Cress

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202363/mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 4.71063

Měsíční kroniky 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Cress, 2014

Kniha Cress

andrejci

Tohle byl zatím nejlepší díl jaký jsem v této sérii četla. Začátek byl opravdu napínavý a to napětí se mě drželo po celou dobu. K naší skupince se zase někdo přidal. Líbí se mi propojení postav. Každá měla jinu minulost, ale částečně ji měli stejnou.

mia.com

Zase bezvadný díl. Samá akce, rychle to ubíhalo, často jsem byla napnutá a Cress s Thornem...no sladkost sama :) rychle se vrhám na poslední díl a těším se, jak vše dopadne.

laurentialey
31.12.2019

Cress je zatím nejlepším dílem Měsíčních kronik. Kniha byla plná akce a napětí, ale ani na romantiku se nezapomnělo. Nemohla jsem se odtrhnout.

DreamerX9
29.12.2019

Tak teď se to teprve rozjelo a to jsem si myslela, že napínavější už to být nemůže a hlášky Iko a Thorna mě dostávali do kolen. Jsem zvědavá na konec! :)

zuzana4291
26.12.2019

Opět uchvacující příběh, který se snad pomalu blíží do finále. Až na trochu moc překombinování postav z předchozích dílů, tak je opět kniha vemi dobrá. Čtivá, plná zvratů a dobrodružství.

Kacennnka
03.11.2019

Cress a Thorne jsou milááááčci! Cress byla o dost romantičtější než předchozí díly, ale vůbec mi to nevadilo. Spíš naopak. Každopádně pořád to byla dost jízda, přestože jsem neměla tolik času věnovat se čtení. Cress je naprosto úžasná postava a jsem dost ráda, že měl Thorne mnohem větší prostor... Nicméně jsem měla během čtení trochu déja vu, o čem jsem psala už v jednom updatu, a pořád jsem si ho nevysvětlila, protože zbytek knihy mi byl dost cizí. Tak... A teď je čas pustit se do Winter. Už teď vím, že mi bude líto, až celou tetralogii dočtu.

Viviana-Mori
13.10.2019

Tak tady konečně těch pět hvězd dám. Vlastně ani nevím, jak bych své hodnocení obhájila. Příběh dostal další rozměr a i přes celkem vydatný počet stránek jsem se nenudila a půlku knihy byla schopná přečíst za jeden den. Líbí se mi postavy, v knize je napětí, humor i určitá roztomilost. Už mám rozečtený poslední díl a jsem zvědavá, jak to celé vlastně dopadne.

Murasaki
13.10.2019

Od poloviny knihy mi trvalo delší dobu, než jsem se do ní zase začetla. Mezitím jsem přečetla jiné knihy. Ale když jsem se dostala přes ty nudnější části, najednou to čtení šlo tak rychle a BUM, konec knihy. Těším se jak celá tato série skončí.