Supernova

Nova a Adrian se ze všech sil snaží zabránit odhalení svých skrytých identit. Zatímco zuří bitva mezi jejich alter egy a odlišnými světy, v nichž se pohybují, nad Gatlon City se vznáší daleko nebezpečnější hrozba. Na světlo vyplouvají tajemství, lži i zrady… a dělení na padouchy a hrdiny už dávno není tak snadné. Nova s Adrianem musí sjednotit zdánlivě nesmiřitelné strany konfliktu – pokud se jim to nepovede, mohou přijít o všechno. I o sebe navzájem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438010/big_supernova-Xaf-438010.jpg 4.6325

Renegáti 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Supernova, 2019

Kniha Supernova

LucyVillain

Nejlepší díl série - posledních 200 stran jsem přečetla během jednoho večera, protože to bylo tak napínavé, že od toho zkrátka nešlo odejít. Ono v podstatě ani nebylo kdy, protože to byla jedna dlouhá akční sekvence a nebyla tam žádná pauza na rozdýchání všeho, co se dělo (což může být pro někoho špatně)... tak či tak, za mě šlo o velice epické ukončení trilogie a upřímně si nepamatuju, kdy naposledy jsem z dočtené knihy byla takhle hotová. Navíc jsem nečekala snad žádný ze všech těch zvratů, které se nám odhalily (a že jich bylo sakra hodně), takže o to více nestačím zírat na to všechno, co bylo celou dobu přede mnou, jen jsem si toho nevšimla. Na to, jak jsem si celou první polovinu knihy říkala, jak se tohle celé stihne uzavřít, protože to jde nějak pomalu, to bylo fakt geniální ukončení!

*** SPOILER ***

Pokud jste knihu nečetli, prosím nepokračujte!!
(poslední varování)

Za co vše jsem vděčná:
- Vykoupení pro Pupeteera, které jsem ani nevěděla, že potřebuju
- M. Meyer se nebála začít zabíjet postavy, což udržovalo po celou závěrečnou bitvu hranici rizika na maximu (fakt jsem se o spoustu postav bála)
- Krásně zakončená slow burn romance
- Nova konečně měla TEN rozhovor s Kapitánem (doslova jsem se na něj těšila od prvního dílu a jsem extrémně šťastná, že celá pravda vyšla najevo a Kapitán mohl vše vysvětlit - už od začátku jsem si myslela, že by se tím možná vše vyřešilo, i když to jsem ještě nevěděla, jak moc to byla pravda)
- Ten epilog!! (i když pokud nebude nějaký spinoff, budu spíš naštvaná, ale pro teď tleskám, to bylo fakt nečekané a zároveň ne úplně "z ničeho nic", i když pravda, ten foreshadowing mohl být i větší)

Co mě zklamalo:
- Jakkoli se mi ten konec líbí, na druhou stranu mě mrzí, že se tím vymazaly následky použití Agentu N během první/druhé bitvy. Svým způsobem jsem byla nadšená, když spousta "hlavních" postav začala ztrácet schopnosti a přišlo mi to tak trochu poetické vzhledem k tomu, jak všichni byli předtím pro použití Agenta N. Když se všem schopnosti pak vrátily, ztratilo to trochu na smyslu, ale i tak se mi líbí ta zpráva za tím, že "když jsou výjimeční všichni, není výjimečný nikdo". Kdyby to dopadlo tak, jak se k tomu na první pohled schylovalo (některé z důležitých postav by ztratily schopnosti, ale ne úplně všichni), byl by to možná takový hořkosladký konec, ale také by měl své kouzlo.

Nejoblíbenější hláška:
"Kapitáne? Co byste řekl, kdyby se nějaký padouch zamiloval do vašeho syna?" :D

NNiky

Dobré, jen bitva na konci byla už na mě zdlouhavá.

aquaver

Tak a jsem u konce... A musím přiznat, že mám z tohoto posledního dílů zmatené pocity... překvapilo mě tu i pár věcí... Ať už samotný epilog (který mě na jednu stranu malinko zklamal) či Phobia (i když jednu pravdu o něm jsem už tušila od prvního dílu). Co jsem naopak očekávala už od začátku byla pravda o Aceovi, Nově a její rodině. Bude se mi stýskat po Adrianovi, Nově, Ruby, Oscarovi, Maxovi,... Bylo těžké tady doslova rozeznat, kdo je ten špatný a kdo dobrý... Ale oblíbence jsem si našla u obojího, jak u renegatů, tak i anarchistů. Koho jsem třeba moc nemusela, tak to jsou např. Honey, Ace, Genissa či dokonce Danna (ne že by byla špatná, ale k mým oblíbeným prostě nepatří). Každopádně série Renegáti patří od teď k mým oblíbeným sériím a určitě se někdy v budoucnu k ní vrátím.

zinon

Tak mám dočteno a nadšená tedy nejsem. Hodnotím mezi 3 a 4 hvězdami. Velmi mi tu vadilo nelogické chování postav a vůbec se mi nelíbil konec knihy.

Lucka12345

Musím říct, že jsem se do něčeho tak moc nezačetla dlouho. Za mě nejlepší díl série!!!

Po dočtení této série nádledují: slzy, přemýšlení nad geniálnosti autorky, hněv (že to skončilo) a...čtecí krize:(

Už je týden po dočtení knihy a pořád se nad tím občas zamyslím. Oscar a Ruby jsou pro sebe prostě stvoření oba dva jsou vtipní jak si navzájem ze sebe dělají srandu hlavně ve druhém díle;)

Nejlepší je, že to má myšlenku a toho si cením. No a jak už jsem řekla: po epilogu jesem seděla a brečela a došlo mi že autorka to měla už od začátku celé vymyšlené.

Celá série byla dokonalá! A můžu jen a jen doporučit!

sassenkka

Tohle byla skvělá série. Musím říct, že po přečtení prvního dílu jsem byla malinko rozpačitá, trvalo víc než polovinu, než se rozjel. Ale rozjel se skvěle, druhý díl byl úžasný a Supernova byla superhrdinská třešnička na renegátském dortu. Užila jsem si to, byla střídavě napjatá, rozněžněná, naštvaná.. a nakonec totálně šokovaná a dojatá! Byla to pecka. Marissa Meyer píše fakt skvěle a já se těším na další její kousky.

julythreemosen

Tohle mi dalo zbarat! Z neznámého důvodu mi Supernova způsobila 2 čtecí krize. :D Ale zvládla jsem to. Marissa je dobrá spisovatelka - má skvělé postavy, zajímavé náměty, skvěle a čtivě píše. Problém u totoho dílu byla rozhodně délka a mírná překombinovanost na konci. Ale s tím se smířím. Série jako taková byla skvělá! Ale už se těším, až si pro změnu přečtu něco mimo YA... I když jich tu na mě čeká ještě hodně.. :)

dianaxn

Poslední díl téhle trilogie navazuje přesně tam, kde otevřeně skončili Protivníci (což je můj nejoblíbenější díl), takže jsem se na tohle strašně moc těšila a teď můžu říct, že to byl skvělý závěr úžasné série.

Je tu jen jedna věc, kterou chci vytknout a to je začátek, který mi připadal celkem pomalý, což je zvláštní, protože akce tu bylo více než v předešlých částech.

Každopádně po tom začátku nabral děj větší spád a já se nemohla odtrhnout. Celá myšlenka a nápad je originální, mám dojem, že jsem nikdy nic podobného typu nečetla.

Nova, Adrian a jejich slow burn romantická linka jsou brilantní. Takže jestli taky nedokážete vystát insta love jako já, pak je tohle přesně pro vás.

Taky cením závěrečnou bitvu, která byla opravdu epic a zároveň se tu odhalily další věci, které jsem nečekala (i když epilog je diskutabilní)