Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1128 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

Bettybook
16.11.2017 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY:
TAK TOMUHLE ŘÍKÁM EPICKÉ FINÁLE! Mé modlitby byly vyslyšeny! Konečně!
Cress a Thorne se dali dohromady. JÉÉÉÉÉÉJ!
Ze've(Vlk) a Scarlet si vyznali tak jak se patří lásku. JÉÉÉÉÉJ!
Winter a Jacin. Láska na první pohled. JÉÉÉÉÉJ!
Cinder se stala královnou. JÉÉÉÉÉJ!
Jakože WOW.

Iwets
09.11.2017 2 z 5

Tahle série se stávala díl od dílu objemnější, ale taky nezajímavější. Čtvrtému dílu dávám dvě hvězdy, protože to opravdu nebyla kniha, která potřebovala téměř osm set stran. Od půlky jsem snažení vzdala a dost přeskakovala a troufám si říct, že jsem stejně o nic moc nepřišla. Ale přece jen jsem byla po tolika stránkách zvědavá na ten konec, který sice nepřekvapil, ale happyendy mám stejně ráda. Jako knížka na odreagování dobrý, ale víc než dvě hvězdy dát prostě nemůžu :)

Flyn
23.10.2017 4 z 5

Zazvonil zvonec a...no vzdyt to vsichni zname. A jsem rada ze tahle tradice happyendu se tu udrzela. Taaak...pridavam komentar az u posledni knizky, takze v kostce-princ me obcas i stval Cinder na zacatku taky. Winter me stvala skoro porad a s ni i Jacin. U Cress jsem si ze zacatku okousala vsechny nehty (mam mensi averzi k naivnim hrdinkam)ale pak se to nejak spravilo. A Thorneho? Tak Thorneho bych osobne brala vsemi deseti! Scarlet je pro me rozhodne vitezkou co se"slabsiho pohlavi" tyce (doufam ze ta ironie u slabsiho je tam dostatecne znat) a u vlka me napada jedno slovo...a to jest paradoxne meeeeda! Mno, to by bylo k rozboru jedincu. Ale jako celek? Jako celek to kupodivu fungovalo a ano, na konci sem si je vlastne oblibila vsechny. Teda az na Thorna...toho zboznuju uz od prvni stranky!

izfnp
20.10.2017 4 z 5

Záverečný diel mesačnej série mohol byť pokojne o 100 strán kratší. Cením si autorkinu snahu budovať revolučnú atmosféru, avšak knižke práve v týchto pasážach dochádzal najviac dych, viac strán sa automaticky nerovnalo väčšej presvedčivosti. Vo výsledku som sa doslova prekúsavala nudnými pasážami k tým zábavnejším. Ale výsledok diania 5 kníh je to uspokojivý, charaktery (staré dobré i známe nové) väčšinou bavia, Winter do partie pekne zapadá, hrdinkám ani ich príbehom nemožno uprieť, že sú sympaticky napísané i logicky prepletené, a teda ukončenie príbehu kniha Winter ponúka dôstojné. Plný počet si však predsalen vyhrádzam pre strhujúcejšie príbehy.

zuzca.h
10.10.2017 5 z 5

Nádherny závěr celé serie. Každá kniha byla vždy lepší a lepší a Winter je prostě a jednoduše nejlepší. V Cress jsem si říkala jaká nakonec Winter bude, ale musím říc, že po dočtení posledního dílu je to má nejoblíbenější postava z Měsíčních kroniyk no hned na to jí šlapou na paty všechny ostatní postavy. Jednoduše lze říc, že tato série se autorce opravdu povedla krásně propracovaný děj i jednotlivé postavy.

martina1199
30.09.2017 5 z 5

Tak to tedy byla jízda :-) Cinder a její parta pomocníků byli báječní. Zlé královny mi nebylo ani trochu líto a za romantický konec dávám tentokrát body navíc. Takový totiž k pohádce přece patří :-)

klarinka9974
22.09.2017 5 z 5

To byl úžasný a fascinující poslední díl. Celá série pro mě byla obrovským zážitkem a příběhem na který budu ráda vzpomínat. :o)

lalikpepa
20.09.2017 5 z 5

Poslední díl měsíčních kronik byl výzva hlavně díky velkému počtu stran! Snad více jich mělo už jen TO od Kinga a Terror (který jsem kvůli tomu nedočetla) :D
Nicméně, zklamána jsem nebyla! Občas jsem sice některé popisné pasáže přeskakovala, více mě zajímal děj než to, jaké jsou v paláci chodby apod, ale dojem to nijak nepokazilo. Winter a její příběh se mi líbil, ale celkově stále nejvíce tíhnu ke Scarlet a Vlkovi:) Hezky to do sebe všechno pozapadalo.
Už dlouho mě nějaká fantasy série takhle nechytla nebavila (naposledy Labyrint), takže za sebe - doporučuji;)

pink_ivy
15.09.2017 4 z 5

Měsíční kroniky jako takové mě příliš za srdce nevzaly. Přišlo mi ale zajímavé, jak byly rozepsané a jak měla každá knížka defakto jinou hlavní hrdinku. Kvalita knih se postupně zvyšovala a ač se mi Cress docela dost líbila, tak poslední knížka, Winter, byla určitě nejlepší ze všech. Buď to bylo z faktu, že už jsem si zvykla na většinu postav, nebo jsem věděla co od knížky čekat. Ale byla jsem spokojená.

Zděsila jsem se délky, ale nakonec mi to uteklo strašně rychle. Konec určitě nepřekvapil, ale moje pohádkové srdce zaplesalo. 4*

elenai
09.09.2017 5 z 5

Přibyla další princezna, takže se tloušťka knihy musela logicky navýšit, aby dostaly prostor již čtyři hlavní hrdinky. A musím uznat, že autorka jim věnovala veškerou svou pozornost a každé uštědřila notnou dávku utrpení. Stejně tak jejich mužským protějškům.

Ale to vyvrcholení... to vyvrcholení! Byla jsem napnutá jak struna, sakrovala jsem a v několika momentech jsem si říkala, že to prostě nemůže skončit pohádkově dobře.

*SPOILER*

Ale nakonec ano. :)

*KONEC SPOILERU*

Na konci mě jímala velká nostalgie. Cinder, Kai, Scarlet, Vlku, Cress, Thorne, Winter, Jacine (i když jsi celkem prevít) a Iko - budete mi chybět. Bylo moc hezké s vámi strávit tolik hodin času, které nikdy nebudu považovat za promarněné.

A ještě bych ráda zmínila Levanu - autorka vypustila v poslední knize několik zajímavých střípků, které mě nalákaly na to přečíst si v budoucnu Nejkrásnější. Záporačky mě prostě fascinují. :)

Adelin239
08.09.2017 5 z 5

Jediná myšlenka: tuto sérii musí někdo zfilmovat! Myslím, že by to byl úžasný film nebo seriál :-)
Ale i tak kniha, ale hlavně celá tahle série, byla úžasná. Podle mě se mnou bude souhlasit většina čtenářů, kteří si tyto všechny knihy přečetly.
Nakonec si všechny postavy s úsilím vybojovali svůj krasný šťastný konec.

Terry.89
03.09.2017 5 z 5

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem si četla téměř do půl páté ráno, jestli vůbec někdy. Takže...

nani_nka
31.08.2017 5 z 5

Nemám rada zbytočné preťahovanie série, ale pri tejto by som bola najradšej keby ani neskončila. V poslednej knihe sa stretávame s príbehom Winter alias Snehulienky, ktorá bola síce vyšinutá, no aj tak jej príbeh krásne doplnil príbehy ostatných hrdinov. Tak ako aj celá séria bola úžasná, tak aj jej zakončenie bolo úplne na jednotku. Najviac sa mi páčilo zakončenie Cinder a Kaia - ukončenie príbehu o Popoluške, ale aj tak moje srdce si získal Thorne.

Chytuš
26.08.2017 4 z 5

Krásné dokončení série, Winter báječně doplnila partu - polorobotická mechanička, co je ve skutečnosti měsíční princeznou; pozemšťanka s prořízlou pusou, která zásadně nosí mikinu s červenou kapucí a je zamilovaná do mutanta-vlka; nesmělá maličká šikovná hackerka, co osobně zná tak dvacet lidí; no a teď šílená bláznivka, dívka z ledu a sněhu, která vidí krvácet zdi paláce (v pořadí, v jakém jsme se seznámily :-) ). No není to nádhera? Tolik báječných krásných mladých slečen, stejný počet úžasných partnerů (tleskám - žádný milostný trojúhelník, jak mě často v žánru YA rozčiluje). Jasně, dalo by se tomu i něco málo vytknout, ale vzhledem k tomu, že jsem stále pod měsíčním kouzlem, žádná kritická vyjádření ze mě nedostanete :-)

kristynkal
25.08.2017 4 z 5

Celou serii jsem doslova hltala- co den to kniha. Trochu mě mrzí, že jsem to tak uspěchala, ale nemohla jsem se odtrhnout. Nejvíce mě asi zklamala Winter. Kniha byla psaná čtivě, ale určité pasáže už byly nudné a začala jsem vynechávat řádky a čtení už mě tak nebralo. Četla jsem komentář, že kdyby autorka 200 stran ubrala nic by se nestalo a musím říct, že je to tak. Ve finále to bylo opravdu spíš natahované a dalo se trochu předpokládat jak co bude. Co dost oceňuju jako pozitivní, je autorčin popis romantických pasáží- dlouho s mi nestalo abych se u knížky červenala nebo měla motýlky v břiše :) Závěrem hodnotím rozhodně kladně a určitě si celou serii dám za pár let znova.

MaléZlo
23.08.2017 3 z 5

Na závěr knižní série jsem se nesmírně těšila (musím podotknout, že jsem Winter začala číst po knize dvůr mlhy a hněvu a pak ve čtvrtině přestala, abych si přečetla the court of wings and ruins, což má možná za následek, můj názor na tuto knihu, jelikož jsem sérii dvoru posedlá). Každopádně musím říct, že jsem byla mírně zklamaná. Samotný závěr, asi nejspíš 1-2 poslední kapitoly to jakž takž zachránily (až na poslední větu). Ale kniha by klidně snesla o 200 stran méně. Celý střed knihy se mi nepříjemně táhl a přistihla jsem se, jak se nutím do čtení. Přišlo mi to zbytečně nudné a možná jsem byla i zklamaná z celého průběhu dobývání království zpět.
A co ten závěr s Kaiem? Takový otevřený konec? A samotná věta na konci? Čekala jsem něco více nápaditého. Namísto toho, aby Marissa ubrala uprostřed knihy a obohatila závěr, když už je to teda závěr celé série, udělala přesně vše naopak :(
Zkrátka a dobře, nejoblíbenější kniha celé série je pro mne Scarlet a hned po ní Cinder.
Jsem ráda, že to čtení mám za sebou a zároveň mě mrzí, že to takto skončilo :(

Bublushka
23.08.2017 4 z 5

Moc příjemná četba. S celkovým zakončením měsíční série jsem spokojená. Ne však nadšená jak jsem byla u předchozích dílů. Nemyslím si ale že by to bylo tím, že by kniha byla hůř napsaná než předchozí díly- to ne, bylo to stále stejně skvělé a hrdinové sympatičtí- ale neužívala jsem si to tolik jako dřív. Je to možná tím, že od četby předchozích dílů jsem "vyrostla" a kniha je přece jen určena pro mladší čtenáře. I tak se ale dobře četla, protože autorka je skvělá a umí svými slovy dobře vystihnout pocity i atmosféru. Jen na můj vkus šlo hrdinům nějak moc vše podle plánu, vždy se v nejhorším ukázala někde záchrana nebo náhodou okolo běžel spojenec. A skončilo to tak sladce a dobře, až z toho bolí zuby. Ano, pokud to bereme jako pohádku, z nichž tato série vychází- nejde vlastně o chybu. Ale asi jsem už zkažená všemi těmi katastrofickými filmy a knihami :D . Proto vlastně tato série byla mezi vší tou krutostí taková jiskra naděje, že nemusí být vše tak špatné a to je myslím dobře a pro dospívající čtenáře o dost lepší než veškeré vyvražďovačky. Sérii vřele doporučuji všem milovníkům fantastiky a dospívajícím co mají rádi trochu drsnější četbu, ale stále doufají v dobro. Protože hlavně to tato série prosazovala a to se jí povedlo. Jsem ráda že jsem jí byla součástí a myslím že se k ní i někdy vrátím.

maca5449
20.08.2017 4 z 5

Sice to nebylo tak šokující jako předchozí díly, ale rozhodně jde o skvělé zakončení. Vyvrcholení celé revoluce autorka zvládla na výbornou. Měla jsem trochu strach, aby nedošlo k tomu, že tři čtvrtiny budou jen plky a na posledních třech stranách dojde k rozhodující bitvě, kterou samozřejmě správňáci vyhrají bez vedlejších ztrát. To čekání 5 let od vydání Cinder se vyplatilo.

Princezna22
14.08.2017 5 z 5

Kouzelné zakončeni série... Četlo se to samo a přečetla jsem to poměrně rychle,až v rekordním čase :D vzhledem ke tloušťce.. Dej a akce zde nechybí je tu i ta romantika. Pár scén mě málem rozbrecelo, obzvlášť ta jedna :(... Pěkně vybourena, sracovana fantasy s prvky pohádek. Já jsem spokojená. Doporučuji.

Etule
09.08.2017 4 z 5

Konečně jsem si našla dostatek času, abych mohla celou sérii přečíst celou. Předchozí díly jsem už četla, ale byla radost přečíst si je znovu.
Musím říct, že Jacin a Winter byli prostě aaaaaaaach. :3 Přesto mým nej párem zůstal Vlk se Scarlet. *srdíčková očička* Několikrát jsem měla v očích slzy, ať už smíchu nebo smutku. Thorne a Jacin mě neskutečně bavili svými průpovídkami. :D
Bavila jsem se, bála jsem se o ně a občas jsem měla potřebu autorku proklínat. Rozhodně se jedná o zdařilý závěr naprosto dokonalé série. :) Ačkoliv mě mrzelo, že se s hrdiny musím rozloučit a jejich příběhy končí. Těším se na povídky. :)
Přesto kousíček scházel k tomu, aby kniha dostala plný počet bodů. Takže 4,5 *.

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984