Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1730 1730

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

elis36
29.07.2015 5 z 5

Ten začátek se mi moc nelíbil, ale poté co se skarlet vydala hledat svoji babičku sem se nemohla od knížky odtrhnout. Nádherný příbeh a nejvíc se mi líbí pár scarlet a vlk ;) Moc se těšim až si přečtu cress

Nel-ly
27.07.2015 4 z 5

Pro mě lepší než Cinder. Více dějových linek knize prospělo, taky to bylo akčnější, a nové dvě postavy mi přišly zajímavější (no, Scarlet se sice blížila charakteru spíš otravných hrdinek narozdíl od Cinder, ale vlk je vlk a na toho nemá ani princ :D) a příběh méně předvídatelný. Teď jdu na Cress, jen by to chtělo, aby už byla venku i Winter.

Selfinka
16.07.2015 5 z 5

Druhý díl byl stejně skvělý jako první. V knize nechybělo napětí a pořád se něco dělo. Scarlet je o něco málo sympatičtější hrdinkou než Cinder, ale příběh Cinder se začíná ubírat zajímavým směrem. Jdu hned na další díl a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

Airin
03.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha!!! Mnohem lepší, než první díl, Cinder. Je zde více napětí a akce. Velmi se mi líbí pár Scarlet a Vlka :333 Jinak zde nebyly nudné pasáže a příběh se četl příjemně a plynule. Určitě všem doporučuji :)))

SoniaShadow
27.06.2015 5 z 5

Naprosto úžasné. Stejně jako Cinder! :) Trochu jsem se bála, že tam Cinder nebude a že příběh o Cinder skončil u první knížky, ale naštěstí ne. Cinder byla skvělá a teď, jak to pokračuje a zamotává se to do dalšího příběhu a u Cress do dalšího, je to ještě úžasnější. Postavy jsou podle mě výborně udělané. Už čtu Cress (kolem str. 100) a pane bože, doufám, že to dopadne nějak dobře. :D :) Každopádně, Scarlet jsem si užila o malinko víc, protože tam bylo více toho napětí a akce okolo... no, kdo četl - ví. ;)

Liana
19.06.2015 5 z 5

Scarlet sa mi páčila ešte viac ako Cinder. Malo to viac akcie a napätia. Teším sa na Cress.

Maragad
16.06.2015 5 z 5

Scarlet je moderní pohádkový příběh odehrávající se v dystopickém světě, v němž naleznete prvky sci-fi a celá série Měsíční kroniky spadá do ranku young adult. Je to směs hned několika žánrů, ale kupodivu to takto klape velmi dobře. Tak jako byl první díl Cinder spodobněním Popelky, tentokrát se autorka ve Scarlet zaměřila na Červenou Karkulku. A věřte, že ani zlý vlk v této pohádce nechybí. A i když chvílemi některé scény připomínají červenou knihovnu, Marissa Meyerová nikdy nezachází do přeslazených detailů a vše vykompenzuje akcí nabitým dějem. Tato série je vážně velmi návyková.

KajčinkaSpirit
13.06.2015 5 z 5

Mě osobně se tahle kniha strasne moc libi :) zkrátka Miluju ten příběh Miluju postavy i to jak se navzájem poznávají a tak .... a myslím že scarlet je asi nejlepší dil z měsíčních kronik :) už se nemůžu dočkat az vyjde Winter a konečne se dozvíme jak to s nimi dopadlo ;)

Anjesis
10.06.2015 4 z 5

chvíli mi trvalo, než jsem si oblíbila i tu dějovou linii kde nevystupovala Cinder ale jakmile se mi dostala pod kůži i ta, tak paráda, další dobrý díl

Stirek45
23.05.2015 5 z 5

Já pohádky miluji a proto miluji celou tuto sérii. Díl se mi líbil stejně jako první díl a Scarlett jsem si hned zamilovala. Postava Vlka se mi zalíbila ještě víc než postava prince Kaie. Už se moc těším na třetí díl :))

TaberýováM
10.05.2015 5 z 5

Super díl, jsem vážně spokojená.
Nemám ani jednu negativní poznámku k tomuto dílu.
Je zvláštní jak autorka propletla Cinder a Scarlet do sebe a další hrdinka je na scéně.
Bylo velice zvláštní oblíbit si postavu Vlka, jelikož mě pak neskutečně naštval. Po tom co udělal Scarlet, ale díl super, moc jsem se u něho pobavila.

adelaska
06.05.2015 5 z 5

Parádní pokračování! Příběh Cinder pokračuje a přidala se další hlavní hrdinka jménem Scarlet. Všechno je krásně propletené. Cinder a Scarlet jsou skvělé postavy, mají skvělý charakter, nebyly mi ani trochu nesympatické. To stejně s Kapitánem - neskutečně vtipný, moc jsem si ho oblíbila, stejně jako Vlka a Kaie. Všechny postavy jsou něčím charakteristické a to se mi líbí, každý je něčím jiný, něčím si vás prostě získá. Už se těším na Cress! A doufám, že poslední 4. díl Winter vyjde co nejdřív! Už se nemůžu dočkat až bude celá parta kompletní.

kklepkaa
06.05.2015 3 z 5

Tak druhý díl dopadl podstatně lépe než první. Pomohlo přidání postav a kapitoly i z jiných pohledů. Celkem se začínám těšit na další díl :)

klarinka9974
24.03.2015 5 z 5

Tato kniha byla skvělá, líbí se mi jiný druh pohádky, jeho akční děj, napětí ale i to pohádkové kouzlo. Není to o přeslazených princeznách a jejich povinnostech, ale je to o tom aby ochránili hlavně sami sebe, vyzbrojili se zbraněmi a šli do boje. Kniha je psaná od začátku dokonce zajímavě, do knihy se lehce začte a těžko se končí. Líbí se mi takové pohádkové knihy a tyto díly mě natolik oslovily a tolik se mi líbily že je budu doporučovat dalším a dalším lidem. Vážně super. Těším se na další dva díly :o)

Selket
24.02.2015 4 z 5

Čím dál víc mě baví jakým způsobem Meyer schovává postavy z pohádek do těch v ději svých knih a i když jde o princezny, nikdo tu nečeká na prince na bílém koni. Zkrátka, vyhrneme rukávy holky, a jdeme zachránit svět...

Pavlina.13
22.02.2015 5 z 5

Velmi čtivé a poutavé, ale opět jako první díl bohužel dost předvídatelné.

Knížkařka
25.01.2015 4 z 5

Skvělá série! Občas to sice vypadalo, že spisovatelka se dá do červené knihovny, ale vždy s toho vybruslila s něčím novým, zajímavým a hlavně něčím nečekaným! Takže vlastně nejlepší možnost?
Scarlet se mi velice líbila a vlk je skvělá postava!
Taky se mi líbí, že Cinder přitáhli do příběhu, i když ze začátku mě její pasáž trochu nudila přesto jako obvykle skvělý díl!

Mikynek
23.01.2015

Ůžasná !!!! Jako vždy

Samira
18.01.2015 5 z 5

Úžasná série, zamilovávám se čím dál víc. Z prvního dílu jsem byla nadšená a druhý jsem bez dechu přečetla v rekorním čase. Co jen pochválit dřív, nové postavy, střídání pohledů, zdařilé propojování, stále gradující akce a spousta humoru, ale i silných emocí a lidských příběhů jako v prvním díle. Okamžitě přecházím na další díl a vřele doporučuji!!!

tsal
17.01.2015 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o něco méně než Cinder. Možná proto, že mi noví hrdinové příliš nesedli a ti staří měli o polovinu méně místa. Četba mi však stále plynula rychle a velmi na autorce oceňuji, že přestože se občas nechá unést červeno-knihovními tendencemi, v poslední chvíli, než to začne být opravdu otravné, z nich s bravurou vybruslí a ještě vám vyrazí dech. Minimálně dvakrát jsem si během čtení téměř plácla dlaní o čelo nad hloupým nápadem, když tu se ukázalo, že hloupý vlastně vůbec není. Těším se na třetí díl.

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984