scarlet inspirovaná Karkulkou. Zlý Vlk není zas tak zlý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Teď můžeme už jenom doufat, že jim to nakonec všechno klapne, Cinder usedne na trůn a všichni budou žít šťastně na věky věků.

dzejkbeltygros
17.12.2017

Ze začátku mi to přišlo až přehnané. Další pokus o předělání pohádky? Měla jsem chuť se tomu příběhu vysmát. Pak to ale nabralo takový směr, kdy jsem hltala stránku po stránce a nemohla se dočkat konce. Teď si říkám, že by z toho mohla vzniknout další filmová pecka!

Leanis
07.12.2017

Scarlet byla o trošinku slabší než Cinder, ale opravdu téměř neznatelně. Příběh se začíná zamotávat, protože kniha nyní vypráví příběh dvou postav - Cinder i Scarlet. Každopádně, krásné převedení Červené Karkulky do sci-fi. Scarlet je drsňačka s pistolí pod mikinou, která si ničeho nebojí a i přesto je naivní. Vlk, který svádí vnitřní boj sám se sebou je sám o sobě úžasná postava a zamilujete si ho. Není co dodat, Měsíční kroniky jsou jedna z mých nejoblíbenějších sérií.

Jordyz
30.11.2017

O level lepší než jednička! Ne-li ještě o víc. Z dvojky jsem nadšená, vedle ní vypadá první díl jako pouhé nastínění děje. Druhý díl byl propracovaný, úžasně čtivý a vůbec mi nepřišlo, že by byl pouze pro náctileté :-)

trynitrix
28.11.2017

Super pokračování i když s novou hrdinkou Scarlet tak se i tak vyvíjí příběh i s Cider, kapitoly se prolínají takže za mě dobrý od každého kousek a závěr famózní takže šupky na další díl.

Christianne.K
27.11.2017

Za mě je tato série překvapení roku. Jsem si myslela, že už ty další díly nebudou tak fajn, ale právě naopak bylo to boží, boží, boží, boží a ještě jednou boží! Doufám, že když jsem se do prvních dvou dílů zamilovala Cress a Winter nebude zklamání.

dom.ini
17.11.2017

Ani druhý díl mě nezklamal a pořád jsem z celé série příjemně překvapení, protože by mě nikdy nenapadlo, že mě to tak chytne. Ano je to pohádka a určitě t není šálek kávy pro každého, ale zatím se mi zdá že je to výborně vymyšlené a opravdu napínavé tak snad se to v dalších dílech nepokazí. :)

Mozkovna
30.10.2017

Jedním slovem úchvatné. Četla se jedním dechem.
Autorka dokáže velice poutavě vyprávět děj, který má neuvěřitelný spád. Scarlet byla skvělá, trochu mi připomínala mě samotnou, akorát já nemám ani z poloviny tolik odvahy jako ona. Moc se mi líbilo, že se propojovalo více dějových linií - bála jsem se, že kniha bude jen o Scarlet, ale jak se ukázalo, na staré známé postavy se zde nezapomnělo.
Královna Levana je teda pěkný kvítko. Už jí nemám zdaleka tak ráda jako v knize Nejkrásnější. To, co provádí, a proč to provádí, je prostě strašné. Hned jak se v knize Nejkrásnější začaly šířit fámy o tom, že princezna Selene žije, a hned jak začala Cinder ve své knize snít o rozžhaveném lůžku a jak se odlišovala od ostatních kyborgů, věděla jsem, že je to ona. Je mi jí ohromě líto. Lidé jí nesnášejí a bojí se jí, ale přitom si to ona sama nevybrala. Nechtěla být ani měsíčňanka, ani kyborg, ani princezna, ale musí být bohužel všechno. A jsem si jistá, že s pomocí Scarlet a ostatních se jí podaří Levanu svrhnout.
Iko je asi to největší zlatíčko z celé série. Nejde si ji nezamilovat, asi jako Pivoňku. A Kai? U hvězd, jak mě je toho kluka líto. Je v podstatě ve stejné pozici jako Cinder. Musel se stát císařem a vládnout, aniž by se o to prosil. Nedokážu si představit, jak těžké to pro něj celé musí být, a teď navíc s Levanou po boku. Ten chudák si to nezaslouží. Nevím proč, vždycky jsem tak nějak byla víc na klučičí postavy. Thorne je prima chlapík, který je v tom všem tak trochu nevinně, ale zkrátka tam patří. Hrozně se mi líbí, jak navzájem s Cinder dělají, že se nemají rádi a jak se stále pošťuchují, ale přitom se o sebe navzájem opravdu starají. A Vlk, no tak to je kapitola sama o sobě. Žrala jsem ho od začátku do konce, a budu ho žrát i další dvě knihy. Vlci jsou moje nejoblíbenější zvířata, takže určitě chápete, proč mi tak přirostl k srdci.
Moc se těším na další díl! Tahle série je úžasná.

HančaŠ
21.10.2017

Červená Karkulka. Kdo by tu pohádku neznal? Ale tady je Vlk perfektní postava. Moc se těším na další knihu.

Bettybook
07.10.2017

Bomba! Nové postavy úplně super! Thorneho jsem ze začátku považovala za úplného idiota, ale pak byl moc fajn. Vlk, o tom ani nemluvě... zhruba v polovině knihy jsem chtěla skočit do tý knížky a vlastnoručně ho uškrtit, ale na začátku a na konci byl taky fajn. Pohledy na Scarlet mě nejvíc bavily, ale pohledy na Cinder mě taky bavily. :)

martina1199
30.09.2017

Ještě o kousek lepší než Cinder :-) A taky velmi, velmi návykové :-D

Bookgirl
22.09.2017

Za mě nic moc. Na to, jak jsou Měsíční kroniky vychvalované, mě docela zklamaly.

MIA-chan
20.09.2017

Super pokračování Cinder. Nové postavy jsem si oblíbila. Kapitána Carswella Thorna jsem ze začátku nemusela, ale pozdeji se stal moji oblíbenou postavou. Scarlet je fajn holka. Občas trochu tvrdohlavá , ale jinak super postava. Vlk je hodně propracovaná postava. City, emoce a všechno co říká nebo dělá je opravdu hodně propracované.
Opravdu hodně hodně dobrá kniha. Všem doporučuji.

AgnessN.R.
15.09.2017

To.... Byla.... Jízda!!! Od první kapitoly až po poslední stránku. Hrdinové mi byli sympatičtí. Marissa měla úžasný nápad, který i úžasně zpracovala, což se některým autorům nedaří, to se jí ale netýká!

lalikpepa
13.09.2017

Tak tohle bylo skvělé! Ze začátku jsem byla zklamaná, že kniha nenavazuje hned na příběh Cinder, ale rozvíjí úplně nový, ale po první kapitole už bylo vše jinak:) Na futuristický svět jsem si už zvykla, i na hlavní postavy a tentokrát jsem jim fandila od začátku až do konce;) Začínám mít Měsíční kroniky čím dál víc pod kůží.

Zornaddie
11.09.2017

Horší než Cinder. Ale na Cress se těším :)

nani_nka
31.08.2017

Druhý diel je inšpirovaný rozprávkou o červenej čiapočke. Avšak nečakajte ten typický detský príbeh, ale odvážnu hrdinku Scarlet, ktorá sa vydáva spolu s vlkom hľadať svoju stratenú babičku. V knihe sa striedajú časti o Scarlet, ale i o Cinder z predchádzajúceho diela a čitateľ pomaly zisťuje ako tieto dva príbehy spolu súvisia. Tejto série sa nedá absolútne nič vytknúť. Je tam akcia, je tam vtip, je tam romantika a hlavní hrdinovia sú tí najlepší.

sara8255
24.08.2017

Kniha sleduje osud mladé Červené Karkulky Scarlet, která se po zmizení své babičky ocitá tváří v tvář potížím s babiččiným nalezením, láskou, domělou zradou a důležitým posláním.
M. Meyer napsala svou knihu jako vždy čtivě, přesto mi na příběhu vadilo pár věcí, zaprvé, překotně se vyvíjející vztah Scarlet a Vlka, a pak některé příliš dlouhé popisé scény týkající se Cinder. Děj každopádně pěkně odsypával! :)
Vlkovu postavu klasického hrdiny rozervaného někde na půli cesty mezi srdcervoucím osudem a láskou jsem si zamilovala, a to i přes to, že jsem se v některých chvílích v jeho charakteru, chování a úmyslech maličko ztrácela.
Scarlet si jako svéhlavá, odvážná a loajální hrdinka získala také místo v mém srdci.
Drobné chybičky, které se zajisté najdou v každém díle každého autora, vůbec nezabránily tomu, abych knihu přečetla na jeden zátah. Povedená odlehčující četba.

elenai
15.08.2017

Scarlet přesně navazuje na konec Cinder. Jak už název napovídá, setkáme se zde s novou hrdinkou - sličnou zrzkou Scarlet Benoitovou, která je tak trošku horká hlava. Do všeho se vrhá, aniž by trochu přemýšlela nad důsledky svého jednání. A občas je tedy úžasně naivní. Na rozdíl od Cinder, která se konečně vyloupla z vystrašené holčičky do rozumně uvažující dívky. A je i celkem vtipná. Velmi se mi líbily její slovní přestřelky s Carswellem Thornem. Toho chlápka buď milujete, anebo nenávidíte. Já se přikláním k tomu prvnímu. :) Nesmím ještě zapomenout na Vlka, který je dle mého zatím nejlépe propracovanou postavou, co se týče emocí, a zdá se mi z celé party nejvyzrálejší a nejrozumnější, čímž si získal první příčku v mém pomyslném žebříčku.Štítky

romance převyprávění pohádky

Autor a jeho další knihy

Marissa Meyer

Marissa Meyer
americká, 1984

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených24x
v Přečtených1240x
v Čtenářské výzvě104x
v Doporučených176x
v Knihotéce360x
v Chystám se číst486x
v Chci si koupit168x
v dalších seznamech17x