Scarlet

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 4.61382

Měsíční kroniky 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Scarlet, 2013

Kniha Scarlet

Alnima
07. listopadu

Pěkné pokračování Měsíčních kronik. První díl mě bavil úplně nejvíce, ale i tak hodnotím celou sérii jako povedenou a originální.

lucakuca
04. listopadu

Akce probíhá rychlostí blesku! Karkulka, Vlk a Babička - úžasně vymyšlené a s Popelkou bezvadně spojené. Jak to normálně nedělám, že potřebuji odstup a změnu žánru, jdu na další díl.

netopýrek
04. listopadu

Skvělý retelling na Červenou karkulku, ačkoli narozdíl od Cinder mi chvíli trvalo si na Scarlet zvyknout, ale nakonec mi její charakter přišel velmi zajimavý.
Kniha se četla velmi rychle, příjemně, kapitoly odsýpaly a celkově kniha velmi rychle navázala na tempo v knize Cinder.
Ostatní postavy v této knize byly příjemně napsané a originalní.

Ailee
02. listopadu

Já vlastně ani nevím, co mě na tom tak strašně bavilo! Asi ve čtvrtině nebo první třetině mě to chytlo tak, že jsem to musela nutně dočíst, i když se tam (kromě samotného konce) zas tak moc napínavých věcí nedělo. Ale asi za to můžou postavy. Hlavně kontrast mezi Cinder a Thornem. To je prostě dvojka! :-D A Vlk? Jasně, že to muselo dopadnou tak, jak to dopadlo, ale sakra! Podařilo se mu napálit i mě!

Julinka679

Druhý díl ješte lepší než ten první! Hltala jsem každou stránku, každé slovo a napětím téměř nedutala :D
Skvěle napsané, Marissa Meyer prostě umí!
Komu se první díl líbil tak z druhého bude nadšený stejně jako já! :-)
Za mě tedy právoplatné 4,5* a už jdu na třetí díl protože musím zjistit, co bude dál! :D :-)

Fortuna7

Scarlet je podle mě ještě lepší než Cinder. Nikdy jsem nečetla ani neviděla vtipnější a orignálnější zpracování Karkulky.

uarda

Tak Scarlet také přečtena a musím říct, že na knize není úžasná jen obálka, ale i celý příběh. Bez mučení přiznávám, že Měsíční kroniky mě opravdu chytili a všechny jsem si je pořídila do své knihovny.
Příběh je super, děj jede jak na drátkách, dozvídáme se další a další věci. Prostě paráda. Doporučuji :-)

Luccinda

Příběh Scarlet vychází z pohádky o Červené karkulce, kterou jsem si doteď jako retelling moc nedokázala představit, ale musím říct, že Marissa Meyer jí zpracovala skvěle! Přesto jsem byla ze Scarlet po perfektním prvním díle maličko zklamaná.

Nové postavy jsem si nějak nedokázala oblíbit. Scarlet byla na můj vkus příliš důvěřivá a naivní a ani Vlk mi nebyl moc sympatický, vlastně jsem po celou dobu čtení nevěděla, co si o něm mám myslet. Vztah mezi nimi vznikl v podstatě z ničeho, vůbec jsem jim tu lásku nevěřila a Scarlet mě svým chováním k Vlkovi občas dost vytáčela. A ani příběhově to zas taková pecka nebyla. Zápletka s únosem Scarletiny babičky mě tolik nebavila, mnohem lepší byla z mého pohledu dějová linka Cinder, na tu jsem se vždycky těšila.

Cinder byla opět úžasná, nejvíce mě ale ve druhém díle Měsíčních kronik překvapil Thorne. Tahle postava se tu objevila jako blesk z čistého nebe a já jsem si ho po pár kapitolách naprosto zamilovala. Strašně se mi líbilo, jak se mezi ním a Cinder postupně vyvinulo přátelství, no a i Iko do té jejich „party“ skvěle zapadla. Bavilo mě také dozvídat se více informací o původu Cinder a jsem vážně zvědavá, kam bude příběh v tomhle ohledu směřovat.

Winter
Winter
Neználek na Měsíci
Neználek na Měsíci
Nimbus
Nimbus
Kód horečky
Kód horečky

romance smrt nákaza Měsíc kouzla roboti kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984