Renegáti

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371627/renegati-w0R-371627.jpg 4.3508

Renegáti 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Egmont (ČR)

Renegades, 2017

Kniha Renegáti

Kyta

Tohle mě neskutečně bavilo! Renegáti jsou jedna velká jízda, která pro mě skončila, bohužel, až moc rychle.

Trvalo mi pár desítek stran, než jsem se pořádně začetla a zorientovala se v Marissině novém světě, ale pak to stálo za to. Problém mi zpočátku dělalo hlavně velké množství postav a zapamatování si jejich jmen + přezdívek. Svět Výjimečných s úžasnými superschopnostmi mě úplně vtáhl a já se vůbec netěšila, až přečtu poslední stránku, tak mě to bavilo. V knize je na mé poměry dobře vyvážena akce, humor, ty pomalejší scény nebo i historická okénka. Romantika zde ustoupila do pozadí, což mě trochu mrzelo, ale věřím, že v příštím díle nám to Marissa vynahradí.

Všechny postavy mají něco do sebe a můžete si je oblíbit z různých důvodů, nejen pro jejich superschopnosti (ačkoliv některé mi přišly vážně originální, viz absorbce, krvácení rubínů nebo přeměna v motýly). Nova je skvělá špionka, ale srdce ji táhne na druhou stranu, což se snaží rozumem regulovat. Říkala jsem si, že když je to hlavní postava, proč jí autorka nedala nějakou "suprovější" schopnost, ale vše to dává smysl - kdyby Nightmare a Insomnia měly stejnou schopnost, bylo by to moc okaté. Adriana jsem si oblíbila také rychle, je to takový klasický hlavní (super)hrdina, kterého si čtenářky bezpochyby zamilují. Jeho opravdu zajímavá schopnost zhmotňovat své kresby se ukáže jako velmi užitečná, těším se, co si v příštích dílech přikreslí dalšího. Romantická linka mezi těmito postavami se rozjíždí pomalu, ale moc mě baví, jak před sebou navzájem skrývají tu druhou identitu.

Líbilo se mi, že autorka vyprávěla z pohledu obou hlavních hrdinů, je to vždy krásné zpestření příběhu, navíc jsme na děj pohlíželi jak z pohledu Renegáta, tak Anarchisty. Ukáže se, že nejen ti "špatní" můžou být zlí, každý má své mouchy a žádný systém není perfektní.

V knize se objevila zajímavá myšlenka, že světu by bylo lépe bez superhrdinů, že se na ně lidé příliš spoléhají a oni přestávají být stateční, protože všechnu práci nechávají na Renegátech. Moc mě tato část zaujala a přiměla k zamyšlení. Každý z nás svým způsobem může být superhrdina, na to člověk nemusí mít nějaké special schopnosti, stačí páchat jen nějaké to dobro, když to druzí potřebují.

Svět superhrdinů a padouchů snad nikdy nepřestane bavit, což se ukázalo i u Renegátů. Příběh skončil otevřeně a já se proto už nemůžu dočkat, až otevřu druhý díl!

stozarka

První díl je taková skvělá seznamka. Sedne vám a budete chtít další rande! A přísahám, že na konci série si budete chtít všechny postavy vzít. Promyšlený svět, super postavy, příběh odsýpá a je to napínavé, Stojí to za to, Meyer umí.

martina7276

Super cteni, koupili jsme trilogii synovy k svatku... ja ma prectene vsechny, manzel cte druhou, synek stale prvni dil :D Je to takova pohodovka, myslim, ze svet byl zajimave promysleny, jako u zadne young adult literatury nechybi nejaka ta romance... dalsi dil bych asi ted nechtela, ale jinak to bylo prima poutave cteni.

Papája88

Lidé kolem nadšení a já, možná právě kvůli tomu vysokému očekávání, bohužel zklamaná. Přestože byla kniha napsaná čtivě (což je velké plus, díky kterému se určitě pustím i do pokračování o tom žádná), tak půlka knihy byla za mnou a já pořád čekala, kdy se konečně začne něco pořádného dít a nedočkala jsem se ani na konci. Nemluvě o tom, že už na začátku mi v hlavě naskočil obrázek Gothamu a Honey mi dost připomínala Harley Quinn, což by mi ani tak nevadilo, kdybych od této série nečekala něco víc. A vůbec největším zklamáním? Chemie mezi hlavními postavami pro mě nebyla žádná... Ach jo, na to jsem se těšila nejvíc a.......nic. No, uvidím, jak se to bude vyvíjet v dalších dílech a třeba budu mile překvapená. :-)

makul

Knize není co vytknout

juni

Jedna z nejlepších sci-fi knížek, co jsem kdy četla. Doporučuji. A ta obálka je naprosto boží. Nemůžu se dočkat pokračování

barbb8k

Sci-fi nemusím, takže jsem se do této knihy úplně pouštět nechtěla, ale začala jsem ji a velice mě překvapila.
Čekala jsem, že kniha bude o naparování superhrdinů, ale toho tam naštěstí tolik nebylo.
Děj ubíhal velmi rychle. Začátek byl sice trochu slabší, ale od první třetiny knihy se to začalo rozjíždět a já se nemohla odtrhnout a musela číst stále dál.

Většina hlavních hrdinů mi byla sympatická, ale zase se našly výjimky, které autorka zamýšlela jako kladené postavy a já je brala za špatné, anebo naopak. Z špatných jsem dělala dobré.

Schopnosti, které autorka vymyslela jsou většinou úžasné, ale některé byly podle mě zbytečné...

Anezves

Toto dílo není zrovna můj šálek kávy, scifi moc nemusím. Očekávala jsem od knihy úplně něco jiného. V podstatě se v knize odehráli asi tak 3 nebo 4 hlavní scény, jinak se v podstatě nic nedělo, a přišlo mi, že šlo spíš o poznání světa a postav a jejich motivů. Knížku jsem četla až neskutečně dlouho, spoustu scén mě to nebavilo a bylo to zdlouhavé do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Chtěla jsem ji zkusit vzhledem k recenzím, a už jen díky nim bych chtěla sérii dát ještě šanci, takže druhý díl zkusím, a doufám, že bude lepší než první díl.

Nadpozemská
Nadpozemská