Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1728 315

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

netopýrek
04.11.2020 5 z 5

Skvělý retelling na Červenou karkulku, ačkoli narozdíl od Cinder mi chvíli trvalo si na Scarlet zvyknout, ale nakonec mi její charakter přišel velmi zajimavý.
Kniha se četla velmi rychle, příjemně, kapitoly odsýpaly a celkově kniha velmi rychle navázala na tempo v knize Cinder.
Ostatní postavy v této knize byly příjemně napsané a originalní.

Ailee
02.11.2020 5 z 5

Já vlastně ani nevím, co mě na tom tak strašně bavilo! Asi ve čtvrtině nebo první třetině mě to chytlo tak, že jsem to musela nutně dočíst, i když se tam (kromě samotného konce) zas tak moc napínavých věcí nedělo. Ale asi za to můžou postavy. Hlavně kontrast mezi Cinder a Thornem. To je prostě dvojka! :-D A Vlk? Jasně, že to muselo dopadnou tak, jak to dopadlo, ale sakra! Podařilo se mu napálit i mě!

Julinka679
27.10.2020 4 z 5

Druhý díl ješte lepší než ten první! Hltala jsem každou stránku, každé slovo a napětím téměř nedutala :D
Skvěle napsané, Marissa Meyer prostě umí!
Komu se první díl líbil tak z druhého bude nadšený stejně jako já! :-)
Za mě tedy právoplatné 4,5* a už jdu na třetí díl protože musím zjistit, co bude dál! :D :-)

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Scarlet je podle mě ještě lepší než Cinder. Nikdy jsem nečetla ani neviděla vtipnější a orignálnější zpracování Karkulky.

uarda
21.10.2020 5 z 5

Tak Scarlet také přečtena a musím říct, že na knize není úžasná jen obálka, ale i celý příběh. Bez mučení přiznávám, že Měsíční kroniky mě opravdu chytili a všechny jsem si je pořídila do své knihovny.
Příběh je super, děj jede jak na drátkách, dozvídáme se další a další věci. Prostě paráda. Doporučuji :-)

Luccinda
19.10.2020 4 z 5

Příběh Scarlet vychází z pohádky o Červené karkulce, kterou jsem si doteď jako retelling moc nedokázala představit, ale musím říct, že Marissa Meyer jí zpracovala skvěle! Přesto jsem byla ze Scarlet po perfektním prvním díle maličko zklamaná.

Nové postavy jsem si nějak nedokázala oblíbit. Scarlet byla na můj vkus příliš důvěřivá a naivní a ani Vlk mi nebyl moc sympatický, vlastně jsem po celou dobu čtení nevěděla, co si o něm mám myslet. Vztah mezi nimi vznikl v podstatě z ničeho, vůbec jsem jim tu lásku nevěřila a Scarlet mě svým chováním k Vlkovi občas dost vytáčela. A ani příběhově to zas taková pecka nebyla. Zápletka s únosem Scarletiny babičky mě tolik nebavila, mnohem lepší byla z mého pohledu dějová linka Cinder, na tu jsem se vždycky těšila.

Cinder byla opět úžasná, nejvíce mě ale ve druhém díle Měsíčních kronik překvapil Thorne. Tahle postava se tu objevila jako blesk z čistého nebe a já jsem si ho po pár kapitolách naprosto zamilovala. Strašně se mi líbilo, jak se mezi ním a Cinder postupně vyvinulo přátelství, no a i Iko do té jejich „party“ skvěle zapadla. Bavilo mě také dozvídat se více informací o původu Cinder a jsem vážně zvědavá, kam bude příběh v tomhle ohledu směřovat.

tadobra
16.10.2020 5 z 5

precteno a paneboze!!!!! potrebuju dalsi dil.
za me scarlet lepsi nez cinder, bylo to poutaveji napsany a ackoli me cinder tolik nenadchla, scarlet rozhodne ano.
nejde ani tak o samotnou scarlet(to je mi zas sympatictejsi cinder aby bylo jasno:DD) ale jde o to, jak je to napsany. tahle kniha v sobe prolina dve dejovy linky a to scarlet a cinder, a musim rict, ze je to skvely. mozna me tady dokonce i bavila ta cinder vic, protoze se to konecne rozjelo.
no nic, nectu to po sobe, takze mozna ta recenze tedka vubec nedava smysl, kazdopadne PRECTETE SI TO, DOPORUCUJU!

KatieWolfLover
15.10.2020 4 z 5

Fakt skvělý! Nové postavy si mě určitě získaly, hlavně Scarlet a Vlk. Ze začátku mne mnohem více bavily kapitoly s Cinder, zhruba od poloviny se však děj rozjel, a všechny kapitoly byly skvělé. Strašně se mi líbilo to, jak do sebe vše postupně začínalo zapadávat. Jednu hvězdičku strhávám za finále, které bylo sice super a nepředvídatelné, ale celé ty dvě kapitoly jsem si musela ještě jednou pročíst, abych vlastně pochopila, co se tam stalo.

Valentain852
03.10.2020 5 z 5

Zbožnuji celkový vztah Scarlet a Vlka, je takový výc vyspělý, na kapitoly s nimi jsem se moc těšila. Ze'ev je prostě boží, nemůžu si pomoct :D A nástup Carswella, prostě bomba! ten mě vždycky pobaví.

animovanej medv
18.09.2020 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl.
O proti prvnímu dílu jsem si oblíbila Cinder, která už byla trošku cílevědomnější. Scarlet jsem si oblíbila hned, narozdíl od většiny hodnotících mě její příběh bavil stejně jako Cinder.
Ubírám hvězdu za trošku krkolomný začátek, hlavně v naději, že další díl bude ještě lepší.

aquaver
15.09.2020 5 z 5

Druhý díl série byl stejně tak skvělý jako ten první. Všechny pohledy byly zajímavý, ale o trochu lepší byli části s Cinder a kapitánem. Dost jsem si tuto novou postavu oblíbila. To snad ani nejde, si ho neoblíbit :) Příběh Scarlet s Vlkem mě bavil o trošičku méně (ale opravdu jen trochu). Kvůli této knize jsem ani nešla spát a radši si dál četla. Stejně jako první díl doporučuji.

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Pohádky, že jsou pro děti? Tak tahle je rozhodně pro všechny :-) Krásné, zajímavé, napínavé, zamilované a hlavně všechno dobře dopadne :-) Moc se mi to líbilo a paní Meyer se zařadila mezi mé oblíbené autorky.

tynka65
24.08.2020 5 z 5

Mnohem lepší než Cinder. A to hlavně kvůli vlkovi, který si mě neskutečně získal. S každou další stránkou jsem se těšila až se v příběhu zase objeví a části s Cinder mě štvaly. Ne proto, že by byly špatné, ale nebyl tam vlk a Scarlet... To co mi u Cinder v prvním díle vadilo, mi tady sedlo. Strašně se těším na další díl!

any37
11.08.2020

První díl Měsíčních kronik se mi líbil, ale nebyla jsem z něj 100% nadšená. Ale Scarlet! To je úplně jiný šálek čaje. Na první pohled celkem předvídatelný děj autorka nádherně zapletla, že nevíte, co je pravda a co naopak lež.

Áža707
07.08.2020 4 z 5

Druhý díl měsíčních kronik a retelling na Červenou Karkulku se mi líbil stejně jako první díl a možná i o trochu víc. Seznamujeme se s novou postavou Scarlet, která pátrá po své babičce, kterou někdo unesl. Na scéně se objeví i tajemný cizinec Vlk. Obě dvě postavy jsem si oblíbila a
I u Scarlet jsem měla problém se do příběhu začíst, ale po 100 stránkách se děj rozběhl a já se nemohla odtrhnout.

V příběhu sledujeme více linii, ale hlavní jsou části s Cinder na útěku a Scarlet s Vlkem. Líbilo se mi, jak se obě části vyvíjeli a nakonci spojení obou hlavních linek bylo úžasné.

Překvapilo mě, jak rychle Scarlet uvěřila Vlkovi, ale naprosto jsem neočekávala, co se stalo na konci.

Celá myšlenka Smečky a geneticky modifikovaných lidi mě zaujala a doufám, že i v dalším díle se s nimi nějak potkáme.

Rozhodně se těším na další díl Měsíčních kronik ????

⭐ 4,5/5

pavlusci
02.08.2020 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, ale příběh jako takový, mě tolik nebavil. Zachraňovaly to ostatní postavy,ale nebylo to zas tak špatné

Lily-fairy
02.07.2020 4 z 5

Stále se četla krásně, ale příběh samotné Scarlet mě tolik nebavil. Vytahovala to Cinder a samozřejmě kapitán Thorne. Jsem zvědavá na další hrdinku a další příběh...

susu12
02.07.2020 5 z 5

krásná kniha

Majka1979
15.06.2020 5 z 5

A príbeh krásne pokračuje, kniha sa mi páčila ešte viac ako prvá časť, veľmi som sa tešila na to ako sa to všetko popremotáva a skomplikuje. Tak a teraz si už otvorím 3.časť a idem čítať, predsa len som zvedavá, čo bude ďalej :)

viola5163
06.06.2020 5 z 5

Velice nápaditý a poutavý příběh se sympatickými postavami.

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984