Renegáti

kniha od:

Renegáti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371627/bmid_renegati-w0R-371627.jpg 4.3 901

Renegáti série

1. díl >

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Renegades , 2017


více info...

Komentáře (207)

Komentáře 207 Recenze 12

Dym
Dym
12.09.2023 3 z 5

Do četby této knihy jsem šla s nadšením že si přečtu další dílo autorky mých oblíbených měsíčních kronik. Popravdě mi dlouho drvalo Renegáty dočíst, musela jsem se do toho trochu nutit. Jinak je to zajímavé čtení

KnihoMolka-_-
KnihoMolka-_-
17.08.2023 5 z 5

Superhrdinové, téma které mě nikdy nezajímalo a je mi cizí. Právě proto trvalo od objevení knihy k přečtení asi půl roku. Proč tak dlouho? Kniha je prostě skvělá, já osobně jsem toto téma skoro nevnímala. Příběh vás vtáhne už v prvních stránkách, rychle vás přežvýká a potom najednou vyplivne na konci. Postavy jsou skvělé a rozhodně se pustím do celé trilogie.
Jediné mínus-v knize jsem si docela často všímala pravopisných chyb. Jinak není co vytknout, jsem nadšená.


LussyP
LussyP
25.07.2023 5 z 5

4,5/5

- Kdo se ničeho nebojí, nemůže být statečný. -

Wow, tak tato knížka pro mě byla příjemným překvapením, měla jsem ji už tak dlouho a konečně se na ni dostala řada. Přes 500 stran uteklo jako nic a já se těším na další díl.
Přesto, že hlavní motivy obou hlavních postav nejsou moc originální, tak vystavěný svět a jeho historie, současnost i budoucnost je velice zajímavá a promyšlená. Navíc, od mala všude vídáme, jak je vždy jeden superhrdina a zachraňuje svět... Co kdyby byl superhrdina se zvláštními schopnostmi každý? Co kdyby skoro každý měl nějaké zvláštní schopnosti?
Autorka navíc pokládá mnoho morálních otázek, pohrává si s mnoha myšlenkami a nutí vás se zamyslet. Nemáme tu stranu dobra a zla, více se přikláníme k tomu, jak to funguje běžně, nic není černobílé, ale spíš šedé.
Nova i Adrian mi přišli velice reální, nejen svým chováním, ale i svými vlastními strachy a démony.
Samozřejmě, občas zde bylo pár méně logických věcí, chybičky by se našly, ale celkovému dojmu vůbec nezškodily a bylo jich opravdu málo.
A ten konec mě opravdu posadil na zadek!

Zruza
Zruza
05.06.2023 5 z 5

Skvělý začátek do série. Novu mám strašně ráda a moc doporučuji celou sérii.

ElessaRiverbow
ElessaRiverbow
24.05.2023 5 z 5

Upřímně, téma superhrdinové nemám vůbec ráda, Marvelu a DC se vyhýbám jako čert kříži, ale knihy od M. Meyer naprosto miluju. Musím říct, že mě kniha už od začátku chytla, i když jsem měla neustálý zmatek ve jménech. Líbilo se mi, jak autorka vymyslela spoustu schopností. Novu jsem si oblíbila už na začátku, zatímco k Adrianovi jsem si musela najít cestu. I vedlejší postavy byly úžasné, hlavně Ruby, která mi ihned přirostla k srdci. Konec byl jedno velké wow a hodně mě nalákal na pokračování (které už mám stažené ve čtečce a snad se k němu brzy dostanu).

Sirina
Sirina
14.05.2023 5 z 5

Marissa umí psát skvělé a hlavně velmi čtivé knihy.
Po dlouhé době je to kniha, kde je kompletně popsaný svět a člověk se v něm od začátku vyzná. Občas se mi tedy motala skutečná jména a přezdívky, ale jinak jsem si čtení užila. Za mě skvělý začátek série. Doufám, že nás v dalších knihách čeká spousta zvratů.

Iva095
Iva095
03.04.2023 5 z 5

Na začátku jsme byli padouši všichni.

Hrdinové vs Zloduchové neboli Renegáti vs Anarchisté.
Nepatřím mezi velké fanoušky superhrdinů, ale tato knížka se mi moc líbila. Skvělí propracovaný svět, zajímaví superhrdinský jména i jejich schopnost a to v obou případech jak u hrdinů tak u padouchů. Čtiný, rychle plynoucí příběh. I přes to, že kniha je spíš pro mladší čtenáře tak jsem si jí užila a brzy se pustím do pokračování.

Petra-1
Petra-1
01.04.2023 3 z 5

Tuhle knihu jsem měla velmi dlouhou dobu rozečtenou a bylo načase ji dočíst. A opět jsem se musela tak trochu nutit do čtení. Sérii měsíčních kronik jsem milovala, ale tady mi přišlo, že se nic nedělo. Hodně vnitřních monologů a zbytečných vycpávek na úkor děje. Pro mě maličké zklamání.

Book_lover469
Book_lover469
01.03.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem začínala s velkým očekáváním a rozhodně nezklamala. Adrian a Nova jsou skvělý vypravěči od kterých se dozvídáme o světě, stejně tak o jejich názorech a postojích, kdy každý chápe zlo a dobro jinak a jde si pevně za svým cílem. Děj příběhu mě snad nikdy nenudil. Mělo to tempo, pořád se něco dělo ale zároveň byl čas na poznávání postav. Anarchisti i Adrianovu skupinu renegátů jsem si zamilovala a nemůžu se dočkat až se dozvím jak to s nimi bude dál. Stejně tak vztah Novy a Adriana. Konec byla jen třešnička na dortu která mě nutí začít číst druhý díl co nejdříve. Rozhodně doporučuji!

Knižnípauza
Knižnípauza
25.02.2023 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, postavy dobře vykreslené, problém dobra a zla je díky střídavému vyprávění dvou hlavních postav velmi uvěřitelný. Nova jako hlavní hrdinka je skvělá. Nejdřív s ní nenávidíte všechny renegáty ale později stejně jako ona zjistíte že ne vše je černé nebo bílé, dobré a zlé.

No a Adrian? Kdo by se do něj nezamiloval:)

Schopnosti všech výjimečných, ať už renegátů, nebo anarchistů jsou velmi pěkně vymyšlené a zaujmou.

Knihu moc doporučuji ! :)

Barabora
Barabora
04.02.2023 5 z 5

Já nemám slov! Byli tam napětí, akce, prostě všechno tak jak má být. A i když jsem od toho neměla moc velké očekávání, protože Marvelovky a tak obecně superhrdinové nejsou tak úplně můj šálek kávy. Ale tohle mě příjemně překvapilo. Určitě se vrhnu druhý díl. :)))

Joli_M122
Joli_M122
29.01.2023 5 z 5

No ty kráso! Tak tohle byla absolutní bomba.Příběh napsaný čtivým stylem,
zajímavá zápletka....a hlavně superhrdinové...Jelikož mám moc ráda marvelovky,tak mi bylo od začatku jasné, že se mi to bude líbit.Jediné minus:na začatku jsem se docela ztrácela v jménech a přezdívkávh různých postav.(ale to je maličkost) Dávám 5*

Kate3003
Kate3003
12.12.2022 5 z 5

Já osobně mám superhrdiny a superhrdinské příběhy ráda. Tato kniha mě na první pohled zaujala obálkou a poté i anotací. Příběh výjimečných žijících v Galtonu mi od začátku hodně připomínal X-meny od Marvelu, ale přesto si zachoval velkou míru originality. Autorka zvládla vymyslet velké množství úžasných schopností kterými Renegáti, Anarchisté i další výjimečný vládnou. Celkově je kniha velmi čtivá, plná akce a nečekaných zvratů, styl psaní Marrisy Meyer se mi velmi líbí a přečetla jsem všech 509 během pár dní. Kdybych si mohla nějakou schopnost vybrat dost by se mi líbila ta Sketchova.

Leonora
Leonora
15.11.2022 1 z 5

Já teda nevím... Podle mě je to nudná, průhledná, afektovaná a podřadná fan fiction na marvelovky. Každý musí mít cool přezdívku (hlavně anglickou), cool kostým a cool schopnosti. Za mě trapné až na půdu. Dám tomu ještě pár kapitol, ale asi to poletí do kouta ještě dlouho před první čtvrtinou.
Edit: Nedám. Mám na seznamu hromadu zajímavějších knih, než tuhle slátaninu... Čili nedočetla jsem ani do čtvrtiny a NIKDY už nedočtu. Ani mě nezajímá, jak to dopadne, a to je u knihy opravdu hodně špatně.

Ticiana
Ticiana
10.11.2022 4 z 5

Kniha je ctiva, ale temer celou dobu jsem měla problémy s postavami, autorka používá přezdívku ale i skutečné jméno a bylo to matoucí. Taky to v jakým je týmu a jakou ma schopnost. Jsem zvedava, jak to bude pokračovat dal, par zvratu tady bylo, ale celkove mi prijde, ze na tolik stránek se toho událo malo.

Percabethka
Percabethka
02.11.2022 3 z 5

Superhrdinové nejsou právě můj šálek kávy, ale Marissu Meyer mám ráda díky Měsíčním kronikám a proto jsem sáhla i po Renegátech. Příběh mě upřímě moc nebavil, nenašla jsem tu žádné hlubší myšlenky, ale jako čtivá oddechovka na víkend je kniha dobrá.

lucakuca
lucakuca
04.09.2022 4 z 5

Čím déle jsem četla, tím to bylo lepší.
Ze začátku zmatky v postavách. Každá má své suprhrdinovské jméno a pak jméno vlastní.
Zase se to vyvedlo a série o superhrdinech je na světě!

kačuleee29
kačuleee29
10.07.2022 5 z 5

Tak tohle bylo úplně úžasný. Nemohla jsem se čtením přestat, hned jsem se vnořila do děje a.. prostě dokonalý. Autorka opravdu pěkně vymyslela prostředí a zajímavé postavy. Vidím, nebo čtu, komentáře, kde si lidé stěžují na Adrianovy kapitoly. Mně nijak nevadily :). Každopádně jsem ale na začátku musela trochu bloumat nad těmi jmény. Každá postava má minimálně dvě jména, takže to bylo (ze začátku) dost matoucí. Ale přežila jsem to :D. Celou knihu jsem si moc užila, nutno dodat, že jsem od ní čekala MÉNĚ :D. Rozhodně doporučuju a těším se na další díl!!

Laf
Laf
07.07.2022 4 z 5

Skvěle vymyšlené prostředí, děj a zajímavé postavy. Kniha se mi líbila. Je velmi čtivě napsaná a hned vtáhne. Super začátek další série od této autorky :)

Sixtinka144
Sixtinka144
23.06.2022 4 z 5

Na tuto superhrdinskou sérii jsem se chystala už dlouho, a konečně jsem se k tomu dostala. Měla jsem od knihy opravdu velká očekávání, slyšela jsem na ni ze všech stran chválu, a tak jsem lehce zklamaná. Svět je vymyšlený opravdu skvěle, všechno tam dává smysl a rychle se do dění dostanete. Autorka píše velmi poutavě, ale občas tam byly kapitoly, které byly lehce slabší, a příběh by se bez nich rozhodně obešel. Byly to především Adrianovy pasáže. Ale Anarchisty jsem si zase užívala naplno a bavil mě jejich příběh. Už se těším na další díly, a opravdu doufám, že série bude jen eskalovat.

Kaila146
Kaila146
11.06.2022 3 z 5

Klady:
Originální nápad, napínavé scény jako Zkouška a konec, postava Novy, Anarchisti, dobro a zlo ze dvou pohledů, vidět obojí z obou stran bylo vážně skvělé.
Zápory:
Adrianovy kapitoly, které mě bavily daleko míň, hlavně zezačátku a taky hluchá místa, kterých bylo alespoň za mě vážně hodně.
Více na mém bookstagramu @kaila146_watt.

Artemis886
Artemis886
31.05.2022 5 z 5

(SPOILER) To byla paráda.
Sledovat příběh očima padoucha a hrdiny současně je skvělý zážitek. Celou dobu jsem nevěděla jestli si vybere být hodná, či ne a nakonec budu muset počkat do dalších dílů aby se to dozvěděla. Každopádně ten konec byl opravdu nečekaný.....
Ani teď, když jsem si to nechala projít hlavou neumím přesně říct koho mám raději, jestli renegáty nebo anarchisty. Oba pohledy je vykreslují jinak a to je podle mě to největší plus, vidět zlo i dobro oběma pohledy.....

laura
laura
05.04.2022 5 z 5

Trošku jiné než Měsíční kroniky, ale mně se to líbilo. Nejdřív jsem trošku plavala v ději, to, že každá postava měla dvě jména a jinou identitu (některá i víc) mi dalo řádně zabrat. Pořád jsem se vracela zpět a četla pasáže znovu, abych pochopila, kdo kde s kým a proč...

Ale nakonec všechno zapadlo do sebe a dávalo to smysl a já jsem knihu přečetla v podstatě za dva dny volna... Byla napínavá, překvapivá, lehce romantická, čtivá tak, že se od ní člověku vůbec nechtělo odcházet. To si říkáte: Ještě tuhle kapitolu a pak už... Ne, tak ještě tuhle... a tuhle... a tuhle...

Byla zkrátka návyková. A o tom dobré čtení je, ne? ;)

Bála jsem se o ně o všechny. Protože je jasné, že tohle dobře skončit zřejmě nemůže. A ten konec? Upřímně, já to nečekala. To byl pro mě šok - a to se mi moc často u knih nestává, aby mě něco takhle zaskočilo...

Každopádně jsem si několikrát říkala, jak z určité situace chce autorka vybruslit, aby postavy, jimž fandíte, neohrozila...

Renegáti nebo Anarchisté? Spravedlnost nebo pomsta? Láska nebo nenávist? To se v téhle knize ještě nedozvíte. Rozhodně ale stojí za přečtení - a ta obálka? Nádhernáááá!

Nelly178
Nelly178
17.02.2022 5 z 5

Naprostá pecka.
Trochu jsem se toho bála, měsíční kroniky se mi líbily, ale asi jsem chtěla něco víc a tohle rozhodně bylo o hodně víc. V knize se pořád něco dělo a občas to člověk neměl čas rozdýchat.
Kniha předčila moje očekávání.

lenkazezapadu
lenkazezapadu
15.02.2022

Renegátů jsem se bála. Vlastně jsem se do nich zprvu ani nechtěla pustit, protože příběhy se superhrdiny jdou mimo mě. Ale Marissa Meyer je dokázala vystavit tak výborně, že mě to prostě bavilo. Hned u prologu si mě Nova získala, jednoznačně je to jedna z těch opravdu dobrých hlavních hrdinek. Co mi tolik nesedlo, byl styl psaní, který je dosti jednoduchý, ale pak naopak dostaneme dlouhé popisy např. místnosti . A další věc co mě zarazila, bylo obrovské množství chyb v textu. Od špatného slovosledu, přes chybějící písmena, až po nesmyslné opakování slov ve větě :((. Čekala jsem také mnohem více akce. A ono by ty pomalejší momenty nevadily, kdybych někdy neměla pocit, že se nudím. Každopádně musím vyzdvihnout autorčin um napsání skvělých postav. Nova, Adrian, Ruby, Oscar, Honey – ty všechny jsem si zamilovala. Naopak Ingrid mě štvala (což byl určitě záměr) a u Dany jsem měla pocit, že jsem ji neměla šanci poznat a objevovala se v průběhu takřka zbytečně. Romantická linka je úžasná, ale na závěr mi trošku chyběli Ruby s Oscarem, i když zase rozvíjení vztahu Novy a Adriana se mi moc líbilo. Konec mě překvapil. Jakože fakt hodně, i když jsem to možná měla čekat. Nebyla jsem si jistá, jestli do dalšího dílu půjdu, ale teď vím, že bezpochyby ano.

Jo a jsem jednoznačně Anarchista.

4,5/5

Canney
Canney
30.01.2022 4 z 5

Příběhy kde se vyskytují superhrdinové typu X-meni nebo Marvel já prostě můžu a v tomhle případě to není jinak. Postavy tu mají různorodé schopnosti a některé budou spoustě lidem určitě povědomé, ale za to je jich tu hodně originálních. Je pravda, že mi chvilku trvalo než jsem si zapamatovala všechna jména a alterega, ale nakonce se povedlo.

Hlavní postavou je tu Nova, která vyrostla s Anarchisty. Ti už 10 let žijí ve starých tunelech metra po tom co je Renegáti porazili. Teď ale Anarchisté přišli s novým plánem jak Renegáty svrhnout a Nova v něm má hlavní roli.

Líbí se mi jak autorka pojala obyčejné lidi (tedy lidi bez schopností). Jsou totiž naprosto závislí na Vyjimečných a bez jejich pomoci toho vlastně moc nezvládnou. Jak se říká - Zvyk je železná košile a pro ně to platí dvojnásob. Zvykli si totiž, že Vyjímeční všechno obstarají a oni se nemusí zas tak moc snažit. Jsem zvědavá, jak se tohle rozvine v pokračování.

Jednu větší výtku ale mám a to jsou hrubky. Chyb v knihách si objvykle moc nevšímám, ale když se tu komolí i jméno hlavní postavy (Nova), a to nezůstalo pouze u toho, tak to začíná být docela problém.

Míjuš
Míjuš
08.01.2022 5 z 5

Absolutně nepobírám, proč jsem Renegáty tak dlouho odkládala. Reálně mi ta velká kniha v knihovně ležela bezmála 4 roky. Přitom je to moje milované sci-fi, dystopie, superhrdinové, neodolatelných 500 stran čtiva...A já se jí vědomě vyhýbala. Hanba mi.

Hlavní hrdinku Novu zbožňuji, stejně jako zbožňuji Adriana a jeho super-tým. Líbí se mi ta hloubková propracovanost celého příběhu, všechny ty detaily města, připomínání minulosti, soustředění se na přítomnost a plánování budoucnosti, všechny ty superschopnosti každého Výjimečného, ať už Renegáta či Padoucha. Ta zápletka spolu se zatím ne příliš výraznou romantickou linkou, rozpolcení Novy, která hledá samu sebe a váhá, na kterou stranu se přiklonit spíš...Nadchlo mě to. Nic není uspěchané, žádné přeskakování pasáží, žádné nelogičnosti. Jediné, co musím vytknout, jsou ty překlepy a chyby v překladu. Poslední dobou mám pocit, že to vídám snad v každé knize, a vážně hrozně mě mrzí, že zrovna v téhle jich je takové nepřeberné množství.

Těším se na další díl, který si budu chtě nechtě pořídit co nejdříve.

Niu
Niu
10.12.2021 3 z 5

Mix X-menů, Ligy spravedlivých a Marvelovských hrdinů. Akčňárna převedená do řádků. Líbilo se mi to. Nepamatuju si, že bych četla takový žánr. Očekávám, že do hloubky to zapluje spolu s dalšími díly. Bylo to čtivé, rychlé, někdy až moc. Co mi trochu vadilo, byl text s chybkama.

marcel8328
marcel8328
30.11.2021 5 z 5

Za mě se to četlo hodně příjemně a už se moc těším na další díly.

jitka_dankova
jitka_dankova
20.11.2021 5 z 5

Celá série Renegáti mne nadchla. Vnímala jsem ji jako odpočinkovou pohádku ze světa superhrdinů a děj mne pohltil. Bavilo mne sledovat rozpolcenost hrdinky mezi světem padouchů a hrdinů i přemýšlení o tom, kdo je vlastně kdo. Nemyslím si ale, že by celá série nesla nějaké významné sdělení k zamyšlení, to ani ne. Vnímala jsem ji opravdu jako pohádku po mladší čtenáře. Pro mne bylo po delší době změnou číst děj v er-formě a dostat s v romantice maximálně k polibku postav a čtení jsem s užila. I když je sérii často vytýkáno, že je neuvěřitelné, že by si nikdo nespojil vodítka mezi postavou Novy a Nightmare, mně to jako problém nepřišlo. V tom světě, jak je vykreslený, a při tolika různých vlastnostech superhrdinů to působilo celkem věrohodně. Navíc postavy prostě chtěly věřit své pravdě a svým přáním a ne logicky uvažovat. Myslím, že celou sérii a celý ten příběh a svět a spojitosti vymyslela autorka fakt dobře a kniha rozhodně stojí za přečtení.

Štítky knihy

antiutopie, dystopie pro dívky sci-fi pro děti superhrdinové sci-fi

Autorovy další knížky

Marissa Meyer
americká, 1984
2012  89%Cinder
2018  85%Renegáti
2014  93%Cress
2013  91%Scarlet
2016  92%Winter

Kniha Renegáti je v

Právě čtených20x
Přečtených1 179x
Čtenářské výzvě170x
Doporučených145x
Knihotéce541x
Chystám se číst644x
Chci si koupit221x
dalších seznamech11x