tsal - Profil

Poslat zprávu

(1987, žena) · Ústecký kraj · web

Aktivní: dnes v 05:34 online (poprvé: 14.10.2009)

11 571 bodů (přidáno 37 autorů a 146 knih)

Získané palce za komentáře: 512, udělené: 661

Navštěvuje: Městská knihovna Litvínov (Litvínov)

Právě čtené knihy

Led pod kůží
08.10.2017
Led pod kůží 2013, V. Kadlečková

Mýtus racionálního voliče
27.08.2017
Mýtus racionálního voliče 2010, B. Caplan

Peklo
28.06.2016
Peklo 2013, M. Carey

Mariňáci
18.01.2016
Mariňáci 2000, R. Fabian

Příběh rodu Taira
20.07.2015
Příběh rodu Taira 1993, . neznámý

Zápisky z volných chvil
16.11.2013
Zápisky z volných chvil 1984, S. Shonagon

Roky na Downing Street
28.08.2013
Roky na Downing Street 1996, M. Thatcher

Kdo jsem

Pro bazaristy:
- Účet ověřený nemám a ani v nejbližší době mít nebudu. Jsem líná a nemyslím, že to potřebuji. Má hodnocení zde mají IMHO dostatečnou vypovídající hodnotu o mém charakteru. Pokud by vám nestačila, zde najdete má hodnocení na Vinted.cz. Pokud by vám nestačilo ani to, korunová platba z účtu mé nebo zcela cizí osoby svolné ke každé legraci, už vás sotva přesvědčí )
- Poštovné mám jednotně 80 Kč s tím, že u více knih ho nenásobím. Uvědomuji si, že většina uživatelů zde uvádí 40 nebo 60 Kč. Posílám však jen doporučeně a obalový materiál také něco stojí. Vyžaduji platbu předem. Dobírky, ani dodatečnou platbu nevedu.
- Předání je možné v Mostě na veřejném místě. Nemám problém tam dojet jakýkoliv všední den kolem třetí hodiny, případně i jindy po domluvě.

Pro všechny ostatní:

Jsem Myš. Myš s velkým M. Co takové Myši čtou? Všechno možné, na co jim náhodou spadne tlapka. Preferovanými žánry jsou však japonská a britská beletrie, fantastika (dystopie, young-adult, akční horor, městská fantasy), pomalu ale jistě se nořím do vod (nepláštěnkového) komiksu a zbyde-li chvíle, rozhlížím se po světové klasice.

Čím jsou pro mě knihy? Prioritně zábavou. Když poučí, donutí k zamyšlení nebo mě jinak obohatí, beru to jako významné plus, avšak hlavní je zábava. Však se jim věnuji jako koníčku, nikoliv jako povolání! Jsem knihomol hrabivý. Byť se nevyhýbám službám knihoven, ráda knihy nakupuji, shromažďuji, oprašuji, kochám se jimi a velmi „nenápadně“ se chlubím každému tvoru, který má tu smůlu, že se octne poblíž. Jedinou další důležitou součástí mé existence je notebook a kočka. Jakákoliv. V současné době adoptivní Rozárka. Neskáče po policích, za což jí patří mu vděk.

Čím je pro mě DK? Osobní databází. Mám zde knihy, které jsem četla, které vlastním, které chci číst. Vyjadřuji zde své subjektivní názory na ně a směji se pohádkám o objektivnosti některých místních uživatelů. Když mám pocit, že je příliš slyšet hlas těch, s nimiž nesouhlasím, tak si občas zaflamuji v místních diskuzích. Hlavně ale lovím zábavu. Prolézám štítky, novinky, doporučení, profily oblíbených i zcela neznámých uživatelů a lovím nové oběti do svého seznamu knih k přečtení. Konfrontuji své názory na jednotlivé tituly se světem, palcuji pro mě hodnotné komentáře a čas od času vysypu obsah peněženky do místního bazaru. Dřevotřísková Billy knihovna vedle mě je mým soukromým projevem lásky ke knihám. Účet na DK je zase tím veřejným.