Cinder

Cinder https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/bmid_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4 2135 2135

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinder , 2012

Ellkarka
18.06.2014 4 z 5

Prvních pár stránek mi trochu trvalo, než jsem se zorientovala v novém technologickém světě, ale po sžitím s prostředím jsem se začala bavit. V určitých částech knihy se autorka pokoušela být i vtipná a občas se jí dokonce podařilo mě rozesmát. První zklamání mě ale zasáhlo už na 44 straně, kdy jsem už věděla podstatnou část konce. Upřímně jsem si říkala, jestli to stojí za to číst dál.

Přesto mě čtení bavilo a postupně se začalo vynořovat spousty zajímavých okolností. A překvapivě bylo i poslední sto stran zatraceně napínavých.

ElisR1
03.06.2014 5 z 5

Začátek sice nebyl nic moc, ale od druhé knihy jsem nedokázala přestat číst. I když byl děj předvídatelný, četlo se to skvěle. No prostě Popelka, která je tak trochu naruby.
Na odpočinkové čtení doporučuji.

Nemesis Moriko
24.05.2014 5 z 5

Zápletka je dost předvídatelná, možná je to tím, že jsem si četla anotaci druhé knihy kde byla zmínka o princezně Selene a pak mi stačila jedna věta o ní, hned tuším u třetí nebo čtvrté kapitoly, kdy bylo zmíněné něco o tom, že našli kusy ohořelé tkáně a celé jsem to předpokládala -.- Ale hodně mě naštvalo to, jak umřela Pivoňka. A nesnáším Levanu -.- :D
Kniha je velmi čtivě napsaná, přečetla jsem ji za dva dny:) Taky se mi líbí představa Popelky coby kyborga a [BACHA SPOILER!] ještě k tomu měsíčňanky :D
Kdyby tady byly půlhvězdičky, tak dám 4,5/5, ale takhle dám plný počet;)

Mishak
18.05.2014 4 z 5

Nu, co jen napsat... Byla jsem nadšená, usměvavá, pak i naštvaná, pak opět naštvaná, pak uplakaná, pak zklamaná. Knížka ve mně zanechala opravdu spoustu emocí...
Knížka má krásný děj, moc se mi líbilo zasazení příběhu podle Popelky =) Akorát mě kniha po 115ti stránkách dost naštvala - přesně na týhle stránce mi došlo, o čem to celý bude a celá zápletka mi byla hned jasná (ano, v knížce jí odhalili naplno na straně 275 xD). Ale i přes to jsem se donutila číst dál a nelituji. Bylo několik okamžiků, když jsem nemohla zamáčknout slzy, když jsem autorku proklínala (doteď nechápu, jak mohla nechat Pivoňku takhle zemřít, takhle pár vteřin před lékem =( - sry za spoiler) a čím dál víc nenáviděla Měsíční královnu...
I přes to, že jsem děj odhadla hodně rychle, se mi kniha líbila a konec přišel rychleji, než jsem čekala...

bookshelf
15.05.2014 4 z 5

V určitém ohledu je to kniha, jejíž zápletka je zcela evidentní až bije do očí. Ale pokud pominu fakt, že již z prvních kapitol je zřejmé to, co je odhaleno až na úplném závěru jako nalákání na další díl, se mi kniha zamlouvala. Jedná se o vyvedené zpracování pohádky o Popelce, která je v tomto příběhu velmi originální. Už to, že se kamarádí se svojí nevlastní sestrou je u ní nevídané. Celkově kniha naprosto splnila má očekávání. Snad až na tu obálku...

Brambram
21.04.2014 4 z 5

Jednodušší fantasy bez nečekaných zvratů, trochu zkušenějšímu čtenáři musí být dějová linka jasná po pár stránkách. Nicméně, nic mi tam nevadilo, či nedřelo, hezky se u toho odpočívalo,takže doporučuji dál a já si ráda přečtu další díly.

Teressa
12.04.2014

Od samotného začátku mi bylo jasné, kdo vlastně Cinder ve skutečnosti je, myslím, že to muselo dojít i čtyřletému dítěti. Co se týče dějě, abych řekla pravdu, nic úžasného. Další díl si nekoupím.

Nicol González
29.03.2014 4 z 5

Ze začátku mi to trvalo než jsem si na knížku zvykla, ale pak se ukázalo že je užasně propracovaná a zajimavá. Konec je celkem předvídatelný, ale styl psaní autorky mě nedokázal odtrhnout od čtení. Velice doporučuju, určitě takovou popelku ještě neznáte...

Karoli282
28.02.2014 5 z 5

Nádherné pojetí Popelky, tento díl je skvělý, ale 2. ho ještě předčil :D. (Na začátku jsem si nebyla jistá, jestli se mi to líbí, ale pak... super)

drbohlav
22.02.2014 5 z 5

prvních pár kapitol jsem jen kroutila hlavou nad tím, co to držím v rukách za pitomost. Jenomže jak jsem četla, tak jsem se víc začítávala a nakonec z toho byla velmi zdařilá pohádka. Roztomilý příběh, který nenudí. Rozhodně stojí za přečtení

Bunburistka
16.02.2014 4 z 5

Skvělá, nová podoba Popelky! Ani ve snu by mne nenapadlo, že by takováto Popelka mohla "kdesi" existovat. Velmi čtivá knížka.
Určitě si přečtu další díl, všem doporučuji :)

lukyli154
06.02.2014 5 z 5

Čtivá knížka, která zpracovává zajímavým způsobem klasický příběh Popelky. Předvídatelné to celkem bylo, ale mě to nevadilo. Dost mě překvapil závěr, pořád jsem čekala ten "happyend" a stránky ubývaly. Každopádně se moc těšim na pokračování - tedy na Scarlet. :-)

tweed
04.02.2014 3 z 5

Super na odpočinek. U čeho si odpočinout lépe než u pohádky?
Je to hrozně předvídatelná knížka, až mě skoro překvapilo, jak moc mělo být šokující odhalení něčeho, co víte po necelých padesáti stránkách :D Přesto mě nenudila a přečtu si i Scarlet.
Není to skvost, ale když jsem si tuhle knížku vybrala, tak jsem nečekala žádnou perlu, takže jsem nebyla zklamaná :)

Janičta
14.01.2014 5 z 5

Jsem velmi mile překvapena!
Kniha byla poutavá a četla se lehce. Moc se mi líbí, jak autorka pojala příběh.
A i když je kniha snadno předvídatelná, je to ten druh předvídatelnosti který mi vůbec nevadí. Stejně pořád otáčím stránku za stránkou a chci vědět co bude dál ačkoliv to už dávno tuším

Bublushka
03.01.2014 5 z 5

Vzpomínám si jak jsem před rokem a něco dočetla tuhle knihu. A bylo to tak skvělé, že sem musím napsat recenzi. A postěžování si, že další díl vyjde až v rode 2013 a poslední dva pak vždy rok po sobě. Aaaaa, hrozná představa, že konec příběhu budu znát až v roce 2015.Při čtení kniha vyvolává mnoho otázek. Co bude dál? Přijde Cinder na svojí neznámou minulost. A jakou roli má ve všem princ?Na to odpoví právě tato kniha. Je velice zvláštní, nikdy jsem se s podobným stylem psaní a příběhem nesetkala. A moc se mi to všechno líbí. Kniha má pár svých chyb a i když si bere mírnou inspiraci z pohádek a její základ je postavený na pohádce o popelce, nebudu váhat a dám jí plný počet bodů. Protože kniha servíruje čtenáři nezvykle krutý příběh s malou nadějí na štastný konec. Příběh postutpně graduje až k úplnému konci, kde plni napětí vydechnete nad posledními řádky, kde se vše uvede na pravou míru. Ale nic ještě není vyřešeno. A k tomu jsou další tři knihy, na jejichž vyjití se těším jako malé dítě.
Knihu vřele doporučuji

Terry.89
28.12.2013 5 z 5

Úžasná kniha! Obdivuju autočinu představivost, dokázala vytvořit ohromující a poutavý příběh. Zachytila hlavní prvky klasické pohádky o Popelce, ale díky své představivosti vytvořila něco nového a neotřelého. Kniha mě zaujala už od první stránky a zvědavost mi nedala, abych se do ní znovu a znovu neponořilaa dozvěděla se, jak příběh pokračuje. Kniha je napínavá a plná překvapení, sice už od prvních stránek je čtenáři jasné, jak to vlastně se Cinder je, ale to už vlastně prozrazuje samotný název. Co se stylu týče, je kniha velmi čtivá, prostě vám to nedá, dokud ji nedočtete. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do druhého dílu Scarlet a stejně tak s nedočkavostí očekávám další dva díly, které budou následovat. :)

Liška Emily
09.12.2013 4 z 5

Zajímavá a čtivá knížka. Sice kombinuje různé na první pohled neslučitelné prvky, jako vložení motivů klasické pohádky do světa budoucnosti, ale ve výsledku to není přeplácané. Čekala jsem, že to bude úplná hloupost, ale Cinder mě mile překvapila. Knížka je napínavá, místy vtipná i smutná. Příběh se čte jedním dechem, i když děj je celkem předvídatelný. Vzhledem k tomu, že jsem už přečetla i Scarlet, musím podotknout, že druhý díl je ještě lepší :)

Melindaaaa
27.11.2013 4 z 5

A to je jako konec? :D A jak to mám vydržet než seženu Scarlet? :D
K Cinder jako k příběhu jsem původně neměla vůbec důvěru. Vzít pohádku a přepsat ji moderně? Udělat z Popelky kyborga? Co je to za hloupost? Není to už trošku moc "holčičí" čtení na mě? Ale pak jsem to vzala na milost, začala číst....a nemohla jsem se odtrhnout :). To že je od začátku jasná pointa příběhu, to je samozřejmé, když už známe klasickou Popelku....ale všechno to okolo. Všechny ty úpravy. No bomba :)
Už se těším na další díl :)
Moje oblíbená hláška: "Určitě jim budu vděčnější, až potkám muže, kterému bude připadat komplexní elektroinstalace sexy" :D :D
4 hvězdičky jsou podle mě tak akorát :) (ale ten cliffhanger!!! Marisso, proč mi to děláš :D)

Markett
24.11.2013 2 z 5

Popravdě řečeno, čekala jsem asi něco víc. Když jsem si všimla, že autorka udělala podobnost na Popelku, tak jsem se hrozně těšila, ale bohužel jsem knihu nedočetla. Vůbec jsem se nemohla začíst, i když musí říct, že námět se mi zprvu hrozně líbil. Hodnotím 2 hvězdičkami: moc se mi líbí obálka knížky a musím uznat, že autorka píše opravdu dobře. Ale bohužel, Cinder mě neoslovila.

karolina259
17.10.2013 5 z 5

Cinder jsem začala číst kvůli tomu ,že jsem netušila co bych si měla přečíst, tak jsem otevřela první knihu kterou jsem měla staženou. Nad první větou mi vystřelilo obočí nahoru ,protože jsem nevěděla co si o tom myslet ,ale když jsem pokračovala dál ,začetla jsem se do toho. Moc ráda čtu ,ale nemám tolik času ,tak čtu od té desáté hodiny do těch půlnoci,ale tahle kniha mě vážně dostala. Začala jsem jí číst od 10 a skončila v 6 hodin ráno to se mi ještě nikdy nestalo a v půl 7 jsem měla stávat do školy =D ve škole to byl horor ,ale neusnula jsem tak to bylo fajn :)) Nevím proč ,ale tahle kniha mi strašně připomíná děj v nějakém filmu ,ale za boha si nemohu vzpomenout ,v čem to bylo. Nevím možná jsem to viděla když jsem byla malá to asi nezjistím. To že je Cinder -Selena jsem věděla hned na začátku ,kde se o ní začly bavit a nikdo nevěděl kde by se mohla nacházet= prostě mi to hned došlo,že by to mohla být ona ,když si nepamatuje na svoje pravé rodiče atd... Tuhle knížku vážně moc doporučuju a také Scarlet ,protože už jí mám také přečtenou a nemůžu se dočkat Cress :)

roboti kouzla smrt Měsíc technika nákaza kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984