Rudá jako rubín

od:


KoupitKoupit eknihu

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263471/ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4.51778
Série:

Drahokamy (1.)

Orig. název:

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (379)

Přidat komentář
Emičkazknihy
22. října

Kniha pohltí do děje, ale je psaná písmem lehce pochopitelný. Tudíž se nedá s přesnotou určit, pro kterou věkovou kategorii je kniha vhodná. Knihu jsem vyhodnotila jako dobře čitelnou a chytlavou. Malý podíl zápletek a dramatu mě u knihy uspával. Doporučuji pro čtenáře od 9 do 13 let. Jinak jsou všechny postavy velice simpatické a nelituji četby knihy.

Sisinka05
20. října

Moje první autorčina kniha a byla jsem mile překvapena. Příběh byl plynulý, četl se rychle, hlavní hrdinka mi sedla (Gideon byl též super), a celkovou knihu jsem měla rychle přečtenou. Rozhodně se pustím co nejdříve do dalšího dílu, a chystám se i přečíst si další knihy od této autorky :).

babystar
13. října

Jsem hóóódně starší ročník, ale tuto knihu jsem překvapivě přečetla na jeden zátah. Opravdu milé počteníčko. Dívenka, odstrkovaná rodinou, je náhle nositelkou časoprostorového genu a bez dlouhodobé přípravy se musí vyrovnat se skoky do minulosti. Už jsem zvědavá, kam dospěje podraz záhadného hraběte Saint Germaine. Nedalo mi to a podívala jsem se i na film, ale kniha je mnohem lepší.

A.K.A.R.
11. října

Knihu bych neviměnila.Tak zábavnou romantiku člověk,jen tak nenajde a ten obal.Prostě velmi dobré.Jako první jsem tedy viděla film a musím se přiznat,že to byl jeden z důvodů, proč jsem se do toho pustila.Senzace.Těším se na další díl.

Aquagirl
07. října

Pomalu mi táhne na padesát a... absolutně zbožňuju sérii Drahokamy!!! Tohle je prostě něco tak skvělého, tak plného fantazie, tak výborně napsaného, že nemám slov.

Kopretina
06. října

Není to můj šálek kávy a nebyl by ani v době, kdy jsem byla cílovou skupinou této knihy.

ame
05. října

Mám jednu vadu nedívám se na jména autorů, když mi blízká kamarádka řekla že je tato kniha od stejné autorky jako knihy snů, nesmírně mě to překvapilo, protože je to úplně jiný svět. Když se ale pozorně podíváte, vidíte ty malé věci, které knihy spojují. Jako například v knihách se cestuje a i hlavní hrdinky mají podobné povahy, ale teď ke knize. Nesmírně jsem se zasmála, ale to určitě nestačí k dokonalé knížce, kterou autorka sepsala. Několikrát jsem se musela zamyslet nad světem ve kterém jde cestovat časem, nebo spíše o světě ukrytém před našimi běžnými životy, kde jen řádka vyvolených je seznámena a hlavně schopná pochopit či dokázat cestovat mezi uzly času a prostoru. Vyvolení musí zvládat skoušky a překážky postavené časem, ale i lidmy v okolí. Kdyby někdo váhal o přečtení, nemá to smysl. Vrhněte se na to a kniha vás okamžitě pohltí.

Nomia
27. září

První dojem ze setkání s Rudou jako rubín a stylem psaní madam Gierové byl pro mě trochu rozpačitý. Jsem zvyklá číst YA (i když už jsem na to asi krapet obstarožní), ale během prvních stránek se mi zdálo, že autorka příliš psát neumí, styl vyjadřování, dialogy, popisy, všechno mi to přišlo nemastné neslané, jak z pera nějakého amatérského pisálka.
Ale musím uznat, že mě nakonec kniha zaujal a bavila, má to švih, má to spád a hlavně to nepostrádá pořádnou dávku humoru. Gwen pro mě asi nikdy nebude nejoblíbenější hrdinka - i na svůj věk působí dost nevyspěle, ale člověk si na její charakter postupně zvykne. Cestování časem a samotný příběh je poměrně zajímavý a napínavý, milostná linka je sice trochu zbrklá, ale nikterak protivná.
Vzato kolem a kolem je to slušná YA romance okořeněná fantasy, pro mě to je spíš průměrná záležitost, ale pokud jste beznadějné romantičky, nebo puberťačky, tak si klidně jednu hvězdu přidejte.

books_are_life
20. září

Úžasná série :D :D :D

lucie0134
16. září

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už dávno, ale pořád nebyla na ni taková chuť. Každopádně byla fajn, hezky popsané osoby, kterým bylo věnováno čtvrt knihy. A ve srovnání s filmem no úplně něco jiného. Na jednu stranu vím proč udělali film jinačí, protože tu chybí taková ta akce. Celá kniha mi přijde jako dlouhý úvod. Což může pro někoho být i nuda. Pro mě to byla taková oddechovka, zas jiný styl psaní, který mě baví. Každopádně jsem zvědavá na dvojku. Jak to dopadne :3

NinaStikova
11. září

Na knize mě zaujal především nápad. A taky obálka.
Cestování časem geneticky děděné v rodině a přitom ne u všech členů je zajímavý koncept. Navíc to cestování není úmyslné a vůlí ovládané, což může vyústit v cestu z třetí ho patra do času, kdy to třetí patro ještě neexistovalo. A to je blbý. Pokud o vás tedy neví strašně tajný kult s krvesajnou mašinkou, pak jste v pohodě. Až to trochu připomíná nějaké onemocnění ledvin, kdy musíte obden(?) na pár hodin do nemocnice, abyste neohrozili svůj život. Asi bych se cestovatelům v čase neměla tolik smát.
Popis postav je jen povrchní, pamatuju si akorát to, že jsou doma u Gwen všichni zrzaví. V příběhu je navíc dost výrazné dělení na tábor těch hodných a tábor těch zlých. Dokonalí klaďasové dělají chyby jen tehdy, chtějí-li se navzájem chránit, a podlí zloduši jsou ztělesnění satani nebo naprosto nesnesitelní protivové.
Bylo to docela příjemné oddechové čtení, nic moc složitého, ale celkem nápadité.

Atanone
08. září

Takže jsem pro oddych zamířila do Y/A. No a - bavilo mě to. Fakt. Ta kniha jiskří nápady,hláškami i fantazií,je zábavná,vtipná,romantická i dojemná.Byla to vlastně i pro mě taková cesta časem do minulosti.Bylo fajn se přenést zase někam do 16. A vzhledem k tomu,že díly jsou tři,ještě se tam vrátím ☺

Míša06
01. září

Kniha byla krásná a rychle se četla. Vadili mi sice některé scény, kdy to Gwendolyn přehání, ale i tak to bylo zajímavé. Líbilo se mi propracování chronografu, cestování čase, nebo také hrabě, který ovládal různá hrůzná umění. Měl by sice nahánět strach, ale mě připadal opravdu zajímavý. Ano vím co se z něj vyklube, ale to už v jiné knize.

Žožik
30. srpna

Klasická, nenáročná četba. Ale krásná. A také velice čtivá. Od této série jsem se v podstatě nemohla odtrhnout. Akorát mi připadalo, že by se klidně mohly všechny tři knihy spojit v jednu (nebo ve dvě) delší, zato by se v nich alespoň stihlo něco pořádného stát. Jako chápu, že takhle je to možná víc napínavé, když musíte čekat na další zvrat do další knížky, ale já bych spíš ocenila, kdybych se v průběhu knížky dostala do další části děje. Obzvlášť v tomhle prvním dílu mi přišlo, že jsme se pořádně ještě nic nedozvěděli a kniha už skončila... :/

preny
24. srpna

Musím říct,že jako první jsem viděla film,poté jsem zjistila,že je podle knihy. Kniha je opravdu skvělá,předčí film a je čtivá,přečetla jsem jí jedním dechem. Prostě super. Ale i film nebyl špatný,proto jsem byla nadšená,že je podle knihy. Alespoň člověk porovná rozdíly.

lenka608
23. srpna

Přesně ten typ knihy od které se neodtrhnete ani ve tři ráno i když v 6 vstáváte do práce.
Bohužel jsem prvně viděla film, což mě od knihy málem odradilo, ale naštěstí se nestalo a za to jsem opravdu ráda, protože tahle kniha prostě stojí za přečtení.

maanba
15. srpna

Tato knížka nebyla špatná, ale já jsem udělala chybu v tom, že jsem nejdříve viděla film a potom četla knihu, takže jsem si knížku moc neužila. Proto se prosím poučte i vy z mé chyby a nejdřív si přečtěte knihu a pak se koukněte na film. Jinak mi moc nesedlo psaní autorky, ale knížka je hezká, proto za mě tři hvězdičky. :)

Elen telemna
12. srpna

Ach jo, já chci druhý díl! Proč je všude rozpůjčovaný?
Přestože je děj poněkud jednoduchý a vyvolává mnoho nezodpovězených otázek, vůbec mi to nevadilo. Autorka má opravdu příjemný styl psaní a Gwendolyn je mi hodně sympatická. Miluju, když se hrdinka nebojí vyjádřit svůj názor, a s Gwendolyninou nešikovností to až vyvolává dojem, že se jedná o opravdového člověka, což už jsem nezažila dlouho... =D
Taky musím vyzdvihnout opravdu pěknou obálku a to nejen prvního dílu.
Můj celkový dojem je takový, že se nemůžu dočkat na další díly. Sice kniha neoplývá žádným jazykovým bohatstvím nebo něčím podobným, ale má v sobě něco, co vás dokáže okamžitě vtáhnout do příběhu, prožívat s hlavní hrdinkou každou chvilku a neskutečně se u toho bavit.

Ila117
01. srpna

Čekala jsem od knihy víc, samé záhady, člověk je lehce napjatý. Ale jinak...zkrátka jsem čekala víc. Příběh mi přišel zajímavý dost. Jen to nemělo šťávu - pro mě.

DeKo1996
26. července

Tuto knihu jsem dostala od spolužáků na střední k narozeninám. Dlouho jsem se k ní nemohla dokopat, ale když jsem ji začala číst, tak se mi hodně líbila. Později jsem zjistila, že má ještě další dvě pokračování. Ty už jsem si dokoupila a někdy se pustím do všech knížek, ať to mám pěkně pohromadě. Doufám, že se mi to bude líbit tak jako tenkrát.

Tesinka_Laufey
23. července

Konečně jsem po strašně dlouhé době narazila na hlavní hrdinku, která jen nekňourá nad svým osudem a půlku příběhu nevěnuje brečením nad tím, jestli toho nebo onoho chlapce. Začátek série je sice trochu táhlý a je v něm spousta informací, které jsou mírně matoucí. Většina postav je příjemná, ale třeba Glenda mi neskutečně lezla na nervy...

bara2004
22. července

Je to taková oddechovka. Nečekáte od toho nic extra, ale zároveň to nemůže být úplně zklamání. Mně se osobně kniha velice líbila. Líbil se mi poměr romantiky, humoru, ale i akce. Některé postavy mě dost iritovali, ale to ke knihám patří. Těším se až se pustím do dalšího dílu a na zodpovězení otázek, na které chci znát odpovědi. Chcete-li, vědět jestli je to klišé, ano je, ale velice příjemné.

Ewilka
19. července

Skvělá oddechovka a léto. Všechno je dobře vyváženo - romantika, akce, napětí i humor. Je to skvělý začátek a jsem zvědavá, jak se bude příběh na základě otázek, které jsou v prvním díle naznačeny, vyvíjet dál. Hrdinové jsou celkem fajn, jen jsem se nemohla zbavit pocitu, že Gwendolyn je něco kolem 13ti, a ne 16 let.

MirijamFrankl
16. července

POZOR! KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!
Pro mě byla tahle kniha vzhledem k vysokému hodnocení celkem zklamáním. Námět a příběh je sice zajímavý, zato většina postav mě iritovala většinu knihy.Gwendolyn se chovala jako dvanáctileté dítě a upřímně mi nepřipadá moc realistické, že by její kamarádka Leslie uvěřila tomu všemu úplně bez důkazu.
Láska mezi Gwen a Gideonem se mi zdála strašně uspěchaná. Gwen se najednou stala součástí tajemství, Gideon si o ní myslí, že je totální husa, pak mu při první cestě do minulosti zázrakem zachrání život, sesype se mu, a bum! při další cestě do minulosti už se líbají. Vzhledem tomu, že na více než tři sta stránkách je rozepsaáno pár dní, měla paní Gier počkat aspoň do druhého dílu.
Styl psaní mi zazačátku přišel děsně povrchní, až příliš jednoduchý, teprve později mě kniha přesvědčila, že to není dílo posledního amatéra z internetu (tím nemyslím, že na internetu se nedá najít kvalitní literatura).
Poslední, co bych vytkla, je závěrečná scéna v roce 1912. Chyběla mi tam nějaká gradace, nevím, možná mi zase nesedl spisovatelčin styl, ale nějak mi unikla celá atmosféra oné kapitoly.

Na druhou stranu měla kniha i spoustu světlých stránek. Příběh nebyl k zahození a četl se velmi rychle, Gideonův souboj popsala autorka velice dobře a některé postavy (teta Glenda, Gwenina máma) mě docela zaujaly. Pokračování si přečtu a doufám, že se bude líbit víc, protože Gier vnesla na literární scénu zajímavý příběh s otázkami, které vás nutí do dalšího dílu, přestože podat by je dle mého zvládla lépe.

Denisa153
10. července

Super čtení, děj je tak napínavý, že hned otevírám další díl...

-Annett-
30. června

Série Drahokamy je naprosto úžasná a všechny díly naprosto miluju. Tento díl jsem četla už několikrát a i když se mi velmi líbí, musím uznat, že je ze všech dílů nejslabší. První polovina je táhlá a hodně popisná. Na druhou stranu je to dobrý základ pro zbylé díly. Za sebe knihu doporučuju.

Dani3
29. června

Zbytečně natahovaný úvodní díl. Je tam sice slušný základ pro dobrý příběh, ale jeho provedení už je horší. Samotná hlavní dvojice mě moc nezaujala. Jediným lákadlem pro čtení dalšího dílu je příběh Lucy a Paula.

asodomkova
11. června

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuplně uuuuuuuuuuuuuužasná. Naprosto odlišná od filmu, který se mi také dost líbil. Na Kerstin nikdo nemá!
Rudá jako rubín mě opravdu překvapila. Když jsem ji brala do ruky, čekala jsem, že to bude to stejné jako film, ale mýlila jsem se! Byla naprosto odlišná. Bylo tam opravdu velké množství věcí, které ve filmu nebyly. Ty věci byli to, co to potřebovalo. Ale co tu srovnávám knížku s filmem. Kniha byla mnohem lepší ( jako vždy).
P.S. Ten konec byl stejně nejlepší ♥

betule3
11. června

Tuhle knížku jsem kdysi dávno již četla a jediné, co jsem si pamatovala bylo, že se mi neskutečně líbila. :D A to se nezměnilo ani po opakovaném přečtení. Děj je velmi chytlavý a taky šíleně zamotaný (jsem opravdu zvědavá, jak se bude dál vyvíjet). Musím ocenit také popis prostředí, který mi zde moc sedl.

namido
08. června

Knížka se čte úplně sama a ani na chvilku mě nenudila. Rozhodně se pustím do dalších dílů.