Má lady Jane

Má lady Jane https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351291/bmid_ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4 540 179

Má Lady Jane série

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

My Lady Jane , 2016

petulasmidova
09.01.2022 3 z 5

Nejsem moc čtenář YA a fantasy a jsem ráda, že jsem udělala výjimku a pustila se konkrétně do téhle knihy. Je to super oddechové a vtipné čtení. Doporučuji :))

DreamerX9
24.12.2021 3 z 5

Musím uznat že mě kniha příjemně překvapila. Co kapitola to perla a smích :D vážně jsem se pobavila a Jane mě bavila taková správná holka do nepohody :D a to jiskření a vtipné hlášky mezi ní a manželem koněm prostě super. Astejně tak Eduard. Byla to taková průměrná pohodička ke konci se to trochu táhlo ale stalo za přečtení

Fallenyard
20.12.2021 5 z 5

Tohle byla celkem zábava :D Přes váhavý začátek - nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli to není spíš pro dospívající (třeba otravné nadužívání závorek je dost typické) - jsem se pobavila opravdu dobře, v první části jsem se i zasmála nahlas. Druhá polovina byla méně vtipná, ale dost napínavá a nemohla jsem se dočkat, až se dozvím, jak to všechno dopadne. Taky bych byla nevěřila, že jdou popkulturní odkazy vpašovat i do historizující knihy a to velmi vkusně (Tvoje matka byla křečet a tvůj otec páchnul po bezinkách!). Btw tak dokonalá korelace mezi obálkou a obsahem se jen tak nevidí.

marciana
17.12.2021 5 z 5

Knihu jsem si užila od první do poslední strany. Moc mě to bavilo.
Autorky píší o lidech co se mění ve zvířata s takovou lehkostí a samozřejmostí, že vám to přijde naprosto normální.
Jedná se o velmi netradiční zpracování historie.
Doporučuji.

Kaduri
10.12.2021 5 z 5

Klobúk dole pred autorkami, s akou chuťou sprznili kus anglickej histórie:).
Absolútne som netušila, čo od knižky očakávať, či to nebude nejaká konina. A "konina" to teda bola - všakáno "G" - ale strašne vtipne a originálne napísaná.
Knihomolka Jana Greyová, Gifford, ktorý sa mení na koňa, a kráľ Eduard, ktorého viac ako osud kráľovstva trápi, že zomrie nepobozkaný.
Do polky knihy sa autorky ako-tak držali historických reálií, ale potom sa úplne "odtrhli z reťaze" a dopriali trom hlavným hrdinom osud, aký si zaslúžili.
Chvalabohu:).

M.C.SMITH
04.12.2021 5 z 5

U žádné knihy jsem se tak nenasmála jako u téhle. Byla naprosto perfektní, vtipné hlášky u kterých vám potečou slzy smíchu.
Naprosto perfektně napsáno a já jsem se do knihy zamilovala hned od první strany.
Musím doporučit naprosto všem, tuhle knihu byste si měli přečíst!
Knihu zařezuji do své top desítky a jsem si naprosto jistá, že si ji v budoucnu přečtu ještě několikrát.
Naprosto perfektní!

JointlieKat94
01.12.2021 5 z 5

Miluju to! Miluju to! Miluju to!

Ježiš, strašně dlouho jsem nebyla z knihy tak nadšená, jako teď! (Aspoň mi to tak přijde). Byla vtipná, svižná, s historickými i fantasy prvky, dalo by se říct- a to je pro mě jak dělaný! Vlastně až na tu historii- o té toho mnoho nevím.. :)

Zamilovala jsem si snad každou postavu, vážně! Až na záporáky, to je jasný.. Zamilovala jsem si jejich proměny, jejich úlohy a úkoly, jejich humor, bavila jsem se u každé stránky, držela jsem jim palce (ať už se sakra políbí! Plácni mu jí tou pánví! Teď se sakra neproměňuj!). No prostě jsem se cítila, jako bych to snad celé prožívala s nimi. A byla to fakt nádhera. Neskutečný! Ačkoliv o historii nemám ani šajnu, teď se cítím, že bych snad mohla i vyučovat! :D (No raději ale zůstanu u svého povolání..)

Vypravěčky jsou prostě výborný. Na to, že tohle dílo psaly tři ženy, to není poznat. Všichni jistě víte, jak to totiž vypadá, když se sejdou tři ženy.. ale tady to do sebe všechno hezky zapadalo, holky si asi rozuměj, jedou si to svý ale neremcaj si do toho moc. Prostě ten celek byla neskutečná jízda!

A přitom se mi do tý knihy vůbec nechtělo. Nalákal mě jen obal, to se nedá říct o počtu stránek, který mě občas dokáže i odradit (záleží na tom, kolikátý je den v měsíci, jelikož prostě poslední den v měsíci knihy dočítám a zapisuji). Avšak tady mě počet stran neodradil. Knihu jsem víceméně přečetla během dvou šichet v práci. Fakt jsem jí zhltla jak jednohubku. Díky moc. :)

P.S. rozhodně bych patřila mezi Ediany, a určitě bych byla skunk, taková obrana by se mi totiž fakt líbila! :D

maja8148
30.11.2021 5 z 5

O knize jsem poprvé slyšela před mnoha a mnoha lety (čtyřmi), když si ji kupovala kamarádka s tím, že mi ji pak případně půjčí. Jenže naše cesty se rozdělili a já na existenci této knihy zapomněla. Až najednou před půl rokem jsem ji znovuobjevila v knihkupectví a přidala ji na dlohýýýý seznam knih, které si chci koupit. No a pak to Dobrovský dal do akce. Samozřejmě, že jsem si to musela koupit a ač mám doma asi tak milion nepřečtených knih jsem ucítila neskutečnou potřebu tuto knihu si přečíst.
A musím říci, že jsem se během knihy dost bavila a dokonce i googlila a to i přes to, že o Jindrovi, Krvavé Máří a jedné z největších panovnic na světě toho vím celkem dost (alespoň myslím).
Je zajímavé, že i u humorného fantasy se můžete hodně vzdělat (shodou náhod jsem dneska zjistila, že jedním z prvních filmů Helen Bonham Carter byla právě role lady Jane, takže vím, co budu dělat o víkendu :D). Navíc kniha je plná zamilováníhodných postav u kterých nevíte, kterou z nich máte radši, na druhou stranu musím ale uznat, že co se týká těch zlých, podlých a zavržení hodných, tak tam se tolik emocí nedostaví a vlastně ani u jednoho z padouchů jsem neměla na konci takový ten pocit, co máte mít, když je zlo po zásluze potrestáno (a štvalo mě, že se občas zapomíná na Pet).Ale i tak jsem z knihy neskutečně nadšená a myslím, že po ni ještě někdy v budoucnu, až bude čas zase sáhnu.

Netti
30.11.2021 5 z 5

Tohle mě velmi bavilo! Byl to takový "mišmaš" fantasy, historie, romance a komedie... Dohromady to,ale fungovalo skvěle. Kniha mě velmi mile překvapila.

maryzka
29.11.2021 1 z 5

Sice jsem na takový historický knihy, někdy i humorný, ale toto mě nějak nezaujalo. je možní, že autorky chtěli historii odlehčit, přidat trochu humoru. ale dát do toho prvky sci-fi tak tohle není pro mě čtení.

pogmanka
25.11.2021 5 z 5

Miluju humor, fantasy a historii, takže pro mě to bylo naprosto skvělé čtení. Jistě, možná to bylo spíš pro mladší čtenáře, ale mě to prostě bavilo. Líbila se mi originalita díla, zamilovala jsem si postavy a prostě ten humor. Většinu knihy jsem se usmívala a přála jim, aby vše dobře dopadlo. Za mě skvělé čtení, kterého není nikdy dost. Jana s Gilfordem byli prostě dokonalí. :D

lenka7679
04.11.2021 3 z 5

Líbí se mi myšlenka napravování historie. Kniha nebyla špatná, ale zároveň jsem četla lepší. Myslím, že 3 hvězdy jsou fér hodnocení.
Co musím zmínit je skvělá obálka, ta mě ke knize nalákala.

evilunicorn
05.10.2021 4 z 5

Pro mě docela milé a příjemné překvapení. Tedy, ne že bych se smíchy lámal v pase, ale většinu času jsem se při čtení usmíval, a o to podle mě autorkám šlo.Mimochodem klobouk dolů, na to že jsou pod příběhem podepsané tři dámy,kvalita absolutně nekolísá a děj je po celou dobu naprosto ucelený. Příjemný mix fantasy, historie a humoru. Jako jednohubka super.

mia.com
05.10.2021 4 z 5

Moje druhá kniha o Janičkách a opět se mi líbila. Postavy jsou skvělé, příběh je zajímavý a krásně odsýpá. Doufám, že se k nám dostanou i další příběhy, protože mi styl autorek sedí.

TeraBla
03.10.2021 4 z 5

Nečekaně příjemné počtení se základem historie a se spoustou magie, lásky a přátelství. Bavilo mě to, dej měl spád, žádná hluchá místa. Hodně odlehčené, nejen pro young adult čtenáře.

zandu
24.09.2021 3 z 5

Být o dost mladší, asi by se mi to líbilo hodně. Zaujala mě obálka i anotace,ale čekala jsem víc. Asi do půlky jsem četla poctivě, i když jsem se musela občas do čtení nutit. Pak jsem to vzala letem světem, protože jsem byla zvědavá, jak vše dopadne.
Neurazilo, ale ani nenadchlo. Prostě už jsem mimo cílovou skupinu :-)

Áža707
06.09.2021 5 z 5

Takže vezmeme moje nejoblíbenější historické období, přidáme kousek fantasy a magie, následně okořeníme vtipem a špetkou sakrasmu a voila kniha je na světě.

Musím přiznat, že tohle mě doopravdy dostalo, smála jsem se mnohdy nahlas a strašně moc jsem si celý čtení užila. Bylo to něco takového, u čeho skvělé vypněte a prostě se jen bavíte. Neočekávejte nic seriózního, doopravdy se jedná o vtipnou knihu.

Rozhodně je to zajímavý převypravění určité  historické doby. I když autorky samy přiznávají, že některé věci si více upravily, aby se jim do příběhu hodily. Nesmím zapomenout na to, že mě bavily jejich vtipné poznámky, které jsou vložené do samotného příběhu. A rozhodně přidávám další plusové body za tzv. MEZILOG

Děj ubíhal mega rychle a ani nevím jak, byla jsem na konci a rozhodně to stalo za to. Nechyběl zde ani pořádný zvrat a rozhodně skvělý konec.

Doporučila bych všem, kteří mají rádi fantasy a historické romány (nejlépe oboje dohromady), dále všem kteří se velice rádi zasměji a nevadí jim trochu bizar. A v poslední řadě i lidem, co by chtěli vystoupit ze své komfortní zóny a přečíst si něco jiného.

⭐ 5/5

marina4088
27.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Ze začátku jsem jen okrajově věděla, do čeho jdu. Čekala jsem jakousi formu parodie na dějiny, ale místo toho jsem dostala vtipně napsané romanticko-historické dílo s prvky fantasy (histrorie je tu sice poohýbaná, ale nic špatného, z čeho byste nemohli další 3 dny spát.)

Poutavě napsaný příběh - hlavně v tom, že je v knize od všeho něco. Jak už jsem psala výše, máme tu jak kapku historie, tak romantiku, fantasy, zvířata nebo spíš polozvířata, vtip, originalitu i tři hlavní hrdiny, se kterýma se prostě nudit nebudete. Hlavně Jane má dvě velká plus - je to obří knihomolka a je prostě praštěná svým zvláštním, nenuceným způsobem.

Kniha je rettelingem na skutečnost o Tudorovcích a historii, i tady Jane vládla jen 9 dní, ale jejího manžela ani ji nepopravili, jako se to stalo v realitě, protože se uměli měnit na zvířata.

Jako jedno z největších mínus knihy bylo to, že v překladu to byla vlastně Moje Lady Jana a ne Jane, takže když už, přeložit i název nebo spíš něchávat jména tak, jak se píšou v originále.

Doporučuji všem, co hledají milou a praštěnou oddechovku, u které se i zasmějí.
4,5*

Selket
07.08.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, příběh se mi líbil, změny historie byly fajn, postavy pubertálně roztomilé. Jen ten vtip se jaksi nedostavil, zasmála jsem se všehovšudy asi dvakrát, protože jsem si vzpomněla na něco jiného (vtipnějšího, bohužel), jinak mi přišlo, že se dámy snažily být vtipné tak nějak na sílu - Pojďme tam vrazit nějaký fóreček! Plus vpády vypravěček mi nevadily, až do závěru knihy, kdy to na mě působilo jakoby chtěly mermomocí protáhnout děj...

Annisem
20.07.2021 5 z 5

Kniha je vydaná už celkem dlouho a od začátku jsem měla nutkání si ji koupit. A konečně jsem to udělala a dokonce ji hned přečetla a jedním slovem prostě Skvělý. Dokonalá kniha. Plná humoru a skvěle napsaná. Nejlepší odreagování od otravných zkoušek nebo nekonečného papírování. Velice doporučuji.