Cress

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/big_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 4.71367

Kniha Cress

MarkétaI.

Tak to bylo parádní čtení!
Uvidíme co poslední díl, ale zatím se mi nejvíc líbil tento. Cress a Thorna jsem si zamilovala. Akce, napětí, romantika, ale člověk se i zasmál.. jsem moc spokojená.
Kniha má něco málo přes 600 stran, ale čtení uběhlo neskutečně rychle.
A teď už jsem zvědavá na pokračování.

Reniee

Cress moje asi nejvíc oblíbená z celé série. Jako předchozí dva díly od počátku do konce napínavé a skvělé.

Pollbooks

Nadšení z prvních dvou dílů mě po pár stránkách celkem přešlo. Cress mi byla od začátku dost nesympatická, sice chápu že byla dost dlouho odstřihnutá, ale i tak mi její chování místy trhalo žíly.
Naštěstí to vyrovnal Thorne, který byl naprosto boží. Lociku jako pohádku ( Na vlásku ať si rozumíme ) je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek a Flynn (Evžen) je Thorne jak vyšitý ,.

Znovu se nám tam objeví padouch aka Levana, která je ještě lepší než v předchozích dílech. Asi mám prostě slabost pro padouchy
Autorčino psaní je zase naprosto famózní, tomu nemám vůbec co vytknout a myslím si že by si to měl přečíst každý milovník fantasy.

Líbí se mi zase střídání pohledů a pak i to jak se znovu všechny postavy setkají. Epický!
Znovu objevení některých postav z Cinder mě potěšilo, nebudu však říkat kterých protože by to byl těžký spoiler.
Hlavně to jedno zjištění mě totálně odrovnalo

Prosím přečtěte si to všichni protože pak sami uznáte že je to top fantasy série all the time ️

Fallenyard

Opět to nemá chybu, není nic, co bych mohla vytknout. Děj nádherně navazuje a v jednu chvíli mě úplně dostalo geniální propojení místa, času a zároveň vztahů, které mezi sebou momentálně postavy měly (setkání v pouštním městě)! Charakter Cress je zas úplně jiný, než předchozí hrdinky (a jiný, než jsem očekávala já) a ač jsem se bála, že si ji po Scarlet tak neoblíbím, opak je pravdou. Thornův charakter se dobře a logicky rozvíjí a dvojice Thorne/ Cress je ultimátně roztomilá :D Je to tak nepínavé, že nejde knihu odložit. Perfektní práce!

Kaila146

Marissa opět nezklamala!

Zuzi04

Tak tohle je můj nejoblíbenější díl z celé série!
Vztah mezi Cress a Thornem byl neskutečně sladký a moc jsem si užila jejich putování pouští.
Co bylo rovnež skvělé (a místy zábavné), bylo postupně budované přátelství mezi všemi našemi postavami.
Za mě plný počet hvězd :)

Petra-1

Opět skvělé. Vše do sebe hezky zapadá a já se těším na zakončení série.

KarolinaBer

Nejlepší dil z cele série. Cress se stala mou oblíbenou postavou v cele serii. Dej byl výborný, napínavý. Neslo přestat cist