Scarlet

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167998/mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.6855
Série:

Měsíční kroniky (2.)

Originální název:

Scarlett (2013)

Žánr:
Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (150)

Přidat komentář
dom.ini
předevčírem

Ani druhý díl mě nezklamal a pořád jsem z celé série příjemně překvapení, protože by mě nikdy nenapadlo, že mě to tak chytne. Ano je to pohádka a určitě t není šálek kávy pro každého, ale zatím se mi zdá že je to výborně vymyšlené a opravdu napínavé tak snad se to v dalších dílech nepokazí. :)

Mozkovna
30. října

Jedním slovem úchvatné. Četla se jedním dechem.
Autorka dokáže velice poutavě vyprávět děj, který má neuvěřitelný spád. Scarlet byla skvělá, trochu mi připomínala mě samotnou, akorát já nemám ani z poloviny tolik odvahy jako ona. Moc se mi líbilo, že se propojovalo více dějových linií - bála jsem se, že kniha bude jen o Scarlet, ale jak se ukázalo, na staré známé postavy se zde nezapomnělo.
Královna Levana je teda pěkný kvítko. Už jí nemám zdaleka tak ráda jako v knize Nejkrásnější. To, co provádí, a proč to provádí, je prostě strašné. Hned jak se v knize Nejkrásnější začaly šířit fámy o tom, že princezna Selene žije, a hned jak začala Cinder ve své knize snít o rozžhaveném lůžku a jak se odlišovala od ostatních kyborgů, věděla jsem, že je to ona. Je mi jí ohromě líto. Lidé jí nesnášejí a bojí se jí, ale přitom si to ona sama nevybrala. Nechtěla být ani měsíčňanka, ani kyborg, ani princezna, ale musí být bohužel všechno. A jsem si jistá, že s pomocí Scarlet a ostatních se jí podaří Levanu svrhnout.
Iko je asi to největší zlatíčko z celé série. Nejde si ji nezamilovat, asi jako Pivoňku. A Kai? U hvězd, jak mě je toho kluka líto. Je v podstatě ve stejné pozici jako Cinder. Musel se stát císařem a vládnout, aniž by se o to prosil. Nedokážu si představit, jak těžké to pro něj celé musí být, a teď navíc s Levanou po boku. Ten chudák si to nezaslouží. Nevím proč, vždycky jsem tak nějak byla víc na klučičí postavy. Thorne je prima chlapík, který je v tom všem tak trochu nevinně, ale zkrátka tam patří. Hrozně se mi líbí, jak navzájem s Cinder dělají, že se nemají rádi a jak se stále pošťuchují, ale přitom se o sebe navzájem opravdu starají. A Vlk, no tak to je kapitola sama o sobě. Žrala jsem ho od začátku do konce, a budu ho žrát i další dvě knihy. Vlci jsou moje nejoblíbenější zvířata, takže určitě chápete, proč mi tak přirostl k srdci.
Moc se těším na další díl! Tahle série je úžasná.

HančaŠ
21. října

Červená Karkulka. Kdo by tu pohádku neznal? Ale tady je Vlk perfektní postava. Moc se těším na další knihu.

Bettybook
07. října

Bomba! Nové postavy úplně super! Thorneho jsem ze začátku považovala za úplného idiota, ale pak byl moc fajn. Vlk, o tom ani nemluvě... zhruba v polovině knihy jsem chtěla skočit do tý knížky a vlastnoručně ho uškrtit, ale na začátku a na konci byl taky fajn. Pohledy na Scarlet mě nejvíc bavily, ale pohledy na Cinder mě taky bavily. :)

martina1199
30. září

Ještě o kousek lepší než Cinder :-) A taky velmi, velmi návykové :-D

Bookgirl
22. září

Za mě nic moc. Na to, jak jsou Měsíční kroniky vychvalované, mě docela zklamaly.

MIA-chan
20. září

Super pokračování Cinder. Nové postavy jsem si oblíbila. Kapitána Carswella Thorna jsem ze začátku nemusela, ale pozdeji se stal moji oblíbenou postavou. Scarlet je fajn holka. Občas trochu tvrdohlavá , ale jinak super postava. Vlk je hodně propracovaná postava. City, emoce a všechno co říká nebo dělá je opravdu hodně propracované.
Opravdu hodně hodně dobrá kniha. Všem doporučuji.

AgnessN.R.
15. září

To.... Byla.... Jízda!!! Od první kapitoly až po poslední stránku. Hrdinové mi byli sympatičtí. Marissa měla úžasný nápad, který i úžasně zpracovala, což se některým autorům nedaří, to se jí ale netýká!

lalikpepa
13. září

Tak tohle bylo skvělé! Ze začátku jsem byla zklamaná, že kniha nenavazuje hned na příběh Cinder, ale rozvíjí úplně nový, ale po první kapitole už bylo vše jinak:) Na futuristický svět jsem si už zvykla, i na hlavní postavy a tentokrát jsem jim fandila od začátku až do konce;) Začínám mít Měsíční kroniky čím dál víc pod kůží.

Zornaddie
11. září

Horší než Cinder. Ale na Cress se těším :)

nani_nka
31. srpna

Druhý diel je inšpirovaný rozprávkou o červenej čiapočke. Avšak nečakajte ten typický detský príbeh, ale odvážnu hrdinku Scarlet, ktorá sa vydáva spolu s vlkom hľadať svoju stratenú babičku. V knihe sa striedajú časti o Scarlet, ale i o Cinder z predchádzajúceho diela a čitateľ pomaly zisťuje ako tieto dva príbehy spolu súvisia. Tejto série sa nedá absolútne nič vytknúť. Je tam akcia, je tam vtip, je tam romantika a hlavní hrdinovia sú tí najlepší.

sara8255
24. srpna

Kniha sleduje osud mladé Červené Karkulky Scarlet, která se po zmizení své babičky ocitá tváří v tvář potížím s babiččiným nalezením, láskou, domělou zradou a důležitým posláním.
M. Meyer napsala svou knihu jako vždy čtivě, přesto mi na příběhu vadilo pár věcí, zaprvé, překotně se vyvíjející vztah Scarlet a Vlka, a pak některé příliš dlouhé popisé scény týkající se Cinder. Děj každopádně pěkně odsypával! :)
Vlkovu postavu klasického hrdiny rozervaného někde na půli cesty mezi srdcervoucím osudem a láskou jsem si zamilovala, a to i přes to, že jsem se v některých chvílích v jeho charakteru, chování a úmyslech maličko ztrácela.
Scarlet si jako svéhlavá, odvážná a loajální hrdinka získala také místo v mém srdci.
Drobné chybičky, které se zajisté najdou v každém díle každého autora, vůbec nezabránily tomu, abych knihu přečetla na jeden zátah. Povedená odlehčující četba.

elenai
15. srpna

Scarlet přesně navazuje na konec Cinder. Jak už název napovídá, setkáme se zde s novou hrdinkou - sličnou zrzkou Scarlet Benoitovou, která je tak trošku horká hlava. Do všeho se vrhá, aniž by trochu přemýšlela nad důsledky svého jednání. A občas je tedy úžasně naivní. Na rozdíl od Cinder, která se konečně vyloupla z vystrašené holčičky do rozumně uvažující dívky. A je i celkem vtipná. Velmi se mi líbily její slovní přestřelky s Carswellem Thornem. Toho chlápka buď milujete, anebo nenávidíte. Já se přikláním k tomu prvnímu. :) Nesmím ještě zapomenout na Vlka, který je dle mého zatím nejlépe propracovanou postavou, co se týče emocí, a zdá se mi z celé party nejvyzrálejší a nejrozumnější, čímž si získal první příčku v mém pomyslném žebříčku.

renefer
10. srpna

Hezké pokračování i pro nás, co už jim není ....náct. Vlk sice babičku nesežral, ale na Karkulku (Scarlet) zálusk má :-)

Arianne
09. srpna

Tak to byla celkem jízda, ani jsem si nevšimla, že už je konec... Má slabost pro vlky zůstala neotresena a nezbývá, než se vrhnout na další

TheMelorry
03. srpna

Stejně jako první díl i druhý byl skvělý. Kromě dobře známých postav se v knize objevuje i několik nových, a tak se Cindeřin příběh postupně prolíná s příběhem červené Karkulky Scarlet. Spojení klasických pohádek a budoucnosti opět nezklamalo a otevřený konec vybízí k dalšímu čtení...

Adelin239
01. srpna

Nejdříve jsem byla trochu zmatená, protože jsem si myslela, že příběh bude vyprávěn jen z pohledu Scarlet, ale autorka mě překvapila. Jsem ráda, že se kniha odehrávala kolem všech osob, které byly v kronice prozatím zmíněny. Měla jsem tak aspoň přehled, co se s ostatními postavami děje.
A musím říct, že druhý díl opět nezklamal! Bylo v něm vše. Napětí, očekávání, legrace, romantika. Vše, co ke skvělé knize potřebuji.
Už teď se nemůžu dočkat třetího dílu!

Princezna22
30. července

Kniha je vyprávěna s pohledu více osob, takže se mi příběh líbil o mnohem více než CINDER... Nejvíce se mi líbilo, jak příběh do sebe zapadá a jak se vyvíjí dal.... V knize jsem se dozvěděla odpovědi na pár otázek.. A těch pár kapitol na konci bože to byla jízda!!!! Upřímně nevím proč,ale miluji postavu vlka a postavu kapitána,který je děsně sympatický... Levana je perfektní, líbí se mi její zla povaha (jsem zvědavá co na ní budu říkat až si přečtu nejkrásnější) je to prostě zla "ženská", která musí být v každé "pohádce" ... sakrá strašně se mi ta série líbí!! A teď šup na třetí díl.

ardeas
05. července

Á, pekne sa nám to zamotáva :) lepšie ako prvá kniha, pekne rozvinuté ďalšie dejové línie, som zvedavá ako k tomu pribudne Cress, len dúfam, že to s toľkými postavami autorka neprešvihla a dokáže to ukočírovať.

MartinaF
04. července

Druhý díl k Měsíčním kronikám dopadl u mě na jedničku. Bylo to napínavé, romantické, vtipné. Pomalu dostávám odpovědi na své otázky. těším se na další pokračování.

Bona137
30. června

Tak Scarlet jsem si výloženě zamilovala! Úchvatná, svéhlava a vášnivá. Zcela jiné pojeti "Karkulky". Zcela doporučuju!

planet129
19. června

Kniha byla o trochu slabší než první díl, ale nezklamala. Těším se na pokračování :)

surynas
17. června

Rychle do knihkupectví koupit Cress! Myslím že to mluví za vše.....
Úplně jiná fantasy, spojení mých dětských pohádkových hrdinek a jiného originálního světa! B O Ž E !
A hlavně Levana, ona je perfektní už se těším na Nejkrásnější.

Amica
11. června

Kniha super...ale....Scarlet mi přirostla k srdci ze všech hrdinek nejvíc. Nejspíš proto mi tento příběh přišel tak nějak nedokončený. Všechny scény Scarlet x Vlk byly strašně krátké, kvůli tomu mi vztah těchto postav přišel až moc zrychlený a málo pravděpodobný. Narozdíl scény ve kterých se objevovala Cinder byly pomalé,dlouhé a přistihla jsem se při tom, že je raději přeskakuji. Místy jsem uvažovala o tom, proč se kniha jmenuje Scarlet, třeba název: Cinder 2: Útěk z vězení + pár krátkých s novými hrdinami, by se hodil víc. V celé sérii mi přišla Scar jako člověk navíc. Cinder je strašně mocná a chytrá. Cress je nejlepší hecker. Winter je nejkrásnější a všichni jí mají rádi.
Ták.....teď jsem si vylila svoje srdíčko bolavý a přestanu tuto knihu hanit :-) Marissa Mayerová je sympatická spisovatelka a ví o čem píše. Postavy jsou propracované a tzv se "nemění". Nestane se, že by se z postavy tiché a milé stala na konci příběhu postava drzá a zlá, toho si cením. Měsíční kronika je jedna z mála sérií, která vás chytne a nepustí.A to není jen nějaká slovní hříčka, sérii jsem dočetla za deset dní :-). Knihu vřele doporučuji a těším se na další knížky této téměř dokonalé spisovatelky.:-)

Roselunda 1928
10. června

Myslím, že Scarlet bylo úctyhodné pokračování Cinder, jediné, s čím jsem měla problém, byl až příliš rychle se rozvíjející vztah Scarlet a Vlka...

AelinAshryver
02. června

Knížka se mi líbila víc než Cinder. Obě knížky jsou napsané moc hezky, ale protože ve Scarlet se kapitoly vyprávějí z pohledu více lidí, přijde mi to zajímavější. Kniha se čte velmi rychle, je stejně jako předchozí díl napsaná čtivě a zábavně.
V prvním dílu jsem zápletku prohlédla hned, ale v této knize je mnohem více zvratů a odhalení. Určitě si přečtu další díl, ale už mě trochu začíná štvát naivita obou hlavních hrdinek. Doufám, že Cress nebude stejná...

BetyN.
07. května

Toto hodnotím mnohem lépe něž první díl. Nebylo to předvídatelné, naopak je zde spoustu zajímavých zvratů. Je to napínavé a místy i akční. Ale stejně jako první díl i čtivé a milé. Doporučuji a těším se na další díl.

Esk
30. dubna

Popelka a Červená Karkulka..?? Ale opět říkám "proč ne" a hodnotím jako dobře zpracovanou inspiraci z pohádkových dívčích hrdinek. Ve své kategorii něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Protože mě příběh zatím motivuje číst další díl, dávám teď čtyři.

IvankaM
24. dubna

Já tuto sérii miluju! Naprosto úžasný díl! Lepší jak první.

JajaCZ
24. dubna

Kniha krásne nadväzuje na prvý diel a necháva otvorený koniec pre plynulý prechod do tretieho, ktorý si rozhodne nenechám újsť. Vadili mi iba chyby v kniheŠtítky

romance převyprávění pohádky

Autor a jeho další knihy

Marissa Meyer

Marissa Meyer
americká, 1984

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených26x
v Přečtených1137x
v Čtenářské výzvě74x
v Doporučených171x
v Knihotéce320x
v Chystám se číst469x
v Chci si koupit163x
v dalších seznamech16x