Protivníci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování superhrdinské trilogie Renegáti od oblíbené autorky. Ve městě Galton City pokračuje nesmiřitelný boj mezi Renegáty a Anarchisty. Nejenže disponují výjimečnými schopnostmi, ale podařilo se jim vyvinout nebezpečnou tajnou zbraň a hrozí, že svět, který doposud znali, spěje k zániku. V turbulentní politické situaci i Nova a Adrian začínají silně zpochybňovat vlastní ideje i city a hranice mezi dobrem a zlem se pomalu stírá. Vše směruje k velké válce, která může všechno změnit. Podaří se ji odvrátit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407570/big_protivnici-MZu-407570.jpg 4.4536
Série:

Renegáti 2.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Archenemies, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (93)

Kniha Protivníci

Iva095
06. dubna

Zpátky ve světě superhrdinů kde se Anarchisté snaží držet zpátky, jen sbírají informace co jim předává Nova a pomalu ale jistě dávají dohromady plán jak svrhnou jejich protivníky. Mezitím Renegáti získávají novou nebezpečnou zbraň, která by mohla spoustu věcí změnit. Boj mezi Renegáty a Anarchisty pokračuje.

Co mi v tomto díle chybělo, bylo více akčních situací, proti prvnímu dílu jich tam bylo strašně málo. Ale co se mi naopak líbilo, to byla rozvíjející se romantická linka mezi Novou a Adrianem. Jsem zvědavá jak to celé nakonec dopadne.

"Není všechno černé, nebo bílé. Dobré nebo zlé. Lidské činy, jejich motivy, to je šedá zóna."
"Lepší je neslibovat, než potom zklamat."

Knižnípauza
18. března

Druhý díl superhrdinské trilogie se nadále zabývá tématikou dobra a zla. A musím říct že perfektně. Člověk najednou neví komu fandit, chápe pohnutky obou stran a je velice zvědavý kam se děj posune. I když prvních cca 100 stran příběhu moc dobře neplynulo, druhý díl mě i přes to nezklamal. Ba naopak. Většinou se setkávám s tím, že je druhý díl trilogií takzvaně "výplňkový" a né moc záživný.

Protivníci dokázali tuhle mojí teorii krásně svrhnout. Postavy zde rostou společně s počtem přečtených stran. Ať už Nova, nebo Adrian. Čtenář se pomocí jejich úvah krásně vžije do problematiky a je to prostě paráda. Neobjevuje se zde sice moc akce, jde tu opravdu spíše o rozvoj problémů dobra a zla, obhajobu svých činů, a o to zůstat sám sebou.

Naproti nedostatku akce si přijdou dle mého na své milovníci romantických linek. Co si budeme, ta pomalá romantická linka je zde prostě krásná.


Artemis886
18. února

Miluju, když někdo zpochybňuje dobro a zlo. A téhle knize se to daří velmi dobře. Jednou jsem si naprosto jistá komu fandím a hned na další stránce se to celé obrátí. Nova a Adrian jsou skvělé postavy, oba mají tajemství, které je nutí ukázat své pravé já. Myslím si, že poslední díl bude velmi zajímavý a epický.

Barabora
05. února

Byla to prostě bomba! Já nevím co říct....
Knihu bylo opravdu těžké odložit, protože když jsem se začetla, bylo prakticky nemožné přestat.
Jsem zvědavá jak to dopadne a já jen doufám, že dobře. :) :D

Laf
19.12.2022

Kniha se mi líbila. Skvělé pokračování. Celé se to víc zamotává, tak jsem zvědavá, jaké bude rozuzlení toho všeho a jaká tajemství vyplavou na povrch. Zajímavě a poutavě zpracovaný příběh ze světa superhrdinů :)

Ticiana
18.11.2022

Jeste stále se mi pletou jména. V druhom díle bylo méně akce, ta prisla až na konci. Jsem zvedava, jak to cele autorka vymyslela. Za mne tohle je série fakt spis pro mladší čtenáře, i kdyz par scén mi prislo jak z hororu.

Percabethka
02.11.2022

Některé části byly mnohem napínavější než v prvním díle, u jiných jsem se ale často nudila. A přijde mi, že se ta série vzájemně vykrádá s dětskou sérií Kouzelná beruška - jsou tu podobné motivy, situace a dokonce i hlavní hrdina se v obou jmenuje Adrian.

kačuleee29
16.07.2022

Bomba! Tahle série se mě opravdu chytla. Miluju autorčin styl psaní, kniha hned vtáhne a nepustí. Doslova. Máte prostě potřebu číst dál a dál. “Tak ještě jednu kapitolu” haha, jasně :D. Moc jsem si další díl užila, ale teda ten konec.. dokonalý. Ten byl nabitý akcí až k prasknutí. Potřebuju další díl. Hned.

1