Cress

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202363/mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 4.7819
Série:

Měsíční kroniky (3.)

Originální název:

Cress (2014)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (155)

Přidat komentář
AnickaGr
10. července

Skvělé pokračování příběhu s dalšími skvělými postavami, které si člověk nemůže nezamilovat. Vtipné pasáže střídají napínavé, takže knihu nemůžete odložit, dokud nezjistíte, jak to všechno dopadne.

zinon
02. července

Opět velmi povedené...jsem zvědavá na poslední díl :)

KateiBookLover
24. června

Třetí díl! Super pecka. Cress a kapitán Thorne jsou dokonalý!!! Úplně je miluju - jejich pasáže v knize byly asi nejlepší. Zatím nejlepší díl :)

ajla5
14. června

Cress! Je stejná jako já.

sassenkka
25. května

Už po třetí nadšená. Příběh graduje, v každé knížce je víc a víc akce. Každá hrdinka je jiná, ale všechny jsou sympaťačky. Během záchrany Společenství se najde místo i pro lásku, boje začínají být drsnější, krev místy teče proudem a já jsem napjatá, jak to celé skončí. Autorka má vážně neskutečnou fantazii, píše čtivě. Fantasy není úplně můj žánr, ale tuhle sérii jsem si zamilovala! :)

Audrina
19. května

Asi zatím nejlepší díl série. 600 stran uteče jako voda, hlavně díky tomu, že se postupně střídají příběhy všech dosavadních hrdinek. Nejvíc jsem milovala Cress a její poblázněnost, s kapitánem Thornem tvořili dokonalý pár.
Jsem hrozně zvědavá, jak se celý příběh uzavře.

betule3
13. května

Tak tahle série se oficiálně stala jednou z mých nejoblíbenějších. Třetí díl jsem i přes vyšší počet stránek přelouskala za den. Kniha je plná akce, napětí a nečekaných zvratů - prostě pecka. Rozhodně doporučuji všem, nebudete litovat. ;)

Mergirus
07. května

Lociku znám skrz pohádku Na vlásku a tohle její nové zpracování je naprosto bombastické. Jen škoda jejích vlasů. Každý díl série je delší a delší.

Kyta
16. dubna

Obsahuje spoilery!

Tak mám za sebou další skvělé pokračování Měsíčních kronik - Cress!
Poprvé v téhle sérii dávám 5*, protože mě autorka přesvědčila, že si je tenhle díl zaslouží. Vážně je díl od dílu lepší.
Marissa Meyer se s potenciálem Lociky vypořádala bravurně. Tato pohádka není tak známá jako Popelka nebo Karkulka, takže nevím, do jaké míry se autorka držela předlohy, jelikož jsem nemohla srovnávat s původní pohádkou (kromě začátku), jako u předchozích dílů. Vůbec mi to však nevadilo a čtení jsem si jak jinak než užívala.
Líbilo se mi, jak se dějové linie všech postav prolnuly hned na začátku, aby se zase rozpojily a později prolnuly znovu. Sledovaly jsme poté 3 hlavní dějové linie, což knize přidalo na dramatičnosti a zajímavosti. Každé z postav byl vyhraněný svůj prostor, takže jsme je mohli vidět i v trochu novém světle. Maličko mě mrzelo, že se příběhem Scarlet autorka nezabývala trochu víc, a že trochu přešel do pozadí. Nicméně myslím, že si jí naopak užijeme hodně v závěrečném díle. Prostředí Afriky se mi také líbilo a přišlo mi originální... Vlastně v Africe a i v Asii se děje jiných knih odehrávají pouze zřídka, takže originalita této série je rozhodně znát.

Cress jako novou hlavní postavu jsem si moc oblíbila. Na všechno se koukala pozitivně, v lidech se snažila vidět jen to nejlepší a měla svoje naivní sny a přání. Thorne se pro ni ukázal jako perfektní společník; společně představovali velmi podařený pár a ukázalo se, že by se bez sebe neobešli. Thorne v tomto díle ukázal svoji druhou (lepší) podobu a ukázal, že může být takovým hrdinou, jakého si Cress představuje, a já jsem si ho proto oblíbila ještě víc než v předchozím díle. Další postava, která se nedokáže obejít bez své drahé polovičky, byl Vlk. V tomto díle mu, stejně jako Scarlet, nebyl věnován takový prostor, ale ostatně o nich byla předchozí kniha. Vlkovo chování v tomto díle mě dost překvapilo, nečekala bych, že bude takhle slabý a zranitelný... Iko byla skvělá jako vždy, zvlášť když dostala nové tělo - vážně jsem si ji zamilovala, její výroky nikdy nezklamou. Do Kaie jsem se zbláznila podobně jako Iko; vážně ho obdivuju za jeho vnitřní sílu a povahu. Nebojí se přiznat své obavy a nehraje si na žádného nebojácného vůdce. A můj největší obdiv mu patří za to, jaké musel ve svém věku nést břímě. Jediné, co ho drželo nad vodou, byla naděje o nalezení princezny Selene, kterého se dočkal. Když došlo ke znovushledání jeho a Cinder, byla jsem tak ráda - tuhle dvojici jsem si v prvním díle neskutečně oblíbila a jsem vážně ráda za to, že autorka jejich cesty opět svedla dohromady.

Jako vždy oceňuji vyprávění z mnoha pohledů, nejen z hlavních postav, ale i z těch vedlejších a záporných. Rozhodně to přidalo na zajímavosti. Napětí, romantika a překvapivé zvraty v knize také nechyběly.

Takže když to shrnu, Cress je pro mě zatím nejlepší díl :) Nemůžu se dočkat na finále!

Lenka.Vílka
14. dubna

Cesty Cinder, Scarlet i Cress se střetnou hned na začátku. Proto se mi ulevilo, že se zase rozejdou a každá prožívá dobrodružství, aby se potkali znovu, aby i Cress měla svůj prostor. Proto je kniha zase o něco tlustší, ale to nevadí. Knihy autorky se čtou opravdu dobře. Jenom na začátku mě chvíli štvalo, jak stále rozebírá Thorna. Jako dlouho neviděla lidi a zrovna on pro ní byl něco jako celebrita, ale i tak. Proto bylo dobře, že Thorne skejsnul právě s Cress. Už minule mě dostal. Vtipnej rebel, kterej může dokázat, že je víc. Jednoznačné "ach" každé čtenářky a postupné vznikání téhle epic love story. Tuhle pohádku mi doma před spaním neříkali, takže příběh znám jenom ze seriálu Once upon a time, ale i tak se mi to četlo dobře.
Co se děje na s Kaiem mě vlastně moc nezajímalo. Jeho kapitoly jsem vždy prolétla pohledem (stejně jako ve Scarlet, protože se nechoval jako vůdce, ale jako posera), ale potom se to zlomilo a začalo být zajímavé. Když už jednou jseš císař, tak se podle toho chovej. Ještě jsi ani nezkusit všechno a už se vzdáváš.

("...jsem zpocený, neoholený a dva dny jsem si nečistil zuby. Tohle není vhodná chvíle na romantiku." To jsem se rozesmála. Většinou když je někdo i týden ve vězení a přijde jeho crush, tak dostane hudlana zuby nezuby, ale Thorne je jinej :D...)

Dobrá kniha, dobře sepsáno, ale příběh samotné Cress mě bavil zatím nejmíň (Scarlet, je holt Scarlet), ale celek s ostatními holkami byl dokonalý, takže jsem nevěděla, jak hodnotit. Čtyři málo, pět moc. Ale co, dám pět, tím nic nezkazim.
Kde mám Winter?!

PetePete
13. dubna

Tento díl se mi moc líbil, i když musím souhlasit s komentáře níže, že to hrdinům procházelo moc snadno. Ocenila jsem vyprávění z více pohledů.

Christianne.K
29. března

Sice dávám pět hvězd, ale z odstupem času se mi zdálo, že to hlavním hrdinům "až moc prochází" a to mi tošku vadilo

xSimaix
21. března

Tak toto byla tedy paráda. :)

Třetí díl Měsíčních Kronik byl opět nesmírně napínavý, důvtipný, romantický, překvapivý a mohla bych pokračovat dále.
Příběh se nesmírně rozvinul a příběh je napsán z mnoha pohledů všech hlavních postav, což skvěle oživuje příběh.
Stejně jako předchozí dva díly byla Cress nesmírně čtivá a když jsem si již našla čas na čtení, nemohla jsem se odtrhnout od stránek i přes únavu.
Cress jako hlavní hrdinka této části je jednoduše skvělá a člověk se do ní dokáže vžít ze všech postav nejspíš nejvíce. Je vtipná, mladá, nezkušená a některé její momenty vám jednoduše vykouzlí úsměv na tváři.
V této knize jsme některé postavy ztratili a dostali za ně náhradu. Na tyto nové postavy, které se příběhem jen mihly a hned zase zmizely jsem nesmírně zvědavá.
Stoupavá tendence série je pouze čistá pravda a už kvůli tomu se nemohu dočkat Winter, jež bude určitě speciální.

Doporučuji!

XenasChakram
03. března

Páni, to je jízda. Kniha mě bavila od začátku do konce. Čte se lehce a s radostí. Těším se na závěrečný díl!

MartinaF
29. ledna

Tak tohle byla jízda od začátku do konce! Napínavé, epické, romantické, drsné. Stejně skvěle napsané jako předchozí dva díly.

Irsaf
21. ledna

Opět povedené

wildXchos
13. ledna

Tenhle díl byl zatím nejlepší. Hodně se mi líbili Cress a Thorne, a taky to, že byla kniha delší než předchozí díly. Dál se mi líbí, že je Cinder schopná nemyslet pořád na Kaie. V jiných knihách jsou hlavní hrdinky zamilované tak moc, že se vlastně nemluví o ničem jiném, a to je na mě moc.

AgnessN.R.
07. ledna

Po dočtení knihy jsem s ní měla chuť skákat a samozřejmě si přát další díl.
Když jsem knihu četla, pořád jsem čekala až budou všichni spolu, ale vždycky se něco zvrtlo:) Na měsíčních kronikách mě i baví jemné milostné linky(konečně někde, žádný milostný trojúhelník!)
Takže za mě byla kniha výborná!

BarkaS
29.12.2017

Jako jízda na horské dráze. Trochu pomalejší rozjezd, ale jak se člověk na tom prvním kopci nahoru pomalu začíná nudit, přijde rychlý spád následovaný euforickou jízdou. Cress a Thorn se rázem stali mými favority. Cress je naivka, která celý život strávila ve "zlaté kleci", která nebyla až tak zlatá, ale překvapivě to funguje. Po seznámení s Winter nemůžu jinak než běžet na pokladnu a koupit žeton na další jízdu.

Francesca14
27.12.2017

Tenhle díl je ještě lepší, než ten předchozí. Za prvé je tlustší, za druhé napínavější a za třetí je tam Cress s Thornem jakožto jeden z nejlepších a nejroztomilejších shipů, co jsem kdy shipovala. Je tam spousta úžasných dialogů, slovních přestřelek a skvělých scén a taky je to čtivé a napínavé. Nemohla jsem dát knihu z ruky a bavila mě úplně stejně i při druhém čtení.

trynitrix
12.12.2017

Pokračování naprosto úžasné po celou dobu děje zápletka a napětí jak to vše dopadne :-D Cress a Thonovi fandím :-D musím hned na další díl Winter.

Jordyz
08.12.2017

Každý další díl série se mi líbí víc a víc. Připadá mi, že autorka každým dílem roste. Za mě paráda a těším se co přinese další část série!

Leanis
07.12.2017

Asi nejslabší z celé série, ale i přesto je to kniha, kterou si nestačí přečíst jednou. Z Thorna se nám vyloupl nakonec docela okouzlující a vtipný hrdina - ve Scarlet mi lezl krkem, tady byl skvělý! Jen s Cress jsem se nedokázala pořádně sžít. Celou dobu se chovala neuvěřitelně naivně, pořád kvůli něčemu brečela a celkově byla taková nesmyslná. Část knihy odehrávající se v poušti byla opravdu zdlouhavá, za to konečná momentka Cinder a Kaie byla opravdu skvělá! :)

Vevo
25.11.2017

Marissa Meyer mě přesvědčila o tom,že pokračování mohou být i lepší a lepší.Nikdy dřív se mi nestalo,že bych se s dalšími díly více nořila do děje a hltala stránku za stránkou.Nejlepší knižní série,která se mi dostala do rukou.
Příběh je velice rozmanitý,postavy charakteristické,děj má hloubku a není ani nouze o napětí,zábavné momenty,nebo krásný popis okolí.
Opravdu tleskám!

dom.ini
19.11.2017

Čím dál tím lepší!! Tenhle díl jsem zhltla v rekordním čase a vůbec se nedalo odtrhnout. Jistě je to pohádka a obzvlášť v jedné chvíli jsem si říkala, že je vývoj situace už trochu moc velká šťastná náhoda, ale na čtivosti a napínavosti to celému příběhu vůbec neubíralo. Už se nemůžu dočkat, až se dozvím, jak to celé dopadne.

Mozkovna
10.11.2017

Ještě jsem nečetla Winter, ale Cress je zatím nejlepší díl série. Knížka obsahuje všechno, co se mi líbí: lásku, přátelství, zajímavé zvraty, napětí, smutné pasáže i hodně humoru. Zatím se stále nějak nedokážu rozhodnout, jakou z dívek mám nejradši, ale asi Cinder. Taková prostá, skromná.
A Iko je boží. I když je to android, pořád je skvělá. Moc se mi líbilo, jak si Thorne na poušti udržoval chladnou hlavu.
Opravdu skvělá kniha, tak hurá na Winter!

Bettybook
23.10.2017

Jakože wow. Wow. Wow.

planet129
07.10.2017

O něco lepší než Scarlet, ale na Cinder to nemá. Je to opravdu skvělá kniha, co stoprocentně stojí za přečtení! (taky jste si v knize tak oblíbili Thorneho? ❤ :D )

martina1199
30.09.2017

Další báječný díl této vysoce návykové série :-)

MIA-chan
25.09.2017

Super pokračování Scarlet. Cress mi byla od začátku sympatická. Její dějová linka mě bavila nejvíc. Příběh byl překrásný, i když nějaká rozhodnutí se mi nelíbila. Konec byl smutný. Ukápla slzička.
Úžasně napsané. Už se těším na Winter.