Protivníci

Pokračování superhrdinské trilogie Renegáti od oblíbené autorky. Ve městě Galton City pokračuje nesmiřitelný boj mezi Renegáty a Anarchisty. Nejenže disponují výjimečnými schopnostmi, ale podařilo se jim vyvinout nebezpečnou tajnou zbraň a hrozí, že svět, který doposud znali, spěje k zániku. V turbulentní politické situaci i Nova a Adrian začínají silně zpochybňovat vlastní ideje i city a hranice mezi dobrem a zlem se pomalu stírá. Vše směruje k velké válce, která může všechno změnit. Podaří se ji odvrátit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407570/big_protivnici-MZu-407570.jpg 4.4412

Renegáti 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Archenemies, 2018

Kniha Protivníci

aquaver

Druhý díl se mi líbil skoro stejně jako ten první. Postavy, které jsem si v minulém díle oblíbila, se mi tu zalíbili ještě víc. A opět než jsem se nádala, byla jsem u konce.

LucyVillain

Druhý díl se mi zdál o trochu horší než ten první, ale přesto byl stále zajímavý a do čtení jsem se nemusela nutit. Líbí se mi, že se vztah Novy a Adriana vyvíjí dostatečně pomalu (a i uvěřitelně vůči jejich povahám) a konec velice napínavý! Těším se na velké finále :)

Plná recenze: https://kulturnicek.blogspot.com/2021/09/protivnici-recenze.html

*** SPOILER ***

Celý první díl jsem čekala, až bude mít Nova možnost mluvit s Kapitánem Chromiem... a jsem ráda, že se to konečně stalo! I když pořád ne úplně tak, jak bych si to přála (snad ve trojce). Akorát mě mrzí, že se stále ani Nova ani Adrian nedozvěděli o tajné identitě toho druhého... byla jsem si skoro jistá, že se ve dvojce Nova dozví o tom, že Adrian je Sentinel a Novino odhalení se nechá na trojku, ale... očividně stále nic, škoda.

Lucka12345

To byla jízda! Hned po přečtení protivníků jsem začala číst supernovu!!!

Miluju jak je to složité a zamotané. Adrian s Novou aniž by jim to docházelo se snaží navzájem zabít a přitom se vlastně mají strašně rádi:D

Nakonec musím říct, že obálka je nádherná a jdu číst supernovu:)

dianaxn

Po Renegátech jsem se na tohle strašně moc těšila. Podle většiny to není tak dobrý jako první díl, ale já jsem výjimka – dočetla jsem to během pár hodin a nešla kvůli tomu spát až do 3 ráno, takže ano, bylo to geniální, nejlepší díl ze série.

Na začátku už nebylo nutné seznamování s postavami, takže to vhodilo do děje okamžitě.
Mělo to víc akce, napětí, drama, a poslední kapitoly byly naprosto skvělé a plné zvratů.

Nova – badass, morally grey character a její osobnost z ní dělá jednu z nejzajímavějších hrdinek (a je to moje fav postava ze série)
Adrian – zdálo se mi, že tady byly kapitoly z jeho pohledu častěji než v prvním díle. měla jsem ho ráda už předtím, ale když dostal víc prostoru, tak jsem si ho oblíbila ještě víc

Vztah Novy a Adriana se tu o něco posunul a jejich společné chvíle mě hodně bavily. (je to teda slow burn, ale celkově je kniha zaměřená spíš na tu akci)

Kromě nich mám favority v kladných i záporných postavách, i když je tu celkem těžké určit, kdo je kdo.

Děj byl rychlý, svižný a za celých 400 stran nenastala ani jediná chvíle, kdy bych se nudila. Vlastně na to mám dost podobný názor jako na první díl (jinými slovy: jsem nadšená) a opravdu je to geniální.

vysokaa

Naprostá pecka! Knížky od této autorky by si rozhodně zasloužili zpracovat i ve filmové verzi. A musím říct, že díl od dílu je tato série lepší a lepší!

Rebarborka

O fous lepší než první díl, ale...
- logika si místy dává pohov
- Rada a její naivita při nakládání s Agentem N
- superpadouši, kteří nedělají nic
+ lepší tempo
Začínám se na YA cítit staře...

magdalene7

Tak druhý díl jsem si užila ještě víc než první. Napětí, drama a akce je prostě *muah*. Nova konečně využila svoji pozice u renegátů a Adrian se více zamotává do Sentinela. Líbí se mi jak autorka zdůrazňuje morálku ohledně Agenta N a co si o tom ostatní postavy myslí. Vztah Novy a Adriana se pěkně rozvíjí a mě jejich chvilky moc bavily. Posledních sto stran jsou pecka a člověk si říká že se všechno prozradí, ale postavy přece ze všeho tak nějak vybruslily. Vrhám se na poslední díl :).

midone

Bála jsem se, aby tahle kniha nebyla jen jakási "vycpávka" mezi prvním a závěrečným dílem, ale jak se později ukázalo, je úplně stejně důležitá jako jednička a to je co říct. Musím zde ještě vyzdvihnout fakt, že si renegáty rozhodně přečtu znovu a to se mi nestává jen tak, že si dám rereading. K třetímu dílu mám absolutní důvěru, že bude stejně skvělý, protože autorka už u měsíčních kronik dokázala, že ona rozhodně příběhy zbytečně nenatahuje, nebo s nimi nedělá nic, co by jim byť jen 1% ubralo na kvalitě.