Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1490 274

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

Xena011
27.03.2016 5 z 5

Tento díl byl velmi krásný plný napětí a romantiky a hodně čtivý. Na odpočinek úžasné. První díl na motivy Popelka byl dobrý, ještě lepší má oblíbená Červená Karkulka, ale Locika...tak to mě hodně potěšilo, protože ten kreslený film moc zbožňuju. Sice jsem hned nepoznala, že se bude jednat o Lociku (měla jsem jen takové tušení), ale nápověd bylo dostatek...co třeba dlouhé vlasy :D . Krásně se tam vše odehrálo a už se těším na pokračování a završení děje následující knihou (tipuji, že už bude jen jedna? :D).

Attia
14.03.2016 5 z 5

Jsem nadšená! Třetí díl navazuje tam, kde skončil druhý a dokonce udržuje i stejně svižné a dynamické tempo. Kniha je správnou měrou napínavá i romantická, děsivá a především čtivá. To, že jsem se za celou dobu snad jedinkrát nenudila, je kromě jiného podchycené i svižnými dialogy okořeněnými vtipem a legračními narážkami nadlehčujícími (ale nezlehčující) komplikovanou situaci. Autorka skvěle dokázala předejít hluchým a překlenovacím místům, která se v rozsáhlých a vícedílných románech občas objeví a spolehlivě zkazí kladný dojem. Jednotlivé příběhy a osudy se postupně splétají dohromady, logicky směřují k sobě a situace graduje. Marissa Meyer zase předvedla, že je spisovatelka velkého formátu a že psát prostě umí.

Anezkastepanova
23.02.2016 5 z 5

Zatím nejlepší díl, napínavý, nepředvídatelný (přesně to je u knížek nejlepší). Navíc mam ráda,když autorka nenechává postavy umírat jen tak bez důvodu,aby naplnila děj,jako to bylo třeba u Divergence. Miluju Kaie. Prosim,vydejte Winter.

a2jana
04.02.2016 5 z 5

Pro mě asi nejlepší z Měsíčních kronik, velmi čtivá, napínavá, moc mě bavila, nemohla jsem se od ní odtrhnout a byla přečtena velmi rychle:) těším se na další díl :)

Arya26
28.01.2016 5 z 5

Knížky od Marissi Meyer jsou jedny z těch, které čtu opravdu rychle a jsem schopná je zhltnout rychlostí blesku. Díl od dílu mám Měsíční kroniky raději. Abych řekla pravdu nejvíc se mi po postavové stránce líbila právě Cress a Cinder než Scarelt. Já osobně moc Scarelt a Vlka ,,nežeru´´ jako ostatní. Já nejvíc fandím naší princezně Cinder a Kaiovi. Cress jsem si taky oblíbila a překvapila mě svou železnou vůlí a odvahou. Thorne je můj oblíbenec a i on se dočkal své princezny. Už se nemůžu dočkat Winter. Osobně typuju, že toho zjistíme příště víc o Jackinovi a ten se dá dohromady s Winter, protože nám tam nikdo už nezbývá.Iko pořídí nějakého kamaráda androida a bude to :) .

Aggie.
10.01.2016 5 z 5

Nádherně čtivý, miluju snad všechny postavy. Celá série je má oblíbená.

SelkaNika
05.01.2016 5 z 5

Kouzelná a zajímavě se rozvýjející série, která je díl od dílu lepší a lepší. I když si myslím, že psychologie postav je přehnaně přímočará a hodně zjednodušená. Taková pohádka, kterou ocení i starší ročníky, u které si snad nikdo nedovede představit špatný konec.

Midnight01
31.12.2015 5 z 5

Jako příběh Lociky mi to sice přijde jen na začátku, ale přesto je to opravdu úžasný příběh. Je mi strašně líto chudáka zamilovanýho Vlka, připomíná mi našeho psa, když jdu do školy. Chudáčet tak smutně kňučí.

Lily79
27.12.2015

Kniha Cress byla i přes svou tloušťku výborně napsaná, nic se zbytečně neprotahovalo a všechno jednání mělo vždycky smysl.
Jenom mi tam něco chybělo ohledně Thorneyo a Cress. Jinka moc hezká série, doporučuji:)

JupiterFire
04.12.2015 5 z 5

WoW!! Naprosto úžasný pokračování..nemůžu se dočkat až vyjde Winter. Fascinuje mě, že se tam pořád něco děje..u mnohých knih začne být děj dalších dílů série zdlouhavý a nudý, tady ne..., je velmi zábavné jak se v každém příběhu zkrývají typické motivy klasický pohádek (Cinder- Popelka, Scarlet- Červená Karkulka, Cress- Locika, Winter- Sněhurka). Prostě skvělá série..

AnetKa69
14.11.2015 5 z 5

Každým dílem čímdál lepší. Nemužu se dočkat Winter :D

Veeria
11.11.2015 5 z 5

U všech hvězd a triumfů, miluji tuto knižní sérii! Při čtení člověk nemá pocit, že příběh čte - ale že jej prožívá. Zamiluje si hlavní postavy - je s nimi. Děkuji Marisso! Díky Tobě jsem objevila nový svět a úžasné postavy, které si nejde nezamilovat (ano, věřím, že i Levana má svůj fanklub :D ). A nyní, prosím, Winter, objev se hned na mém stole!!

Etule
09.11.2015 5 z 5

Vypadá to, že tenhle komentář budu muset rozdělit do několika bodů.
1. Je půl páté ráno a já za chvíli vstávám do práce. Nicméně nic mě nedokázalo přimět odložit knihu, dokud se prostě nedostanu na konec. Což vypovídá o její úžasné čtivosti.
2. Díl od dílu je to lepší a lepší.
3. Jsem ráda, že se Kai nakonec projevil jako osoba s mozkem.
4. Vlka prostě žeru!
5. Já věděla, že i na Thorna čeká jeho "princezna". :) Neskutečně mi k němu ta Cress sedí.
6. Kdy že má vyjít ta Winter??? *naprosto nepříčetný pohled*
7. Proč mi sakra tak dlouho trvalo se pro tuto sérii rozhodnout, když už mi tak dlouho leží v hlavě? :D Ale jak o něco níže podotkla Anne Leyyd - dlouhé čekání na Winter by nejspíš ohrozilo i moje, už tak dost chatrné, psychické zdraví.

Co závěrem? Nejspíš jen to, že se nemůžu dočkat Winter. ;) A toho až budu mít tuhle skvostnou sbírku doma na poličce! :) A klidně si ji s vydáním Winter přečtu zase od začátku.

P.S.: Jsem opravdu velice zvědavá jakou roli v příběhu sehraje Jacin. :3

Dym
26.10.2015 5 z 5

Úžasně čtivá kniha pořád se v ní něco děje a postupně se skládají dohromady kousky skládačky. Moc se mi líbí všechny knihy z této série a jsem zvědavá na Winter snad ještě víc než na Nejkrásnější kterou brzy začnu číst :)

EvaSupovic
18.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha a už se prostě nemůžu dočkat Winter a konečného souboje Cinder a Levany :-D

neliot
15.10.2015 5 z 5

Takhle série patří určite mezi mé nejoblíbenější! Nemohla jsem se od ní odtrhnout... Rozhodně se těším na další díl... :)

lenkaknel
29.09.2015 5 z 5

Opět extrémně čtivé, teď už jen dlouhé čekání na Winter...

123.Iveetka
21.09.2015 5 z 5

Zatím nejlepší z těch tří dílů! A kapitán Thorne, to je prostě moje alfa :))

hrubik
20.09.2015 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil snad nejvíc. Pořád se v něm něco dělo, mělo to spád a napětí a taky trochu té romantiky že :-) Takže jsem spokojená a těším se na další díl.

Karolinamurphy
20.09.2015 5 z 5

Cress je teda podle mě zatím nejlepší kniha z této série. Strašně zvláštní, jak to spisovatelka musela mít hnedka od začátku celé promyšlené. Jediné co mi .. "vadí" je, že se s každou knihou počet stránek zvýší o 200 (Ano, Winter má údajně mít 800 stránek)

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer