Královna Tearlingu

Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných.
První vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208649/big_kralovna-tearlingu-kralovna-tearlin-6vA-208649.jpg 4.2528

Královna Tearlingu / Kráľovná Tearlingu 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

The Queen of the Tearling, 2013

Kniha Královna Tearlingu

Ailee

Četlo se to dobře a Kelsea mi sedla. Přišla mi tak nějak uvěřitelná, i když to bylo zvláštní. Ale ona prostě JE královna. Trochu zvláštní mi přišel ten svět. V jednu chvíli se tam svítí pochodněmi, a pak mluví o plastice? Chápu, že Překročení změnilo dobu, ale ten rozpor je podivný. Konec mě trošku zklamal, čekala jsem něco více akčnějšího, důležitějšího. A hlavně více Kostěje:-D

denniys

Tak tohle YA dílo mě fakt bavilo! Kniha je velmi čtivá, autorka umí vyprávět a příběh je "dospělý". Hlavní hrdinka je sympatická svou vzhledovou nedokonalostí a inteligencí, jen mohla být klidně o fous starší. Baví mě tajemný Kostěj a celá královnina garda v čele s Palcátem a Rafanem. Na další díl se vyloženě těším. Zajímá mě vysvětlení Překročení a mám moc ráda prolínání fantasy a scifi, což se autorce zatím moc pěkně daří. 5 hvězdiček si schovávám pro úplně top knížky, ale na krátkou chvíli jsem nad nimi i uvažovala, ale nemohu, takže silné 4 hvězdičky

SpiritErised
05.09.2021

Knihu jsem odložila po zhruba 200 stranách. Hlavní hrdinka mi až neskutečně lezla na nervy. Neustále připomínání toho, jak není jako její matka a vydobývání si toho jaká to bude skvělá královna, když vlastně vůbec nic nedokázala začalo být dosti brzy otravné. Stejně tak věčné zmiňování jejího "průměrného" vzhledu. #notlikeothergirls

Násilí a brutalita by mi asi ani moc nevadila, kdyby byl svět ve kterém se knížka odehrává možná poněkud víc vykreslen. Bohužel mi svět příběhu nedával moc smysl.

Jsem ráda, že jsem se rozhodla předčasněji ukončit své utrpení, protože celou knihu bych asi nezvládla.

Vknihách
20.08.2021

Síce nečítam anotácie, ale do knihy som išla s tým, že to bude fantasy. Síce tam boli fantasy prvky v podobe bosorky, magického náhrdelníku a podobne, no zaskočilo ma, keď sa začali vynárať prvky a nápovedy, že ide aj o dystópiu. Mrzí ma, že toto autorka vôbec buď nepremyslela alebo schválne nijako nerozvíjala. Spomenula párkrát PRECHOD a pripomienky nášho terajšieho sveta- napríklad knihy, ktoré v Tearlingu takmer nikto nepozná,ale hlavná hrdinka zbožňuje Tolkiena,Rowlingovú a Austenovú.
Mne osobne sa knižka páčila od prvých stránok, ale mala som problém s tempom čítania... Žiaľ, pri niektorých knihách to tak je. Aj keď ma bavia, čítajú sa mi hrozne pomaly a bolo to tak aj pri tejto knihe. Veľmi sa mi páčil svet,v ktorom sa príbeh odohrával, páčila sa mi hlavná hrdinka a niektoré vedľajšie postavy- strážcovia kráľovnej boli natoľko oddaní až som žasla... Erika krásne opísala aj záporné postavy a ich vlastnosti. Vlastne doteraz som nepochopila,prečo kráľovná susednej krajiny"čarodejnica" vzbudzovala toľký strach (teda okrem toho, že zneužívala otrokov nie len na prácu).
Trošku chaoticky mnou popísaná kniha,no čo potrebujete vedieť je, že je skvelá! Naozaj! Páčil sa mi koniec,úplne ma navnadil na pokračovanie, pričom som zatiaľ ani neskúšala zisťovať, či je vôbec preložené... Úprimne dúfam, že áno a verím, že autorka sa trošku rozpíše aj o spomínanom prechode a ozrejmí viacero iných vecí.
Napriek ALE, s ktorými som sa pri čítaní stretla, mi nedá inak ako hodnotiť plným počtom.

zinon
15.08.2021

Toto je rozhodně netradiční fantasy pro mladé. Ať už tím, že hlavní hrdinka není prý vůbec hezká, pak tím, že je drsnější...někdy docela dost. Knihu hodnotím jako průměr. Některé věci v ději a charakteristikách se mi líbily a jiné zase nudily a moc mi nesedly.

nikiss76
10.06.2021

(+ SPOILER) Zajímavý fantasy příběh, který se mi dobře četl.
Je to snad i poprvé, kdy jsem se setkala s hlavní hrdinkou, která není oslnivě krásná s ostře řezánými rysy/uhrančivýma očima/oplývající hezkou postavu, klobouk dolů za to. Ohodnotila bych to jako oddechové čtení. Jsem zvědavá jestli v další knize vznikne i větší prostor pro dějovou linii mezi královnou Tearlingu a Kostějem.

haannyys
15.05.2021

Tři hvězdy, jedna dolů za některé zmatené pasáže, druhá bohužel za editorskou práci nakladatelství (s těmi chybami to prostě sráží úroveň). Příběh zajímavý, fantasy není můj nejoblíbenější žánr, ale kniha se mi četla dobře a docela se těším na pokračování.

PetaZ
13.01.2021

Jedna hvezda dolu za hooodne pomaly rozjezd a jdu na dalsi dil, potrebuju vedet pokracovani