Krátké pohádky pro unavené rodiče

V obsáhlé tvorbě nejpopulárnějšího českého spisovatele se nyní poprvé setkáváme s pohádkami. Vypráví se v nich o čtyřleté Sáře a její dvouleté sestřičce Báře, neméně však o jejich mamince a tatínkovi. Oproti rozsáhlým klasickým pohádkám mají například tu výhodu, že každý z příběhů lze přečíst dětem do deseti minut. Kromě toho se v nich ukrývají peprnější doušky, jež ocení zejména unavení rodiče. Těžko tedy rozhodnout, zda je knížka určena především dětem, nebo dospělým. U těchto pohádek-nepohádek si však určitě přijdou na své jedni i druzí, protože je autor napsal tak, aby se nikdo nenudil. Knihu graficky upravila a ilustrovala Radka Folprechtová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14/kratke-pohadky-pro-unavene-rodice.jpg 3.2298
Humor, Literatura česká
Vydáno, Druhé město

Kniha Krátké pohádky pro unavené rodiče

lencin
28.08.2020

16 pohádek pro děti a 1 pro rodiče.
Krátké,místy i vtipné a přesně pro naše 2 holčičky. Zde mají 4 a 2 roky a jmenují se Sára a Bára.
Mně se přesně do noty trefilo: Jak se tatínek zbláznil (holub na střeše).
(2008)

Anetka03
23.02.2020

Kniha se mi moc líbila. Její zpracování, obrázky a grafika jsou originální.

JLČ
11.12.2019

Duchaprázdné, vysloveně kratochvilné čtení. Nedokázal bych přečíst ani dvě stránky, seznámil jsem se s tím jen díky rozhlasu, kde se četlo na pokračování a já při tom mohl dělat něco jiného. Jinak spíš za trest. Postřehy ze života tam sice jsou, ale nemám to absolutně žádnou myšlenku. A pro děti dle mého názoru morálně závadné...

Naraca
30.09.2019

Jsem ráda, že jsem si při půjčování téhle knížky neověřovala hodnocení zde, protože bych ji jinak zavrhla a nechala v knihovně na polici. Je to lehké oddechové čtení, taková jednohubka. U některých "pohádek" jsem se upřímně smála, především u té svatební. Nicméně jsou to pohádky opravdu spíš pro rodiče, neumím si představit, pro jakou věkovou skupinu dětí by ta kniha mohla být, aby je aspoň trochu bavila.

Bauriska
27.05.2019

Viewegh není můj šálek kávy, ale kniha se mi hodila do čtenářské výzvy a tak jsem ji chtěla přečíst se synem. Pohádka nebyla špatná, ta část pro dospělé mě ale rušila. Celkově takový průměr.

buchyna
04.03.2019

Mě knížka bavila, přečtena v podstatě za jeden večer. Nezaměnitelný humor autora. Ale nenazývala "pohádkami".

jolii
19.02.2019

Opravdu nic moc. Dočetla jsem už ledacos, ale tohle zatím ne. Nebaví, bohužel.

Yorika
28.01.2019odpad!

Nejsem unavený rodič.Přesto mě tato kniha unavila.