Osud Tearlingu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kelsea už nie je iba dievča z chatrče, ba ani mocná kráľovná Tearlingu. Je z nej obyčajná väzenkyňa vydaná na milosť a nemilosť krutej Červenej kráľovnej. Vydala jej svoje zafíry, odovzdala jej svoju moc, a hoci tým celkom nezachránila svoje kráľovstvo, získala preň niekoľko rokov mieru. Dokážu ich jej poddaní zúročiť tak, aby už nikdy nemuseli do otroctva? Nezrúti sa celá ríša, keď nemá panovníčku? Alebo sa jej samej podarí zničiť neporaziteľné zlo, aj keď momentálne sedí v temnici hlboko pod palácom? Možno by mohla povolať na pomoc silné ženy z minulosti, ktoré sa jej zjavovali tak intenzívne, až s nimi prežívala ich dávne životy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311584/big_osud-tearlingu-LDd-311584.jpg 3.6173
Série:

Královna Tearlingu / Kráľovná Tearlingu 3.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Ikar (SK)
Originální název:

The Fate of the Tearling, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (56)

Kniha Osud Tearlingu

denniys
12. dubna

Tak já vám nevím, když vidím ty povětšinou nic moc komentáře a hodnocení, jako bych četla jinou knihu než ostatní.. Ať se na tuto sérii dívám z jakéhokoliv úhlu, hodnotím ji velice kladně - včetně posledního dílu. Ten závěr nemohl čekat ani uhodnout nikdo! A to se povede málokterému autorovi. Erika stvořila vlastně 2 diametrálně odlišné a přitom stejné "světy", míchala techniku s magií, hlavní postava byly 3 ženy v jedné, zápletku zašmodrchala, až jsem se vážně bála, že to už nerozplete ani ona a ono ejhle!! Dlouho mě žádný závěr knihy tolik nepřekvapil. A já tleskám! Jak jinak to mohla udělat? Tolik si toho autorka usnadnila, nemusela uzavírat jednotlivá vlákna, udělala řez. A jelikož bylo v posledním díle možné všechno a vlastně tomuto řešení mnoho napovídalo, byla to ta nejlepší možná tečka za příběhem. V podstatě nešťastný happyend, žádné hromady cukru na závěr a za to já děkuju. Když Kelsea viděla Rafana, smekala jsem před spisovatelkou za odvahu nepoddat se klišé. Takhle to mělo přesně skončit. Kelsea byla drsná, zvládla drsný konec. Královna Tearlingu není určitě pro holky, co chtějí zamilované sladké parodie fantasy a hodně mě mrzí, že spadá do young adult kategorie - za mě je to slušné fantasy & scifi.. Během série prošli hrdinové ohromným vývojem, mnoho jsem si jich oblíbila - nakonec nepochopitelně i Rudou královnu. V tomto díle bylo několik krásných okamžiků - rozhovor Kelsey s Rafanem, Kelsea a Evelynina poslední chvíle, Even v boji s Brennou, kočka divoká a otec Tyler.. prostě dobrý! Asi bych bývala dala hoodně silné 4 hvězdičky, ale vzhledem k nezaslouženě nízkému hodnocení dám 5, protože si to Královna Tearlingu zaslouží.

Snapeova
09. února

Pořád se nedokážu rozhodnout, jestli ten konec zabil celou trilogii nebo to byl skvělý tah.
Opravdu tenhle závěr měla autorka celou dobu vymyšlený? Takhle to bylo v plánu a celý příběh k tomu směřoval? Po dočtení jsem byla rozčarovaná. Něco mi na tom přišlo skvělé a neotřelé. Líbí se mi, že to nekončí jako většina knih a není potřeba, aby se hlavní hrdinka zamilovala se šťastným rozuzlením. Boří to mnoho stereotypů, ale na druhou stranu, neztratil tím koncem celý příběh význam? Přišlo mi, že zůstalo dost věcí, které nebyly řečeny, vysvětleny a některé postavy se zdánlivě trochu odkláněly od chování v předchozích knihách.

K celé trilogii musím říct, že mě bavila, dobře se četla. Hlavní hrdinka byla inteligentní a dost mě bavily ty výlety do minulosti. Jen ten konec to asi chtělo lépe zpracovat a vysvětlit. Nápad jako takový, na to zakončení trilogie, mi proti srsti není.


TFTka
22.04.2021

Celou dobu to bylo skvělý a pak to ten konec tak moc zkazil, až jsem ubrala celou hvězdičku. Fakt, posledních asi třicet stran mě zabilo. Do té doby jsem to milovala snad ještě víc než oba předchozí díly.

padajicidvere
18.04.2021

(+ SPOILER) Prosím vás proč.. Nenapadlo by mě, že závěrečná kniha dokáže "potopit" celou trilogii. To se už měl Tear rovnou utopit při Překročení se všemi loďmi a posádkou, než tohle.. Už jen ta kombinace jmen pro jednu postavu. Neměla jsem sílu si pamatovat všechna jména jen na jednu osobu, a to tam takových případů bylo několik. Potom to chování postav. To je snad špatný vtip.. Kniha okamžitě navazuje na předcházející díl a postavy jednají úplně mimo svůj vzorec chování jako doposud. Cože?! Rudá královna, Karmínová paní a já nevím co ještě..taková kamarádka? A ty kameny? Odkdy působí jinak než doteď? Jak?! Prvních 100 stran jsem četla hodně pomalu, a to jsem myslela, že to nemůže být horší. Ale víte co? Ono bylo.. Takže jsem rovnou přeskakovala řádky, jen aby bylo rozuzlení a závěr. Ale takový konec?! Proč mám dojem déjà vu..Dallas, sprcha, sen.. Kde je ta logika ve vraždě JT? Po tom všem ho zabije ona? ONA?! A tímhle způsobem..? A zase to nemůže být horší, ale ono zase je! Takže to všechno bylo jedno velké NIC! Výborně. A jak se tedy celá věc povedla? Díky čemu? Kolikrát si už lidé řekli, že dosáhnou utopie, viz Tear, a jak to dopadlo.. Tak co bylo teď jinak? A co ta koruna? Přece je pořád zakopána. To ji nikdo nenašel a nenajde? Mrzí mě tak zpackaný konec, protože jsem sérii měla moc ráda. Tak jako autorka udělala NIC z celé historie, udělám já NIC z tohoto dílu. Závěr si raději vymyslím sama.

PetaZ
25.01.2021

Kniha se mi libila moc, ale ten konec nebyl teda podle mych predstav

marianna7090
08.11.2020

(+ SPOILER) Toto bol pravdepodobne najnečakanejší záver aký by som čakala od tejto série. A považujem to za pozitívum. Neskutočne sa mi táto séria páčila, chcela som síce lepší koniec, ale na druhej strane sa to všetko tak sralo, že je vlastne skvelé, že sme dostali práve takýto, no nie? Takže chválim, že Kelsea zachránila svoje milované kráľovstvo vlastne úplne sama, nepotrebovala chlapa do ktorého bola zbláznená, z ktorého sa jej rozpaľovali lýtka a podobne. Aj keď Pen, ach Pen, poblúznil si mi hlavičku, Kelsea bola evidentne odolnejšia ako ja.
Každopádne, ja osobne som veľmi, veľmi spokojná. Krásna séria ktorej sa malo dostať omnoho viac pozornosti a rozhodne ju budem ospevovať kade budem chodiť.
Milujem Tearling a určite rada sa k nemu niekedy vrátim.

Luigi1
26.05.2020

Krásné čtení,je to zajímavá trilogie,se zajímavým ukočením.Doporučuji

leleia
30.05.2020

Popravdě už jsem dlouho nečetla knihu která by mě takto naštvala... Celou sérii jsem zvládla za tři dny, byla napínavá, příběh super, postavy, které si člověk zamiluje, všechno to graduje a najednou BUM! absolutně odfláknutý konec, který se dá srovnat s nenáviděným: byl to jen sen...
Spousta věcí zůstala nedořečená a nedořešená, postavy se chovají úplně jinak a ty zatracené safíry byly jen pohodlná Deus ex machina!
Skoro se mi zdá, že autorku tlačil termín nebo jí prostě docházela šťáva, proto něco spleskala a voilà závěr.

Na goodreads jsem se dočetla, že má v příštím roce vyjít čtvrtý díl, který se bude soustředit na Palcáta a události za vlády Elissy. Popravdě si nejsem jistá, jestli mě to ještě zajímá. Záležitost s "všichni žili šťastně až do smrti (až na hlavní hrdinku, která vše ztratila, ale možná vlastně ne, protože hluboké řeči a morální ponaučení)" mě od četby dalších děl této autorky lehce odrazuje.
Takový potenciál! Odcházím si poplakat...

1