Scarlet

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167998/mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.61041

Měsíční kroniky (2.)

Scarlet (2013)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

roman9276

Druhej díl naprosto skvělej. Scarlet alias Červená Karkulka, farmářka, pilotka, holka od rány, co na sobě nenechá dříví štípat. Odkryly se další spojitosti se Cinder, víc napětí, víc akce, podle mýho druhej díl ještě lepší než první, tak se mega těšim na Cress.

Lorej

Hodně jsem se na tohle pokračování Měsíčních kronik těšila a zklamaná vůbec nejsem.
Moc se mi líbilo, jak autorka vyprávěla nejen příběh Scarlet, ale i pokračovala v příběhu Cinder.
Červená Karkulka je jedna z mých oblíbených pohádek a byla jsem dost zvědavá, jak si autorka poradí s jejím převyprávěním. A myslím, že to zvládla na výbornou. Hodně akce, tajemství a city, co víc si přát?
Marissa Meyer je prostě kouzelnice (nebo potomek bratří Grimmů? :D), že dokáže vzít námi všemi známý příběh a přetvořit ho v úžasné moderní fantasy.

Alexxxka

Krásná obálka - jako všechny z této série. A příběh pecka. Netušila jsem, že mě tahle série úplně vtáhne. A teď hurá na Cress. Jsem zvědavá jak se to bude dál vyvýjet :-)

katallinka

Normálně má u mě vždycky navrh Popelka, ale musím říct, že druhý díl se mi líbil mnohem více. Scarlet a Vlka jsem si zamilovala. Jsem zvědavá, co bude následovat.

Ajda300

Scarlet byla snad ještě lepší než Cinder a to už je co říct

ivič

Hezké, odpočinkové čtení. Trochu mi vadilo že některé pasáže byly moc zdlouhavé,
ale to je asi jediná chyba celé knihy. Čekala jsem něco trochu jiného, ale
nebyla jsem zklamaná. Narozdíl od Cinder se kniha
moc nedržela předlohy, ale moc to nevadilo. Celkově
se mi kniha líbila a určitě ji doporučuju.

Jostik_21

Mega, mega, mega. Až na pár kapitol, které byli příšerně zdlouhavé, mě kniha bavila.Doporučuji přečíst.

MiraiYume

Skvělé pokračování, výborně napsané. Postavy mají své vlastní charaktery, úžasně propracované. Moc se mi líbil Thorne, dodával příběhu trošku humoru mezi vším tím dramatem a krví. Příběh byl vyvážený a tři dějové, vzájemně související linky, se mi taky líbili. V každé jsem našla nové informace, souvisely spolu a přitom vyprávěly tři různé příběhy. Podtrženo, sečteno - Scarlet mě dokonale navnadila na pokračovaní. Tato série zatím patří k mým oblíbeným. A to sci-fi žánr vážně nemusím.

Ticiana

Libi se mi ze autorka davkuje ruzne manipulace a dalsi informace postupne. Povedene a moc. Dalsi dily na rade a uz se moc tesim.

Belisima

2.díl-Scarlet jsem celá nedočkavá koupila v elektronické podobě, abych mohla hned číst a nefungovalo mi nastavení, tak jsem běhala v deset hodin večer po sousedech jestli to někdo neumí, snad to stačí jako recenze, co je člověk ochotný udělat aby nepřerušil čtení. Všechny knížky od Marissy jsou stejné, nejdou odložit, protože je to napsané velice poutavě.

zinon

Tato knížka byla lepší, jak Cinder....alespoň mě více oslovila osobnost Scarlet. Vlk taky nebyl k zahození.) Cinder už byla trochu průbojnější a Thorne tam přináší humor a to já můžu.) Jdu na další díl :)

KateiBookLover

Marissa opět nezklamala a po Cinder další pecka. Fak super. Scarlet a Vlka jsem si hned zamilovala. A velmi oceňuji, že je kniha od knihy delší. Už se těším na další díl!

tereza94

Na knihu jsem se po přečtení CInder velmi těšila, ze začátku mě to přišlo zdlouhavější, ale tak od půlky dostal děj spád. Dokonce bych řekla, že by mi ten konec nevadil trochu delší. :-)

ajla5

Skvělé! A Vlk!

teri1003

Za mě pěkná série ale asi nebude patřit mezi mé nejoblíbenější. Příběh je pěkný, zajímavý ale byly chvíle, kdy se mi do čtení nechtělo. Za mě to není to wow co jsem si myslela, že bude... ale na jednoduché odpočinkové čtení to je ideální.

Tofinka

Aneb jak se Popelka obviněná za velezradu potkala s Karkulkou a Vlkem, kteří hledají babičku...

Dějová linka Cinder byla stejně úžasná jako první díl, ale u Scarlet jsem si prostě nemohla zvyknout na všechnu tu moderní techniku... Prostě mi to nějak nesedělo k tomu prostředí farmy. A v druhé polovině knížky jsem často odolávala nutkání vynechávat části z pohledu Scarlet. (Snad jediná věc, co bych u knihy vytkla.)

Nové postavy jsou opět krásně propracované a Vlk... Kdo by se nezamiloval do Vlka ❤.

Ukázka z knihy:

Hleděla na Vlka. Nepřirozené oči. Dokonalé smysly. Zuby. Vytí. Představa, že nikdy v životě neměl rajče. "Co jste za lidi?"

"Alfa družka," zamumlal. "To se mi docela líbí." ... "Mně docela taky."

A to nejlepší nakonec... :D Ta obálka je DOKONALÁ. (Jen lituji, že ji nemám v knihovně.)

Veronicess

Úžasná kniha. Páčila sa mi ešte viac ako Cinder,a to sa mi Cinder páčila nehorázne moc. Bolo super stretnúť nové postavy, a zároveň znova vidieť tie obľúbené staré. A všetci boli veľmi zlatí a vtipní a proste na zožratie. (Teda, okrem zloduchov, samozrejme). Už sa veľmi tešm na Cress.

Terry.89

Pár lídí říká, že tenhle díl je lepší. než předchozí, s tím já ale nesouhlasím. Scarlet se mi líbila, ale od Cinder jsem se nemohla odtrhnout. Tentokrát mi trochu trvalo, než jsem se doopravdy začetla a to jsem oba díly četla návazně. Do "hltací" fáze jsem se dostala až někde za polovinou, pak je děj opravdu napínavý a plný neočekávaných zvratů. Právě díky tomu, jsem dala o jednu hvězdičku méně, než tomu bylo u Cinder, abych tak dala najevo, že Cinder je jasně ve vedení. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, vážně jsem moc zvědavá! :)

Shira27

Scarlet byla mnohem lepší než Cinder. Přečetla jsem ji během pár dní a nemohla jsem se odtrhnout.
Cinder byla více předvídatelná, takže jsem si čtení tolik neužívala. Ale Scarlet? Druhá půlka knihy byla jedno velké BOOM! Tam se toho tolik stalo. Tolik nečekaných zvratů a odhalení, že jsem si z toho zkrátka sedla na zadek.
Těším se na další díly!

betule3

Musím se přiznat, že mi chvíli trvalo pořádně se začíst. Ale když jsem se konečně začetla, už jsem nemohla knihu odložit. Příběh je plný akce a napětí. Líbí se mi, že je příběh psaný i z pohledu Cinder a Kaie (ne jen z pohledu Scarlet, jak jsem si myslela). Tato série mě neskutečně chytla, takže se hned vrhám na další díl. :)

mišule5

Obsahuje spoiler...
Z druhého dílu jsem nebyla až tak okouzlená jak z prvního, ale i tak se mi příběh o Scarler a Vlkovi moc líbil. Tuto dvojici jsem si opravdu moc oblíbila.... oba se k sobě moc hodí, Vlk je povahově moc hodný a naopak Scarlet je pěkná rebelka. Její babičky mi bylo opravdu moc líto, až jsem s toho byla celá naměkko :( ale udělala to pro dobro věci a tak to mělo i být.
Zato naše princezna má plnou hlavu Kaie,chudák, ani se ji nedivím když ví, že ho chce Levana zabít. A náš zábavný Thorn tomu dodal tu pravou třešničku na dortu :D doufám, že se ukáže i v dalším díle, jinak to už nebude ono!
Už otevírám další díl!

Sabča92

Druhé pokračování Měsíčních kronik bylo méně předvídatelné, než první část. Příběh nové hrdinky Scarlet byl jen asi dvěma body podobný pohádce o Červené Karkulce. Ovšem děj celé knihy mi přišel dost zdlouhavý. Scházela mi pořádná akce a napětí, což jsem nakonec jen lehce dostala.
Velmi mě bavily scény Cinder a Thorna, doufám, že si jich v dalších dílech více užijeme. Líto mi bylo Kaie, který nejen že měl celou knihu jen trápení, navíc jeho postava v tomto díle neušla příliš děje. Jsem zvědavá na další díly :)

Mergirus

Nádherné pokračování pohádkových příběhů. Jen se bojím dalších dílů. Jestli se budou přidávat další hrdinky, tak aby jich nakonec nebylo až moc. S Vlkem mi to, na rozdíl od jiných, jasné nebylo (možná za to mohla delší pauza mezi díly), ale jsem ráda za ten konec.

sassenkka

Druhý díl Měsíčních kronik naprosto splnil očekávání. Napětí pokračovalo, objevila se stejně sympaticky drzá hlavní hrdinka jako Cinder. Příběh moderní karkulky byl super, pěkně se to zamotalo a já se moc těším na Cress.
Nikdy bych neřekla, že budu číst fantasy pohádky a že mě to tak pohltí! Zatím stále ještě říkám, že to není můj styl, ale pokud přečtu celou tuto sérii... tak holt budu muset do knihovničky udělat místo pro "nový" žánr :)

Denisa153

Jedna z mála sérií, kde je druhý díl srovnatelný, ne-li lepší než první. Jen to bylo trošku předvídatelné a vlkovi jsem nevěřila ani čumák mezi očima.

Lenka40

Tak po Cinder jsem se vrhla na Scarlet a musím říct , že další díl ze série Měsíčních kronik se velice vydařil . Určitě se mi líbil víc jak první díl. Přibyly tam nové postavy , které se mi velice zamlouvaly hlavně VLK.
Co se týká královny Levany opět mě dokázala rozčílit stejně jako v prvním díle , možná i víc. Velice se těším na Cress a jsem moc zvědavá ,jak celý přběh bude pokračovat.

msjadepaton

Bylo to dobré, i když na Cinder to nemělo. Možná to bylo tím, že od Cinder jsem vůbec nic nečekala, takže mě hrozně překvapila. U Scarlet už jsem po minulém dílu přeci jen očekávání měla a úplně na sto procent je nesplnila.
V knize se střídají kapitoly, které vyprávějí o Scarlet a pak ty, které sledují Cinder. Upřímně mě asi pořád víc bavil příběh Cinder, zvlášť díky Thornovi, který do toho všeho vehnal svěží vítr.
U YA mi často vadí přehnaný důraz na romantickou zápletku. U Cinder to nebyl problém, protože mi nepřipadalo, že by to odvádělo pozornost od skutečně zajímavých věcí. Co jsem chtěla vědět jsem se dozvěděla nebo to bylo alespoň nakousnuto. U Scarlet... to svým způsobem taky vlastně problém nebyl. Romantická zápletka nepřekrývala nic důležitého ani nic zajímavého. Problém byl asi spíš v tom, že tam pro mě nic až tak zajímavého nebylo. Od záhady se zmizelou babičkou jsem očekávala trochu víc. Vlk a jeho kolegové jako celek zajímaví byli, ale jakmile bylo jejich tajemství odkryto, můj zájem zmizel, hlavně proto, že se vlastně jen odhalilo to, co už jsem si dávno myslela.
Romantická zápletka u Scarlet byl problém spíš jen z toho důvodu, že to mezi postavami moc nejiskřilo a to navzdory tomu, že jeden na druhého měnili názor častěji než já svoje ponožky. Důvody k tomu měli, ale osobně bych mezi "nemůžu ho ani vidět" a "je tak skvělej" čekala nějakou přestupní stanici.
Takže kdybych měla hodnotit jen příběh Scarlet, bylo by to tak na tři hvězdy. Cinder s Thornem jí to o jednu zlepšili.

Sabishej

Scarlett je podle mého názoru lepší, než první díl Cinder. Asi je to proto, že mi možná S. přišla sympatičtější a ten její příběh, byť zkráceně, byl zajímavější. Samozřejmě je také lepší proto, že se příběh konečně rozjel, a hlavních postav je tu najednou víc než dost.
Jsem ráda, že příběh nejenom vypráví příběh Cinder a Scar, ale také nám ukáže, co se děje v paláci. A taky jsem ráda, že se jejich cesty nakonec sejdou. No, čekat na to shledání do posledního dílu série by bylo vyčerpávající.

V tomto díle jsme se dozvěděli, že celý příběh je dokonale promyšlený. Jednoduše, že všechny díly skládačky do sebe zapadají. A i když je to knížka spíše pro mladší čtenáře, tak zaujme i ty starší. 5* a těším se na další díl. ;)

Apoška

Kniha je podle mě spíše pro mladší...(12)

simi28

Skvělá kniha. Nevěřila jsem, že to bude lepší než Cinder, ale opak je pravdou. Jsem neskutečně ráda, že se autorka rozhodla věnovat, jak té nové dějové linii, tak i té z předchozího dílu, Postavy jsou sympatické a dokázala jsem se s nimi sžít, i když je kniha vyprávěna z pohledu třetí osoby. Stránky ubíhají před očima a příběh je mnohem propracovanější, domyšlenější a napínavější. Je to opravdu jedna z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četla.
Stojí to za to.

romance převyprávění pohádky