Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1728 315

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

Reniee
24.04.2022 4 z 5

Scarlet asi nejslabší ze všech čtyř dílů, ale stále dobrá. Tuhle sérii žeru :D

Karciina
21.04.2022 4 z 5

Tuhle sérii i autorku mám moc ráda, přestože Scarlet mi přijde z celé série nejslabší.
Příběh z části sleduje dějovou linku Scarlet a Vlka ve Francii, a z části pokračuje v příběhu Cinder a kapitána. Rozhodně se tu dočkáme více akce, než v prvním díle.

Trigger warnings - Krev, popáleniny, boj a smrt, únos, ovládání mysli, násilí.

Loriss
19.04.2022 4 z 5

Cyberpunková variace na Červenou Karkulku? To zní rozhodně jako něco, co si musím přečíst! Jenže to bych si musela nejdřív všimnout, že se jedná již o druhý díl série a rozhodně ne volné pokračování. Takže jsem neustále zmateně dumala nad tím, co tam dělá ta druhá holka? Kdo je Levana, Pivoňka, Kai a co je to ta tulamóza? A co se sakra stalo na tom zatraceným plese a kdo žije na Měsíci?
Asi proto jsem se nemohla pořádně začíst, ale ve druhé části už jsem se celkem zorientovala a začalo mě to fakt bavit. Svět budoucnosti je skvělý, originální, androidi a kosmické lodi a zároveň upatlané nálevny a rozpadlá divadla a hluboké lesy. Určitě se do světa Měsíčních kronik ještě vydám.

Pollbooks
03.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Vzhledem k tomu jak jsem hodnotila Cinder tak jsem měla i od Scarlet velká očekávání. Naštěstí mě ani teď autorka nezklamala a příběh Scarlet s Vlkem byl ještě o kapku lepší než díl první.

Prolínali se tu kapitoly z pohledu Scarlet a Cinder, co se stalo po konci druhé knížky a poznali jsme super nové postavy!
Nejvíc mě asi zaujal kapitán Thorne, ten byl šarmantní švihák a jeho humor mi byl velmi blízký, dokonce mi často připomínal mého chlapa ( promiň jestli to čteš )

Kniha byla znovu velmi čtivá, tentokrát se jednalo o retelling Červené karkulky, babička ač nedostala moc prostoru tak její příběh byl zajímavý.
Vlk už zezačátku působil jako plachý muž, sice to byl nebezpečný zápasník, ale nějak mi ta jeho povaha k tomu neseděla.

Hlavní hrdinka oproti tomu byla pěkně od rány, nic si nenechala líbit a i Vlkovi dokázala odporovat.
Což se mi líbilo, protože se poslední dobou rozmáhají v knihách hrdinky co sebou nechávají "zametat" a tomu úplně nefandím.

Svět který autorka vytvořila (inspirovaný skutečnými místy) mě znovu naprosto uchvátil a já toužila se prohánět vznášedlem po Francii.

Znovu doporučuji spíše čtenářům 15+ ikdyž se to řadí do YA je tam spousta scén, která by mohla být mladším divákům nepříjemná.

Nikidree
05.02.2022 5 z 5

Skvělé pokračování Měsíčních kronik. Jak obálka i anotace napovídá, v tomto díle se objevují prvky z Červené Karkulky. A že si autorka opět dala záležet a pojala je po svém! Vlka jsem si zamilovala a Scarlet má občas pěkně prořízlou pusu, čímž si mě získala.
Velmi mě potěšilo, že se objevila i Cinder a že se autorce povedlo oba příběhy prolnout. Díky tomu jsem ještě natěšenější na další díly. Protože doufám, že s dalšími to bude podobné.
Příběh je velmi čtivý a pokud vás baví, tak se ani nechcete odtrhnout a prostě jen číst dál a dál. Z toho důvodu ani teď nevnímám případné nedostatky. Líbí se mi, jak je svět vytvořený, styl psaní je příjemný a děj svižně plyne. Pecka. Jde se na další díl!

Vixiene
04.02.2022 5 z 5

Druhý díl ze série Měsíčních kronik, který mě jen utvrdil v tom, že je tato série pro mě! :D To protnutí retellingu na známou pohádku a zároveň scifi je prostě perfektní, originální a ještě jsem nečetla nic v podobném duchu. V tomto případě se jedná o retelling na Červenou Karkulku, jak již obálka napovídá. Styl psaní je jednoduchý a čitvý, takže vás zcela pohltí. Oblíbila jsem si hned několik postav a ikdyž hlavní hrdinka Scarlet má občas nějaké ty své mouchy, tak ani ona mi nijak nevadila. A hlavně se mi líbilo propojení prvního a druhého dílu, jelikož jsem ho tak úplně nečekala :-)

Jasněže děj je místy předvídatelný a jednoduchý, ale je to cíleno spíše na mladší čtenáře, takže v tomto případě mi to vůbec nevadí. Jsem zvědavá, kam se příběh bude ubírat v dalšíchdílech a já se co nevidět snad pustím do Cress :-)

Kaila146
31.01.2022 5 z 5

Tohle byla pecka! Daleko čtivější než první díl. Už se těším, až si přečtu Cress.

Zuzi04
22.01.2022 5 z 5

I přestože je to podruhé, co jsem četla tuhle knížku, byla to stejná jízda jako poprvé. Scarlet je moje nejoblíbenější ženská hrdinka z celých kronik. Její láska pro babičku a její odvaha je prostě obdivuhodná. Vlk byl od začátku tajemný a i když jsem konec už znala, stejně jsem musela číst dál a dál.
Celkově tenhle díl byl mnohem akčnější než první. Jediné, co bych vytkla, je rychlý vývoj lásky mezi hlavní dvojkou. Ale to neznamená, že bych si to neužila :)
Pohádku o Červené karkulce mám moc ráda a autorka se ke zpracování své vlastní verze postavila ještě lépe než jsem čekala.
Už se těším na další díl s Thornem, protože už tady si scény kradl pro sebe.

Petra-1
09.01.2022 5 z 5

Našla jsem další nádhernou sérii! Ještě lepší než než první díl. Já ty postavy žeru! Líbí se mi, že se nejsou hloupé ani naivní. Nechybí zvraty, romantika, akce a krásně promyšlený příběh.
Děj byl napínavý a četlo se mi opět krásně.

Niu
14.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Jsem ráda, že Scarlet bezprostředně navázala na Cinder a prostor byl dán oběma dějovým linkám, zatímco císař Kai dostal prostor menší. Krásně se to propojilo. První díl byl alá Popelka, tento jasná Karkulka v podání takovém, až jsem se musela smát nad představou, jak honí vlka a střílí z pistole :o) Místy mi to přišlo také jako sága Stmívání a Hunger Games. Obě hlavní hrdinky byly sympatické, Thorne byl dobrý potrhlík, ale v dobrém. Budu pokračovat a hurá na Cress - to by mne zajímalo, jaká, že to bude pohádka.

Fallenyard
03.12.2021 5 z 5

Naprosto výborné, daleko lepší, než jednička! Čte se to samo a děj je tak napínavý, že jsem nestačila otáčet stránky. Velmi se mi líbí propojení s prvním dílem, jak postupně vystupují na povrch nové zvraty a Scarlet a Vlk jsou prostě... ach! Popravdě jsem to nečekala tak dobré, už se těším na další díl a už teď lituju, že jsou v sérii jen 4.

Lenas2412
09.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Jsem nesmírně zaujatá příběhem Měsíčních kronik a série u mě má mnoho plusů, ale osobně Scarlet na pětihvězdičkové hodnocení prostě nedosáhne.
Můj největší problém bylo to cestování. Nekonečné, všudypřítomné cestování. Bylo ho až moc. Přijde mi, že třetinu knihy jsme jeli vlakem do Paříže, místy poletovali s Cinder na oběžné dráze, nebo se výjimečně jukli ke Kaiovi do kanceláře, než se nakonec rozjela ta velká dramatická akce po příjezdu Scarlet do sídla vlků. Jsem si vědomá že kritika je trochu nefér vzhledem k základům příběhu postaveným na Červené karkulce, kde jde z velké části opravdu jen o tu cestu lesem, ale občas mě u čtení udržela jen setrvačnost a zájem o postavy, což jednoduše v hodnocení nejde opominout.
Postavy musím tedy pochválit, všechny jsou sympatické, rozeznatelné a jejich chování v různých situacích mi vždycky dávalo smysl. Mají své cíle, slabosti... Nepřišlo mi, že by nějaký aspekt knihy byl na konci příběhu zbytečný, všechny kousky skládačky do sebe zapadly. A poslední třetina byla už naprosto solidním a dramatickým střetem sil hrdinů a měsíčňanů, který se četl jedna radost.
Za mě tedy solidní a zasloužené 4/5, jako celek horší něž Cinder, ale některé scény (a postavy) opravdu zabodovaly.

Wolf12
31.10.2021 5 z 5

Scarlet je podle mě lepší než Cinder, protože ve knize Scarlet je děj napínavější a lépe se čte. I když jsou tam části, které jsou trochu nudné. Jinak je kniha moc super a určitě si jí mohou přečíst ti co mají rádi fantazii příběhy. Moc se mi líbila!

lenka7679
31.10.2021 5 z 5

Zde se potvrzuje, že druhý díl je většinou lepší, než první. Máme za sebou seznámení, docela jsme pochopili i situaci a pokračujeme bez zbytečných zádrhelů v ději.
Přibývají nám postupně další postavy a máme dostatek času je poznat a oblíbit si je. Zbytečné postavy nezaplevelují knihu a netáhnou se dál. Výhodou tohoto je, že se neztrácím v postavách a nemusím si pamatovat spousty vedlejších postav, které nejsou pro děj důležité.
Přidá se k tomu nástřel objasnění začátku a jde se s chutí na další díl.

yvett239
11.10.2021 5 z 5

Myslím, že málokdy se stane, že by byl druhý díl lepší než ten první. V případě Měsíčních kronik tomu (alespoň u mě) tak je.
Jako čtenáři Hry o trůny a Osmého života pro Brilku, kde je vícero linek, mi vyhovovalo, že se k Cindeřině lince přidala ta Scarletina a že se střídaly.
Ještě pořád se nemůžu rozhodnout, jestli mám raději Cinder nebo Scarlet, ale asi u mě (zatím) vede druhá jmenovaná. V pomyslném souboji mezi Kaiem a Vlkem to je jednoznačně Vlk, i když Kaiova postava se v druhém díle taky poněkud víc prokreslila a nabyla plastičnosti. Carswell Thorne je super bonus, ten mě taky hrozně baví. :D Na konci byl i malý vhled k Levaně, který mě navnadil na jistě zajímavou knihu právě o ní (na ten se extra těším už od půlky Cinder).
Co musím přiznat, romantických scén bylo v druhém díle více než v prvním, čímž se Scarlet více blížila young adult, ale dle mě to pořád bylo v normě a nepřišlo mi to nějak extra těžkopádně naivní, nýbrž docela milé.
Hodnotím o hvězdičku víc než Cinder, jsem zvědavá na Cress, kde už mám rozečtený začátek. Protože jak konec Cinder, tak konec Scarlet je tak otevřený, že mi to nedalo a hned ten den jsem začala číst díl třetí. :)

ElessaRiverbow
10.10.2021 4 z 5

Po dočtení Cinder jsem se nemohla dočkat na pokračování a sáhla jsem po něm hned, jak se mi dostal pod ruku. Ze začátku jsem se trochu bála, jestli mě to bude bavit bez Cinder, ale Scarlet byla moc fajn sympatická postava a navíc v knize byly i kapitoly z Cindeřina pohledu, takže můj strach byl naštěstí zbytečný. Mezitím, co romantickou linku mezi Kaiem a Cinder jsem minulé knize milovala, tady mi vztah mezi Scarlet a Vlkem přišel nic moc. Celkově Vlk sám o sobě mi přišel jako nic moc postava. Naproti tomu Thorne byl úžasný, miluju jeho humor a popichování s Cinder. Při další návštěvě knihovny beru automaticky další díl.

Verča@
09.10.2021 5 z 5

Wow! Tak o druhém svazku Měsíčních kronik se rozhodně nedá říct, že by to byl vycpávkový díl. Naopak. Ještě lepší než ten první! Ze začátku mě moc nebavila dějová linka Scarlet, ale jakmile se tam objevil Vlk a začala konečně ta pořádná akce, užívala jsem si ji mnohem víc. No a dějová linka Cinder a Thorneho mě bavila neustále. Nějaká místa byla občas slabší, ale i tak jsem se pořád smála Thorneho vtipným poznámkám. I když byla Scarlet trochu lepší, bez znalostí z Cinder by to prostě nešlo. Takže mohu doporučit všechny dosud přečtené díly Měsíčních kronik. Dost se těším na Cress, protože tam bude jako hlavní hrdina Thorne! 5/5⭐

TeriLin1111
17.09.2021 4 z 5

Možná jsem čekala trochu víc, ale rozhodně nemůžu říct že bych byla vyloženě zklamaná. Jsem moc ráda, že tady dostala hodně prostoru i Cinder, protože ta u mě jako postava vede. Opět jsem ráda že příběh byl skvěle vymyšlený, navazoval přímo na první díl, a všechno se to krásně propojilo. Trochu mi tady chybělo to sci-fi, ale věřím, že třetí díl to vynahradí. Nové postavy jsem si oblíbila, akorát to v některých místech nebylo tak nabité (např. když Scarlet jela vlakem za babičkou). Romantická linka byla fajn, oproti prvnímu dílu byla trochu jednodušší ale i tak jsem si ji užila. Doufám že další díl mě pocitově vystřelí na měsíc. Nemůžu se dočkat až si ho přečtu.

Admoas
12.09.2021 4 z 5

Scarlet jsem se hrozně dlouho prokousávala a přišlo mi to zdlouhavé. Příběh se mi líbil, ale první díl jsem si asi oblíbila více i když jsem čekala Scarlet lepší, protože většině se druhý díl líbil víc. Mně přišla Scarlet najivní a občas mě štvalo její chování a romantická linka s Vlkem mě moc nezaujala, přišla mi taková nucená a moc narychlo. Moc jsem si ale oblíbila Thorneho a Iko a jsem ráda, že tam byla linka Cinder. I tak jsem zvědavá na další díl a nenechala bych si tuto serii rozečtenou.

tereza7804
15.08.2021 5 z 5

Nečekala jsem, že mě po Cinder něco překvapí a ono ejhle, Scarlet.
Scarlet je povahově úplně jiná než Cinder, ale mám ji snad ještě radši. Nad zápletkami s Vlkem jsem se roztékala blahem a nad Scarletinou tvrdohlavostí a ,,hustostí" taky. Málo se mi stává, že druhé díly ze sérií si udrží úroveň, ale tohle ten případ rozhodně není. S radostí a napětím se jdu vrhnou na třetí díl, který je taky předposlední, což mě hrozně mrzí. Tenhle jsem jsem si vážně zamilovala a vůbec se mi z něho nechce pryč :(.
Rozhodně 5/5.

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984