Zelená jako smaragd

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263474/drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 4.61441

Drahokamy (3.)

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten (2010)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kika28

Chtěla bych pokračování to je tak úžasná série. Konec byl plný překvapení a odhalovaní. Tato série patří k mým nejoblíbenějším.

Emičkazknihy

Dávám pšt hvězdiček z jednoho důvodu, závěr byl nečekaný a nepředvídatelný. Myšlenka na tuto knihu ve mě vyvolává pocit klidu. Ráda si knihuou někdy zalistuju a nejraději u toho sedím u okna a ruce si nahřívám o teplý hrnek.

asodomkova

A je to tady... Už je tady konec... Konec celé trilogie Drahokamů.
Kdybych měla být naprosto upřímná, chtěla bych, aby takhle série nikdy neskončila. Chtěla bych ji číst do nekonečna. Chtěla bych být v tom příběhu...chtěla bych být příběh a plynout dál a dál. Objevit skryté věci za kamerou a běžet dál kupředu k budoucnosti hlavních hrdinů. Nechci být ani Gideon ani Gwendolyn, chci být vánek, který je ovívá. Slunce které na ně svítí. Možná je to zmatené, avšak já ti tak cítím. Chci pokračovat dál. Bohužel to nejde protože je konec, ale já vím, že se k těmto knihám znovu vrátím. Brzy...

babystar

Třeba už dětinštím, ale celá trilogie se mi moc líbila. I když neumím putovat časem, tak jsem se vrátila do doby prvních lásek a bylo to fajn. Včera jsem byla na výletě na krásném zámku v Lednici a při pohledu z okna do parku jsem si fakt představovala, že najednou přeletím časem a v dlouhých šatech se budu elegantně procházet parkem. Při mé smůle bych ale určitě skončila jako nejposlednější služka, která chodí topit do nádherných kachlových kamen a na nějaké procházky parkem nemá čas. Ach jo!!

A.K.A.R.

Kniha je velmi rozdílná od filmu a konec naprosto jiný.Musím se přiznat že kniha mne okouzlila a jsem ráda za jiný konec jak pro Gwenny tak Gideona.Moc doboručuji.

Tesinka_Laufey

Vůbec by mi nevadilo, kdyby měla série ještě o jeden díl víc, protože konec se mi zdál docela odbytý a ukvapený. Jinak jedna z nejlepších sérií, co jsem v poslední době četla a určitě se k ní ještě několikrát vrátím.

Bájinka

Nejúžasnější série na světě! Když jsem přečetla 1. díl, říkala jsem si Wow. Po této knížce si zase říkám WOW WOW WOW!!! To bylo prostě úžasný...

ame

nemůžu říct nic jiného než: lepší než nejlepší

hanicka258

Kniha má moc hezkou dějovou linku, zaujalo mě i netradiční téma. Konec celé série se mi však zdál maličko urychlený, na to, že série byla třídílná, bych ocekavala větší propracovanost pointy... :-) jinak se mi kniha četla výborně.

lucie0134

Docela pohodová série, nevím jestli bych se do ní pustila znovu a četla dokola, ale byla fajn. Jednička mi přišla celá jako úvod a Gwendolin byla hrozně ubrečená. Chápu že se jí změnil život a je to pro ni všechno těžký, ale pořád fňukat? Ale chápu nejspíš hormony. Konec byl uspěchaný, ale hezký. Nějak jsem to čekala, že bude takový.
James a Xenerius byli tak sladký úplně jsem z nich byla nadšená. :3

books_are_life

Úžasná série :D Všechny díly této trilogie se mi moc líbily :) Jedna z mnoha srdcovek, jsem velká fanynka :D

lenka608

Zakončení bylo trochu uspěchané, semlelo se nějak narychlo. Dle mého názoru by se dalo trochu více propracovat a protáhnout. Měla jsem z toho pocit, že autorka už to prostě chce jen rychle dokončit. Ale i tak je to 5* - perfektní knižní série :)

preny

Opravdu super,napínavé a vtipné. Lepší než film. I když i ten nebyl špatný.

NinaStikova

Moc se mi libilo, jak předchozí nejasné vstupy z budoucnosti konečně zapadly na své místo a časová linka začala dávat smysl.
Konec byl dost uspěchaný, pár lidí se pokusí navzájem zavraždit, někdo se stane nesmrtelným a hotovo?
Xemerius přičítal knížce plusové body a jsem moc ráda za Jamese.

Atanone

Na závěr této série musím říct,že mě vážně dostala. Seriálům sice moc nefandím,ale v tomhle světě se mi líbilo tak moc,že je mi vážně líto,že je konec.
Ty knihy jsou nabité energií. Jsou praštěně pozitivní a přesto, že jsou plné romantiky,ta romantika je prošpikovaná tak vtipnými poznámkami, že vůbec nesklouzává do sentimentu.
Kluci a pánové,pokud vás neděsí výlet do chaoticky úžasného holčičího světa,pojďte se proletět v čase. Třeba se vám to zalíbí a trochu nás líp pochopíte. Protože my holky máme srdce z marcipánu a když se zamilujeme,je úplně jedno,jestli je nám 16 nebo 106. Vždy je to poprvé. Úžasné. Navždy.

Žožik

Tak tohle byl podle mě nejlepší díl z této série. Dějová linie byla mnohem zajímavější a také přibylo mnohem víc akce (že to ale trvalo...). Stále ale nechápu to veliké narychlo utvořené pouto mezi Gwendolyn a Gideonem. Ale u tohoto typu knížek bych si asi na něco takového ani neměla stěžovat... :D
SPOILER!! Nehápu celou tu záležitost s Jamesem.. Pokud by ho Gwen vyléčila, nikdy by se přeci nestal duchem, a tudíž by ho Gwen také nikdy nepotkala. Hlavně že tyhle věci se po celou dobu řeší, jak jsou strašně důležité, že to funguje tak, jak má, a potom autorka udlá tohle...
No nicméně jinak byla knížka velice čtivá a zábavná a tentokrát už musím dát i těch 5* :)

Ila117

Tento díl byl pro mě snad nejhorší. A závěr moc jednoduchý, žádné velké rozhřešení se po třech knihách neudálo, stačila jedna věta a bylo všemu konec. Příběh mě na začátku série nadchl, ale to propracovávání ke konci nic moc už,něco mi tam chybělo a neumím definovat co. Xemeriuse jsem měla ráda :-)

MirijamFrankl

Tato kniha výrazně předčila předchozí díly. Hlavní hrdinové mě přestali tolik rozčilovat, celý příběh se dočkal napínavého rozuzlení, které ale dávalo smysl. Celá série se četla sama, jediné, co bych po dočtení podotkla, že mi připadá nerealistická romance mezi Gideonem a Gwendolyn…znají se ani ne dva týdny a už bez sebe nemohou žít?

Denisa153

Výborná série, jen jsem čekala trošku lepší konec, byl celkem předvídatelný.

katy87

Přečíst si celou triologii se vyplatilo! Po vlažném druhém dílu je to výrazné zlepšení a nakonec se mi opravdu moc líbilo, jak to všechno bylo promyšleno. Závěr - nečekala jsem, takže překvapení bylo :-). Navíc je to místy i hodně vtipně napsané, např. hlášky Xemeriuse nebo myšlenky samotné Gwen.

Knihomolka10942

Tato poslední knížka z trilogie Drahokamy byla opravdu moc hezká. Sice jsem místy úplně napochopila jak se to s tím cestováním časem myslí, ale pak mi to došlo. Film mě opravdu moc zklamal. Není vůbec podle toho děje v knize.
Ale vždycky je lepší knížka než film...

brijana

Skvělá trilogie. Vřele doporučuji!

betule3

Tak třetí díl opět naprostá pecka. A i když jsem měla celkem jistou představu o tom, jak vše dopadne, příběh se odehrával úplně jinak. Kerstin Gier prostě ví, čím čtenáře zaujmout. Celou sérii rozhodně doporučuji a všem dílům dávám 5*.

namido

Má duše asi pořád zůstane dívčí. Přestože nejsem cílová skupina, tak mě celá série neskutečně bavila a zvládla jsem jí jedním dechem.

Tynka291

Stejně jako oba předchozí díly i tento mě dostal a vtáhl do děje. Knihu jsem měla přečtenou za den a byla moc krásná. Určitě doporučuji.

sola_lupa

Posledních sto stran jsem myslela, že se od knihy neodtrhnu. Nakonec ale skončila a já ji mohla odložit. Tato série rozhodně stojí za to. :)

Ďumbierka

Toto bolo skvelé čítanie. Nevˇítam tento žáner bežne a preto som si hl asi aj tak veľmi užila. O 10 rokov menej a milovala som Gideona a Gwenny som si veľmi obľúbila. Prišla mi veľmi blízka a najlepšie bolo, že aj keď som videla film, tak kniha ma prekvapila a ešte ako. To bolo také skveléé , aach. Veľmi rývhlo sa čítala ani neviem ako a mala som za sebou polku knihy. Príbeh skvelý a cestovanie časom TOP. Ešte by som sa kľudne tešila na ďalšie diely , heh.

cibulka 8

Všechny tři díly jsou super. Přečteno jedním dechem. Doporučuji číst všechny tři knihy hned za sebou, aby se v tom člověk nezačal ztrácet.

Aaginka

Úžasný závěr. Nejvíc miluju Xemeriuse ten nemá chybu:-D

Verasnížek

Překrásný :D
je z celé trilogie nejlepší :*