Modrá jako safír

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263473/big_drahokamy-modra-jako-safir-UWW-263473.jpg 4.52115
Série:

Drahokamy 2.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (304)

Kniha Modrá jako safír

Tamirai
16. dubna

Super nápad, vzťahy sa tu rozbiehajú a tajnosti pribúdajú. Gwen a Gideon sú super dvojka a čítanie som si veľmi užila.

bohejsova
13. února

Kniha se mi líbila stejně jako její předešlí díl "Rudá jako rubín". Knihy od Kerstin se strašně rychle a dobře čtou. Strašně se mi líbí její fantasie, kterou ukazuje v jejich knihách.... Při čtení jsem měla často chuť Gideonovi jednu natáhnout, ale i tak se mi strašně líbil jako hlavní postava....Vztah mezi Gwen a Gideonem, nemohla jsem se pokaždý dočkat jejich další společné chvíle....Moc se mi líbí, že Kerstin zavede diváka i do dalšího dílu hádankami.


LenaBR
09. února

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Dočkali jsme se dalších romantických chvilek mezi Gwendolyn a Gideonem a ten konec mezi nimi? Už se těším na třetí knihu a jak to spolu vyřeší. Stále bohužel nevíme, proč Paul a Lucy ukradli chronograf, dle epilogu se to ale určitě dozvíme. Je to samozřejmě jednoduché psaní pro mládež, i mě to ale jako dospělou ženu baví - možná právě proto, že hlavní hrdinka konečně není paní dokonalá (jak bývá v knihách zvykem).

Verunka289
06.12.2022

Přečteno jedním dechem a opět krásný zážitek. Moc se mi líbí to cestování časem, a to, jak je propojena minulost s přítomností. Těším se na závěr celé série.

Žofi
03.11.2022

Za mě opět krásná kniha! Moc se mi líbí koncept, jak se u toho propíná minulost s přítomností a budoucností, moc se mi líbí básničky a zápisky před kapitolami. Když jsem četla první díl byla jsem jako "eh, cože? Co to má znamenat?" a teď se vždy těším, a hledám v tom logiku

Vixiene
08.09.2022

Druhý díl série Drahokamy - Modrá jako safír byl pro mě poměrně zklamáním. Drtivou většinu knihy se vůbec nic nedělo, semtam nějaký rádoby šokující zvrat. Většinu knihy mi přišlo, že autorka zde sází už jen na čtivost knihy, bohužel pro mě byl tento díl typickým výplňovým druhým dílem :-(

Čtení zachraňoval občasný výskyt chrliče Xemeria, který měl celkem vtipné (pro hlavní hrdinku na nervy jdoucí) scény, ale to bylo asi tak vše. Postava Gwendolyn se nikam mentálně neposouvá, mnohdy mi přijde hodně nevyspělá na svůj věk a Gideon mi pomalu ale jistě začíná jít také na nervy.

Od třetího dílu si dám asi odstup, protože na něj díky tomuto nemám náladu, ale budu doufat, že bude lepší.

Vlci.Sestra
02.09.2022

(+ SPOILER) Já tuhle trilogii prostě miluju! Byla to moje první YA Fantasy a osobně si myslím, že kdyby mi nepřišla do ruky nebyl by můj život takový jaký právě je. (No, možná ne úplně doslova, ale nejspíš bych teď nečetla YA.) Určitě doporučuji jako první takovou knížku.
Každopádně si teď dávám rereading a překvapily mě ty nestárnoucí vtipy Kerstin Gier („Nezvládám ani tak vysoké tóny jako slečna Fairfaxová,“ - koneckonců nebyla jsem netopýr...), ale jestě lepší je snad její přirovnávání (Bylo to, jako by zapálil závěs a pak se divil, že hoří celý dům.).
Nakonec bych chtěla poděkovat za Leslie, která má asi ten nejlepší způsob myšlení v knižních dějinách.

Dean_Sami
07.06.2022

Velmi příjemná kniha, která vás do sebe rychle vtáhne tak, že ani nevíte, že už jste na konci. Doporučuji všem!

1 ...