Cress

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202363/mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 4.7865

Měsíční kroniky (3.)

Cress (2014)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Alexxxka

Naprostá pecka!!! Tahle série mě baví čím dál víc :-)

roman9276

Třetí pokračování a zase pecka. Cress alias Locika, špičková hackerka, trochu naivní holčička, co čeká na svýho prince a je uvězněná v satelitu. Díky tomu je to taková naivka, která zná život jen z obrazovek. Chvílema sem zase vůbec nedejchal, tolik zvratů jsem teda vůbec nečekal, a teď hurá na Winter.

Tofinka

Za mě zatím nejslabší díl série.
Cress mi z nějakého důvodu nebyla sympatická. Děj mi plynul strašně rychle, jako bych ho ani pořádně nevnímala...
Těším se na další díl Winter a doufám, že se dočkáme pořádné akce ;).

Canney

3,5*
Na čtení Cress jsem se těšila nejvíc, což je možná důvod proč jsem z tohoto dílu tak trochu zklamaná. Měla jsem přehnaná očekávání. Ve spoustě recenzích jsem totiž četla, že tento díl je jejich nejoblíbenější z celé série. No, já stále zůstávám u Scarlett a té v Cress bohužel moc nebylo.
Začátek jsem milovala, ale pak se to nějak zlomilo a už jsem se nemohla znovu pořádně začíst. Začala jsem se nudit a to i přesto že tam byla spousta akce a více méně se stále něco dělo. Konec ale opět stál za to!
Taky se tu poprvé objevila Winter, která mě docela navnadila na závěrečný díl této série. Ještě předtím ale chci přečíst Nejkrásněší.

Ajda300

Když jsem dočetla Cress, tak jsem si nemohla pomoct a musela jsem Cress z popisu porovnat z tou na obálce. Vždyť ty vlasy měla mít zacuchané.
Kromě obálky ale nemůžu nic vytknout.

Jostik_21

Ou, ou, ou. Chudák Thorne. Marissa je fakt třída, to jak dokáže psát více dějů na jednou do jedné knížky a přitom dávají smysl, to jak dokáže psát a když to vypadá, že bude vše OK, něco se najednou stane. Fakt super. Všechny postavy (Cinder, Kai, Jacin, Thorne, Cress, Vlk, Scarlet, Dr. Erland, Iko, Konn Torin a další - ale i postavy, co už umřeli v předchozích dílech: císaře Rikan, Pivoňka, Michelle) jsem si oblíbila, kromě LevAny. Ale i ta měla své kouzlo a jelikož, jsem už četla Nejkrásnější, nemůžu Levanu zas tak moc soudit, takže ji chvilkama nenávidím a chvilkama mi nevadí a chápu ji. Když tak přemýšlím tak ji ze 78% nenávidím.

Ticiana

Tak to melo izasnej spad. Chvili jsem si myslela jako ze uz budou okey a pak... puf a bylo to jinak. Pecka. Tahle serie mne fakt bavi.

MiraiYume

Autorka vytvořila fantastický svět, inspirace známými pohádkami v každém díle série je jen okrajová, výborně vyváženému příběhu to jen dodává na zajímavosti. Moc se mi líbí styl psaní Meyerová, je neskutečně dobrá vypravěčka, v jejích knihách nejsou téměř žádná hluchá místa. Cress je nabitá akcí, příběh graduje, ale stále se dozvídáme spoustu nového. V žádné kapitole nás nenechá vydechnout. Thorn je stále mou nejoblíbenější postavou. Cress je skvěle vykreslená, úplně jsem ji viděla před sebou a celkově mě ta zápletka s ní bavila. Levanu nesnáším čím dál víc a doufám, že ta svůj šťastný konec mít nebude! Je z ní záporák každým coulem. Musím zjistit, jak to dopadne! :-)

Belisima

Nejúžasnější díl z celé série, Cress v družici jako zakletá princezna ve věži? Perfektní, neskutečně zajímavé, vtipné, já jsem byla nadšená.

AnickaGr

Skvělé pokračování příběhu s dalšími skvělými postavami, které si člověk nemůže nezamilovat. Vtipné pasáže střídají napínavé, takže knihu nemůžete odložit, dokud nezjistíte, jak to všechno dopadne.

zinon

Opět velmi povedené...jsem zvědavá na poslední díl :)

KateiBookLover

Třetí díl! Super pecka. Cress a kapitán Thorne jsou dokonalý!!! Úplně je miluju - jejich pasáže v knize byly asi nejlepší. Zatím nejlepší díl :)

ajla5

Cress! Je stejná jako já.

sassenkka

Už po třetí nadšená. Příběh graduje, v každé knížce je víc a víc akce. Každá hrdinka je jiná, ale všechny jsou sympaťačky. Během záchrany Společenství se najde místo i pro lásku, boje začínají být drsnější, krev místy teče proudem a já jsem napjatá, jak to celé skončí. Autorka má vážně neskutečnou fantazii, píše čtivě. Fantasy není úplně můj žánr, ale tuhle sérii jsem si zamilovala! :)

Audrina

Asi zatím nejlepší díl série. 600 stran uteče jako voda, hlavně díky tomu, že se postupně střídají příběhy všech dosavadních hrdinek. Nejvíc jsem milovala Cress a její poblázněnost, s kapitánem Thornem tvořili dokonalý pár.
Jsem hrozně zvědavá, jak se celý příběh uzavře.

betule3

Tak tahle série se oficiálně stala jednou z mých nejoblíbenějších. Třetí díl jsem i přes vyšší počet stránek přelouskala za den. Kniha je plná akce, napětí a nečekaných zvratů - prostě pecka. Rozhodně doporučuji všem, nebudete litovat. ;)

Mergirus

Lociku znám skrz pohádku Na vlásku a tohle její nové zpracování je naprosto bombastické. Jen škoda jejích vlasů. Každý díl série je delší a delší.

Kyta

Obsahuje spoilery!

Tak mám za sebou další skvělé pokračování Měsíčních kronik - Cress!
Poprvé v téhle sérii dávám 5*, protože mě autorka přesvědčila, že si je tenhle díl zaslouží. Vážně je díl od dílu lepší.
Marissa Meyer se s potenciálem Lociky vypořádala bravurně. Tato pohádka není tak známá jako Popelka nebo Karkulka, takže nevím, do jaké míry se autorka držela předlohy, jelikož jsem nemohla srovnávat s původní pohádkou (kromě začátku), jako u předchozích dílů. Vůbec mi to však nevadilo a čtení jsem si jak jinak než užívala.
Líbilo se mi, jak se dějové linie všech postav prolnuly hned na začátku, aby se zase rozpojily a později prolnuly znovu. Sledovaly jsme poté 3 hlavní dějové linie, což knize přidalo na dramatičnosti a zajímavosti. Každé z postav byl vyhraněný svůj prostor, takže jsme je mohli vidět i v trochu novém světle. Maličko mě mrzelo, že se příběhem Scarlet autorka nezabývala trochu víc, a že trochu přešel do pozadí. Nicméně myslím, že si jí naopak užijeme hodně v závěrečném díle. Prostředí Afriky se mi také líbilo a přišlo mi originální... Vlastně v Africe a i v Asii se děje jiných knih odehrávají pouze zřídka, takže originalita této série je rozhodně znát.

Cress jako novou hlavní postavu jsem si moc oblíbila. Na všechno se koukala pozitivně, v lidech se snažila vidět jen to nejlepší a měla svoje naivní sny a přání. Thorne se pro ni ukázal jako perfektní společník; společně představovali velmi podařený pár a ukázalo se, že by se bez sebe neobešli. Thorne v tomto díle ukázal svoji druhou (lepší) podobu a ukázal, že může být takovým hrdinou, jakého si Cress představuje, a já jsem si ho proto oblíbila ještě víc než v předchozím díle. Další postava, která se nedokáže obejít bez své drahé polovičky, byl Vlk. V tomto díle mu, stejně jako Scarlet, nebyl věnován takový prostor, ale ostatně o nich byla předchozí kniha. Vlkovo chování v tomto díle mě dost překvapilo, nečekala bych, že bude takhle slabý a zranitelný... Iko byla skvělá jako vždy, zvlášť když dostala nové tělo - vážně jsem si ji zamilovala, její výroky nikdy nezklamou. Do Kaie jsem se zbláznila podobně jako Iko; vážně ho obdivuju za jeho vnitřní sílu a povahu. Nebojí se přiznat své obavy a nehraje si na žádného nebojácného vůdce. A můj největší obdiv mu patří za to, jaké musel ve svém věku nést břímě. Jediné, co ho drželo nad vodou, byla naděje o nalezení princezny Selene, kterého se dočkal. Když došlo ke znovushledání jeho a Cinder, byla jsem tak ráda - tuhle dvojici jsem si v prvním díle neskutečně oblíbila a jsem vážně ráda za to, že autorka jejich cesty opět svedla dohromady.

Jako vždy oceňuji vyprávění z mnoha pohledů, nejen z hlavních postav, ale i z těch vedlejších a záporných. Rozhodně to přidalo na zajímavosti. Napětí, romantika a překvapivé zvraty v knize také nechyběly.

Takže když to shrnu, Cress je pro mě zatím nejlepší díl :) Nemůžu se dočkat na finále!

Lenka.Vílka

Cesty Cinder, Scarlet i Cress se střetnou hned na začátku. Proto se mi ulevilo, že se zase rozejdou a každá prožívá dobrodružství, aby se potkali znovu, aby i Cress měla svůj prostor. Proto je kniha zase o něco tlustší, ale to nevadí. Knihy autorky se čtou opravdu dobře. Jenom na začátku mě chvíli štvalo, jak stále rozebírá Thorna. Jako dlouho neviděla lidi a zrovna on pro ní byl něco jako celebrita, ale i tak. Proto bylo dobře, že Thorne skejsnul právě s Cress. Už minule mě dostal. Vtipnej rebel, kterej může dokázat, že je víc. Jednoznačné "ach" každé čtenářky a postupné vznikání téhle epic love story. Tuhle pohádku mi doma před spaním neříkali, takže příběh znám jenom ze seriálu Once upon a time, ale i tak se mi to četlo dobře.
Co se děje na s Kaiem mě vlastně moc nezajímalo. Jeho kapitoly jsem vždy prolétla pohledem (stejně jako ve Scarlet, protože se nechoval jako vůdce, ale jako posera), ale potom se to zlomilo a začalo být zajímavé. Když už jednou jseš císař, tak se podle toho chovej. Ještě jsi ani nezkusit všechno a už se vzdáváš.

("...jsem zpocený, neoholený a dva dny jsem si nečistil zuby. Tohle není vhodná chvíle na romantiku." To jsem se rozesmála. Většinou když je někdo i týden ve vězení a přijde jeho crush, tak dostane hudlana zuby nezuby, ale Thorne je jinej :D...)

Dobrá kniha, dobře sepsáno, ale příběh samotné Cress mě bavil zatím nejmíň (Scarlet, je holt Scarlet), ale celek s ostatními holkami byl dokonalý, takže jsem nevěděla, jak hodnotit. Čtyři málo, pět moc. Ale co, dám pět, tím nic nezkazim.
Kde mám Winter?!

PetePete

Tento díl se mi moc líbil, i když musím souhlasit s komentáře níže, že to hrdinům procházelo moc snadno. Ocenila jsem vyprávění z více pohledů.

Christianne.K

Sice dávám pět hvězd, ale z odstupem času se mi zdálo, že to hlavním hrdinům "až moc prochází" a to mi tošku vadilo

xSimaix

Tak toto byla tedy paráda. :)

Třetí díl Měsíčních Kronik byl opět nesmírně napínavý, důvtipný, romantický, překvapivý a mohla bych pokračovat dále.
Příběh se nesmírně rozvinul a příběh je napsán z mnoha pohledů všech hlavních postav, což skvěle oživuje příběh.
Stejně jako předchozí dva díly byla Cress nesmírně čtivá a když jsem si již našla čas na čtení, nemohla jsem se odtrhnout od stránek i přes únavu.
Cress jako hlavní hrdinka této části je jednoduše skvělá a člověk se do ní dokáže vžít ze všech postav nejspíš nejvíce. Je vtipná, mladá, nezkušená a některé její momenty vám jednoduše vykouzlí úsměv na tváři.
V této knize jsme některé postavy ztratili a dostali za ně náhradu. Na tyto nové postavy, které se příběhem jen mihly a hned zase zmizely jsem nesmírně zvědavá.
Stoupavá tendence série je pouze čistá pravda a už kvůli tomu se nemohu dočkat Winter, jež bude určitě speciální.

Doporučuji!

XenasChakram

Páni, to je jízda. Kniha mě bavila od začátku do konce. Čte se lehce a s radostí. Těším se na závěrečný díl!

MartinaF

Tak tohle byla jízda od začátku do konce! Napínavé, epické, romantické, drsné. Stejně skvěle napsané jako předchozí dva díly.

Irsaf

Opět povedené

wildXchos

Tenhle díl byl zatím nejlepší. Hodně se mi líbili Cress a Thorne, a taky to, že byla kniha delší než předchozí díly. Dál se mi líbí, že je Cinder schopná nemyslet pořád na Kaie. V jiných knihách jsou hlavní hrdinky zamilované tak moc, že se vlastně nemluví o ničem jiném, a to je na mě moc.

AgnessN.R.

Po dočtení knihy jsem s ní měla chuť skákat a samozřejmě si přát další díl.
Když jsem knihu četla, pořád jsem čekala až budou všichni spolu, ale vždycky se něco zvrtlo:) Na měsíčních kronikách mě i baví jemné milostné linky(konečně někde, žádný milostný trojúhelník!)
Takže za mě byla kniha výborná!

BarkaS
29.12.2017

Jako jízda na horské dráze. Trochu pomalejší rozjezd, ale jak se člověk na tom prvním kopci nahoru pomalu začíná nudit, přijde rychlý spád následovaný euforickou jízdou. Cress a Thorn se rázem stali mými favority. Cress je naivka, která celý život strávila ve "zlaté kleci", která nebyla až tak zlatá, ale překvapivě to funguje. Po seznámení s Winter nemůžu jinak než běžet na pokladnu a koupit žeton na další jízdu.

Francesca14
27.12.2017

Tenhle díl je ještě lepší, než ten předchozí. Za prvé je tlustší, za druhé napínavější a za třetí je tam Cress s Thornem jakožto jeden z nejlepších a nejroztomilejších párů. V tomhle díle se děj ještě víc rozjíždí, je tam spousta zvratů, úžasných dialogů, slovních přestřelek a velmi dobře napsaných scén. Všechny hlavní postavy člověku přirostou k srdci (i když já osobně nemám ráda Cinder), stejně jako celý příběh. Nemohla jsem dát knihu z ruky a bavila mě úplně stejně i při re-readingu. Okamžitě jsem si celou sérii objednala a vrhla se na poslední díl, protože tahle série zkrátka stojí za přečtení. V ČR není zdaleka tak populární jako v USA a je to vlastně docela škoda.

trynitrix
12.12.2017

Pokračování naprosto úžasné po celou dobu děje zápletka a napětí jak to vše dopadne :-D Cress a Thonovi fandím :-D musím hned na další díl Winter.

Kniha v žebříčku

72. nejlépe hodnocená kniha