Modrá jako safír

Modrá jako safír

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263473/drahokamy-modra-jako-safir-UWW-263473.jpg 4.61336

Drahokamy (2.)

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Mergirus

Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout. Děj má spád, jedno tajemství střídá druhé a vysvětlení nikde. Příběhu nechybí ani humor.

Venny345

Xemerius je skvělý!
Celá kniha je výborná. :) opravdu se to začíná skvele rozjíždět!

V.Vendulii

Lidi, co ten kód na konci knihy? Zkoumal to tu někdo nebo je to jen tak na potrápení mozkovejch závitů ze srandy?

pipa36

Tento díl se mi líbil trošku víc, než první - velkou zásluhu na tom asi má vtipálek Xemerius, který vždycky trefně Gwendolyn uzemní...

Lee7

Pěkný zastřený děj. Jsem otevřená a nakloněna k poslednímu dílu. Co se nakonec stane.

zuzi509

Hrozně jsem se na druhý díl těšila. A měla jsem na co, protože to bylo od začátku až dokonce dokonalé. Musím říct že se mi tenhle díl líbil z celé trilogie asi nejvíce.
Nejlepší část byla jak se Gwendolyn opila na tom soaré. To bylo úžasné. No a u Gideona není co dodat. Četla jsem jedním dechem.

Onceuponthetime

Tohle je jedna z nejlepších fantasy knih, jaké jsem kdy četla. Celá série drahokamy, je úžasná, autorka vtáhne do děje a dokáže i tak banální scénu, jako když jde hlavní hrdinka na záchod vykreslit tak, že se nenudíte a ještě se královsky bavíte. A co víc chtít.
Možná už jsem z těchto knih vyrostla, ale i tak někdy dostanu chuť se do této knihy znovu začíst.

Kiwisska

Ačkoli je mi přes třicet, tohle mě bavilo a donutilo mě to přemýšlet :) Doporučila bych všem, kdo si chtějí po náročných tématech dát oddech a jen si tak bláznivě číst.

Ajda300

Tahle knížka mě tak příšerně bavila! Cestování v čase-často v knihách použito, ale tentokrát velmi originálně.
PS: Film není tak dobrý jako kniha

tavysokaa

Dnes jsem shlédla tuto knihu v filmovém podání a to samotné mne donutilo okamžitě tuto knihu vyhledat. Příběh je tak poutavý!

Shanib

Souhlasím s názory, že tento díl je ještě lepší než ten první. Konečně se zde šlo více do detailů, a tak člověk k ději lépe přilnul. Má nejoblíbenější pasáž byla ta na plese (soaré nebo jak tomu říkali). Hodně jsem se přitom nasmála, ale také červenala, bylo to prostě super.

Peťule115

stejně jako první kniha - palec nahoru
nemůžu se dočkat děje v posledním díle

Rea1307

Ještě hezčí než první díl. Přibývají další tajemství a napětí mezi Gwendolyn a Gidionem houstne. Líbio se mi Gwndolynino setkání s dědou a démon Xemerius, který celému příběhu dodává šťávu. Super.

chrastitko

Démon Xemerius je fakt fajn jako super kamarád, kterého vidíte jenom vy a nikdo jiný a jako super rádce v situaci, kdy si nevíte rady.Gideon mě, ale zklamal!

anonym411
30.12.2017

Super kniha.Doporučuji!!!

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Nejsem fanda typu této literatury, ale po přečtení prvního dílu, který se mě velmi líbil jsem se i do druhého. Bála jsem se, že už to nebude ono, ale recenze ostatních mě přesvědčily a jsem moc spokojená, autorka nezklamala ani nepolevila. Nejsem jediná co bych hrdinku drapla za prdku a namlátila ji, byla mě čím dál tím více nesympatická, hrdina naopak překvapil. Kniha doslova utíká před očima, jednoduché čtení, nechybí zápletka i ta romance, tajemství a humor. Musím uznat, že kniha pro hodně mladé čtenářky, oslovila i mě a těším se na závěrečný díl.

izfnp
19.12.2017

Gierovej knihy plynú akýmsi zvláštnym tempom. Od začiatku prvého až po koniec druhého dielu sa všetko odohralo vlastne za pár dní. Za jedno je to vec, ktorá mi trochu vadí, postavám tak ťažko veriť ich vývoj a vzťahom medzi nimi ťažko veriť autenticitu. Taktiež to autorke uberá priestor na budovanie svojho sveta, do ktorého fungovania skrátka vidíme príliš málo času. Na druhú stranu má kniha tempo, a to i napriek faktu, že tých 300 strán obsahuje len asi 3 podstatnejšie scény. Plynutie deja je však konštantné a organické. Autorka navyše v rámci dvoch kních vybudovala tak zaujímavé tajomstvo, že sa nemôžem dočkať, čo sa dozviem v poslednom diely. Hlavná hrdinka je plná hormónov, čo jej rada odpustím, nakoľko sa inak konečne dala do pohybu a snaží sa veciam okolo seba porozumieť po svojom. Postavy, čo sú na jej strane, sú potom vyslovene podarené - od kamarátky Leslie až po super zábavného nováčika Xemeriusa. Strážci sú zatiaľ skôr v úzadí a ja dúfam, že i na ich strane dôjde k nejakej zmysluplnej akcii. Nuž a spolucestovateľ časom mladej hrdinky... V treťom diely snáď ukáže, že nie je len objektom túžby, ale aj postavou so zmyslom a poslaním pre dej. Druhý diel je o niečo podarenejší, než ten prvý, tak snáď posledný Smaragd vystúpi až do nadpriemeru.

Leanis
07.12.2017

Přečteno jedním dechem. Charlotte se mi podařilo začít neskutečně nenávidět a Gideona mi bylo líto. Možná se choval jako arogantní idiot, ale rozhodně k tomu měl spoustu důvodů. Hlavní romantická zápletka mě nijak nerušila, naopak se mi líbila, nebylo zde žádné klišé ani otřepané romantické výlevy. A závěr knížky vám nedá spát, musíte hned sáhnout po dalším dílu!

mišule5
29.11.2017

Napínavý druhý díl! Nedá se odtrhnout od čtení- to upozorňuji předem! Autorka se tady pěkně rozepsala-vtipně, napínavě a nechybí tady popichování s Gionem a nervíky s Charlotte, která je opravdu dobrá záporná postava.Co se týče Xemeriuse- prostě dokonalý kamarád! Abych to uzavřela-kniha je naprosto úžasná a určitě bych ji doporučila všem!

nikiem
24.11.2017

Tak tento díl mě bavil hrozně. O proti filmu je co se týče vztahu Gideona a Gwendolyn o něco jemnější, ale víc se mi to líbilo určitě v knize. Musím říct, že Gwen je v tomto díle naprosto úžasná a její kamarád Xemerius mě vážně bavil - ten tomu v prvním díle opravdu chyběl.

Eduarda
15.11.2017

Xemerius, super postava! Bez něj bych tu přílišnou romantiku Young Adult asi nedala.

kyticka152
02.11.2017

Kniha se mi opravdu líbila. První jsem viděla film, což mě vážně štve. Kniha je napínavější, rozepsanější... a já vím, jak to dopadne. Myslím si, že druhý díl se spisovatelce více povedl a já si moc ráda přečtu poslední díl. Doporučuji k přečtení!!!

erulka
30.10.2017

Druhý díl se mi líbil o kapku víc, než ten první. Nejvíc mě v knize baví poznámky Xemeriuse a obdivuji Gwendolyn, že ve většině případů na jeho poznámky nereaguje, já bych to asi nevydržela, jelikož někdy jsou fakt trefné. Co mi na knize vadí je, jak autorka rozvíjí informace, které byly napsány v předchozím díle. Kolikrát mě to nebavilo číst zase znova. Je až pozoruhodné, jak autorka dokáže, protáhnout dva až tři dny do jedné knihy. I když u knih nemám ráda dlouhé kapitoly, zde mi to nevadilo, dokonce se mi kniha i rychleji četla. Hned se vrhnu na poslední díl a snad už se začnou konečně odkrývat tajemství, o kterých se v předchozích dílech jen spekulovalo.

Lumíček
22.10.2017

Okamžitě otevírám poslední díl. Nemohu se dočkat, jak to dopadne :)

Silencia
05.10.2017

Druhý díl byl fakt lepší než první, a to především díky ultravtipnému Xemeriusovi :D Samotná Gwen je prostě šíleně naivní, to autorce ale nemůžu vyčítat. Jsem moc zvědavá jak tohle dopadne. Nicméně upřímně si myslím, že ačkoli názvy to jsou krásné, úplně by stačilo celý příběh vložit do jedné jediné knihy. Tohle rozkouskování moc nechápu, když je příběh souvislý. 4,5*

Jaehyun
28.09.2017

No...druhý díl byl o něco lepší než první. V polovině mě to chytlo asi nejvíc ale konec už tak zajímavý nebyl. Zjistila jsem taky že je natočený i film tak jsem koukala na první díl a myslím že je super i když se některé časti s knihou koc neshodují a nebo jsou zpřechazené nebo vypuštěné úplně. Asi bych vám doporučila víc film než knihu ale tk je na každém co upřednostňuje víc. Jsem zvědavá na poslednl díl.

unicorn1
14.09.2017

Výborná kniha B-D

jitka7
08.08.2017

Tak kdo četl první díl, tak asi nemůže nečíst další. Gideon byl sem tam na zabití. Gwendolyn se mi moc líbila. Zase se to slibně vyvíjelo, zajímavý děj a s napětím člověk čeká, co bude dál.

MíšaS.
07.08.2017

Výborná kniha, skvěle se čte a udržuje Vás to v napětí, co bude ve třetím dílu.

PeťkaW.
05.08.2017

Výborné pokračování prvního dílu, které drží jeho čtivost a vtip. Člověk se při čtení nejednou opravdu upřímně zasměje některé hlášce nebo myšlenkovým pochodům postav, a myslím si, že to je právě hlavní předností knihy. Děj rychle ubíhá, sem tam vás trošku naštve nějaké opakování motivů, nebo nelogičnost chování hlavních hrdinů, ale není to nic, co by se nedalo přežít. Je to opravdu milá série, co se čte skoro sama. Na dovolenou a odpočinkové čtení jako dělaná. Jediné mínus bych viděla v tom, že jde o ten typ knih, u kterých se výborně bavíte, skvěle se čtou, ale po týdnu si nevzpomenete na jméno hlavní hrdinky.