Cress

kniha od:

Cress obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 4.71225
Série

Měsíční kroniky / Mesačné kroniky 3.

Žánr
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

Cress, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (230)

Kniha Cress

Přidat komentář
elis1ě
09. dubna

Třetí díl byl stejně napínavý a zajímavý jako ty předchozí. Přibyly nové pohledy (jako v každé knize této série), takže byla zase o něco delší, ale děj se vůbec netáhl. Cress jsem si celkem oblíbila, i když předchozí hrdinky mi přišli zajímavější (byly o dost průbojnější). Škoda, na geniální hackerku jsem se těšila. I tak dávám plný počet, protože celý nápad je prostě úžasný. Hrozně se těším, až dokončím tuhle sérii a začnu číst Iko, protože tahle postava člověka naprosto uchvátí. Jsem zvědavá, jak to dopadne se Scarlet a jaká bude Winter.

masavole
06. dubna

Kniha se stejně jako předchozí dva díly četla sama. V knize se objevuje stále více postav a každá řeší vlastní problémy. K naší skupince se snaží připojit heckerka Cress, o které víme z předchozích dílů. V knizemi mi strašne vadila až přehnaná naivita Cress, i když chápu proč tomu tak je. Bylo mi líto, že jsme neviděli více Vlka a Scarlet, doufám že mi to další díl vynahradí.


katkaq
29. března

Opět výborný počin, ale kniha mě tak neohromila jako předchozí díl. Stále je to čtivé, nápady jsou skvělé a neokoukané. Popelka, červená karkulka, Locika...jsem zvědavá, kdo bude inspirací pro další postavu.

Karoli282
12. března

Další skvělé pokračování. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Jsem ráda, že se tak autorka rozepsala, protože tato série patří mezi mé nejoblíbenější. K předchozím párům se nám tady přidala Cress s Thornem. Jejich společné chvilky mě opravdu bavily. Autorka byla schopna všechny tyto tři páry příběhově propojit a mně nezbývá nic jiného, než se těšit na další díl.

Tess.96
10. března

Kniha splnila veškerá má očekávání. Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce ze všech. Nabízí skvělou romantickou linku, napětí, ale hlavně se tu pořád něco děje, což je na třetí díl obdivuhodné. Postava Cress, která je inspirovaná princeznou Rapunzel byla přesně taková jakou jsem si jí představovala. Jsem tímhle dílem naprosto okouzlená a hned bych si ho přečetla znovu.

Tamten
19. února

Originální zpracování tradičního námětů, pěkně propojený pohádkový námět se sci-fi a k tomu čtivě napsané. Malinko slabší než první, možná už to jen není takové překvápko jako Cinder.

Keyance
21. ledna

U Cress mě nejméně zaujala a lákala pohádka, kterou se autorka inspirovala, ale za to Cress jako postava mě bavila neskutečně, romantická linka v téhle knize je zatím nejlepší. Máme tu spoustu úhlů pohledu, ale každá postava má svůj prostor a všechno spěje k skvěle zvládnutému finále. Interakce postav jsou úžasné a každá postava si stále ponechává svoje osobité způsoby chování.
9/10

ElikaS
14. ledna

Cress odkazuje stejně jako ostatní knížky série na známou pohádku, tentokrát Lociku. I ve třetí knize děj bezprostředně navazuje na předchozí a začínáme tam, kde jsme skončili. K našim oblíbeným hrdinům se přidává hackerka Cress, kterou si můžeme pamatovat z prvního dílu.

Tentokrát už sledujeme několik dějových linek, které se vzájemně spojují a zase rozdělují. V tenhle moment už jsem rezignovala na svoje teorie a nechala se knížkou unášet. A neskutečně jsem si jí užívala. V knížce se pořád něco dělo ( a to je vzhledem k tomu, že má více než 600 stran, obdivuhodné), není zde žádná zbytečná vata, ale stále se posouváme dál a dál v příběhu. O tom svědčí i to, že jsem si pořád říkala, tak hned, jak se tohle vyřeší, tak knížku odložím a jdu spát. No a pořád ji ne a ne odložit, protože se vždycky vyskytlo něco dalšího, co mě přimělo pokračovat. Knížka mě neustále udržovala v napětí a překvapovala.

Cress jsem si stejně jako ostatní hrdiny oblíbila a do posádky skvěle zapadla. Hned se pouštím do posledního dílu.

1 ...