Rudá jako rubín

Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263471/ruda-jako-rubin-8GA-263471.jpg 4.51531

Drahokamy (1.)

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Princezna22
včera

Do knihy jsem se maximálně zamilovala.. I když je to typ knih co moc nečtu,ale tedy... Takhle kniha mě šíleně moooc nadchla! Jdu na další díl..

Ajda300
včera

Kniha byla moc dobrá. Líbily se mi na ní všechny ty ztřeštěné věci jako sny tety Maddy, Lesliina přezdívka pro profesora (už jsem zapomněla jak se jmenoval) a probodnutí kordem ( u toho jsem se mohla potrhat smíchy). Moc zajímavý příběh, moc zajímavě napsaný.
Kniha určitě patří k mým nejoblíbenějším. Všem doporučuji.

jana3526

Nápad i téma dobré, ale zpracování příliš nezaujalo.

lailaj

super napsané, přečetla jsem to jedním dechem

Shanib

Strašně moc bych chtěla dát pět hvězdiček, ale jednu strhnu za délku knížky. Všechno mi přišlo rychlé. Respektive tempo v první polovině bylo v pořádku, ale pak, když konečně bylo po "úvodu", to šlo ráz na ráz. Nestihla jsem si tak pořádně vychutnat postavy a rozvíjející se vztahy mezi nimi. Snad mi to bude vynahrazeno v příštích dílech.

fa.sci.ko

Cestování časem je téma, kterému jsem se vždy vyhýbala...nechápu, proč. Neskutečně jsem si čtení této knihy užila. Byla skvěle napsaná, vtipná a velmi čtivá.
Hlavní hrdinka, Gwendolyn, je správně tvrdohlavá a moc se mi zamlouvá její chování.
Strašně moc bych chtěla chronograf (a taky Gideona)

Peťule115

Přečteno jedním dechem

hetty64

Tato trilogie je skvost. Nejen že je plná nečekaných zvratů, akce a časem propletených dějů, ale také si v ní na své přijde milovník vtipu, romantiky a nadpřirozena.
ROZHODNĚ DOPORUČUJI.
Určitě se nenechte odradit prvním dílem, který je pravda poněkud slabším, ale to je teprve začátek.

Rea1307

Skvělá kniha. Četla jsem na doporučení kamarádky a nelituji toho. Gwendolyn je správně tvrdohlavá a Gidion zase hezky namyšlený. Pokud máte rádi scify a cestování časem, určitě si to přečtěte!

anonym411
30.12.2017

Pvní kniha z teto ságy je užasná.Od začátku knihy mě zajímalo jak to zkončí mezi Diamantem a Rubínem(pochopí jen kdo tu knihu čet)
Fascinující příběh o dívce ,ktere si všichni posmívali jen ne její nejlepší kamaradka a na jednou se stavá výjmečnou díky svým schopnostem.

Klarsik3
29.12.2017

První knihou končím a přesouvám se na film... Posledních několik stran sem rychle přetáčela abych už to měla za sebou.. Námět zajímavý ale děj o ničem..

PavlínaAlžběta
23.12.2017

Dnes jsem dočetla knihu, kterou jsem dostala v celé sérii jménem Drahokamy aneb Láska nezná čas. Od počátku jsem věděla, že je to kniha pro dospívající a bála jsem se, že tato kniha i celá série nebude zrovna pro mě vhodné čtení. Ale jelikož miluji cestování v čase v knihách, jsem nadšená i tímto příběhem. Romantický příběh, kdy mladá hlavní hrdinka se dostane hluboko do minulosti. Fantazijní příběh je tak pěkně čtivý, že autorka má dar dostat čtenáře do příběhu a prožíváte celý ten zapletený děj společně s hrdiny. Napínavé, romantické, humorné. Jsem nadšená a těším se na další díly. Autorka se mě zalíbila, i když píše pro mladistvé čtenáře.

Onceuponthetime
23.12.2017

Když jsem tuhle knihu četla nemohla jsem se od ní odtrhnout. Teď už jsem starší a není to momentálně zrovna můj šálek kávy, ale před lety to byl svatý grál mé knihovny. Autorka píše poutavě a do hlavní hrdinky se dá bez problémů vtělit. Pokud máte rádi fantasy okořeněné špetkou romantiky je tahle kniha pro vás jako stvořená.

Lucik87
13.12.2017

Pěkný námět. Pro jisté věkové kategorie asi i dobře zpracované. Ale pravděpodobně nejsem cílová skupina. Ale věřím, že kdybych se ke knize dostala před 17ti lety, byla bych nadšená. V tuto chvíli mohu jenom konstatovat, že se jedná o pohádku pro adolescenty :-)

izfnp
12.12.2017

Joj, toto čítať 10 rokov dozadu, absolútna paráda. Dnes ako "sčítanejší" čitateľ a človek, ktorý už má teen roky nejaký ten piatok za sebou, sa len môžem usmievať, že som našla literatúru do MHD :)

Námet je to veľmi zaujímavý a príbeh je vlastne dosť zábavný, ale ukrýva oveľa väčší potenciál, najmä v tajomnej a dobrodružnej rovine, ktorý žiaľ nie je naplnený a nezdá sa, že by k tomu malo dôjsť. Každopádne postavy má Gier sympatické a jej štýl je ľahký a zábavný, takže tá polhodina v šaline mi vždy ubehne ako nič.

LenkaGrangerová
07.12.2017

Omlouvám se, ale čekala jsem od toho daleko víc. Spousta nepotřebných dialogů o ničem, žádný hlavní hrdina mi nějak nebyl sympatický... Celá kniha se točila kolem cesty časem tam (spíš zpět) a zpátky. Nic víc. Smutné...

Leanis
07.12.2017

Tak jsem se znovu přesvědčila, že nejenom američani jsou schopní psát knížky, kvůli kterým zapomenete na čas a v 5 ráno si uvědomíte, že pořád ještě sedíte nad knihou. Kniha je neuvěřitelně zamotaná, ale v dobrém smyslu. Hlavní postava je skvělá, sympatická a taková "skvěle normální". A Gideon je někdo, koho budete chvíli nenávidět a o 5 stránek dál zase milovat. Určitě se k příběhu někdy znovu vrátím.

nikiem
24.11.2017

Velmi krásná kniha, která mě i hned začala bavit. Gwendolyn jako hlavní postava mi hrozně sedla. Jestli mi v knize připadalo, že jde všechno hrozně rychle, tak film byl ve všem ještě rychlejší - ale ono vlastně asi nemá cenu s ničím otálet :D .

Tessina
23.11.2017

Naprosto úžasná fantasy o cestování v čase. Kniha mne okamžitě vtáhla do děje. Kdo z nás by nechtěl vidět Shakespeara na vlastní oči a nebo si zaskočit na rande v 18 století ? Už se těším na to, jak se mi do ruk dostane druhý díl a já budu moci znovu cestovat časem s hlavními hrdiny.

Bekerče
17.11.2017

Bylo to fajn. Je to sice mířeno pro mladší generaci, ale pohltilo mě to, za což jsem ráda! :)

Eduarda
15.11.2017

Cestování časem - super nápad (navíc skvěle zpracovaný), romantika - hlavně ve druhém a třetím díle skoro k nevydržení. Ale i navzdory tomu dávám čtyři hvězdy, hlavně proto, že obrazy z knížek mi létají v hlavě i pár dní po dočtení. A navíc, "donutit" čtenáře zhltnout trilogii za víkend, se počítá.

chrastitko
03.11.2017

Knížka byla super,ale trochu závidím Gwendolyn,chtěla bych mít taky takový gen.:)

KiraSam
29.10.2017

Jedna z knih na kterou jen tek nezapomenu. Pravda je, že jsem ji četla již před delší dobou, ale stále mám v hlavě nějaké ty poznatky. Dobře se čte, i když jsem z ní byla nadšená, nečetla bych ji z nova. Jisté napětí tam bylo, to se musí uznat. Ale co mi tam opravdu vadilo, třebaž je to ve větší míře až v dalších dílech, byl ten její vztah s Gideonem.

Poník
27.10.2017

Kniha s velmi zajímavým nápadem. Zařadila bych ji spíše do takové té letní četby, něčeho, co si přečtete, když nechcete moc přemýšlet. Na druhou stranu, mi přišla velmi nedotažená. Vypadá to, jako kdyby byla jedna velká kniha, již rozkouskovali na tři díly.
Ale jako úvod k něčemu většímu to nebylo špatný.

erulka
25.10.2017

Kniha byla velmi čtivá a podle mého názoru i důkladně promyšlená. Gwendolyn je velmi sympatická a Gideon... kdo by ho nezbožňoval. Přijde mi,že se v prvním díle toho moc nedělo, co se týká odhalování tajemství kolem chronografu a Lucy. Chápu, že bylo třeba nejprve čtenáře uvést do děje, takže se moc těším na další díly.

juni
22.10.2017

Na tuto knihu jsem zase přišla přes film. Knihu jsem přečetla během chvíle a nemohla jsem se odtrhnout. Romantický příběh zasazený do cestovaní v čase, úžasný nápad. Brzy se vydám na pokračování a další knihy od autorky.

BíeM
19.10.2017

Dokonalost sama. Miluji Gideona a Gwendolyn je strašně sympatická hrdinka

JajaCZ
10.10.2017

Príjemná oddychovka, skvelý nápad s cestovaním v čase. Som zvedavá na pokračovanie :)

Clarrisa
07.10.2017

Naprostá paráda! Popravdě jsem se do třicáté strany musela nutit do čtení, pak však všechno začalo nabírat na obrátkách a než jsem se nadála, přečetla jsem knihu za jedno odpoledne. Rozhodně doporučuji přečíst!

MIA-chan
06.10.2017

Tak Rudá jako rubín je úžasně napsaná, strašně moc úžasná a nepředvídatelná. Krásně mě překvapila. Gwendolyn je moc milá dívka, která cestuje časem. Je mi moc sympatická. Většinou nemám hlavní postavy ráda, ale ji jsem si zamilovala. Gideon moc pohledný kluk, který taky cestuje časem. Je ho postava jde mi moc libí. Ty jeho změny nálad. Chvilku se chová k Gwendolyn hezky a potom ji komanduje:D. Taky mi moc přirostl k srdci. Leslie je Gwendolynina nejlepší kamarádka. Taky super postava. No a spoustu a spoustu dalších postav.
Moc krásná kniha. Vřele doporučuji. A hurá na druhý díl.:D