Renegáti

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371627/big_renegati-w0R-371627.jpg 4.3759

Renegáti 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Renegades, 2017

Kniha Renegáti

laura

Trošku jiné než Měsíční kroniky, ale mně se to líbilo. Nejdřív jsem trošku plavala v ději, to, že každá postava měla dvě jména a jinou identitu (některá i víc) mi dalo řádně zabrat. Pořád jsem se vracela zpět a četla pasáže znovu, abych pochopila, kdo kde s kým a proč...

Ale nakonec všechno zapadlo do sebe a dávalo to smysl a já jsem knihu přečetla v podstatě za dva dny volna... Byla napínavá, překvapivá, lehce romantická, čtivá tak, že se od ní člověku vůbec nechtělo odcházet. To si říkáte: Ještě tuhle kapitolu a pak už... Ne, tak ještě tuhle... a tuhle... a tuhle...

Byla zkrátka návyková. A o tom dobré čtení je, ne? ;)

Bála jsem se o ně o všechny. Protože je jasné, že tohle dobře skončit zřejmě nemůže. A ten konec? Upřímně, já to nečekala. To byl pro mě šok - a to se mi moc často u knih nestává, aby mě něco takhle zaskočilo...

Každopádně jsem si několikrát říkala, jak z určité situace chce autorka vybruslit, aby postavy, jimž fandíte, neohrozila...

Renegáti nebo Anarchisté? Spravedlnost nebo pomsta? Láska nebo nenávist? To se v téhle knize ještě nedozvíte. Rozhodně ale stojí za přečtení - a ta obálka? Nádhernáááá!

Nelly178

Naprostá pecka.
Trochu jsem se toho bála, měsíční kroniky se mi líbily, ale asi jsem chtěla něco víc a tohle rozhodně bylo o hodně víc. V knize se pořád něco dělo a občas to člověk neměl čas rozdýchat.
Kniha předčila moje očekávání.

lenkazezapadu

Renegátů jsem se bála. Vlastně jsem se do nich zprvu ani nechtěla pustit, protože příběhy se superhrdiny jdou mimo mě. Ale Marissa Meyer je dokázala vystavit tak výborně, že mě to prostě bavilo. Hned u prologu si mě Nova získala, jednoznačně je to jedna z těch opravdu dobrých hlavních hrdinek. Co mi tolik nesedlo, byl styl psaní, který je dosti jednoduchý, ale pak naopak dostaneme dlouhé popisy např. místnosti . A další věc co mě zarazila, bylo obrovské množství chyb v textu. Od špatného slovosledu, přes chybějící písmena, až po nesmyslné opakování slov ve větě :((. Čekala jsem také mnohem více akce. A ono by ty pomalejší momenty nevadily, kdybych někdy neměla pocit, že se nudím. Každopádně musím vyzdvihnout autorčin um napsání skvělých postav. Nova, Adrian, Ruby, Oscar, Honey – ty všechny jsem si zamilovala. Naopak Ingrid mě štvala (což byl určitě záměr) a u Dany jsem měla pocit, že jsem ji neměla šanci poznat a objevovala se v průběhu takřka zbytečně. Romantická linka je úžasná, ale na závěr mi trošku chyběli Ruby s Oscarem, i když zase rozvíjení vztahu Novy a Adriana se mi moc líbilo. Konec mě překvapil. Jakože fakt hodně, i když jsem to možná měla čekat. Nebyla jsem si jistá, jestli do dalšího dílu půjdu, ale teď vím, že bezpochyby ano.

Jo a jsem jednoznačně Anarchista.

4,5/5

Canney

Příběhy kde se vyskytují superhrdinové typu X-meni nebo Marvel já prostě můžu a v tomhle případě to není jinak. Postavy tu mají různorodé schopnosti a některé budou spoustě lidem určitě povědomé, ale za to je jich tu hodně originálních. Je pravda, že mi chvilku trvalo než jsem si zapamatovala všechna jména a alterega, ale nakonce se povedlo.

Hlavní postavou je tu Nova, která vyrostla s Anarchisty. Ti už 10 let žijí ve starých tunelech metra po tom co je Renegáti porazili. Teď ale Anarchisté přišli s novým plánem jak Renegáty svrhnout a Nova v něm má hlavní roli.

Líbí se mi jak autorka pojala obyčejné lidi (tedy lidi bez schopností). Jsou totiž naprosto závislí na Vyjimečných a bez jejich pomoci toho vlastně moc nezvládnou. Jak se říká - Zvyk je železná košile a pro ně to platí dvojnásob. Zvykli si totiž, že Vyjímeční všechno obstarají a oni se nemusí zas tak moc snažit. Jsem zvědavá, jak se tohle rozvine v pokračování.

Jednu větší výtku ale mám a to jsou hrubky. Chyb v knihách si objvykle moc nevšímám, ale když se tu komolí i jméno hlavní postavy (Nova), a to nezůstalo pouze u toho, tak to začíná být docela problém.

Míjuš

Absolutně nepobírám, proč jsem Renegáty tak dlouho odkládala. Reálně mi ta velká kniha v knihovně ležela bezmála 4 roky. Přitom je to moje milované sci-fi, dystopie, superhrdinové, neodolatelných 500 stran čtiva...A já se jí vědomě vyhýbala. Hanba mi.

Hlavní hrdinku Novu zbožňuji, stejně jako zbožňuji Adriana a jeho super-tým. Líbí se mi ta hloubková propracovanost celého příběhu, všechny ty detaily města, připomínání minulosti, soustředění se na přítomnost a plánování budoucnosti, všechny ty superschopnosti každého Výjimečného, ať už Renegáta či Padoucha. Ta zápletka spolu se zatím ne příliš výraznou romantickou linkou, rozpolcení Novy, která hledá samu sebe a váhá, na kterou stranu se přiklonit spíš...Nadchlo mě to. Nic není uspěchané, žádné přeskakování pasáží, žádné nelogičnosti. Jediné, co musím vytknout, jsou ty překlepy a chyby v překladu. Poslední dobou mám pocit, že to vídám snad v každé knize, a vážně hrozně mě mrzí, že zrovna v téhle jich je takové nepřeberné množství.

Těším se na další díl, který si budu chtě nechtě pořídit co nejdříve.

Niu
10.12.2021

Mix X-menů, Ligy spravedlivých a Marvelovských hrdinů. Akčňárna převedená do řádků. Líbilo se mi to. Nepamatuju si, že bych četla takový žánr. Očekávám, že do hloubky to zapluje spolu s dalšími díly. Bylo to čtivé, rychlé, někdy až moc. Co mi trochu vadilo, byl text s chybkama.

marcel8328
30.11.2021

Za mě se to četlo hodně příjemně a už se moc těším na další díly.

jitka_dankova
20.11.2021

Celá série Renegáti mne nadchla. Vnímala jsem ji jako odpočinkovou pohádku ze světa superhrdinů a děj mne pohltil. Bavilo mne sledovat rozpolcenost hrdinky mezi světem padouchů a hrdinů i přemýšlení o tom, kdo je vlastně kdo. Nemyslím si ale, že by celá série nesla nějaké významné sdělení k zamyšlení, to ani ne. Vnímala jsem ji opravdu jako pohádku po mladší čtenáře. Pro mne bylo po delší době změnou číst děj v er-formě a dostat s v romantice maximálně k polibku postav a čtení jsem s užila. I když je sérii často vytýkáno, že je neuvěřitelné, že by si nikdo nespojil vodítka mezi postavou Novy a Nightmare, mně to jako problém nepřišlo. V tom světě, jak je vykreslený, a při tolika různých vlastnostech superhrdinů to působilo celkem věrohodně. Navíc postavy prostě chtěly věřit své pravdě a svým přáním a ne logicky uvažovat. Myslím, že celou sérii a celý ten příběh a svět a spojitosti vymyslela autorka fakt dobře a kniha rozhodně stojí za přečtení.