Rudá jako rubín

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263471/big_ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4.42537
Série:

Drahokamy 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (524)

Kniha Rudá jako rubín

clara-josep
19. dubna

I když na romantiku moc nejsem, spojení s historii mě lákalo. Teď už si jenom chci přečíst následující díly. Prostě skvělá knížka!!!!!

Tamirai
16. dubna

Waaau, toto bol úžasný príbeh! Ak váhate, neváhajte a skúste ju :)
Dobrodružné, napíné a aj zalúbené a vtipné. Všetko, čo mám rada a téma cestovania v čase, tajomná a podivná lóža s mnohými tajnosťami.


Djeliska09
12. března

Toto je prostě úplně nejlepší kniha. Čtivá, nikdy nevíš co se stane... Doporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lsouska
08. března

Moc se mi libila.

sheepy
27. února

Na mě byla kniha moc chaotická, moc postav, moc "odborných" výrazů ohledně cestování časem. Já se při čtení ztrácela v tom, o co tam jde, kdo je ten špatný, kdo dobrý, kdo je tamto a proč dělají tohle atp. Nicméně dám šanci druhému dílu, na který mě navnadil závěrečný epilog

bohejsova
13. února

Ještě než jsem si přečetla knihu jsem viděla film a musím říct, že oboje má něco do sebe. Kniha se mi strašně líbila, miluju fantasy a tohle prostě je úplně něco jiného... Kerstin to napsala velice dobře, strašně dobře se to četlo, já nikdy nic moc dobrovolně nečetla a když jsem viděla počet stran, tak mě to docela i děsilo, ale jsem strašně šťastná, že jsem si ji mohla přečíst. Doporučuji všem kteří milují fantasy, ale i těm, který nějak nikdy fantasy nelákalo, protože tohle ocenili i lidé kolem mě, kteří fantasy moc v lásce nemají.

Emcqq
04. února

Knihu jsem dostala, jako dárek pod stromeček a byla jsem opravdu překvapená. Od Kerstin Gierové už mám 2 knihy přečtené, ale vůbec mě nenapadlo, že by zde mohlo být i více knih od ní. Miluju její příběhy. Hlavní postavou je Gwendolyn, která vyrůstá v dost podivné rodině. Postupem času začíná odhalovat většinu rodinných tajemstvích, o nichž dříve neměla ani ponětí. (Budu se snažit prozradit, co nejméně, ale kniha je zajímavá každou částí, takže je těžké vybrat něco, co nebude přímo spoiler). Gwendolynina sestra Charlotte má zvláštní, pro většinu z nás úžasný, dar. Umí cestovat časem, nebo si to všichni alespoň mysleli. Má už nejvyšší čas, ale stále se jí nepodařilo přemístit se v čase. Zato Gwendolyn na sobě pozoruje čím dál zvláštnější změny. Možná, že Charlotte přeci jen nebude ta pravá? Je dobře, že se kniha prodává jen, jako celek s dalšími díly, (modrá jako safír a zelená jako smaragd) protože to napětí, spojené s čekáním na pokračování, bych nesnesla. Vždy mi přišlo neuvěřitelné, jak silnou mohou spisovatelé mít fantazii. Kerstin se již po několikáté podařilo mě ohromit. Vždy při přečtení nové kapitoly, jsem dostávala čím dál větší chuť se ponořit do dobrodružství a zažívat všechno spolu s hlavními hrdiny. Občas jsem při čtení šťastně vykřikla, když se zrovna příběh začínal vyvíjet podle mých představ, avšak jindy jsem naopak pouze napjatě tajila dech. Je skvělé vědět, že to nekončí jen jednou knihou a že můžete kdykoliv sáhnout po dalším díle. Při čtení knih, jako je takto, se lehce ztratí pojem o čase. Můžete očima sledovat text již celé hodiny, ale Vám to stejně bude připadat, jako pět minut. Otevřený konec mi navíc přinesl ještě více otázek. Jak to asi dopadne? Změní se Gideon? Začnou si ostatní už konečně alespoň trochu vážit Gwendolyn? Je vidět, že na mě druhá kniha už čeká. Budu doufat, že se odpovědi na své otázky dozvím a že mi pokračování udělá úplně stejnou radost, jako kniha první. Zatím nemohu jinak, než dát 5 hvězdiček. (Dala bych jich i 6, kdyby to bylo jen možné, ale však víte). Všem přeji příjemné čtení a hezký večer, den, ráno či noc. Snad si ji užijete stejně, jako já.

knizninadsenec
03. února

Nádherný příběh, zajímavý tajemný. Nejen co cestování v čase, ake také historii, lásce... Nádherné. Bylo milé si jej připomenout.
(čteno už 2x)

1 ...