Má lady Jane

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351291/big_ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4.1427

Má Lady Jane 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

My Lady Jane, 2016

Kniha Má lady Jane

JointlieKat94
včera

Miluju to! Miluju to! Miluju to!

Ježiš, strašně dlouho jsem nebyla z knihy tak nadšená, jako teď! (Aspoň mi to tak přijde). Byla vtipná, svižná, s historickými i fantasy prvky, dalo by se říct- a to je pro mě jak dělaný! Vlastně až na tu historii- o té toho mnoho nevím.. :)

Zamilovala jsem si snad každou postavu, vážně! Až na záporáky, to je jasný.. Zamilovala jsem si jejich proměny, jejich úlohy a úkoly, jejich humor, bavila jsem se u každé stránky, držela jsem jim palce (ať už se sakra políbí! Plácni mu jí tou pánví! Teď se sakra neproměňuj!). No prostě jsem se cítila, jako bych to snad celé prožívala s nimi. A byla to fakt nádhera. Neskutečný! Ačkoliv o historii nemám ani šajnu, teď se cítím, že bych snad mohla i vyučovat! :D (No raději ale zůstanu u svého povolání..)

Vypravěčky jsou prostě výborný. Na to, že tohle dílo psaly tři ženy, to není poznat. Všichni jistě víte, jak to totiž vypadá, když se sejdou tři ženy.. ale tady to do sebe všechno hezky zapadalo, holky si asi rozuměj, jedou si to svý ale neremcaj si do toho moc. Prostě ten celek byla neskutečná jízda!

A přitom se mi do tý knihy vůbec nechtělo. Nalákal mě jen obal, to se nedá říct o počtu stránek, který mě občas dokáže i odradit (záleží na tom, kolikátý je den v měsíci, jelikož prostě poslední den v měsíci knihy dočítám a zapisuji). Avšak tady mě počet stran neodradil. Knihu jsem víceméně přečetla během dvou šichet v práci. Fakt jsem jí zhltla jak jednohubku. Díky moc. :)

P.S. rozhodně bych patřila mezi Ediany, a určitě bych byla skunk, taková obrana by se mi totiž fakt líbila! :D

maja8148
předevčírem

O knize jsem poprvé slyšela před mnoha a mnoha lety (čtyřmi), když si ji kupovala kamarádka s tím, že mi ji pak případně půjčí. Jenže naše cesty se rozdělili a já na existenci této knihy zapomněla. Až najednou před půl rokem jsem ji znovuobjevila v knihkupectví a přidala ji na dlohýýýý seznam knih, které si chci koupit. No a pak to Dobrovský dal do akce. Samozřejmě, že jsem si to musela koupit a ač mám doma asi tak milion nepřečtených knih jsem ucítila neskutečnou potřebu tuto knihu si přečíst.
A musím říci, že jsem se během knihy dost bavila a dokonce i googlila a to i přes to, že o Jindrovi, Krvavé Máří a jedné z největších panovnic na světě toho vím celkem dost (alespoň myslím).
Je zajímavé, že i u humorného fantasy se můžete hodně vzdělat (shodou náhod jsem dneska zjistila, že jedním z prvních filmů Helen Bonham Carter byla právě role lady Jane, takže vím, co budu dělat o víkendu :D). Navíc kniha je plná zamilováníhodných postav u kterých nevíte, kterou z nich máte radši, na druhou stranu musím ale uznat, že co se týká těch zlých, podlých a zavržení hodných, tak tam se tolik emocí nedostaví a vlastně ani u jednoho z padouchů jsem neměla na konci takový ten pocit, co máte mít, když je zlo po zásluze potrestáno (a štvalo mě, že se občas zapomíná na Pet).Ale i tak jsem z knihy neskutečně nadšená a myslím, že po ni ještě někdy v budoucnu, až bude čas zase sáhnu.

Netti
předevčírem

Tohle mě velmi bavilo! Byl to takový "mišmaš" fantasy, historie, romance a komedie... Dohromady to,ale fungovalo skvěle. Kniha mě velmi mile překvapila.

maryzka
29. listopadu

Sice jsem na takový historický knihy, někdy i humorný, ale toto mě nějak nezaujalo. je možní, že autorky chtěli historii odlehčit, přidat trochu humoru. ale dát do toho prvky sci-fi tak tohle není pro mě čtení.

pogmanka
25. listopadu

Miluju humor, fantasy a historii, takže pro mě to bylo naprosto skvělé čtení. Jistě, možná to bylo spíš pro mladší čtenáře, ale mě to prostě bavilo. Líbila se mi originalita díla, zamilovala jsem si postavy a prostě ten humor. Většinu knihy jsem se usmívala a přála jim, aby vše dobře dopadlo. Za mě skvělé čtení, kterého není nikdy dost. Jana s Gilfordem byli prostě dokonalí. :D

lenka7679
04. listopadu

Líbí se mi myšlenka napravování historie. Kniha nebyla špatná, ale zároveň jsem četla lepší. Myslím, že 3 hvězdy jsou fér hodnocení.
Co musím zmínit je skvělá obálka, ta mě ke knize nalákala.

evilunicorn

Pro mě docela milé a příjemné překvapení. Tedy, ne že bych se smíchy lámal v pase, ale většinu času jsem se při čtení usmíval, a o to podle mě autorkám šlo.Mimochodem klobouk dolů, na to že jsou pod příběhem podepsané tři dámy,kvalita absolutně nekolísá a děj je po celou dobu naprosto ucelený. Příjemný mix fantasy, historie a humoru. Jako jednohubka super.

mia.com

Moje druhá kniha o Janičkách a opět se mi líbila. Postavy jsou skvělé, příběh je zajímavý a krásně odsýpá. Doufám, že se k nám dostanou i další příběhy, protože mi styl autorek sedí.