Cress

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202363/mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 4.7958
Série:

Měsíční kroniky (3.)

Orig. název:

Cress (2014)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (181)

Kniha Cress

Přidat komentář
katka-kacav3318
12. května

Měsíční kroniky prostě žeru. Jako Cress a Thorne moje další oblíbená dvojice. Chudák Vlk už jsem si myslela, že se se Scarlet nějak posunou a ono se stalo to co se stalo. Taky mám radost z Cinder a Kaie. No prostě další úžasný díl

Alee
20. dubna

Nechci se příliš opakovat, protože vše důležité jsme psala už v recenzích předchozích dílů a obsáhlejší úvahy si nechávám až pro čtvrtý díl a závěr celé série. Abych to ale shrnula, tak Cress je zatím nejlepší díl Měsíčních kronik, těch 600 stran jsem přečetla za tři dny. Knihy hodně hrají na emoce a měla bych asi výhrady k některým nelogičnostem, ale tady to prostě nemá smysl řešit. Tato série je asi nejlepším příkladem originálně zpracovaných retellingů klasických pohádek, navíc ve sci-fi kabátu. To je prostě moje.

DracoMalfoy
02. dubna

4.5 Na 2. díl to podle mě sice nedosáhlo, ale bylo to *velmi* blízko. Super postavy, zápletky, povětšinou nepředvídatelné, nebo alespoň dostatečně nepředvídatelné. Jen jedna výtka - málo Scarlet.

mStationka
08. března

Jak tohle všechno skončí?...

makul
02. března

Hodně čtivá kniha. Je to zatím můj 2. nejoblíbenější díl této série

Natynka23
13. února

Třetí díl Měsíčních kronik se zatím líbil ze všech nejvíc. Moc jsem si oblíbila postavu Cress, která mi byla sympatická, ale celkově mě to moc bavilo!

blonďatá.luc
28. ledna

Myslela jsem si, že Cinder žádná postava nepřekoná, ale pletla jsem se. Zbožňuji je všechny! Jen Cress nad nimi nově trochu vyčnívá, protože se v ní trochu (ehm, možná trochu víc) vidím sama. Děj graduje tak, že jsem napětím knihu nemohla pomalu ani odložit a mám teď takové dilema, zda se okamžitě pustit do dalšího dílu (musím vědět, jak to celé dopadne!!), nebo zda si dát chvíli pauzu, aby mi to opojení tímto kouzelným pohádkovým světem zůstalo co nejdéle. Příběh Lociky znám jen tak zhruba, takže jsem tam těch pohádkových podobností potkávala nejméně za všechny díly (prozatím), ale upřímně mi to vůbec nevadilo. Jsem moc ráda za to, jak se postavy prokreslují, jak se prohlubují vazby mezi nimi i jak celý děj graduje. Bravurně napsaná série, která má už místo v mém srdci jisté.

Andi
26. ledna

Musela jsem si knihu ještě dodatečně přiřadit do vlastního seznamu. Tohle je z Měsíčních kronik můj nejoblíbenější díl. ♥ Cress je skvělá.


Štítky

Měsíčňané, Selenité pohádky převyprávění

Autor a jeho další knihy

Marissa Meyer

Marissa Meyer
americká, 1984

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Cress je:

v Právě čtených23x
v Přečtených1295x
v Čtenářské výzvě110x
v Doporučených178x
v Knihotéce382x
v Chystám se číst448x
v Chci si koupit180x
v dalších seznamech23x