tsal - Profil

Poslat zprávu

'T' jako trknout 'Sal' jako salát (1985, žena) · Ústecký kraj · statistiky · web

Aktivní: online(poprvé: 14.10.2009)
Body:14 936(40 autorů a 186 knih)
Palce:1017 za komentáře, udělené: 1289

Právě čtené knihy

Z upířích archívů II.
13.01.2019
Z upířích archívů II. 2010, O. Penzler

Záhady Udolfa I
09.11.2018
Záhady Udolfa I 1978, A. Radcliffe

Led pod kůží
08.10.2017
Led pod kůží 2013, V. Kadlečková

Kdo jsem

Pro bazaristy:
- Účet ověřený nemám a ani v nejbližší době mít nebudu. Jsem líná a nemyslím, že to potřebuji. Má hodnocení zde mají IMHO dostatečnou vypovídající hodnotu o mém charakteru. Pokud by vám nestačila, zde najdete má hodnocení na Vinted.cz. Pokud by vám nestačilo ani to, korunová platba z účtu mé nebo zcela cizí osoby svolné ke každé legraci už vás sotva přesvědčí )
- Poštovné mám 60 Kč na jednu knihu, při koupi dvou a více poštovné neúčtuji. Posílám doporučeně v kartonové krabici a zabezpečeně proti lehčímu vyplavení zásilky. Vyžaduji platbu předem. Dobírky, ani dodatečnou platbu nevedu.

Pro všechny ostatní:

Jsem Myš. Myš s velkým M. Co takové Myši čtou? Všechno možné, na co jim náhodou spadne tlapka. Preferovanými žánry jsou však japonská a britská beletrie, fantastika (dystopie, akční horor, městská fantasy), pomalu ale jistě se nořím do vod (nepláštěnkového) komiksu a zbyde-li chvíle, rozhlížím se po světové klasice.

Čím jsou pro mě knihy? Prioritně zábavou. Když poučí, donutí k zamyšlení nebo mě jinak obohatí, beru to jako významné plus, avšak hlavní je zábava. Však se jim věnuji jako koníčku, nikoliv jako povolání! Jsem knihomol hrabivý. Byť se nevyhýbám službám knihoven, ráda knihy nakupuji, shromažďuji, oprašuji, kochám se jimi a velmi „nenápadně“ se chlubím každému tvoru, který má tu smůlu, že se octne poblíž. Jedinou další důležitou součástí mé existence je notebook a kočka. Jakákoliv. V současné době adoptivní Rozárka. Neskáče po policích, za což jí patří mu vděk.

Čím je pro mě DK? Osobní databází. Mám zde knihy, které jsem četla, které vlastním, které chci číst. Vyjadřuji zde své subjektivní názory na ně a směji se pohádkám o objektivnosti některých místních uživatelů. Hlavně ale lovím zábavu. Prolézám štítky, novinky, doporučení, profily oblíbených i zcela neznámých uživatelů a lovím nové oběti do svého seznamu knih k přečtení. Konfrontuji své názory na jednotlivé tituly se světem, palcuji pro mě hodnotné komentáře a čas od času vysypu obsah peněženky do místního bazaru. Dřevotřísková Billy knihovna vedle mě je mým soukromým projevem lásky ke knihám. Účet na DK je zase tím veřejným..

(Znáte takovýto, když je někde tak toxická komunita, že už ani flamera nebaví se tam hádat? Tak přesně proto jsem teď na diskuzní odvykačce.)