Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263474/drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 4.61357

Drahokamy (3.)

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten (2010)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

sola_lupa

Posledních sto stran jsem myslela, že se od knihy neodtrhnu. Nakonec ale skončila a já ji mohla odložit. Tato série rozhodně stojí za to. :)

NikolIris

Toto bolo skvelé čítanie. Nevˇítam tento žáner bežne a preto som si hl asi aj tak veľmi užila. O 10 rokov menej a milovala som Gideona a Gwenny som si veľmi obľúbila. Prišla mi veľmi blízka a najlepšie bolo, že aj keď som videla film, tak kniha ma prekvapila a ešte ako. To bolo také skveléé , aach. Veľmi rývhlo sa čítala ani neviem ako a mala som za sebou polku knihy. Príbeh skvelý a cestovanie časom TOP. Ešte by som sa kľudne tešila na ďalšie diely , heh.

cibulka 8

Všechny tři díly jsou super. Přečteno jedním dechem. Doporučuji číst všechny tři knihy hned za sebou, aby se v tom člověk nezačal ztrácet.

Aaginka

Úžasný závěr. Nejvíc miluju Xemeriuse ten nemá chybu:-D

Verasnížek

Překrásný :D
je z celé trilogie nejlepší :*

Monnies

Toto bolo neskutočne úžasné. A samozrejme nejde zabudnúť na Xemeriusa - bez neho by som si už túto knihu ani nevedela predstaviť. To sa ani nedá spočítať, koľkokrát som sa na jeho hláškach aj nahlas zasmiala. Prosím, kde zoženiem svojho vlastného Xemeriusa? Dúfam, že Kerstin už píše novú trilógiu, aby som mohla zase závisláčiť na jej knihách. :D

jesterka.as

Celá serie senzační, moc se mi líbilo promyšlení a postupné odhalování co provedli v minulosti a jak se to projevilo v budoucnosti a naopak :) Romantika, sranda i trocha slziček... ale za mě spokojenost.

Perlivav

Tak mám za sebou celou sérii a jsem okouzlena. Už dlouho jsem se u knížky tak nezasmála. Rozhodně jsem je nečetla naposled. Xemerius neměl chybu a i ten Gideon, jak mi v prvním dílu přišel protivný, tak ve třetím díle bych mu sama zobala z ruky :-) Jen mne trochu mrzí, že ten konec přišel najednou moc rychle. Pár stránek navíc o tom, jak Strážci fungovali dál či jestli se celá tajná lóže rozpadla, by už autorku jistě nezabilo. Doporučit mohu i filmy. Ty mne ostatně ke knihám přivedly - jinak bych je v knihkupectví jako literaturu pro děti a mládež nadále obcházela.

milunka21

Nemůžu uvěřit, že je konec. chci víc. Knihy si budu muset pořídit domů, ekniha mi nestačí. :-)

Onceuponthetime

Krásné zakončení série, která v mé knihovně dostala dokonce i přednější místo než Harry Potter. Čtivé, rychlé a prostě okouzlující.

JitulHa

Zelená jako smaragd je závěrečný díl trilogie Drahokamy, z prvních dvou pokračování jsem byla naprosto nadšená. Proto není divu, že jsem ohledně Zelené měla ty samé a možná ještě větší nároky, koneckonců, je to přece závěr celé série. A musím s jistotou říci, že mě tahle série ani napotřetí rozhodně nezklamala, právě naopak! Tenhle díl byl stejně báječný jako ostatní. Vyústění celého příběhu bylo prostě famózní, přečetla jsem ho hned 2x. Proto, v rámci všech třech dílů nemám absolutně nejmenších výtek. Příběh byl promyšlený, originální a skvělé postavy z něho udělaly něco opravdu jedinečného, co u mě hned tak nějaká série nepřekoná.

Sabča92

Toto byl nejlepší díl série. Ovšem zklamal mě závěr, jelikož se vše vyřešilo v polovině poslední poloviny? I když upřímně, kniha mi přijde nedokončená, useknutá uprostřed myšlenky. Po dočtení mi v hlavě zůstalo hodně otazníků a postavy nedospěli vlastně nikam. Bohužel jsem od série čekala daleko víc. Vztah Gwendolyn a Gideona až v tomto díle se plně vyvinul ale bylo to takové zlváštní. Série je vhodná pro mladší čtenáře, dospělejší v tom hledají více...

havrad

Skvělá série! Dobře se četla. Xemerius s jeho pohotovými odpověďmi mi přirostl k srdci. Gwendolyn jednoznačně žeru, i když mě trochu zklamalo, že Gideonovi aspoň jednou během celé série jednu pořádnou nenatáhla. :)
Filmová podoba taky není špatná, ty triky s chronografem se jim docela vydařili, jen je škoda, že se víc nedrželi knižní předlohy..

Rozinka28

Třetí a závěrečný díl povedené série. Četla jsem jedním dechem, stejně jako předchozí dva díly, a to je co říct. Celkově mě příběh bavil a i třetí díl mi kápl do noty. K celé sérii se budu ráda vracet.

pipa36

Dá se říct, že mě závěr této trilogie celkem překvapil, a to příjemně. Knihu hodnotím jako nejlepší z celé série, vše konečně začalo plynout tak nějak lehčeji, vše začalo dávat smysl.

NeliQ

Dlho som túto sériu prehliadala, lebo som si myslela, že ma cestovanie v čase nebude baviť. Avšak potom som úplne náhodou narazila na film a ten sa mi tak zapáčil, že som si musela samozrejme prečítať celú sériu. Knihy a filmy sú dosť podobné, no najmä posledný diel je veľmi odlišný. Neviem, čo sa mi páči viac, či knihy alebo filmy. Asi oboje, avšak musím priznať, že koniec sa mi viac páčil vo filme. V knihe bol taký nedokončený, aj preto som dala autorke len 4*. Určite by sa na ňom dalo viac popracovať. Takto som mala dojem, že mi chýba v knihe aspoň 10 - 20 stránok, kde by sa všetko vysvetlilo a uzavrelo. Čo sa ďalej dialo s kruhom, ako cestovali v čase a pod.
Ale celkovo hodnotim knihy veľmi kladne, aj vedľajšie postavy boli skvelé. Myslím, že ak by kniha vyšla v Amerike, od Americkej autorky, bolo by to rovnaké šialenstvo ako Twilight.

Mergirus

Z celé série jsem byla nadšená, i tento poslední díl se četl rychle, napětí se dalo krájet. Ale ten konec? To snad ne. Připadalo mi, jako by autorka byla v časovém presu. Je takový odfláknutý, jednoduchý, spousta věcí tam není příliš vyjasněná. :) více napsat nemohu, prozradila bych důležité informace na konci.

Venny345

Tuto sérii hodnotím celkově jako mnohem lepší než Stříbrnou sérii...prostě me více zaujala a nemohla jsem se odtrhnout od čtení:)
Smekám před Kerstin Gier!

Lee7

Prostě moc krásný příběh a jsem ráda jak skončil.

Nelly

Celá série mne dostala. Od dřívějšího čtení mne odradily především obálky, ale jak je vidět, nesuď podle kabátu. Perfektní propletenec času, alchymie a lásky, okořeněný humorem. Skvělé čtení, od kterého se neodtrhnete! Chci shlédnout i filmové zpracování, ale jsem si jistá, že úrovně knih nemůže dosáhnout...

quinefer

Tak si rikam, ze kdyby trochu rozepsala ten zaver tak by ji neubylo. Dost veci si clovek musel domyslet coz trosku kazilo dojem. Charaktery mohly byt trochu propracovanejsi a teda uz nejakou dobu jsem tusila kdo je TEN zly. Asi jsem moc navykla od jinych autoru na vetsi zamotanosti.
Ale jinak myslim ze se k tehle serii jeste nekdy vratim. Rozhodne byla velmi ctiva.

teri1003

Můj názor na celou sérii nebude jinak než opravdu kladný :) ke knížkám jsem se dostala přes filmy, ze začátku jsem si myslela, že knížky číst nebudu ale nakonec jsem neodolala ... Asi chyba byla, že první jsem viděla filmy, tím pádem už jsem neměla úplně svoji fantazii, ale můžu vám říct, že knížky se od filmů liší. První díl ne tolik jako poslední... 3.díl byl opravdu jiný a hodně mě překvapil.
Nedokážu říct, co mě baví více ... Jestli knížky nebo filmy , bez filmů bych se nedostala ke knizkam, stojím v názoru, že knížky jsou vždycky lepší než filmy ale tady bych byla opravdu skeptická... Takže moje odpověď je 50 na 50 :)
Celou trilogii knížek naprosto doporučuji, je to krásný romantický a ke konci napínavý příběh o cestování časem.

zuzi509

Krásné dramatické vzrušující pasáže. Bylo to procítěné. Tahle kniha se mi četla úžasně a nemohla jsem se ji dočkat. Když jsem si myslela jak to skončí tak se to pokaždé začalo odvíjet úplně jinak. Ale přece jenom je tu nějaký zádrhel. Na to jak krásně a dramaticky dokázala autorka popsat nějaké situace, jak to bylo napínavé a nepředvídatelné, tak jsem čekala velkolepý konec. Ale mně konec bohužel prostě přišel jaksi odbytý možná autorku tlačil čas, ale konec pro mně byl zklamáním:(
Jinak úžasné!!!

chrastitko

Úžasné změny, které mě překvapili a které jsem nečekala.Vřele doporučuji a těším se na další knihy od autorky!

Kiwisska

Krásné zakončení série, i když.... Jak to bylo vlastně dál? ;)

Shanib

Škoda, že to byl poslední díl. Celá trilogie se mi moc líbila a určitě si ji znovu přečtu. Kupodivu se mi moc líbily i filmy, takže v obou případech můžu napsat jen samou chválu. Musím ale říct, že tolik opěvovaný Xemérius mě až tak nebral, zato hlavní dvě postavy byly dokonalé

Ajda300

Kniha byla úžasná. Nejlepší z těch třech. Už jsem jí přečetla dvakrát a určitě si ji zase někdy přečtu znova. Ale vzhledem k tomu že mě nesmrtelnost děsí tak se mi ten konec úplně nelíbil. Já vím budou celou dobu a tak, ale názor stejně nezměním. Jinak je to senzační trilogie a všem co neví co číst doporučuji.

Peťule115

čtivá trilogie - bavilo mě to - díky náhodě,že mi tuhle knihu podstrčila pod nos :-)
určitě se k této knize (trilogii) vrátím a přečtu i jiné knihy od K.Gier

Rea1307

Skvělý závěr. Xemérius opravdu perlil, někdy jsem se smála i nahlas. Konečně dořešené všechny záhady a já můžu jenom chválit. Knize není co vytknout.

anonym411
30.12.2017

Všechny knihy byli úžasné neni ani výjmka tahle .Vím že je i natočenej film zkoukla jsem ho byl zajímavy ale trochu se liši od te knihy.
Doporučuji