Rudá jako rubín

Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263471/ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4.51426

Drahokamy (1.)

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Jaehyun

Nebyla jsem si jistá, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Podle mě se děj trochu táhl ale jinak to nebylo špatné. Kouknu i na druhý díl a uvidíme jestli bude lepší :))

Irimie

Tak tohle je asi fakt určeno jen pro puberťačky. Kdyby se mi knížka nehodila do čtenářské výzvy, tak bych ji možná ani nedočetla. Děj podle šablony, primitivní dialogy i zápletka...

Edona

Nevím, proč jsem knížku tak dlouhou odkládala, protože je naprosto skvělá. Jsem fascinována nejen poutavým dějem, sympatickými postavami, ale i detaily o strážcích, o cestovatelském genu a o celém prolínání časů. Vše je velmi jasně a srozumitelně vysvětleno, svět K. Gier Vás určitě vtáhne jako mě a bude se Vám líbit. Jednu hvězdičku přece jen ubírám, počkám si na další díly a také jsem ke konci postrádala rychlejší spád.

sd1992

Tak tohle je naprosto boží trilogie!!! Ačkoliv musím přiznat, že právě první díl se mi zdál nejslabší ze série, tak i přesto to byla pecka! Příběh je celý zahalený rouškou tajemství, které se postupně odhaluje.. nápad s cestováním v čase byl super a o to více se mi líbí jak to autorka celé pojala a vymyslela k tomu dokonale propracovanou minulost počínaje předky hlavních postav a dobovými kostýmy konče. Ke každému dílu je natočen i film, který taktéž doporučuji. =)

MiraiYume

Už dlouho mě žádná kniha nevtáhla tolik do děje, jako právě tato! Ani nevím, co bych řekla - zkrátka, u série Drahokamy nelze šetřit superlativy. Jsem strašně ráda, že jsem spolu s ní zakoupila i pokračování, protože čekat, než mi přijde druhý díl, zatímco první končil snad v tom nejlepším momentu, zešedivěla bych :-)

MíšaS.

To lucie2952 - Filmy jsem viděla všechny tři, a to celkem nedávno, a jsou úplně o něčem jiném než knihy. Scénáristé děj hodně pozměnili, takže bych tady nesrovnávala...

lucie2952
27. srpnaodpad!

Jako všechny tři filmy doporučuji. Ale jako knihy ne! A to jsem jako první knihy! V knihách se to strašně vleklo, kdežto ve filmu vše šlo jako po másle. Mě knihy tedy velice zklamaly..

Voluta852

Knížka mě zaujala hned na začátku. Je zamotaná, a když ji dočtete, tak prostě musíte mít druhý díl. A hlavně vás zajímá, co zase Gwendolyn vyvede a jak to Gideon překousne:D Doporučuji...

zuzi509

První knihu kterou jsem si od téhle autorky chtěla přečíst byla První stříbrná kniha snů.
Ale kniha mě prostě nezaujala a nebavila takže ani ne v půlce jsem to
se čtením vzdala. Nějak mě to, ale pořád k autorce táhlo. Chtěla jsem vědět jak umí psát. Tak jsem tedy sáhla po Rubá jako Rubín. A kniha mě prostě zaujala. Já obdivuji knihy, které mají zamotaný děj, knihy ve kterých není ani jedno slovo zbytečně. A to je jedna z nich. Víme že o strojích časů a o cestování časem je spoustu filmů a knih, ale tahle byla prostě něčím unikátní. KRÁSA!!!! Těším se na druhý díl.

lenka7348

Ze zacatku me kniha moc nezaujala, rikala jsem si: ''boze, to je fakt cteni pro teenegerky''...Ale vydrzela jsem, a vyplatilo se. Kniha se ''rozjela'' a ja se nemohla odtrhnout. Rozhodne doporucuji a sama bezim pro dalsi dil! :-)

mišule5

Okouzlující knížka jak příběhem tak obálkou..moc se těším na další díl :)

Lumíček

Po knize jsem sáhla na základě velmi kladného hodnocení a musím uznat, že souhlasím. Je to velmi zajímavý příběh a opět něco jiného. Jediné v čem se drobet motám jsou ty rodinné vztahy, kdo je kdo a čí je kdo.
Pěkně se prolíná minulost a přítomnost. Hlášky hlavní hrdinky mě vážně baví :)
Vřele doporučuji a moc se těším na další díly.

jitka7

Tak já byla na začátku v rozpacích, říkám si, to je kniha pro náctileté a to období já už mám teda za sebou :) Ale strašně mě to překvapilo. Děj mě chytil. Prolínání se mezi přítomností, minulostí a další minulostí a tak. To mě strašně bavilo. Určité věci jsem si myslela, ale dost věcí mě i překvapilo a to mě strašně bavilo. Velmi zajímavé téma a dobře zpracované.

MíšaS.

Skvělé čtení. Zajímavý děj. Kniha má rychlý spád. Čtu již poněkolikáté a jsem spokojená.

vandalindakova

Kniha se mi hodně dobře četla, měla jsem jí přečtenou za jeden den. Příběh se mi vcelku líbil jako taková pohádka a hned jsem začala číst druhý díl.

PeťkaW.

Ruda jako rubín je pro mě moc milým překvapením a po jejím přečtení se těším na další díly. Jestli hledáte nenáročnou, pohodovou četbu na léto, kde není nouze o vtipné hlášky, trochu toho napětí a akce a je vám blízký tento žánr s trochou fantasy, tak tohle je trefa do černého. Sympatické postavy s myšlenkovými pochody, které dokážou rozesmát, jsou už jenom třešinkou na dortu, stejně jako výborná čtivost a volba slov autorky. Nejde o žádné veledílo, ale knížka se mi výborně trefila do "čtecí nálady" a tak hodnotím, jak hodnotím. Příběh se čte skoro sám a já ráda doporučuji jako oddychovou knížku.

Sabishej

Někdy nestačí jenom skvělý nápad, aby byla knížka skvěla. Tato rozhodně byla. ;)
Trochu jsem se ji 'bála', jelikož cestování v čase mě nikdy moc neuchvátilo a většinou to bývá zmatené. Tato knížka sice trochu zmatená byla, ale ne natolik aby mě nudila.
Gwendolyn jsem si oblíbila, ale vadila mi její naivita. Stačilo, aby ji Gideon políbil a hned se na něj přestala zlobit.. A u Gideona mě vadilo to, že jsem ho chvíli milovala, ale potom se začal chovat jako fracek :D
Takže,.. celou trilogii určitě přečtu, a knížku taky doporučím. ;* :)

eli13

Skvělá kniha,která upoutá,jak milovníky historie tak milovníky románů.Hrozně se mi líbíla celá série,takže jestli patříš mezi tyhle kategorie tak doporučuji: :D :D :D

markulka

Kerstin Gierová píše neuvěřitelně čtivé, poutavé a zábavné knihy. Gwendolyn mám moc ráda (stejně jako Liv ze snové trilogie) a zbožňuji její myšlenkové pochody :D Kniha byla prostě perfektní a při představě, že toto byl pouze start, se už nemohu dočkat na pokračování...

1Světluška2

Kniha mě pohltila. Gwendolyn byla sympatická, ale někdy tvrdohlava. Gideona jsem úplně žrala. Okamžitě jdu číst druhý díl. Nemuzu se dockat.

gattousti

Po přečtení této knihy jsem ihned letěla do knihkupectví, abych mohla pokračovat dál. Příběh mě naprosto pohltil a z příběhu jsem prostě unešena :) Miluji knihy tohoto typu - lehké čtení se zajímavou zápletkou :)

Topsinka

Ani sovy nelze vyjádřit dokonalost této knihy. Když spojíte všechna slova, která svědčí o dokonalé knize, vyjde vám trilogie Drahokamy. Jsou tam kladné i záporné postavy - všechny si ale svým způsobem zamilujete. Při prvním čtení mě kniha moc nebavila, potom jsem se k ní ale dokopala a nelituji toho. Přečteno na jeden zátah. Naprosto skvělá knižní série stejně jako ostatní od této autorky.

klarinka9974

Jsem z knihy nadšená, dlouho jsem nečetla do noci abych se dozvěděla víc a víc informací. Kniha je čtivá, zábavná a dokonce i plná otazníků. Propadnete se do minulosti ze které není jednoduchá cesta zpátky a budete se muset přizpůsobit dané době. Úžasný nápad a skvělé zpracování :))

kirsten6214

Kniha se čte opravdu sama, tudíž je vhodným odlehčením ve zkouškovém období a jako malý bonus pár zajímavých faktů z dějin.

hadris

Knížka je velmi čtivá, přečetla jsem ji během pár hodin a hned se musela vrhnout na další.
Příběh je velmi zajímavý, snad se v časech neztratím a hlavně se těším, jak to všecko dopadne a na poznání, kdo je vlastně klaďas a kdo záporák :)
Líbí se mi, že Gwen vidí a slyší i duchy a démonky, je to moc fajn zpestření

Aivinka

Moc se mi líbí ten nápad cestování časem pomocí genu a ne pomocí stroje. Gideon se mi okamžitě zalíbil. Doufám že pokračování bude stejně užasné jako první díl.

šneki

Musím se připojit k názorům ostatních a to ohledně mentální vyspělosti hrdinky. Ano, kniha je pro mladší, ale šestnáctiletá hrdinka, která si nezapamatuje 3 slova? To by snad měla zvládnout i ve čtvrté třídě. Dále láska vycucaná z prstu a celou knížku se toho moc neděje... Ale alespoň to rychle ubíhalo, takže 3,5*

ada.pa

Jedna z nejlepších knížek který sem kdy četla.

xSimaix

Co k této knize dodat? Skvělá, promyšlená, propracovaná, zajímavá...Kniha je neuvěřitelně čtivá a stránky jsem doslova hltala. Autorka dokázala skvěle propracovat jednotlivé postavy a jejich povahy a v jejím podání byla i rodinná večeře popsána neskutečně zajímavě a trefně. Dané téma cestování v čase je také popsáno velmi dobře.
Knihu jsem nebyla schopná na hodinu odložit z ruky a když jsem číst nemohla, přemýšlela jsem nad vlastními teoriemi, co se podle mě stane. :D Až tak mě ta kniha pohltila. A nemluvě o nádherném a milém obalu, na jenž jsem se nemohla vynadívat. :)
5 hvězdiček je u této knihy povinností a jelikož skončila dost otevřeně, těším se na další díl! :)

(RECENZE na celou sérii na mém profilu) ♥

Lorej

Podle hodnocení jsem čekala nějakou pořádnou knižní bombu. Ze začátku jsem čtení chtěla i vzdát, ale nějaký zlomový okamžik mě nabudil a zbytek jsem přečetla coby dup. Za mě milé fantasy, co neurazí.