Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1728 315

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

Brambram
17.06.2014 4 z 5

Karkulka boduje. Rychlé čtení, které má spád, bavila jsem se. Ano, předvídatelné, díky základu postaveném na nejprofláknutějších pohádkách. Ale vůbec mi to nevadí, je třeba občas číst příběhy, kde je předem jasné, že dobro zvítězí nad zlem a budou šťastní až do konce život :o)

Nemesis Moriko
24.05.2014 5 z 5

Kniha byla moc dobře napsaná, ale více mě bavily pohledy Cinder nebo Kaie, kterých tam bohužel bylo celkem málo :D Cinder je mi bůhví proč sympatičtější naž Scarlet ;) Bylo mi líto babičky Benoitové, trošku mě překvapilo, že Cinder nedošlo to s Pivončiným identičipem hned na začátku a to, co Vlk udělá v tom sídle mi bylo jasné hned jak se dostali do Paříže. Kniha je ale velmi příjemné, oddychové čtení a já měla ténhle díl přečtený ještě rychleji než předchozí a už se jen těším až seženu Cress a vyjde Winter!
Navíc má tahle kniha naprosto nádhernou obálku, jasně vyjadřující inspiraci Karkulkou.. a přestože je to poměrně jednoduchý motiv, je to krásné a do detailů propracované dílko :)

Hanyuu-hime
18.05.2014 4 z 5

Pozitivem nejen na této, ale i na předchozí knize je to, že se jedná o velice jednoduché čtení, vhodné jak pro pobavení, tak i k odpočinku. Není těžké se do něj začíst a tempo je také velice svižné, a to od začátku až do konce, kdy se věci začnou ještě přiostřovat a skončí tak, abychom se nemohli dočkat pokračování. Autorka si s osudy svých postav dobře pohrává, a tak se vedle několika lehce předvídatelnějších věcí odehraje spousta dalších, které bychom nečekali. Nakonec tedy, i když všichni nejspíš stejně doufáme a odhadujeme, že pohádkový námět zapracuje a vše skončí šťastně, nejsme si tak úplně jisti, zda to tak bude - a to čtenáře pohání v obracení jedné stránky za druhou.

Vedle příběhu, který se lehce čte, mají knihy také krásné obálky, které lahodí mým očím pokaždé, kdy se na ně podívám, a je jedno, po kolikáté to je. Především právě obálka Scarlet je úchvatná a naprosto mě dostala.

Stazie
10.05.2014 5 z 5

Velmi zajimavá kniha. Sice jsem očekavala něco víc,ale i tak to bylo dobrý. Četla jsem kapitolu po kapitole a jen čekal , kdy Vlk a Scarlet se poliběji, protože bych jim to přála. Byla jsem zklamana, že se to tam odehralo jen párkrat, ale jinak skvělý. Už se nemůžu dočkat až přečtu druhý díl.

Janičta
29.04.2014 5 z 5

4,5/5
Napínavé, čtivé, odpočinkové.
Takhle serie se pomalu stává mojí oblíbenou. Sice nemám potřebu čist ty knihy znovu, ale bezvadně jsem se u nich odreagovala a pobavila se.
Přesně ten typ knihy, kterou si přečtu, když nemám náladu na žádnou z knih, které mám momentálně půjčené.

Monisek.B
12.04.2014 5 z 5

I když mě druhý díl neuchvátil tolik jako ten první, nemůžu jinak, než knihu hodnotit plným počtem. Příběh mě okamžitě vtáhl do děje a euforie z něj přetrvává i po jeho dočtení. Poslední zaklapnutí knihy bylo bolestné, protože se opravdu nemůžu dočkat dalšího dílu této božské, tedy ehm, pardon, měsíční série... Knihu jsem každou větou, každou kapitolou.. prostě vším hltala a fandila jsem snad úplně všem jejím kladným hrdinům. A to autorka jistě zamýšlela, takže klobouk dolů a palec nahoru. Kdyže to vyjde Cress? :D

K.M.
08.03.2014 3 z 5

příběh to byl docela napínavý ale trochu mi vadilo že se tam přes sebe rvaly pocity různých osob (jestli chápete co tím myslím)

Karoli282
26.02.2014 5 z 5

1.díl se mi líbil hodně, ale 2.díl je ještě o mnoho lepší. :D. Nádherný příběh, všem doporučuji.

drbohlav
23.02.2014 5 z 5

druhý díl byl snad lepší než ten první.

NikinkaFantasy
22.01.2014 5 z 5

Páni! Nic podobného jsem ještě nečetla, kniha je naprosto originální a úžasná, přestože autorka napsala zatím pouze 2 knihy, tak má na psaní knih prostě talent. Kniha se mi velmi líbila, Scarlet a Vlk byli fajn, nechyběla tam akce, zápletka, prostě všechno bylo úžasné :-). Těším se na 3. díl.

Bublushka
03.01.2014 5 z 5

Opravdu úžasné čtení. Na tuhle knihu jsem se moc těšila protože mě navnadil první díl a opravdu bylo na co. Kniha se četla jedna báseň a za dva dny už nebylo co číst. Četla jsem tak rychle a s nadšením a moc se těším na Cress a netuším jak to vydržím :)
Obdivuju spisovatelku pro její nápady. Vše má tak promyšlené a plné souvislostí. Dokázala vytvořit tak uvěřitelný a dokonalý svět, který nemá chyby. Příběh byl moc čtivý a napínavý a stále se mi chtělo číst dál a dál. Hrdinové mi přirostli k srdci. Před čtením jsem byla trochu nesvá z toho, že bude příběh o někom jiném, protože Cinder jsem si v předchozím dílu zamilovala. O to víc mě potěšilo když se Cinder spustila do věznice a byla tam. Čekala jsem, že příběh bude jen o Scarlet, která se s Cinder někde sejde. To se stalo, ale mezitím probíhal napínavý příběh obou dvou a já si je obě ještě víc zamilovala. A Vlka :). Mo prostě stojí za to si to přečíst. Při čtení jsem měla radost, jak je to skvělé, úžasná přirovnání (nohy jako nedopečené koblihy :D). No prostě vřele doporučuju, těším se na další díl a vše co autorka napíše, protože má neuvěřitelný talent a já jsem ráda že se ke mě knihy dostaly i když jsem si na začátku myslela, že to nebude nic extra.

Elisabet
21.12.2013 5 z 5

Jedním slovem dokonalé. Mnohokrát lepší než první díl. Líbil se mi styl psaní, kde se střídaly různé postavy. Autorka tento styl úžasně ovládá. Byla jsem ráda, že Cindeřin příběh pokračuje, protože jsem si ji moc oblíbila. Ale to co předvedli Vlk a Scarlet je nepopsatelné. Další postava "Kapitán" Thorne příběh krásně obohatila. Pět hvězdiček si zaslouží už jen ta nádherná obálka. Nevím, jestli přežiju čekání na další díl.

Blančitos
30.11.2013 5 z 5

Úžasné pokračování Měsíčních kronik. Kniha měla obrovský spád a již nebylo tak snadné si domyslet, jak to dopadne. Jsem zvědavá, jaká bude Locika :)

xxiixxi
27.11.2013 5 z 5

Další díl mě opět plně pohltil. Hlavní hrdinka Scarlet a Vlk se mi líbili a jsem ráda, že jsme se dozvěděli zase další věci o Cinder. Taky se mi zamlouvalo, že část příběhu se odehrávala ve Francii. Jsem nadšená, že jsou ještě další díly, protože tenhle styl psaní se mi moc líbí, jen škoda, že u nás hned tak nebudou.

Lowelllyyp
16.10.2013 5 z 5

Abych pravdu řekla, Cinder mě neuchvátila tak absolutně, jako všechny okolo. Už jsem si začínala připadat divná :oD Dala jsem tomu takové necelé čtyři hvězdičky. Ale teď, když vyšla Scarlet a začlo takové to šílenství, kdy to čte každý druhý, jsem už chtěla konečně taky. Zprávu, že mi ji v knihovně odloží (a že hned jak donesu Zlomenou, že mi ji vymění) jsem přijala s nadšením a ve čtvrtek už jsem ji měla doma. Musím teda říct, že s tou obálkou mě Egmont dostal! Jsem z ní úplně paf a opravdu se mi moc líbí (narozdíl od prvního dílu). Vlastně, řekla bych, že je lepší než origoš.

Po dějové stránce se mi to také zdálo takové víc akčnější, lepší, originálnější a hezčí než jednička. Opravdu jsem se "zakousla" a chramstala stránku po stránce. nejhorší pocit asi byl, když jsem věděla, že mám nějakých třicet stran do konce a já nechtěla, aby to konec byl :oD A on se přitom blížil tak rychle..

V prvním díle jsem Cinder vnímala jen jako nějakou průměrnou hrdinku, ale tady se mi úplně dostala pod kůži a stejně tak i Scarlet s Vlkem. Nedokážu říct, kterou z těch holek mám radši, každá v sobě má něco.

Někde v půlce jsem se zamyslela.. Cinder je jako Popelka, Scarlet jako Červená Karkulka a co bude dál? Odpověděla mi jedna GR friend. Bude následovat Rapunzel a potom taky Sněhurka. A když se to vezme kolem a kolem, dává to smysl. Chci říct - ty obálky (teď mám na mysli ty originální) - k tomu dokonale sedí. A já si toho všimla až teď. Stydím se.

Beze sporu dávám plný počet hodnocení a na Cress se už moc těším :3 Ale předtím než si ji přečtu, budu chtít znova přečíst Cinder, protože se obávám, že jsem té knize hodně ukřivdila. :o)

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984