Má lady Jane

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351291/ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4.2341

Má Lady Jane 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

My Lady Jane, 2016

Kniha Má lady Jane

Lily-fairy

(+ SPOILER) Nemám slov. Nic podobného jsem nikdy nečetla a asi ani číst nebudu. Smála jsem se nahlas, zamilovala si všechny postavy (ač byly jejicch charaktery parodicky přehnané) a málem uronila slzičku pokaždé, když mi došlo, jak to bylo s Janou doopravdy. Jen chudák lord Dudley tu byl na jiné straně než ve skutečnosti. I když kdo ví, třeba se to doopravdy stalo takhle....

rajcatko

Vtipné, hravé, originální. Mohu jen doporučit!

veronika1998

Velmi příjemná vtipná knížka o historii. Od autorek jsem velmi ocenila i druhou část fikce. Skvěle vymyšlený příběh, doporučuju.

sebemi

Tak dobře trhlou knížku jsem už dlouho nečetla a pěkně jsem se jako učitelka dějepisu nasmála.

Lotuska96

Musím říct, že mě kniha trochu zklamala. Ten příběh mě bavil a byl vtipný, ale závěrečnou bitvu byl si představovala líp popsanou a napínavější. Působilo to na mě skoro tak, že to autorky nestíhaly dopsat, tak tam jen něco daly, aby se neřeklo... Což je škoda, protože jinak by to byla skvělá knížka!

ImGinny

Anglické dějiny s kapkou šílenství? Jo, přesně to splňuje tahle knížka. Super oddechovka, nic vtipnějšího jsem dlouho nečetla. (Jestli vůbec někdy něco četla.) Tohle byla bomba.

TerkaM

Pokud potřebujete oddechovku, definitivně si potřebujete přečíst Mou lady Jane. To je něco tak skvělého! Tři autorky, které tuto knihu napsaly, vymyslely úžasně vtipný příběh, který má v sobě kapku historie, kapku romance, kapku humoru... a všechno je to umícháno tak, že to dává dohromady výbornou knihu, takže za mě doporučuji - to prostě chcete. :)

katerina5544

Ach to byla tak strasne moc hezka pohadka :) kdyz clovek vi o smutnem osudu Jane Greyove tak to ma jeste takovy melancholicky podtext. Kez by to bylo ve skutecnosti tak jak se pise v knize. Pribeh je originalni, vtipny, romanticky a ķe konci napinavy. Vsechny hlavni postavy jsem si oblibila a vsuvky autorek mne vubec nerusily spis naopak. Mela jsem z toho strach po precteni komentaru tady ale ja si to naprosto uzila. Jsem nadsena a doporucuji.

Černé znamení
Černé znamení