Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/big_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4.52342

Drahokamy 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten, 2009

Kniha Rudá jako rubín

veverrka11
17. listopadu

Rudou jako rubín jsem četla již před lety a celou sérii jsem si kdysi koupila v boxu. Díky knižní výzvě jsem se vrhla do originálního vydání, které jsem si už dlouho chtěla přečíst (no nebyl čas ani chuť).
Předně bych chtěla říci, že čtení v němčině jsem si užila, i když mi knížka trvala třikrát tak dlouho a na některé gramatické obraty jsem koukala s vyvalenýma očima (a to němčinou vládnu celkem obstojně). Navíc je pro mě tahle knížka takovým návratem do teen věku.
Gwendolyn mi přišla jako správná hrdinka, která je ale někdy až moc ustrašená. Opravdu nechápu, proč se nechtěla zmínit své mámě o tom, že skáče časem. Charlotte a její máma Glenda je až nesnesitelná, což se bohužel v dalších dílech nezmění (bacha spoiler!). Gideon je takový, jaký je, ale na jeho místě bych se asi chovala dost podobně, tedy až na jednu situaci z posledních stránek.
V knížce jde hlavně o cestování časem. Bohužel se kniha a vlastně i celá série nevyvarovaly několika paradoxů, pokud jste schopni to přehlédnout, bude se vám líbit. Knížka je čtivá, většina postav sympatická a děj rychle a dobře ubíhá.

Lionis
13. listopadu

Jednoduše super.
Nikdy jsem nebyl fanouškem tématu cestování času, ale... tady to bylo super!
To že jsem knihu nejen já, ale i několik dalších lidí co znám přečetlo za jeden volný den vypovídá o tom, že kniha je napsaná krásně a čtenář se nikde zbytečně nezasekává.
Vyprávění 16-ti leté Gwen mě sedlo (nejspíše i tím, že jsem ve stejné věkové kategorii) a příběh jsem si společně s ní krásně užil.
Knížku mám prostě tak rád, že tu ani nemám chuť vypisovat, za co kolik bodů a tak. Jedině ta průměrná obálka by mohla být lepší... ale co, obsah to krásně vynahrazuje.
A jen pro ty z vás, co se ještě nerozhodli, jestli jdou do dalších dílů, tak mám pro vás menší spoiler. Těšte se na Xemeriuse, je boží :D

Dean_Sami

Tuto trilogie jsem si opravdu zamilovala, ze začátku mi to trochu přijde jako enemis to lover. V příběhu je mnoho zvratů, které opravdu nečekáte. Cestování časem což mě jako člověka co má rád sci-fi a fantasy hodně baví.

ElessaRiverbow

Děj ubíhal rychle, kniha byla čtivá a postavy mi byly sympatické. Gwendolyn jsem si zamilovala hned na začátku, stejně tak i její kamarádku Leslie, u Gideona to mám zatím takové neutrální, ale to se pravděpodobně další díly změní. Sice jsem čekala něco trošičku jiného, i tak se mi kniha líbila a jsem zvědavá na pokračování a určitě se podívám i na filmy.

Sabushenkaxx

Tušila jsem že se mi bude tato kniha líbit, filmy se mi líbily svým obsahem a kniha je o tolik bohatší, jak už to bývá fascinující téma cestování v čase se autorka chopila úžasně, originálně. Malým množstvím textu je vyjádřeno hodně. Těším se až si přečtu zbytek trilogie

lily_maleckova

Po tak 5-6 letech jsem si dala re-reading a je to tak fajn, jak si to pamatuju ️ tato série je jedna z mých oblíbených a moc se těším, až se znova vrhnu do dalších dílů:)
Knihu všem doporučuju!
5/5⭐

Papimami

Náhodně jsem sáhla v knihovně a druhý den jsem běžela pro druhý díl. Kniha je bez zbytečné omáčky a popisování. Kniha je čtivá zábavná a zajímavá. Opravdu doporučuji ️

barbb8k

Knížku jsem si znovu zamilovala hned od první stránky stejně, jako tomu bylo před lety, kdy jsem ji četla poprvé.
Nikdy jsem nepochopila, jak musela být autorka geniální, aby vůbec něco takového dokázala stvořit. Vezměte si jen chronograf a skoky časem, přijde mi to naprosto fantastické. Celkově prostředí Velké Británie je úžasné, taktéž popisy její historie.
Přesto všechno mi ale trochu vadil děj. Tím, že knihu znám to nebyl zas až tak velký problém, ale i tak byl těžší na zorientovatovaní. Musela jsem si znovu připomínat jména, uvědomovat si, kde se zrovna Gwen nachází... Bylo toho dost.

Gwendolyn, přestože mi na začátku připadala naivní, jsem si od poloviny moc oblíbila.
Gideon je miláček, rozený gentleman.
Řekl bych, že romantická linka je předem všem jasná, ale i tak patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších.

Shrnutí: Od knihy se nedá odtrhnout, přestože je děj komplikovanější. Svět a myšlenku má autorka promyšlené do posledních detailů.