Cress

Cress https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202363/bmid_mesicni-kroniky-cress-Whs-202363.jpg 5 1488 274

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cress , 2014

zinon
02.07.2018 5 z 5

Opět velmi povedené...jsem zvědavá na poslední díl :)

KateiBookLover
24.06.2018 5 z 5

Třetí díl! Super pecka. Cress a kapitán Thorne jsou dokonalý!!! Úplně je miluju - jejich pasáže v knize byly asi nejlepší. Zatím nejlepší díl :)

ajla5
14.06.2018 5 z 5

Cress! Je stejná jako já.

sassenkka
25.05.2018 4 z 5

Už po třetí nadšená. Příběh graduje, v každé knížce je víc a víc akce. Každá hrdinka je jiná, ale všechny jsou sympaťačky. Během záchrany Společenství se najde místo i pro lásku, boje začínají být drsnější, krev místy teče proudem a já jsem napjatá, jak to celé skončí. Autorka má vážně neskutečnou fantazii, píše čtivě. Fantasy není úplně můj žánr, ale tuhle sérii jsem si zamilovala! :)

Audrina
19.05.2018 5 z 5

Asi zatím nejlepší díl série. 600 stran uteče jako voda, hlavně díky tomu, že se postupně střídají příběhy všech dosavadních hrdinek. Nejvíc jsem milovala Cress a její poblázněnost, s kapitánem Thornem tvořili dokonalý pár.
Jsem hrozně zvědavá, jak se celý příběh uzavře.

betule3
13.05.2018 5 z 5

Tak tahle série se oficiálně stala jednou z mých nejoblíbenějších. Třetí díl jsem i přes vyšší počet stránek přelouskala za den. Kniha je plná akce, napětí a nečekaných zvratů - prostě pecka. Rozhodně doporučuji všem, nebudete litovat. ;)

Mergirus
07.05.2018 5 z 5

Lociku znám skrz pohádku Na vlásku a tohle její nové zpracování je naprosto bombastické. Jen škoda jejích vlasů. Každý díl série je delší a delší.

Kyta
16.04.2018 5 z 5

Obsahuje spoilery!

Tak mám za sebou další skvělé pokračování Měsíčních kronik - Cress!
Poprvé v téhle sérii dávám 5*, protože mě autorka přesvědčila, že si je tenhle díl zaslouží. Vážně je díl od dílu lepší.
Marissa Meyer se s potenciálem Lociky vypořádala bravurně. Tato pohádka není tak známá jako Popelka nebo Karkulka, takže nevím, do jaké míry se autorka držela předlohy, jelikož jsem nemohla srovnávat s původní pohádkou (kromě začátku), jako u předchozích dílů. Vůbec mi to však nevadilo a čtení jsem si jak jinak než užívala.
Líbilo se mi, jak se dějové linie všech postav prolnuly hned na začátku, aby se zase rozpojily a později prolnuly znovu. Sledovaly jsme poté 3 hlavní dějové linie, což knize přidalo na dramatičnosti a zajímavosti. Každé z postav byl vyhraněný svůj prostor, takže jsme je mohli vidět i v trochu novém světle. Maličko mě mrzelo, že se příběhem Scarlet autorka nezabývala trochu víc, a že trochu přešel do pozadí. Nicméně myslím, že si jí naopak užijeme hodně v závěrečném díle. Prostředí Afriky se mi také líbilo a přišlo mi originální... Vlastně v Africe a i v Asii se děje jiných knih odehrávají pouze zřídka, takže originalita této série je rozhodně znát.

Cress jako novou hlavní postavu jsem si moc oblíbila. Na všechno se koukala pozitivně, v lidech se snažila vidět jen to nejlepší a měla svoje naivní sny a přání. Thorne se pro ni ukázal jako perfektní společník; společně představovali velmi podařený pár a ukázalo se, že by se bez sebe neobešli. Thorne v tomto díle ukázal svoji druhou (lepší) podobu a ukázal, že může být takovým hrdinou, jakého si Cress představuje, a já jsem si ho proto oblíbila ještě víc než v předchozím díle. Další postava, která se nedokáže obejít bez své drahé polovičky, byl Vlk. V tomto díle mu, stejně jako Scarlet, nebyl věnován takový prostor, ale ostatně o nich byla předchozí kniha. Vlkovo chování v tomto díle mě dost překvapilo, nečekala bych, že bude takhle slabý a zranitelný... Iko byla skvělá jako vždy, zvlášť když dostala nové tělo - vážně jsem si ji zamilovala, její výroky nikdy nezklamou. Do Kaie jsem se zbláznila podobně jako Iko; vážně ho obdivuju za jeho vnitřní sílu a povahu. Nebojí se přiznat své obavy a nehraje si na žádného nebojácného vůdce. A můj největší obdiv mu patří za to, jaké musel ve svém věku nést břímě. Jediné, co ho drželo nad vodou, byla naděje o nalezení princezny Selene, kterého se dočkal. Když došlo ke znovushledání jeho a Cinder, byla jsem tak ráda - tuhle dvojici jsem si v prvním díle neskutečně oblíbila a jsem vážně ráda za to, že autorka jejich cesty opět svedla dohromady.

Jako vždy oceňuji vyprávění z mnoha pohledů, nejen z hlavních postav, ale i z těch vedlejších a záporných. Rozhodně to přidalo na zajímavosti. Napětí, romantika a překvapivé zvraty v knize také nechyběly.

Takže když to shrnu, Cress je pro mě zatím nejlepší díl :) Nemůžu se dočkat na finále!

Lenka.Vílka
14.04.2018 5 z 5

Cesty Cinder, Scarlet i Cress se střetnou hned na začátku. Proto se mi ulevilo, že se zase rozejdou a každá prožívá dobrodružství, aby se potkali znovu, aby i Cress měla svůj prostor. Proto je kniha zase o něco tlustší, ale to nevadí. Knihy autorky se čtou opravdu dobře. Jenom na začátku mě chvíli štvalo, jak stále rozebírá Thorna. Jako dlouho neviděla lidi a zrovna on pro ní byl něco jako celebrita, ale i tak. Proto bylo dobře, že Thorne skejsnul právě s Cress. Už minule mě dostal. Vtipnej rebel, kterej může dokázat, že je víc. Jednoznačné "ach" každé čtenářky a postupné vznikání téhle epic love story. Tuhle pohádku mi doma před spaním neříkali, takže příběh znám jenom ze seriálu Once upon a time, ale i tak se mi to četlo dobře.
Co se děje na s Kaiem mě vlastně moc nezajímalo. Jeho kapitoly jsem vždy prolétla pohledem (stejně jako ve Scarlet, protože se nechoval jako vůdce, ale jako posera), ale potom se to zlomilo a začalo být zajímavé. Když už jednou jseš císař, tak se podle toho chovej. Ještě jsi ani nezkusit všechno a už se vzdáváš.

("...jsem zpocený, neoholený a dva dny jsem si nečistil zuby. Tohle není vhodná chvíle na romantiku." To jsem se rozesmála. Většinou když je někdo i týden ve vězení a přijde jeho crush, tak dostane hudlana zuby nezuby, ale Thorne je jinej :D...)

Dobrá kniha, dobře sepsáno, ale příběh samotné Cress mě bavil zatím nejmíň (Scarlet, je holt Scarlet), ale celek s ostatními holkami byl dokonalý, takže jsem nevěděla, jak hodnotit. Čtyři málo, pět moc. Ale co, dám pět, tím nic nezkazim.
Kde mám Winter?!

PetePete
13.04.2018 4 z 5

Tento díl se mi moc líbil, i když musím souhlasit s komentáře níže, že to hrdinům procházelo moc snadno. Ocenila jsem vyprávění z více pohledů.

Christianne.K
29.03.2018 5 z 5

Sice dávám pět hvězd, ale z odstupem času se mi zdálo, že to hlavním hrdinům "až moc prochází" a to mi tošku vadilo

xSimaix
21.03.2018 5 z 5

Tak toto byla tedy paráda. :)

Třetí díl Měsíčních Kronik byl opět nesmírně napínavý, důvtipný, romantický, překvapivý a mohla bych pokračovat dále.
Příběh se nesmírně rozvinul a příběh je napsán z mnoha pohledů všech hlavních postav, což skvěle oživuje příběh.
Stejně jako předchozí dva díly byla Cress nesmírně čtivá a když jsem si již našla čas na čtení, nemohla jsem se odtrhnout od stránek i přes únavu.
Cress jako hlavní hrdinka této části je jednoduše skvělá a člověk se do ní dokáže vžít ze všech postav nejspíš nejvíce. Je vtipná, mladá, nezkušená a některé její momenty vám jednoduše vykouzlí úsměv na tváři.
V této knize jsme některé postavy ztratili a dostali za ně náhradu. Na tyto nové postavy, které se příběhem jen mihly a hned zase zmizely jsem nesmírně zvědavá.
Stoupavá tendence série je pouze čistá pravda a už kvůli tomu se nemohu dočkat Winter, jež bude určitě speciální.

Doporučuji!

XenasChakram
03.03.2018 5 z 5

Páni, to je jízda. Kniha mě bavila od začátku do konce. Čte se lehce a s radostí. Těším se na závěrečný díl!

MartinaF
29.01.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda od začátku do konce! Napínavé, epické, romantické, drsné. Stejně skvěle napsané jako předchozí dva díly.

Irsaf
21.01.2018 5 z 5

Opět povedené

wildXchos
13.01.2018 5 z 5

Tenhle díl byl zatím nejlepší. Hodně se mi líbili Cress a Thorne, a taky to, že byla kniha delší než předchozí díly. Dál se mi líbí, že je Cinder schopná nemyslet pořád na Kaie. V jiných knihách jsou hlavní hrdinky zamilované tak moc, že se vlastně nemluví o ničem jiném, a to je na mě moc.

AgnessN.R.
07.01.2018 5 z 5

Po dočtení knihy jsem s ní měla chuť skákat a samozřejmě si přát další díl.
Když jsem knihu četla, pořád jsem čekala až budou všichni spolu, ale vždycky se něco zvrtlo:) Na měsíčních kronikách mě i baví jemné milostné linky(konečně někde, žádný milostný trojúhelník!)
Takže za mě byla kniha výborná!

BarkaS
29.12.2017 5 z 5

Jako jízda na horské dráze. Trochu pomalejší rozjezd, ale jak se člověk na tom prvním kopci nahoru pomalu začíná nudit, přijde rychlý spád následovaný euforickou jízdou. Cress a Thorn se rázem stali mými favority. Cress je naivka, která celý život strávila ve "zlaté kleci", která nebyla až tak zlatá, ale překvapivě to funguje. Po seznámení s Winter nemůžu jinak než běžet na pokladnu a koupit žeton na další jízdu.

Francesca14
27.12.2017 5 z 5

Tenhle díl je ještě lepší, než ten předchozí. Za prvé je tlustší, za druhé napínavější a za třetí je tam Cress s Thornem jakožto jeden z nejlepších a nejroztomilejších párů. V tomhle díle se děj ještě víc rozjíždí, je tam spousta zvratů, úžasných dialogů, slovních přestřelek a velmi dobře napsaných scén. Všechny hlavní postavy člověku přirostou k srdci (i když já osobně nemám ráda Cinder), stejně jako celý příběh. Nemohla jsem dát knihu z ruky a bavila mě úplně stejně i při re-readingu. Okamžitě jsem si celou sérii objednala a vrhla se na poslední díl, protože tahle série zkrátka stojí za přečtení. V ČR není zdaleka tak populární jako v USA a je to vlastně docela škoda.

trynitrix
12.12.2017 5 z 5

Pokračování naprosto úžasné po celou dobu děje zápletka a napětí jak to vše dopadne :-D Cress a Thonovi fandím :-D musím hned na další díl Winter.

roboti kouzla Měsíc romance kyborgové

Marissa Meyer