Modrá jako safír

Modrá jako safír

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263473/drahokamy-modra-jako-safir-UWW-263473.jpg 4.61453

Drahokamy (2.)

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kika28

Knížka byla zpočátku nudná začala mě bavit až když tam byl menší románek mezi Gideonem a Gvendolyn. Jinak mě tam začaly některé postavy lézt hodně na nervy např. teta Glenda nebo Charlotte. Tento díl byl o kousek slabší než první díl.

MirijamFrankl

Hodně oddechové, leč čtivé dílo. Musím říct, že výrazně předčil první, slabší díl. Románek Gideona a Gwen nabral na konci nečekaný směr, což knize velmi přidalo na zajímavosti.
Přesto mám ale co vytknout. Zaprvé nepříliš pestrou dějovou linii (dobrá čtrvrtina knihy se točila kolem přípravy na soaré), a celá ta nepromyšlená romance ( hele, Gwenny, nezdá se ti maličko ujeté čekat vášnivou lásku od někoho, koho neznáš ani týden?!) a mně nesympatická hlavní hrdinka (ačkoliv uznávám, že oproti Rudá jako rubín přeci jen zlepšení).
I přes tato negativa se vrhnu na další díl, protože i když mi hrdinové Gierové nejsou moc blízcí, tak nějak mne zajímá jak to s nimi bude, obzvláště se těším na ples, na kterém Gwen potká sama sebe a jsem vážně zvědavá na to, jakou úlohu v příběhu ještě sehrají Lucy a Paul.

Denisa153

Ještě napínavější než první díl. Jediné co mě štve je Gwen, ano je zamilovaná, ale nemusela by nám to pořád cpát...

-Annett-

Tento díl je z celé série můj nejoblíbenější. Miluji ho hlavně kvůli soaré, kterého se Gwen a Gideon zúčastní. Vše je tak realistické, že smekám nad autorčiným smyslem pro detail.

brijana

Od začátku až do konce jsem četla se zatajeným dechem. Četla jsem v každé možné volné chvíli. Nemůžu se dočkat pokračování!

betule3

Tak tohle bylo fakt skvělý, asi ještě lepší než první díl! Jedná se o typ knihy, do které se začtete a odložíte ji, až když je dočtená. Okamžitě se vrhám na třetí díl a doufám, že bude minimálně stejně dobrý. :)

katy87

Druhý díl toho nabídl ještě méně než první, kromě otevřeného konce, který navnadí z principu už všechny čtenáře na závěr triologie. Dobře se to četlo, ale i tak mi uniká tak vysoké hodnocení...

Ďumbierka

Dostala som sa do veku a času , kedy som sineskutone užívala každú vetu v knihe a všetko hltala.... Mala som zase o 10 rokov menej a rozplývala sa . veľmi pekné , tak akk aj prvý diel a musela som sa rovno vrhnúť aj na tretí.

s1ombrehimawari

Knížka nezklamala. Byla super ultra čtivá. Tento díl se mi rozhodně líbil víc než první, a to proto že knížka měla v sobě více napjatých a akčních situací. Strašně ráda bych řekla co se mi líbilo, ale to by bylo vyzrazování děje. Gideon mě ale stále neskutečně štve. Tak se to třeba třetím dílem změní. Pět hvězdiček nedávám, protože to prostě není můj šálek kávy. Autorka ale píše s humorem a to se mi líbí.

Barik05

Naprosto úžasný děj, a je to tak napínavé. Nemohla jsem odtrhnout oči od stránek. Prostě boží, nemůžu se dočkat na další díl.

sola_lupa

Druhý díl nezklamal, začalo se to v něm vše ještě více zamotávat. Jsem zvědavá, jak to vše skončí. :) Upozorňuji ty, kteří chtějí vidět filmy, že v prvním filmu je i kousek druhého dílu knížky. Já to nevěděla a pak při čtení dvojky jsem si říkala, že už to odněkud znám...

Aaginka

Jsem zvědavá jak to dopadne. Velmi napínavé.

Monika1128

Nemohla jsem se odtrhnout. Knížku jsem přečetla za dva dny.

Verasnížek

Skvělé :D

milunka21

S dalším dílem kvalita nešla dolu, jak tomu bývá. Právě naopak. :-)

Monnies

Môže druhá kniha byť lepšia ako tá prvá? Ano ano ano!
Kerstin Gier to zase dokázala. A Xemerius je top!

JitulHa

Vždy, když čtu nějaký příběh na díly, pokaždé se tak trochu bojím otevřít ten další, jelikož se obávám, že by pro mě mohl být oproti tomu minulému zklamáním. Ale to rozhodně NENÍ případ Modré jako safír, coby druhého pokračování trilogie Drahokamy! Tahle kniha mě totiž nadchla úplně stejným způsobem jako předchozí díl! Opět zde byly Gwendolyniny povedené slovní obraty, ve kterých jí zdatně sekundoval Xemerius, k němuž nemám co dodat, protože ten byl v knize výborným zpestřením. Stejně tak i na Gideona mohu pět jen samé ódy, přestože ani tady nezapřel svoji přirozeně panovačnou povahu, bez které by ale nejspíš ztratil kouzlo jemu vlastní. Oproti minulému dílu zde bylo více zápletek v časech minulých a s nimi větší dávka dobových kostýmů a prostě všeho, co k tomu patří. Postupně se začala odkrývat celá ta záležitost s časem, stejně jako všechna tajemství, kterými byl příběh opředený.

Rozinka28

Sem tam mě Gideon vytáčel a nevěděla jsem, co si o něm myslet. Ale druhý díl série byl stejně povedený, jako první i třetí. Byla jsem ráda, že jsem si vypůjčila celou sérii najednou a nemusela tak čekat na pokračování příběhu, protože ten mě tak neuvěřitelně vtáhl do děje, že jsem se od knih jen velmi těžko odtrhávala. Celou sérii si moc ráda přečtu znovu.

Mergirus

Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout. Děj má spád, jedno tajemství střídá druhé a vysvětlení nikde. Příběhu nechybí ani humor.

Venny345

Xemerius je skvělý!
Celá kniha je výborná. :) opravdu se to začíná skvele rozjíždět!

V.Vendulii

Lidi, co ten kód na konci knihy? Zkoumal to tu někdo nebo je to jen tak na potrápení mozkovejch závitů ze srandy?

pipa36

Tento díl se mi líbil trošku víc, než první - velkou zásluhu na tom asi má vtipálek Xemerius, který vždycky trefně Gwendolyn uzemní...

Lee7

Pěkný zastřený děj. Jsem otevřená a nakloněna k poslednímu dílu. Co se nakonec stane.

zuzi509

Hrozně jsem se na druhý díl těšila. A měla jsem na co, protože to bylo od začátku až dokonce dokonalé. Musím říct že se mi tenhle díl líbil z celé trilogie asi nejvíce.
Nejlepší část byla jak se Gwendolyn opila na tom soaré. To bylo úžasné. No a u Gideona není co dodat. Četla jsem jedním dechem.

Onceuponthetime

Tohle je jedna z nejlepších fantasy knih, jaké jsem kdy četla. Celá série drahokamy, je úžasná, autorka vtáhne do děje a dokáže i tak banální scénu, jako když jde hlavní hrdinka na záchod vykreslit tak, že se nenudíte a ještě se královsky bavíte. A co víc chtít.
Možná už jsem z těchto knih vyrostla, ale i tak někdy dostanu chuť se do této knihy znovu začíst.

Kiwisska

Ačkoli je mi přes třicet, tohle mě bavilo a donutilo mě to přemýšlet :) Doporučila bych všem, kdo si chtějí po náročných tématech dát oddech a jen si tak bláznivě číst.

Ajda300

Tahle knížka mě tak příšerně bavila! Cestování v čase-často v knihách použito, ale tentokrát velmi originálně.
PS: Film není tak dobrý jako kniha

tavysokaa

Dnes jsem shlédla tuto knihu v filmovém podání a to samotné mne donutilo okamžitě tuto knihu vyhledat. Příběh je tak poutavý!

Shanib

Souhlasím s názory, že tento díl je ještě lepší než ten první. Konečně se zde šlo více do detailů, a tak člověk k ději lépe přilnul. Má nejoblíbenější pasáž byla ta na plese (soaré nebo jak tomu říkali). Hodně jsem se přitom nasmála, ale také červenala, bylo to prostě super.

Peťule115

stejně jako první kniha - palec nahoru
nemůžu se dočkat děje v posledním díle