Supernova

Supernova https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438010/bmid_supernova-Xaf-438010.jpg 5 486 111

Renegáti série

< 3. díl

Nova a Adrian se ze všech sil snaží zabránit odhalení svých skrytých identit. Zatímco zuří bitva mezi jejich alter egy a odlišnými světy, v nichž se pohybují, nad Gatlon City se vznáší daleko nebezpečnější hrozba. Na světlo vyplouvají tajemství, lži i zrady… a dělení na padouchy a hrdiny už dávno není tak snadné. Nova s Adrianem musí sjednotit zdánlivě nesmiřitelné strany konfliktu – pokud se jim to nepovede, mohou přijít o všechno. I o sebe navzájem.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Supernova , 2019

DreamerX9
04.10.2020 4 z 5

Taková Marvelovka. Ale výborná! Třetí díl byl nejlepší a celková série povedená a úžasný závěr:)

ZuKo
01.10.2020 4 z 5

Celá serie je dobrá, jen mám poslední dobou nechut číst knihy, kde si někdo honí triko, má jen svou pravdu a dělá nechutné věci. Tady je hezky popsano, že nic není černé nebo bílé. Také jak je těžké jít svoji cestou aby mu to nebylo vyčítano.

Domini_que
28.09.2020 5 z 5

Poslední díl renegátské trilogie a oh my God... na tuhle knížku jsem se strašně těšila a myslím, že její velkou část jsem četla se zadrženým dechem. Chvílemi jsem si vlastně vůbec nebyla jistá, jak to dopadne.. a o to víc mě čtení bavilo :)

ElissBooks
26.09.2020 5 z 5

Konečně skončilo to dlouhé čekání na poslední díl této trilogie! Doba to byla dlouhá, ale to čekání stálo za to. Kniha je nabitá akcí od začátku až do konce. Po celou knihu je tam jeden zvrat za druhým a má to opravdový spád :-) Stane se tam toho tolik, že to možná autorka mohla dát do předešlého dílu či napsat o jeden díl navíc, ale na druhou stranu jsem ráda, že je to takhle hezky v jednom a že tu skvělou sérii opravdu výborně uzavřela. V průběhu knihy jsem se snažila odhadovat, jak se příběh bude vyvíjet, ale ani jedna moje teorie nevyšla, autorka mě dostala naprosto ve všem! To, jak zakončila celý ten příběh a kolik překvapujících momentů do tohohle dílu zakomponovala, to bylo prostě boží. Takže já opět doporučuji všemi deseti a opět dávám plný počet hvězd, protože já Renegáty prostě miluju :-) A Marissa Meyerová je za mě autorská bohyně.

5⭐️/5⭐️ - Snad poprvé, co dávám každému dílu z jedné série plný počet hvězd :-) Ale já to jednoduše miluju

Za knihu děkuji Albatrosmedia

Starlet
26.09.2020 5 z 5

Supernova jako zakončení celé trilogie byla naprosto bombastická. Už od začátku tu byla akce, nebo spíše situace u které jste napjatí jak se vyvine a jak to naši hlavní hrdinové zvládnou vyřešit.
První třetinu jsem knihu naprosto hltala a fakt jsem se od ní nedokázala odtrhnout, ale jak jsem se dostávala dál a Nova vyklouzla z patové situace (což bych taky možná napsala trochu jinak, třeba že by se z toho nedostala), tak příběh začal být nudný a prostě nezáživný. Trvalo mi asi 14 dní, než jsem se přes něj dostala. Byla to sice moje lenost, ale kdybych věděla že vlastně 3/3 bude tak našlapaná akcí, rozhodně bych knihu jen tak neodkládala.
Supernova mě opravdu šokovalo, hodně se tam toho dělo a autorka se nebála sem tam někoho zabít, nebo … Tohle mě opravdu šokovalo. Ovšem tak kde je velký plus pro knihu, tak je i velký mínus. Závěrečná bitva, i když fakt skvělá, úžasně vysvětlená a popsána, byla až moc dlouhá. 150 stránek na bitvu mě přijde opravdu až moc. Někdy jsem měla tu tendenci prostě, tak už konečně něco udělejte, a už přestaňte žvaňit, mít sentimentální myšlenky, vysvětlování minulosti apod. Hlavní hrdinové byly až moc nezničitelní, až moc chytří a nepřiměření emocemi bitvě. Nova se konečně dozvěděla pravdu, což bylo hip hip, hurá pro mě, protože jsem to věděla už od prvního dílu.
Ale je to vyloženě pohádka, takže všechno dobře dopadlo, jak jinak.
Opravdu by mě fakt nevadilo, kdyby situace zůstala před supernovou. (Doufám, že víte)

Ale jinak, to byla naprosto boží série, u které jsem ráda, že jsem po ní šáhla

rajcatko
23.09.2020 5 z 5

Tohle byla bomba!!!! Velice napínavé, krásné, úžasné, nedostává se mi negativních slov a co si budeme říkat, ten, kdo se dostal k poslední stránce prostě musí být nadšený!! Tohle určitě nikdo nečekal.

1259
11.09.2020 5 z 5

Závěrečný díl byl opravdu něco zcela výjimečného. Byl plný napětí, občas humoru a i trochu tý lásky. Ale epilog byl pro mě asi nejvíc. Doufám, že bude na to třeba nějaký volný pokračování, nebo nějaká malá novelka.

ulleguana
29.08.2020 5 z 5

Úžasný zakončení série - konec famózní ...až si říkám že možná ještě nějaká další by mohla vyjít a odkrýt další pravdu ???? Skvěle čtivá knížka plná napětí, zvratů i ,, lásky''

Luccinda
20.08.2020 5 z 5

Závěrečný díl Renegátů přinesl naprosto epické zakončení celého příběhu, ovšem kdybych ho měla srovnat s předchozími dvěma díly, byla by Supernova určitě nejslabší. Navzdory tomu, že Marissa Meyer umí čtenáře velmi dobře vtáhnout do děje, pět set stran už mi na tuhle knížku přišlo celkem dost. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale byly tu pasáže, kdy jsem si přála trochu to vyprávění urychlit. Naštěstí byl v knížce dostatek šokujících momentů a dějových zvratů, čímž autorka to pomalé tempo vyprávění trošku vykompenzovala.

Dějově je Supernova hodně obsáhlá a nechybí ani akční a bojové scény, které autorka píše skvěle! Co se mi ale na příběhu fakt nelíbilo bylo to [MINI SPOILER] postupné odhalování Noviny identity. Myslím, že nám bylo všem od začátku jasné, že Renegáti Novu jednoho dne odhalí, ale to, jak to autorka nakonec udělala, mi přišlo zbytečně zdlouhavé. [KONEC SPOILERU] Zato závěrečný souboj Renegátů a Anarchistů byl naprosto fantastický! Tu obrovskou proměnu Ace Anarchisty jsem vůbec nečekala a strašně mě pak bavilo sledovat Novu a to, na kterou stranu se nakonec přikloní. Přišlo mi, že to na konci do sebe všechno krásně zapadlo, a i když to zakončení nebylo úplně překvapivé, myslím, že to byl přesně takový konec, jaký si tahle trilogie zasloužila.

A nakonec epilog. Já vám pořád nějak nevím, co si o něm mám myslet. Pochopila jsem naprosto přesně, co tím autorka chtěla říct, a svým způsobem bylo fakt mega hustý, jakou informaci nám takhle na závěr naservírovala, ale zatraceně, já bych teď potřebovala vědět, jestli se tahle věc nějak vyřeší. Takže pokračování? Prosííím.

Lenny33
09.08.2020 5 z 5

Tento díl a závěr celé série je rozhodně nejpovedenější, protože je od samého začátku úderný, plný zvratů, napětí, ale i se špetkou vztahů a neustálého se zamýšlení nad tím, kdo je ještě hrdina a kdo už padouch (a je mezi nimi vlastně nějaký rozdíl?).
Měla jsem hned několik nápadů, jak by se mohl děj vyvíjet a kniha skončit, ale autorka vymyslela svůj rozhodně originální závěr. Líbil se mi, i když na můj vkus skončilo vše moc rychle. Na mě tam bylo málo vysvětlování a vyříkávání si nastolené situace. Strašně mi zde chybí dodatek, jak vidí nastolenou situaci naši hrdinové, kteří nás celým příběhem provázeli. Autorka nás vlastně ochudila o "svět poté" z jejich pohledu. Na druhou stranu ona překvapivá poslední kapitola mě doslova zvedla ze židle - brilantní nápad a autorka si nechala pootevřená dvířka na další možné pokračování.
Kdybych si chtěla trochu rýpnout, asi si neodpustím podotknout na pár nesmyslných kroků ze strany Novo, Ace a (asi spoiler) dá se vlastně říct že v poslední kapitole je naznačeno, že kniha vlastně skončila (nebo k tomu svět alespoň spěje) ve stejné situaci jako začala. Což je vlastně logické, protože se kniha zabývala problémy starými jako lidstvo samo, které vlastně nemají řešení - viz bláhové přání celosvětového míru.
A nakonec - celou sérii mě iritovalo, že se děj odehrává pouze v jednom městě a nikde nebylo zmíněno, jak to má zbytek světa. Takže mě velmi potěšilo, když i tuto otázku autorka zmínila a "vyřešila". 4,5*

Annna3270
07.08.2020 5 z 5

MI LU JU

RemiBlack
05.08.2020 5 z 5

2020/25
Tahle knížka - vlastně celá série - je úžasná. Mám přečtených celkem dost knih a všichni tři Renegáti jsou jedni z mých all time favorite. Dobře se čtou, i když všechny díly mají kolem 500 stran; člověk tím příběhem vážně žije. Skvělé zakončení příběhu Novy a Adriana, ale i všech ostatních.
To je jedna z velkých předností knih Marissy Meyer, že její postavy (i ty vedlejší) jsou různé, ale všechny výborné. Baví mě její hrdinové (Oscar, Simon&Hugh, Max, Ruby...) i padouši (Leroy, Phobia, QB...).
A ten smysl pro detaily! Z prvního dílu, který jsem četla téměř hned potom, co vyšel, jsem si mimo jiné zapamatovala chlapce, kterého odmítli u zkoušek - měl schopnost ovládat origami. Tehdy jsem si říkala, že je to pěkný detail, a že je škoda, že tam o něm není víc. ;)
Jinými slovy, tenhle příběh o odvaze, přátelství, hrdinství a všem tom zmatku okolo je prostě bezkonkurenční. S klidným srdcem dávám 5*.

katka-kacav3318
01.08.2020 5 z 5

Úžasné. Od toho se dalo velice špatně odtrhnout. Bylo to poutavé a jako každá kniha od Meyerove super.

Andynka
31.07.2020 5 z 5

Skvělé zakončení série.
Nebylo zde místo, kde bych se nudila. Stále se něco dělo. Bylo to napínavé, romantické i nějaký ten zvrat přišel.
Moc hezky a rychle se to četlo.
Už teď se těším až se ke knihám za pár let vrátím. Prozatím se s těžkým srdcem loučím se superhrdinama.

halfbloodgirl
29.07.2020 5 z 5

dokonalost!???? prosiim, další díly..skvělá dějová linka, dokonalé postavy, nečekané zvraty, prostě nejlepšii????

Lokina
24.07.2020 5 z 5

Poslední díl nešlo lépe zakončit a já jsem ráda, že jsem mohla být jeho součástí. Marissa je skvělá spisovatelka, její styl psaní mě baví, příběh byl čtivý, napínavý a při některých pasážích bral až dech. Líbilo se mi, že kapitoly (hlavně poslední věnované bitvě) nebyly popisovány jednou postavou, takže jsem příběhu dokázala udržet pozornost.
Novu jsem si moc neoblíbila, někdy mně už vadila ta její oddanost a závislost na Aceovi, ale čím se blížil konec její postava byla snesitelnější. Adrian byl až moc naivní klučina s dobrým a odvážným srdcem a i tak jsem jemu i Nově přála, aby zůstali spolu.
Příběh vygraduje v epickou bitvu, kde nemáte chvíli na odpočinek, protože díky akci propletené s šokujícími momenty, knihu nelze jen tak odložit.
Když jsem dočítala poslední stranu epilogu, byla jsem jak ohromená i naštvaná. Já pevně doufám, že nás autorka nenechá tápat v temnotě a napíše pokračování.

AliceTief
24.07.2020 5 z 5

Tak závěr serie mě naprosto dostal. Bylo to takové hořkosladké, jsem ráda jak se to nakonec všechno semlelo, opravdu pěkně napsané. Na druhou stranu je škoda, že se Nova a Magpie o sobě navzájem nedozví, ale mohla by s toho být další knížečka ????

kyticka152
21.07.2020 5 z 5

Já jsem si čtení této knihy moc užila. Závěrečný díl trilogie se spisovatelce opravdu povedl. Bavilo mě, jak se v knize postupně vysvětlovaly zápletky z předchozích dílů. Doslova mě fascinovalo, jak jsem od prvního dílu věřila některým "lžím" spisovatelky a najednou jsem zjistila, že pravda je někde úplně jinde. Čeho si dost cením je, že milostné románky příběh pouze dokreslují a jsou pro nás jako takový krásný doplňující prvek. Závěr mě na první dojem nechal trochu chladnou, ale ve výsledku jsem musela uznat, že ho spisovatelka napsala velmi dobře. No a epilog mi připadal naprosto dokonalý. Myslím si, že některé čtenáře asi lehce zklamal, ale moc se mi líbilo, jak spisovatelka dodala konci příběhu reálný pohled na věc. Bylo tam tolik moudra a já z něj beztak pobrala jenom polovinu :) Celou sérii jsem si opravdu užila a nelituji času, který jsem nad ní strávila. Knihu a celou sérii naprosto jasně DOPORUČUJI PŘEČTENÍ!!!

farys_books
14.07.2020 5 z 5

Tenhle díl byl asi nejlepší z celé série a troufám si říct, že i nejlepším zakončením série, jaké jsem kdy četla. Tedy až na epilog, ten do toho nepočítám, ten se mi nelíbil a přišel mi trochu zbytečný a nedomyšlený.
Konečně tady dojde k tomu, že praskou tajné identity Novy i Adriana, i když trochu jiným způsobem, než jsem čekala. Obzvlášť s Novou. A když už jsme u ní, tak musím přiznat, že mi v tomhle díle lezla dost na nervy svým neustálým lpěním na Aceovi. Na druhou stranu, líbil se mi vnitřní boj, který v sobě sváděly její dvě identity - ta superhrdinská a ta padoušská.
Nakonec celá kniha vyústí ve velkou bitvu a vyřeší se tak epickým způsobem, že je vidět, že to autorka měla promyšlené už od začátku. Na rozdíl od jiných věcí, například to, co se co se odhalí v epilogu. Tahle záležitost mi přišla dost nedomyšlená a já jsem v ní viděla díry. A celkově se mi ten epilog nelíbil, nejen tímto odhalením.
Je to ale jen nepatrná část knihy, to důležité se odehrálo před tím a to bylo to hlavní. A krásné.

stozarka
14.07.2020 5 z 5

Dokonalé zakončení série. Napětí, slzičky, překvapení, skvělý svět a promyšlený příběh. Postavy si zamilujete a držíte jim palce celé tři knihy. Zkrátka další povedená série!