Winter

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291149/winter-KpX-291149.jpg 4.7613

Měsíční kroniky (4.)

Winter (2015)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Kniha Winter

blonďatá.luc

Skvělé finále!!! Byla jsem napjatá, šokovaná, zděšená, nadšená, poblázněná, naštvaná, rozněžněná …. a mnoho dalších pocitů ve mě tahle kniha (potažmo celá série) vyvolala. Ani trochu se s ní nechci loučit, byť mi Winter byla ze všech postav asi nejméně sympatická. Tuhle sérii prostě musíte mít - vězte, že si ji zamilujete stejně jako já.

laura

Vážně se mi bude moc, moc stýskat po všech, kteří mě touhle sérií provázeli. Ať už to byla Cinder nebo Kai, kapitán Thorne nebo Cress, Scarlet či Vlk, Iko, a v neposlední řadě i Winter a Jacin... A samozřejmě spousta, spousta dalších, protože postavy se všemi příběhy prolínají, doplňují, mizí nám z obzoru a zase se tam vracejí, zjišťujeme, že i nedůležitá vedlejší postava, které nevěnujeme příliš pozornosti, se může stát postavou stěžejní než se stihneme vzpamatovat - a my si ji zamilujeme jako všechny ostatní... Ne pro všechny tahle jízda dobře skončí, ne všichni se dočkají toho šťastného konce, ne všem se splní jejich sny. Ale všichni bez rozdílu za ty sny a šťastné konce bojují. Nikdo se nevzdává a všem v srdcích bije naděje. Naděje na to, že věci se změní, jen když jim trošku pomůžeme.. No, trošku.. .:) Zkrátka, budou mi vážně chybět. Bylo to krásné, romanticky jiskřivé, napínavé a dech beroucí, nabité spoustu adrenalinových zážitků, strachu, chvil, kdy se přistihnete při tom, že zadržujete dech a po řádcích jezdíte očima tak rychle, že význam slov téměř nestíháte vnímat... Myslím, že se k nim za čas zase vrátím - už pro ten pocit něčeho neskutečně vzácného, který mi tahle série dala...

Bookgirl

Tak tohle bylo doopravdy dobré. Tato série je s každým dílem lepší a toto byla jedna z nejčtivějších, nejnapínavějších a nejakčnějších knih které jsem kdy četla. S klidem mohu říct, že jsem se ani chvíli nenudila a nemohla jsem se odlepit. Jen málokdy se stane, že by mi opravdu k srdci přirostly všechny postavy a že bych tak nesnášela hlavní záporáky jako tady. Opravdu mě neustále fascinuje nádherný styl psaní a celková propracovanost světa i jednotlivých postav. Celá závěrečná akce a bitva byla opravdu dechberoucí a i realistická. Rozhodně nemám ten useknutý pocit, který mám často na konci série. Není co vytknout.

Kamik77

Uf, to byla ale jízda ....strašně dlouhá,až moc. ;)

simi28
30.12.2018

Tak tohle byla jízda. Měsíční kroniky se opravdu každým dílem zlepšují, takže pokud srovnáme Winter se Cinder, nemůžeme přehlédnout výrazný posun autorky.
V tomto díle jsem se neskutečně ráda setkala jak s novými, tak i se známými postavami z předešlých dílů. Styl psaní je božský a slovy nepopsatelný děj zrovna tak. Tuto knihu jsem sice četla velmi dlouho, ale na druhou stranu mně to vůbec nevadilo. Paradoxně jsem byla smutná, že tato úžasná a propracovaná série již skončila. Každému doporučuji.

denniys
27.12.2018

jedním slovem nádhera..krásné zakončení tohoto pohádkového příběhu..nic nechybí, nic nepřebývá, dokonale vyvážená kniha..jedna z mála sérií, u které by mi nevadilo, kdyby byla delší..

Tucaka
25.12.2018

Za mě naprosto skvělá série, kterou určitě nečtu naposledy. Ač bych možná strhla hvězdičku za zbytečně dlouhé plánování příprav na svrhnutí Levany, konec mě uchlácholil.
Co k postavám... Cress mě šla maličko na nervy svoji přecitlivělostí, Thorneho hlášky by měly vyjít v nějakém speciálním vydání. Cinder byla skvělá, ale očekávala bych jinačí konec. Ke Scarlet s vlkem není co dodat a Jacin s Winter? Zvláštní, opravdu zvláštní konec. Příběh o Winter mě příliš nenadchl.

roso.mak
25.12.2018

Úroveň dále klesá. Bez skrupulí jsem přeskakovala kapitoly, plány na vítězství jsou naivnější a naivnější. To se naštěstí nakonec srovná. Nic samozřejmě nesmí jít hladce, vše se musí zamotat, stránky kynou a kynou.

A já si po přečtení říkám. To sakra za celou dobu nikoho nenapadlo dát té královně něco do vína?

AliceTief
20.12.2018

Naprosto mě tato série dostala. Nemůžu si pomoct, ale určitě jsem tuto sérii nečetla naposledy =D Za mě nejlepší postava kapitán Thorne, prostě neměl chybu a ty jeho hlášky =D

Horselen
05.12.2018

Nedokážu pochopit proč jsem celou sérii tak dlouho odkládala. Je to jedna z nejlepších a nejpropracovanějších YA co jsem četla.
Winter a Jacina jsem si neskutečně zamilovala, přestože neměli tolik prostoru jako celý plán na svržení Levany.
Kniha byla velice dlouhá, ale naprosto skvělá a já ji můžu jen doporučit. Hrozně se mi líbilo propojení starých pohádek, zasazených do moderního fantastického světa.
Jediné, co se změnilo, bylo to, že mi v tomto díle lezla trochu na nervy Cress.

mekkejla
16.11.2018

Skvělé zakončení opravdu povedené série. Přesto, že už mi dávno není náct, tak jsem si ji užila a odpočinula si. Občas mi trochu vadilo naivní chování některých postav (že Cress), ale vše bylo vyváženo neskutečnými kulisami Měsíce a propleteností s klasickými pohádkami. To se autorce povedlo dokonale a i přes rozsáhlost knih dávalo vše smysl a zapadalo to.

Peetullka
11.11.2018

Měsíční kroniky jsem si zamilovala a upřímně dočíst Winter těch posledních 100 stran jsem odkládala asi týden, abych se s tímto příběhem nemusela loučit. Autorce se série velmi povedla a s klidným srdcem ráda doporučím. Nejvíce se mi teda líbili scénky s Cress a s kapitánem Thornem , protože tyhle dva jsem si opravdu zamilovala.

Zabka27
28.10.2018

Pro začátek musím říct, že jsem se naprosto zamilovala do té dvojsmyslnosti pohádkových hrdinek. Autorka je vsadila do úžasného světa budoucnosti a pro mě se tak tato série stala jedna z nejoblíbenějších! Sice mi Winter byla ze všech čtyř hrdinek nejméně sympatická,ale příběh mě natolik uchvátil, že ani tloušťka posledního dílu mi nevadila. Opravdu povedená série!

MartinaF
19.10.2018

Po třech týdnech konečně dočteno. Ta tloušťka mě neskutečně štvala, ale příběh vše plně vyvážil. Je to majestátní ukončení celé série. Napínavé od začátku až do úplného závěru. Těžko se mi bude s hlavními hrdiny loučit, ale vždycky si na ně ráda vzpomenu.

KateiBookLover
06.10.2018

Jednoduše nejlepší série na světě!!!! Užila jsem si každý řádek a každé slovo. Úžasné zakončení série. Miluju úplně všechny postavy a totálně jsem se zamilovala do kapitána Thorna. Obecně jsem scény s Cress a Thornem měla asi nejradši (hlavně tu jednu). Bylo to naprosto super a bude se mi stýskat, protože i když si to přečtu znovu, už nikdy to nebude takové jako poprvé. DOPORUČUJU!!!!!!!!!!!!!!!

Alexxxka
11.09.2018

Tleskám... Velké grand finále, které mělo šťávu. Neskutečně jsem si užila celou sérii a vřele doporučuji. Měsíční kroniky si prostě zamilujete.... :-)

roman9276
06.09.2018

Poslední díl měsíčních kronik. Winter alis Sněhurka, bláznivá princezna, co má v tý její pěkný hlavičce docela guláš. Poslední díl mi dal teda zabrat, je to celkem tlusťoch, ale prostě mega. Ty vole, milión dalších zvratů, Levana mě ze všech dílů tady štvala úplně nejvíc, čůza jedna. Celá série je totální nářez!

sassenkka
04.09.2018

Tohle byla jízda! Celá séria byla jedna velká jízda! Hrozně jsem si Měsíční kroniky užila, překvapily mě, šokovaly, zamilovala jsem si je.
Jedna kniha lepší než druhá. Každá postava byla propracovaná tak, že jsem je před sebou viděla. A to ne jen ty hlavní, ale vážně všechny. Autorčinu fanzatii bych chtěla mít. Skvěle vymyšlené příběhy. Byla tam válka, láska, nenávist, smrt, boj o život, byla tam Země, Měsíc, vesmír... prostě všechno. Bylo to super, famózní a kdyby šlo dát víc než pět hvězd, ráda je dám! :)

Lie
27.08.2018

Pěkné zakončení série. Ze všech postav jsem měla nejradši Cress a Thorneho, ale Winter s Jacinem jsou hned za nimi. Poslední bohužel zůstávají Scarlett a Vlk, asi proto, že ten klasický model “bad boy, co má za sebou trauma” + “holka, která ho vyléčí svou láskou” prostě nemám ráda.

Linda007
23.08.2018

Celá série je povedená. Princezna Winter je super nová postava. Důstojné zakončení série.

Ticiana
12.08.2018

Neuveritelne, a napinave. Cela serie a vyvoj postav a rozpletani vseho jak se udalo. Libi se mi, jak to autorka napsala. DOPORUCUJU.

MiraiYume
11.08.2018

Pravdou je, že Winter je úžasné vyústění úžasné série, ale trochu zdlouhavé. Některé části mi přišly už moc natahované, ovšem když jsem knihu konečně dočetla a krátce se nad ní zamyslela (ano, i to se mi občas stává), musím uznat, že všechno dávalo perfektní smysl a ta zdlouhavost a opakování stejných situací (rozdělení, spojení, rozdělení, spojení...) byly v konečném důsledku důležité pro vývoj celého příběhu. Asi by nebylo úplně správné, kdyby Cinder nakráčela na Měsíc, luskla kybordskou rukou a svrhla Levanu. Vždyť Cinder/Seline a její přátelé byli hrstkou proti armádě, museli se obětovat a projít drsnou cestu, aby na konci bylo opravdu zasloužené vítězství. Postava Winter mi ale přišla celkem zbytečná, jasně, ve vztahu k záchraně Scarlet a chování Jacina byla její úloha důležitá, ale když louskáte celou sérii najednou, začne vás brzy štvát. Tedy mě ano. Thorne jako vždy super! A moc se mi i líbila proměna Cinder. Myslím ta duševní. Na začátku série byla taková ušlápnutá, nejistá, na konci odhodlaná postavit se za něco, čeho byla nedobrovolnou součástí a čemu se musela naučit věřit a dělat tvrdá a rychlá rozhodnutí.
Podtrženo, sečteno: série Měsíční kroniky je neotřelá, svým způsobem originální, zábavná, napínavá, poutavá. Je napsaná velmi dobře, i po stylistické stránce. Jsem moc ráda, že jsem na ni natrefila. Stojí za to si ji přečíst.

kaca3606
11.08.2018

podle mně byl tenhle díl nejhorší. strašně zdlouhavý, pořád se opakovaly stejně sceny,věty...a chyby v textu.. předchozí díly se mi líbily

Ajda300
09.08.2018

Nejlepší z celé série.

Siiisiii
09.08.2018

Kniha super, jen konec mohl být kratší. Celou sérii mohu s klidným srdcem doporučit.

Jostik_21
08.08.2018

Kniha jako celá série je super, ale to tu píše každý. Takže já napíšu jen jedno: Ten KONEC.....To to nemohla více rozepsat, kdy se stane to.......?........ a přijme jeho nabídku?? Fakt, ohledně konce mám moc otázek a tak doufám, že se vše v knize Hvězdy nad hlavou vysvětlí, jinak asi umřu, nebo napíšu mega dlouhý dopis autorce :).

Kaytria
27.07.2018

Fenomenální finále fenomenální série. Tohle byla moje krevní skupina, která se mi vlila do žil a byla jako moje vlastní. Každá postava je osobitě popsaná, vybarvená a každá mě baví jinak. Příběh sice klasicky YA, ale to propojení 4 klasických pohádek je perfektní (a úryvky z originálních pohádek? Ah! geniální!) Četlo se to skvěle a já to doporučím, kudy půjdu =)

Belisima
26.07.2018

Další povedené dílo, možná nejpovedenější, zakončení celé série bylo perfektní. Autorka je výborná, jak všechny pohádky spojila a mistrně zpracovala do finále.

mišule5
22.07.2018

Tato série byla naprosto PERFEKTNÍ! Ještě bych přidala i dalších 300 stránek navíc nebo další speciální vydání kde by byl popsaný budoucí život všech hlavních postav .... ale to už bych asi chtěla moc :D
Doporučuji k přečtení, určitě vás tato série nebude nudit :)))

Kyta
17.07.2018

Obsahuje spoilery!!

"Cinder", "Scarlet" a "Cress" mě opravdu bavily, "Winter" je však bezesporu nejlepším dílem celé série!
Kniha mě neskutečně bavila - bylo tam spousta zajímavých zvratů a všechny čtyři pohádkové příběhy se krásně spojily. Mám však pocit, že Winter, ačkoli by tato kniha měla být hlavně o ní, nedostala tolik prostoru jako ostatní postavy, přišla mi taková zazděná. Ale samozřejmě chápu, že je to finální díl a na prvním místě se stavěla bitva Cinder s Levanou jakožto boj dobra proti zlu. Přesto to byla trochu škoda...

Winter a Jacin jakožto dvě nové hlavní postavy se skvěle hodili do té naší staré známé party. Princezna byla trochu bláznivá, ale to k ní prostě patřilo a důležité je, jaké měla srdce. Jacin byl takový pravý strážce - chtěl Winter chránit a přál jí to nejlepší. Oba dva byli moc sympatičtí a mrzí mě, že pro ně nebylo v knize více prostoru. Dost mě překvapil Kinney, jenž se přidal na jejich stranu - bylo to příjemné překvapení, když dostali dalšího spojence.
Ohledně samotného finále - to nezklamalo a podle mě mu nic nechybělo. Ta dlouho očekávaná bitva se odehrála, vyřešily se všechny politické záležitosti a konečně mohl nastat ten pravý happyending. Tato série má prostě pohádkový námět a jako pohádka také musí skončit. Představovala jsem si trochu jiný konec, ale nakonec jsem ráda, jak to se všemi dopadlo. Ačkoliv musím přiznat, že je mi neskutečně líto to, co autorka provedla s Vlkem - myslím, že to nebylo nutné. Je samozřejmě hezké, že jeho vzhled nijak nijak neovlivnil Scarletiny city k němu, ale myslím, že si zasloužil lepší osud. Líbí se mi však, že takto Marissa Meyer poukázala na to, že není tolik důležité, jak člověk vypadá, ale to, jaký je uvnitř.

Cesty všech postav se různě spojovaly a zase rozdělovaly, jen aby to vše dopadlo šťastně. Nechyběly zvraty, akce, humor ani romantika. Kniha se četla velmi svižně a vůbec mi její délka nevadila; popravdě jsem si ani neuvědomovala, jak rychle strany utíkají.

Cinder jakožto mechanička z Východního společenství, která netušila, kdo doopravdy je, Scarlet jako dívka z Francie milující svou farmu, Cress, která žila většinu života v družici a princezna Winter, jež se rozhodla i za vysokou cenu nepoužívat svůj dar - tyto čtyři dívky vytvořily úžasnou partu a díky nim jsem si Měsíční kroniky zamilovala.

Je mi líto, že je už konec. Cinder, Kai, Scarlet, Vlk, Cress, Thorne, Winter, Jacin i Iko mi budou neskutečně chybět... Nicméně, sérii jsem si moc užila a autorce děkuji za tento skvělý zážitek! A teď se už těším na přečtení druhé doplňkové knihy... :)