Modrá jako safír

Modrá jako safír

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263473/drahokamy-modra-jako-safir-UWW-263473.jpg 4.61250

Drahokamy (2.)

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

nikiem
dnes

Tak tento díl mě bavil hrozně. O proti filmu je co se týče vztahu Gideona a Gwendolyn o něco jemnější, ale víc se mi to líbilo určitě v knize. Musím říct, že Gwen je v tomto díle naprosto úžasná a její kamarád Xemerius mě vážně bavil - ten tomu v prvním díle opravdu chyběl.

Eduarda
15. listopadu

Xemerius, super postava! Bez něj bych tu přílišnou romantiku Young Adult asi nedala.

kyticka152
02. listopadu

Kniha se mi opravdu líbila. První jsem viděla film, což mě vážně štve. Kniha je napínavější, rozepsanější... a já vím, jak to dopadne. Myslím si, že druhý díl se spisovatelce více povedl a já si moc ráda přečtu poslední díl. Doporučuji k přečtení!!!

erulka

Druhý díl se mi líbil o kapku víc, než ten první. Nejvíc mě v knize baví poznámky Xemeriuse a obdivuji Gwendolyn, že ve většině případů na jeho poznámky nereaguje, já bych to asi nevydržela, jelikož někdy jsou fakt trefné. Co mi na knize vadí je, jak autorka rozvíjí informace, které byly napsány v předchozím díle. Kolikrát mě to nebavilo číst zase znova. Je až pozoruhodné, jak autorka dokáže, protáhnout dva až tři dny do jedné knihy. I když u knih nemám ráda dlouhé kapitoly, zde mi to nevadilo, dokonce se mi kniha i rychleji četla. Hned se vrhnu na poslední díl a snad už se začnou konečně odkrývat tajemství, o kterých se v předchozích dílech jen spekulovalo.

Lumíček

Okamžitě otevírám poslední díl. Nemohu se dočkat, jak to dopadne :)

Silencia

Druhý díl byl fakt lepší než první, a to především díky ultravtipnému Xemeriusovi :D Samotná Gwen je prostě šíleně naivní, to autorce ale nemůžu vyčítat. Jsem moc zvědavá jak tohle dopadne. Nicméně upřímně si myslím, že ačkoli názvy to jsou krásné, úplně by stačilo celý příběh vložit do jedné jediné knihy. Tohle rozkouskování moc nechápu, když je příběh souvislý. 4,5*

Jaehyun

No...druhý díl byl o něco lepší než první. V polovině mě to chytlo asi nejvíc ale konec už tak zajímavý nebyl. Zjistila jsem taky že je natočený i film tak jsem koukala na první díl a myslím že je super i když se některé časti s knihou koc neshodují a nebo jsou zpřechazené nebo vypuštěné úplně. Asi bych vám doporučila víc film než knihu ale tk je na každém co upřednostňuje víc. Jsem zvědavá na poslednl díl.

unicorn1

Výborná kniha B-D

jitka7

Tak kdo četl první díl, tak asi nemůže nečíst další. Gideon byl sem tam na zabití. Gwendolyn se mi moc líbila. Zase se to slibně vyvíjelo, zajímavý děj a s napětím člověk čeká, co bude dál.

MíšaS.

Výborná kniha, skvěle se čte a udržuje Vás to v napětí, co bude ve třetím dílu.

PeťkaW.

Výborné pokračování prvního dílu, které drží jeho čtivost a vtip. Člověk se při čtení nejednou opravdu upřímně zasměje některé hlášce nebo myšlenkovým pochodům postav, a myslím si, že to je právě hlavní předností knihy. Děj rychle ubíhá, sem tam vás trošku naštve nějaké opakování motivů, nebo nelogičnost chování hlavních hrdinů, ale není to nic, co by se nedalo přežít. Je to opravdu milá série, co se čte skoro sama. Na dovolenou a odpočinkové čtení jako dělaná. Jediné mínus bych viděla v tom, že jde o ten typ knih, u kterých se výborně bavíte, skvěle se čtou, ale po týdnu si nevzpomenete na jméno hlavní hrdinky.

vandalindakova

I druhý díl série byl jako příjemná, odpočinková pohádka. Opět jsem měla přečteno za jeden den. V prvním díle se vše jakoby rozjíždělo a tady už se dostáváme hlouběji. Pokračuji třetím dílem...

Evisis

Naprosto skvělá kniha, která se mi snad líbila ještě víc, než předchozí díl. Ze začátku jsem byla dějem trochu zmatená, ale po několika stránkách jsem se opět vžila do děje a četla bez přestávky až do konce. Děj i postavy a jejich vývoj mě velmi mile překvapily a myslím, že knize nemůžu nic vytknout. Také si myslím, že se objevovalo mnoho vtipných pasáži, které četbu ještě zlepšily a já už se nemůžu dočkat až se dostanu k pokračování. :)

markulka

Opravdu úžasná kniha, která vás chytne do svých spárů již na začátku a po celý zbytek vás odmítá pustit. Líbí se mi propracovanost příběhu a všechna tajemství, kterými je kniha opředena. Gideona jsem si, asi jako všichni, zamilovala, ale celkem často mi přišel jako nějaká náladová ženská xD Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

1Světluška2

Dokonalost. Běžím si koupit poslední díl.

katallinka

Jsem z zvědavá jak to cele dopadne. Zatím mám pocit, že jsem získala neskutečně mnoho zamotaných informací. Přesto se kniha velmi dobře četla.

kirsten6214

Nejsympatičtější je mi Xemerius, připomíná mi mého kamaráda gaye.

klarinka9974

Ani u druhého dílu se nudit nebudete. Zažijete nové dobrodružství, zavítáte opět do minulosti a budete doufat v lásku mezi Gideonem a Gwen. Navíc tento díl je skvěle obohacený duchem Xemeriusem, který dělá knihu veselejší a s ním se i zasmějete :)

hadris

Druhý díl Drahokamů pomalu rozplétá zamotaný příběh, jen Gideon mi nějak čím dál více vadí... Xemeria bych chtěla mít doma :)
Těším se, jak to celé dopadne...

Lorej

Naprosto famózní. Konečně jsem pochopila, proč autorku všichni chválí a s radostí se přidávám na jejich stranu. Nemůžu se dočkat, jak série dopadne. Doufám, že se autorka překoná (i když si nastavila touto knihou vysokou laťku).

Etule

I druhý díl jsem si skvěle užila. Musím říct, že postava Xemeriuse je prostě dokonalá, moc se autorce povedla. :) Četlo se to tak plynule, že jsem si pak překvapeně uvědomila, že mi chybí už jenom pár stránek ke konci.
Super. Jdu na další díl. :D

Olga.S

Opět znamenité. Hned se musím pustit do třetího dílu. :-)

EvikU.

Krásná kniha. Podařené pokračování prvního dílu. Člověk to čte, čte, dokud ji neodloží.

KaileyBlot

Druhý díl a další dávka zmatených události a naprosto šílených informací, které vám zamotají hlavu ještě víc, než jste ji měli po prvním díle. To prostě čtete a vůbec nechápete proč se co děje a to se mi na tom líbí nejvíc. Nevím, co víc říct k tomuto zamotanému příběhu, než jen že je naprosto úchvatný! (Stejně jako Xemerius :D)

Tofinka

I když ode mě kniha dostala 4* , byla svělá stejně jako celá tato trilogie. Nemám knize co vytknout... Nejspíš bych knize dala také 5* jako prvnímu dílu, ale přišlo mi to spíše na 4,5* a oproti prvnímu dílu... prostě jsem musela dát 4*.
Celou trilogii určitě doporučuji všem co mají rádi romantické fantasy knihy :).

notsohappyanny

Myslim že stačí říct jedno. Chci. Svého. Chrliče!!! :D

Luci_in_books

Druhé pokračování naprosto skvělé trilogie se mi líbilo ještě o něco více než první díl. Knize není co vytknout - skvělý příběh, sympatické postavy. Ačkoliv nepatřím do věkové kategorie, které je kniha primárně určena, kniha mě moc bavila. Doporučuji.

Dindi

Trochu mě mrzí ty gramatické chyby, ale jinak je příběh celkem fajn.

lucie2952
16. březnaodpad!

Nuda, nuda a nuda. Horší jak první díl

dancadragneel

Druhý díl knihy, který je rozhodně skvělý stejně jako předchozí.