Winter

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291149/winter-KpX-291149.jpg 4.8347

Měsíční kroniky (4.)

Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)

lalikpepa
včera

Poslední díl měsíčních kronik byl výzva hlavně díky velkému počtu stran! Snad více jich mělo už jen TO od Kinga a Terror (který jsem kvůli tomu nedočetla) :D
Nicméně, zklamána jsem nebyla! Občas jsem sice některé popisné pasáže přeskakovala, více mě zajímal děj než to, jaké jsou v paláci chodby apod, ale dojem to nijak nepokazilo. Winter a její příběh se mi líbil, ale celkově stále nejvíce tíhnu ke Scarlet a Vlkovi:) Hezky to do sebe všechno pozapadalo.
Už dlouho mě nějaká fantasy série takhle nechytla nebavila (naposledy Labyrint), takže za sebe - doporučuji;)

pink_ivy

Měsíční kroniky jako takové mě příliš za srdce nevzaly. Přišlo mi ale zajímavé, jak byly rozepsané a jak měla každá knížka defakto jinou hlavní hrdinku. Kvalita knih se postupně zvyšovala a ač se mi Cress docela dost líbila, tak poslední knížka, Winter, byla určitě nejlepší ze všech. Buď to bylo z faktu, že už jsem si zvykla na většinu postav, nebo jsem věděla co od knížky čekat. Ale byla jsem spokojená.

Zděsila jsem se délky, ale nakonec mi to uteklo strašně rychle. Konec určitě nepřekvapil, ale moje pohádkové srdce zaplesalo. 4*

elenai

Přibyla další princezna, takže se tloušťka knihy musela logicky navýšit, aby dostaly prostor již čtyři hlavní hrdinky. A musím uznat, že autorka jim věnovala veškerou svou pozornost a každé uštědřila notnou dávku utrpení. Stejně tak jejich mužským protějškům.

Ale to vyvrcholení... to vyvrcholení! Byla jsem napnutá jak struna, sakrovala jsem a v několika momentech jsem si říkala, že to prostě nemůže skončit pohádkově dobře.

*SPOILER*

Ale nakonec ano. :)

*KONEC SPOILERU*

Na konci mě jímala velká nostalgie. Cinder, Kai, Scarlet, Vlku, Cress, Thorne, Winter, Jacine (i když jsi celkem prevít) a Iko - budete mi chybět. Bylo moc hezké s vámi strávit tolik hodin času, které nikdy nebudu považovat za promarněné.

A ještě bych ráda zmínila Levanu - autorka vypustila v poslední knize několik zajímavých střípků, které mě nalákaly na to přečíst si v budoucnu Nejkrásnější. Záporačky mě prostě fascinují. :)

Adelin239

Jediná myšlenka: tuto sérii musí někdo zfilmovat! Myslím, že by to byl úžasný film nebo seriál :-)
Ale i tak kniha, ale hlavně celá tahle série, byla úžasná. Podle mě se mnou bude souhlasit většina čtenářů, kteří si tyto všechny knihy přečetly.
Nakonec si všechny postavy s úsilím vybojovali svůj krasný šťastný konec.

Terry.89

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem si četla téměř do půl páté ráno, jestli vůbec někdy. Takže...

nani_nka

Nemám rada zbytočné preťahovanie série, ale pri tejto by som bola najradšej keby ani neskončila. V poslednej knihe sa stretávame s príbehom Winter alias Snehulienky, ktorá bola síce vyšinutá, no aj tak jej príbeh krásne doplnil príbehy ostatných hrdinov. Tak ako aj celá séria bola úžasná, tak aj jej zakončenie bolo úplne na jednotku. Najviac sa mi páčilo zakončenie Cinder a Kaia - ukončenie príbehu o Popoluške, ale aj tak moje srdce si získal Thorne.

Chytuš

Krásné dokončení série, Winter báječně doplnila partu - polorobotická mechanička, co je ve skutečnosti měsíční princeznou; pozemšťanka s prořízlou pusou, která zásadně nosí mikinu s červenou kapucí a je zamilovaná do mutanta-vlka; nesmělá maličká šikovná hackerka, co osobně zná tak dvacet lidí; no a teď šílená bláznivka, dívka z ledu a sněhu, která vidí krvácet zdi paláce (v pořadí, v jakém jsme se seznámily :-) ). No není to nádhera? Tolik báječných krásných mladých slečen, stejný počet úžasných partnerů (tleskám - žádný milostný trojúhelník, jak mě často v žánru YA rozčiluje). Jasně, dalo by se tomu i něco málo vytknout, ale vzhledem k tomu, že jsem stále pod měsíčním kouzlem, žádná kritická vyjádření ze mě nedostanete :-)

kristynkal

Celou serii jsem doslova hltala- co den to kniha. Trochu mě mrzí, že jsem to tak uspěchala, ale nemohla jsem se odtrhnout. Nejvíce mě asi zklamala Winter. Kniha byla psaná čtivě, ale určité pasáže už byly nudné a začala jsem vynechávat řádky a čtení už mě tak nebralo. Četla jsem komentář, že kdyby autorka 200 stran ubrala nic by se nestalo a musím říct, že je to tak. Ve finále to bylo opravdu spíš natahované a dalo se trochu předpokládat jak co bude. Co dost oceňuju jako pozitivní, je autorčin popis romantických pasáží- dlouho s mi nestalo abych se u knížky červenala nebo měla motýlky v břiše :) Závěrem hodnotím rozhodně kladně a určitě si celou serii dám za pár let znova.

MaléZlo

Na závěr knižní série jsem se nesmírně těšila (musím podotknout, že jsem Winter začala číst po knize dvůr mlhy a hněvu a pak ve čtvrtině přestala, abych si přečetla the court of wings and ruins, což má možná za následek, můj názor na tuto knihu, jelikož jsem sérii dvoru posedlá). Každopádně musím říct, že jsem byla mírně zklamaná. Samotný závěr, asi nejspíš 1-2 poslední kapitoly to jakž takž zachránily (až na poslední větu). Ale kniha by klidně snesla o 200 stran méně. Celý střed knihy se mi nepříjemně táhl a přistihla jsem se, jak se nutím do čtení. Přišlo mi to zbytečně nudné a možná jsem byla i zklamaná z celého průběhu dobývání království zpět.
A co ten závěr s Kaiem? Takový otevřený konec? A samotná věta na konci? Čekala jsem něco více nápaditého. Namísto toho, aby Marissa ubrala uprostřed knihy a obohatila závěr, když už je to teda závěr celé série, udělala přesně vše naopak :(
Zkrátka a dobře, nejoblíbenější kniha celé série je pro mne Scarlet a hned po ní Cinder.
Jsem ráda, že to čtení mám za sebou a zároveň mě mrzí, že to takto skončilo :(

Bublushka

Moc příjemná četba. S celkovým zakončením měsíční série jsem spokojená. Ne však nadšená jak jsem byla u předchozích dílů. Nemyslím si ale že by to bylo tím, že by kniha byla hůř napsaná než předchozí díly- to ne, bylo to stále stejně skvělé a hrdinové sympatičtí- ale neužívala jsem si to tolik jako dřív. Je to možná tím, že od četby předchozích dílů jsem "vyrostla" a kniha je přece jen určena pro mladší čtenáře. I tak se ale dobře četla, protože autorka je skvělá a umí svými slovy dobře vystihnout pocity i atmosféru. Jen na můj vkus šlo hrdinům nějak moc vše podle plánu, vždy se v nejhorším ukázala někde záchrana nebo náhodou okolo běžel spojenec. A skončilo to tak sladce a dobře, až z toho bolí zuby. Ano, pokud to bereme jako pohádku, z nichž tato série vychází- nejde vlastně o chybu. Ale asi jsem už zkažená všemi těmi katastrofickými filmy a knihami :D . Proto vlastně tato série byla mezi vší tou krutostí taková jiskra naděje, že nemusí být vše tak špatné a to je myslím dobře a pro dospívající čtenáře o dost lepší než veškeré vyvražďovačky. Sérii vřele doporučuji všem milovníkům fantastiky a dospívajícím co mají rádi trochu drsnější četbu, ale stále doufají v dobro. Protože hlavně to tato série prosazovala a to se jí povedlo. Jsem ráda že jsem jí byla součástí a myslím že se k ní i někdy vrátím.

maca5449

Sice to nebylo tak šokující jako předchozí díly, ale rozhodně jde o skvělé zakončení. Vyvrcholení celé revoluce autorka zvládla na výbornou. Měla jsem trochu strach, aby nedošlo k tomu, že tři čtvrtiny budou jen plky a na posledních třech stranách dojde k rozhodující bitvě, kterou samozřejmě správňáci vyhrají bez vedlejších ztrát. To čekání 5 let od vydání Cinder se vyplatilo.

Princezna22

Kouzelné zakončeni série... Četlo se to samo a přečetla jsem to poměrně rychle,až v rekordním čase :D vzhledem ke tloušťce.. Dej a akce zde nechybí je tu i ta romantika. Pár scén mě málem rozbrecelo, obzvlášť ta jedna :(... Pěkně vybourena, sracovana fantasy s prvky pohádek. Já jsem spokojená. Doporučuji.

Etule

Konečně jsem si našla dostatek času, abych mohla celou sérii přečíst celou. Předchozí díly jsem už četla, ale byla radost přečíst si je znovu.
Musím říct, že Jacin a Winter byli prostě aaaaaaaach. :3 Přesto mým nej párem zůstal Vlk se Scarlet. *srdíčková očička* Několikrát jsem měla v očích slzy, ať už smíchu nebo smutku. Thorne a Jacin mě neskutečně bavili svými průpovídkami. :D
Bavila jsem se, bála jsem se o ně a občas jsem měla potřebu autorku proklínat. Rozhodně se jedná o zdařilý závěr naprosto dokonalé série. :) Ačkoliv mě mrzelo, že se s hrdiny musím rozloučit a jejich příběhy končí. Těším se na povídky. :)
Přesto kousíček scházel k tomu, aby kniha dostala plný počet bodů. Takže 4,5 *.

Shinstria

Upřímně, ocenila bych, kdyby v příběhu byl trochu takový ten oddychový čas. Ale v této knize jedna akce skončila a druhá zase hned začala. Takže jsem si nestihla "oddechnout". Ale díky tomu jsem taky nemohla přestat číst. Jinak si celou tuto sérii jednou přečtu určitě znovu.
--MINISPOILER---
Popelka - kyborg, která ztratí svou nohu? Boží! | Karkulka, která se zamiluje do muže s mutací vlka? Luxusní. | Locika, která je ajťák jak vyšitá a je uvězněná v satelitu? Hustý. | A Sněhurka, která ztrácí soudnost, kvůli své dobrotě? A zároveň má macechu terorizující Zemi i Měsíc? Ach.
--KONEC SPOILERU--
A k tomu ta jména! To je opravdu geniální.
Kterou milovnici fantasy a sci-fy dívčích románů, by kniha mohla nebavit? :D Autorka vymyslela opravdu něco úžasného. A jak se všechny ty příběhy spojily v jeden?Prostě nádhera.

ardeas

Ha :) už po prvých pár kapitolách bolo jasné, že ak! čakáte happyend ako bežne pri rozprávkach býva, tak tu! to bude BIG happyend so všetkým čo sa len dá a musím povedať, že autorka si zavarila radou postáv, ktoré fakticky idú v jednom kuse pospolu pomaly dopredu dejom, ale vykorčuľovala z toho dobre so štastným koncom na n-tú :)

U mňa jediným hlavným mínus je, že pri toľkých postavách a na mnohých miestach to nemá švih na aký som zvyknutá, no to sa aj dalo čakať.

Marry123

Tahle série je prostě skvělá :) Až mi je líto že už je konec, ale rozhodne na Cinder, Kaie, Iko, Scarlet, Vlka, Cress, Thorneho, Winter a Jacina budu s láskou vzpomínat. A možná i na Levanu i když to byla mrcha trochu líto mi ji taky bylo.

Bona137

Několikrát se mi stálo, že jsem odládala knížku při čtení, protože jsem se bála toho, co příjde dál... Napínavé čtení na jednom dechu. A sic koncovku bych já osobně trošku poupravila, byl to dobře strávený čtenářský čas. Rozhodně doporučuju!

Aivinka

Nádherná pohádková kniha. Winter jsem si zamilovala od začátku a kniha mi ubíhala jako voda. Těch 750 stránek za to stojí.

Hanjimka

Ano je to knížka pro mládež a to už chvíli nejsem, ale bavily mě všechny příběhy a tento poslední a napínavý byl super. Krásně rozvinuté osoby a jejich příběhy. Odpočinkové čtení třeba na dovolenou.

Kačí137

Pěkné zakončení série. Četlo se to celkem rychle a bavilo mě to. Je to prostě psané pro mladší ročníky, takže takové milé ;-). Oddychovka.

Ree

No... četlo se to rychle. Říkala jsem si, jak dlouho mi bude trvat Winter přečíst, ale nakonec mě vtáhla natolik, že jsem ji zhltla za dva dny. Winter byla prostě úžasná bláznivka a Jacin zase úžasně zamilovaný blázen, ale zdálo se mi, že nedostali ani v tak rozsáhlé knize tolik prostoru, kolik si zasloužili, ačkoli vím, že tohle byl příběh hlavně Cinder. Ale tak nějak mi přišla z postav nejméně zajímavá (teda až po Levaně). Winter s Jacinem (kterému mimochodem lezli všichni tak skvěle na nervy) nebo Thorne a Iko mi přišli rozhodně zajímavější. Každopádně to pro mě byl nejpovedenější díl série, i když se mi scény bitky občas zdály poněkud nudné, ale možná to bylo tím, jak moc jsem chtěla zjistit, jak to všechno dopadne. Jako by nebylo jasné, že dobro zvítězí, a přesto to nedopadlo úplně tak, jak jsem předpokládala. Asi jsem čekala větší uzavření příběhu.

Všechny čtyři díly si ode mě vysloužily pět hvězdiček, ale musím uznat, že i tak se díl od dílu příběh zlepšoval a zlepšoval. Možná to bylo všemi těmi postavami, které jsem si oblíbila (zvlášť ta krátká vsuvka rozhovoru Thorneho a Kaie ve Winter se mi hodně líbila).

Roselunda 1928

SPOILERY!
Asi by to byl nejvydařenější díl, jenže mi přišlo (opravdu), že to mají hlavní hrdinové chvílemi až moc jednoduché. Winter levou zadní přesvědčí vlčí bojovníky, aby se k nim přidali, Cinder bez potíží poštve lid proti královně...
Přiznám se, nejvíc mě zajímaly vztahy mezi postavami. Byla jsem uchvácena postupně se vyvíjejícím vztahem mezi Jacinem a Winter, neskutečně jsem si užívala Thorneho s Cress, a z opačné strany jsem obdivovala Kaie, že se k té babici dokázal chovat docela s klidem.
Celou knihu jsem zhltla za pár dní a určitě si s radostí přečtu příběh o Levaně :)

Hanusk

Neuvěřitelná představivost autorky, celá série Měsíční kroniky byla do detailů propracovaná...krása.

lignano.007

Doporucuji ....skvela kniha :-)

vysokaa

Hodně dobrá knížka je velice poutavá a čtivá, já jsem jí měla přečtenou během týdne a jedním dechem, byla naprosto nejlepší z celých měsíčních kronik!:-)

lenča30

Skvělá kniha,ráda se odreaguju u pohádky.

Anasa

Odpočinula jsem si, vrátila se zase do ...nácti a vyčerpala jsem na čas svou potřebu romantiky a dobrodružství. Takže fajn.

Pucik13

Poslední díl měsíčních kronik si udržel svou úroveň - opět se to příjemně četlo. Jen překladatel si mohl trochu víc pohrát se synonymy - na moje gusto tam všechny postavy často vrčely. Děj každopádně promyšlený, vše do sebe zapadlo. Moc pěkné, ještě ve mne ta náctiletá dušička, kterou to potěší, je☺

IvankaM

Perfektní ukončení série! Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na novely. Doporučuji každému k přečtení!

Francesca14

Prvni dil jsem precetla loni a bavil me, ale po pokracovani jsem az tak neprahla... ke "Scarlet" jsem se dostala az ted v breznu, kdyz se konecne objevila u nas v knihovne, a po docteni hned bezela pro "Cress" a obe si spolu s "Winter" objednala. A ani tech jejich 800 stranek mi nestacilo. Sice me obcas trochu nudilo planovani strategie, nebo cekani, kdy se nic nedelo, ale jinak to bylo napinave a zabavne, dobre dialogy, skvele postavy, ktere jsem si zamilovala (hlavne totalne zboznuju Thorneho a shipuju Cresswell) a celou serii zkratka vrele doporucuji ❤