Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1128 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

Ticiana
12.08.2018 5 z 5

Neuveritelne, a napinave. Cela serie a vyvoj postav a rozpletani vseho jak se udalo. Libi se mi, jak to autorka napsala. DOPORUCUJU.

MiraiYume
11.08.2018 5 z 5

Pravdou je, že Winter je úžasné vyústění úžasné série, ale trochu zdlouhavé. Některé části mi přišly už moc natahované, ovšem když jsem knihu konečně dočetla a krátce se nad ní zamyslela (ano, i to se mi občas stává), musím uznat, že všechno dávalo perfektní smysl a ta zdlouhavost a opakování stejných situací (rozdělení, spojení, rozdělení, spojení...) byly v konečném důsledku důležité pro vývoj celého příběhu. Asi by nebylo úplně správné, kdyby Cinder nakráčela na Měsíc, luskla kybordskou rukou a svrhla Levanu. Vždyť Cinder/Seline a její přátelé byli hrstkou proti armádě, museli se obětovat a projít drsnou cestu, aby na konci bylo opravdu zasloužené vítězství. Postava Winter mi ale přišla celkem zbytečná, jasně, ve vztahu k záchraně Scarlet a chování Jacina byla její úloha důležitá, ale když louskáte celou sérii najednou, začne vás brzy štvát. Tedy mě ano. Thorne jako vždy super! A moc se mi i líbila proměna Cinder. Myslím ta duševní. Na začátku série byla taková ušlápnutá, nejistá, na konci odhodlaná postavit se za něco, čeho byla nedobrovolnou součástí a čemu se musela naučit věřit a dělat tvrdá a rychlá rozhodnutí.
Podtrženo, sečteno: série Měsíční kroniky je neotřelá, svým způsobem originální, zábavná, napínavá, poutavá. Je napsaná velmi dobře, i po stylistické stránce. Jsem moc ráda, že jsem na ni natrefila. Stojí za to si ji přečíst.

kaca3606
11.08.2018 3 z 5

podle mně byl tenhle díl nejhorší. strašně zdlouhavý, pořád se opakovaly stejně sceny,věty...a chyby v textu.. předchozí díly se mi líbily

Ajda300
09.08.2018 5 z 5

Nejlepší z celé série.

Siiisiii
09.08.2018 5 z 5

Kniha super, jen konec mohl být kratší. Celou sérii mohu s klidným srdcem doporučit.

Jostik_21
08.08.2018 5 z 5

Kniha jako celá série je super, ale to tu píše každý. Takže já napíšu jen jedno: Ten KONEC.....To to nemohla více rozepsat, kdy se stane to.......?........ a přijme jeho nabídku?? Fakt, ohledně konce mám moc otázek a tak doufám, že se vše v knize Hvězdy nad hlavou vysvětlí, jinak asi umřu, nebo napíšu mega dlouhý dopis autorce :).

Kaytria
27.07.2018 5 z 5

Fenomenální finále fenomenální série. Tohle byla moje krevní skupina, která se mi vlila do žil a byla jako moje vlastní. Každá postava je osobitě popsaná, vybarvená a každá mě baví jinak. Příběh sice klasicky YA, ale to propojení 4 klasických pohádek je perfektní (a úryvky z originálních pohádek? Ah! geniální!) Četlo se to skvěle a já to doporučím, kudy půjdu =)

Belisima
26.07.2018 5 z 5

Další povedené dílo, možná nejpovedenější, zakončení celé série bylo perfektní. Autorka je výborná, jak všechny pohádky spojila a mistrně zpracovala do finále.

mišule5
22.07.2018 5 z 5

Tato série byla naprosto PERFEKTNÍ! Ještě bych přidala i dalších 300 stránek navíc nebo další speciální vydání kde by byl popsaný budoucí život všech hlavních postav .... ale to už bych asi chtěla moc :D
Doporučuji k přečtení, určitě vás tato série nebude nudit :)))

Kyta
17.07.2018 5 z 5

Obsahuje spoilery!!

"Cinder", "Scarlet" a "Cress" mě opravdu bavily, "Winter" je však bezesporu nejlepším dílem celé série!
Kniha mě neskutečně bavila - bylo tam spousta zajímavých zvratů a všechny čtyři pohádkové příběhy se krásně spojily. Mám však pocit, že Winter, ačkoli by tato kniha měla být hlavně o ní, nedostala tolik prostoru jako ostatní postavy, přišla mi taková zazděná. Ale samozřejmě chápu, že je to finální díl a na prvním místě se stavěla bitva Cinder s Levanou jakožto boj dobra proti zlu. Přesto to byla trochu škoda...

Winter a Jacin jakožto dvě nové hlavní postavy se skvěle hodili do té naší staré známé party. Princezna byla trochu bláznivá, ale to k ní prostě patřilo a důležité je, jaké měla srdce. Jacin byl takový pravý strážce - chtěl Winter chránit a přál jí to nejlepší. Oba dva byli moc sympatičtí a mrzí mě, že pro ně nebylo v knize více prostoru. Dost mě překvapil Kinney, jenž se přidal na jejich stranu - bylo to příjemné překvapení, když dostali dalšího spojence.
Ohledně samotného finále - to nezklamalo a podle mě mu nic nechybělo. Ta dlouho očekávaná bitva se odehrála, vyřešily se všechny politické záležitosti a konečně mohl nastat ten pravý happyending. Tato série má prostě pohádkový námět a jako pohádka také musí skončit. Představovala jsem si trochu jiný konec, ale nakonec jsem ráda, jak to se všemi dopadlo. Ačkoliv musím přiznat, že je mi neskutečně líto to, co autorka provedla s Vlkem - myslím, že to nebylo nutné. Je samozřejmě hezké, že jeho vzhled nijak nijak neovlivnil Scarletiny city k němu, ale myslím, že si zasloužil lepší osud. Líbí se mi však, že takto Marissa Meyer poukázala na to, že není tolik důležité, jak člověk vypadá, ale to, jaký je uvnitř.

Cesty všech postav se různě spojovaly a zase rozdělovaly, jen aby to vše dopadlo šťastně. Nechyběly zvraty, akce, humor ani romantika. Kniha se četla velmi svižně a vůbec mi její délka nevadila; popravdě jsem si ani neuvědomovala, jak rychle strany utíkají.

Cinder jakožto mechanička z Východního společenství, která netušila, kdo doopravdy je, Scarlet jako dívka z Francie milující svou farmu, Cress, která žila většinu života v družici a princezna Winter, jež se rozhodla i za vysokou cenu nepoužívat svůj dar - tyto čtyři dívky vytvořily úžasnou partu a díky nim jsem si Měsíční kroniky zamilovala.

Je mi líto, že je už konec. Cinder, Kai, Scarlet, Vlk, Cress, Thorne, Winter, Jacin i Iko mi budou neskutečně chybět... Nicméně, sérii jsem si moc užila a autorce děkuji za tento skvělý zážitek! A teď se už těším na přečtení druhé doplňkové knihy... :)

tereza94
11.07.2018 5 z 5

Skvělá knížka... celá série mě moc bavila.

Kessetra
09.07.2018 5 z 5

Super finále celého příběhu a samozřejmě sladký happy end. Dočkali jsme se pár překvapení, na druhou stranu mohla být čtvrtá část o maličko kratší. I tak ale dávám všechny hvězdičky.

koala
07.07.2018 4 z 5

Tak a pohádkám o Popelce Cinder, která dělá služku u své nevlastní matky a dvou nevlastních sester, a do které se nakonec zamiluje samotný princ, o Červené Karkulce Scarlet, která hledá svou babičku mezi vlky, o unešené Locice Cresscent s dlouhými vlasy, celý život držené v družici a jejím zachránci, zlodějíčkovi Thornovi a o ze všech nejkrásnější Sněhurce Winter, kterou nechá žárlivá, temno temná macecha Levana neúspěšně zabít je u konce. Do toho malinko sci fi, trocha revoluce ... dokonce střevíček v podobě nevyhovující, příliš malé, upadlé, kyborgské nohy :-)

zinon
05.07.2018 5 z 5

Skvělé zakončení série. Knížka se mi líbila stejně jako předchozí. Bylo tu více akce a zvratů. Jen příběh Winter byl dost ochuzený a neukončený... Jinak z postav mi nejvíce přirostli k srdci Scarlet a Vlk a hned v závěsu Thorne a Cress. Iko byla taky dokonalá :) Co více říct, než že jsem si čtení vážně užívala a všem tuto sérii doporučuji.

Lenka.Vílka
01.07.2018 4 z 5

To, co fungovalo v druhé a třetí knize se ve Winter ukázalo jako největší mínus. A myslím, že si tím naběhla autorka sama. Protože většinu knihy zabírá ono vyvrcholení děje předchozích knih a na příběh Winter (ne Winter samotnou, ale na její příběh) je nehorázně málo místa. Ano, autorka zanechala nosné body "její pohádky", ale pro rozepsání neměla prostor. Skoro jako kdyby si nedomyslela časovou osu. Aby mohla trochu rozpracovat její příběh, ostatní postavy museli pošlapovat na místě a lítat z jednoho místa na druhé (což vedlo k tomu, že vždy nějakým zázrakem přežili a neustále se měnilo to, kdo byl právě v zajetí), ale aby to nepůsobilo blbě, tak její příběh musela zkrouhnout. Takže jo, je tam láska. Taky to "musíš jí zabít", skleněná rakev, ale je to takový osekaný, a mě to prostě bylo líto. Hlavně když si vzpomenu na některé pasáže z Cinder, které kvůli natahování působily skoro nudně. Ona pro sebe měla celou knihu. Ale...neříkám, že mě kniha nebavila. Byla úžasná. Pořád se něco dělo, bylo to dojemné a nenudila jsem se. Ale bylo to na úkor příběhu Winter. Opravdu škoda, že autorka poslední díl nerozdělila na dvě třeba čtyřset stránkové knihy. V jedné víc Winter a v závěrečné bitvu o osud úplně všech. Přesto knihu maximálně doporučuji a čtení série nelituji. Byla to příjemná jízda a trochu jiný retelling. Dala bych pět hvězd, ale za Winter-neWinter nemohu, přestože to ambice na pět mělo.

ajla5
21.06.2018 5 z 5

Pěkné finále!

betule3
28.05.2018 5 z 5

Čtvrtý díl byl opět skvělý. Vzhledem k tomu, že kniha je dlouhá, bála jsem se, že se děj povleče a bude tam mnoho výplňkových pasáží. To se ale naštěstí nestalo. Napětí bylo opravdu na každé stránce a já prostě stále musela číst dál a dál. Přiznávám, že už teď mi série hrozně chybí.

Vevo
23.05.2018 5 z 5

Nemám co dodat...Asi jen že se těším,až začnu Měsíční kroniky číst znovu od začátku ♥

Weush
11.05.2018 5 z 5

No, jelikož jsem vůbec netušila, že měsíční kroniky jsou na díly..koupila jsem si jako první tuhle...opravdu zmatek! Ale potom mi to došlo...dokoupila jsem ostatní díly a najednou to dávalo všechno smysl! :D :D Miluji tuhle sérii, rozhodně doporučuji milovníkům "Disneyovek" .Tohle je taková naše Sněhurka..první díl připomíná popelku, také něco ve stylu Karkulky, Lociky a podobně...samozřejmě v hodně moderním podání! Prostě si to přečti ;) :D

Mergirus
10.05.2018 4 z 5

Tak za mě je tahle kniha jeden z nejslabších dílů. Běhání sem a tam, chvíli jsou volní a pak zas ne, pak zase musí řešit tuhle situaci... Až jsem se v těch akčních scénách ztrácela. Na druhou stranu jsem čekala trochu jiný konec Winter a Cinder, takže autorčin konec mě překvapil. Líbilo se mi ztvárnění skleněné rakve Winter a její trpaslíci :D

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984