Královna Tearlingu

Královna Tearlingu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208649/bmid_kralovna-tearlingu-kralovna-tearlin-6vA-208649.jpg 4 554 115

Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných. První vydání.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Queen of the Tearling , 2013

Eryl
15.06.2015 5 z 5

Kniha si opravdu zaslouží velmi dobré hodnocení. Pokud si ovšem myslíte, že to bude jen další tuctové fantasy s naivní mladou hrdinkou, nejspíš vaše očekávání zklame, to mi věřte. Příběh se sice může zdát na první pohled předvídatelný, ale mladičká královna a její neobyčejně obyčejný charakter si vás získají už po pár stránkách. Velký dík autorce za úžasnou knížku.

Ebony
11.05.2015 5 z 5

NEMÁM PROSTĚ SLOV. Dopuručuji, protože u mně má kniha jenom klady ☺☺☺

Piracet
09.05.2015 5 z 5

Knížka byla skvělá. Ale to velké množství překlepů...... to už tak skvělé nebylo.

LilianaFalcon
13.03.2015 4 z 5

Něco takového už mi chybělo :-)
Pořádná hrdinka, která za něco bojuje. Naštěstí není dokonalá a taky má své mouchy.
Hlavně jsem moc ráda, že spousta otázek zůstala bez odpovědi.
Byla to pro mě zajímavá jízda a těším se na další pokračování.

warca
12.03.2015 4 z 5

Knížka se dobře četla a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Taky mi bylo velmi velmi sympatické, že hlavní hrdinka se konečně trochu podobala čtenářům- tudíž naprosto průměrným smrtelníkům, a né topmodelkám a jiným kráskám. Přes to dávám jen 4*, protože mě děj tak úplně nepoohltil.

Nikolka001
15.01.2015 4 z 5

Královna Tearlingu je velice čtivá kniha. Hlavní hrdinka knihy Kelsea je velice statečné děvče, dokáže změnit celé království a přivede vše k lepšímu. Tento příběh je o hrdosti, přátelství a oddanosti.

Alex.Barunka
10.01.2015 5 z 5

Čekala jsem příběh s dost pohádkovými motivy, ale kniha mě ohromně a hlavně příjemně překvapila. Stylem psaní a poutavostí byla napsána tak, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Vůbec mi nevadilo násilí a brutálnost příběhu. Příběh byl opravdu skvělý, plný nečekaných zvratů a tajemství. Tato série má určitě potenciál, skvělé hrdiny a kvalitní záplatku.

Antoaneta
02.01.2015 5 z 5

Nádherná obálka a úžasný příběh.Kniha mne velmi překvapila původně jsem chtěla jen nakouknout a číst něco jiného a ke knize se vrátit později,no nedalo se musela jsem příběh dočíst stránky jsem doslova hltala.Za sebe knihu mohu jen a jen doporučit určitě stojí za přečtení.Příběh mladičké královny je okouzlující a doufám že se pokračování dočkám co nejdříve.Královnu Kelseu jsem si zamilovala a imponuje mi velmi i svojí láskou ke knihám.

alexvera
24.12.2014 5 z 5

Přiznám se, že knihu jsem si koupila jen proto, že mě zaujala její obálka. Nečekala jsem od ní nic moc, asi za to mohlo to, že jsem někde četla že se jedná o ženskou verzi Hry o trůny. Včera jsem knihu otevřela a tentýž den ji dočetla. Doufám že časem budou vydány i další díly. Kelsa je jedna z nejsympatičtějších hlavních hrdinek jaké znám, jak je v knize napsáno, tak moc krásy nepobrala, zato je velice chytrá, Palcát je skvělý, taky mi chybělo více informací o Kostějovi. Mátly mě zmínky o počítačích a jiných věcech, snad to bude v dalších dílech více rozvedeno.
Časem si ji ráda přečtu znovu.

Domča
21.11.2014 5 z 5

Na knížku jsem se těšila, slyšela jsem na ni samou chválu a tak jsem si ji hned koupila.

Musím se přiznat, že jsem byla překvapená, když se začalo mluvit o Houdinim, Grimmech, pokru a tak, ale brzo jsem si na to zvykla, i když pořád úplně nechápu, v jakém světě jsme se to ocitli :) Co se týče děje, byla jsem naprosto spokojená, Kelsea byla sympatická hrdinka, hltala jsem jí i Lazara a Rafana, nemohla jsem se odtrhnout od čtení a i když jsem se snažila odhadovat, kam příběh půjde, nedařilo se mi a to je pro mě plus :) Násilnosti, které jsou tomu často vyčítány mi nevadily, prostě mi přišlo, že to k tomu tak nějak patří a já se těším na další díl (a taky jsem fakt zvědavá, jak bude vypadat film!)

Mimo to, já vím, že to není podstatné, ale stejnak jsem nadšená, když se povede i obálka a tady se povedlo na jedničku.

Za mě ANO! :)

Tyara
20.11.2014 4 z 5

Nejprve jsem byla překvapená tím, že autorka do fantasy stylu přidává i dosti moderní prvky, ale když jsem se do příběhu začetla víc, byla jsem jím nadšená. Určitě stojí za přečtení. A rozhodně se těším na další díl této série.

Arianne
02.11.2014 5 z 5

Výborný příběh plný odvahy a rozhodnosti. Přiznávám, že jsem po knize sáhla kvůli krásné obálce a měla jsem strach, co se z toho vyklube. Ale v žádném případě nejde o žádnou verzi pohádkového příběhu, který bych čekala. Naopak, z každého slova vystupuje majestát a odvaha. Kelsea ví, že jako žena, na jejíž hlavu byla vypsána odměna, nemá moc šancí uplatnit se ve vysoké politické hře, kterou rozehrála před lety její matka. Neskrývá své ženské slabosti, ale snaží se je proměnit v sílu, s níž je třeba počítat. A tak naplno využívá všeho, co se naučila a doufá, že to bude stačit. Zprvu jde o čistou pořebu přežít, postupem času si ale začne uvědomovat odpovědnost a plné důsledky, jaké by její smrt měla. A tak pomalu přestává bojovat sama za sebe a bojuje za všechny lidi v království.
Nádherný fantazy román s prvky magie a dystopie rozhodně stojí za přečtení.

estelina2300
29.10.2014 5 z 5

Dobrá knížka, ale v některých částech se až moc podobala Hrám o trůny. Ale stojí to rozhodně za přečtení :)
Nemůžu se dočkat na další díl.

kneslova
29.10.2014 5 z 5

Vynikající příběh, krásná kniha, škoda, že všechny díly nevyšly zaráz. Moc se mi líbí, krásný a napínavý děj, pohádková zápletka....
vzdáleně mi to připomíná styl Pána prstenů, stojí za přečtení

frukeška
25.10.2014 5 z 5

Opravdu okouzlující příběh :) Doporučuji!!!

kouzla budoucnost pro dívky pro dospívající mládež (young adult) věrnost fantasy

2014  84%Královna Tearlingu
2016  83%Tažení do Tearlingu