Scarlet

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167998/mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.6989
Série:

Měsíční kroniky (2.)

Originální název:

Scarlet (2013)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (182)

Přidat komentář
KateiBookLover
včera

Marissa opět nezklamala a po Cinder další pecka. Fak super. Scarlet a Vlka jsem si hned zamilovala. A velmi oceňuji, že je kniha od knihy delší. Už se těším na další díl!

tereza94
20. června

Na knihu jsem se po přečtení CInder velmi těšila, ze začátku mě to přišlo zdlouhavější, ale tak od půlky dostal děj spád. Dokonce bych řekla, že by mi ten konec nevadil trochu delší. :-)

ajla5
13. června

Skvělé! A Vlk!

teri1003
04. června

Za mě pěkná série ale asi nebude patřit mezi mé nejoblíbenější. Příběh je pěkný, zajímavý ale byly chvíle, kdy se mi do čtení nechtělo. Za mě to není to wow co jsem si myslela, že bude... ale na jednoduché odpočinkové čtení to je ideální.

Tofinka
03. června

Aneb jak se Popelka obviněná za velezradu potkala s Karkulkou a Vlkem, kteří hledají babičku...

Dějová linka Cinder byla stejně úžasná jako první díl, ale u Scarlet jsem si prostě nemohla zvyknout na všechnu tu moderní techniku... Prostě mi to nějak nesedělo k tomu prostředí farmy. A v druhé polovině knížky jsem často odolávala nutkání vynechávat části z pohledu Scarlet. (Snad jediná věc, co bych u knihy vytkla.)

Nové postavy jsou opět krásně propracované a Vlk... Kdo by se nezamiloval do Vlka ❤.

Ukázka z knihy:

Hleděla na Vlka. Nepřirozené oči. Dokonalé smysly. Zuby. Vytí. Představa, že nikdy v životě neměl rajče. "Co jste za lidi?"

"Alfa družka," zamumlal. "To se mi docela líbí." ... "Mně docela taky."

A to nejlepší nakonec... :D Ta obálka je DOKONALÁ. (Jen lituji, že ji nemám v knihovně.)

Veronicess
23. května

Úžasná kniha. Páčila sa mi ešte viac ako Cinder,a to sa mi Cinder páčila nehorázne moc. Bolo super stretnúť nové postavy, a zároveň znova vidieť tie obľúbené staré. A všetci boli veľmi zlatí a vtipní a proste na zožratie. (Teda, okrem zloduchov, samozrejme). Už sa veľmi tešm na Cress.

Terry.89
17. května

Pár lídí říká, že tenhle díl je lepší. než předchozí, s tím já ale nesouhlasím. Scarlet se mi líbila, ale od Cinder jsem se nemohla odtrhnout. Tentokrát mi trochu trvalo, než jsem se doopravdy začetla a to jsem oba díly četla návazně. Do "hltací" fáze jsem se dostala až někde za polovinou, pak je děj opravdu napínavý a plný neočekávaných zvratů. Právě díky tomu, jsem dala o jednu hvězdičku méně, než tomu bylo u Cinder, abych tak dala najevo, že Cinder je jasně ve vedení. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, vážně jsem moc zvědavá! :)

Shira27
13. května

Scarlet byla mnohem lepší než Cinder. Přečetla jsem ji během pár dní a nemohla jsem se odtrhnout.
Cinder byla více předvídatelná, takže jsem si čtení tolik neužívala. Ale Scarlet? Druhá půlka knihy byla jedno velké BOOM! Tam se toho tolik stalo. Tolik nečekaných zvratů a odhalení, že jsem si z toho zkrátka sedla na zadek.
Těším se na další díly!

betule3
12. května

Musím se přiznat, že mi chvíli trvalo pořádně se začíst. Ale když jsem se konečně začetla, už jsem nemohla knihu odložit. Příběh je plný akce a napětí. Líbí se mi, že je příběh psaný i z pohledu Cinder a Kaie (ne jen z pohledu Scarlet, jak jsem si myslela). Tato série mě neskutečně chytla, takže se hned vrhám na další díl. :)

mišule5
10. května

Obsahuje spoiler...
Z druhého dílu jsem nebyla až tak okouzlená jak z prvního, ale i tak se mi příběh o Scarler a Vlkovi moc líbil. Tuto dvojici jsem si opravdu moc oblíbila.... oba se k sobě moc hodí, Vlk je povahově moc hodný a naopak Scarlet je pěkná rebelka. Její babičky mi bylo opravdu moc líto, až jsem s toho byla celá naměkko :( ale udělala to pro dobro věci a tak to mělo i být.
Zato naše princezna má plnou hlavu Kaie,chudák, ani se ji nedivím když ví, že ho chce Levana zabít. A náš zábavný Thorn tomu dodal tu pravou třešničku na dortu :D doufám, že se ukáže i v dalším díle, jinak to už nebude ono!
Už otevírám další díl!

Sabča92
07. května

Druhé pokračování Měsíčních kronik bylo méně předvídatelné, než první část. Příběh nové hrdinky Scarlet byl jen asi dvěma body podobný pohádce o Červené Karkulce. Ovšem děj celé knihy mi přišel dost zdlouhavý. Scházela mi pořádná akce a napětí, což jsem nakonec jen lehce dostala.
Velmi mě bavily scény Cinder a Thorna, doufám, že si jich v dalších dílech více užijeme. Líto mi bylo Kaie, který nejen že měl celou knihu jen trápení, navíc jeho postava v tomto díle neušla příliš děje. Jsem zvědavá na další díly :)

Mergirus
03. května

Nádherné pokračování pohádkových příběhů. Jen se bojím dalších dílů. Jestli se budou přidávat další hrdinky, tak aby jich nakonec nebylo až moc. S Vlkem mi to, na rozdíl od jiných, jasné nebylo (možná za to mohla delší pauza mezi díly), ale jsem ráda za ten konec.

sassenkka
29. dubna

Druhý díl Měsíčních kronik naprosto splnil očekávání. Napětí pokračovalo, objevila se stejně sympaticky drzá hlavní hrdinka jako Cinder. Příběh moderní karkulky byl super, pěkně se to zamotalo a já se moc těším na Cress.
Nikdy bych neřekla, že budu číst fantasy pohádky a že mě to tak pohltí! Zatím stále ještě říkám, že to není můj styl, ale pokud přečtu celou tuto sérii... tak holt budu muset do knihovničky udělat místo pro "nový" žánr :)

Denisa153
13. dubna

Jedna z mála sérií, kde je druhý díl srovnatelný, ne-li lepší než první. Jen to bylo trošku předvídatelné a vlkovi jsem nevěřila ani čumák mezi očima.

Lenka40
08. dubna

Tak po Cinder jsem se vrhla na Scarlet a musím říct , že další díl ze série Měsíčních kronik se velice vydařil . Určitě se mi líbil víc jak první díl. Přibyly tam nové postavy , které se mi velice zamlouvaly hlavně VLK.
Co se týká královny Levany opět mě dokázala rozčílit stejně jako v prvním díle , možná i víc. Velice se těším na Cress a jsem moc zvědavá ,jak celý přběh bude pokračovat.

msjadepaton
07. dubna

Bylo to dobré, i když na Cinder to nemělo. Možná to bylo tím, že od Cinder jsem vůbec nic nečekala, takže mě hrozně překvapila. U Scarlet už jsem po minulém dílu přeci jen očekávání měla a úplně na sto procent je nesplnila.
V knize se střídají kapitoly, které vyprávějí o Scarlet a pak ty, které sledují Cinder. Upřímně mě asi pořád víc bavil příběh Cinder, zvlášť díky Thornovi, který do toho všeho vehnal svěží vítr.
U YA mi často vadí přehnaný důraz na romantickou zápletku. U Cinder to nebyl problém, protože mi nepřipadalo, že by to odvádělo pozornost od skutečně zajímavých věcí. Co jsem chtěla vědět jsem se dozvěděla nebo to bylo alespoň nakousnuto. U Scarlet... to svým způsobem taky vlastně problém nebyl. Romantická zápletka nepřekrývala nic důležitého ani nic zajímavého. Problém byl asi spíš v tom, že tam pro mě nic až tak zajímavého nebylo. Od záhady se zmizelou babičkou jsem očekávala trochu víc. Vlk a jeho kolegové jako celek zajímaví byli, ale jakmile bylo jejich tajemství odkryto, můj zájem zmizel, hlavně proto, že se vlastně jen odhalilo to, co už jsem si dávno myslela.
Romantická zápletka u Scarlet byl problém spíš jen z toho důvodu, že to mezi postavami moc nejiskřilo a to navzdory tomu, že jeden na druhého měnili názor častěji než já svoje ponožky. Důvody k tomu měli, ale osobně bych mezi "nemůžu ho ani vidět" a "je tak skvělej" čekala nějakou přestupní stanici.
Takže kdybych měla hodnotit jen příběh Scarlet, bylo by to tak na tři hvězdy. Cinder s Thornem jí to o jednu zlepšili.

Sabishej
17. března

Scarlett je podle mého názoru lepší, než první díl Cinder. Asi je to proto, že mi možná S. přišla sympatičtější a ten její příběh, byť zkráceně, byl zajímavější. Samozřejmě je také lepší proto, že se příběh konečně rozjel, a hlavních postav je tu najednou víc než dost.
Jsem ráda, že příběh nejenom vypráví příběh Cinder a Scar, ale také nám ukáže, co se děje v paláci. A taky jsem ráda, že se jejich cesty nakonec sejdou. No, čekat na to shledání do posledního dílu série by bylo vyčerpávající.

V tomto díle jsme se dozvěděli, že celý příběh je dokonale promyšlený. Jednoduše, že všechny díly skládačky do sebe zapadají. A i když je to knížka spíše pro mladší čtenáře, tak zaujme i ty starší. 5* a těším se na další díl. ;)

Apoška
24. února

Kniha je podle mě spíše pro mladší...(12)

simi28
10. února

Skvělá kniha. Nevěřila jsem, že to bude lepší než Cinder, ale opak je pravdou. Jsem neskutečně ráda, že se autorka rozhodla věnovat, jak té nové dějové linii, tak i té z předchozího dílu, Postavy jsou sympatické a dokázala jsem se s nimi sžít, i když je kniha vyprávěna z pohledu třetí osoby. Stránky ubíhají před očima a příběh je mnohem propracovanější, domyšlenější a napínavější. Je to opravdu jedna z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četla.
Stojí to za to.

Kyta
05. února

Z Měsíčních kronik jsem upřímně moc nadšená. Cinder byla skvělá, Scarlet je ještě lepší!

Při čtení anotace jsem si myslela, že celá kniha bude jen o Scarlet; moc mě potěšilo, že autorka pokračovala s dějovou linií i u Cinder. Příběh Scarlet a Vlka byl rozhodně zajímavý; líbí se mi, jak Marissa Meyer do příběhu dokáže velmi originálně vložit ty prvky pohádky, ke které se daná kniha vztahuje. Zatímco v prvním díle se jednalo o Popelku, tady šlo o originální podání Karkulky. V knize bylo dost napětí, akce, zvratů a trochu i té romantiky, bez které by to nejspíš nebylo ono. Příběh nebyl tolik předvídatelný jako u předchozího dílu, což je další plus. Autorka rozvíjela hned tři dějové linie. Ke konci se mi moc líbilo propojení dějových linií Cinder a Scarlet, byla to krásná gradace.
Nové postavy mi byly od začátku sympatické. Scarlet je nebojácná, obětavá a odhodlaná zachárnit svou babičku za každou cenu, neváhala by se pro její záchranu vzdát všeho. Její povahu jsem obdivovala a ve své podstatě záviděla. O Vlkovi jsem zpočátku nevěděla, co si mám myslet. Byl takový tajemný a jeho úmysly nebyly hned zřejmé (to ostatně nebyly ani v polovině knihy), nicméně už při jejich prvním setkání jsem vytušila, že budou se Scarlet spolu. Cindeřin nový parťák Thorne byl správný. Byl tak moc otravný a ne vždy tak vtipný, jak by možná chtěl, že mi občas lezl na nervy stejně jako Cinder. Některé jeho výroky byly skvělé a zpestřovaly děj; nejvíc mě dostávaly jeho poznámky v situacích, kdy to nebylo zrovna na místě. Jeho postava se autorce opravdu moc povedla. Na kapitoly vyprávěné z pohledu Kaie jsem se vždy těšila. Tohohle hrdinu mám moc ráda a soucítím s ním. Pro bezpečí Země je ochotný udělat cokoliv, i když to znamená, že sám bude trpět. A nakonec musím zmínit Iko - ta je stále stejně skvělá!

Nejvíc se mi líbí to, s jakou lehkostí se autorčiny knihy čtou. Strany opět ubíhaly tak, že jsem to ani nestačila zaznamenávat. Těch bezmála 450 stran jsem měla přečtené za chvíli; vůbec by mi nevadilo, kdyby jich bylo víc. Občas se mi zdálo, že se v knize nic neděje nebo děj ubíhá příliš pomalu (například cestování Vlka se Scarlet v lese či cesta Cinder a Thorneho v lodi), ale samozřejmě je jasné, že akce nemůže být na každé straně; na konci té akce zase bylo až až. :)

Opravdu se těším na třetí díl. Nemůžu se dočkat, až se k Cinder a Scarlet připojí i Cress!

xSimaix
04. února

Skvělý druhý díl Měsíčních Kronik.

Scarlet nám jako hlavní přivedla do cesty několik skvělých nových postav:
Scarlet jako hlavní postava tohoto dílu byla nesmírně sympatická a její bojovnost a odhodlání dodalo příběhu potřebnou akci a napětí.
Vlka jsem si zamilovala od začátku až do konce a to samé platí i o jeho vztahu se Scarlet. Tento pár se mi k sobě nesmírně hodí a nemohu se dočkat pokračování i jejich příběhu.
Thorne je také skvělá nová postava - je tak otravně (ne)vtipný, že na jednu stranu člověk chápe Cindeřinu úlevu kdykoliv je kapitán/kadet zticha, ale stejně je nemožné si ho také nezamilovat.

Příběh jako samotný byl opět skvělý a originální. Dozvěděli jsme se více o hrdince z předchozího dílu a její propojení s hrdinkou tohoto dílu. Tento díl také vysvětlil mnoho toho, co zůstalo otevřeno od předchozího.

Také jsem nesmírně uvítala střídání pohledů postav, které oživilo příběh a čtenář se tak ocitnul v několika dějových linkách najednou.

Tento díl překonal Cinder a již nyní se třesu nedočkavostí, až se mi dostane do rukou další kniha z této skvělé a jedinečné série.

DOPORUČUJI! :)

Audrina
20. ledna

Druhý díl se mi četl o něco hůře než ten první a v knize mě víc bavila linka Cinder. Přesto patří Měsíční kroniky určitě k tomu lepšímu, co YA literatura nabízí a sama jsem zvědavá na pokračování.

Irsaf
18. ledna

Líbila se :)
Jdu na 3 díl.

Lenka.Vílka
10. ledna

Původně jsem myslela, že každá postava bude mít svůj díl a potom se nějak sejdou na společném mejdanu. Takhle propojený děj se mi moc líbil. Takže mohu říct jediné. Kniha je jenom pro ty, které bavil i první díl. A těm samým lidem je jasné, že třetí díl bude taky hitovka.

wildXchos
06. ledna

Scarlet byla pro mě rozhodně lepší než Cinder. Dokázal jsem se do ní přímo vžít.

IvikaS
03. ledna

Moc hezké, jdu na další díl.

Francesca14
27.12.2017

Od knihy jsem si nejdřív tolik neslibovala, protože "Cinder" byla fajn, ale nezaujala mě dost na to, abych prahla po pokračování. Pak jsem ale začala číst a za chvíli mě kniha úplně pohltila. Přečetla jsem ji jedním dechem, zamilovala se do celého příběhu, do postav a hned jsem běžela pro další díl. Je to hezky a čtivě napsáno, kniha je vtipná a promyšlená a má sympatické postavy. Fakt doporučuju.

BarkaS
26.12.2017

Karkulka, jak ji neznáte. No dobře, tak ne docela Karkulka, ale Scarlet inspirovaná Karkulkou. Zlý Vlk není zas tak zlý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Teď můžeme už jenom doufat, že jim to nakonec všechno klapne, Cinder usedne na trůn a všichni budou žít šťastně na věky věků.

dzejkbeltygros
17.12.2017

Ze začátku mi to přišlo až přehnané. Další pokus o předělání pohádky? Měla jsem chuť se tomu příběhu vysmát. Pak to ale nabralo takový směr, kdy jsem hltala stránku po stránce a nemohla se dočkat konce. Teď si říkám, že by z toho mohla vzniknout další filmová pecka!

Leanis
07.12.2017

Scarlet byla o trošinku slabší než Cinder, ale opravdu téměř neznatelně. Příběh se začíná zamotávat, protože kniha nyní vypráví příběh dvou postav - Cinder i Scarlet. Každopádně, krásné převedení Červené Karkulky do sci-fi. Scarlet je drsňačka s pistolí pod mikinou, která si ničeho nebojí a i přesto je naivní. Vlk, který svádí vnitřní boj sám se sebou je sám o sobě úžasná postava a zamilujete si ho. Není co dodat, Měsíční kroniky jsou jedna z mých nejoblíbenějších sérií.Štítky

romance převyprávění pohádky

Autor a jeho další knihy

Marissa Meyer

Marissa Meyer
americká, 1984

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených23x
v Přečtených1309x
v Čtenářské výzvě105x
v Doporučených180x
v Knihotéce379x
v Chystám se číst499x
v Chci si koupit171x
v dalších seznamech17x