Scarlet

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/big_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.61539

Kniha Scarlet

Fallenyard
03. prosince

Naprosto výborné, daleko lepší, než jednička! Čte se to samo a děj je tak napínavý, že jsem nestačila otáčet stránky. Velmi se mi líbí propojení s prvním dílem, jak postupně vystupují na povrch nové zvraty a Scarlet a Vlk jsou prostě... ach! Popravdě jsem to nečekala tak dobré, už se těším na další díl a už teď lituju, že jsou v sérii jen 4.

Lenas2412
09. listopadu

(+ SPOILER) Jsem nesmírně zaujatá příběhem Měsíčních kronik a série u mě má mnoho plusů, ale osobně Scarlet na pětihvězdičkové hodnocení prostě nedosáhne.
Můj největší problém bylo to cestování. Nekonečné, všudypřítomné cestování. Bylo ho až moc. Přijde mi, že třetinu knihy jsme jeli vlakem do Paříže, místy poletovali s Cinder na oběžné dráze, nebo se výjimečně jukli ke Kaiovi do kanceláře, než se nakonec rozjela ta velká dramatická akce po příjezdu Scarlet do sídla vlků. Jsem si vědomá že kritika je trochu nefér vzhledem k základům příběhu postaveným na Červené karkulce, kde jde z velké části opravdu jen o tu cestu lesem, ale občas mě u čtení udržela jen setrvačnost a zájem o postavy, což jednoduše v hodnocení nejde opominout.
Postavy musím tedy pochválit, všechny jsou sympatické, rozeznatelné a jejich chování v různých situacích mi vždycky dávalo smysl. Mají své cíle, slabosti... Nepřišlo mi, že by nějaký aspekt knihy byl na konci příběhu zbytečný, všechny kousky skládačky do sebe zapadly. A poslední třetina byla už naprosto solidním a dramatickým střetem sil hrdinů a měsíčňanů, který se četl jedna radost.
Za mě tedy solidní a zasloužené 4/5, jako celek horší něž Cinder, ale některé scény (a postavy) opravdu zabodovaly.

Wolf12

Scarlet je podle mě lepší než Cinder, protože ve knize Scarlet je děj napínavější a lépe se čte. I když jsou tam části, které jsou trochu nudné. Jinak je kniha moc super a určitě si jí mohou přečíst ti co mají rádi fantazii příběhy. Moc se mi líbila!

lenka7679

Zde se potvrzuje, že druhý díl je většinou lepší, než první. Máme za sebou seznámení, docela jsme pochopili i situaci a pokračujeme bez zbytečných zádrhelů v ději.
Přibývají nám postupně další postavy a máme dostatek času je poznat a oblíbit si je. Zbytečné postavy nezaplevelují knihu a netáhnou se dál. Výhodou tohoto je, že se neztrácím v postavách a nemusím si pamatovat spousty vedlejších postav, které nejsou pro děj důležité.
Přidá se k tomu nástřel objasnění začátku a jde se s chutí na další díl.

yvett239

Myslím, že málokdy se stane, že by byl druhý díl lepší než ten první. V případě Měsíčních kronik tomu (alespoň u mě) tak je.
Jako čtenáři Hry o trůny a Osmého života pro Brilku, kde je vícero linek, mi vyhovovalo, že se k Cindeřině lince přidala ta Scarletina a že se střídaly.
Ještě pořád se nemůžu rozhodnout, jestli mám raději Cinder nebo Scarlet, ale asi u mě (zatím) vede druhá jmenovaná. V pomyslném souboji mezi Kaiem a Vlkem to je jednoznačně Vlk, i když Kaiova postava se v druhém díle taky poněkud víc prokreslila a nabyla plastičnosti. Carswell Thorne je super bonus, ten mě taky hrozně baví. :D Na konci byl i malý vhled k Levaně, který mě navnadil na jistě zajímavou knihu právě o ní (na ten se extra těším už od půlky Cinder).
Co musím přiznat, romantických scén bylo v druhém díle více než v prvním, čímž se Scarlet více blížila young adult, ale dle mě to pořád bylo v normě a nepřišlo mi to nějak extra těžkopádně naivní, nýbrž docela milé.
Hodnotím o hvězdičku víc než Cinder, jsem zvědavá na Cress, kde už mám rozečtený začátek. Protože jak konec Cinder, tak konec Scarlet je tak otevřený, že mi to nedalo a hned ten den jsem začala číst díl třetí. :)

ElessaRiverbow

Po dočtení Cinder jsem se nemohla dočkat na pokračování a sáhla jsem po něm hned, jak se mi dostal pod ruku. Ze začátku jsem se trochu bála, jestli mě to bude bavit bez Cinder, ale Scarlet byla moc fajn sympatická postava a navíc v knize byly i kapitoly z Cindeřina pohledu, takže můj strach byl naštěstí zbytečný. Mezitím, co romantickou linku mezi Kaiem a Cinder jsem minulé knize milovala, tady mi vztah mezi Scarlet a Vlkem přišel nic moc. Celkově Vlk sám o sobě mi přišel jako nic moc postava. Naproti tomu Thorne byl úžasný, miluju jeho humor a popichování s Cinder. Při další návštěvě knihovny beru automaticky další díl.

Verča@

Wow! Tak o druhém svazku Měsíčních kronik se rozhodně nedá říct, že by to byl vycpávkový díl. Naopak. Ještě lepší než ten první! Ze začátku mě moc nebavila dějová linka Scarlet, ale jakmile se tam objevil Vlk a začala konečně ta pořádná akce, užívala jsem si ji mnohem víc. No a dějová linka Cinder a Thorneho mě bavila neustále. Nějaká místa byla občas slabší, ale i tak jsem se pořád smála Thorneho vtipným poznámkám. I když byla Scarlet trochu lepší, bez znalostí z Cinder by to prostě nešlo. Takže mohu doporučit všechny dosud přečtené díly Měsíčních kronik. Dost se těším na Cress, protože tam bude jako hlavní hrdina Thorne! 5/5⭐

TeriLin1111

4/5 ⭐
Možná jsem čekala trochu víc, ale rozhodně nemůžu říct že bych byla vyloženě zklamaná. Jsem moc ráda, že tady dostala hodně prostoru i Cinder, protože ta u mě jako postava vede. Opět jsem ráda že příběh byl skvěle vymyšlený, navazoval přímo na první díl, a všechno se to krásně propojilo. Trochu mi tady chybělo to sci-fi, ale věřím, že třetí díl to vynahradí. Nové postavy jsem si oblíbila, akorát to v některých místech nebylo tak nabité (např. když Scarlet jela vlakem za babičkou). Romantická linka byla fajn, oproti prvnímu dílu byla trochu jednodušší ale i tak jsem si ji užila. Doufám že další díl mě pocitově vystřelí na měsíc. Nemůžu se dočkat až si ho přečtu.