Winter

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/big_winter-KpX-291149.jpg 4.71038

Kniha Winter

Vlci.Sestra

(+ SPOILER) Asi není nejlepší začít tímhle.... Já mám takovou radost, že to ta manipulační zmyje (Levana) projela na plné čáře, ale Jacin měl nejspíš pravdu, když říkal, že je nemocná.
Mojí nejoblíbenější postavou se stala Cinder, protože je prostě taková správná a nebojí si ušpinit ruce. (Prostě mechanička. Co na to říct?) Kupodivu jsem si hodně oblíbila Kaie, i když dlouhou dobu vedl Vlk, ale to bude nejspíš tím, jak se jeho postava postupně rozvíjela. Na druhou stranu Winter a Jacin neměli tak velký prostor...
Děj je napínavý a čtivý, proto všem doporučuji! A hlavně si z celého srdce přeji, aby všechny postavy byly už navěky šťastné.

Reniee

Krásná série, moc mě bavila.

MarkétaI.

Ach jo.. je tu konec a mně je to celkem líto. Sérii Měsíční Kroniky jsem si doslova zamilovala. Knihám jsem se vyhýbala docela dlouho, protože sci-fi není něco co bych četla. Ale toto? Určitě se ke knihám vrátím a to opakovaně. Vlastně už teď se těším až si příběh přečtu znova :-)

Nelajza

Moc jsem si poslední díl této série užila. Asi za mě pořád vyhrává druhý díl, mám ráda Vlka i Scarlet, ale to ukončení bylo moc fajn. Člověk měl pocit, že se tam pořád něco děje. Asi jediná věc co mi vadila byl konec bitvy, na mě moc uspěchané.

ElessaRiverbow

Dokonalé zakončení série. Kniha se četla dobře a těch více než 700 stran mi rychle uteklo. Winter mi byla sympatická a u popichování mezi ní a Scarlet se mi vždy objevil úsměv na tváři. Ostatní postavy jsem si zamilovala více, pokud to ještě vůbec jde. Levana jako záporák byla taky skvělá, líbilo se mi u ní, že k tomu, co dělala, měla důvod, a nemůžu se dočkat až si přečtu knihu o ní. Konec byl napínavý a někdy jsem si i nebyla jistá, jak to dopadne a co všechno se ještě zvrtne. Určitě si dám v budoucnu rereading, protože do téhle série jsem se zamilovala.

mina_harker

Dobré zakončení série, jen bych možná uvítala delší rozepsání toho, jak to s postavami dopadlo. Četla jsem Scarlet, Cress a Winter, k Cinder už se vracet nebudu, protože hodně událostí z děje této knihy bylo popsáno v následujících knihách. Dobrá young adult fantasy.

Fallenyard

Zazvonil konec a Měsíčních kronik je konec :'(
Skvělé zakončení série, příběhy se dočkaly svého rozuzlení, u některých tedy celkem otevřeného konce, ale čtenář by asi měl dostat i trochu prostoru pro fantazii :D Za mě jedna z nejlepších knižních sérií!

Pollbooks

Než se pustím do samotné recenze tak nemůžu uvěřit že to skončilo Příběh byl perfektní a já se do toho tak zažrala že teď budu hledat dlouho smysl života

Teď k samotné knize Winter, další postava, která mi byla hrozně sympatická. Winter je taková správná bláznivka, ale přitom to všechno vlastně myslí dobře a je ke všem laskavá. Zvlášť ke svému strážci

Komunikace mezi Scarlet a Winter mě bavila ze všeho nejvíc, to popichování a narážky, které sice někdy byly moc ale Winter si z toho nic nedělala což je strašně super.

Příběh se nám blížil ke konci, konfrontace mezi našimi hrdiny a královnou Levanou byla nevyhnutelná a měli jsme se dozvědět budoucnost postav.
Jako ta samotná "bitva" byla fakt hodně zvláštní, ale autorka nás napínala do samotného konce (fakt díky).
Nakonec to ale skončilo přesně tak jak jsem si přála a dokonce mě to moc moc dojalo.