Scarlet

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.
Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167998/mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.6788

Měsíční kroniky (2.)

Scarlett (2013)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)

elenai

Scarlet přesně navazuje na konec Cinder. Jak už název napovídá, setkáme se zde s novou hrdinkou - sličnou zrzkou Scarlet Benoitovou, která je tak trošku horká hlava. Do všeho se vrhá, aniž by trochu přemýšlela nad důsledky svého jednání. A občas je tedy úžasně naivní. Na rozdíl od Cinder, která se konečně vyloupla z vystrašené holčičky do rozumně uvažující dívky. A je i celkem vtipná. Velmi se mi líbily její slovní přestřelky s Carswellem Thornem. Toho chlápka buď milujete, anebo nenávidíte. Já se přikláním k tomu prvnímu. :) Nesmím ještě zapomenout na Vlka, který je dle mého zatím nejlépe propracovanou postavou, co se týče emocí, a zdá se mi z celé party nejvyzrálejší a nejrozumnější, čímž si získal první příčku v mém pomyslném žebříčku.

renefer

Hezké pokračování i pro nás, co už jim není ....náct. Vlk sice babičku nesežral, ale na Karkulku (Scarlet) zálusk má :-)

Arianne

Tak to byla celkem jízda, ani jsem si nevšimla, že už je konec... Má slabost pro vlky zůstala neotresena a nezbývá, než se vrhnout na další

TheMelorry

Stejně jako první díl i druhý byl skvělý. Kromě dobře známých postav se v knize objevuje i několik nových, a tak se Cindeřin příběh postupně prolíná s příběhem červené Karkulky Scarlet. Spojení klasických pohádek a budoucnosti opět nezklamalo a otevřený konec vybízí k dalšímu čtení...

Adelin239

Nejdříve jsem byla trochu zmatená, protože jsem si myslela, že příběh bude vyprávěn jen z pohledu Scarlet, ale autorka mě překvapila. Jsem ráda, že se kniha odehrávala kolem všech osob, které byly v kronice prozatím zmíněny. Měla jsem tak aspoň přehled, co se s ostatními postavami děje.
A musím říct, že druhý díl opět nezklamal! Bylo v něm vše. Napětí, očekávání, legrace, romantika. Vše, co ke skvělé knize potřebuji.
Už teď se nemůžu dočkat třetího dílu!

Princezna22

Kniha je vyprávěna s pohledu více osob, takže se mi příběh líbil o mnohem více než CINDER... Nejvíce se mi líbilo, jak příběh do sebe zapadá a jak se vyvíjí dal.... V knize jsem se dozvěděla odpovědi na pár otázek.. A těch pár kapitol na konci bože to byla jízda!!!! Upřímně nevím proč,ale miluji postavu vlka a postavu kapitána,který je děsně sympatický... Levana je perfektní, líbí se mi její zla povaha (jsem zvědavá co na ní budu říkat až si přečtu nejkrásnější) je to prostě zla "ženská", která musí být v každé "pohádce" ... sakrá strašně se mi ta série líbí!! A teď šup na třetí díl.

ardeas

Á, pekne sa nám to zamotáva :) lepšie ako prvá kniha, pekne rozvinuté ďalšie dejové línie, som zvedavá ako k tomu pribudne Cress, len dúfam, že to s toľkými postavami autorka neprešvihla a dokáže to ukočírovať.

MartinaF

Druhý díl k Měsíčním kronikám dopadl u mě na jedničku. Bylo to napínavé, romantické, vtipné. Pomalu dostávám odpovědi na své otázky. těším se na další pokračování.

Bona137

Tak Scarlet jsem si výloženě zamilovala! Úchvatná, svéhlava a vášnivá. Zcela jiné pojeti "Karkulky". Zcela doporučuju!

planet129

Kniha byla o trochu slabší než první díl, ale nezklamala. Těším se na pokračování :)

surynas

Rychle do knihkupectví koupit Cress! Myslím že to mluví za vše.....
Úplně jiná fantasy, spojení mých dětských pohádkových hrdinek a jiného originálního světa! B O Ž E !
A hlavně Levana, ona je perfektní už se těším na Nejkrásnější.

Amica

Kniha super...ale....Scarlet mi přirostla k srdci ze všech hrdinek nejvíc. Nejspíš proto mi tento příběh přišel tak nějak nedokončený. Všechny scény Scarlet x Vlk byly strašně krátké, kvůli tomu mi vztah těchto postav přišel až moc zrychlený a málo pravděpodobný. Narozdíl scény ve kterých se objevovala Cinder byly pomalé,dlouhé a přistihla jsem se při tom, že je raději přeskakuji. Místy jsem uvažovala o tom, proč se kniha jmenuje Scarlet, třeba název: Cinder 2: Útěk z vězení + pár krátkých s novými hrdinami, by se hodil víc. V celé sérii mi přišla Scar jako člověk navíc. Cinder je strašně mocná a chytrá. Cress je nejlepší hecker. Winter je nejkrásnější a všichni jí mají rádi.
Ták.....teď jsem si vylila svoje srdíčko bolavý a přestanu tuto knihu hanit :-) Marissa Mayerová je sympatická spisovatelka a ví o čem píše. Postavy jsou propracované a tzv se "nemění". Nestane se, že by se z postavy tiché a milé stala na konci příběhu postava drzá a zlá, toho si cením. Měsíční kronika je jedna z mála sérií, která vás chytne a nepustí.A to není jen nějaká slovní hříčka, sérii jsem dočetla za deset dní :-). Knihu vřele doporučuji a těším se na další knížky této téměř dokonalé spisovatelky.:-)

Roselunda 1928

Myslím, že Scarlet bylo úctyhodné pokračování Cinder, jediné, s čím jsem měla problém, byl až příliš rychle se rozvíjející vztah Scarlet a Vlka...

AelinAshryver

Knížka se mi líbila víc než Cinder. Obě knížky jsou napsané moc hezky, ale protože ve Scarlet se kapitoly vyprávějí z pohledu více lidí, přijde mi to zajímavější. Kniha se čte velmi rychle, je stejně jako předchozí díl napsaná čtivě a zábavně.
V prvním dílu jsem zápletku prohlédla hned, ale v této knize je mnohem více zvratů a odhalení. Určitě si přečtu další díl, ale už mě trochu začíná štvát naivita obou hlavních hrdinek. Doufám, že Cress nebude stejná...

BetyN.

Toto hodnotím mnohem lépe něž první díl. Nebylo to předvídatelné, naopak je zde spoustu zajímavých zvratů. Je to napínavé a místy i akční. Ale stejně jako první díl i čtivé a milé. Doporučuji a těším se na další díl.

Esk

Popelka a Červená Karkulka..?? Ale opět říkám "proč ne" a hodnotím jako dobře zpracovanou inspiraci z pohádkových dívčích hrdinek. Ve své kategorii něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Protože mě příběh zatím motivuje číst další díl, dávám teď čtyři.

IvankaM

Já tuto sérii miluju! Naprosto úžasný díl! Lepší jak první.

Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/04/24/Měs%C3%ADčn%C3%AD-kroniky---Scarlet

JajaCZ

Kniha krásne nadväzuje na prvý diel a necháva otvorený koniec pre plynulý prechod do tretieho, ktorý si rozhodne nenechám újsť. Vadili mi iba chyby v knihe

Pucik13

Měsíční kroniky si mě získávají čím dál více. I tato parafráze na Červenou Karkulku je podařená. Jsem zvědavá, jak se bude příběh rozvíjet dál. A budu doufat ve šťastný konec:)

natalie2171

Mám pocit, že není možné se do této série nezamilovat. S každým dalším slovem mám pocit, že bude velmi těžké se s touto sérií loučit. Ale i přes to... Hurá na další díl a sbohem sociální živote!

Percabethka

První díl byl sice lepší, ale i tak to bylo naprosto dokonalé ❤❤

PeťkaW.

První díl nasadil laťku hodně vysoko a musím přiznat, že zpočátku jsem měla s novým příběhem Scarlet, alias Červené karkulky, trochu problém. Přemáhala jsem tendence její dějové linie jen tak laxně přečíst, abych se zase honem rychle dostala k příběhu Cinder. Ale zhruba v prostředku knihy jsem si zvykla i na nové postavy a začala být zvědavá, jak se všechno propojí. Druhý díl se četl stejně dobře, jako první. Autorka dokáže čtenáře výborně vtáhnout do děje. Člověk se dočkal přesně vyměřené dávky napětí, strachu, romantiky, překvapení i rozčílení. Na třetí díl jsem natěšená.

girdi

Druhý díl nezklamal. Nové postavy i docela dynamický (přestože opět velice předvídatelný) děj udržel můj zájem. Dávám o hvězdičku méně, ne protože by druhý díl byl ve srovnání s prvním slabší, ale zmizelo to prvotní okouzlení novým světem a neotřelým použitím klasické pohádky.

Blaufik

Celá kniha je opět velice čtivá, plná napětí a oproti prvnímu dílu se můžeme dočkat také více akce. Romantická linka, která na nás v knize rovněž čeká je do děje příjemně zasazena, nemusíte se bát, že díky ní bude kniha sladší než kostka cukru. Vše je krásně v rovině a to se mi moc líbí.

Více v mé recenzi v záložkách.

pink_ivy

Scarlett byla o hodně lepší než Cinder, nepřišlo mi to už tak přitažené za vlasy a celkově se mi ten svět zdál mnohem sympatičtější. Sled událostí navíc nabral rychlý spád a i když to bylo předvídatelné vzhledem k základu, na kterém je knížka postavená, tak se u toho člověk nenudil.

Chápu, že jsou knížky navazující, ale tak nějak jsem doufala, že jsme Cinder zanechali jejímu osudu a nadále to tam bude rozepsané jen náznakově, když jsem pak zjistila, že to střídá pohledy jak Scarlet tak Cinder, tak mě to nepotěšilo. Nemůžu Cinder přijít na chuť ani po tomto díle, stále je pro mě divná a nezajímavá.

Pořád je to pro mě čistý průměr, ale bylo to o moc lepší než předchozí díl, takže doufám, že bude kvalita stoupat i dál. 3*

Shinju

Další pokračování série je super. Děj se pěkně rozjel.

Nikoll2

Knihu jsem přečetla jedním dechem!
Nové postavy jsem si velice oblíbila (hlavně Vlka!:D) a ty staré ráda o něco více poznala. Jenom by mne zajímalo, jestli budu v posledním díle číst příběh z pohledu třeba 8postav. :D
Už teď mám v rukou třetí díl, takže určitě doporučuji!:)

Lenka40

Tak po Cinder jsem se vrhla na Scarlet a musím říct , že další díl ze série Měsíčních kronik se velice vydařil . Určitě se mi líbil víc jak první díl. Přibyly tam nové postavy , které se mi velice zamlouvaly hlavně VLK.
Co se týká královny Levany opět mě dokázala rozčílit stejně jako v prvním díle , možná i víc. Velice se těším na Cress a jsem moc zvědavá ,jak celý přběh bude pokračovat.

Kiwi24

Nejvíc se mi líbil Vlk. Miluju ,,zrůdy'' které se zamilují. (bez urážky, Vlku!)

Kačí137

Scarlet byla určitě o * lepší než první díl. Ta holka má grády. Občas trochu výbušná, ale zase je to příjemné počtení. Vlk je tady zcela v pořádku.
Jo, tenhle díl se rozhodně povedl. Mělo to hlavu i patu. Příběh všech ostatních se hezky rozvíjí.
Jen tak dál.

romance převyprávění pohádky