Cinder

Cinder https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/bmid_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4 2132 478

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinder , 2012

Schullerka
28.12.2014 4 z 5

Moc se mi líbí ten nápad vzít pohádky a předělat jim fasádu. :) Čekala jsem, že se autorka bude o klasický příběh Popelky až moc opírat, ale naopak tam byly jen takové ty narážky jako jméno hrdinky, ples apod. Bylo to fakt moc pěkně napsané, opravdu mě to překvapilo.

Upřímně anotace mě přivedla na myšlenku, jestli to vůbec má cenu číst, přišlo mi to jako totální zhovadělost, ale když jsem se pustila do knihy, tak tam to všechno dávalo smysl.Taky se mi líbilo, že je příběh zasazený do Pekingu, konečně někde jinde, než v USA.

Nebudu psát, že se těším na druhý díl, protože jsem ho už začala číst, ale upřímně je to zase trochu něco jiného a fakt se mi to líbilo. :)

julliette
10.12.2014 5 z 5

Právě ji čtu a je to fakt nádherná kniha. Chvíli jsem váhala, jestli stojí za přečtení, nakonec jsem se poddala a začala číst a "bum ", jsem za půlkou knihy, už ten začátek mě chytl a nepustil, že jsem četla až bůhví dokdy. Už vím, na co se těšit, až přijdu ze školy, škoda, že máme odpoledko, akorát přijdu o mnoho hodin čtení, tohoto překrásného příběhu, sice na technologii moc nejsem, ale prostě někdy neodolám a přečtu i to, co jsem odkládala, a vykonala jsem dobře

KatnissLavender
01.12.2014 5 z 5

V poslední době zjišťuji, že jsem v hodnocení knih hodně přísná. Ale Cinder mou kritikou prošla! Koho by napadlo jak skvěle bude fungovat kyborg a popelka!? Nikdy jsem sci-fi nečetla a nenapadlo by mě, že se mi zalíbí... Ale život je změna!

hrubik
17.10.2014 4 z 5

Super kniha, která mě velmi překvapila, protože když jsem ji brala do rukou, byla jsem trošku skeptická, co se z tohohle vyklube. Ale bylo to úžasné!

ph-m4367
15.10.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih...Když jsem jí začala číst nevěděla jsem co čekat a ani jsem netušila že je to retelling. Někdy později v knize mi teprve došlo že je to udělaná podle popelky a zamilovala jsem si tu genialitu knihy... Normálně mě moc futuristické knihy nebaví ale tuhle jsem si doopravdy oblíbila...Trochu mě štve to že nemá originální obálku protože je opravdu překrásná... Cinder je skvělá a doufám že další díly budou také. :)

bednos
11.10.2014 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, vlastně celá série je úžasná. Zajímavá a propracovaná myšlenka. Myslím dokonce, že s dalšími knihami je to lepší a lepší a nemůžu se dočkat posledního dílů. Stojí rozhodně za přečtení.

pobijecmuch
06.10.2014 1 z 5

I když tento román spíše řadím do žánru scifi - romány pro ženy, tak jsem vcelku spokojen. Děj je stravitelný i pro čtenáře, kteří zrovna uvedený žánr nehltají. Zkusím i druhý díl Scarlet a doufám, že tato série nemá sestupnou kvalitu, tak jak tomu je u Povstalecké historii nebo Hunger Games.

keri.H
04.10.2014 5 z 5

Úžasná kniha, která mě opravdu hodně dostala. Myslím, že tato kniha zůstane dlouho v mé paměti. :)

katerinad
23.08.2014 5 z 5

Autorka má velmi odlehčený a svěží styl díky, kterému se kniha skvěle četla. Vzala si námět Popelky a přetvořila ho v něco zajímavé. Samozřejmě některé věci se dali tušit, když nad knihou aspoň trochu přemýšlíte, snadno vás napadne jak by to mohlo být.
Dlouho jsem se čtením otálela a nevím proč. Těším se až začnu s druhým dílem. Jediné co mi dělá starosti je, že až dočtu doposud vydané díly, budu muset nějakou dobu počkat na ten poslední.

IvcaK98
02.08.2014 4 z 5

Popelka kyborg? Ha. Ha. Ha. Upřímně se sama sobě nedivím, že jsem se knížce tak dlouho vyhýbala. Možná proto, že mám úctu ke klasice. Možná proto, že se bojím nových věci. Anebo proto, že to zní jako totální slátanina. Nakonec mě ale přemohla zvědavost, já se do toho pustila a světe div se, ono to funguje. Příběh se naštěstí nemotal jenom kolem Popelky a jejího střevíčku (umělé nohy?), ale autorka si s novým dystopickým světem pěkně vyhrála a i když mě žádný zvrat moc nepřekvapil, čtení jsem si užila a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Ne, vážně, opravdu mě zajímá jak zkombinuje Popelku, Červenou Karkulku, Růženku a další s kyborgy, měsíčňany a podobně. Bratři Grimmové a Charles Perrault se možná obrací v hrobě, já ale smekám. Mně se to líbí.

lenča30
16.07.2014 5 z 5

Přečteno za 1 den,pohádka která mě dostala a nemohla jsem se odtrhnout.Přečtěte si ji !! :-))

Justme3
16.07.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Do postav se okamžitě zamiluje (Samozřejmě tím nemám na mysli zlou macechu a nevlastní sestru na zabití), příběhu propadnete a jen s každou stránkou hltáte každé slovo. Ačkoli je kniha dosti předvídatelná (pro mě to tak bylo) s napětím čekáte, zda se to opravdu stane, či nikoli. Čtení jsem si náramně užívala a nemohla jsem knihu odložit, přesto jsem si ji nechávala na večery, kdy se mi do budoucnosti nějak nejlépe zapadlo a já si s hrůzou uvědomovala, jak náš svět je strašný a přitom se ani kouskem nepřibližuje vidině budoucnosti v této knize. Rozhodně knihu doporučuji :)

hanjana
10.07.2014 5 z 5

Popelka tak trochu jinak. Tak trochu totálně jinak.
Přestože je to napsáno podle pohádkové šablony, která je známá už pár set let, vůbec tomu neubírá na originalitě. Příběh je sám o sobě úplně o něčem jiném, jen postavený na kostře zlé nevlastní matky a sester, ušmudlané dívky a bohatého prince. Ale tím podobnost končí, a my se ocitáme v Novém Pekingu ve vzdálené budoucnosti, uprostřeď světa plného magie a moderních vynálezů.
Musím uznat, že jsem od knížky nijak moc nečekala, a proto mi dala mnohem víc. Autorčin styl psaní mi sedl, bylo to vtipné a děj se ubíral neskutečnou rychlostí, že jsem ani nestihla otáčet stránky. Sice je trochu snadné prokouknout vyústění děje, ale to na kvalitě knihy vůbec neubírá.
Zasloužených pět hvězdíček.

Tina 243
06.07.2014 5 z 5

Knihu doporučuju je to taková čtivá, příjemná napínavá verze popelky pro ty co rádi sci-fi. Kniha se mi četla dobře a určitě jdu na další díl.

Knihomolka Rů
05.07.2014 4 z 5

Kniha mě nezklamala, naopak. Sice mě ze začátku moc nechytla a bylo to jednoduše řečeno vcelku předvídatelné, ale pro mě byla Cinder neskutečně fascinující a čtivá kniha. Rozhodně se těším, až si přečtu další díly:)
Jen tak ve zkratce k postavám, opravdu neskutečným způsobem mě vytáčela Levana ale ještě více Adri a zamilovala jsem si Kaie (jak jinak:D). Pak mi bylo líto, že umřela Pivoňka.. ačkoli než až takovým způsobem, jelikož jsem ji tolik ráda neměla, ale byla to škoda. A Cinder? Ta byla prostě borec:D
Jsem ráda že jsem knihu přečetla, ale mělo to pro mě ještě nějaké rezervy, z toho důvodu dávám čtyři hvězdičky:)

Eneo
27.06.2014 4 z 5

Cinder pro mě byla zákuskem po zkouškovém, který jsem zbaštila do posledního drobečku.Ve fantastickém prostředí Země po čtvrté světové válce lidi spojuje společný boj proti epidemii modré horečky a nenávist k obyvatelům měsíce. A že vám Cinder trošku připomíná anglický výraz pro Popelku, Cinderella? To bude možná tím, že to v podstatě příběh o Popelce je. Autorka si s tímto motivem skvěle pohrála a nová verze Popelka-kyborg mě prostě baví.

Lorrainee
25.06.2014 5 z 5

Nadchla mě anoce a ač jsem se bála protože jsem věděla že je to určené spíš holčičkám, chytlo mě to dokonale. Líbí se mi zpracovaní pohádky do sci-fi.

roboti kouzla smrt Měsíc technika nákaza kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984