Tažení do Tearlingu

Kelseu Glynnovou, mladou královnu Tearlingu, čeká výzva, jaké dosud nečelila. Poté, co Kelsea zkřížila plány sousední země Mortmesne a její nebezpečné Rudé královny, je její vlastní země pustošena krvavou invazí. Zatímco je cizí armáda každým dnem blíž a blíž, Kelsea naváže díky magickému královskému safíru kontakt se ženou jménem Lily, která žila před mnoha lety – a jejíž osud je s Kelseou svázaný víc, než si umí představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236385/tazeni-do-tearlingu-fkF-236385.jpg 4.2249

Královna Tearlingu / Kráľovná Tearlingu (2.)

The Invasion of the Tearling (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Kniha Tažení do Tearlingu

Damonka12

Průměrná kniha, za mě spíš taková výplňková, před tím co přijde ve třetím dílu. Uvidíme. Ale číst se to dá a má to i poměrně čtivý nápad.

Charmedka
18.11.2018

Tentokrát jsem věděla, do čeho jdu. Počítala jsem s tím, že kniha bude obsahovat krvavější a brutálnější pasáže, že mluva nebude vždy zrovna vybíravá a díky tomu jsem si už čtení dokázala užít.

Při hodnocení jsem ovšem stále byla trochu na pochybách, příběh je zkrátka zvláštní. Že nedosahuje takových kvalit jako první díl? To si nemyslím, je to jiné, takové temnější, děj se téměř nehnul, ale neberu to jako mínus.

Tažení do Tearlingu se mi líbilo, sice má své mouchy a pochybuji, že se série dostane na seznam mých nejoblíbenějších, již alespoň můžu říct, že se těším na závěr a snad se k němu brzy dostanu.

Maria95
08.11.2018

Zajímavé prolínání, a přesto mi tam chybělo něco víc z kelsey. První díl je první díl. Ale nezklamalo a jsem zvědavá jak to dopadne

koutasek
30.10.2018

tento příběh se mi zalíbyl už bylo vydět že kelsie není jen mladá dívka ale že se z ní stává dobrá vladařnice ale přesto sem ze čtení měla trochu divnější pocit ale ani nevim z čeho z krátka mě to uchvátilo do děje a tet když je vydán třetí ak se docelatěším jak to vše skončí.

MíšaS.
26.10.2018

Pokračování se mi líbilo. Svět před Překročením mi připadal jako z Příběhu služebnice. Ten konec mi přišel trochu divný, ale uvidíme, jak to dotáhne ten třetí díl.

andrejci
29.07.2018

No první díl byl prostě první díl. Jinak se mi dvojka líbila. To prolínání mezi Liliiným světem a Kelsiiným světem se mi líbli a ten konec u Lili bomba. Něco mi tam ale chybělo. Nevím co. Asi nějaký ten šmrnc, napětí. No proste je to ideálně na 4 hvězdičky.

Klarsik3
29.07.2018

Přišlo mi to jako bych četla dvě knihy.. Ovšem ani jedna z nich nebyla tak úplně špatná jen prolínání minulosti s přítomností byl pro mě vždy důvod dát si na chvilku pauzu.. Určitým způsobem mě bavili obě části..Jen prostě pro jednu knihu toho bylo z obou stran až moc..Části o Lily mi přišli zbytečně dlouhé ale je mi jasné že autorka chtěla aby sme to pořádně pochopili..i přes tu mou nelibost mě stále zajímá jak to dopadne a třetí díl si určitě přečtu

Silmarien
25.02.2018

Typická dvojka trilógie - nádych pred záverečnou búrkou. V prvej tretine sa Kelsea spamätáva z toho čo urobila, v ďalšej sa poneviera po paláci a zamotáva sa do minulosti, aby to v poslednej tretine nabralo spád a dalo nám nejaký prísľub do poslednej časti. Dve časové línie mi nevadili, ale Kelsea mi väčšinu knihy liezla na nervy. Svet bo dovysvetlený lepšie, boli tam zaujímavé "etudy" a zopár dobrých ujasnení vecí, ale inak som tak na vážkach. Príbeh Lily bol dobre spestril túto časť (aj keď "spestril" je asi zlý výraz, keďže bol zrejme najdôležitejším). Žeriem malú Glee :-)

pro dospívající mládež (young adult) pro dívky

Erika Johansen

Erika Johansen