Dračí proroctví

Felicity ještě pořádně nezpracovala myšlenku, že je předurčená zachránit říši elfů, když ji ti samí elfové obviní z vraždy a vymažou ji z knihy proroctví. Půlelf Lee ji chce zachránit a vydá se proto do magického světa hledat důkazy na její obhajobu. Když se však dlouho nevrací a Felicity začne mít divné vize spojené s propady do minulosti, jde ho hledat. Její pátrání ale přinese další nečekané odhalení: nejen, že je předurčená zachránit elfy, je prý i dračím dítětem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335631/draci-proroctvi-WG5-335631.jpg 4.3210

Panův tajemný odkaz (2.)

Die dunkle Prophezeiung des Pan (2014)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Dračí proroctví

Barik05

Lepší než první díl, ale no nevím, mojí oblíbenou knihou se to asi nestane

zinon

Lepší jak první díl. Dobře jsem se u toho bavila :)

popelka7

Četla jsem jedním dechem :-)

anicka2317

Už se moc těším na další díl

Knihomolka10942
28.11.2018

Dávám 6****** protože tohle je prostě bomba! Určitě lepší než první díl. Hned co jsem pred chvíli dočetla, potřebuju číst další... Myslím že tato trilogie je zatím má nejoblíbenější. Uvidíme co přinese poslední díl;-)

Elizza
23.11.2018odpad!

Místo, abych přemýšlela o sebevraždě jsem si radši přečetla druhý díl. Doufala jsem, že se od prvního trochu zlepšil. Eee... ne, nezlepšil.
Mezi všemi magickými bytosti existují jen dvě, které jsou dnes už absolutní klišé - elfové a draci. Když si autorka uvědomila, že v prvním díle je asi tolik kouzel, co vzduchu ve vakuu, tak se to rozhodla napravit. A tak byl do knihy, jejíž název slibuje účast draka, přidána velká ohnivá ještěrka, která mi splývá s drakem Šmakem. Že Leea unesl drak? Jasné už od anotace. Že to přežije? Jasné od prvního dílu, vždyť to má být triologie a o někom to být musí Nadzvedla mě brož s jantarem z jantarové komnaty, která se nějak musela dostat z carského Ruska do osmého století ve Francii. To fakt budu muset číst i třetí díl, abych zjistila jak se tam dostala? No to ne!! Tenhle díl byl pokud možno ještě nesmyslnější, než první.
V jedničce se mi Felicity zdála jako celkem pohodová dívka, možná trochu jednoduchá. Teď jsem změnila názor. Je úplně blbá. Matčin podnik krachuje, v reálu by exekutor stál za dveřma a ona nechá brož za miliony válet v šuplíku? To jako fakt? Když ví, že její matka hledá jakýkoli způsob, jak přijít k penězům? To si to nemohla schovat třeba u kamarádky? Vždyť mezi fuseklema to mohla máti kdykoli najít. Stačilo by, aby si šla půjčit čistý ponožky.
Další věc: Richard dá Felicity kopačky potom, co jí udělá scénu jakýsi nepodstatný vidlák, kterého odmítla. To jako vážně? Copak je její vina, že se na ni lepí jiný chlap, kterého navíc ani nechce?
Její kamarádka přiměje otce aby provedl zátah při kterém zabavil ztracenou brož. To ji jako jen tak vzal a dal jí ji? Proboha, pokud měl ten člověk brož nelegálně(jiný důvod pro razii neexistuje) tak je to snad důkazní materiál, ne? A pokud ji měl legálně, tak to byla krádež. A to zmíněnému otci nebylo divné, že sedmnáctiletá puberťačka vlastní tak vzácnou věc?
Vyštípání učitelky dějepisu mělo být asi vtipné, ale z mého pohledu to tak rozhodně nebylo. Bylo to spíš nechutné. Jak mi má být lito Felicity, že byla na začátku šikanovaná, když se pak směje učitelce, kterou Lee dohnal k odchodu?
A Ciaran jako učitel? To jako WTF? on jí nemohl říct: každé odpoledne přijď do mého kabinetu. Toho by si nejspíš nikdo nevšiml, ale on NE. Musel ji nechat po škole za každou kravinu, což samozřejmě neušlo vůbec nikomu.
A ten konec? půlelfa jsem nakonec překousla, ale půlefodrak už je na mě moc tuhý sousto.

andrejci
18.11.2018

Pro mně to byla taková oddychovka. Celkem nuda. Přišlo mi, že se tam skoro nic nedělo. Chyběla tam akce. Ten konec to trochu napravil. První díl mě teda bavil víc. Ale pro menší čtenáře to je ideální

Shaki
18.10.2018

Druhý díl mě nechytil tak jako první, teda vlastně až na konec. Ciaran zde byl rozhodně pozoruhodná postava a dost to oživoval. Jeho pohnutky by mě skutečně zajímaly. No, ve třetím díle se to určitě dozvím.

Selfinka
09.10.2018

Celý díl se mi zdál takový trochu rozvláčný..nicméně, poslední pár stránek tomu dalo řádné grády..a po dočtení poslední věty mě napadlo jenom: "Cože?"..nevěřila jsem tomu, co jsem právě přečetla..SUPER! Na třetí díl jdu hned, protože prostě potřebuju vědět, jak to skončí!

Klarsik3
04.10.2018

Tohle mě baví.. Je to vtipně napsané příběh středoškolské party jak z reálu když teda nepočítám elfy, draky, nymfy a cestování v čase.. Ten konec? Věděla jsem to.. Ale to nevadí pořád to působilo perfektně že jsem si s poslední větou řekla: "no nekecej"..

MaximumRide
29.09.2018

Druhý díl taktéž nezklamal, snad jen, že jeden z hlavních hrdinů se tu objevoval po skromnu. Na druhou stranu díky tomu dostali větší šanci dostat se do popředí i vedlejší postavy, které jsou sympatické.

Nikei
18.07.2018

Snad lepší než první díl

kkesskka
17.06.2018

Nemůžu říct, jestli se mi tento díl líbil víc než první ale bylo tu více akce. Jako první díl, i tento byl velice skvělý a už se těším na pokračování.

02.05.2018

Než jsem se k ní dokopala, tak mi to trvalo celkem dlouho, ale stálo to za to. Celý příběh je strašně napínavý a málem jsem se zbláznila z toho, že jsem jí dočetla. Naštěstí je objednané pokračování, takže se na něj velice těším.

Vikos
28.03.2018

Přečteno podruhý :)

Annnysek
25.03.2018

Ano, tento díl už byl mnohem lepší než první ale řekla bych že z Felicity se nám stala vážně nafoukaná slečna. Nevím příběh krásný ale postavy nic moc.

Arte
12.03.2018

Tento díl mě zaujal již více než díl první - kdyby to bylo možné, dala bych mu 3,5 *. Děj se podle mě zlepšil - přibyla akce a zápletky - a více mi přiblížil magický svět, ve kterém se celý příběh odehrává. Jsem zvědavá, jak se autorka vypořádala se všemi možnostmi a jak dopadne poslední díl.

Evule114
18.02.2018

Tak tenhle díl mě vážně dostal, nejen, že jsem si Ciarana oblíbila, ale on je napůl drak? No prostě nemám slov :-)

ame
10.02.2018

kniha mě nadchla, ale moc jsem neporozuměla té části kdy je a kdy už není vyvolená, mám otázku je na konci knihy vyvolená, nebo není?
knihu jsem hltala a za 12 až 24 hodin přečteno super : )

adla222
08.02.2018

Taky hltám plnými doušky :D Přečtěte, nebudete litovat :)

ivedoo
03.02.2018

Naprosto úžasná napínavá kniha. Jak jsem dočetla tento díl, tak jsem ihned musela na další. Hltám ji plnými doušky :D Naprosto skvělá série. Doufám, že autorka ještě něco vydá :D

Sservus
30.01.2018

Noooo, tady už se začínáme rozjíždět :) napínavější než jednička, na konci se to pěkně zamotá....

Aaginka
21.01.2018

Tady se to už pomalu začíná vyvíjet a je to napínavější, ale moc mě tenhle díl nebavil.

Drakária
21.01.2018

Zábava stejně jako první díl ale tady je toho zase o něco víc. Je to prostě BOMBA

Ekiara
28.12.2017

V tomto díle se toho zase stalo o něco více než v prvním a ráda jsem se ke čtení vracela ^^ Na druhou stranu čím déle jsem to četla, tím více jsem měla radši Leea a naopak Felicity mě ke konci dost vytáčela.
Hezká kniha, postavy i prostředí a už se těším na třetí díl, jen si od Fay asi budu trochu chillovat.. :D

Beatrisie
26.11.2017

Tak kdy už se konečně polibi? :D

Tenebien
21.11.2017

Všechno, co jsem napsala k první knížce, platí i o téhle. A já jsem evidentně masochista, že jsem šla i do tohohle dílu.

teer.h
15.11.2017

“Může tě vyfotit silniční radar?” humor v téhle knize nemá konce! Od téhle knihy se nedá jen tak odtrhnout.
Opět skvělý díl, plný akce a sexy elfů

Ewik
28.10.2017

Povedené pokračování, které nenechá na pochybách, že magický svět nadpozemsky krásných a sexy elfů vás lapne a nepustí. S příchodem Ciarana (který je mimochodem můj velký favorit) se Felicitiny schopnosti začnou mnohem více rozvíjet, objevuje své schopnosti a nové možnosti a příběh se tím posouvá zase o kus dál. Trapnost některých situací, do kterých se Felicity opět dostavá, mě neskutečně bavila a chudáčka Ciarana se jí dařilo celkem slušně stresovat a vytáčet.

Je úžasné, jak "obyčejná" zápletka může být jedinečně originální, když je tak fantasticky podaná. S humorem, lehkostí a spletitými vztahy. Mezi všemi našimi hrdiny to slušně jiskří a nevíte, koho si vybrat dřív a Falicity jako hrdinka je sympatická.

Market116
26.10.2017

Tak tento díl byl opravdu ještě zajímavější než první. Hltala jsem stránky jednu za druhou, vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Fay je vážně výjimečná a ten její humor je k nezaplacení...dostala mě tím, když myslela na to, že nemá spodní prádlo :D vždycky se jí podaří se trochu ztrapnit, ale to by jinak nebyla ona :) O Leea jsem se dost strachovala...teď už jen doufám, že budou spolu, i když se na scéně objevili draci...Fay a Leeovi moc fandím, když jsou spolu jsou úžasní :) Za to Ciaran mi je pěkně protivný...Jsem zvědavá jak série skončí :)

unisex pro dívky

Sandra Regnier