Scarlet

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167998/mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.61220

Měsíční kroniky 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno · Egmont (ČR)

Scarlet · 2013

Kniha Scarlet

Viviana-Mori

Původně jsem chtěla dát pět hvězd, ale říkám si, že ještě pořád očekávám od dalších dílů něco víc a čtyři hvězdy, myslím, mému dojmu zatím stačí. Scarlet se mi líbila, děj se vyvíjí dál, přibývají nové postavy, romantické linky, děj není už tak samozřejmý. Jsem hodně zvědavá, jak bude vše pokračovat a hrdinům jejich situaci nezávidím. Vůbec totiž nevím, jak bych si v jejich situaci poradila já. :D Na knize nejvíc oceňuji, že je velmi čtivá, místy roztomilá, vtipná a zároveň napínavá a ve svém sci-fi zpracování klasických pohádek i celkem originální. Série skýtá moc příjemné volnočasové chvilky.

Viky007

Po státnicích jsem potřebovala něco jednoduchého, u čeho bych nemusela tolik přemýšlet. Scarlet je prostě oddechovka, ale nechybí ani napětí a špetka romantiky, takže já jsem spokojená. Jen mě mrzí, co se nakonec stalo s babičkou. Přijde mi, že autorka ten její potenciál moc nevyužila, ve finále tam byla k ničemu. A taky mi trochu vadilo střídání pohledů Scarlet a Cinder - hlavně když jsem neustále čekala na to, kdy se dají Scarlet s Vlkem dohromady, tak to mělo trochu rušivý efekt. Evidentně mám v sobě pořád kousek puberťačky :-D.

Mr.Elmo

Narozdíl od Cinder jsem měla trochu problém se začíst a knihu jsem četla pekelně dlouho. Posledních sto stran mě ale zase nakoplo a přečetla jsem je jedním dechem. Určitě budu pokračovat a už se na Cress těším.
Na rozdíl od většiny (podle komentářů) jsem více hltala linku s Cinder. Celkově je mi Cinder o něco sympatičtější a zajímavější.

Verunka926

Já Měsíční kroniky prostě zbožňuju!

Cometka

Super, z druhého dílu jsem nadšená. Víc mě bavil příběh z pohledu Scarlet, byl takový víc akční a všechny informace do sebe pěkně zapadaly. Určitě doporučuji přečíst.

Scarlet se mi docela líbila,ale bylo mi líto její babičky.

RemiBlack

2019/34
Scarlet mě bavila mnohem víc než Cinder. Příběh se docela rozjíždí a už není tak předvídatelný - tedy většinou; Cinder nepokračuje v retellingu, ale má originální linku (což je super). Myslela jsem, že přezdívka Vlk bude v textu divná, ale kupodivu se to čte zase skvěle. ;)
Víc mě asi bavily části se Scarlet. Po Cinder jsem s pokračováním váhala, ale teď vím, že si Cress přečtu. Krásné letní oddechové. :) 4*

Kat9

Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale teď jsem vážně zvědavá na další díl.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

romance převyprávění pohádky

Marissa Meyer