Scarlet

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167998/mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.61220
Série

Měsíční kroniky 2.

Žánr
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno · Egmont (ČR)
Orig. název

Scarlet · 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (222)

Kniha Scarlet

Přidat komentář
Viviana-Mori
29. září

Původně jsem chtěla dát pět hvězd, ale říkám si, že ještě pořád očekávám od dalších dílů něco víc a čtyři hvězdy, myslím, mému dojmu zatím stačí. Scarlet se mi líbila, děj se vyvíjí dál, přibývají nové postavy, romantické linky, děj není už tak samozřejmý. Jsem hodně zvědavá, jak bude vše pokračovat a hrdinům jejich situaci nezávidím. Vůbec totiž nevím, jak bych si v jejich situaci poradila já. :D Na knize nejvíc oceňuji, že je velmi čtivá, místy roztomilá, vtipná a zároveň napínavá a ve svém sci-fi zpracování klasických pohádek i celkem originální. Série skýtá moc příjemné volnočasové chvilky.

Viky007
13. září

Po státnicích jsem potřebovala něco jednoduchého, u čeho bych nemusela tolik přemýšlet. Scarlet je prostě oddechovka, ale nechybí ani napětí a špetka romantiky, takže já jsem spokojená. Jen mě mrzí, co se nakonec stalo s babičkou. Přijde mi, že autorka ten její potenciál moc nevyužila, ve finále tam byla k ničemu. A taky mi trochu vadilo střídání pohledů Scarlet a Cinder - hlavně když jsem neustále čekala na to, kdy se dají Scarlet s Vlkem dohromady, tak to mělo trochu rušivý efekt. Evidentně mám v sobě pořád kousek puberťačky :-D.

Mr.Elmo
20. srpna

Narozdíl od Cinder jsem měla trochu problém se začíst a knihu jsem četla pekelně dlouho. Posledních sto stran mě ale zase nakoplo a přečetla jsem je jedním dechem. Určitě budu pokračovat a už se na Cress těším.
Na rozdíl od většiny (podle komentářů) jsem více hltala linku s Cinder. Celkově je mi Cinder o něco sympatičtější a zajímavější.

Verunka926
28. července

Já Měsíční kroniky prostě zbožňuju!

Cometka
24. července

Super, z druhého dílu jsem nadšená. Víc mě bavil příběh z pohledu Scarlet, byl takový víc akční a všechny informace do sebe pěkně zapadaly. Určitě doporučuji přečíst.

6484
22. července

Scarlet se mi docela líbila,ale bylo mi líto její babičky.

RemiBlack
22. července

2019/34
Scarlet mě bavila mnohem víc než Cinder. Příběh se docela rozjíždí a už není tak předvídatelný - tedy většinou; Cinder nepokračuje v retellingu, ale má originální linku (což je super). Myslela jsem, že přezdívka Vlk bude v textu divná, ale kupodivu se to čte zase skvěle. ;)
Víc mě asi bavily části se Scarlet. Po Cinder jsem s pokračováním váhala, ale teď vím, že si Cress přečtu. Krásné letní oddechové. :) 4*

Kat9
18. července

Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale teď jsem vážně zvědavá na další díl.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

romance převyprávění pohádky

Autor a jeho další knihy

Marissa Meyer
americká, 1984

všech 11 knih autora

Podobné knihy

Kniha Scarlet je v

Právě čtených22x
Přečtených1639x
Čtenářské výzvě124x
Doporučených209x
Knihotéce474x
Chystám se číst527x
Chci si koupit199x
dalších seznamech23x