Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1128 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

AnetK
26.12.2016 5 z 5

Bylo nebylo vydalo se nové převyprávění klasické popelky. Popelky s umělou nohou žijící v dystopické budoucnosti. A já si pomyslela, že se někdo zbláznil. Dnes už jsem o hodně moudřejší a můžu se jen klanět fantasii této autorky. Winter je brilantní zakončení celé série a konečně přináší to na, co jsme všichni čekali - šťastný konec. A že se vyplatilo si počkat. Stále si pamatuju, jaká byla Cinder v prvním díle. Z dívky, která své odlišnosti skrývala, se stala mladá žena, co se nadále nebojí chodit se vztyčenou hlavou. Samozřejmě všechny postavy dospěly, Kai, Cress, Thorne, Scarlet, Vlk, Winter a Jacin. A ještě několik dalších. Jen bych si přála na konci pár kapitol navíc, i když všichni měli svůj prostor, ráda bych si trochu víc užila ten šťastný konec. Nějaký ten pátek zpáty jsem četla o grafické novele o Iko, což by bylo naprosto fantastické. Tak doufejme. :)

kara
13.12.2016 5 z 5

Až na ten konec nádhera!

Jass
11.12.2016 5 z 5

Asi má svůj důvod, proč je hodnocení této knihy tak jednotvárné... Byla to totiž vážně jízda, dobrá, občas jsem se trochu ztrácela v tom, proč zrovna takhle, ale na tyhle myšlenky nemáte v průběhu knihy moc času. Musím říct, že nejradši mám asi pořád Thorneho a Cress, i když jsem vážně měla chuť je něčím oba pořádně praštit. Ale Winter byla vážně skvělá, asi je to tím, že já si vážně potrpím na bláznivé postavy, takže Winter pro mě byla naprosto bezchybná. Popravdě nevím moc to říct, moje nároky na tuhle knihu byly opravdu vysoké a ona je všechny naplnila... To čekání vážně stálo za to!

Veeria
05.12.2016 5 z 5

Navždy v mém ♥.

Anne Leyyd
04.12.2016 5 z 5

Ach, konec jedné z nejlepších sérií... co k tomu dodat? Sladkohořké pocity ve mě převládají a plně souhlasím s komentářem Turiel11.

Celá kniha byla naprosto skvělá - plná akce, napětí, zvratů, šílených zákrutů na ještě šílenějších křižovatkách celé Měsíční revoluce. Marissa Meyer si s dějem pohrála jako pravá MISTRYNĚ svého spisovatelského řemesla. Byl tam i tolik potřebný humor (opět díky, Thorne :-) ), romantika (mohlo jí být více) - protože co si budeme nalhávat SPOILER - pokud se autorka rozhodne během celé knihy všechny dvojice neustále rozdělovat a zase dávat dohromady, tak to prostě jde pooomaaaluuu... KONEC SPOILERU.

Doufala jsem, že mě nezklame zcela nic, ale zklamalo - moc mě mrzelo (jak už tady čtenářky zmiňují) to, co se stalo Vlkovi - pro hvězdy! - to to všechno musel odnést jenom ON? Vážně to bylo nutné??? A vážně bylo nutné, aby si toho "vyžral" tolik?

Co dalšího mě mrzlo, tak zakončení dějové linky mezi Winter a Jacinem - na začátku to vypadalo tak slibně! Ale ten konec... To nebyl konec, jaký si ti dva zasloužili. V celé sérii dostali jednoznačně nejméně prostoru! Prostě jsem měla pocit, jakoby Winter skončila minimálně o 5 kapitol dříve než měla. A teď můžu jen doufat, že to spraví Hvězdy nad hlavou.

Cením si toho, že Marissa každému věnovala ke konci určitou část / kapitolu - což je rozhodně víc, než dnes může člověk čekat v jakékoliv jiné young adult nebo fantasy literatuře, ale i tak to podle mě bylo málo... Anebo jsem prostě takový závislák, že by mi bylo málo všechno :D

Každopádně celkové hodnocení je rozhodně na víc jak 5 hvězd, už kvůli té propracovanosti, čtivosti, originalitě a všem těm báječným postavám, které se mnou už budou navždy, a ke kterým se tak ráda budu vracet. Nicméně v MÝCH PŘEDSTAVÁCH to s Vlkem dopadne trochu... ehm víc jinak, protože toto si prostě nezasloužil a Scarlet taky ne...

A připojuji se k těm všem dalším čtenářům na goodreads, kteří s očima plnýma slz opakují jako mantru "Ještě Hvězdy nad hlavou... Ještě Hvězdy nad hlavou... na ty si počkám a pak mi bude líp." :-)

Turiel11
29.11.2016 5 z 5

Na tuto knihu jsem čekala tááááák dlouho...asi jako všichni, kteří si zamilovali Měsíční kroniky, ale stálo to za to. Během jejího čtení jsem začala trpět samomluvou - to když jsem chodila po bytě, zoufale svírala knihu v ruce a neuroticky opakovala, "To snad není možné?! To se nemůže dít??? CO se to děje??"( nutno dodat, že k uvolnění napětí, které se ve mě střádalo během hltání stránek, to absolutně nestačilo). Kniha byla napětí plná, stejně jako zvratů...až jsem získávala místy dojem, že "mi" to autorka dělá naschvál a snaží se mi způsobit srdeční zástavu :-D, nechyběla ani něžná romantika a vtipné hlášky. Jedním slovem nádhera! Celou sérii vřele doporučuji všem, úplně všem. :-) Teď se těším na Hvězdy nad hlavou.
!!!SPOILER!!!
Dumala jsem nad tím, proč jsem z konce taková jakási smutná, "Vždyť přeci všechno dopadlo dobře?". Díky ženám, které psaly příspěvky přede mnou jsem si to uvědomila. Vlk. To si ale VÁŽNĚ nezasloužil...A asi to bude znít naivně, ale tak nějak jsem doufala v "řůžovější" konec. Že mi někdo jasně řekne: "Jo! Neboj. Všichni se mají rádi a zůstanou spolu až do konce života." Jako ono to tam na tom konci je, ale asi jsem to potřebovala víc opsat. :-D Po všech těch peripetiích prostě najednou byli všichni zpět "v životě"..., jenže ono to tak v tom životě nejspíš opravdu je... :-)

Andy0892
28.11.2016 5 z 5

Vůbec nevím co k tomu říct, možná by jen stačilo hodnocená pěti hvězdiček...
Stejně jako pisatelka v komentáři pode mnou - vlk byl má oblíbená postava TOHLE si NEzasloužil ! :-) , ale budiž. Pokaždé, když jsem si myslela, že už přijde konec a začne to být klasická nuda, všechno se zvrtlo a "naši hrdinové" museli čelit nové výzvě. :-)
Tato série se vážně povedla.

Tenebien
27.11.2016 5 z 5

Winter byla tak trochu magor. To ale vůbec nevadilo, protože skvěle doplnila partu. :-) Knížka byla velká jízda a skvělé zakončení série.
Jen teda asi paní Meyerové neodpustím Wolfa. To si jako mohla odpustit. Zrovna můj oblíbený hrdina, jako. :-) Ale všechno dobře dopadlo, to je důležité!
Teď už čtu "Hvězdy nad hlavou" a epilog k Winter byl úžasný. (čteno v originále)

kklepkaa
24.11.2016 5 z 5

Mé putování společně s Cinder začalo přesně v lednu 2014. První díl mě tolik nezaujal, ale s přibývajícími díly se mi tahle série víc zakusovala pod kůži. A já už teď vím, že mi všichni budou chybět... nezdolná Cinder s Kaiem, rázná Scarlet s Vlkem, plachá Cress s Thornem a okouzlující -trochu magor- Winter s Jacinem a nakonec i ztřeštěná Iko.

Závěr série byl opravdu velkolepý. Odehrává se téměř celý na Měsíci a člověk má možnost vidět plnou zrůdnost mocichtivé královny Levany. Hltala jsem stránku za stránku a vyloženě si přála, aby tu mrchu už konečně někdo zabil. Autorka krásně uzavřela všechny rozehrané příběhy a já jen litovala, že tam nejsou ještě nějaké stránky navíc.

adelaska
24.11.2016 5 z 5

Myslím, že teď nebudu schopná číst něco jiného.
Nemůžu uvěřit, že už to skončilo. Téměř dva roky čekání na poslední díl a pak jej dostanu do ruky a během chvíle to vše skončí. A stálo to za to.
Jsem neskutečně šťastná, že jsem si to mohla přečíst a zažít takové dobrodružství s Cinder, Kaitem, Scarlet, Vlkem, Cress, Thornem, Winter a Jacinem! Byli jste úžasní! Miluji tuto partičku hrdinů.
A nebylo to naposled...

Marsik
21.11.2016 5 z 5

škoda, že je konec. Chtělo by to nevím něco...och vypadá to že se k této sérii brzy vrátím znovu.
Jinak takhle nějak si představuji konec knihy... ne urychlený závěr jen na pár kapitol. Nejlepší :)

Lenny33
20.11.2016 5 z 5

Tuto sérii opravdu zbožňuji a Winter byl snad nejlepší díl ze všech (i když každý má něco do sebe). Napětí, akce, láska, humor, propracované postavy.. to všechno tato kniha má. Srdce se vám bude chvíli svírat úzkostí a chvíli tetelit blahem. Víc dalších knih z tohoto světa, s našimi milovanými hrdinky... víc knih od této skvělé spisovatelky.
(Škoda těch chyb, kterých bylo postupně v textu více a více.)

AnykaLovesBooks
16.11.2016 5 z 5

Není co dodat. Nádhera, úžasné zakončení mé asi nejoblíbenější knižní série. Knihu jsem naschvál četla velice pomalu, protože jsem nechtěla aby skončila, a chtěla jsem si jí pořádně vychutnat, po tak dlouhém čekání. Obálka je úžasná. Určitě jsem tuto knihu nečetla naposledy.

LilianaFalcon
15.11.2016 5 z 5

Geniální.
Ten typ příběhu, u kterého si přejete, aby nikdy neskončil.

Anezkastepanova
15.11.2016 5 z 5

Jedno z nejlepších zakončení knižní série vůbec! Mé romantické touhy byly naplněny a všechny otázky zodpovězeny! Jsem nadšena. Naprosto.

AriaLissa
09.11.2016 5 z 5

Kniha byla naprosto skvělá. Nemůžu jinak než dát 5 hvězd.

Samira
07.11.2016 5 z 5

Vydání tohoto skvostu z mojí asi vůbec nejoblíbenější knižní série bylo menším svátek a pár dní se mnou nic nebylo, protože jsem se spolu s hrdiny, kteří mi až nepřirozeně přirostli k srdci, účastnila závěrečné bitvy za svobodu, důstojnost a budoucnost, kde bude více než jen temnota.
A jsem stejnou měrou na pokraji sil jako nadšená. Všechny příběhy z klasických pohádkových schémat se propojily, postavy, které milujete zažily to , co by si nikdo z nás nepřál, ale jejich prostřednictvím můžeme prožít aspoň část jejich hrdinství. Rozvine se však i láska, skvělé dialogy, ale také válka, která ukáže všechny své odvrácené a zvrácené strany.
Místy to bylo nelehké čtení, ale naprosto skvělé. Budou mi chybět. Teď už jen čekat na bonusovou knihu a v budoucnu třeba na nějaký jiný autorčin počin, moc bych si ho přála.

Nádhera s jako vždy skvostnou obálkou,
doporučuji!

Recenze v záložkách!

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984