Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1488 274

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

laurentialey
31.12.2019 5 z 5

Cress je zatím nejlepším dílem Měsíčních kronik. Kniha byla plná akce a napětí, ale ani na romantiku se nezapomnělo. Nemohla jsem se odtrhnout.

DreamerX9
29.12.2019 5 z 5

Tak teď se to teprve rozjelo a to jsem si myslela, že napínavější už to být nemůže a hlášky Iko a Thorna mě dostávali do kolen. Jsem zvědavá na konec! :)

zuzana4291
26.12.2019 4 z 5

Opět uchvacující příběh, který se snad pomalu blíží do finále. Až na trochu moc překombinování postav z předchozích dílů, tak je opět kniha vemi dobrá. Čtivá, plná zvratů a dobrodružství.

Kacennnka
03.11.2019 5 z 5

Cress a Thorne jsou milááááčci! Cress byla o dost romantičtější než předchozí díly, ale vůbec mi to nevadilo. Spíš naopak. Každopádně pořád to byla dost jízda, přestože jsem neměla tolik času věnovat se čtení. Cress je naprosto úžasná postava a jsem dost ráda, že měl Thorne mnohem větší prostor... Nicméně jsem měla během čtení trochu déja vu, o čem jsem psala už v jednom updatu, a pořád jsem si ho nevysvětlila, protože zbytek knihy mi byl dost cizí. Tak... A teď je čas pustit se do Winter. Už teď vím, že mi bude líto, až celou tetralogii dočtu.

Viviana-Mori
13.10.2019 5 z 5

Tak tady konečně těch pět hvězd dám. Vlastně ani nevím, jak bych své hodnocení obhájila. Příběh dostal další rozměr a i přes celkem vydatný počet stránek jsem se nenudila a půlku knihy byla schopná přečíst za jeden den. Líbí se mi postavy, v knize je napětí, humor i určitá roztomilost. Už mám rozečtený poslední díl a jsem zvědavá, jak to celé vlastně dopadne.

Murasaki
13.10.2019 5 z 5

Od poloviny knihy mi trvalo delší dobu, než jsem se do ní zase začetla. Mezitím jsem přečetla jiné knihy. Ale když jsem se dostala přes ty nudnější části, najednou to čtení šlo tak rychle a BUM, konec knihy. Těším se jak celá tato série skončí.

Elsasbooks
22.09.2019 3 z 5

Čtivé a bavilo mě to. Ale je to moc dlouhé na to, že se tam skoro až tak moc nic neděje. Dalo by se to krásně proškrtat.

RemiBlack
03.09.2019 4 z 5

2019/35
Cress je skvělá postava. Cinder a Scarlet, to jsou hrdinky, typické knižní rebelky. Ale Cress? Zlatíčko, dívka v nesnázích. Perfektní hackerka. A co teprve Thorne? :D
Někdy kolem poloviny mi chvilku přišlo, že už je to kapku překombinované (na to, že Měsíční kroniky jsou taková oddechovka). Ale sečteno a podtrženo, líbí.

Cometka
25.07.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl Měsíčních kronik. Skoro jsem chtěla přeskakovat odstavce, jen abych už byla na konci a věděla, jak to dopadne, ale nakonec jsem odolala. Určitě stojí za přečtení a nemůžu se dočkat Winter!

katallinka
20.06.2019 5 z 5

Skvělé, krásné (obálka), napínavé a pro mne naprosto dokonalé!!!

Perry
18.06.2019 5 z 5

Kvalita příběhu je lepší a lepší každou další stránkou - a že jich Cress má požehnaně :D Kniha se četla pomalu sama.
Jsem strašně ráda za další posilu v teamu Cinder a záchrana světa. Cress s Thornem tvoří skvělou dvojici a já doufám že ve Winter dostanou ještě trochu prostoru. Přijde mi, že si toho mají ještě spoustu co říct. :))
Čím blíže se dostáváte ke konci, tím více je kniha napínavá a o úplném závěru asi nemá ani smysl se zmiňovat :D Běžím do knihkupectví pro Winter, která bude podle mě zajímavou bytůstkou v naší partě.

Andynka
17.06.2019 3 z 5

Měla jsem velký problém se do knihy začíst. Přišlo mi, že se tam půl knihy nic neděje. Každopádně, jako celek to nakonec bylo moc fajn a napínavé, jak to celé dopadne. Jsem ráda, že příběh není založený na romantické lince.

Lokina
11.06.2019 5 z 5

I třetí díl Měsíčních kronik nezklamal a já si čtení Cress užívala do poslední stránky. Těch šest set stran uběhlo strašně rychle, moc jsem se bavila, bála se o hlavní hrdiny a přála jsem jim, aby jim vše vyšlo.
Cress sice byla někdy neznalá, naivní dívenka, ale k jejímu charakteru to sedí. Thorne se stává mou nejoblíbenější postavou, při čtení kapitol, kde je spolu s Cress, vykouzlil se mi úsměv na tváři :-)
Co dalšího bych psala, je to napínavé, pohodové (s mírnými zástavami srdce) a návykové čtení :-)

katka-kacav3318
12.05.2019 5 z 5

Měsíční kroniky prostě žeru. Jako Cress a Thorne moje další oblíbená dvojice. Chudák Vlk už jsem si myslela, že se se Scarlet nějak posunou a ono se stalo to co se stalo. Taky mám radost z Cinder a Kaie. No prostě další úžasný díl

Alee
20.04.2019 5 z 5

Nechci se příliš opakovat, protože vše důležité jsme psala už v recenzích předchozích dílů a obsáhlejší úvahy si nechávám až pro čtvrtý díl a závěr celé série. Abych to ale shrnula, tak Cress je zatím nejlepší díl Měsíčních kronik, těch 600 stran jsem přečetla za tři dny. Knihy hodně hrají na emoce a měla bych asi výhrady k některým nelogičnostem, ale tady to prostě nemá smysl řešit. Tato série je asi nejlepším příkladem originálně zpracovaných retellingů klasických pohádek, navíc ve sci-fi kabátu. To je prostě moje.

DracoMalfoy
02.04.2019 5 z 5

4.5 Na 2. díl to podle mě sice nedosáhlo, ale bylo to *velmi* blízko. Super postavy, zápletky, povětšinou nepředvídatelné, nebo alespoň dostatečně nepředvídatelné. Jen jedna výtka - málo Scarlet.

mStationka
08.03.2019 5 z 5

Jak tohle všechno skončí?...

makul
02.03.2019 5 z 5

Hodně čtivá kniha. Je to zatím můj 2. nejoblíbenější díl této série

Natynka23
13.02.2019 5 z 5

Třetí díl Měsíčních kronik se zatím líbil ze všech nejvíc. Moc jsem si oblíbila postavu Cress, která mi byla sympatická, ale celkově mě to moc bavilo!

blonďatá.luc
28.01.2019 5 z 5

Myslela jsem si, že Cinder žádná postava nepřekoná, ale pletla jsem se. Zbožňuji je všechny! Jen Cress nad nimi nově trochu vyčnívá, protože se v ní trochu (ehm, možná trochu víc) vidím sama. Děj graduje tak, že jsem napětím knihu nemohla pomalu ani odložit a mám teď takové dilema, zda se okamžitě pustit do dalšího dílu (musím vědět, jak to celé dopadne!!), nebo zda si dát chvíli pauzu, aby mi to opojení tímto kouzelným pohádkovým světem zůstalo co nejdéle. Příběh Lociky znám jen tak zhruba, takže jsem tam těch pohádkových podobností potkávala nejméně za všechny díly (prozatím), ale upřímně mi to vůbec nevadilo. Jsem moc ráda za to, jak se postavy prokreslují, jak se prohlubují vazby mezi nimi i jak celý děj graduje. Bravurně napsaná série, která má už místo v mém srdci jisté.

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer