Winter

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/winter-KpX-291149.jpg 4.7920

Kniha Winter

Luigi1

Tak a je konec a nevím jestli to je dobře nebo né.Tak jsem se s osazenstvem těchto dílů nějak skamarádil.Podle mě zde bylo vše co má být.Zajímavé bylo jak něktří dokázali ovlivňovat mysl.Přebornice v tom byla královna Levana a pak někteří kteří o to daru nevěděli nebo ho hechtěli použít.I přesto jak Levana a její nosledi kteří tento dar používali
propukaly všude nepokoje.Uvidíme zda se kamarádům okolo Cinder,Winter porazit královnu Levanu.Doporučuji.Je zajímavé,že jsou zde u každé hlavy použity věty ze Sněhurky.

Lily-fairy

Důstojný závěr série, která mě bavila, když jsem chtěla něco pohádkového a oddechového. Stojím si ale za tím, že první díl prostě nasadil laťku moc vysoko a žádný další ho už nepřekonal.

dianaxn

Začnu s tím, že si před tímhle dílem musíte přečíst novelu o Levaně, kde jsou odhaleny nějaké důležité klíčové momenty a zvraty, bez kterých byste tady nějaké informace nepochopili.

Pokud jde o postavy, tak o Winter jsem si nejdřív myslela, že je šílená (což je vlastně pravda, i když má důvod), ale nakonec jsem si ji oblíbila a oceňuju, že je každá hrdinka jiná a originální.

Druhého hlavní protagonistu Jacina jsem v předchozím dílem moc nemusela, ale po tom, co tady dostal víc prostoru, jsem ho taky začala mít ráda, i když jsem předtím pochybovala, že se mi to podaří.

Co se týče děje, tak se mi zdál skvělý, stejně jako zvraty, které byly taky super a většinou nepředvídatelné.

Navíc tady byly linky ze všech pohledů jednotlivých postav, takže i ty, které jsem předtím neměla ráda, jsem si tady nakonec oblíbila, protože jinak to ani nešlo.

I když je fakt, že to nemuselo být tak dlouhý – tahle kniha má 800 stran, z toho 500 bylo o revoluci, což teda někdy působilo rozvlekle. Ale líbil se mi autorčin styl psaní, takže to až tak nevadilo, protože se to četlo dobře a rychle.

Abych to shrnula – je to fantastický konec skvělé série a doporučuju.

Ivka14

Tento díl byl BOMBA! Celkově tahle série byla skvělá. Sci-fi normálně nečtu, ale jsem ráda že jsem udělal výjimku. Postavy v tomhle díle i celé sérii byly skvělé a hrozně mi přirostly k srdci. Je těžké se loučit se Cinder, Kaiem, Cress, Scralet, Thronem, Winter, Jacinem nebo s drzou Iko.

určitě doporučuji přečíst. Myslím si, že nebudete litovat.

Fortuna7

Za mě to je nejslabší díl série. Některé části mi přišly hodně natahované, ale zase třeba pojetí celého reetelingu na Sněhurku mi přišlo velice originální a vtipné. Mně ale ani moc nesedla postava Winter, takže i proto mě to trochu míň bavilo a dávám jen 4⭐
Celkově jsem si sérii Měsíčních kronik velice oblíbila a hodně jsem se u ní nasmála. Mohu tedy jen doporučovat.

midone

Nedá se někde dát 10* z 5*? Na tuhle knihu to sedí. Definitivně je toto jedna ze sérií, nebo možná jediná série, kde nedokážu najít sebemenší závadu.

masavole

Dílem jsem se prokousávala docela dlouho, některé dějové linky mi přišly zbytečné a zdlouhavé. Jinak byla, ale knížka dobrá.

Peta1607

Závěrečný díl série, měla jsem velká očekávání, která se svým způsobem splnila, ale kniha dle mého názoru obsahuje hodně hluchých a zdlouhavých míst, bez kterých by se příběh úplně obešel a kniha by nějakou tu stránku zhubla :D samozřejmě je to velmi povedené zpracování pohádkové předlohy a konec je prostě takový jaký se od pohádky dá očekávat, ale na 5 hvězdiček to prostě není