Mezi elfy proti své vůli

Felicity Morganová je ta nejobyčejnější holka z celého Londýna. Je jí sedmnáct, ještě nosí rovnátka a móda je pro ni cizí slovo. Je pořád nevyspalá, protože vypomáhá mámě v jejich hospodě. Když se ve škole objeví nový kluk, krasavec, ze kterého jsou všechny holky naprosto paf, je jí to nějak jedno. Jenže on je jí pořád v patách, jako by byla jediná holka na celém světe. Někdy se na ni podívá tak, jakoby uměl číst její myšlenky. Krásně voní senem a rašelinou, a navíc je vtipný a chytrý. Když jí jednoho dne řekne, že právě ona je podle věštby předurčená, aby zachránila říši elfů, pomyslí si, že se asi zbláznil. Zblázní se i ona a vydá se s ním na cestu za tajným posláním?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308313/big_mezi-elfy-proti-sve-vuli-xL9-308313.jpg 4.2397

Panův tajemný odkaz 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Das geheime Vermächtnis des Pan, 2013

Kniha Mezi elfy proti své vůli

navzdy_s_knihou
01. prosince

Tuhle knížku jsem naposledy četla někdy před třemi lety, když mě ještě čtení nebavilo a tohle byla moje první kniha, kterou jsem milovala. Ale teď když jsem starší už to nevidím tak černobíle. Stále to svým způsobem miluju, ale už mě tu pár věcí štve.
Nejvíce mě tu vytáčelo to neustále řešení a porovnávání vzhledu. Toho tu bylo bohužel až až. Nebo tu byly nereálné momenty, ano i když je to fantasy. A těch věcí je tu víc, ale... prostě je to moje guilty pleasure. A teď něco co mám na téhle knize ráda. Hlavní hrdinka Felicity byla fajn, její pohotovost, humor a jízlivost mi neskutečně sedli. Další sympatickou postavou tu byl fešný elf Lee. U jejich dialogů jsem se mohla pozrhat smíchy. Humor mi tu vážně neskutečně sedl což bude nejspíš hlavní důvod proč se ke knížce stále vracím. Konec je dost otevřený a naláká na další díl.
Knihu bych doporučila spíš pro mladší čtenáře 12-14 let a nebo pro ty co zrovna nehledají hlubší čtení.

Ketfl

Nerozumím tomu, proč mají autoři tendence natahovat děj do 3 dílů, když se díky tomu v prvním díle skoro nic neděje. Upřímně, téměř celá kniha byla spíše středoškolská rádoby love story a nějaké fantasy akce se vlastně začnou dít až téměř na konci knihy. Věřím tomu, že kdybych knihu četla před 10 lety, tak si z ní sednu na zadek, protože je fakt skvěle napsaná, děj ubíhá skoro sám, některé hlášky byly opravdu humorné, i já jsem se zasmála. Ale když se na to dívám teď, tak je to spíš taková splácanina, spousta věcí nedává smysl, anotace nakonec neodpovídá tomu, co jsme se v prvním díle dozvěděli, apod. Každopádně tu čtivost opravdu upřít nemůžu a ten konec opravdu láká k tomu, aby si čtenář přečetl další díl. Takže jdu na něj, snad to bude o něco lepší.

lenka7679

Mě to bavilo. I přes nejapné hlášky, pubertální úniky a pár nelogických věcí to byla skvělá oddechovka. Hvězda je stržená za děsivé překlepy a tu pubertu na začátku.

jitkapeldova

Musím říct, že mě knížka bavila i pobavila.. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka není žádná dokonalá top modelka.. ale naprosto obyčejná fajn holka :)
V druhé půlce knihy to teprve začíná být fantasy zajímavé :) těšim se tedy na další díl..

PanTydlitát

(+ SPOILER) Kniha se četla velmi dobře, jen děj byl občas zmatený, jak už zde bylo řečeno (například to, že Fay má elfí svět zachránit, ne ho zničit).
Fay mi byla sympatická už jen z toho důvodu, že to není typická hrdinka knihy – totiž dokonalá, jak vzhledem, tak psychikou.

Nikidree

(+ SPOILER) Asi jsem už na YA věci stará, nebo mi prostě jen nesedí, když se něco FANTAStického začne dít až na cca 230 stránce (ze 300!).
Takhle, kniha sama o sobě není vůbec špatná, některé dialogy jsou opravdu vtipné, jiné už méně. Hl. hrdinka není neodolatelná kráska se super schopnostmi, avšak typická šedá myš, která se tak bere (anotace mluví sama za sebe). Lee je naopak trošku namyšlený, ale milý hezounek, který se občas chová divně.

Na druhou stranu je tam celkem dost zásadních věcí, co mi vrtají hlavou. Proč po Fay najednou začnou slintat úplně všichni, když se zas tak moc nezměnila (nemá rovnátka a najednou je okouzlující?). Proč se Lee chová jako puberťák, když mu je tolik? Čekala bych, že už bude vědět, jak to chodí. Navíc chtěl získat Fay, a když potom zjistí svůj omyl, stejně ocucává jinou? Eh já to z knížky pochopila tak, že ti dva jsou si souzeni nebo tak něco. A z anotace vyplývá, že má zachránit elfí říši, ale v knize je naopak zmíněno, že ji má vlastně zničit, takže co platí?
A potom to cestování časem a napravení věcí. Proč se to vůbec děje, když se ty věci už staly? To tam jsou nějací "záškodníci" co se vrací zpět a snaží se změnit svět?
Tohle prostě není vůbec domyšlené, nebo alespoň řečené. Což by mělo. Rozhodně by to bylo lepší, než 230 stránek osobního života hl. hrdinky, kde jedinou nadpřirozenou věcí jsou její "vize" a divné chování Leea..

Tak jako tak plánuji pokračovat dál. Je to psané příjemným způsobem, občas se člověk skutečně zasměje a jako oddechové čtení je to paráda. Navíc jsem zvědavá, jak to s Fay dopadne. Konec mě dost navnadil, takže u mě účel splnil.

Katerina589

Tak tohle bylo skvělé. Pobavila jsem se a odpočala si. Felicity je hlavní hrdinka, která mi přišla opravdu reálná a s vadami, což se hned tak u YA hrdinek nevidí. Líbilo se mi, že hned nepropadla nějakýmu klukovi s hezkou tvářičkou a taky jsem ji litovala kvůli té její hrozné rodině. A ten konec? No, jsem opravdu ráda, že mám po ruce druhý díl.

Any26

Musím přiznat, že jsem se po celou dobu čtení knížky neskutečně bavila.
Tolik vtipných dialogů + prostě skvělá fantasy...