Tenebien Tenebien komentáře u knih

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Asi to bylo způsobeno tím šestiměsíčním časovým skokem na začátku knihy, kvůli kterému jsem měla pocit, že jsem o něco přišla. Pak už ale knížka byla lepší a lepší. Stejně jako první díl. A samozřejmě jsem se hned musela vrhnout na třetí. Snad vyjde i česky. (čteno v originále)

19.03.2018 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Tahle knížka se nejspíš dostane do seznamu mých oblíbených. Byla totiž super.
Nebylo v ní hluché místo, byla plná akce, magie a dobrodružství. Hlavní hrdinka byla skvělá, víc takových, prosím. :)
No a já jdu na další díly. (čteno v originále)

10.03.2018 5 z 5

Jaro rebelů Jaro rebelů Morgan Rhodes (p)

Já jen nechápu, proč nevyšly další díly. Tahle série je kniha od knihy lepší a lepší. (čtu teď pátý díl a jako wow)
Je pravda, že v tomhle díle se toho tolik nestalo, jen nám postavy trošku charakterově vyrostly a posunuly se, což já ráda. :) Navíc mi kniha přišla mnohem lepší než první díl (a ten byl dobrý). (čteno v originále)

24.02.2018 4 z 5

Soumrak království Soumrak království Morgan Rhodes (p)

3.5 hvězdičky
Líbilo se a užila jsem si to.
Jestli někdo říká, že je to Hra o Trůny v Young Adult vydání, tak mu věřte. :-)
Všichni 4 protagonisté se mi líbili, i přes jejich nedostatky. Nebo možná díky nim. :-) (čteno v originále)

18.02.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Moc jsem od knížky nečekala, ale i když se jedná o re-telling, určitě byla zajímavá a těžko se odkládala. Jen bych víc zapracovala na epilogu. :-) (čteno v originále)

16.02.2018 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Skoro jsem to nedočetla přibližně v 63 %, pak znovu v 75 %. Dvě hvězdičky jsou to proto, že to bylo hodně vtipný. Hlavně na začátku. Pak se to táhlo a fakt jsem se musela nutit, abych to dočetla. (čteno v originále)

16.02.2018 2 z 5

Modrý meč Modrý meč Robin McKinley

3,5 hvězdičky
Na téhle knize je krásně vidět, jak se tenhle žánr od osmdesátých let změnil.
Měla bych pár výtek - zdálo se mi, že by kniha mohla být o něco delší, protože takhle mi některé události a Harryino zvykání si na Damarany (jak je to přeložené?) přišlo hodně unáhlené a rychlé.
(Ale taky to mohlo být mnou, ježto jsem to začala číst ve chvíli, kdy mi zlý zubní chirurg vyrval osmičky a já byla celou dobu čtení téhle knížky zdrogovaná. :D)

12.02.2018 3 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Stavba světa opravdu byla taková zvláštní, ráda bych si o historii přečetla detailněji. Chápu, proč se tenhle aspekt knihy plno čtenářům nelíbil, ovšem já si celkem dokážu představit, že se něco podobného může stát.
Na druhou stranu si myslím, že kniha byla dost pomalá. I když mám politiku ve svých fantasy knížkách ráda, tady mě to až tak nebralo.
Další, co mě dost štvalo bylo neustálé opakování toho, jak je Kelsea obyčejná a nehezká. Chápem. Nevyhraje Missku, nemusím o tom číst neustále dokola. :D
Další díly si asi přečtu. Někdy. V budoucnu... (čteno v originále)

05.01.2018 3 z 5

To je jako všechno?
Některé vtípky byly dobré, ale celkově to bylo takové o ničem...

15.12.2017 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tohle. Bylo. Boží.
Mnohem lepší než první díl.
Feyre si na začátku procházela depresí a musím říct, že to Maas popsala velmi dobře. Omluvte mě, teď musím jít rychle číst další díl, ježto ten konec prostě... :D (čteno v originále)

11.12.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

3,5 hvězdičky
Ze začátku trošku pomalejší, ale i tak jsem si to užívala. Jen mě teda trošku naštvala závěrečná část knihy a to, co autorka udělala s postavami.
Mohla bych, prosím, dostat knížku BEZ milostného trojúhelníku?
A ráda bych poznamenala, že nejdřív jsem si zamilovala Tamlina, ale ke konci knížky jsem ho začala mít nerada. A ten druhej chlap? To jako vážně?!
Team Feyre. (čteno v originále)

05.12.2017 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tohle byl jednoznačně nejlepší díl série. Řešila se politika, bylo tam dobrodružství... No a prostě Rafe.
Kadena jsem si zamilovala a chci pro něj happily ever after! :) (čteno v originále)

03.12.2017 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Zatím vše, co jsem od Amy Harmon četla, se mi líbilo. Má obrovský talent. Její příběhy jsou vždycky strašně poetické. Z písku a popela nebylo výjimkou.
Italští Židé to měli během 2. světové války o malinko lehčí než ti ze severu, takže neuvidíme tolik hrůzyplných scén. Ovšem ty, které se objevily, byly silné. Transport římských Židů na sever byl jednou takovou scénou.
Někdo by mohl říct, že kniha je pomalá, ale já si to vážně užila.
A láska Angela a Batshevy (Evy) byla krásná.
A jak už tu teď Rodaw napsala, taky bych ten konec brala malinko jinačí. Musela jsem to sem teď doplnit, protože to je opravdu jediná chyba knihy...
(čteno v originále)

03.12.2017 4 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Byla jsem v pekle. Jestli chcete vědět, jak vypadá, tak si přečtěte tuhle knižní sérii.

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Všechno, co jsem napsala k první knížce, platí i o téhle. A já jsem evidentně masochista, že jsem šla i do tohohle dílu.

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Tohle si nezaslouží ani tu jednu hvězdičku.
Nedávalo to smysl, hlavní hrdinka je Mary Sue, hlavní hrdina je blbeček, má to plno děr, nemělo to skoro žádný příběh, prostě příšerný.
Ten, kdo to překládal, by si zasloužil pověsit... spolu s korektorem a nakladatelstvím. Těch pravopisných chyb! První chyba ve shodě hned na první stránce. Málem se mi protočily oči a zvažovala jsem, jestli to mám vůbec číst. No, přečetla jsem a těžce toho lituju.

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

V tomhle díle bylo málo Darklinga. Tak. Hrozně by mě zajímal jeho POV.

Ovšem, zamilovala jsem se do Nikolaie. Hrozně mi připomínal Thorna z Lunárních kronik. Byla s ním prča. Doufala jsem, že se mezi ním a Alinou něco ve třetím díle stane. (no, třetí díl jsem už četla...)
V recenzi na první díl jsem psala (snad i tady a ne jen na goodreads), že Mal je takový nijaký a průměrný love interest. No, to jsem trošku přehnala. Je děsný. Doufala jsem, že půjde někam lovit a už se nevrátí. Děkuju pěkně. :D (čteno v originále)

02.11.2017 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Byla to hrozná sranda. Fakt jsem se nasmála. A v kindlu jsem si zvýraznila plno pasáží, protože to byla prča. (Proč mi vlastně trvalo tak dlouho si to přečíst? Jo, asi protože znám anglickou historii a osud opravdové Jane...)
Na druhou stranu mi občas vadil jazyk, kterým to bylo vyprávěné, byl moc moderní. Ale chápu, proč to autorky udělaly.
A jak bych si mohla neužít knížku, jejíž hlavní hrdinkou je knihomolka? :-)
(čteno v originále)

24.10.2017 4 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Tak ono to už vyšlo, jo? :)

Za mě Konstantin byl lepší volba, jeho charakter byl komplikovaný a prostě se k Bryn hodil víc. Spolu jsem si je představovala od začátku a celý Ridley mi lezl krkem. :D Přišlo mi taky, že autorka zpočátku vůbec nevěděla, kterého z nich si nakonec Bryn vybere, meh. (čteno v originále, duh)

02.10.2017 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Je to už dýl, co jsem to četla a jediné, co si pamatuju, byla strašlivá přezdívka hlavní hrdinky Pidgeon (jakože co je pěkného na holubovi? Si jako hlavní hrdina myslel, že by na to nějakou roštěnku nabalil?), a že se mi to strašně nelíbilo a nechápala jsem vysoké hodnocení na goodreads. (čteno v originále)

25.09.2017 1 z 5