Rudá jako rubín

Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263471/ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4.51742

Drahokamy (1.)

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

books_are_life

Úžasná série :D :D :D

lucie0134

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už dávno, ale pořád nebyla na ni taková chuť. Každopádně byla fajn, hezky popsané osoby, kterým bylo věnováno čtvrt knihy. A ve srovnání s filmem no úplně něco jiného. Na jednu stranu vím proč udělali film jinačí, protože tu chybí taková ta akce. Celá kniha mi přijde jako dlouhý úvod. Což může pro někoho být i nuda. Pro mě to byla taková oddechovka, zas jiný styl psaní, který mě baví. Každopádně jsem zvědavá na dvojku. Jak to dopadne :3

NinaStikova

Na knize mě zaujal především nápad. A taky obálka.
Cestování časem geneticky děděné v rodině a přitom ne u všech členů je zajímavý koncept. Navíc to cestování není úmyslné a vůlí ovládané, což může vyústit v cestu z třetí ho patra do času, kdy to třetí patro ještě neexistovalo. A to je blbý. Pokud o vás tedy neví strašně tajný kult s krvesajnou mašinkou, pak jste v pohodě. Až to trochu připomíná nějaké onemocnění ledvin, kdy musíte obden(?) na pár hodin do nemocnice, abyste neohrozili svůj život. Asi bych se cestovatelům v čase neměla tolik smát.
Popis postav je jen povrchní, pamatuju si akorát to, že jsou doma u Gwen všichni zrzaví. V příběhu je navíc dost výrazné dělení na tábor těch hodných a tábor těch zlých. Dokonalí klaďasové dělají chyby jen tehdy, chtějí-li se navzájem chránit, a podlí zloduši jsou ztělesnění satani nebo naprosto nesnesitelní protivové.
Bylo to docela příjemné oddechové čtení, nic moc složitého, ale celkem nápadité.

Atanone

Takže jsem pro oddych zamířila do Y/A. No a - bavilo mě to. Fakt. Ta kniha jiskří nápady,hláškami i fantazií,je zábavná,vtipná,romantická i dojemná.Byla to vlastně i pro mě taková cesta časem do minulosti.Bylo fajn se přenést zase někam do 16. A vzhledem k tomu,že díly jsou tři,ještě se tam vrátím ☺

Míša06

Kniha byla krásná a rychle se četla. Vadili mi sice některé scény, kdy to Gwendolyn přehání, ale i tak to bylo zajímavé. Líbilo se mi propracování chronografu, cestování čase, nebo také hrabě, který ovládal různá hrůzná umění. Měl by sice nahánět strach, ale mě připadal opravdu zajímavý. Ano vím co se z něj vyklube, ale to už v jiné knize.

Žožik

Klasická, nenáročná četba. Ale krásná. A také velice čtivá. Od této série jsem se v podstatě nemohla odtrhnout. Akorát mi připadalo, že by se klidně mohly všechny tři knihy spojit v jednu (nebo ve dvě) delší, zato by se v nich alespoň stihlo něco pořádného stát. Jako chápu, že takhle je to možná víc napínavé, když musíte čekat na další zvrat do další knížky, ale já bych spíš ocenila, kdybych se v průběhu knížky dostala do další části děje. Obzvlášť v tomhle prvním dílu mi přišlo, že jsme se pořádně ještě nic nedozvěděli a kniha už skončila... :/

preny

Musím říct,že jako první jsem viděla film,poté jsem zjistila,že je podle knihy. Kniha je opravdu skvělá,předčí film a je čtivá,přečetla jsem jí jedním dechem. Prostě super. Ale i film nebyl špatný,proto jsem byla nadšená,že je podle knihy. Alespoň člověk porovná rozdíly.

lenka608

Přesně ten typ knihy od které se neodtrhnete ani ve tři ráno i když v 6 vstáváte do práce.
Bohužel jsem prvně viděla film, což mě od knihy málem odradilo, ale naštěstí se nestalo a za to jsem opravdu ráda, protože tahle kniha prostě stojí za přečtení.

maanba

Tato knížka nebyla špatná, ale já jsem udělala chybu v tom, že jsem nejdříve viděla film a potom četla knihu, takže jsem si knížku moc neužila. Proto se prosím poučte i vy z mé chyby a nejdřív si přečtěte knihu a pak se koukněte na film. Jinak mi moc nesedlo psaní autorky, ale knížka je hezká, proto za mě tři hvězdičky. :)

Elen telemna

Ach jo, já chci druhý díl! Proč je všude rozpůjčovaný?
Přestože je děj poněkud jednoduchý a vyvolává mnoho nezodpovězených otázek, vůbec mi to nevadilo. Autorka má opravdu příjemný styl psaní a Gwendolyn je mi hodně sympatická. Miluju, když se hrdinka nebojí vyjádřit svůj názor, a s Gwendolyninou nešikovností to až vyvolává dojem, že se jedná o opravdového člověka, což už jsem nezažila dlouho... =D
Taky musím vyzdvihnout opravdu pěknou obálku a to nejen prvního dílu.
Můj celkový dojem je takový, že se nemůžu dočkat na další díly. Sice kniha neoplývá žádným jazykovým bohatstvím nebo něčím podobným, ale má v sobě něco, co vás dokáže okamžitě vtáhnout do příběhu, prožívat s hlavní hrdinkou každou chvilku a neskutečně se u toho bavit.

Ila117

Čekala jsem od knihy víc, samé záhady, člověk je lehce napjatý. Ale jinak...zkrátka jsem čekala víc. Příběh mi přišel zajímavý dost. Jen to nemělo šťávu - pro mě.

DeKo1996

Tuto knihu jsem dostala od spolužáků na střední k narozeninám. Dlouho jsem se k ní nemohla dokopat, ale když jsem ji začala číst, tak se mi hodně líbila. Později jsem zjistila, že má ještě další dvě pokračování. Ty už jsem si dokoupila a někdy se pustím do všech knížek, ať to mám pěkně pohromadě. Doufám, že se mi to bude líbit tak jako tenkrát.

Tesinka_Laufey

Konečně jsem po strašně dlouhé době narazila na hlavní hrdinku, která jen nekňourá nad svým osudem a půlku příběhu nevěnuje brečením nad tím, jestli toho nebo onoho chlapce. Začátek série je sice trochu táhlý a je v něm spousta informací, které jsou mírně matoucí. Většina postav je příjemná, ale třeba Glenda mi neskutečně lezla na nervy...

bara2004

Je to taková oddechovka. Nečekáte od toho nic extra, ale zároveň to nemůže být úplně zklamání. Mně se osobně kniha velice líbila. Líbil se mi poměr romantiky, humoru, ale i akce. Některé postavy mě dost iritovali, ale to ke knihám patří. Těším se až se pustím do dalšího dílu a na zodpovězení otázek, na které chci znát odpovědi. Chcete-li, vědět jestli je to klišé, ano je, ale velice příjemné.

Ewilka

Skvělá oddechovka a léto. Všechno je dobře vyváženo - romantika, akce, napětí i humor. Je to skvělý začátek a jsem zvědavá, jak se bude příběh na základě otázek, které jsou v prvním díle naznačeny, vyvíjet dál. Hrdinové jsou celkem fajn, jen jsem se nemohla zbavit pocitu, že Gwendolyn je něco kolem 13ti, a ne 16 let.

MirijamFrankl

POZOR! KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!
Pro mě byla tahle kniha vzhledem k vysokému hodnocení celkem zklamáním. Námět a příběh je sice zajímavý, zato většina postav mě iritovala většinu knihy.Gwendolyn se chovala jako dvanáctileté dítě a upřímně mi nepřipadá moc realistické, že by její kamarádka Leslie uvěřila tomu všemu úplně bez důkazu.
Láska mezi Gwen a Gideonem se mi zdála strašně uspěchaná. Gwen se najednou stala součástí tajemství, Gideon si o ní myslí, že je totální husa, pak mu při první cestě do minulosti zázrakem zachrání život, sesype se mu, a bum! při další cestě do minulosti už se líbají. Vzhledem tomu, že na více než tři sta stránkách je rozepsaáno pár dní, měla paní Gier počkat aspoň do druhého dílu.
Styl psaní mi zazačátku přišel děsně povrchní, až příliš jednoduchý, teprve později mě kniha přesvědčila, že to není dílo posledního amatéra z internetu (tím nemyslím, že na internetu se nedá najít kvalitní literatura).
Poslední, co bych vytkla, je závěrečná scéna v roce 1912. Chyběla mi tam nějaká gradace, nevím, možná mi zase nesedl spisovatelčin styl, ale nějak mi unikla celá atmosféra oné kapitoly.

Na druhou stranu měla kniha i spoustu světlých stránek. Příběh nebyl k zahození a četl se velmi rychle, Gideonův souboj popsala autorka velice dobře a některé postavy (teta Glenda, Gwenina máma) mě docela zaujaly. Pokračování si přečtu a doufám, že se bude líbit víc, protože Gier vnesla na literární scénu zajímavý příběh s otázkami, které vás nutí do dalšího dílu, přestože podat by je dle mého zvládla lépe.

Denisa153

Super čtení, děj je tak napínavý, že hned otevírám další díl...

-Annett-

Série Drahokamy je naprosto úžasná a všechny díly naprosto miluju. Tento díl jsem četla už několikrát a i když se mi velmi líbí, musím uznat, že je ze všech dílů nejslabší. První polovina je táhlá a hodně popisná. Na druhou stranu je to dobrý základ pro zbylé díly. Za sebe knihu doporučuju.

Dani3

Zbytečně natahovaný úvodní díl. Je tam sice slušný základ pro dobrý příběh, ale jeho provedení už je horší. Samotná hlavní dvojice mě moc nezaujala. Jediným lákadlem pro čtení dalšího dílu je příběh Lucy a Paula.

asodomkova

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuplně uuuuuuuuuuuuuužasná. Naprosto odlišná od filmu, který se mi také dost líbil. Na Kerstin nikdo nemá!
Rudá jako rubín mě opravdu překvapila. Když jsem ji brala do ruky, čekala jsem, že to bude to stejné jako film, ale mýlila jsem se! Byla naprosto odlišná. Bylo tam opravdu velké množství věcí, které ve filmu nebyly. Ty věci byli to, co to potřebovalo. Ale co tu srovnávám knížku s filmem. Kniha byla mnohem lepší ( jako vždy).
P.S. Ten konec byl stejně nejlepší ♥

betule3

Tuhle knížku jsem kdysi dávno již četla a jediné, co jsem si pamatovala bylo, že se mi neskutečně líbila. :D A to se nezměnilo ani po opakovaném přečtení. Děj je velmi chytlavý a taky šíleně zamotaný (jsem opravdu zvědavá, jak se bude dál vyvíjet). Musím ocenit také popis prostředí, který mi zde moc sedl.

namido

Knížka se čte úplně sama a ani na chvilku mě nenudila. Rozhodně se pustím do dalších dílů.

brijana

Nemůžu se dočkat pokračování. Moc hezky se četla.

Niarra

Tak nějak ani pořádně nevím, co k této knize napsat. Knihu jsem si přečetla na základě velmi pěkného hodnocení a komentářů, ale nejspíš jsem od ní čekala trochu více. Vím, že je kniha jen prvním dílem z několika (a další díly jsem ještě nečetla), ale vcelku mi dějově přišla o ničem. Jakoby to byla jen první kapitola knihy a ne první díl ze série. Je pravda, že už nespadám mezi cílové čtenáře a možná proto na mě kniha působí takto. Na druhou stranu se ale velmi dobře četla, sem tam mě pobavila a rychle jsem jí měla přečtenou. Ze zvědavosti, jak příběh bude pokračovat, si pravděpodobně další díly přečtu, ale přímo tuto knihu hodnotím jako průměrnou.

Kika28

Knížka byla úžasná. Byla to milá oddychovka při, které jsem se ani na chvíli nenudila. Jen mně trošku vadilo jak Gideon Gvendolyn nevěřil. Ale i tak to byla pěkná knížka a všem moc doporučuji.

katy87

Napsáno je to krásně a kniha mě moc bavila, nemůžu se ale zbavit pocitu, že zápletka a pozadí je prostě až moc velká neuvěřitelná blbost :-). Např. reálie Harryho Pottera byly prostě promyšlené víc. Ale to mi nezabrání si nepokračovat s dalším dílem :-).

cibulka 8

Knížka bezvadna.Film mě hodně zklamal.

čtenářkaZ

Jako první jsem viděla film a proto mě překvapilo, jak se toho v tomto dílu stalo málo. Ale i tak musím ohodnotit tuto knihu plným počtem hvězdiček, protože zbožňuju styl psaní této spisovatelky. Je hodně čtivá a na moji rychlost čtení (což není moc rychle:D) jsem to přečetla za tři dny. Takže je to super;)

sola_lupa

Sice se toho v tomto díle zas až tak moc nestalo z pohledu jiných knih, ale má to skvěle našlápnuto do dílu druhého. A nápad? Naprosto skvělý! Film jsem zatím neviděla.

Verasnížek

Úžasný