Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1128 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

Sammy
10.02.2017 5 z 5

Jako jste již psali mnozí, tak nemůžu jinak, než panebože, to bylo něco! Ta kniha se prostě nedala odložit. Čtení jsem nejdřív odkládala, protože už to bylo dost dávno, co jsem četla Nejkrásnější a ještě dýl, co jsem četla Cress, ale nakonec se mi nechtělo čekat, než přečtu celou sérii znova, a pustila jsem se do toho. Ze začátku jsem musela dost vzpomínat na některé věci z minula, co jsem už zapomněla, ale rychle jsem se to ho dostala a už to jelo. Přečetla jsem to jedním dechem a dávala si pauzu jen na to, abych šla do práce. Druhou půlku knihy jsem četla v podstatě najednou celý den a noc a odkládala jsem ji jen, když jsem ji málem musela zahodit, abych chvíli rozdýchala některé pasáže (hlavně otrava Winter, Vlk, finále s Levanou). Nepamatuju si už, jak jsem měla ráda které postavy předtím, ale tady jednoznačně vedli Cress a Thorne, při scéně v atriu jsem se culila jak měsíček na hnůj (pardon za hříčku) a málem jsem se rozpustila. Hned za nimi jsou Cinder a Kai, a Iko. Winter jsem si moc neoblíbila, spíš mi jí bylo líto. Jsem ráda, že nastal šťastný konec, během průběhu jsem nevěřila, že to všichni přežijou, ačkoliv teda Vlk mě mrzí. Rozhodně to považuju za nejlepší knihu ze série, ačkoliv je fakt, že jak už tu mnozí zmínili, Artemida dost připomínala Kapitol a celkový průběh invaze Hunger Games, ale to mně nevadí. Musím si hned sehnat povídky a další doplňkové příběhy :)

Barbara182
07.02.2017 4 z 5

Další moc pěkně propracované pokračování Měsíčních kronik, dobře se to čte a navzdory velkému počtu stran se nestihnete nudit :-)

Roxik
02.02.2017 5 z 5

Tak musím uznat,že poslední díl Měsíčních kronik se mi líbil ze všeho nejvíce.Cinder a Scarlett byly dobré,ale k Cress jsem se vyloženě musela nutit,dlouho mi trvalo než jsem si k Cress a Thornemu našla cestu,Cress mi přišla ufňukaná a Thorne naopak nafoukaný.Ovšem ve Winter jak vše do sebe zapadlo bylo úžasné a princeznu Winter a Jacina mám ráda i když pro ně v knize nebylo tolik prostoru.(spolu) Do poslední chvíle jsem nedýchala a čekala jak to dopadne hlavně kvůli vlkovi na kterém se tedy autorka "vyřádila". Když konečně přišel konec skoro mi to aż bylo líto,že je opravdu příběh na konci. Winter si zaslouží pět hvězd hlavně za akci a za žádná hluchá místa,přesto , že má kniha 800 stran, člověk čeká se zatajenýn dechen co bude dál

red_marionette
01.02.2017 5 z 5

Skvělá série :) už se těším až se k ní vrátím.

drabkovice
31.01.2017 5 z 5

Panebože!! Tohle je něco totálně skvělého! Ani slovy nejde vyjádřit, jak moc nadšená jsem z téhle knížky. Strašně moc se mi líbila, i když jsem trochu pozapomněla děj, jelikož jsem Cress četla nejmíň před rokem. Ale ani to mi nedokázalo ubrat požitek ze čtení a knížku jsem si víc než užila! A 750 stránek jsem doslova zhltala jedním dechem. Nejvíc jsem si oblíbila milou a skvělou Iko :D. Jen mě mrzí, že tohle byl konečný díl. Doufám, že další knihy od této skvělé autorky mi také zanechají tak skvělý zážítek ♥

Aurorita
30.01.2017 5 z 5

Skvělé zakončení skvělé série. Pro mě je tohle vůbec nejoblíbenější série v tomto žánru a jednou z nejlepších knih vůbec. Nejdříve jsem se trochu bála těch sedmi seti stránek, ale děj byl velmi svižný a ubíhal opravdu rychle. V knize se stalo tolik věcí a takových zvratů, že jsem se nestihla ani nudit. Děj nebyl překombinovaný nebo zbytečně natahovaný, v knize bylo to, co tam být mělo a rozhodně to bylo důstojné zakončení série.

rm
30.01.2017 5 z 5

Mno, a je konec série. Závěrečné vyvrcholení všech zúčastněných bylo docela fajn. Myslím, že si celá série zaslouží plný počet :-)

Mishak
27.01.2017 5 z 5

Knihy jsem se nemohla dočkat a i přes počáteční strach jsem si její čtení velmi užívala a otáčela stránku za stránkou (dokonce jsem si i stanovila denní limit, abych v příběhu mohla zůstat déle a nezhltla ho hned). Příběh je propracovaný a až na pár much (kterých ale opravdu není mnoho a jsou vcelku zanedbatelné alespoň z mého pohledu) vytváří neskutečně nádhernou sérii knih, které si jistě někdy přečtu znovu!

Edona
25.01.2017 4 z 5

Na závěrečný díl Měsíčních kronik jsem se těšila a velice si ho užila. Hlavní postavy jsou tak jedinečné, zábavné a nezapomenutelné, což mi bude zase dlouho chybět. Nemohla jsem dát všech pět hvězdiček, protože mi přišlo, že někdy by neuškodilo ubrat pár stránek, místy jsem se nudila. Ta závěrečná bitva ale stála za to! Poslední strany jsem se od čtení nemohla odtrhnout a užívala si každý řádek.
Všichni mi přirostli k srdci, ale nejvíce mi bude chybět Thorne a jeho vtípky, taky Iko - přece jenom takovou kamarádku, s tak perfektním osobnostním čipem by jste hledali jen marně. A všichni, prostě všichni.
Jen ještě zmíním, protože mě to opravdu mrzí, že Winter a Jacin nedostali moc prostoru a myslím, že by si ho zasloužili víc.
Pro všechny, kteří ještě Měsíční kroniky nečetli - DOPORUČUJI! A já se ještě těším na poslední tematickou knihu do série - povídky Hvězdy nad hlavou. :-)

warca
22.01.2017 5 z 5

Dokonalý konec pro dokonalou sérii. Chce se mi brečet při představě, že je to vážně už všechno!
Četla jsem si mnoho hodnocení knihy, než jsem se do ni opravdu pustila a vůbec se nedivím, proč jsou z Winter všichni tak uchvácení...
I přes neuvěřitelnou (a nádhernou) tloušťku knihy, jsem ji přečetla za 2 dny.

Princeznu Winter jsem si bohužel nijak zvlášť neoblíbila.
Celou dobu jsem zůstávala napjatá a čekala na úplný vrchol knihy. Vždycky, když mě někdo od čtení vytrhl, měla jsem nutkání začít si rvát vlasy.
Jsem ráda, že jsem ještě předtím četla Nejkrásnější. Věci do sebe pak lépe zapadaly.

Ale co mám teď dělat se svým životem? :D

KateChatt
22.01.2017

Vzpomínám si, že když jsem narazila na knihu Cinder, myslela jsem si že to bude blbost. Možná že pro někoho je, ale pro mě celá tahle série patří mezi nejlepší, které jsem kdy četla. Věřím, že nejsem jediná kdo, se při čtení zasmál nebo rozbrečel.

Jsem ráda, že všichni mají šťastný konec (i když v reálu to moc často nebývá).

AnuQa
18.01.2017 5 z 5

FANTASTICKÉ!!
Protože už jsem četla nejkrásnější z pohledu levany takže jsem to chápala jak to vysvětlila na konci cinder....
SPOILER!
zajímal by mě další díl jak cinder-Selene slibovala že uděla z měsíce republiku a že MOŽNÁ se stane cisařovnou a ženou Kaie!:*

A ROZHODNĚ SI JEŠTĚ PŘEČTU HVĚZDY NAD HLAVOU kde se to ještě dovysvětlí stejně jak u selekce :)

RosaLucis
17.01.2017 5 z 5

Pane Bože! To bylo... Neuvěřitelně fantastické!!!!!
Po celou dobu čtení jsem byla v rozporu, jestli číst rychle ať už se konečně dozvím jak to skončí, nebo pomalu abych si vychutnala každý okamžik.
Autorka vymyslela geniální příběh, úžasné hrdiny a já před ní smekám. Neuvěřitelné.
SPOILER SPOILER SPOILER
Na konci jsem se opravdu hodně bála, o Cress, Cinder, Thorneho (který mi nakonec přeci jen přirostl k srdci). Když z vlka udělali mutanta, musela jsem na chvíli přestat číst a rozdýchat to.
Nemůžu se dočkat až si přečtu doplňkovou knihu z pohledu Levany a povídky;-)

9098
17.01.2017 4 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016.

tsal
11.01.2017 4 z 5

Winter nepřekvapila. To jsem od ní ovšem ani nikdy nečekala. Přestože paní Meyerová od začátku série bez zaškobrtnutí dokazuje, že i s předem známými motivy a klišé se dá pracovat svěžím a originálním způsobem, konec byl prostě daný. To už ovšem k pohádkám patří. Jedinou výtkou k němu je, že že by se dal o pár stran zkrátit.

Winter však nepřináší jen konec. Poslední kniha zabírá bez nadsázky třetinu celé základní série a není divu. Konečně se dostáváme na Měsíc, Cinder konečně přestává jen utíkat a podléhat osudu. Příběh i její život se dostaly do bodu, kdy musí vzít věci pevně do svých rukou a odhodlaně si jít za svým cílem. Na jednu stranu to bylo fajn, protože po dočtení Cress jsem začala mít pocit, že s takovou se Cinder k revoluci v životě nedostane a do smrti zůstane sedět někde zalezlá na zadku. Na druhou stranu je zde vidět, že autorka na vážnější literaturu nemá. Její revoluce je zkrátka... naivní, plná oslích můstků, náhod a zbytečného natahování, které absolutně nesedí se zadanými časovými limity. Nad celou revolucí jsem tedy musela přivírat oko, chvílemi i obě, byť příjemně překvapila násilností poslední bitvy. Přiznejme si ovšem, že nikdo z nás sérii nečte kvůli válečnému drama, ale kvůli sladkým romancím.

A ty stále fungují. Winter, nová postava, mi k srdci bohužel moc nepřirostla. V jejím případě jsem musela souhlasit s Levanou, protože skutečně byla neužitečnou hloupou holkou. Naštěstí její linii zachraňoval na intriky a krutosti bohatý měsíční dvůr a Jacin, který s ní měl boží trpělivost a kterému konečně dodali charakterovou hloubku. Díky nim se z ní stala nejzajímavější linie série. Cress a Thorne dodaly trochu roztomilé rozpačitosti a zbylé dvě vztahové linie, v nichž bylo již vše důležité řečeno, pokorně čekaly, až s nimi nováčci chytí krok, aby do onoho "šťastně až do smrti" dorazili všichni pohromadě. Kdo na konci není rozněžněn, musí mít srdce z kamene.

Wajny
08.01.2017 5 z 5

Závěrečná kniha série Měsíční kroniky se mi líbila a dávám 5* (protože celá série má zajímavý příběh, perfektní hlavní postavy (zejména inspirace pohádkami) a vše je bezchybně propojeno v jeden "velký příběh"), ale přece jenom musím něco trochu vytknout.
Winter mi "přirostla" k srdci nejméně, přišlo mi, že jí autorka nedala tolik prostoru jako ostatním a působila na mě hodně dětinsky. Postupné dobývání Měsíce a divotvůrci mi přišli trochu jako z Hunger Games (holografy, postupování, sektory...), některé pasáže mi přišli dost chaotické (ale za to mohl spíše překlad) a celkově mi to přišlo už trochu překombinované (zatýkání a utíkání Cinder...pořád dokola).... ale konec vše vynahradil, protože skončil opravdu pohádkově. 5*

Attia
07.01.2017 5 z 5

Ne že by se mi knížka nelíbila, Marissa jako vždy předvedla ohromující výkon! Ale nedokázala jsem se začíst tolik jako třeba do Cinder, nebo Scarlet...
Pět hvězdiček je ovšem oprávněných, po třech perfektních dílech jsem očekávala fenomenální finále. S tím, co mi nabídla Winter, jsem naprosto spokojená.

drbohlav
05.01.2017 5 z 5

Parádní zakončení parádní série. Má nejoblíbenější dvojice zůstává Scarlet s Vlkem, ale to nic nemělní na faktu, že i ostatní dvojice jsou skvěle vymyšlené. Škoda, že série končí, pohádek je víc než dost, Meyerová by mohla svižně pokračovat dál, nápady na to by očividně měla. Jen jsem zvědavá, který škůdce, zloduch, nepřítel lidstva dá jako první Winter horší hodnocení a zaslouží si tak titul "škodolibec roku":-)

morpyth
05.01.2017 5 z 5

Opět tu je ta fantastická obálka, stejně jako u předchozích dílů. Kniha se čte krásně a vy si jen s hrůzou uvědomujete, jak se ty přečtené stránky hromadí a těch které vám ještě zbývají, žalostně ubývá. Tenhle příběh, styl toho jak je napsaný zaručuje, že nejde přestat. Přestat můžete až na poslední stránce, na posledním řádku u poslední tečky se slzami v očích a pocitem, že se někde stala chyba a tohle přeci nemůže být všechno.
Ikdyž je Winter trochu praštěná myslím, že si ji téměř každý musí oblíbit stejně jako předešlé hlavní hrdinky. Každá má něco do sebe a skvěle doplňují a dávají dohromady něco nekonečně úžasného.
Co mě na knížce trochu mrzí je to, že si zakoupíte téměř 800 stránek textu, a přesto tam není úplně vše. Klidně by tam ještě pro každou hrdinku mohla být kapitola navíc. Ale to nechala autorka na naší fantazii, takže nezbývá než se s tím smířit. Bohužel.
Co se stalo Vlkovi – patří to k tomu. Připadá mi, že autorka tady trochu přitvrdila a nešetřila ani nečekanými zvraty ani krví. Což nebylo úplně na škodu. Pouze ještě musím s velkou nelibostí přiznat, že občas mi to lehce připomínalo sérii Hunger Games.
Jinak není co vytknout. Prostě je to úžasně zpracovaný příběh a další slova jsou zbytečná.

stepka3765
27.12.2016 5 z 5

Nejlepší závěr série! Winter mě neskutečně bavila, příběh mě úplně pohltil. Doporučuji!!

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984