Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263474/drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 4.61207

Drahokamy (3.)

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten (2010)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Bekerče
17. listopadu

Super série. Škoda jen, že to bylo trošku předvídatelné. Nicméně to nic nemění na tom, že přečtení stálo za to! :)

Eduarda
15. listopadu

To jo, ten konec Kerstin Gier asi už moc nebavil (bohužel ani mě ne). Jinak super trilogie.

Lumíček
10. listopadu

Ze všech dílů jsem byla nadšená. Skvělé zpracování. Xemerius je bombový, fakt jsem se u některých hlášek zasmála. Je super, jak se spousta situací vysvětlí. Bohužel se přidávám ke zklamání z konce. Přišlo mi to, jako by se už autorce nechtělo přemýšlet a chtěla to mít už z krku,že by ji tlačil nějaký termín...?? Přijde mi to škoda, jinak to bylo perfektní.

erulka
03. listopadu

Celá série se mi velmi líbila. Určitě bych ji doporučila k přečtení i dalším. Závěrečný díl byl takový zvláštní. Čtivost děje byla naprosto geniální, ovšem přišlo mi, že se 3/4 knihy nic nevyjasňuje spíš právě naopak. Nevím, jestli jsem jediná, koho zklamal konec. Myslela jsem si, že se toho dozvím daleko víc např. Jak potrestali hraběte, náznak jak probíhal život Gwendolyn a Gideona, nebo jak přijala Gwendolyn nového sourozence. Ale celou sérii obdivuji a jsem ráda, že jsem ji přečetla.
Jen něco málo k filmu: Měla jsem pocit, že režisér četl pouze první díl a na zbytek se vykašlal a tomu odpovídaly i filmové díly. První film se mi líbil, ovšem s následujícími díly rozdíly narůstaly, až to vyvrcholilo závěrečným dílem. Nebyla tam snad jediná scéna (to trochu přeháním), která by se odehrála podle knižní předlohy. Dívala jsem se až do konce, jelikož mě zajímalo, jak to všechno dopadne, protože to, že jste přečetli knihu vám v tomto případě nepomůže. Dokonce to má i úplně jiný konec, který se mi nelíbil. Jsem ráda, že jsem všechny části zhlédla, ovšem dějově mě to velmi zklamalo.

Silencia

Na to, že se autorka během knihy často rozepisovala o hloupostech, konec docela usekla. Bylo to až moc rychlé. Nicméně série byla fajn. Rozhodně lepší než film, kde zvládli udělat víc nedořešeností, než je v knize.

JajaCZ

"Čooo?" :-O Pri tejto knihe som mala pocit akoby to písal niekto iný ako Kerstin. Prvá kniha ma nadchla (ako skvelá oddychovka), v druhej časti to sršalo napínavými alebo životu ohrozujúcimi pasážami, ktoré hrdinovia zvládali s humorom a chladnou hlavou. Samozrejme začalo pribúdať Gwendolynínho vzdychania nad krásou a dokonalosťou Gideona a záverečným dielom, do ktorého čítania som sa už nútila, skvelý potencial myšlienky autorka úplne pochovala :( Bohužiaľ len 3 hviezdy

markulka

Velkolepé finále celé trilogie je na světě! Kniha měla rychlý dějový spád, byla čtivá a některé ty hlášky mě tak rozesmály, až mě břicho bolelo. Konec mi přišel možná trošičku uspěchaný, to ale neznamená, že mě neposadil na zadek (vážně, tohle jsem nečekala)... Na závěr už jenom: Gideon je fakt frajer a Xemerius ten nejlepší, nejchytřejší a nejkrásnější démon! :D
Celou trilogii všem vřele doporučuji.

katallinka

Tato kniha přinesla pěkné uzavření celé série. Na začátku jsem měla obavy z rozvleklých pasáží, ve kterých si Gwenndolyn vylévala své srdce, ale naštěstí zbytek knihy měl spád a všechny nejasnosti z předchozích dílu se uzavřely.

Voluta852

Moc se mi to líbilo, ale přišlo mi, že to autorka zakončila velmi rychle. Příště možná tak deset stran navíc a bylo by to geniální.;)

MíšaS.

Úžasná série, napínavá od začátku do konce, plná překvapení a skvělý příběh k tomu.

vandalindakova

Třetí díl série Drahokamy je pro mě nejlepší. Je tam dost hlášek, kterým jsem se musela smát. Úžasné bylo, jak se všechno z minulých dílů pomalu pospojovalo dohromady jako puzzle. A ten konec!!! Ten mě prostě dostal! Nejednou jsem zůstala zírat na stránky. Perfektní zakončení.

jitka7

Výborné, chytlavé, čtivé, napínavé. Nemám co dodat, super knížka.

PeťkaW.

Výborně vyprávěná série, u které člověk stráví příjemné chvíle. Skvěle se čte, stránky ubíhají skoro samy, děj je zajímavý a autorka má příjemný smysl pro humor, kterým obdařila i svoje vesměs sympatické hlavní hrdiny a já času stráveného čtením rozhodně nelituju. Nicméně... děj třetího dílu byl hodně uspěchaný. Po předchozích dvou dílech, které byly na děj dost skoupé, působí akcí nahuštěná trojka trochu zmatkovitě. Useknutý konec vyloženě zamrzel. Stejně tak mně osobně vadily nedotažené linky, sem tam nelogické události a nedovysvětlené motivy, kterých bylo víc než dost. Lásku doslova až za hrob, která vyústila v oběť nejvyšší po cca týdnu "vztahu", taky komentovat víc nebudu. Myslím si, že autorka si mohla s posledním dílem trochu více pohrát, protože celá série měla obrovský potenciál. Pokud ale nečekáte nic jiného, než relaxační četbu, kterou zaplácnete pár dní, neměli byste být zklamaní.

gladya

Hodnotím celou trilogii. Příjemné a docela vtipné oddechové čtení. Jistě, mladistvý vyvolený či vyvolená jako hrdina tady není poprvé. Ale v rámci žánru tahle knížka určitě patří k tomu lepšímu. Samozřejmě příběh má mouchy, nějaké to klišé se najde, některé postavy se nechovají moc logicky, hlavně strážci. Mladí hrdinové jsou jsou většinou cool a hustý. Lituju jen toho, že už dávno nejsem cílová skupina, jako náctiletá bych si to asi užila víc. Dodán, že Gven by vlastně teoreticky mohla být dokonce moje vnučka (stačilo by abych se stala matkou před dvacítkou a můj potomek by šel v mých stopách).

Aeris

Bohužel neuvěřitelně odbytý konec...

kirsten6214

Poslední stránky působily, jako by je spisovatelka chtěla mít už z krku.

klarinka9974

Celá trilogie je naprosto úžasná. Zamilujete si hlavní hrdiny, ponoříte se do každého dílu a podlehnete cestováním v čase. Drahokamy se mi moc líbili a jsem spokojená s každým dílem. Chystám se i na samotný film. :-)

adellla

Tato trilogie mě přivedla ke čtení za což jsem jí moc vděčná . Jedna z nejlepších!!!!!

Calla2002

Úžasné hodně jsem si ty díly užila a moc se mi to líbilo protože to bylo cestováni v čase a to není moc dobrých knih které za něco stojí. Řekla bych že tyhle knihy za něco stojí jsou suprový!!
ROZHODNĚ DOPORUČUJI !!

hadris

Poslední díl jsem přečetla hodně rychle nemohla jsem se dočkat konce, který byl velmi překvapivý. Doporučuji celou trilogii, skutečně velmi čtivé :)

xSimaix

,,Připravená?"
,,Připravená, jestli jsi i ty." ♥
Celá série drahokamů ve mně zanechala nespočet emocí. Byla vtipná, skvělá na čtení, námět byl neokoukaný a zajímavý, postavy byly neuvěřitelně skvěle zpracované a ke každé jsem si vytvořila nějaký vztah. V celé sérii bylo u mě také zcela normální, že jsem se začala ve společnosti nepříčetně smát, protože hlášky v knize jsou někdy jednoduše k popukání a autorka má jistě smysl pro humor! Po přečtení Smaragdu si jednoduše nedovedu představit to, že mám vážně opustit tento skvělý a bláznivý svět cestovatelů v čase, že mám opustit Gwen a její každodenní dobrodružný život, Gideona a jeho výkyvy nálad, Xemeriuse a jeho vtipné poznámky, Leslie a její chytrolínskou povahu, Jamese a jeho postávání v rohu školy, Charlotte a mojí ustavičnou chuť jí dát pořádnou facku! :D Po dočtení jsem vážně emotivní a tyto knížky si hodlám pořídit (měla jsem je vypůjčené), protože je to ten typ knih, které chcete vlastnit a číst je znovu a znovu. Teď konkrétně ke Smaragdu...
Třetí knížka nezklamala v ničem. Byla jako první dvě napsaná skvěle a čtivě, byla napínavá a plná nečekaných a neskutečných zvratů. Ve třetím díle se autorce povedlo překopat vše co nám řekla v prvních dvou knihách a zanechat vás v šoku s pusou dokořán. Zatím všem knihám v sérii jsem dala 5 hvězdiček a hádejte co? Nehodlám to měnit a bez sebemenšího zaváhání uděluji 5 hvězdiček, skláním se autorce pro vytvoření tak skvělého příběhu a světa, který vás dokonale vtáhne do děje a přikládám své vřelé doporučení na celou sérii! :) ♥

(RECENZE na celou sérii na mém profilu) ♥

Lorej

Čekala jsem velkolepé finále, ale ono ne a ne přijít... I přes to jsem si celou sérii naprosto užila, a všem bych ji s radostí doporučila.

Tetis

Skvělé, stejně jako celá trilogie. Akorát já jsem udělala tu chybu, že jsem se před čtením dívala na film modrá jako safír a tím pádem mě některé pasáže tolik nepřekvapily, protože něco z toho bylo už v tom filmu. Jinak jsem ráda, že Gideon doopravdy není takový zmetek jak vypadal na začátku.:-)

Rosa123

Bože, celá trilogie je naprosto perfektní!!! Každou knihu jsem přečetla za pár hodin neschopna přestávky. Spisovatelka měla skvělý nápad s cestováním časem... Celý příběh je vzrušující a věřte, že knihy přečtete raz dva :-)

Olga.S

Jedná z mála triologií u které je mi líto, že se s ní musím rozloučit. Potencionální čtenáři se určitě nenechte odradit údajnou velkou romantikou, není tomu tak. A Xemerius? Chci ho domů! :-)

Etule

Obvykle mám s trilogiemi problém. Buď je nedočtu, nebo mě třetí díl zklame. Tentokrát to však bylo úplně jinak! Bavila jsem se, svíralo se mi srdce a strašně jsem jim fandila. Mimochodem i Leslie s Raphaelem. :) Xemerius opět nezklamal a jeho pokojová fontána mě dostávala. :D
Asi si tyhle drahokamy pořídím do knihovničky, aby mi ji ozdobily. :)

KaileyBlot

Jakože cože? Až takhle moc zvratů jsme nečekala, ale naprosto mě to všechno dostalo. Je mi líto, že je zase konec tak skvělé série! Všechny díly se mi vryly do paměti - nejvíc ale samozřejmě Xemerius, bez kterého by byla nuda :D. Oslovil mě poutavý autorčin styl psaní a určitě si s chutí přečtu i její další knihy.

EvikU.

Někdy jsou další díly knih už taková omáčka a není to ono. Tohle ale neplatí o této knize, která je znovu dokonalá. Klidně bych uvítala i další díly, nechtělo se mi s ní loučit.

kaca3606

knižní série Drahokamy mě vážně bavila. některé situace mi hlava nebrala a epilog krásně překvapil

Hanule9

Rozhodně se knihy četly dobře, ale doporučila bych je spíše mladším čtenářům, Gwendolyn je ještě malé děvčátko spíš než 16 bych tipovala tak 13 let. Popisování některých dějů by šlo zkrátit a přitom rozuzlení byla často odbytá a někdy jsme se ani nedozvěděli, proč to tak bylo (POZOR SPOILER: jako například u doktora Whitea, proč potvrdil, že je Gwendolyn nemocná?, nebo Peter a Lucy - pochopila jsem správně, že do té doby nestárli?! což by byl nesmysl, jak potvrdil epilog - každopádně takových nedotažených věcí, které si odporovaly jsem v knize objevila dost). Celkově se mi ale knihy celkem líbily.