Cress

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202363/mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 4.7732
Série:

Měsíční kroniky (3.)

Originální název:

Cress (2014)

Žánr:
Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (140)

Přidat komentář
Irsaf
včera

Opět povedené

wildXchos
13. ledna

Tenhle díl byl zatím nejlepší. Hodně se mi líbili Cress a Thorne, a taky to, že byla kniha delší než předchozí díly. Dál se mi líbí, že je Cinder schopná nemyslet pořád na Kaie. V jiných knihách jsou hlavní hrdinky zamilované tak moc, že se vlastně nemluví o ničem jiném, a to je na mě moc.

AgnessN.R.
07. ledna

Po dočtení knihy jsem s ní měla chuť skákat a samozřejmě si přát další díl.
Když jsem knihu četla, pořád jsem čekala až budou všichni spolu, ale vždycky se něco zvrtlo:) Na měsíčních kronikách mě i baví jemné milostné linky(konečně někde, žádný milostný trojúhelník!)
Takže za mě byla kniha výborná!

BarkaS
29.12.2017

Jako jízda na horské dráze. Trochu pomalejší rozjezd, ale jak se člověk na tom prvním kopci nahoru pomalu začíná nudit, přijde rychlý spád následovaný euforickou jízdou. Cress a Thorn se rázem stali mými favority. Cress je naivka, která celý život strávila ve "zlaté kleci", která nebyla až tak zlatá, ale překvapivě to funguje. Po seznámení s Winter nemůžu jinak než běžet na pokladnu a koupit žeton na další jízdu.

Francesca14
27.12.2017

Tenhle díl je ještě lepší, než ten předchozí. Za prvé je tlustší, za druhé napínavější a za třetí je tam Cress s Thornem jakožto jeden z nejlepších a nejroztomilejších shipů, co jsem kdy shipovala. Je tam spousta úžasných dialogů, slovních přestřelek a skvělých scén a taky je to čtivé a napínavé. Nemohla jsem dát knihu z ruky a bavila mě úplně stejně i při druhém čtení.

trynitrix
12.12.2017

Pokračování naprosto úžasné po celou dobu děje zápletka a napětí jak to vše dopadne :-D Cress a Thonovi fandím :-D musím hned na další díl Winter.

Jordyz
08.12.2017

Každý další díl série se mi líbí víc a víc. Připadá mi, že autorka každým dílem roste. Za mě paráda a těším se co přinese další část série!

Leanis
07.12.2017

Asi nejslabší z celé série, ale i přesto je to kniha, kterou si nestačí přečíst jednou. Z Thorna se nám vyloupl nakonec docela okouzlující a vtipný hrdina - ve Scarlet mi lezl krkem, tady byl skvělý! Jen s Cress jsem se nedokázala pořádně sžít. Celou dobu se chovala neuvěřitelně naivně, pořád kvůli něčemu brečela a celkově byla taková nesmyslná. Část knihy odehrávající se v poušti byla opravdu zdlouhavá, za to konečná momentka Cinder a Kaie byla opravdu skvělá! :)

Vevo
25.11.2017

Marissa Meyer mě přesvědčila o tom,že pokračování mohou být i lepší a lepší.Nikdy dřív se mi nestalo,že bych se s dalšími díly více nořila do děje a hltala stránku za stránkou.Nejlepší knižní série,která se mi dostala do rukou.
Příběh je velice rozmanitý,postavy charakteristické,děj má hloubku a není ani nouze o napětí,zábavné momenty,nebo krásný popis okolí.
Opravdu tleskám!

dom.ini
19.11.2017

Čím dál tím lepší!! Tenhle díl jsem zhltla v rekordním čase a vůbec se nedalo odtrhnout. Jistě je to pohádka a obzvlášť v jedné chvíli jsem si říkala, že je vývoj situace už trochu moc velká šťastná náhoda, ale na čtivosti a napínavosti to celému příběhu vůbec neubíralo. Už se nemůžu dočkat, až se dozvím, jak to celé dopadne.

Mozkovna
10.11.2017

Ještě jsem nečetla Winter, ale Cress je zatím nejlepší díl série. Knížka obsahuje všechno, co se mi líbí: lásku, přátelství, zajímavé zvraty, napětí, smutné pasáže i hodně humoru. Zatím se stále nějak nedokážu rozhodnout, jakou z dívek mám nejradši, ale asi Cinder. Taková prostá, skromná.
A Iko je boží. I když je to android, pořád je skvělá. Moc se mi líbilo, jak si Thorne na poušti udržoval chladnou hlavu.
Opravdu skvělá kniha, tak hurá na Winter!

Bettybook
23.10.2017

Jakože wow. Wow. Wow.

planet129
07.10.2017

O něco lepší než Scarlet, ale na Cinder to nemá. Je to opravdu skvělá kniha, co stoprocentně stojí za přečtení! (taky jste si v knize tak oblíbili Thorneho? ❤ :D )

martina1199
30.09.2017

Další báječný díl této vysoce návykové série :-)

MIA-chan
25.09.2017

Super pokračování Scarlet. Cress mi byla od začátku sympatická. Její dějová linka mě bavila nejvíc. Příběh byl překrásný, i když nějaká rozhodnutí se mi nelíbila. Konec byl smutný. Ukápla slzička.
Úžasně napsané. Už se těším na Winter.

lalikpepa
13.09.2017

Přečteno, ale ehm..nějak mě nebavila hlavní linka Cress. Pořád u mě vede linka Scarlet a Vlka a pak za nimi v závěsu Cinder. Čtení super, zvraty, napětí, závěr, všechno v pohodě, ale začíná to být neskutečně zdlouhavé...

nani_nka
31.08.2017

Tretí diel a znova inšpirácia ďalšou rozprávkou. Cress narozdiel od Cinder a Scarlet už nie je akčnou hrdinkou, naopak je skôr tichá a bojazlivá, avšak za tie roky, čo bola uväznená na satelite sa z nej stala tá najlepšia hackerka, čím veľmi pomôže skupinke našich hrdinov. Knihy vôbec nestrácajú na svojej kvalite, naopak sú stále lepšie a lepšie. A ešte niečo: THORNE ❤

kristynkal
25.08.2017

Kniha nebyla špatná, ale asi mě vadila romantická zápletka kolem Cress. Dalo se to trochu čekat a je pravda, že autorka tomu zase dala trochu jiný pohledu a popsala zase trochu jinou formu lásky. Celkově kniha hodně odhaluje a mě doslova uchvátila hned od začátku. Co se mi zase líbilo je popis děje z různých úhlů pohledu. To je za mě rozhodně super. Těšila jsem se na Cinder, Kaie i na popis od Scarlet.

elenai
23.08.2017

Přečtení mi trvalo trapně dlouho, bohužel nějak nebyl čas a taky přišla malá čtecí krize. Nějak jsem se nemohla prokousat přes tu pouštní část, která zabírala značnou část knihy. Ale následující události jsem zhltla na jeden zátah v autě, nedbaje na nevolnost. Bylo to skvělé, akční, strašné a srdcervoucí. Meyerová přitvrdila v krutosti a násilí a rozrůstající se družinu kolem Linh Cinder docela zocelila. Navíc získáváme díky doktoru Erlandovi nové informace o letumóze, která se stává čím dál nebezpečnější.

A co tedy dodat? Tradičně kniha končí velmi otevřeně, takže nemůžu udělat nic jiného než sáhnout po Winter, kde se konečně uzavřou osudy našich milých i nemilých hrdinů.

Adelin239
06.08.2017

Já tuhle sérii miluju! Začalo se to pěkně zamotávat a já už jen čekám, kdy se to zase pomale rozmotá. Děj je v téhle knize naprosto úžasný!
Musím přiznat, že u tohoto dílu jsem si taky trochu pobrečela. To prostě nešlo na konci zadržet. Bylo mi tak líto doktora Erlanda! Ale nemění to i tak nic na faktu, že kniha je i tak skvělá.
A teď honem na poslední díl! :D

Princezna22
02.08.2017

O můj bože,to je tak úžasná série.... Nechápu,jak jsem dokázala tak dlouho odolávat :D... postava Cress je úžasná roztomilá, u pár stan jsem si ji děsně oblíbila.. Thorn je také dokonalý i když jsem mu chtěla někdy prastit pořádně panvickou do..... příběh se nám pěkně zamotava a otázky začínají nabírat na odpovědi. Strašně se mi líbilo prostředí pouště. perfektní čtení i když je venku 40 stupni :D vedro jak,no aspoň jsem se do čtení pořádně vzila... Už jen počkat až mi dojde domu další díl a dodatkové knihy a můžu pokračovat v maratonu.. Sakra to je naprostá bomba ve čtení...

BetyN.
07.07.2017

Čtivé, napínavé, překvapivé!

ardeas
06.07.2017

Intuícia ma nesklamala, asi najslabšia, ale i tak obstojná. Veľmi preplátané, miestami dosť nesúmerné. Zavážila aj dĺžka, ktorá z môjho pohľadu dosť naťahovala dej, situácie, ktoré nikam neviedli a neposúvali dopredu. Nakoľko tento švih mi tu veľmi chýbal oproti predošlým dvom knihám, v konečnom hodnotení sa to odrazilo.

Bona137
30.06.2017

Líbila se mi knižka, libily se mi zvraty, které v příběhu nastály. Po dočtení jsem přímo dychtila po pokračováni!

+ Velmi se mi líbilo prostředí pouště, Sahara, a africká města.

Roselunda 1928
10.06.2017

Jediná věta: miluju Thorneho a Cress.

Ree
09.06.2017

Cinder i Scarlet se mi líbily, ale teprve u Cress jsem se do příběhu tak zahloubala, že jsem musela číst a číst a číst, abych zjistila, co se stalo dál. Nejspíš proto, žečím víc nových postav Meyer představí, tím lepší příběh je. Iko žeru od začátku, Thorneho jsem si oblíbila hned a Jacine taky vypadá jako fajn postava. Ve Winter snad dostane větší prostor, těším se. A když už je řeč o Winter... myslím, že její bláznovství celý příběh ještě osvěží!

Adelschutzova
07.06.2017

Může obsahovat spoilery!
Myslím,že Cress byla skvělá kniha,ale sama postava Cress taky.. byla milá,plachá a trošku naivní.jsem zvědavá,jak to dopadne se Scar.a to že Scarlet přišla o prst bylo taky překvápko.konec v podání Cinder a Kaie byl taky pěkný.ale stojím si za tím,že chci doktora Erlanda zpět :(
Jinak-šílenství Winter bylo...em..no ani nevím,mám strach,že se mi to nebude líbit,ale to by nebyla Mayerová,aby nepřekvapila.

EngliTer
05.05.2017

Prostě skvělá kniha, jako předchozí díly. Sice mi místy příběh přišel trošku zbytečně natahovaný, ale jinak mě kniha moc bavila.

IvankaM
26.04.2017

Tato série je čím dál tím lepší. Prostě jedno velké wow!

nikol2178
26.04.2017

Nádhera!! Byla to asi nejtlustší kniha jakou jsem kdy četla, ale přečetla jsem ji jedním dechem. Také jsem se u toho zasmála, opravdu tam byly i skvělé okamžiky k smíchu, ale také jsem si i pobrečela. Těším se na další díl. :)