Renegáti

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371627/renegati-w0R-371627.jpg 4.3150

Renegáti (1.)

Renegades (2017)

Dobrodružné, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Lenas2412

Kniha mě moc bavila, jednoduše jsem se od ní nemohla odtrhnout.

arram

Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetl, ale pak jsem se vezl na vlně akce, které je kniha plná! Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, stejně jako ostatní postavy, které jim sekundují. Co hodně oceňuji je to, že ani jedna skupina, zde není vykreslená jako ta dobrá či špatná, ale obě v sobě mají něco z obou skupin.

veronika0269

Odpočinková četba. Ani po přečtení jsem nepochopila ideologii hlavní hrdinky. Něco jako ve filmu Sedm životů - pořád si stěžuje te na systém, chcete ho svrhnout, ale nemáte logický plán, co pak. Často se tyhle YA srovnávají s Hunger Games, s tím ale nesouhlasím. HG měly propracovany svět i postavy. Celé to dávalo logiku, chapali jste, proč se kdo chová jak se chová. Motivace zaporáků i klaďasů byly jasné. Tady se máte přimknout k hlavní hrdince, které máte chuť dát pohlavek a říct, aby taky chvíli přemýšlela. Některé zvraty v knížce jsem opravdu nečekala, protože mi to přišlo tak mimo mísu, že to by mě fakt nenapadlo. Naopak "velké odhalení" až tak nečekané nebylo. Prostě další odpočinková rychlokvaška s romantickou zápletkou, která se snaží hrát na postapokalyptické scifi. Každopádně zajímavý pokus o příběh se superhrdiny popisovaný z temné strany. Překvapilo mě, že to není autorčina prvotina.

P.S. ve spoustě detailech jsou to vykradení x-meni, což autorka ve svém závěrečném poděkování potvrzuje

MíšaS.

Vzhledem k tomu kolik to má stránek, se tam celkem nic nedělo. Pořád jsem si říkala odkud to znám, proč je mi ten děj povědomí, a pak jsem si vzpomněla, že je to něco ve stylu X-menů a Avengerů a podobných komiksových hrdinů. Z konce se nekonal "wau" efekt, protože jsem si to domyslela už někde v půlce... Nebudu vyhledávat další díly...

Lokina

Od Marissy Meyer jsem začala číst Měsíční kroniky, které mě velice zaujaly.
A když se na trhu objevila další její kniha, nemohla jsem odolat.
Renegáti je svým nápadem zajímavá kniha, která pohlíží na superhrdinství i z jiného pohledu, myšlenka toho, že superhrdinové nemusejí být pro společnost prospěšní, že jejich existence z lidstva dělá nečinné a zpohodlnělé jedince.
Adrian i Nova byli fajn postavy, i když Nova mi někdy připadala arogantní a protivná.
Některé schopnosti postav jsou originální a neotřelé, je vidět, že autorka má velkou představivost.
Konec je napínavý, akční a odhaluje velké tajemství, které nás navnadí na další díl.

hana8062

Renegáti. Svět, ve kterém stojí Anarchisté proti Renegátům. Všichni disponují zvláštními schopnostmi, někteří létají, jiní vládnou ohněm, telekinezí, ledem nebo třeba hmyzem. Tyhle věci jsou na knize to nejlepší, bez diskuze. Speciální dovednosti berou dech, při čtení vám bude jako u sledování X-man. Hlavní hrdinka Nova - Anarchistka, vstoupí do skupiny Renegátů , aby je mohla sledovat zevnitř a měla přístup k informacím. Akce je spousta, hodně bojů, intrik a spřádání plánů. Tahle knížka mi přesto trvala téměř dva měsíce, pořád jsem ji odkládala ,je to vůbec možné? Přitom by se mi podle všech měřítek měla líbit. Ale nelíbila, je to takový chumel všech možných jiných příběhů, hlavní postava protivná, romantická linka slabá, obálka příšerná se studenou a špičatou grafikou :) Dočteno s vypětím sil. 45%

Veeria

Nevím nevím. De facto jsem dostala to, na co jsem u Marissy zvyklá - tedy zajímavý svět a působivý styl psaní, který je čtivý. Na druhou stranu jsem ale postrádala tu jiskru. Postavy v příběhu jsou zajímavé, ale (byť je knížka poměrně objemná co se týče počtu stran) nemám pocit, že bychom je všechny dostatečně poznali. Možná si jen autorka nechává prostor pro druhý díl. Nicméně, byť příběh svižně ubíhal, nemám pocit, že knížka plně využila svůj potenciál. Nejzajímavější postava pro mě byla bezesporu Honey Harper alias Queen Bee, tady dávám palec za originalitu :) Takže,pokud máte rádi superhrdiny, určitě si knížku přečtěte, ale za mě prostě vítězí série Měsíční kroniky.

Brambu

Paráda, další příběh dle mého gusta. Jsem nadšená, tohle já ráda! Příběh nás zavede do nového světa. Světa, kde lidé slepě věří svým hrdinům. Je to svět, kde rebelové bojují proti vyjímečným, bojují o moc a právo vládnout. O možnost volby a svobodné vůle. Bojují ze strachu a ze svého přesvědčení. Pohání je touha po pomstě a nechybí tu láska, víra, přátelství a velké tajemství mezi úhlavními nepřáteli. Už jsem moc zvědavá jak tohle všechno dopadne.

jaspis

Nebylo to špatné, ale zdálo se mi to zbytečně dlouhé. Předchozí série mě zaujala více, zde jsem se místy až nudila.

pungoš

Kniha je je velmi dobrá, čte se výborně a samozřejmě se těším na další díl, pokud bude.
Doporučuji

Žožik

Tak tohle nebylo vůbec špatný. Příběh, i přestože byl velmi předvídatelný a ne zrovna moc originální, byl překvapivě hodně čtivý. Nevím ale, čím to je (nejspíš jsem si ještě nezvykla na styl autorčina psaní), že mi na knize něco tak trochu vadilo. Po celou dobu tam pro mě prostě bylo něco rušivého. Nedokážu to jinak popsat. Fakt nevím. Nicméně jinak byla kniha fakt úžasná. Hlavní hrdinové mě nadchli. I když teda taky jsem se nad některými jejich vlastnostmi dokázala slušně naštvat. Zejména nad Novinou naivitou. Sakra holka, když žiješ mezi padouchama, tak bys snad mohla vědět, že všichni na tebe nemusí být tak úplně hodní a taky nemusí mít úplně nejlepší úmysly.

BarkaS

Trochu zklamání. Příběh super, ale jako by mu něco chybělo, nemohla jsem se knihou prokousat. Navíc Nova neustále mění dres, jak se jí to zrovna hodí, což nedává tak úplně smysl.

kjama

Kniha se četla skoro sama, vzala jsem si ji k moři, že mi dva dny vydrží a to jsem se bohužel přepočítala... Puppeteera jsem přesně viděla jako Heatha Ledgera z Batmana. Na stranu druhou, našla jsem tam i spoustu nedostatků, ke kterým se chci vyjádřit. Vy si sakryš pamatujete všechna ta jména? Já ne, ke každému člověku jich je nejméně tři a ještě schopnost. Kdo je Hugh? To je ten černoch a je to Kapitán? Nebo je kapitán běloch a jmenuje se křestním jinak? Pak je tady ještě ta předvídatelnost. A také naivita hlavní hrdinky. To ty renegáty nenávidí tak, že nevidí, že spolupracuje s vyšinutými jedinci? A když se k moci dostanou anarchisté, jak si asi představuje, že tu společnost povedou? Ach jo...

baryblueberry
12. srpnaodpad!

Božínku, takhle blbou knihu sci-fi/fantasy jsem ale hodně dlouho nečetla. Kor když jsem Renegáty četla po Prohnilém městě. Tohle je 500 stran ničeho, kdy na konci nečeká nic dramatického, možná se autorka pokusí o jedno “oživení”, které ale čtenáře nevytrhne. Na konci není žádná akce, která by nalákala čtenáře do pokračování (pokud nějaké bude). Já se omlouvám všem, co to tu vychvalují, ale tohle je hodně na pomezí young adult a něčeho, co je ještě před touto kategorií. Téma superhrdinů a padouchů jde tak skvěle zpracovat a na začátku se mi ten nápad fakt líbil, ale to je furt “Jo, dobrý, dobrý...” a najednou konec.

kklepkaa

Marrisa Meyer už dokázala, že nepíše pouze plitké líbivé fantasy příběhy pro mladé, ale jemně nutí čtenáře i k zamyšlení nad otázkami jako třeba svoboda a rovnost lidí. A přesně to vnáší i do svého dalšího příběhu o Renegátech.
Měsíční kroniky stavěly na známých pohádkách, u Renegátů se Marissa vydala do neprobádaných vod. Bohužel jsem ale po počátečním nadšení trochu zklamaná. Celý svět je velmi zajímavý a myšlenka superhrdinů velmi neotřelá. Naštěstí se hlavní postavy dost liší od hrdinů marvelovek či DC Comics. Obzvlášť Adrianova schopnost mě okouzlila. Tak nějak mi přišlo, že ač je to celkem bichle, nic zásadního navzdory čtivosti, krom posledních pár stran, se nestalo. A co mě mrzelo, ani postavy se nijak zvlášť nevyvíjely a ani se toho člověk o nich moc nedozvěděl. Vlastně i jsem měla trochu problém to s nimi naplno prožívat. Snad to dvojka napraví. Velkým kladem je, že romantika je úplně na pozadí a vlastně téměř zanedbatelná.
Reálně tak 3,5*

tteerriinnaa

S autorkou jsem velmi dobře obeznámená, proto jsem dopředu věděla, že se mi kniha bude líbit. Musím přiznat, že jsem se ze začátku nemohla začít, ale jakmile jsem se více ponořila do tohoto nového světa plného hrdinů, kniha mě pohltila. Kniha je situována tak, abychom byli na straně Novy, ale musím říct, že jsem chvilkami byla na straně Renegátů. Netušila jsem co čekat od konce. Věděla jsem, že je to první díl, takže jsem trošičku tušila, že to skončí otevřeně, ale toto. Toto jsem opravdu nečekala. Musím říct, že z konce mám smíšené pocity a už se velmi těším na druhý díl. 5/5

EngliTer

Nebyla to totální tragédie, ale taky to nebyla absolutní pecka, jak tu někteří píší. Tématika superhrdinů je zajímavé téma, ačkoliv ho moc nemusím, ale tady mi příběh přišel takový nedodělaný, moc hrubě otesaný. Samozřejmě typické klišé - protivníci se do sebe zamilují ... tomu se dnes už v knihách nelze vyhnout. Další díly si přečtu, byť čistě jen ze zvědavosti, ne z nutnosti "Tohle si musím přečíst!" I když mám strach, že další díly budou ještě horší než jednička. Ale uvidíme, je brzy dělat nějaké závěry.

betule3

Tak tohle bylo...boží, skvělý, peckový... Vůbec nevím, jaké slovo by Renegáty dokázalo nejlépe vystihnout. Marissu Meyerovou mám moc ráda, a proto mě velmi těší, že opět nezklamala.
Postavy jsem si zamilovala snad úplně všechny, ale nejvíce samozřejmě Novu a Adriana (toho obzvlášť :D). Líbí se mi, jak jsou postavy krásně popsané a vyladěné do posledního detailu. Děj je velmi akční a nestalo se, že bych se někdy nudila. Takže rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

185Sera

Kniha se mi moc líbila. Bylo to něco nového mezi hlavními postavy - hrdiny. I když Nova není, tak úplně záporák. Knihu jsem přečetla během tří dnů. Čekala jsem jiný konec. Takový uzavřenější, protože konce, které skončí uprostřed děje ( tak mi to připadalo) nemám ráda.
Ale stejně moc knihu doporučuji a doufám, že další díl bude brzy.
Doporučuji!!!

warca

Autorka mých milovaných Měsících kronik opět nezklamala a vytvořila dokonale poutavé dílo.
Přestože byla Nova tak trochu bad girl, hned se mi zalíbila. Ostatní postavy jsem si také oblíbila.
Příběh byl velmi čtivý a originální.
Přestože začátek příběhu malinko drhnul a chvíli mi trvalo, než jsem se úplně začetla.
Nevím, co dodat...
Už se nemůžu dočkat pokračování!

sandra8786

Tahle superhrdinska jízda me bavila uz od prvních stránek, kdy akce střídala akci a představila nam většinu superhrdinskeho spektra. Postavy a jejich speciální schopnosti byly dobre vymyšlené a uzivala jsem si je stránku po stránce objevovat. Romantická linka byla poměrně strizliva a přirozena a nebrebrala vedení v celém příběhu. Jediná věc, která me trosku iritovala byla skutečnost, ze jsem celou dobu mela pocit, ze sleduji nizkorozpoctovy film, který se odehrává jen na několika místech a často se opakuje, přesněji řečeno se hlavni hrdinka opakuje. Jako by se opakováním snažila přesvědčit sama sebe a potažmo i nas, ze jediná správná cesta je zbaveni se renegatu a koncilu a tim podporit hlavni myšlenku knihy, která mi nepřišla dostatečně silná. Je možné, ze se můj názor změní s příchodem druhého dilu, údajně by mel v originále vyjít v listopadu 2018! Na dalsi díl se těším a urcite si ho přečtu! Čteno diky čtenářské vyzve.

TerkaM

Tak tohle byla jízda! Jo, můžu říct, že mě to fakt hodně bavilo a hrozně moc chci, aby už v Česku vyšel druhý díl a já si ho mohla přečíst, protože zoufale toužím po tom, abych se dozvěděla, jak bude příběh Adriana a Novy pokračovat. Kor teď, když... když vím, co se stalo na konci.

Jako ten otevřený konec je příšerný a za sebe mohu říct, že bych určitě zvládla ještě nějakých dalších pět set stránek, protože mě to vážně hodně bavilo a zkrátka a dobře - už chci, aby bylo na světě pokračování.

Pokud máte rádi knihy od Marissy Meyer nebo si rádi čtete superhrdinské příběhy, tuhle knihu rozhodně nemůžete minout.

DracoMalfoy

Bohužel, nejspíš jsem prostě očekávala příliš. Nesedl mi styl psaní, a ačkoli v knize bylo pár světlých momentů, myslím, že kdyby se počet stran zredukoval na polovinu, vůbec by to knize neuškodilo. Takhle to byla jen další, příliš dlouhá young adultovka. 3,5*

Ditules

Pokoušela jsem se kdysi začíst do Cinder, ale nějak mě to neoslovila. Zato příběh Novy a Adriana mi vcelku učaroval. Téma superhrdinů je poslední dobou trendy. A ten otevřený konec!

terka98

První knížka, kterou jsem od autorky četla. Jediné co mi na příběhu vadilo, byl rozjezd. I přesto, že knížka je celkem cihla. Kniha nabrala spád až v půlce. Což byla škoda. Jinak, ale velmi hezký příběh. A poprvé za delší dobu mi nešla žádná z postav na nervy se svým chování.

Teriiii

Upřímně... Nemohu porovnávat s autorčinou předchozí sérií Měsíční kroniky. Četla jsem Cinder, ta byla v pořádku, začala jsem číst Scarlet a bohužel. Scarlet mi leží už asi 3 roky určitě v knihovničce rozečtená do poloviny, nebavila mě a... asi jsem čekala něco víc. Další díly už jsem nepořizovala.

A pak tady jsou Renegáti. Byla jsem hodně skeptická, když jsem viděla jméno autorky, ale téma superhrdinů prostě bylo velké lákadlo, kterému jsem nedokázala odolat. A určitě jsem neprohloupila, protože tahle knížka mě chytla okamžitě od první kapitoly a pustila mě až na konci po 3 dnech, kdy jsem ji teda odkládala s velkou nechutí.
Byla to opravdu jízda a já na konci litovala, že má knížka "jen" 500 stránek. Četla bych okamžitě dál třeba i dvakrát tolik stran.
A co se týče postav, tak za mě nejzajímavější postavy určitě Adrian, Nova a Max - ten mě opravdu dostal. Malý Max. Ten chlapec je fakt super, i když je mi ho zároveň strašně líto.

Jinak velké plus pro autorku za zakomponování LGBT tématiky. Pro mě strašně milé překvapení. :)

xSimaix

Vím, že mnoho lidí má potřebu porovnávat každou knihu Meyerové s jejím nejlepším dílem - Měsíční Kroniky. A proto bych ráda na začátek napsala, že je úplně zbytečné porovnávat vše s touto sérií a nezaujatě si užít knihy této skvělé autorky.

Renegáti je kniha, jež mě nesmírně bavila. Byla vážně nesmírně čtivá, postavy byly sympatické a propracované a celkový svět, do kterého jsou Renegáti vsazeni je velmi zajímavý.
Upřímně jsem čekala více romantiky, a tak jsme byla mile překvapena, že vztah Novy a Adriana nepůsobil moc uspěchaně. Zalíbila se mi každá postava (jak zločince, tak hrdiny), možná až na naši hlavní Novu, která měnila názory a postoje na můj vkus až moc často.
Vzhledem k velice otevřenému konci se už moc těším na druhý díl série, na jehož překlad si podle všeho bohužel ještě nějaký ten pátek počkáme...
Doporučuji! :)

ciaram

Na promyšlenost Měsíčních kronik to zdaleka nemá. Čtivé to je, ale hodně jsem vnitřně bojovala s motivací Novy. Dívka, která se chová jako klaďačka (protože čtenář si k ní má vytvořit vztah), ale zároveň chce někoho zabít - i když to dopadne, jak to dopadne? Jistě - je tam vývoj, ale pro mě absolutně neuvěřitelný. A notabene - ten závěr, vyšiluje a přitom celou dobu ví, že .... Prostě pro mě nedomyšlené, nedotažené, zabitý potenciál. Vzhledem k tomu, že to prý má být dualogie - přečtu si i konec, třeba autorce křivdím - a ta promyšlenost vynikne v dalším dílu. Chtěla jsem si to koupit, ale takhle ještě počkám. Za mě 2 a 1/2 *

martina1199

Nebylo to špatné, ale je pravda, že podle nadšených ohlasů jsem čekala něco víc. Nápad byl fajn a příběh se dobře četl, ale žádný "wow" efekt se u mě nekonal. Postavy ujdou, i jejich motivace, ale přiznávám, že při jejich rozpačitém citovém objevování jsem se jen shovívavě usmívala a říkala si sama pro sebe : "Hele děcka, v podstatě můžete každou chvíli umřít, tak co kdybyste na to konečně skočili?" Něco podobného jsem čekala, vždyť je to příběh z kategorie NA, ale už jsem jich pár četla a postavy mi tak citově nevyzrálé ještě nepřišly. Přiznávám, že jsem váhala, jestli se pustit do druhého dílu, až vyjde, ALE ten závěr - který jsem rozhodně nečekala - mě přesvědčil, že mu šanci dám :-)

Sarah11

Pro mě teda spíše zklamání. Napsat knihu o pět set stranách tak, aby čtenář zůstal stále v napětí, je zkrátka velké sousto a autorce se to nepovedlo, bohužel. Pořád jsem si říkala, dobře, tak teď už se to snad pořádně rozjede, ale když už jsem byla někde za dvoustou stranou a stále se nic zásadního nedělo, pomalu jsem přestávala mít chuť číst dál a začínala jsem se neskutečným způsobem nudit. Kniha má bezpochyby skvělý námět, ale myslím si, že to šlo uchopit mnohem lépe. Přišlo mi to celé takové dětské, každému všechno jednoduše prošlo bez větších zádrhelů a o nějakém napětí taky nemůže být moc řeč. Asi bych ocenila větší reálnost. A méně nepodstatných popisů a zbytečných vycpávek! Přes to všechno musím říct, že ke konci si mě autorka po počátečních rozpacích opět získala, ale spíše u mě převažují ty negativní pocity. Konec jsem taky prohlédla poměrně brzy. No, uvidíme, co autorka vyvede s druhým dílem. Každopádně jsem docela ráda, že při dnešním trendu trilogií a "vícelogií" se autorka rozhodla jen pro dva díly.

pro dospívající mládež (young adult) superhrdinové

Marissa Meyer

Marissa Meyer