Modrá jako safír

Modrá jako safír

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263473/drahokamy-modra-jako-safir-UWW-263473.jpg 4.61171

Drahokamy (2.)

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

1Světluška2

Dokonalost. Běžím si koupit poslední díl.

katallinka

Jsem z zvědavá jak to cele dopadne. Zatím mám pocit, že jsem získala neskutečně mnoho zamotaných informací. Přesto se kniha velmi dobře četla.

kirsten6214

Nejsympatičtější je mi Xemerius, připomíná mi mého kamaráda gaye.

klarinka9974

Ani u druhého dílu se nudit nebudete. Zažijete nové dobrodružství, zavítáte opět do minulosti a budete doufat v lásku mezi Gideonem a Gwen. Navíc tento díl je skvěle obohacený duchem Xemeriusem, který dělá knihu veselejší a s ním se i zasmějete :)

hadris

Druhý díl Drahokamů pomalu rozplétá zamotaný příběh, jen Gideon mi nějak čím dál více vadí... Xemeria bych chtěla mít doma :)
Těším se, jak to celé dopadne...

Lorej

Naprosto famózní. Konečně jsem pochopila, proč autorku všichni chválí a s radostí se přidávám na jejich stranu. Nemůžu se dočkat, jak série dopadne. Doufám, že se autorka překoná (i když si nastavila touto knihou vysokou laťku).

Etule

I druhý díl jsem si skvěle užila. Musím říct, že postava Xemeriuse je prostě dokonalá, moc se autorce povedla. :) Četlo se to tak plynule, že jsem si pak překvapeně uvědomila, že mi chybí už jenom pár stránek ke konci.
Super. Jdu na další díl. :D

Olga.S

Opět znamenité. Hned se musím pustit do třetího dílu. :-)

EvikU.

Krásná kniha. Podařené pokračování prvního dílu. Člověk to čte, čte, dokud ji neodloží.

KaileyBlot

Druhý díl a další dávka zmatených události a naprosto šílených informací, které vám zamotají hlavu ještě víc, než jste ji měli po prvním díle. To prostě čtete a vůbec nechápete proč se co děje a to se mi na tom líbí nejvíc. Nevím, co víc říct k tomuto zamotanému příběhu, než jen že je naprosto úchvatný! (Stejně jako Xemerius :D)

Tofinka

I když ode mě kniha dostala 4* , byla svělá stejně jako celá tato trilogie. Nemám knize co vytknout... Nejspíš bych knize dala také 5* jako prvnímu dílu, ale přišlo mi to spíše na 4,5* a oproti prvnímu dílu... prostě jsem musela dát 4*.
Celou trilogii určitě doporučuji všem co mají rádi romantické fantasy knihy :).

notsohappyanny

Myslim že stačí říct jedno. Chci. Svého. Chrliče!!! :D

Luci_in_books

Druhé pokračování naprosto skvělé trilogie se mi líbilo ještě o něco více než první díl. Knize není co vytknout - skvělý příběh, sympatické postavy. Ačkoliv nepatřím do věkové kategorie, které je kniha primárně určena, kniha mě moc bavila. Doporučuji.

Dindi

Trochu mě mrzí ty gramatické chyby, ale jinak je příběh celkem fajn.

lucie2952
16. březnaodpad!

Nuda, nuda a nuda. Horší jak první díl

dancadragneel

Druhý díl knihy, který je rozhodně skvělý stejně jako předchozí.

Atuin

Není nad to spřáhnout se s ukecaným chrličem ( démonem:-)). Hned bych ho brala jako domácího mazlíčka.Nesmírně se u Drahokamů bavím, po grafické stránce je knížka nádherná a úplně pasuje k žánru.

martinkaLLL

No teda jedu nonstop, protože tohle je prostě super, boží a nejlepší. Hned začínám poslední díl. Od prvního jedu jen s přestávkami na jídlo a trochu krátkého spánku.

Pavlina.13

I u tohoto dílu musím velmi pochválit grafické zpracování obálky, které je opět kouzelné. Co se samotné knihy týče, čte se velmi rychle, děj má spád, žádné velké zbytečnosti co by nudily. Jedinou protivnou věcí mi bylo neustálé vysvětlování věcí, které se udály v prvním dílu série. Pro někoho, kdo si mezi čtením jednotlivých dílů nechává velký časový prostor nebo kdo by nečetl první díl a začal rovnou tímto, je to asi dobré, ale ne pokud čtete celou sérii během pár dní. Pak je to celkem otravné. Naopak, co se mi velmi líbí, jsou různé citáty před každou kapitolou, které samozřejmě souvisí s dějem a baví mě nad nimi chvilku přemýšlet a třeba si je i několikrát přečíst, abych měla pocit, že jim rozumím. x)

Kačkaknihomol

Tahle kniha je možná JEŠTĚ lepší než Rudá jako rubín!!!!!!!!
Ty obálky jsou prostě krásné a, jsou jedním z důvodů proč jsem si knihu koupila. K minulému dílu jsem psala, že je děj rozjezdový. Tedˇ k ději nemám co vytknout. Postavy byly taky v pohodě až na Gideona, který byl neuvěřitelně náladový a lezl mi na nervy.
Filmy jsou hezké, ale knížky jsou prostě lepší. :D

lulu28501

Úžasná kniha.
Gideona jsem si oblíbila ale potom mě celkem zklamal.
Xemerius je úžasnej,ja toho chrliče zbožňuji.
Doporučuji přečíst a proto jsem se hned vrhla na další díl.
Prostě TOP kniha.

BarkaS

Je to zábavné, chvílemi trochu naivní (až blbé), ale člověk se u toho zasměje a má to švih. Miluju chrliče, takže Xemeria taky!

wesulle

Krásná YA kniha o cestování časem. Celou sérii jsem přečetla jedním dechem během asi 3 dní.

bezzink

Rozhodne je to hodne ctive, a to uz mi fakt neni nact! :) Chrlic 2. dil krasne ozivil, nekolikrat me rozesmal nahlas! Ta laska mezi Gideonem a Gwen je jeste takova naivni a roztekana, snad uz se ve tretim dile dohodnou co chteji. ;) Nebylo by spatne pouzit u teto trilogie take vypraveni z pohledu Gideona. Kdo se v nem ma vyznat!

Napůlanděl

Ještě lepší než první díl...Gwendolym mě dokázala několikrát rozesmát a Gideon se občas choval nesnesitelně...ale i tak to bylo krásné a opět i hodně promyšlené...

brzda.

Úžasná kniha. Asi stokrát lepší než první díl.

Nikolka001

Vtipnost chrliče Xemeriuse mě těšila po celou dobu čtení. Gideon střídal nálady z minuty na minutu a Gwen mě nejednou rozesmála (opravdu nahlas). Ačkoliv byl první díl průměrný, tak o Modré jako safír mohu s radostí říci, že takovou dávku humoru jsem opravdu potřebovala. Velmi doporučuji.

Laputika_3
28.12.2016

Tenhle díl mám asi ještě stokrát radši než první i třetí dohromady. Xemerius je postava hodna zapsání do dějin, protože pokud mě něco v téhle knížce dostávalo víc než hlášky Gwen, tak to byly ty jeho. No a Gideon... Musím se o tom vůbec rozepisovat? Já bych řekla, že většina z nás vnímá tuhle knížku stejně :D

Akemi4
12.12.2016

Jedna hvězdička dolů za to, že mě nesmírně štve Gideon. :D

MotorkaN
11.12.2016

Tuhle knihu jsem dočetla asi do půlky, ale vůbec mě to nebavilo. Stránky se táhly a vůbec to neubývalo. Myslím, že do třetího dílu už se asi nevrhnu.