Winter

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/winter-KpX-291149.jpg 4.7870

Měsíční kroniky 4.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Winter, 2015

Kniha Winter

Enny06
předevčírem

Krásné zakončení série. Občas se mi příběh zdál zdlouhavý, ale i tak to bylo skvělé.

lucakuca

Ooooooooo krásně uzavřené!! Tentokráte Sněhurka se pouští do boje po boku Popelky, Lociky a Karkulky. Promyšlené, akční, romantické. Jedná z nejlepších sci-fi sérii pro YA. Všechny 4 díly jsou úchvatné a udržet si laťku kvality hodně vysoko u všech dílů? To se povede málo komu.

Murasaki

Je to tady. Po dvou letech jsem konečně přečetla i závěrečný díl Měsíčních kronik. Seznámili jsme se s Winter. Princeznou, která se rozhodla nepoužívat svůj měsíční dar na úkor své psychiky. Hodně jsem si Winter oblíbila. Také jsme se konečně dostali do velké finální bitvy. místy mi kniha přišla už taková dlouhá, ale konec stál za to. Příběh skončil nejlépe jak jen mohl. Nádherná série, která mi bude moc chybět. Ale nepochybuji, že se k ni ještě někdy vrátím.

ElikaS

I čtvrtý díl odkazuje na pohádku, tentokrát se jedná o Sněhurku. Ve čtvrtém díle se dostáváme do Artemidy na Měsící, kde se Cinder s ostatními členy posádky připravuje na revoluci proti královně Levaně. S posledními díly série to bývá většinou takové komplikované. Každý fanoušek si představuje nějaký závěr a autor pokud chce fanoušky uspokojit se mu musí přiblížit, ale zároveň ho překvapit, aby to zase nebylo moc čitetelné. A myslím, že to se Meyer povedlo. Celý díl jsem si neskutečně užila. Bylo to napínavé, nepředvídatelné, ale konec mě uspokojil. Hrozně se mi líbilo, že hlavním hrdinům skoro nic nevycházelo podle představ, ale všechny zvraty byly promyšlené a dotažené a měly smysl. Celou sérii jsem si zamilovala. Řadím ji mezi nejlepší fantazy série, které jsem četla a rozhodně se k nim zase ráda vrátím.

Elina_Berg

Mám moc ráda tuhle sérii, sice Cress a Winter byly úplné bichle ale i to mně neodradilo k dočtení téhle úžasné série.
Moje nejoblíbenější je stále Scarlet. Nevím proč, ale asi jsem se v ní nejvíce viděla a také, protože Vlk mi byl z hlavních hrdinů největší sympaťák.
Po dočtení Winter jsem byla smutná, že tahle série už končí.
Ale určitě si tuhle sérii znovu přečtu!

Ailee
31.12.2020

Dobré zakončení série. Možná moc dlouhé, takže napětí trochu opadlo, ale i tak velmi dobré a takové uvěřitelné zakončení. Rozhodně jsem nečetla naspoledy.

vandalindakova
29.12.2020

Závěrečný díl Měsíčních kronik byl opět skvělý. Navázala bych stejně jako u předchozích dílů, protože styl psaní je tu prakticky pořád stejný.
Budu se opakovat, ale co se mi tu líbilo byla čtivost, to jak děj odsýpal a byl nabitý akcí. Dále opět kopa vtipných hlášek a ironie. Znovu se zde spoustu věcí zamotávalo i rozmotávalo. Co oceňuji je to, že se tu spousta věcí nedařilo. Nebylo to prostě, přišla holka a zachránila svět. Na cestě se ji objevilo spousta klacků. V tomto díle jsme mohli o dost více poznat princeznu Winter a Jacina. Ten mi tedy přišel občas protivný, protože byl starostlivý až moc.
Občas mi kniha bohužel přišla už příliš dlouhá a měla jsem pocit, že se to trochu vleče. Což je škoda.
A co mě naopak trochu zklamalo, byl useknutý a rozkouskovaný konec.

Celkově je celá série moc skvělá, bavila mě a jsem ráda, že jsem si ji konečně celou přečetla. Je to opravdu povedená sci-fi, která v sobě ukrývá několik retellingů

Čtecímaniak
11.11.2020

Doporučuji sérii!

roboti kyborgové kouzla láska princezny

Marissa Meyer
americká, 1984