Supernova

Supernova https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438010/bmid_supernova-Xaf-438010.jpg 5 486 111

Renegáti série

< 3. díl

Nova a Adrian se ze všech sil snaží zabránit odhalení svých skrytých identit. Zatímco zuří bitva mezi jejich alter egy a odlišnými světy, v nichž se pohybují, nad Gatlon City se vznáší daleko nebezpečnější hrozba. Na světlo vyplouvají tajemství, lži i zrady… a dělení na padouchy a hrdiny už dávno není tak snadné. Nova s Adrianem musí sjednotit zdánlivě nesmiřitelné strany konfliktu – pokud se jim to nepovede, mohou přijít o všechno. I o sebe navzájem.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Supernova , 2019

Sarah11
02.02.2022 4 z 5

Nejlepší díl trilogie. Autorka si zřejmě nechávala veškerou akci na závěr série a to je neskutečná škoda. Kdyby se celá série nesla v tomto duchu, tak je to úplně o něčem jiném. O zvraty tu není nouze, některé jsou předvídatelné, některé méně, ale konečně to alespoň dostalo šťávu.
Novina rozpolcenost se zde projevuje v plné síle, a i když už mi často lezlo na nervy číst o dalším způsobu, jak vrazit Adrianovi kudlu do zad, byla svým způsobem pochopitelná.
Autorka taky krásně popisuje vztah rodičům k dětem.
Co se týče závěru - něco takového jsem čekala, ale v trochu jiné obměně, myslím, že kdyby to skončilo tím, k čemu to celou dobu směřovalo, vyzněl by celý příběh lépe, ale i tak jsem byla víceméně spokojená.
Nejpřekvapivější částí byl pro mě rozhodně epilog, akorát mám pocit, že autorka si tím trošku nechala pootevřená vrátka pro další pokračování a nevím, jestli to je něco, po čem toužím...

luculi
10.11.2021 3 z 5

Po přečtení Protivníků jsem se pustila rovnou do závěru série. Musím říct, že mi to šlo dost pomalu. Bylo to dlouhé, vleklé a hlavně ty peripetie ohledně Nightmare byly natahované. Takže příběh působil dost protahovaně.

Nicméně kniha byla plná překvapení a zvratů, akce a byla opravdu dobře napsaná. Samotný závěr byl dost zajímavě promyšlený. Nečekaný a aspoň, na rozdíl od jiných, vcelku nepředvídatelný. Nesouhlasím úplně se vším, jak to bylo uzavřeno, ale spokojím se s tím. Akorát až na ten epilog. Ten mi přišel zbytečný a nechal otevřené okno, které nebylo nutné. Spíš taková chabá jiskra na konci.

Autorka už předvedla, že umí výborně psát a tady to není výjimkou. Sice se mi třetí kniha líbila nejmíň, ale to neznamená, že by byla vyloženě špatná. Ale na Měsíční kroniky nemá.

Největší mínus u mě má nakladatel, protože kniha byla plná chyb, překlepů, chybějících slov ve větách. Bylo jich tam rozhodně víc jak stovka, což je ostudné a k zamyšlení, jestli je normální prodávat něco takového a platit lidi za takové lajdáctví...

LucyVillain
09.09.2021 5 z 5

Nejlepší díl série - posledních 200 stran jsem přečetla během jednoho večera, protože to bylo tak napínavé, že od toho zkrátka nešlo odejít. Ono v podstatě ani nebylo kdy, protože to byla jedna dlouhá akční sekvence a nebyla tam žádná pauza na rozdýchání všeho, co se dělo (což může být pro někoho špatně)... tak či tak, za mě šlo o velice epické ukončení trilogie a upřímně si nepamatuju, kdy naposledy jsem z dočtené knihy byla takhle hotová. Navíc jsem nečekala snad žádný ze všech těch zvratů, které se nám odhalily (a že jich bylo sakra hodně), takže o to více nestačím zírat na to všechno, co bylo celou dobu přede mnou, jen jsem si toho nevšimla. Na to, jak jsem si celou první polovinu knihy říkala, jak se tohle celé stihne uzavřít, protože to jde nějak pomalu, to bylo fakt geniální ukončení!

Plná recenze (vč. spoilerů - označených - lze je přeskočit):

NNiky
16.08.2021 3 z 5

Dobré, jen bitva na konci byla už na mě zdlouhavá.

aquaver
09.08.2021 5 z 5

Tak a jsem u konce... A musím přiznat, že mám z tohoto posledního dílů zmatené pocity... překvapilo mě tu i pár věcí... Ať už samotný epilog (který mě na jednu stranu malinko zklamal) či Phobia (i když jednu pravdu o něm jsem už tušila od prvního dílu). Co jsem naopak očekávala už od začátku byla pravda o Aceovi, Nově a její rodině. Bude se mi stýskat po Adrianovi, Nově, Ruby, Oscarovi, Maxovi,... Bylo těžké tady doslova rozeznat, kdo je ten špatný a kdo dobrý... Ale oblíbence jsem si našla u obojího, jak u renegatů, tak i anarchistů. Koho jsem třeba moc nemusela, tak to jsou např. Honey, Ace, Genissa či dokonce Danna (ne že by byla špatná, ale k mým oblíbeným prostě nepatří). Každopádně série Renegáti patří od teď k mým oblíbeným sériím a určitě se někdy v budoucnu k ní vrátím.

zinon
30.07.2021 4 z 5

Tak mám dočteno a nadšená tedy nejsem. Hodnotím mezi 3 a 4 hvězdami. Velmi mi tu vadilo nelogické chování postav a vůbec se mi nelíbil konec knihy.

Lucka12345
08.07.2021 5 z 5

Musím říct, že jsem se do něčeho tak moc nezačetla dlouho. Za mě nejlepší díl série!!!

Po dočtení této série nádledují: slzy, přemýšlení nad geniálnosti autorky, hněv (že to skončilo) a...čtecí krize:(

Už je týden po dočtení knihy a pořád se nad tím občas zamyslím. Oscar a Ruby jsou pro sebe prostě stvoření oba dva jsou vtipní jak si navzájem ze sebe dělají srandu hlavně ve druhém díle;)

Nejlepší je, že to má myšlenku a toho si cením. No a jak už jsem řekla: po epilogu jsem seděla a brečela a došlo mi že autorka to měla už od začátku celé vymyšlené.

Celá série byla dokonalá! A můžu jen a jen doporučit!

sassenkka
02.07.2021 5 z 5

Tohle byla skvělá série. Musím říct, že po přečtení prvního dílu jsem byla malinko rozpačitá, trvalo víc než polovinu, než se rozjel. Ale rozjel se skvěle, druhý díl byl úžasný a Supernova byla superhrdinská třešnička na renegátském dortu. Užila jsem si to, byla střídavě napjatá, rozněžněná, naštvaná.. a nakonec totálně šokovaná a dojatá! Byla to pecka. Marissa Meyer píše fakt skvěle a já se těším na další její kousky.

julythreemosen
24.06.2021 4 z 5

Tohle mi dalo zbarat! Z neznámého důvodu mi Supernova způsobila 2 čtecí krize. :D Ale zvládla jsem to. Marissa je dobrá spisovatelka - má skvělé postavy, zajímavé náměty, skvěle a čtivě píše. Problém u totoho dílu byla rozhodně délka a mírná překombinovanost na konci. Ale s tím se smířím. Série jako taková byla skvělá! Ale už se těším, až si pro změnu přečtu něco mimo YA... I když jich tu na mě čeká ještě hodně.. :)

dianaxn
08.06.2021 4 z 5

Poslední díl téhle trilogie navazuje přesně tam, kde otevřeně skončili Protivníci (což je můj nejoblíbenější díl), takže jsem se na tohle strašně moc těšila a teď můžu říct, že to byl skvělý závěr úžasné série.

Je tu jen jedna věc, kterou chci vytknout a to je začátek, který mi připadal celkem pomalý, což je zvláštní, protože akce tu bylo více než v předešlých částech.

Každopádně po tom začátku nabral děj větší spád a já se nemohla odtrhnout. Celá myšlenka a nápad je originální, mám dojem, že jsem nikdy nic podobného typu nečetla.

Nova, Adrian a jejich slow burn romantická linka jsou brilantní. Takže jestli taky nedokážete vystát insta love jako já, pak je tohle přesně pro vás.

Taky cením závěrečnou bitvu, která byla opravdu epic a zároveň se tu odhalily další věci, které jsem nečekala (i když epilog je diskutabilní)

vysokaa
15.05.2021 5 z 5

Na obalu stálo "Epické ukončení" a epické rozhodně bylo! Autorka má jedinečný styl psaní, který vás do děje vtáhne a nepustí. Navíc vám kniha poskytuje možnost zamyslet se, jestli je opravdu svět rozdělen na dobro a zlo, anebo jestli náhodou nejde dobro a zlo ruku v ruce. Nicméně knihu jsem přečetla jedním dechem během ani ne dvou dnů!

hanjana
13.05.2021 5 z 5

Teď už těch 5 hvězd konečně můžu s klidem dát.

Třetí díl byl fantastický! Na téhle sérii je vážně zarážející, jak pořád měníte názor na to, kdo je vlastně ten dobrý a kdo ten zlý a jestli tam vlastně někdo dobrý vůbec je. Vůbec jsem nedokázala předem vymyslet, jak se to nakonec vyvrbí, protože těch tajemství bylo mezi postavami mnoho, a upřímně, byly to neskutečný bomby.

Ale jsem fakt nadmíru spokojená. Konec byl akční a i když by tam ten epilog vůbec nemusel být, bylo to fakt skvělý. Honey je bezkonkurenčně nejhorší postava celý série a tečka. Ani Ace na ni nemá.

Rebarborka
13.05.2021 2 z 5

Kdybych u toho vypnula mozek (jako všechny postavy), bylo by to na čtyři hvězdičky, ale...
- Renegáti a jejich 100% úspěšnost vlézt do každé pasti
- "Magneto" jako 100% klišoidní záporák
- nelogičnosti
- postavy vypadávající ze svých charakterů a naprosto neadekvátně reagující na situace
- pokusy o vtipkování ve vypjatých chvílích
- epilog
- chyb jako máku - nezaškodilo by věnovat textu trochu péče
+ Phobia
+ akce

knihomolkaMist
09.05.2021 5 z 5

Já nemám slov. Tahle kniha (a vlastně celá série) mě polámala a na konci zase slepila.
Ten příběh je dechberoucí. Postavy jsem si zamilovala, stejně jako svět.
To co se dělo?! Nekončící napětí a očekávání, co se sakra stane dál.
Bylo to boží. Fakt že jo.
Za mě asi jedna z nejlepších fantasy sérií, co jsem kdy četla. Bezesporu!

masavole
07.05.2021 4 z 5

Poslední díl byl skvělým zakončením serie, ale rozhodně by mohl být kratčí. V tomto díle mě skoro vůbec nezaujala dějová linka Adriana a jeho částmi sjem se musela prokousávat. Děj mě ale dokonale zaskočil, několikrát už jsem věřila, že Novu odhalí, ale nakonec to dopadlo dobře. Závěrečná bitva byla skvěle napsaná a překvapení v poslední kapitole bylo opravdu nečekané.

magdalene7
04.05.2021 5 z 5

Moc pěkné zakončení série. Konec pěkně zapadal do sebe a nebyly tam žádné mezery co se příběhu týče. Líbí se mi i myšlenkové postupy a posuny postav. Adrian a Nova jsou skvělý. I Oscar s Ruby u mě dost vedou (ach to je duo :D). Nicméně k poslednímu dílu nemám co vytknout a určitě si sérii přečtu znovu :).

midone
28.04.2021 5 z 5

Celý příběh skvělý, celá série skvělá, nemám co dodat. Velké doporučení.

Katri
24.04.2021 4 z 5

Třetí díl jedinečné renegátské série opět nezklamal. Příběh byl jako vždy čtivý, mnohdy překvapivý a velké plus dávám za bravurně zvládnuté vygradování celkové zápletky. Tak radikální zvrat v ději jsem opravdu nečekala.
Předpokládala jsem sice větší angažovanost Odmítnutých, ale i přesto to bylo skvělé. Do plusu rovněž dávám podstatně menší zastoupení překlepů než v předchozích dvou dílech.
Ačkoliv pro mě byl tento díl méně poutavý než předchozí dva, nemůžu mu téměř nic vytknout. Možná bych jen zmínila, že mě mírně zaskočil epilog, ale neříkám, že ve zlém. Zkrátka - celá trilogie se mi moc líbila a v budoucnu se k ní určitě vrátím. Marissa má můj velký obdiv. Vřele doporučuji.

vinebitch
22.04.2021 5 z 5

Neskutečně nádherné a propracované finále. Série se četla snadno a poslední díl byl plný zvratů a akce, že mě až totálně odrovnal zvrat na úplném konci knihy. Zamilovala jsem si schopnosti Adriana a jeho týmu a strašně jsem fandila Nově. Dlouho budu na naše hrdiny vzpomínat :) Velmi doporučuji

knihavmemzivote
11.04.2021 5 z 5

Tohle byla pecka!

Kniha je nabitá akcí a zvraty. Marissa umí podat tak jednoduchý nápad o superhrdinech, který by vůbec nebudete čekat a bude vás bavit! Za mě je tohle asi nejlepší díl série.
Adrian, kterého jsem v předchozích dílech moc nemusela se mi tady zdál lepší a sympatický.

Nova mi už od prvního dílu přirostla k srdci a nedokáži ji objektivně hodnotit, protože se k ní i dost přirovnávám.
Celou sérii mám moc ráda. Autorka také napsala měsíční kroniky, které jsou super!

Svět této knihy je také super. Systém v knize byl velmi propracovaný. Dopad superhrdinů na svět byl velmi dobře řešený a celá kniha je prostě úžasná!

Možná by si knížka zasloužila i míň, ale je to Marissa a to je srdcovka. Píše úžasně a já ji prostě nedokáži dat míň (kromě Instant karmy).