tsal

Profil

Poslat zprávu

'T' jako trknout 'Sal' jako salát (1985, žena) · Ústecký kraj · statistiky· web

Aktivní:22. srpna v 09:31·poprvé 14.10.2009
Body:15 126
Palce: 1 796 za komentáře ·1 970 ostatním
Hodnocení v bazaru: 24/0

Kdo jsem

Moje hodnocení:

x Wong on so many Levels! Není to kniha, není to spisovatel. Spalte to!
* Je to kniha. Strašná kniha.
** Někde tam v dáli vidím potenciál, ale strašně u toho trpím.
*** Není to špatné, není to dobré. Má to řemeslné chyby, ale žíly mi to nerve.
**** Tohle je dobrý! Žádný Wong, skvělé psaní, ale něco tomu chybí. Něco co by z toho udělalo srdcovku.
***** Tu knihu miluji, změnila mi život a když mě omluvíte, půjdu teď do postele a nechám si o ní zdát.

Můj profil na Goodreads:
https://www.goodreads.com/user/show/87402484-tsal

Prozatím na GD doplňuji data z DK a na obou databázích se pohybuji stejně. Plánuji ale zdejší aktivitu omezit.

Jsem Myš. Myš s velkým M. Co takové Myši čtou? Všechno možné, na co jim náhodou spadne tlapka. Preferovanými žánry jsou však japonská a britská beletrie, fantastika (dystopie, akční horor, městská fantasy), pomalu ale jistě se nořím do vod (nepláštěnkového) komiksu a zbyde-li chvíle, rozhlížím se po světové klasice.

Čím jsou pro mě knihy? Prioritně zábavou. Když poučí, donutí k zamyšlení nebo mě jinak obohatí, beru to jako významné plus, avšak hlavní je zábava. Však se jim věnuji jako koníčku, nikoliv jako povolání! Jsem knihomol hrabivý. Byť se nevyhýbám službám knihoven, ráda knihy nakupuji, shromažďuji, oprašuji, kochám se jimi a velmi „nenápadně“ se chlubím každému tvoru, který má tu smůlu, že se octne poblíž. Jedinou další důležitou součástí mé existence je notebook a kočka. Jakákoliv. V současné době adoptivní Rozárka. Neskáče po policích, za což jí patří mu vděk.

Čím je pro mě DK? Osobní databází. Mám zde knihy, které jsem četla, které vlastním, které chci číst. Vyjadřuji zde své subjektivní názory na ně a směji se pohádkám o objektivnosti některých místních uživatelů. Hlavně ale lovím zábavu. Prolézám štítky, novinky, doporučení, profily oblíbených i zcela neznámých uživatelů a lovím nové oběti do svého seznamu knih k přečtení. Konfrontuji své názory na jednotlivé tituly se světem, palcuji pro mě hodnotné komentáře a čas od času vysypu obsah peněženky do místního bazaru. Dřevotřísková Billy knihovna vedle mě je mým soukromým projevem lásky ke knihám. Účet na DK je zase tím veřejným.

Pro bazaristy: Účet ověřený nemám a ani v nejbližší době mít nebudu. Jsem líná a nemyslím, že to potřebuji. Má hodnocení zde mají IMHO dostatečnou vypovídající hodnotu o mém charakteru. Pokud by vám nestačilo ani to, korunová platba z účtu mé nebo zcela cizí osoby svolné ke každé legraci už vás sotva přesvědčí. Poštovné mám 60 Kč na jednu knihu, při koupi dvou a více knih se poštovné nemění. Posílám doporučeně v bublinkové obálce a zabezpečeně proti lehčímu vyplavení zásilky. Vyžaduji platbu předem. Dobírky, ani dodatečnou platbu nevedu.