Supernova přehled

Supernova
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438010/bmid_supernova-Xaf-438010.jpg 5 489 489

Renegáti série

< 3. díl

Nova a Adrian se ze všech sil snaží zabránit odhalení svých skrytých identit. Zatímco zuří bitva mezi jejich alter egy a odlišnými světy, v nichž se pohybují, nad Gatlon City se vznáší daleko nebezpečnější hrozba. Na světlo vyplouvají tajemství, lži i zrady… a dělení na padouchy a hrdiny už dávno není tak snadné. Nova s Adrianem musí sjednotit zdánlivě nesmiřitelné strany konfliktu – pokud se jim to nepovede, mohou přijít o všechno. I o sebe navzájem.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Supernova , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Supernova. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (111)

kingdog8900
25.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Hezké zakončení série Renegati. Jo knížka byla dobrá a cetla se taky hezky, asi nejvíc akční. Ja sem už od začátku fandila anarchistum(asi to není úplně dobře ale aceova původní vize nebyla tak špatna) no a samozřejmě potom byli zlí (nebo aspoň Ace), moje oblíbený postavy umřeli takže taky super. Bylo tam hooodne zvratů a věci co jsem teda vůbec nečekala až na tu Magpie s tou jsem něco tušila. Jinak celou sérii hodnotím pozitivně.

Marthas
21.02.2024 2 z 5

(SPOILER) 2,4/5 Tahle série opravdu srší, ale zabitým potenciálem. Opravdu jsem se celkem těšila na tento díl, protože mě přeci jen zajímalo, jak to celé dopadne, ale...
Ze začátku jsem se opět nemohla začíst. V prostřed jsem knihu nelogicky odkládala i v nejnapínavějších momentech, protože mě to zdaleka nebavilo tolik, jak tvrdily PR hlášky ani jsem tam neviděla tu hloubku, co slibovaly. V tomto díle vůbec. A četla bych to asi ještě měsíc, nebýt nespavosti.
A co teprve ta spousta pravopisných chyb a tiskařských šotků.
Alespoň, že hlavní hrdinka konečně začala působit krapet lidsky, i když to autorka v tomto směru krapet přehnala. Hlavním produktem této snahy je devalvace inteligence naší hrdinky a to až na hranici uvěřitelnosti. Ano, byla, jak říkám, lidská, ale přesto jí mohla nechat alespoň krapet IQ. Ale co mě "dojalo" nejvíce, byla ta průhledná zápletka a nejen jedna. Vlastně všechna má podezření od prvního dílu se vyplnila. Ale co mě štve úplně nejvíc, je toto. **Zmiňuje se tam jakýsi zrádce ve vlastních renegátských řadách, díky němuž se "zlouni" o všem dozvěděli a podali si hrdinčinu "rodinu", pokud si myslíte, že se dozvíte jméno, tak to rozhodně, ne.** To byla vlastně jediná věc, kterou jsem neodhadla dopředu. A zůstane neobjasněna, ledaže by autorka plánovala další sérii z tohoto světa. Dle epilogu to tak bohužel vypadalo. GRRR. Ten epilog bylo krapet překvápko, ale vlastně jen proto, že jsem zapomněla na své vlastní "malé" podezření. A musím říct, že nemilé. Moje vtělená noční můra.
Nemluvě o tom, že z mých oblíbených postav se buď stali bezpáteřáci anebo umřeli, většinou.
Krapet mi to přišlo jako parodie na antiutopii, ne že by to tak autorka asi plánovala. Ale co můžu soudit, zase tolik jsem jich nečetla.
A zač vlastně ty dvě hvězdy. Zaprvé vtipy, bylo to sice zdlouhavé až nudné, ale sem tam jsem se fakt zasmála, sršelo to snahou o humor a ironii. A pořád tam alespoň bylo méně vaty než ve dvojce.
Koneckonců já vím, že autorka umí lépe. Nerada to říkám, ale četla jsem její Kroniky, sic nejsem jejich fanda. Přesto musím říct, že hravě strčily tuto sérii do kapsy. Jak konceptem světa, jeho promyšleností, jednotlivými postavami, jejich charaktery a osudy....
Krapet se obávám, že autorka až po uší zabředla do spisovatelské krize. Druhou hvězdu dávám právě za snahu sérii dopsat, ať to stojí, co to stojí.
Přesto si myslím, že kdyby autorka zůstala u původního nápadu na duologii, vyšlo by to lépe. Takhle to bylo natažené, div to "neprasklo". Koneckonců kniha chvílemi ilustruje i to, že ne vše, co je považováno za zlé, je nakonec zlé a i to, že dobro, přestože je konáno s dobrým úmyslem, může ublížit. Za pokus o vykreslení tohoto těch pár procent navrch.
Ale stejně některé scény byly dovedeny až na okraj ad absorudum. Vlastně jsem z celé série taková rozpačitá.


Book_lover469
17.02.2024 5 z 5

Úžasný závěr trilogie plný zvratů a odkrývání tajemství. Opět jsem z něj byla unesená jako z předchozích dvou dílů. Na začátku knihy jsem se ve čtení sice trochu sekla, upřímně ale nevím z jakého důvodu. Všechny postavy zůstali pořád skvělé a jde u nich vidět i jistý vývoj. A to finále? Nemohla jsem přestat číst. Vše pak už jen dovršuje epilog, který jsem opravdu nečekala. Ráda bych si z tohohle světa přečetla víc, třeba příbéh z jiné části světa mimo město, nebo například příběh navazují na epilog což se přímo nabízí, bohužel jsem ale nikde nevyčetla že by autorka měla něco takového v blízké budoucnosti v plánu. Můžu tedy jen doufat.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (21. týden)

17.05.2020


Citáty z knihy (3)

Kdo nemá duši, nemůže vnímat zázraky.


Kdo nemá strach, ten nemá co ztratit.


Upřímně řečeno, nejsem si jistý, jestli ještě jsou nějací padouši. Možná ani nikdy neexistovali-Kapitán Hugh


Kniha Supernova v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených631x
ve Čtenářské výzvě53x
v Doporučených66x
v Knihotéce299x
v Chystám se číst196x
v Chci si koupit128x
v dalších seznamech5x