Cress

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a k... celý text

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202363/mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 4.7637
Série:

Měsíční kroniky (3.)

Žánr:
Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (121)

Přidat komentář
Adelin239
06. srpna

Já tuhle sérii miluju! Začalo se to pěkně zamotávat a já už jen čekám, kdy se to zase pomale rozmotá. Děj je v téhle knize naprosto úžasný!
Musím přiznat, že u tohoto dílu jsem si taky trochu pobrečela. To prostě nešlo na konci zadržet. Bylo mi tak líto doktora Erlanda! Ale nemění to i tak nic na faktu, že kniha je i tak skvělá.
A teď honem na poslední díl! :D

Princezna22
02. srpna

O můj bože,to je tak úžasná série.... Nechápu,jak jsem dokázala tak dlouho odolávat :D... postava Cress je úžasná roztomilá, u pár stan jsem si ji děsně oblíbila.. Thorn je také dokonalý i když jsem mu chtěla někdy prastit pořádně panvickou do..... příběh se nám pěkně zamotava a otázky začínají nabírat na odpovědi. Strašně se mi líbilo prostředí pouště. perfektní čtení i když je venku 40 stupni :D vedro jak,no aspoň jsem se do čtení pořádně vzila... Už jen počkat až mi dojde domu další díl a dodatkové knihy a můžu pokračovat v maratonu.. Sakra to je naprostá bomba ve čtení...

BetyN.
07. července

Čtivé, napínavé, překvapivé!

ardeas
06. července

Intuícia ma nesklamala, asi najslabšia, ale i tak obstojná. Veľmi preplátané, miestami dosť nesúmerné. Zavážila aj dĺžka, ktorá z môjho pohľadu dosť naťahovala dej, situácie, ktoré nikam neviedli a neposúvali dopredu. Nakoľko tento švih mi tu veľmi chýbal oproti predošlým dvom knihám, v konečnom hodnotení sa to odrazilo.

Bona137
30. června

Líbila se mi knižka, libily se mi zvraty, které v příběhu nastály. Po dočtení jsem přímo dychtila po pokračováni!

+ Velmi se mi líbilo prostředí pouště, Sahara, a africká města.

Roselunda 1928
10. června

Jediná věta: miluju Thorneho a Cress.

Ree
09. června

Cinder i Scarlet se mi líbily, ale teprve u Cress jsem se do příběhu tak zahloubala, že jsem musela číst a číst a číst, abych zjistila, co se stalo dál. Nejspíš proto, žečím víc nových postav Meyer představí, tím lepší příběh je. Iko žeru od začátku, Thorneho jsem si oblíbila hned a Jacine taky vypadá jako fajn postava. Ve Winter snad dostane větší prostor, těším se. A když už je řeč o Winter... myslím, že její bláznovství celý příběh ještě osvěží!

Adelschutzova
07. června

Může obsahovat spoilery!
Myslím,že Cress byla skvělá kniha,ale sama postava Cress taky.. byla milá,plachá a trošku naivní.jsem zvědavá,jak to dopadne se Scar.a to že Scarlet přišla o prst bylo taky překvápko.konec v podání Cinder a Kaie byl taky pěkný.ale stojím si za tím,že chci doktora Erlanda zpět :(
Jinak-šílenství Winter bylo...em..no ani nevím,mám strach,že se mi to nebude líbit,ale to by nebyla Mayerová,aby nepřekvapila.

EngliTer
05. května

Prostě skvělá kniha, jako předchozí díly. Sice mi místy příběh přišel trošku zbytečně natahovaný, ale jinak mě kniha moc bavila.

IvankaM
26. dubna

Tato série je čím dál tím lepší. Prostě jedno velké wow!

Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/04/26/Měs%C3%ADčn%C3%AD-kroniky---Cress

nikol2178
26. dubna

Nádhera!! Byla to asi nejtlustší kniha jakou jsem kdy četla, ale přečetla jsem ji jedním dechem. Také jsem se u toho zasmála, opravdu tam byly i skvělé okamžiky k smíchu, ale také jsem si i pobrečela. Těším se na další díl. :)

natalie2171
25. dubna

Už ani nevím, kdy jsem do příběhu tak hluboce upadla. Je to snad tak krásným dějem, který má hlavu a patu? Nebo snad postavami, které jsou natolik odlišné, že jsem si každou zamilovala? Mnoho věcí, které jsou na této knížce tak krásné.

Pucik13
23. dubna

I třetí díl si drží svou kvalitu. Tempo příběhu mi vyhovovalo, jednotlivé příběhy postav do sebe zapadají - autorka to má skutečně promyšlené. Moc se těším, jak to dopadne... tak hurá na další díl☺

Percabethka
20. dubna

V každé dobré knize musí být nějaký vtipálek, který vždycky odlehčí i tu nejstresovější situaci, viď, Thorne? :D ❤
SPOILER
Jsem ráda, že se zase propojila dějová linka Kaie a Cinder :)

Hanjimka
20. dubna

Přečteno, nutně potřebuji další díl. Je to dobře napsaná série. Napětí posledních stránek mě zatím vždy nadchlo pro další díl.

Blaufik
16. dubna

Děj je opět úžasně promyšlený a všechno se nám krásně spojilo, nikde nic neskřípe a všechno šlape jak má. Je více než jasné, že na nás čeká opravdu dechberoucí zakončení jedné úžasné série do které se s radostí pustím, ba co více, po dočtení této pecky jsem měla pocit, že Winter potřebuji okamžitě !

Více v mé recenzi v záložkách.

andyval
16. dubna

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Sevřelo se jí srdce. ,,Kapitáne?‘‘
Zpozorněl. ,,No?‘‘
Zatahala za šifon na sukni. ,,Myslíte, že nás svedl dohromady osud?‘‘
Přimhouřil oči a po chvíli přemýšlení zavrtěl hlavou. ,,Ne. Jsem si vcelku jistý, že to byla Cinder. Proč?‘‘

Já jsem z toho nemohla :D. S každým dílem se do této série zamilovávám víc a fakt nevím co bude, až ji celou přečtu. A to píše člověk, který sci-fi ani fantasy nemá rád.

girdi
10. dubna

Milá hackerka, vtipný Thorne...příběh se dále pěkně rozvíjí. Čte se to úplně samo :-)

Njzy
09. dubna

Moje nejoblíbenější kniha! A ta scéna na konci Kaider ooooh :*

Klarsik3
08. dubna

Ani bych neřekla, že ma kniha tolik stran.. Čte se sama :) Člověk se snadno začte.. Prostě a jednoduše mě to zase bavilo :)

PeťkaW.
21. března

Tak tohle byla jízda! I bez přečteného posledního dílu si myslím, že můžu tuto sérii označit za jednu z nejlepších, které jsem četla. Výborný příběh, který vás strhne, sympatické postavy, které vám zkrátka přirostou k srdci, krásně čtivý styl psaní, originální pojetí příběhu... Opravdu není moc, co by mohl člověk vytknout. Krom poměrně snadné předvídatelnosti, ale k té se časem propracuje asi každý čtenář, jež má už něco načteno. Postava Cress sice působí zpočátku trochu... jak to jenom říct... zmateně a bláznivě, ale po pár stránkách zjistíte, že se vám vlastně právě kvůli tomu líbí. Trochu mě mrzí, odsunutí postavy Cinder na druhou kolej. Maličko se tak "zabrzdil" její vývoj, ale na druhou stranu je to pochopitelné, vzhledem k nárůstu počtu dalších hrdinů. Sečteno, podtrženo - jde o výbornou sérii, která vás chytne, i když sci-fi žánru, stejně jako já, neholdujete.

faoleha
20. března

Thorne!

pink_ivy
01. března

První díl Měsíčních kronik, ze kterého jsem víceméně nadšená. Vadilo mi, že byla Scarlet polovinu knížky úplně mimo, Cinder mi pořád taky nepřirostla k srdci, jenže v tomhle díle mi všechny ty nedostatky naprosto vynahrazovala dvojice Cress a Thorne.

První díl působil jako splácanice a jsem ráda, že mi autorka stále potvrzuje, že to přece jen měla trošku promyšlené a příběhy do sebe naprosto nenásilně zapadají. Tenhle byl rozhodně zatím nejlepší, jsem zvědavá na další.

Shinju
23. února

TY jo nemám slov, prostě úžasné. (♥_♥) *(^O^)*

E.lisabeth
17. února

Třetí díl mi maximálně zlepšil dojem ze Scarlet, posledních 200 stran jsem četla do noci, protože nešlo přestat. Cressin příběh s Thornem jsem si zamilovala a co nejdřív potřebuju další díl:)

lucka7508
07. února

Opět autorka nezklamala :-)

Kačí137
30. ledna

Cress má celkem hodně zvratů, dej se vyvíjí rychle a nejsou tam zbytečné kecy a nudné pasáže. Nesnáším popisy do takových detailů, že nemáte prostor na fantazii. Tady je to absolutně v pořádku. Postavy se taky nenudí, spisovatelka je nedá oddechnout a nás také ne. A ten konec je vážně fajn. Jsem zvědavá, jakým způsobem teda nakonec vyhrají (což je jasné,že). Zatím jsou rádi, že celkem přežívají :-D

Markouš
15. ledna

Já tuhle sérii fakt zbožňuju ❤Všechny postavy jsou naprosto dokonalé a příběh velmi poutavý. Musím honem přečíst Winter jinak se asi zblázním :D

Edona
14. ledna

Třetímu pokračování Měsíčních kronik musím ubrat jednu hvězdičku, protože jinak velmi poutavý děj, byl bohužel místy protkáván ne příliš zajímavým dějem. Oproti předchozím dílům, zde opravdu byly kapitoly, které mě až tak nezaujaly. Nicméně musím pochválit zpracování postav, protože ve třetím díle jich přibude opravdu hodně a já se i přesto, téměř s každou postavou dokázala sžít. A opravdu je mám ráda všechny, od vtipné Iko, přes Kapitána až po Jacina. Všichni mají zajímavé linky, které se určitě v průběhu Winter rozjedou ještě více. Jo, těším se na pokračování! Doufám, že to bude ještě lepší.

RosaLucis
11. ledna

Zamilovala jsem si Cress. Je neuvěřitelné, jak autorku dokáže každou postavu do detailů promyslet. Cress byla tak nevinná, plachá. Myslím že ten Creesin trik s přesvědčováním někdy použiji při písemce z matiky.
Jsem nejlepší matematik. Každou písemku zvládnu na jedničku. Nic mě nerozhodí...
Každopádně kniha byla stejně geniální jako ty předchozí.
SPOILER
Doufala jsem, že mě třeba Cress donutí najít na Kapitánu Thornovi něco, proč bych ho měla mít ráda. Ale ne. Ten pitomec si Cress nezaslouží. Doufám že se do příštího dílu polepší.Kniha v žebříčku

66. nejlépe hodnocená kniha

Štítky

Měsíčňané, Selenité pohádky převyprávění

Autor a jeho další knihy

Marissa Meyer

Marissa Meyer
americká, 1984

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených27x
v Přečtených851x
v Čtenářské výzvě49x
v Doporučených133x
v Knihotéce239x
v Chystám se číst371x
v Chci si koupit153x