Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1730 1730

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

julliette
04.01.2015 5 z 5

Je to moc pěkné pokračování. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na přeskakování z jednoho příběhu Scarlet a druhého příběhu Cinder. Hlavně, že se našly. Jsem moc zvědavá, jak to dopadne s nucenou svatbou Kaie a Levany, kdoví jestli tam Scarlet s Cinder nevtrhnou a nezabijí Levanu. Bylo by to zajímavé. :D

Schullerka
31.12.2014 4 z 5

Druhý díl byl o trochu slabší než první, asi proto, že mi moc nesedla Scarlet. Její tvrdohlavost (a někdy až zabedněnost) mi lezla trochu na nervy.

Rozhodně jsem uvítala, že příběh byl i s pohledu Cinder a prince Kaie. Než jsem knihu začala číst, myslela jsem, že půjde jenom o Scarlet. Každopádně příběh byl mnohem akčnější než v první knize, což bylo fajn. A rozhodně jsem si oblíbila obě nové mužské postavy (Vlk a Thorne). :)

Prostě fajn pokračování a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :)

WexxAr-ka
29.12.2014 5 z 5

Druhý díl byl zase trošku jiný, jsou zde nové postavy, které s dějem zamotají. Členitost kapitol je také skvělá, kdo je vlastně hlavním hrdinou druhého dílu? To si musí každý určit sám :).

Když mi chybělo asi posledních 50 stránek, musela jsem je prostě dočíst najednou :) i když jsem měla červené oči jako králík a přítel se vedle mě převaloval. Nešlo se odtrhnout :)

Tina 243
25.12.2014 5 z 5

Podle mě je celá série naprosto dokonalá. V díle se objevují další nové postavy, příběh se znovu proplétá a splétá nové osudy. Příběh dostává nový směr z jiného úhlu. Určitě se těším i na třetí díl.......nebyla to žádná ztráta času. :)

lapetitedeny
12.12.2014

Uh. Tak tohle bylo opět skvělý. Jako vážně. Miluju to. A rlly, potřebuju Cress. Okamžitě T.T

KatnissLavender
01.12.2014 5 z 5

Čím dál tím líp! Cinder byla dobrá, ale Scarlet je ještě lepší!!! Zkombinovat sci-fi s pohádkovým motivem byl úžasný tah a myslím, že Marisse vyšel! Jen tak dál! Opravdu originální a poutavé... Už se nemohu dočkat dalšího dílu, snad bude mít víc stran!

terr.all
22.11.2014

Úžasná kniha. Vtáhla mě do děje hned po první kapitole a nepustila mě ani po poslední.

Laf
18.11.2014 5 z 5

Tato kniha mě opravdu uchvátila :-) Dobře napsaná, že se u ní nedá ani nudit. Můžu jen doporučit :)

Attia
16.10.2014 5 z 5

Wow... ještě lepší než první díl... Skvělé postavy. Thorne... sice vyloženě protivný a sebestředný, ale oblíbila jsem si ho. A Vlk.... Úžasná, nejúžasnější postava! Je vážně fascinující, co za příběh se dá stvořit z námětu Červená karkulka. Pochopitelně se tím nedá vyhnout částečné předvídatelnosti, ale i tak mě kniha někdy překvapovala. Prostě napínavé od začátku do konce, pořád nějaký děj a akce (možná útěk z vězení byl zdlouhavý), úžasné postavy, tak trochu humoru a fakt záporné postavy. Nesnáším totiž, když si oblíbím záporáka, který už je předem odsouzený k zániku. Ale tohle mi u Levany rozhodně nechybí. Scarlet je ještě lepší a promakanější, než jednička, ani jsem se neztrácela v množství dějových linií. Je to vážně čtivá kniha, kterou si člověk snad ani nemůže neoblíbit. A ta obálka... Jsem nadšená a těším se na další díly!

dominik26
14.10.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, klidně bych si ji přečetl zas:)

keri.H
10.10.2014 5 z 5

Úžasná kniha. :) Stejně jako první díl se mi i tento hodně líbil. A dost jsem si oblíbila Vlka. :)

katerinad
21.09.2014 5 z 5

Ohoho! Ten vlk se mi líbí, koukala jsem sice když se to tam tak zkazilo, ale tušila jsem, že to nebude takové jaké se to tváří. Po počátečních potížích, které jsem měla s Thornem, se mi začal líbit i on. Je vidět, že tato kniha více vygradovala ke konci oproti předešlému dílu, těžko říct jestli autorka pokročila ve psaní na ještě lepší úroven nebo si to pro nás takhle chystá, aby se nějaký díl nesetkal se zklamáním. At je to tak či tak, jen směle do toho.

Mishak
07.09.2014 5 z 5

Nu musim uznat, že od Cinder jsem čekala víc, než čeho jsem se dočkala, i když Cinder jako postava se mi opravdu moc líbila. Ale co spisovatelka předvedla ve Scarlet? To je prostě úžasný... =) Kniha je nabitá akcí, skvělými postavami, úžasným příběhem a prostě vším, co mi v Cinder chybělo.. Postavu Vlka jsem si ihned zamilovala a jsem zvědavá, jak to s ním dopadne..
Už se hodně těším na to, až se dostanu ke čtení Cress =)

Issiriana
02.09.2014 5 z 5

Úžasné, úžasné... Hlavně Carswell, který silně konkuruje mé top 10 knižních hrdinů! 0:)

IvcaK98
20.08.2014 5 z 5

Cinder mě zaujala, Scarlet dostala. Skvělé postavy, napínavý děj, akce,... Má to všechno. Taky se mi líbí, že si autorka vzala z Karkulky jenom námět a zápletku i celý příběh vystavěla sama. Úžasný je i posun, který udělala Marissa Meyer od prvního dílu. Nechci působit jako vymaštěnec bez špetky slovní zásoby ale... Totálně. Boží.

Melindaaaa
19.08.2014 4 z 5

Pokud se vám stýskalo po Cinder, tak v tomto pokračování se s ní setkáváme znova a také se seznamujeme s novou postavou. Scarlet. Mě ale nejvíc bavil kapitán Thorne, potrhlý, narcistický a trochu sebestředný trestanec s nesmrtelnými hláškami. Jeho koexistence s Cinder byla prostě skvělá. Scarlet taky rozhodně není k zahození a všem, komu se Cinder líbila se nejspíš zalíbí i Scarlet. Tvrdohlavá a bojovná francouzka, která se nezalekne ani Vlka.
Mojí celou recenzi najdete v záložce Recenze výše :)

katka_sin
16.08.2014 5 z 5

Skvělá kniha, na konci jsem se od ní opravdu nemohla odtrhnout... hlavní hrdinové jsou mi moc sympatičtí a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl! :)

ElisR1
16.08.2014 5 z 5

Podle mě si nejde knihy z této série neoblíbit. A Scarlet byla obzvlášť něco. Ihned jsem si zamilovala Vlka i "kapitána" Thorna. Vlastně všechny hlavní postavy byly svým způsobem sympatické.
Děj příjemně plynul, ano, uznávám, byl předvídatelný, ale přesto čtivý. Rozhodně tuto sérii doporučuji!

lenča30
25.07.2014 5 z 5

Já se bavila a opět přečetla strašně rychle.Má spád a těším se na další díl.

Lorrainee
25.06.2014 5 z 5

Je to prostě pohádka... a kdo nemá rád pohádky? A pohádka ze světa sci-fi a magie... Je to milé a dokonale zvedne náladu.

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984