Cinder

Cinder https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/bmid_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4 2132 478

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinder , 2012

neliot
28.09.2013 5 z 5

kniha se mi velmi líbila a to asi proto, že se úplně lišila od ostatních knih, které jsem četla...už se těším na další díl :))

saphe
24.09.2013 4 z 5

Ehm..no....kniha není špatně napsaná, jen jsem zhruba od str. 98 věděla přesně o čem to dál bude...I přesto jsem pokračovala, a abych pravdu řekla líbilo se mi to, ale pořád je tam ten konec.... Ale aspoň můžu říct, že se těším na další díl...:)

Canney
05.07.2013 3 z 5

Ze začátku musím říct, že Popelka je jedna z mých oblíbených pohádek a řekla bych, že se autorka se svoji prvotinou poprala obstojně. Hlavní prvky z klasické Popelky tam byly a některé si autorka malinko přizpůsobila. A mě se to líbilo!
Jenže v knížka končí dost otevřeně a já otevřené konce bytostně nesnáším, kdo má potom čekat na další díl? A ještě ke všemu je to neskutečně předvídatelné. Dostala jsem se asi do první třetiny a hned jsem věděla, koho to hledají.

Dith
17.06.2013 3 z 5

Kniha není vůbec spatně napsaná, ale je dějové až přespříliš předvídatelná. Už po prvních stránkách pochopíte kdo je kdo, ale i tak jsem tomu dala šanci a mile mě to překvapilo. Samozřejmě se tu nevyhnete několika klišoidním scénám, ale dám šanci i druhému dílu, abych viděla, jakým směrem se to celé bude ubírat.

Nikka07
07.06.2013 4 z 5

U téhle knihy mě zaujal její obal, a následně i obsah. Rozhodla jsem se tedy, že si ji půjčím. Nakonec, nebylo to špatné. Naopak, celkem originální, myslím si. Kromě té zápletky. Nevím, přišlo mi, že je docela časté, že nějaká (ne)obyčejná holka/kluk zjistí, že je důležitou osobou a je na ní/něm, aby zachránil/a svět. To, že je Cinder Selena, mi došlo asi až v půlce knihy. Prostě mi to seplo. :D
Strašně mě zaujaly Cindeřiny schopnosti. Poznat, když někdo lže, to by mohlo být hustý. :D
Ale i přesto se těším na pokračování. Zajímalo by mě, jakou roli tam bude hrát Scarlet, jak je úryvek na konci knihy.

Veronica
16.05.2013 3 z 5

No ehm.... Pěkná knížka,i když lehce ujetá :D
Dostane to pěkný spád,samozřejmě tam nechybí ani láska (do jisté míry),ale i poslendí chvíle s Pivoňkou a ostatními nakaženými. A jak píše SafireDarkfire,taky jsem se domnívala,že je Selena.I když taky trochu ujetá scénka,hlavně prostředím.Ale možná tím vším podivným je ta kniha pěkná,takže na pokračování se těším.

SafiraDarkfire
30.04.2013

Velice zajimavá kniha, i když jsem téměř od čtvrtiny knihy věděla, že ona je Selena. Ale i přesto jsem byla napnutá až do konce co se z toho všeho vyvrbí. :D

Hanyuu-hime
16.03.2013 4 z 5

K této knize jsem ze začátku přistupovala tak všelijak... 'Jak by mě mohlo zaujmout něco takového? Jak by mě to snad mohlo bavit?' honilo se mi hlavou, když jsem se s knihou setkala poprvé.
Poté mě ale začal příběh zajímat víc a víc a chtěla jsem si ho alespoň zkusit přečíst, a tak jsem se do toho i přes původní předsudky dala.
Nemohu popřít, že je to trochu postavené na hlavu. Někomu může přijít podivné, když první slova v knize zní: 'Cinder zrezivěl šroub v kotníku', ale také musím rovnou přiznat, že se mi to opravdu líbilo!

Je to docela předvídatelné, sladké, ale ne úplně přeslazené a čte se to velice lehce. Už se nemohu dočkat pokračování.

mayinka
24.02.2013

Popelka :) v jine dobe :) ale cte se to moc pekne. Sem s pokracovanim, ale dopredu tusime, ze to musi mit dobry konec :)

xxiixxi
30.01.2013 5 z 5

Skvělá kniha, trochu odlišná než dnes tolik oblíbené dívčí fantasy románky, ale to je jen dobře. Souhlasím s názory pode mnou, láska tam byla spíše naznačená, ale stejně mě více zajímal osud Cinder, styl psaní byl skvělý, hlavní hrdiny jsem si oblíbila jako už dlouho ne a kniha má u mě ještě jedno velké plus - je tam opravdu bolest a smrt, ne že se postavy zázračně zachrání, takže to vlastně není taková pohádka, jak na začátku vypadalo. Celou dobu sice bylo jasné, kdo ve skutečnosti je, ale těšila jsem se na to, co se z toho vyklube dál. Konec mě docela zklamal, obvykle mi otevřené konce nevadí, ale do téhle knihy jsem se opravdu začetla až po uši a konec přišel až moc brzy. Navíc, když to vypadá, že druhý díl bude vlastně o něčem trochu jiném, tak je mi skoro k pláči.

Lady.Ge
30.01.2013 5 z 5

Mě se kniha líbila už od začátku. Líbil se mi styl psaní i předloha Popelky, vlastně celý děj. Jediné, co mě zklamalo, byl otevřený konec. Opravdu na tento díl nebude ten druhý navazovat? Mnohem radši než příběh Scarlet bych bych raději četla, jak to bude s Cinder. A jestli se tam objeví Kai, samozřejmě :3 No, budu doufat, že snad se s Cinder a Kaiem ještě setkám.
Moje hodnocení je jasné.
PS: Kdo by věděl něco bližšího o dalším dílu, prosím, napište vzkaz :)

Jitulisko
15.01.2013 5 z 5

Sladé avšak nepřeslazené. Libi se mi , že ne vše je jen dobré. Ač jsem už před půlkou tušila co bude jako velké odhaleni , tak mi přesto přejel mráz po zádech :D 4tivá okouzlujici kniha už se těšim až vydá autorka dalši :))))

kleria
05.01.2013 2 z 5

Myslela jsem si, že tato knížka bude mít pěknej děj podle obsahu, ale po 20 stránkách se mi nelíbil ani kousek :/. Radši jsem to nedočetla.

Rose18
20.12.2012 4 z 5

Kniha mě začala opravdu bavit až v polovině. Jinak celý děj byl pěkně vymyšlený. :)

Monisek.B
04.10.2012 5 z 5

Původně jsem si tuto knihu nechtěla vůbec koupit, ale zajímala mne. Počkala jsem tedy, až se objeví v Plzeňské knihovně a já si ji budu moct půjčit. Teď toho trošku lituji, protože je to tak skvělá knížka, že jsem ji už dávno měla mít ve své domácí sbírce :-D Jen co vyjde další díl, zamířím do knihkupectví a koupím si obě dvě!
Ačkoliv mi po pár stránkách došlo, kam bude příběh směřovat, hrozně mě zajímalo, jak to bude probíhat.. Na další díl se hrozně těším, především kvůli dokončení Cindeřina příběhu. Ten Scarletin nevypadá zas tak zajímavě, ale určitě si ho přečtu.

Nicoletka
23.09.2012 5 z 5

Dlouho jsem se odhodlávala knížku koupit a přečíst. Ale vůbec toho nelituji. Úžasný děj, neustále se ve mě střídaly pocity. Někde v půlce knihy mi došlo, jak to vlastně skončí, což je snad rekord, jelikož je VĚTŠINA knih, které čtu, předvídatelná od prvních stránek. Trochu jsem doufala, že to skončí méně napínavě, ale co. :) Alespoň se máme na co těšit, ačkoli mě tedy upoutávka na další díl Měsíční kroniky ani trochu nezaujala... :D

La Fiera
03.08.2012 5 z 5

Příběh Popelky známe všichni na milion pět způsobů. V téhle knize opět ožívá, i když s drobnými odlišnostmi. No proč by ne. Jsme někde v budoucnosti, po čtvrté světové válce, ve státě zvaném Východní společenství. No prostě Čína v budoucnosti.
Pokud máte rádi alespoň trošku pohádkové příběhy, určitě vás neurazí a nezklame. Čte se velmi dobře a má co nabídnout i lidem, kteří mají blíž k technickým věcem. :)

skarabik
27.05.2012 5 z 5

Příjemně čtivá kniha, která neurazí a zpříjemní pochmurný den. Jen škoda konce, kdy se nebudete moci dočkat dalšího dílu série Měsíční kroniky.

roboti kouzla smrt Měsíc technika nákaza kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984