Má lady Jane

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351291/big_ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4.2414

Má Lady Jane 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

My Lady Jane, 2016

Kniha Má lady Jane

evilunicorn

Pro mě docela milé a příjemné překvapení. Tedy, ne že bych se smíchy lámal v pase, ale většinu času jsem se při čtení usmíval, a o to podle mě autorkám šlo.Mimochodem klobouk dolů, na to že jsou pod příběhem podepsané tři dámy,kvalita absolutně nekolísá a děj je po celou dobu naprosto ucelený. Příjemný mix fantasy, historie a humoru. Jako jednohubka super.

mia.com

Moje druhá kniha o Janičkách a opět se mi líbila. Postavy jsou skvělé, příběh je zajímavý a krásně odsýpá. Doufám, že se k nám dostanou i další příběhy, protože mi styl autorek sedí.

TeraBla

Nečekaně příjemné počtení se základem historie a se spoustou magie, lásky a přátelství. Bavilo mě to, dej měl spád, žádná hluchá místa. Hodně odlehčené, nejen pro young adult čtenáře.

zandu

Být o dost mladší, asi by se mi to líbilo hodně. Zaujala mě obálka i anotace,ale čekala jsem víc. Asi do půlky jsem četla poctivě, i když jsem se musela občas do čtení nutit. Pak jsem to vzala letem světem, protože jsem byla zvědavá, jak vše dopadne.
Neurazilo, ale ani nenadchlo. Prostě už jsem mimo cílovou skupinu :-)

Áža707

Takže vezmeme moje nejoblíbenější historické období, přidáme kousek fantasy a magie, následně okořeníme vtipem a špetkou sakrasmu a voila kniha je na světě.

Musím přiznat, že tohle mě doopravdy dostalo, smála jsem se mnohdy nahlas a strašně moc jsem si celý čtení užila. Bylo to něco takového, u čeho skvělé vypněte a prostě se jen bavíte. Neočekávejte nic seriózního, doopravdy se jedná o vtipnou knihu.

Rozhodně je to zajímavý převypravění určité  historické doby. I když autorky samy přiznávají, že některé věci si více upravily, aby se jim do příběhu hodily. Nesmím zapomenout na to, že mě bavily jejich vtipné poznámky, které jsou vložené do samotného příběhu. A rozhodně přidávám další plusové body za tzv. MEZILOG

Děj ubíhal mega rychle a ani nevím jak, byla jsem na konci a rozhodně to stalo za to. Nechyběl zde ani pořádný zvrat a rozhodně skvělý konec.

Doporučila bych všem, kteří mají rádi fantasy a historické romány (nejlépe oboje dohromady), dále všem kteří se velice rádi zasměji a nevadí jim trochu bizar. A v poslední řadě i lidem, co by chtěli vystoupit ze své komfortní zóny a přečíst si něco jiného.

⭐ 5/5

marina4088

(+ SPOILER) Ze začátku jsem jen okrajově věděla, do čeho jdu. Čekala jsem jakousi formu parodie na dějiny, ale místo toho jsem dostala vtipně napsané romanticko-historické dílo s prvky fantasy (histrorie je tu sice poohýbaná, ale nic špatného, z čeho byste nemohli další 3 dny spát.)

Poutavě napsaný příběh - hlavně v tom, že je v knize od všeho něco. Jak už jsem psala výše, máme tu jak kapku historie, tak romantiku, fantasy, zvířata nebo spíš polozvířata, vtip, originalitu i tři hlavní hrdiny, se kterýma se prostě nudit nebudete. Hlavně Jane má dvě velká plus - je to obří knihomolka a je prostě praštěná svým zvláštním, nenuceným způsobem.

Kniha je rettelingem na skutečnost o Tudorovcích a historii, i tady Jane vládla jen 9 dní, ale jejího manžela ani ji nepopravili, jako se to stalo v realitě, protože se uměli měnit na zvířata.

Jako jedno z největších mínus knihy bylo to, že v překladu to byla vlastně Moje Lady Jana a ne Jane, takže když už, přeložit i název nebo spíš něchávat jména tak, jak se píšou v originále.

Doporučuji všem, co hledají milou a praštěnou oddechovku, u které se i zasmějí.
4,5*

Selket

Nebylo to špatné, příběh se mi líbil, změny historie byly fajn, postavy pubertálně roztomilé. Jen ten vtip se jaksi nedostavil, zasmála jsem se všehovšudy asi dvakrát, protože jsem si vzpomněla na něco jiného (vtipnějšího, bohužel), jinak mi přišlo, že se dámy snažily být vtipné tak nějak na sílu - Pojďme tam vrazit nějaký fóreček! Plus vpády vypravěček mi nevadily, až do závěru knihy, kdy to na mě působilo jakoby chtěly mermomocí protáhnout děj...

Annisem

Kniha je vydaná už celkem dlouho a od začátku jsem měla nutkání si ji koupit. A konečně jsem to udělala a dokonce ji hned přečetla a jedním slovem prostě Skvělý. Dokonalá kniha. Plná humoru a skvěle napsaná. Nejlepší odreagování od otravných zkoušek nebo nekonečného papírování. Velice doporučuji.