Scarlet

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/big_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.61672
Nahrávám...

Komentáře (306)

Kniha Scarlet

Njangu
06. března

Zpočátku jsem byla zklamaná, že příběh úplně plynule nenavazuje na předchozí díl. Protože konec prvního dílu skončil tak, že jsem potřebovala vědět, jak bude dál pokračovat. Trochu mně vadilo, že Cinder neměla tolik prostoru, ale postupně, jak jsem se začetla do děje to začalo dávat smysl.
Další pohádka převedená do sci-fi světa. Možná, že znalci sci-fi najdou spoustu nedokonalostí v příběhu, ale já jsem čím dál tím víc nadšená.

Thalin
09. února

Tenhle díl mě za začátku nechytil tolik, jako ten první. Tam jsem se opravdu začetla hned z kraje a Cinder mě hodně bavila. Tady se ale objeví až po chvíli a přiznám se, že zprvu mi byl osud Scarlet celkem ukradený. Dokud nepotkala vlka. A mě až v ten moment došla ta spojitost s karkulkou (Ano, sedím si na vedení a to i přes obálku). Tady je ta adaptace ale tak originálně přetvořené, že to s babičkou, rusovláskou a vlkem člověka nepraští jasně do palice, ale dávkuje se to postupně. To spojení jejího osudu s tím Cinder tam sice nepůsobí na sílu a je to opět postupné, ale stejně mě to tak nebavilo, jako osud samotné Cinder. Sice člověk tak nějak tuší jaké zvraty budou následovat a co asi vypluje na povrch, ale i tak mě to bavilo, bylo to čtivé, je to vcelku originálně pojaté (aspoň já adaptaci tohoto typu nikdy předtím nečetla) a rozhodně si přečtu další díl.


adorjas
29. ledna

Bavila ma zatiaľ najviac zo série- určite preto lebo vlk a Scarlet, a.k.a. ako Twilight :D

terezak016
01.11.2022

Pulnocni kroniky ukazují, že série se daji pojmout a napsat různým způsobem. Tady se prostě v každém díle přidají ústřední postavy z dalších klasických pohádek, které se upraví tak, aby zapadli do fantasy/sci-fi žánru těchto knih.
To, jak originální mi přišla Popelka alias Cinder v prvním díle, mi vlastně Scarlet alias Červená Karkulka tolik nečekaná nepřišla. Musím ovšem uznat, že ono toho vlastně u červené holčičky, její babičky a vlka zase tolik nevymyslíte no‍️ co ovšem je velmi dobře propracované, je propojení se rozšiřující skupiny hlavních hrdinů. Velkou část příběhu má i Cinder, u které tedy pozorujeme její rány osudu (jak se vyrovnává s tím, že je Měsíčňanka) a společnost ji nově dělá dost svérázný kapitán.
Takže dějově se posuneme, není tam moc věcí, které překvapí a romantická linka je zde taky.

kristyna7520
24.10.2022

(+ SPOILER) Tentokrát jsme se podívali do světa Červené Karkulky. Tady však vlk Karkulku nesnědl, ale přímo se do ní zamiloval. Od začátku bylo jasné, že má srdce na pravém místě, i když nás mohla zarazit chvíle, kdy ji vzal do jámy lvové.

Ayen
15.10.2022

Po dočtení první knihy jsem byla docela skeptická, ale nakonec jsem ráda, že jsem druhému dílu dala šanci. Bavilo mě splynutí obou dějů a naprosto jsem si zamilovala novou postavu Carswella Thorneho. Ty jeho hlášky jsou naprosto geniální.
A jde se na třetí díl.

karel.kral
07.09.2022

Přečetl jsem celou sérii, se smíšenými pocity. Byla to taková vesmírná pohádka, technické detaily jsou dost nevěrohodné, psychologie postav byla na úrovni třináctileté dívky. Přesto mě to místy bavilo - a dost často nebavilo.

Miladad
01.08.2022

(+ SPOILER) Karkulka se jmenuje Scarlett, místo čepečku má kapucu a místo vlka zmutovaného Měsíčňana, který vyje na měsíc. Je zvláštní číst prastarý příběh v novém hábitu. Když jsem začínala se Cinder, neměla jsem k retellingu moc důvěry, ale nakonec jsem propadla. Tuhle knížku jsem přečetla za dva dny. A jsem opravdu zvědavá jak s příběhem zamává zlatovláska. A pevně věřím, že nakonec si princ Popelku vezme za ženu ;-)

1 ...