Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1492 1492

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

Vé-Vé
21.02.2015 3 z 5

Nemůžu se zbavit pocitu, že Cress je prostě napřesdržku :D

Líbí se mi, jak jsme se nakonec dočkali spojení všech pohádkových princezniček.

I tenhle díl se čte rychle (víc jak pár hodin mi to opět nezabralo) a celkem to utíká. Předvídatelné zvraty v ději s úsměvem odpouštím. Konečně YA, u které nemám pocity trapnosti :)

Knížkařka
14.02.2015 4 z 5

Kniha je jako obvykle skvělá! Je to jedna z nej séríi... Cress je vážně skvělá a vše tak prožívá! Spisovatelka jako obvykle nezklamala a píše dál úchvatně... Těším se na Winter(mimochodem v této knize je zmíněná a její pasáž mi přijde tajemná...- a nevím jestli se snese s Cinder když má být Cinder královna...? To se necháme překvapit;-)
Jediné co bych této knize vtiskla jako chybu je ten nečekaný odchod jednoho z hrdinů(vážně smutné a kdybych si neřekla, že je to jen kniha a nemám brečet, rozbrečela bych se!!!)
Kniha u které se smějete (Iko válí- je to vážně skvělá postava- ty její hlášky-:D)
brečíte, divíte se to je prostě - Cress a měsíční kroniky!
Láska a všechno co od good knihy očekáváme je v této knize!
A je zde i docela dobrá role pro Kaie;-)

Sabcens
11.02.2015 5 z 5

Cress obsahovala vše, co předchozí knihy: poutavý děj a nečekaný zvrat. Přečtení třetího dílu za to určitě stojí. Cress je velmi sympatická postava, i když trochu plachá. No a o Thornovi netřeba ani psát. Je to prostě borec! Sečteno a podtrženo, komu se líbily předchozí dva díly, bude z Cress nadšený.

Andy0892
24.01.2015 5 z 5

600 stran, nemohla jsem se odtrhnout a tak knížka zmizela z mých ruk stejně rychle jako se tam objevila. Postavy jsou skvělé, prostředí je senzační - dávám plusové body za nepřehnaný popis okolí, který by zahltil celý děj. Jen škoda, že musím čekat tak dlouho na pokračování.

Samira
21.01.2015 5 z 5

Co ještě napsat originálního k tak úchvatné knize. Jen to, že už jsem defitivně, naprosto a zcela pohlcena touto sérií, prakticky jsem ani nedýchala, jak jsem jim fandila, smála se s nimi a plakala. Úžasné, strhující, krásné - dokonalost sama - autorka má můj obdiv a teď jen vydržet do dalšího dílu, což bude vzhledem k odkladu nelidské! Doporučuji!!!

Schullerka
19.01.2015 5 z 5

Tak tenhle díl jednoznačně nejlepší ze série! :) Knížku jsem přečetla za 2 dny a to je u mě, u 600 stránek docela výkon. Po knize jsem sahala každou volnou chvíli a nikdy se u ní nenudila. :) Nedovedu si představit jak přežiji tu dobu než vyjde další díl!

Kniha je velmi čtivá, jako předchozí díly a Cress se stala asi mou nejoblíbenější postavou této série. :) Cinder je taky moc fajn, ze všech dívek má asi největší rozum, Scarlet absolutně nemusím a Cress je tak úžasně naivní, ale zároveň se mi moc líbí, jak jí každá věc uchvátí.

Nemůžu si pomoct, ale autorka měla úžasný nápad a velmi originálně ho zpracovala. :)

Kristýna.M.
13.01.2015 5 z 5

série Měsíční kroniky je oficiálně mojí další oblíbenou sérií!!! :)

Tina 243
26.12.2014 5 z 5

Prostě tahle série je skvělá. Příběh už je plný napětí. Neustále se rozvíjí a splétá dohromady....pořád se v knize něco děje a nutí číst dál až do konce. Nové postavy, nové dvojice a příběhy.....prostě to bylo znovu skvělé pokračování série, která stojí za to.

Laf
13.12.2014 5 z 5

Báječné pokračování. Pořád se něco děje, stále se rozvíjí příběh dál a dál, a díky tomu je velmi těžké se od této knihy a od jejích postav odtrhnout. Už se těším na pokračování :)

Mishak
07.12.2014 5 z 5

POZOR!!! MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!

Musím uznat, že autorce se vyplatilo vsadit na příběh zasazený a upravený do stylu pohádek.. Začalo to Popelkou, pokračovalo Červenou karkulkou a teď? Locika… =) Myslím, že opět skvělý tah a úžasný nápad =)
První, co mě zaujalo, bylo vyprávění z ještě více pohledů než bylo ve Scarlet ( Scarlet, Cinder, Cress, Thorne, Sybil, Kai, doktor Erland atd.).
Kai konečně začal vládnout – konečně se ujmul moci, kterou měl a začal jednat =) Super =) Na to jsem čekala =) Hodně jsem se bála, že nebude vědět, jak naložit s takovou mocí, která mu zůstala po otci. Nu, myslím, že to zvládá a snad i zvládne =)
Cress a Thorne? … Wau, moje nová oblíbená dvojice =) Cress je prostě tak … tak … jak to jenom říct … jako malý dítě =) V tom jak vidí svět, ve kterém je poprvé, jak se na něj dívá, jak je ze všeho nadšená, to je něco úžasnýho =) A Thorne? Ať už byl v minulosti jakýkoliv (ano, jeho krádeže peněz a předmětů a následné výmluvy byly geniální), nakonec myslel i na ostatní… Ať už sehnáním androidího těla pro Iko, nebo starostí o Cress, když ji unesli =) A dokonce myslel i na splnění slibu, který Cress dal =) Není tak špatný… možná je zločinec, ale ne nelidská stvůra =) A to jeho oslepnutí??? … =( No, bylo mi to strašně moc líto a pořád tak nějak doufám, že je jen dočasný… I když si myslím, že zrovna to Cress a Thorna tak moc sblížilo.
Iko je úžasnáááá =) Miluju její hlášky, vystupování, spontánnost, reakce =) Je skvělý, že má zase zpátky tělo =) Moc jsem si to přála =)
Moc mě mrzelo, že Scarlet moc v knize zmíněná nebyla – moc se děj kolem ní netočil, což mě dost mrzí… Pořád nevím, jak to s ní dopadne… =/
A zmínit na konci knihy něco málo o Winter????? =) Wauuu!!!! No, dost mě to překvapilo a vyvedlo z míry, ale nechci říkat co… =) Každému to dojde, až se v knize k tomu okamžiku dostane =)

Každou další knihu hltám s čím dál větším nadšením a očekáváním =) musím uznat, že mě Cress opravdu nezklamala =) Začala válka, kniha skončila a já vůbec nevím, co bude dál… Chci už další díl, prosíííííííííííííííííím…

Za mě rozhodně 5 hvězdiček… ;)

marketka40
01.12.2014 5 z 5

I když se mi do tohohle dílu nechtělo, opravdu mě dojal. Nádherná kniha

Bublushka
27.10.2014 5 z 5

Opět dokonalost.
Nemohla jsem se dočkat až začnu číst a opravdu do stálo za to. Knihu jsem od začátku do konce četla jedním dechem. A vůbec nevadilo velké množství stránek. Spíš naopak- věděla jsem tak, že s hrdiny budu dost dlouho- i tak jsem měla přečteno hrozně rychle. Cress mi přirostla k srdci stejně jako Scarlet a Cinder a objevila jsem tam chvíli i Winter, na kterou se tolik těším, protože je tak šiblá, až je skvělá. Cress se mi líbila i proto, že měla úplně reálné pocity dospívající dívky, připomínající mě. Taky mi tahle šibalo z jednoho modrookáče :). Proto mi přirostla k srdci- uvažovala často jako já. A pak se Cinder konečně sešla s Kayem a vše bylo tak napínavé a skvělé a já měla o všechny furt strach. Milé bylo jak se všichni(až na Scarlet) opět setkali. Kniha je opravdu skvěle psaná a psychologicky promyšlená. Všichni reagují logicky a vše je nějak propojeno s jejich minulostí a jejich reakce z ní vychází. Navíc parafráze na reálné pohádky se vážně dost povedla. Nenapadlo by mě, že někdo dokáže z obyčejné pohádky vytěžit něco tak skvělého a fungujícího, aniž by to působilo trapně a jako klišé. Autorka si s knihou opravdu skvěle poradila a tímhle dílem mě opět utvrdila v tom proč Měsíční kroniky miluju a řadím je do mé oblíbené četby. Jak já se těším na poslední díl- už aby to bylo.

keri.H
22.10.2014 5 z 5

Celá tahle série je opravdu úžasná a líbí se mi všechny postavy v knize. :) Nemůžu se dočkat až vyjde další díl.

katerinad
07.10.2014 5 z 5

Thorne se vyšvihl a stal se mou nejoblíbenější postavou v celé sérii, předčil i vlka, který se v této knize tak moc neprojevoval. A pak je tu Cress a Thorne můj nový oblíbený pár.
Konečně se zbavili Sybil, ta byla snad všude.
Jsem zvědavá na Winter a taky na Jacina, jak se ještě vybarví. Musím prostě počkat na poslední díl, jen doufám, že to rychle uběhne.

Nemesis Moriko
30.09.2014 4 z 5

Kniha mě v první části bavila míň než předchozí díly ale druhá část to rozhodně vyspravila :) Za mě 85%
Cress byla zajímavá postava, ale stejně mi pořád zůstává nejsympatičtější Cinder :)

lenča30
29.09.2014 5 z 5

Miluju tuto sérii a strašně se těším na Winter !!!

xxiixxi
19.09.2014 5 z 5

Skvělá kniha, podle mého názoru hodně originální. Líbí se mi jak je každý díl trochu jiný i zajímavá prostředí, v kterých se všechno odehrává. Navíc jsem si docela zamilovala kapitána Thorna, který mě v minulém díle spíš rozčiloval. Kapitoly, kde se objevovala Winter, mne hodně navnadily na další díl.

spencer
31.08.2014 5 z 5

Tenhle díl se mi moc líbil. Přišel mi nejnapínavější ze všech :)

ElisR1
25.08.2014 5 z 5

Opět naprosto skvělý díl. Tahle série je prostě úžasná. 600 stránek přečtených s naprostou lehkostí, nejde jinak než hltat stránku za stránkou, až jste na konci. Jediné, co bych vytkla je ta dlouhá doba, než bude další díl, který vypadá neméně zajímavě.

Melindaaaa
22.08.2014 5 z 5

U Cress nehrozí, že byste se začali nudit. Naopak. Já tuhle nejtlustší knihu série přečetla nejrychleji ze všech a je mi do pláče, že na Winter budu muset čekat minimálně třičtvrtě roku.
Kniha se mi vážně hrozně moc líbila. Originální sci-fi svět, skvělé postavy založené na pohádkových (ale mnohem epičtější) a famózní styl psaní dělá z téhle knihy jednu z nejlepších young adult počtení za poslední dobu.
5 hvězdiček. Všem doporučuji!!

Více v mojí recenzi (záložka recenze :))

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer