Cress

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202363/mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 4.7693

Měsíční kroniky (3.)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)

Mozkovna
10. listopadu

Ještě jsem nečetla Winter, ale Cress je zatím nejlepší díl série. Knížka obsahuje všechno, co se mi líbí: lásku, přátelství, zajímavé zvraty, napětí, smutné pasáže i hodně humoru. Zatím se stále nějak nedokážu rozhodnout, jakou z dívek mám nejradši, ale asi Cinder. Taková prostá, skromná.
A Iko je boží. I když je to android, pořád je skvělá. Moc se mi líbilo, jak si Thorne na poušti udržoval chladnou hlavu.
Opravdu skvělá kniha, tak hurá na Winter!

Bettybook

Jakože wow. Wow. Wow.

planet129

O něco lepší než Scarlet, ale na Cinder to nemá. Je to opravdu skvělá kniha, co stoprocentně stojí za přečtení! (taky jste si v knize tak oblíbili Thorneho? ❤ :D )

martina1199

Další báječný díl této vysoce návykové série :-)

MIA-chan

Super pokračování Scarlet. Cress mi byla od začátku sympatická. Její dějová linka mě bavila nejvíc. Příběh byl překrásný, i když nějaká rozhodnutí se mi nelíbila. Konec byl smutný. Ukápla slzička.
Úžasně napsané. Už se těším na Winter.

lalikpepa

Přečteno, ale ehm..nějak mě nebavila hlavní linka Cress. Pořád u mě vede linka Scarlet a Vlka a pak za nimi v závěsu Cinder. Čtení super, zvraty, napětí, závěr, všechno v pohodě, ale začíná to být neskutečně zdlouhavé...

nani_nka

Tretí diel a znova inšpirácia ďalšou rozprávkou. Cress narozdiel od Cinder a Scarlet už nie je akčnou hrdinkou, naopak je skôr tichá a bojazlivá, avšak za tie roky, čo bola uväznená na satelite sa z nej stala tá najlepšia hackerka, čím veľmi pomôže skupinke našich hrdinov. Knihy vôbec nestrácajú na svojej kvalite, naopak sú stále lepšie a lepšie. A ešte niečo: THORNE ❤

kristynkal

Kniha nebyla špatná, ale asi mě vadila romantická zápletka kolem Cress. Dalo se to trochu čekat a je pravda, že autorka tomu zase dala trochu jiný pohledu a popsala zase trochu jinou formu lásky. Celkově kniha hodně odhaluje a mě doslova uchvátila hned od začátku. Co se mi zase líbilo je popis děje z různých úhlů pohledu. To je za mě rozhodně super. Těšila jsem se na Cinder, Kaie i na popis od Scarlet.

elenai

Přečtení mi trvalo trapně dlouho, bohužel nějak nebyl čas a taky přišla malá čtecí krize. Nějak jsem se nemohla prokousat přes tu pouštní část, která zabírala značnou část knihy. Ale následující události jsem zhltla na jeden zátah v autě, nedbaje na nevolnost. Bylo to skvělé, akční, strašné a srdcervoucí. Meyerová přitvrdila v krutosti a násilí a rozrůstající se družinu kolem Linh Cinder docela zocelila. Navíc získáváme díky doktoru Erlandovi nové informace o letumóze, která se stává čím dál nebezpečnější.

A co tedy dodat? Tradičně kniha končí velmi otevřeně, takže nemůžu udělat nic jiného než sáhnout po Winter, kde se konečně uzavřou osudy našich milých i nemilých hrdinů.

Adelin239

Já tuhle sérii miluju! Začalo se to pěkně zamotávat a já už jen čekám, kdy se to zase pomale rozmotá. Děj je v téhle knize naprosto úžasný!
Musím přiznat, že u tohoto dílu jsem si taky trochu pobrečela. To prostě nešlo na konci zadržet. Bylo mi tak líto doktora Erlanda! Ale nemění to i tak nic na faktu, že kniha je i tak skvělá.
A teď honem na poslední díl! :D

Princezna22

O můj bože,to je tak úžasná série.... Nechápu,jak jsem dokázala tak dlouho odolávat :D... postava Cress je úžasná roztomilá, u pár stan jsem si ji děsně oblíbila.. Thorn je také dokonalý i když jsem mu chtěla někdy prastit pořádně panvickou do..... příběh se nám pěkně zamotava a otázky začínají nabírat na odpovědi. Strašně se mi líbilo prostředí pouště. perfektní čtení i když je venku 40 stupni :D vedro jak,no aspoň jsem se do čtení pořádně vzila... Už jen počkat až mi dojde domu další díl a dodatkové knihy a můžu pokračovat v maratonu.. Sakra to je naprostá bomba ve čtení...

BetyN.

Čtivé, napínavé, překvapivé!

ardeas

Intuícia ma nesklamala, asi najslabšia, ale i tak obstojná. Veľmi preplátané, miestami dosť nesúmerné. Zavážila aj dĺžka, ktorá z môjho pohľadu dosť naťahovala dej, situácie, ktoré nikam neviedli a neposúvali dopredu. Nakoľko tento švih mi tu veľmi chýbal oproti predošlým dvom knihám, v konečnom hodnotení sa to odrazilo.

Bona137

Líbila se mi knižka, libily se mi zvraty, které v příběhu nastály. Po dočtení jsem přímo dychtila po pokračováni!

+ Velmi se mi líbilo prostředí pouště, Sahara, a africká města.

Roselunda 1928

Jediná věta: miluju Thorneho a Cress.

Ree

Cinder i Scarlet se mi líbily, ale teprve u Cress jsem se do příběhu tak zahloubala, že jsem musela číst a číst a číst, abych zjistila, co se stalo dál. Nejspíš proto, žečím víc nových postav Meyer představí, tím lepší příběh je. Iko žeru od začátku, Thorneho jsem si oblíbila hned a Jacine taky vypadá jako fajn postava. Ve Winter snad dostane větší prostor, těším se. A když už je řeč o Winter... myslím, že její bláznovství celý příběh ještě osvěží!

Adelschutzova

Může obsahovat spoilery!
Myslím,že Cress byla skvělá kniha,ale sama postava Cress taky.. byla milá,plachá a trošku naivní.jsem zvědavá,jak to dopadne se Scar.a to že Scarlet přišla o prst bylo taky překvápko.konec v podání Cinder a Kaie byl taky pěkný.ale stojím si za tím,že chci doktora Erlanda zpět :(
Jinak-šílenství Winter bylo...em..no ani nevím,mám strach,že se mi to nebude líbit,ale to by nebyla Mayerová,aby nepřekvapila.

EngliTer

Prostě skvělá kniha, jako předchozí díly. Sice mi místy příběh přišel trošku zbytečně natahovaný, ale jinak mě kniha moc bavila.

IvankaM

Tato série je čím dál tím lepší. Prostě jedno velké wow!

nikol2178

Nádhera!! Byla to asi nejtlustší kniha jakou jsem kdy četla, ale přečetla jsem ji jedním dechem. Také jsem se u toho zasmála, opravdu tam byly i skvělé okamžiky k smíchu, ale také jsem si i pobrečela. Těším se na další díl. :)

natalie2171

Už ani nevím, kdy jsem do příběhu tak hluboce upadla. Je to snad tak krásným dějem, který má hlavu a patu? Nebo snad postavami, které jsou natolik odlišné, že jsem si každou zamilovala? Mnoho věcí, které jsou na této knížce tak krásné.

Pucik13

I třetí díl si drží svou kvalitu. Tempo příběhu mi vyhovovalo, jednotlivé příběhy postav do sebe zapadají - autorka to má skutečně promyšlené. Moc se těším, jak to dopadne... tak hurá na další díl☺

Percabethka

V každé dobré knize musí být nějaký vtipálek, který vždycky odlehčí i tu nejstresovější situaci, viď, Thorne? :D ❤
SPOILER
Jsem ráda, že se zase propojila dějová linka Kaie a Cinder :)

Hanjimka

Přečteno, nutně potřebuji další díl. Je to dobře napsaná série. Napětí posledních stránek mě zatím vždy nadchlo pro další díl.

Blaufik

Děj je opět úžasně promyšlený a všechno se nám krásně spojilo, nikde nic neskřípe a všechno šlape jak má. Je více než jasné, že na nás čeká opravdu dechberoucí zakončení jedné úžasné série do které se s radostí pustím, ba co více, po dočtení této pecky jsem měla pocit, že Winter potřebuji okamžitě !

Více v mé recenzi v záložkách.

andyval

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Sevřelo se jí srdce. ,,Kapitáne?‘‘
Zpozorněl. ,,No?‘‘
Zatahala za šifon na sukni. ,,Myslíte, že nás svedl dohromady osud?‘‘
Přimhouřil oči a po chvíli přemýšlení zavrtěl hlavou. ,,Ne. Jsem si vcelku jistý, že to byla Cinder. Proč?‘‘

Já jsem z toho nemohla :D. S každým dílem se do této série zamilovávám víc a fakt nevím co bude, až ji celou přečtu. A to píše člověk, který sci-fi ani fantasy nemá rád.

girdi

Milá hackerka, vtipný Thorne...příběh se dále pěkně rozvíjí. Čte se to úplně samo :-)

Njzy

Moje nejoblíbenější kniha! A ta scéna na konci Kaider ooooh :*

Klarsik3

Ani bych neřekla, že ma kniha tolik stran.. Čte se sama :) Člověk se snadno začte.. Prostě a jednoduše mě to zase bavilo :)

PeťkaW.

Tak tohle byla jízda! I bez přečteného posledního dílu si myslím, že můžu tuto sérii označit za jednu z nejlepších, které jsem četla. Výborný příběh, který vás strhne, sympatické postavy, které vám zkrátka přirostou k srdci, krásně čtivý styl psaní, originální pojetí příběhu... Opravdu není moc, co by mohl člověk vytknout. Krom poměrně snadné předvídatelnosti, ale k té se časem propracuje asi každý čtenář, jež má už něco načteno. Postava Cress sice působí zpočátku trochu... jak to jenom říct... zmateně a bláznivě, ale po pár stránkách zjistíte, že se vám vlastně právě kvůli tomu líbí. Trochu mě mrzí, odsunutí postavy Cinder na druhou kolej. Maličko se tak "zabrzdil" její vývoj, ale na druhou stranu je to pochopitelné, vzhledem k nárůstu počtu dalších hrdinů. Sečteno, podtrženo - jde o výbornou sérii, která vás chytne, i když sci-fi žánru, stejně jako já, neholdujete.