Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1488 274

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

IvcaK98
21.08.2014 5 z 5

Není nic lepšího, než když se autor díl od dílu zlepšuje. Smekám a zároveň doufám, že když už mám čekat nějaké 2 roky na nový díl, tak to bude sakra stát za to ! Tahle úžasně odvyprávěná, závislost způsobující, akční pohádka mě jednoduše dostala. Nezbývá než odpočítávat měsíce, týdny a nakonec i dny, dokud nevyjde Winter ;-(

Janičta
19.08.2014 4 z 5

Může obsahovat spoilery!

Tenhle díl se mi ze začátku zdál slabší. Hlavně díky tomu Cressinu putování s kapitánem a tím že se toho u Cinder taky moc nedělo. Ale pak se to rozjelo a příběh začal zase nabírat obrátky a spád na který jsem zvyklá z předešlých dílů. :-) Skončila jsem tak, že se opět těším na další díl, který je bohužel ještě daleko, ale hlavní představitelka už se trochu představila v tomto díle a já jsem ohromně zvědavá co bude dál

esussi
19.08.2014 4 z 5

Tahle série je opravdu pecka, a ani Cress nezklamala. A moje nejoblíbenější postava je rozhodně Iko.

Karoli282
13.08.2014 5 z 5

Jedna z nejlepší knižních sérií, které jsem četla.
Kniha se tak lehce čte, postavy jsou skvělé, no zkrátka dokonalá kniha.
Nevím, jak to vydržím do dalšího dílu. Vážně jsem úplně nadšená, až z toho poskakuji na židli :D.

KatnissLavender
04.08.2014 5 z 5

Snad ještě nikdy jsem nepřečetla 600 stran s takovou lehkostí a tak rychle. Kniha se čte sama, ostatně jako ty předešlé. Jsem nadšená ze směru, kterým se ubírá děj i postavy. Přiznávám, že děj je lehce předvídatelný, ale ani v nejmenším to knize neubírá na originalitě a jedinečnosti. Marissa měla úžasný nápad a dovedla ho k dokonalosti. Nemám co bych vytkla, ani jedno jediné slabé místo... Dokonce rapidně stoupá má, nově nalezená, obliba sci-fi žánru! Nemohu jinak než vřele doporučit a už se neskutečně těším na další díl... Winter! ;-)

Brambram
03.08.2014 4 z 5

Musím říct,že z dosavadní trilogie je tenhle díl nejlepší. Bavila jsem se, mělo to spád a hezky jsem si odpočinula. Už se těším na Winter.

BlueIvy
30.07.2014 5 z 5

Jediným negatívom tejto knihy (za čo ona chuderka samozrejme nemôže) je to, že jej pokračovanie vydajú až budúci rok... Ja už seriózne vážne chcem/potrebujem vedieť ako to všetko skončí!! A potom mi prirodzene bude ľúto, že už je po všetkom.. No nič, pravda pravdúca je, že dobrého veľa nebýva.
Pri čítaní knihy som sa občas našla spokojne sa pochechtávať popod fúz pri hláškach niektorých postáv (dobre, tak väčšiny postáv), či zamilovane sa usmievať nad pasážami s Thornom a Cress a vzápätí mi už tuhla krv v žilách z akcie, ktorá sa znenazdania rozpútala.
Ach, milujem Marissu, je to skvelá rozprávačka, pani SPISOVATEĽKA! Tak trochu mi tým ako to má v tejto sérii všetko premyslené, prepojené a prepletené, pripomína J. K. Rowlingovú.
A jej postavy si jednoducho musíte zamilovať! Po Scarlet, ktorá ma ako postava až tak nezaujala je Cress jeden strašne sympatický zlatúšik a z Thorna sa nám vykľul superchlap! Od knihy sa jednoducho nedá odtrhnúť kým ju neprelúskate celú a ja sa už vážne neviem dočkať Winter! Dokonca už mám aj abstinenčné príznaky!

hanjana
27.07.2014 5 z 5

U hvězd, třetí díl Měsíčních kronik je tedy vážně pořádná jízda.
I přesto, že je kniha delší, než její dvě předchůdkyně, není tu vůbec čas na nudu a dlouhé protahování. Je tu jak akce, tak romantika - hergot, ta mi ale dala - a spousta dalšího.
Už od začátku jsem si postavy v této sérii zamilovala a s každým dalším pokračováním nám jich pár přibývá. A přesto nemám co vytknout, protože každá z nich má něco do sebe, má co skrývat a má vždycky co říct.
Děj je prostě... jak to říct jednoduše, parádněfamózněvýborněskvělý. Rozhodně stojí za přečtení.

drbohlav
27.06.2014 5 z 5

série rozhodně neubírá na tempu s dalšími díly, i když u mě zatím vítězí Scarlet s Vlkem:) možná mě trochu mrzelo, že Cress a Thornemu bylo věnováno méně kapitol, než bych chtěla. Části s Kaiem mohly být kratší. Jinak jsme knihu opět schrupla:) Winter má být posledním dílem. Škoda. Blbosti se rozepisují na deset dílů a když se člověku něco líbí, tak to má jenom čtyři-(

Lorrainee
25.06.2014 5 z 5

Pořád jsem se musela vracet k části kde Thorne proběhne kolem pokoje dál s tou holí v ruce... kdo četl pochopí a kdo ne, jeho chyba.

bookshelf
13.06.2014 4 z 5

Je škoda, že pohádka o Rapunzel (Locika) není v Česku moc známá a já neměla příběh s čím porovnávat. Děj byl občas retardován jiným, méně zajímavým dějem. I přes to, že je to napsáno velmi čtivě, nemusíte o příběhu tolik přemýšlet. Kvůli tomu jsem se nedokázala sžít s většinou postav. Proto dávám 4 hvězdy.

Předpokládám, že během čekání na Winter asi zapustím kořeny.

Liška Emily
04.06.2014 5 z 5

Dokonalé! Cinder byla dobrá, Scarlet skvělá a Cress úžasná. S každým dílem je série lepší a lepší. Autorčin způsob vyprávění, postavy, humor i napětí, to všechno je prostě perfektní. Čekání na poslední díl bude nekonečné.

Monisek.B
25.05.2014 5 z 5

Další naprosto úžasná kniha, jejíž příběh mě opět tak vtáhl do děje, že jsem tu ohromnou bichli prostě nemohla odložit. Četla jsem snad v každém volném okamžiku. Miluju způsob, jakým nám autorka vše popisuje, její ukončení kapitol v napínavých scénách, zápletky, zádrhele... no prostě všechno. Čtvrtého dílu se snad nedočkám, ještě taková doba!!

Neferata
21.05.2014 5 z 5

Cress mě naprosto uchvátila. Cinder byla zajímavá, ale svou netradičností mě trochu překvapila. Scarlet byla v mých očích už zajímavější, i když už od konce Cinder jsem věděla, že i ve Scarlet musí být tak trochu pokračování první knihy. Překvapilo mě jak se oba příběhy v celé knize prolínají. Když jsem s velkou netrpělivostí dostala Cress do ruky začala jsem hned číst a neodložila jsem ji dokud jsem ji nedočetla. V této knize se opět prolínají životy všech hrdinů z předešlých knih a tím kniha získává na zajímavosti. S každou knihou je příběh poutavější. Kniha je plná nečekaných zvratů a i když jsou psané ve stylu určitých pohádek, nemůžu říct, že bych i jen tušila co se v příběhu bude dít dál. Za mě si tato kniha zaslouží maximální počet hvězdiček. Teď už nezbývá než čekat, kdy vyjde Winter.

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer