Tažení do Tearlingu přehled

Tažení do Tearlingu
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236385/bmid_tazeni-do-tearlingu-fkF-236385.jpg 4 339 339

Kelseu Glynnovou, mladou královnu Tearlingu, čeká výzva, jaké dosud nečelila. Poté, co Kelsea zkřížila plány sousední země Mortmesne a její nebezpečné Rudé královny, je její vlastní země pustošena krvavou invazí. Zatímco je cizí armáda každým dnem blíž a blíž, Kelsea naváže díky magickému královskému safíru kontakt se ženou jménem Lily, která žila před mnoha lety – a jejíž osud je s Kelseou svázaný víc, než si umí představit.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

The Invasion of Tearling , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tažení do Tearlingu. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (61)

Cara.17
03.07.2024 odpad!

Knihy čteme z různých důvodů. Já mimo jiné i proto, abych si z nich odnesla něco dobrého. Něco, co mě obohatí, posune dál, rozšíří mi obzory atd.
No a když musím přemýšlet, co dobrého mi kniha dala a pořád na nic nemůžu přijít, je očividně něco špatně.
Teď už vím, že jsem udělala chybu, když jsem se pustila do druhého dílu této série. První díl se mi totiž nelíbil - vadila mi tam spousta věcí a intuice mi říkala, že udělám lépe, když sáhnu po jiné knize...
Leč někdy jsem umanutý zabedněnec, co intuici odstrčí stranou a drží se myšlenky: "Třeba bude druhý díl lepší..."
No, nebyl. Ač jsem neočekávala výrazné zlepšení, i tak jsem byla šokovaná, co nám Erika Johansen naservírovala. A upřímně - tohle young adult není ani tím NEJVĚTŠÍM OMYLEM!
Svět, který mi už v předchozím díle připadal dost zmatený, se tu "rozdvojil", takže najednou tu byly dvě dějové linky z dvou různých světů, které k sobě ladily asi tolik, jako když si vezmete puntíkaté tričko a pruhované kalhoty.
Jestli vám bylo líto, že jsme si v prvním díle neužili žádnou romantickou linku, tady nám to autorka dvojnásobně vynahradila. Milovníci romantiky si tu bezesporu přijdou na své, poněvadž Lilyin vztah byl "krásnou" ukázkou toxického vztahu a v případě Kelsey - věřím, že nejsem jediná, komu připadalo, že si svého milence vybrala způsobem: "Ententýky dva špalíky...", jinak řečeno potřebovala někoho - kohokoli - na zahřátí postele. Ale co jsem si já bláhová myslela! V tomhle příběhu bych si pro hledání skutečné lásky musela vzít mikroskop a i tak by mi to bylo houby platné.
A co se týče erotiky a násilí - fakt jsem si nemyslela, že by se v knize se štítky "young adult" a "dívčí romány" mohl vyskytovat takovýto zvrácený, nechutný a explicitně popsaný hnus.
Jediné, co je na téhle knize hezké, je obálka, ale za to hvězdičku rozhodně udělovat nebudu.
Když to shrnu tak mi tahle kniha nepřinesla absolutně nic dobrého. Byla jsem z ní akorát znechucená a je mi velice líto, že jsem svůj čas nevěnovala lepším věcem.

Arlienen
24.01.2024 5 z 5

Po druhém díle jsem hned skočila, protože jsem musela vědět, jak to bude dál s Tearlingem a jejich královnou. Kelsea se začíná učit, jak funguje její safír a vrací se do doby před Překročením za ženou jménem Lily. Já jsem si nebyla úplně jistá, co mám očekávat od druhé linie příběhu. Spíš jsem chtěla vědět, co se současně děje v Tearlingu. Po pár kapitolách jsem zjistila, že je pro mě vlastně důležité i to, co se odehrávalo v minulosti s Lily, protože jsem se děsila toho, co Lily zase její manžel udělá a jak ji ublíží. Lily mi byla sympatická. Pro ženy v její době bylo nemožné být sama sebou, musely se přetvářet, aby vůbec přežily a musely se úplně poddat svému muži, jinak přišly o život. U Lily se situace postupně zhoršuje a ona ví, že to může dopadnout jen jedním způsobem......
Na knize je znát, že to je druhý díl, protože je to víc surové a násilné. Kelsea je větší tvrďačka a už není nevinná holčička, jako tomu bylo v prvním díle. Kniha je stejně čtivá. Čtení mě bavilo mnohem více, protože jsem znala prostředí a postavy, takže jsem věděla do čeho jdu.


M.C.SMITH
03.05.2023 4 z 5

Musím říct, že tahle série je něčím hodně zvláštní a mne baví. Postavy jsou skvělé a námět je velmi dobře propracovaný.
Za začátku jsem nemusela moc čísti kde je Lily, ale pak jsem si uvědomila, že ji mám ráda a chci vědět, co se bude dít dál.
Děj je psán poutavě a já jsem opravdu zvědavá, kniha mne prostě přitahuje a já se hned pouštím do třetího dílu.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Připravované knižní novinky (13. - 19. 4.)

12.04.2016


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Tažení do Tearlingu v seznamech

v Právě čtených7x
v Přečtených449x
ve Čtenářské výzvě40x
v Doporučených34x
v Knihotéce298x
v Chystám se číst191x
v Chci si koupit67x
v dalších seznamech3x

Štítky knihy

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy další knížky

2014  84%Královna Tearlingu
2016  83%Tažení do Tearlingu
2017  73%Osud Tearlingu