Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263474/drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 4.61288

Drahokamy (3.)

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten (2010)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

havrad
předevčírem

Skvělá série! Dobře se četla. Xemerius s jeho pohotovými odpověďmi mi přirostl k srdci. Gwendolyn jednoznačně žeru, i když mě trochu zklamalo, že Gideonovi aspoň jednou během celé série jednu pořádnou nenatáhla. :)
Filmová podoba taky není špatná, ty triky s chronografem se jim docela vydařili, jen je škoda, že se víc nedrželi knižní předlohy..

Rozinka28

Třetí a závěrečný díl povedené série. Četla jsem jedním dechem, stejně jako předchozí dva díly, a to je co říct. Celkově mě příběh bavil a i třetí díl mi kápl do noty. K celé sérii se budu ráda vracet.

pipa36

Dá se říct, že mě závěr této trilogie celkem překvapil, a to příjemně. Knihu hodnotím jako nejlepší z celé série, vše konečně začalo plynout tak nějak lehčeji, vše začalo dávat smysl.

NeliQ

Dlho som túto sériu prehliadala, lebo som si myslela, že ma cestovanie v čase nebude baviť. Avšak potom som úplne náhodou narazila na film a ten sa mi tak zapáčil, že som si musela samozrejme prečítať celú sériu. Knihy a filmy sú dosť podobné, no najmä posledný diel je veľmi odlišný. Neviem, čo sa mi páči viac, či knihy alebo filmy. Asi oboje, avšak musím priznať, že koniec sa mi viac páčil vo filme. V knihe bol taký nedokončený, aj preto som dala autorke len 4*. Určite by sa na ňom dalo viac popracovať. Takto som mala dojem, že mi chýba v knihe aspoň 10 - 20 stránok, kde by sa všetko vysvetlilo a uzavrelo. Čo sa ďalej dialo s kruhom, ako cestovali v čase a pod.
Ale celkovo hodnotim knihy veľmi kladne, aj vedľajšie postavy boli skvelé. Myslím, že ak by kniha vyšla v Amerike, od Americkej autorky, bolo by to rovnaké šialenstvo ako Twilight.

Mergirus

Z celé série jsem byla nadšená, i tento poslední díl se četl rychle, napětí se dalo krájet. Ale ten konec? To snad ne. Připadalo mi, jako by autorka byla v časovém presu. Je takový odfláknutý, jednoduchý, spousta věcí tam není příliš vyjasněná. :) více napsat nemohu, prozradila bych důležité informace na konci.

Venny345

Tuto sérii hodnotím celkově jako mnohem lepší než Stříbrnou sérii...prostě me více zaujala a nemohla jsem se odtrhnout od čtení:)
Smekám před Kerstin Gier!

Lee7

Prostě moc krásný příběh a jsem ráda jak skončil.

Nelly

Celá série mne dostala. Od dřívějšího čtení mne odradily především obálky, ale jak je vidět, nesuď podle kabátu. Perfektní propletenec času, alchymie a lásky, okořeněný humorem. Skvělé čtení, od kterého se neodtrhnete! Chci shlédnout i filmové zpracování, ale jsem si jistá, že úrovně knih nemůže dosáhnout...

quinefer

Tak si rikam, ze kdyby trochu rozepsala ten zaver tak by ji neubylo. Dost veci si clovek musel domyslet coz trosku kazilo dojem. Charaktery mohly byt trochu propracovanejsi a teda uz nejakou dobu jsem tusila kdo je TEN zly. Asi jsem moc navykla od jinych autoru na vetsi zamotanosti.
Ale jinak myslim ze se k tehle serii jeste nekdy vratim. Rozhodne byla velmi ctiva.

teri1003

Můj názor na celou sérii nebude jinak než opravdu kladný :) ke knížkám jsem se dostala přes filmy, ze začátku jsem si myslela, že knížky číst nebudu ale nakonec jsem neodolala ... Asi chyba byla, že první jsem viděla filmy, tím pádem už jsem neměla úplně svoji fantazii, ale můžu vám říct, že knížky se od filmů liší. První díl ne tolik jako poslední... 3.díl byl opravdu jiný a hodně mě překvapil.
Nedokážu říct, co mě baví více ... Jestli knížky nebo filmy , bez filmů bych se nedostala ke knizkam, stojím v názoru, že knížky jsou vždycky lepší než filmy ale tady bych byla opravdu skeptická... Takže moje odpověď je 50 na 50 :)
Celou trilogii knížek naprosto doporučuji, je to krásný romantický a ke konci napínavý příběh o cestování časem.

zuzi509

Krásné dramatické vzrušující pasáže. Bylo to procítěné. Tahle kniha se mi četla úžasně a nemohla jsem se ji dočkat. Když jsem si myslela jak to skončí tak se to pokaždé začalo odvíjet úplně jinak. Ale přece jenom je tu nějaký zádrhel. Na to jak krásně a dramaticky dokázala autorka popsat nějaké situace, jak to bylo napínavé a nepředvídatelné, tak jsem čekala velkolepý konec. Ale mně konec bohužel prostě přišel jaksi odbytý možná autorku tlačil čas, ale konec pro mně byl zklamáním:(
Jinak úžasné!!!

chrastitko

Úžasné změny, které mě překvapili a které jsem nečekala.Vřele doporučuji a těším se na další knihy od autorky!

Kiwisska

Krásné zakončení série, i když.... Jak to bylo vlastně dál? ;)

Shanib

Škoda, že to byl poslední díl. Celá trilogie se mi moc líbila a určitě si ji znovu přečtu. Kupodivu se mi moc líbily i filmy, takže v obou případech můžu napsat jen samou chválu. Musím ale říct, že tolik opěvovaný Xemérius mě až tak nebral, zato hlavní dvě postavy byly dokonalé

Ajda300

Kniha byla úžasná. Nejlepší z těch třech. Už jsem jí přečetla dvakrát a určitě si ji zase někdy přečtu znova. Ale vzhledem k tomu že mě nesmrtelnost děsí tak se mi ten konec úplně nelíbil. Já vím budou celou dobu a tak, ale názor stejně nezměním. Jinak je to senzační trilogie a všem co neví co číst doporučuji.

Peťule115

čtivá trilogie - bavilo mě to - díky náhodě,že mi tuhle knihu podstrčila pod nos :-)
určitě se k této knize (trilogii) vrátím a přečtu i jiné knihy od K.Gier

Rea1307

Skvělý závěr. Xemérius opravdu perlil, někdy jsem se smála i nahlas. Konečně dořešené všechny záhady a já můžu jenom chválit. Knize není co vytknout.

anonym411
30.12.2017

Všechny knihy byli úžasné neni ani výjmka tahle .Vím že je i natočenej film zkoukla jsem ho byl zajímavy ale trochu se liši od te knihy.
Doporučuji

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Závěrečné finále a já se cítím tak na 17. :) Nakonec jsem ráda za tuto trilogii, protože nic podobného jsem dosud nečetla. Zdařený i třetí díl Drahokamů, mě nadchl, nejlepší díl pravděpodobně ze všech. Autorka si dala záležet na napínavosti, každopádně konec už jsem si pak lehce domyslela a trefila se. Její styl psaní je opravdu skvělý a čte se lehce, vykreslení postav, popisy, vtipné scény, romantika, která se zalíbila. Hrdinové se v trilogii měnili, alespoň mě to tak přišlo. Chyběli mi tam malá vysvětlení, které se v ději odehráli, ale to neovlivňuje to, že tato kniha i celá série je skvělým počtením, nejen pro mladistvé čtenáře.

izfnp
22.12.2017

Záverečný diel trilógie mi prišiel najlepší zo všetkých, pretože sa v ňom konečne niečo dialo, a zároveň mi prišiel menej vývážený, pretože veci, ktorým sa bolo treba venovať, boli upozadené pre veci nepodstatné. Ale hrdinovia dostali priestor zažiariť a v poslednej Kierovej štaci tak získať dôležité sympatie u čitateľa. Nebudem riešiť koniec, v mnohých komentároch už zaznelo, že bol zbytočne rýchly, a je tomu vskutku tak. Ku knihe ako celku však môžem povedať, že som ju zhltla a prvý raz u drahokamovej série mala pocit, že skutočne potrebujem viedeť, čo bude ďalej. Veci do seba pekne zapadli, Gideon bol konečne čo k čomu, humor tu bol ešte o niečo lepší a knižka tak bola ešte o niečo zábavnejšia. Holt, z toho priemeru sme sa nedostali, ale celá séria je podarená a mladším čitateľom by som sa ju vôbec nebála odporučiť. Keď to porovnám s takou Selekciou, je to úplne iný (vyšší) level.

PS: Epilóg ma svojím odkazom na význam Bernharda skutočne potešil a zahrial u srdca :)

Leanis
07.12.2017

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem, nešlo se od ní odtrhnout. Xemerius byl přesně to, co kniha potřebovala, při jeho hláškách jsem se nahlas smála. Jen konec mě zamrzel. Vyřešila se hlavní zápletka a o 3 stránky později už celá kniha končí. Takže jsme se vůbec nedozvěděli, co se s postavami stalo. Chtěla bych na konci pár stránek ještě pro Gwenny a Gideona, protože závěr knihy je takový "useklý".

mišule5
03.12.2017

Úžasné úžasné úžasné. Jsem strašně ráda, že jsem tuto trilogii objevila, protože mě strašně bavila! Bravurně napínavý příběh, na který jen tak nezapomenu :-) všem vřele doporučuji.

nikiem
27.11.2017

Kniha mě absolutně bavila. Skvělá řešení situací. Zajímavé výlety do minulosti a nádherný konec. Bohužel jsem si po dočtení pustila i film - zatímco předchozí dva díly se celkem daly - vcelku se drželi knihy, tak ten třetí bylo naprosté zklamání. Pokud mohu poradit, tak si u tohoto dílu film nepouštějte - zbytečně jsem si tak zkazila náladu, kterou jsem měla po dočtení knihy.

Bekerče
17.11.2017

Super série. Škoda jen, že to bylo trošku předvídatelné. Nicméně to nic nemění na tom, že přečtení stálo za to! :)

Eduarda
15.11.2017

To jo, ten konec Kerstin Gier asi už moc nebavil (bohužel ani mě ne). Jinak super trilogie.

Lumíček
10.11.2017

Ze všech dílů jsem byla nadšená. Skvělé zpracování. Xemerius je bombový, fakt jsem se u některých hlášek zasmála. Je super, jak se spousta situací vysvětlí. Bohužel se přidávám ke zklamání z konce. Přišlo mi to, jako by se už autorce nechtělo přemýšlet a chtěla to mít už z krku,že by ji tlačil nějaký termín...?? Přijde mi to škoda, jinak to bylo perfektní.

erulka
03.11.2017

Celá série se mi velmi líbila. Určitě bych ji doporučila k přečtení i dalším. Závěrečný díl byl takový zvláštní. Čtivost děje byla naprosto geniální, ovšem přišlo mi, že se 3/4 knihy nic nevyjasňuje spíš právě naopak. Nevím, jestli jsem jediná, koho zklamal konec. Myslela jsem si, že se toho dozvím daleko víc např. Jak potrestali hraběte, náznak jak probíhal život Gwendolyn a Gideona, nebo jak přijala Gwendolyn nového sourozence. Ale celou sérii obdivuji a jsem ráda, že jsem ji přečetla.
Jen něco málo k filmu: Měla jsem pocit, že režisér četl pouze první díl a na zbytek se vykašlal a tomu odpovídaly i filmové díly. První film se mi líbil, ovšem s následujícími díly rozdíly narůstaly, až to vyvrcholilo závěrečným dílem. Nebyla tam snad jediná scéna (to trochu přeháním), která by se odehrála podle knižní předlohy. Dívala jsem se až do konce, jelikož mě zajímalo, jak to všechno dopadne, protože to, že jste přečetli knihu vám v tomto případě nepomůže. Dokonce to má i úplně jiný konec, který se mi nelíbil. Jsem ráda, že jsem všechny části zhlédla, ovšem dějově mě to velmi zklamalo.

Silencia
13.10.2017

Na to, že se autorka během knihy často rozepisovala o hloupostech, konec docela usekla. Bylo to až moc rychlé. Nicméně série byla fajn. Rozhodně lepší než film, kde zvládli udělat víc nedořešeností, než je v knize.

JajaCZ
10.10.2017

"Čooo?" :-O Pri tejto knihe som mala pocit akoby to písal niekto iný ako Kerstin. Prvá kniha ma nadchla (ako skvelá oddychovka), v druhej časti to sršalo napínavými alebo životu ohrozujúcimi pasážami, ktoré hrdinovia zvládali s humorom a chladnou hlavou. Samozrejme začalo pribúdať Gwendolynínho vzdychania nad krásou a dokonalosťou Gideona a záverečným dielom, do ktorého čítania som sa už nútila, skvelý potencial myšlienky autorka úplne pochovala :( Bohužiaľ len 3 hviezdy

markulka
04.09.2017

Velkolepé finále celé trilogie je na světě! Kniha měla rychlý dějový spád, byla čtivá a některé ty hlášky mě tak rozesmály, až mě břicho bolelo. Konec mi přišel možná trošičku uspěchaný, to ale neznamená, že mě neposadil na zadek (vážně, tohle jsem nečekala)... Na závěr už jenom: Gideon je fakt frajer a Xemerius ten nejlepší, nejchytřejší a nejkrásnější démon! :D
Celou trilogii všem vřele doporučuji.