Scarlet

od:


KoupitKoupit eknihu

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167998/mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.61073
Série:

Měsíční kroniky (2.)

Orig. název:

Scarlet (2013)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (197)

Přidat komentář
Yustina
21. listopadu

Knihu jsem přečetla velmi rychle, těším se na další díl :-)

Bookgirl
15. listopadu

Tahle knížka se mi líbila možná ještě o stupínek více než první díl. Byla trochu méně pohádková, ale o to více tam bylo akce a děj nestál. Byla jsem taky ráda, že jsme se nemuseli definitivně rozloučit s kapitolami o Cinder a její kapitoly byly super. Takže za mě Cinder lepší jako hrdinka, protože Scarlet mě občas vytáčela, ale děj se v druhém dílu trochu víc rozjel. Každopádně je to naprosto úžasná série a těším se na další díl.

Zabka27
28. října

Moc se mi líbí jak děj plynule přešel na další hrdinku série. Scarlet je opravdová hrdinka a musím říct, že je mi možná bližší než Cinder. Opět výborný díl.

Peetullka
13. října

Příběh se začíná docela hezky rozvíjet a nabírá na tempu. Jsem zvědavá na další díly.

mekkejla
09. října

Skvělý únik od všedních dní. Příběh se začíná pěkně rozvíjet a nabírá na tempu. Docela mě překvapilo jak moc to bylo akční, obzvlášť závěr, ale čtení jsem si opravdu užila. Těším se na další díly.

roman9276
27. srpna

Druhej díl naprosto skvělej. Scarlet alias Červená Karkulka, farmářka, pilotka, holka od rány, co na sobě nenechá dříví štípat. Odkryly se další spojitosti se Cinder, víc napětí, víc akce, podle mýho druhej díl ještě lepší než první, tak se mega těšim na Cress.

Lorej
23. srpna

Hodně jsem se na tohle pokračování Měsíčních kronik těšila a zklamaná vůbec nejsem.
Moc se mi líbilo, jak autorka vyprávěla nejen příběh Scarlet, ale i pokračovala v příběhu Cinder.
Červená Karkulka je jedna z mých oblíbených pohádek a byla jsem dost zvědavá, jak si autorka poradí s jejím převyprávěním. A myslím, že to zvládla na výbornou. Hodně akce, tajemství a city, co víc si přát?
Marissa Meyer je prostě kouzelnice (nebo potomek bratří Grimmů? :D), že dokáže vzít námi všemi známý příběh a přetvořit ho v úžasné moderní fantasy.

Alexxxka
21. srpna

Krásná obálka - jako všechny z této série. A příběh pecka. Netušila jsem, že mě tahle série úplně vtáhne. A teď hurá na Cress. Jsem zvědavá jak se to bude dál vyvýjet :-)

katallinka
13. srpna

Normálně má u mě vždycky navrh Popelka, ale musím říct, že druhý díl se mi líbil mnohem více. Scarlet a Vlka jsem si zamilovala. Jsem zvědavá, co bude následovat.

Ajda300
09. srpna

Scarlet byla snad ještě lepší než Cinder a to už je co říct

ivič
09. srpna

Hezké, odpočinkové čtení. Trochu mi vadilo že některé pasáže byly moc zdlouhavé,
ale to je asi jediná chyba celé knihy. Čekala jsem něco trochu jiného, ale
nebyla jsem zklamaná. Narozdíl od Cinder se kniha
moc nedržela předlohy, ale moc to nevadilo. Celkově
se mi kniha líbila a určitě ji doporučuju.

Jostik_21
08. srpna

Mega, mega, mega. Až na pár kapitol, které byli příšerně zdlouhavé, mě kniha bavila.Doporučuji přečíst.

MiraiYume
01. srpna

Skvělé pokračování, výborně napsané. Postavy mají své vlastní charaktery, úžasně propracované. Moc se mi líbil Thorne, dodával příběhu trošku humoru mezi vším tím dramatem a krví. Příběh byl vyvážený a tři dějové, vzájemně související linky, se mi taky líbili. V každé jsem našla nové informace, souvisely spolu a přitom vyprávěly tři různé příběhy. Podtrženo, sečteno - Scarlet mě dokonale navnadila na pokračovaní. Tato série zatím patří k mým oblíbeným. A to sci-fi žánr vážně nemusím.

Ticiana
30. července

Libi se mi ze autorka davkuje ruzne manipulace a dalsi informace postupne. Povedene a moc. Dalsi dily na rade a uz se moc tesim.

Belisima
26. července

2.díl-Scarlet jsem celá nedočkavá koupila v elektronické podobě, abych mohla hned číst a nefungovalo mi nastavení, tak jsem běhala v deset hodin večer po sousedech jestli to někdo neumí, snad to stačí jako recenze, co je člověk ochotný udělat aby nepřerušil čtení. Všechny knížky od Marissy jsou stejné, nejdou odložit, protože je to napsané velice poutavě.

zinon
30. června

Tato knížka byla lepší, jak Cinder....alespoň mě více oslovila osobnost Scarlet. Vlk taky nebyl k zahození.) Cinder už byla trochu průbojnější a Thorne tam přináší humor a to já můžu.) Jdu na další díl :)

KateiBookLover
24. června

Marissa opět nezklamala a po Cinder další pecka. Fak super. Scarlet a Vlka jsem si hned zamilovala. A velmi oceňuji, že je kniha od knihy delší. Už se těším na další díl!

tereza94
20. června

Na knihu jsem se po přečtení CInder velmi těšila, ze začátku mě to přišlo zdlouhavější, ale tak od půlky dostal děj spád. Dokonce bych řekla, že by mi ten konec nevadil trochu delší. :-)

ajla5
13. června

Skvělé! A Vlk!

teri1003
04. června

Za mě pěkná série ale asi nebude patřit mezi mé nejoblíbenější. Příběh je pěkný, zajímavý ale byly chvíle, kdy se mi do čtení nechtělo. Za mě to není to wow co jsem si myslela, že bude... ale na jednoduché odpočinkové čtení to je ideální.

Tofinka
03. června

Aneb jak se Popelka obviněná za velezradu potkala s Karkulkou a Vlkem, kteří hledají babičku...

Dějová linka Cinder byla stejně úžasná jako první díl, ale u Scarlet jsem si prostě nemohla zvyknout na všechnu tu moderní techniku... Prostě mi to nějak nesedělo k tomu prostředí farmy. A v druhé polovině knížky jsem často odolávala nutkání vynechávat části z pohledu Scarlet. (Snad jediná věc, co bych u knihy vytkla.)

Nové postavy jsou opět krásně propracované a Vlk... Kdo by se nezamiloval do Vlka ❤.

Ukázka z knihy:

Hleděla na Vlka. Nepřirozené oči. Dokonalé smysly. Zuby. Vytí. Představa, že nikdy v životě neměl rajče. "Co jste za lidi?"

"Alfa družka," zamumlal. "To se mi docela líbí." ... "Mně docela taky."

A to nejlepší nakonec... :D Ta obálka je DOKONALÁ. (Jen lituji, že ji nemám v knihovně.)

Veronicess
23. května

Úžasná kniha. Páčila sa mi ešte viac ako Cinder,a to sa mi Cinder páčila nehorázne moc. Bolo super stretnúť nové postavy, a zároveň znova vidieť tie obľúbené staré. A všetci boli veľmi zlatí a vtipní a proste na zožratie. (Teda, okrem zloduchov, samozrejme). Už sa veľmi tešm na Cress.

Terry.89
17. května

Pár lídí říká, že tenhle díl je lepší. než předchozí, s tím já ale nesouhlasím. Scarlet se mi líbila, ale od Cinder jsem se nemohla odtrhnout. Tentokrát mi trochu trvalo, než jsem se doopravdy začetla a to jsem oba díly četla návazně. Do "hltací" fáze jsem se dostala až někde za polovinou, pak je děj opravdu napínavý a plný neočekávaných zvratů. Právě díky tomu, jsem dala o jednu hvězdičku méně, než tomu bylo u Cinder, abych tak dala najevo, že Cinder je jasně ve vedení. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, vážně jsem moc zvědavá! :)

Shira27
13. května

Scarlet byla mnohem lepší než Cinder. Přečetla jsem ji během pár dní a nemohla jsem se odtrhnout.
Cinder byla více předvídatelná, takže jsem si čtení tolik neužívala. Ale Scarlet? Druhá půlka knihy byla jedno velké BOOM! Tam se toho tolik stalo. Tolik nečekaných zvratů a odhalení, že jsem si z toho zkrátka sedla na zadek.
Těším se na další díly!

betule3
12. května

Musím se přiznat, že mi chvíli trvalo pořádně se začíst. Ale když jsem se konečně začetla, už jsem nemohla knihu odložit. Příběh je plný akce a napětí. Líbí se mi, že je příběh psaný i z pohledu Cinder a Kaie (ne jen z pohledu Scarlet, jak jsem si myslela). Tato série mě neskutečně chytla, takže se hned vrhám na další díl. :)

mišule5
10. května

Obsahuje spoiler...
Z druhého dílu jsem nebyla až tak okouzlená jak z prvního, ale i tak se mi příběh o Scarler a Vlkovi moc líbil. Tuto dvojici jsem si opravdu moc oblíbila.... oba se k sobě moc hodí, Vlk je povahově moc hodný a naopak Scarlet je pěkná rebelka. Její babičky mi bylo opravdu moc líto, až jsem s toho byla celá naměkko :( ale udělala to pro dobro věci a tak to mělo i být.
Zato naše princezna má plnou hlavu Kaie,chudák, ani se ji nedivím když ví, že ho chce Levana zabít. A náš zábavný Thorn tomu dodal tu pravou třešničku na dortu :D doufám, že se ukáže i v dalším díle, jinak to už nebude ono!
Už otevírám další díl!

Sabča92
07. května

Druhé pokračování Měsíčních kronik bylo méně předvídatelné, než první část. Příběh nové hrdinky Scarlet byl jen asi dvěma body podobný pohádce o Červené Karkulce. Ovšem děj celé knihy mi přišel dost zdlouhavý. Scházela mi pořádná akce a napětí, což jsem nakonec jen lehce dostala.
Velmi mě bavily scény Cinder a Thorna, doufám, že si jich v dalších dílech více užijeme. Líto mi bylo Kaie, který nejen že měl celou knihu jen trápení, navíc jeho postava v tomto díle neušla příliš děje. Jsem zvědavá na další díly :)

Mergirus
03. května

Nádherné pokračování pohádkových příběhů. Jen se bojím dalších dílů. Jestli se budou přidávat další hrdinky, tak aby jich nakonec nebylo až moc. S Vlkem mi to, na rozdíl od jiných, jasné nebylo (možná za to mohla delší pauza mezi díly), ale jsem ráda za ten konec.

sassenkka
29. dubna

Druhý díl Měsíčních kronik naprosto splnil očekávání. Napětí pokračovalo, objevila se stejně sympaticky drzá hlavní hrdinka jako Cinder. Příběh moderní karkulky byl super, pěkně se to zamotalo a já se moc těším na Cress.
Nikdy bych neřekla, že budu číst fantasy pohádky a že mě to tak pohltí! Zatím stále ještě říkám, že to není můj styl, ale pokud přečtu celou tuto sérii... tak holt budu muset do knihovničky udělat místo pro "nový" žánr :)

Denisa153
13. dubna

Jedna z mála sérií, kde je druhý díl srovnatelný, ne-li lepší než první. Jen to bylo trošku předvídatelné a vlkovi jsem nevěřila ani čumák mezi očima.


Štítky

romance převyprávění pohádky

Autor a jeho další knihy

Marissa Meyer

Marissa Meyer
americká, 1984

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených20x
v Přečtených1435x
v Čtenářské výzvě106x
v Doporučených196x
v Knihotéce417x
v Chystám se číst501x
v Chci si koupit179x
v dalších seznamech19x