Fangirl

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225809/fangirl-9v7-225809.jpg 4.2924
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (224)

Přidat komentář
Analady
05. července

Cath a Wren, dvojčata, a přesto jsou úplně jiné. Cath žije ve svém světě, píše povídky o Simonovi a Bazovi a nic víc ke svému štěstí nepotřebuje. Je spíš samotářská a první rok na koleji je pro ni stresující. Chybí jí opora Wren, která je naopak společenská a chce se od Cath osamostatnit a co nejvíce si užívat. Díky své spolubydlící se Cath seznámí s úžasně milým klukem Levim, který se do ní zamiluje a Cath v něm najde tolik potřebnou oporu. Už je to dlouho, co jsem o této knize slyšela. Tak mě tenkrát zaujala, že jsem se na ni moc těšila. Autorka píše dobře, ale samotný příběh mě moc nezaujal.

Verry_h
04. července

Miluju tuhle knihu. Rainbowiny postavy jsou jako vždy naprosto úžasné a Levihi si prostě nejde nezamilovat. Čtu už potřetí.

Pei8
24. června

Dlouhou dobu jsem si tuto knihu chtěla přečíst a když jsem to konečně udělala, nelitovala jsem. Myslím, že je opravdu mimořádně napsaná. S Cath jsem se dokázala stotožnit levou zadní. Jsme si hodně charakterově podobné, proto jsem jí velmi dobře rozumněla. Ostatní postavy byli také fajn ( nejvíce Lavi XD ) ... Knihu tedy určitě doporučuji. Myslím, že nebudete litovat..

wildXchos
20. června

Jsem naprosto okouzlený, rozhodně jsem od knihy nečekal tolik. Úplně jsem se vžil do hlavní hrdinky, rozuměl jsem jí i jejím pocitům. Ve světě fanfikcí se dost orientuji, takže vím přesně, jak se Cath cítí. Levi je úplně dokonalý a dobrosrdečný kluk. A ještě víc, než samotná kniha, se mi líbí svět Simona Snowa, který autorka vytvořila. Simon a Baz jsou pro sebe jako stvoření, a všechno je dokonale promyšlené. Taky je úžasný vztah, který spolu můžou mít dvojčata, jako Cath a Wren.

Brasil
19. května

Knížka mě příjemně překvapila. Četla jsem ji dost dlouho, protože děj neměl v podstatě žádné velké téma nebo zápletku, tudíž mě nic nenutilo jít číst dál a dál, teda kromě jedné části u konce knížky, kterou ale nechci prozrazovat čtenářům, kteří knihu ještě nečetli. Takže za mě dobrá, spíš oddychová kniha, u které nemusíš být napjatý/á a není třeba přemýšlet.

ATheo
01. května

Bezva oddechovka, krásně se četla, postavy jsou hezky vykreslený a nesplývají, což je pro mě důležitý. Hvězdičku navrch za detaily o psaní :)

Jass
25. dubna

Tak jsem se konečně dostala i k Fangirl a přiznávám... že mě nadchla... Cat není jedna z těch postav se kterými se dokážu na stoprocent ztotožnit, v mnohém se ode mě liší, ale v jedné části... kdy zůstává ve svém pokoji, protože nechce jít do jídelny... protože neví kam si stoupnout, jak to tam funguje... Bože, díky za to, protože jsem ani nevěřila, že existuje člověk, který je v tomhle stejný cvok jako já (a je mi jedno, že je to fiktivní charakter!). Vážně, spadl ze mě balvan, o kterém jsem ani nevěděla, že tam je... ...A navíc... Levi... (začíná tu být nějak přetečkováno, ale myslím, že to celkem vystihuje moje emoce) zkrátka Levi... a Baz se Simonem... a Reagan... a koneckonců i Wren, i když tahle část příběhu mě tak nebrala, protože byla hrozně předvídatelná... Ta poslední hvězdička je za Nedej se, protože kdyby nebylo Fangirl, tak tahle dokonalost nikdy nevznikla... Čteno v angličtině.

verulik196
17. března

Fangirl je ten typ knihy, u které se nemusí přemýšlet, ale prostě jen číst a číst, klidně i celý den v kuse. Knížka mě svou myšlenkou zaujala a protože jsem od ní příliš neočekávala, byla jsem spokojená. Má jednoduchý děj, který rychle plyne a než jsem si to stačila uvědomit, byla jsem na poslední stránce. Jestli chcete nějaké oddechové čtení, sáhněte po této knize.

kosesterka
14. března

Tuto knížku jsem dočetla jen s největším sebezapřením. Chtěla jsem si ji přečíst dřív než Nedej se, pustila jsem se do ní právě kvůli němu. No, co říct dál... Fangirl mě zklamala na celé čáře. Nudný a nezajímavý příběh, který nikde nevygradoval, jen si prostě jen tak pozvolna plynul a plynul, doplňovalo přímo úděsné panoptikum postav (ufňukánek, alkoholička, cvok, sluníčkář, podvodník....). Fangirl přímo ideálně splňuje požadavky na pozici mé knižní noční můry. Jediným kladem byly úryvky o Simonovi a Bazovi a bohužel ani ony nedokázaly aspoň trochu vyvážit mé trauma z Fangirl.

Veronicess
12. března

Fangirl sa mi veľmi páčila. Zbožňujem Rainbow a jej písanie. Je to také odľahčené čítanie, ktoré vás pohladí a neviete sa prestať usmievať. Ok, je pravda že Cath ma miestami rozčulovala a občas mi vadili aj úryvky z "divného akoby Harryho Pottera". To sa úplne zmenilo po tom čo som si prečítala Nedej se a Simon a Baz sú môj najobľúbenejší pár na svete a úryvkov o nich dvoch mi už nikdy nebude dosť.

V skratke, bola to moc pekná, milá kniha, ktorú si s obľubou prečítam znova a znova.

Kačkaknihomol
11. března

Od autorky jsem četla Eleanor a Parka. Fakt mě to nadchlo. Přestože to mělo relativně jednoduchý téma, bylo to procítěný. Ale dala jsem tomu jen čtyři hvězdičky, s očekáváním, že právě Fangirl bude ten ovlivňující debut. Nebyl.
Nevím, jestli to bylo mnou nebo tou knihou, ale mě to prostě nebavilo. Pořád jsem čekala a čekala, až se stane ten zlomový bod, kdy to bude děsně napínavý, já si budu kousat nehty a nakonec budu překvapená. No, jenže tam žádný nebyl. Dobře, byly tam asi dvě scény s telefonem a nemocnicí, u nichž jsem si říkala: "Sakra, teď to dvojče umře, nebo bude na vozejčku!" Jenže to bylo tak divně zakecáno, a já jen smutně vydechla zadržovaný vzduch a zase jsem ji odložila. A kvůli tomu jsem ji četla dlouho. Když jsem ji dočetla, byla jsem hrozně ráda.
I když, něco tu přece zajímavého je, fanfikce. Já osobně těmihle wattpadovskými výtvory opovrhuji, ale teda, v knize to bylo hezký zvláštní osvěžení od té vyčerpávající rutiny. Jo, rutina. To jsem asi trefila. Jedna velká vyčerpávající rutina jedné holky, která rutinu ráda. Sakra, měla bych psát dramata.

Bee
23. února

Moje první zkušenost s touto autorkou a rozhodně mě nezklamala! Po dočtení Simona Spiera jsem tomuto žánru znovu přišla na chuť a tohle bylo přesně v takovém duchu, v jakém jsem potřebovala. Navíc mi to bylo blízko tématem, takže jsem půl knihy nostalgicky vzdychala a vzpomínala na různé fan fiction blogy, což bylo hrozně fajn. Autorka pracuje s postavami bezvadně, líbí se mi úryvky z knih a povídek o Simonovi, chemie mezi postavami, zkrátka a dobře - všechno. Jediné, co mi trochu nešlo na rozum, bylo Wrenino chování a poté ta změna, to bylo trošku divný.
Jinak za mě úžasně milá kniha, která se čte úplně sama. A super knižní kořen :)

zuzarda
13. února

Zbožňuji autorku a to, jak dokážou její knihy zaujmout a nepustit až do konce :)
Do knihy se mi nechtělo, protože jsem měla málo času a byla delší, něž jsem si mohla v tu chvíli dovolit, ale chytla mě a já ji přečetla jedním dechem
Fangirl mohu jedině doporučit :)

Anonymka1
10. února

Kniha se mi líbila, byla to skvělá oddechovka, ale kdybych měla měla porovnat, tak se mi jednoznačně více líbila Eleanor a Park ♥
V knížce mi ale celkem vadily úryvky ze Simona Snowa. Ovšem to nic nemění na skutečnosti, že se mi kniha líbila.
(Tak co? Také jste si zamilovali Leviho? xdd)

VeronikaMaresov
04. února

Hezká knížka, která se čte jedním dechem. Krásně jsem si u ní odpočala. Jediné co moc nemusím jsou otevřené konce.

MrsHenush
01. února

Veľmi príjemná knižka prečítaná jedným dychom. Dalo sa predpokladať ako to dopadne, žiadne šokujúce scény. Určite s touto knižkou nič nepokazíte. :)

Terezita
27. ledna

Moje první zkušenost s autorkou a musím uznat, že mě mile překvapila. Myslela jsem si, že z tohohle žánru jsem už vyrostla. Ale Fangirl je vážně super. Příběh je originální, nikdy jsem na tohle téma nic nečetla, ani o ničem nevím (neznamená to, že nic neexistuje). Je to ohromně příjemná oddechovka, četla se rychle, plynule, skoro sama.

Mám dvě výtky
Otevřené konce mi nevadí, ale tady mi přišel nevhodně zvolený způsob. Ta druhá je můj osobní problém. Nesnáším slovo "hihňat" a v téhle knížce bylo použito víc, než často.

Jinak ale super čtení, možná si od autorky přečtu ještě víc. Trochu se ale bojím, že mě po tomhle úspěchu zklame.

Sandalkar
13. ledna

Téma mě překvapilo, ač jsem relativně mladá, díky sportu mě všechno tohle fanouškování obešlo obloukem. SPOILER Bohužel druhá milostná linka příběhu trošku pokulhávala, už z počátku si člověk mohl tipnout, jak to dopadne, v půlce knihy to dopadlo a pak už se to jen tak šolíchalo až do konce.
Za mě průměr.

Anet369
03. ledna

Kniha se mi velice líbila. Kamarádka mi ji doporučovala, tak jsem si ji teda přečetla. Hlavní hrdinka je mi velice sympatická a stydlivá. Bylo tam moc úryvků o mágech a ty mě moc nezaujali. Jinak byla úžasná. Ale kde je konec proboha?

Kamzik_fialova
03. ledna

Naprosto úžasná knížka, přečtená jedním dechem.

Nikol1010
27.12.2017

Kniha má oddechový děj, který podle mě nezklame

Kyta
26.12.2017

Na začátek musím poznamenat, že se rozhodně jedná o jednu z těch lepších knih svého žánru. Z knihy nejsem nadšená tolik jako někteří jiní, nicméně myslím, že Fangirl je velmi povedená kniha vyprávějící příběh Cath, která se musí potýkat s mnoha starostmi. Nastupuje na vysokou, sestra-dvojče se od ní chce odpoutat a užívat si vysokoškolského života, z čehož je Cath zklamaná a nemá tak nikoho, s kým by trávila volný čas. Naštěstí se na scéně objevují další postavy, které jí zpříjemní život na koleji - Reagan, Levi a částečně i Nick.

Hlavní hrdinka Cath mi byla celkově dost sympatická, jelikož máme hodně společného. Cath je bezpochyby nerdka, která miluje svět Simona Snowa a píše fanfikce k této sérii. Dá se říct, že je Simonem posedlá a staví ho přede všechno ostatní. V průběhu knihy je vidět, jak se hlavní hrdinka vyvíjí, stanovuje si své priority a dospívá. Sympatizovala jsem s jejími názory, chápala jsem její přístup a postoje. Další hlavní hrdina, Levi, je kluk, kterého jsem Cath úplně záviděla. Bylo vidět, jak mu na ní záleželo, že by pro ni udělal cokoli a hlavně že pro ni měl pochopení. Levi představoval úplně jiný svět než Cath. Nejednou jsem si říkala, že by se k ní hodil spíš Nick (i když jsem mu od začátku nefandila), ale na druhou stranu si myslím, že se svou povahou Cath někoho jako Levi nutně potřebovala. Do Leviho jsem se zamilovala už při první scéně s ním, tu jeho pozitivní energii bych s radostí uvítala. Wren mi nebyla sympatická tolik jako její sestra, nelíbil se mi její přístup k věcem ani obliba alkoholu. Ani Reagan mi tolik nepřirostla k srdci, o Nickovi radši nemluvě.

Kniha nemá nijak obsáhlý děj, není napínavá ani nic podobného (možná s výjimkou úryvků ze "Simona"). Je to zkrátka odpočinková kniha s trochou romantiky, která se čte skoro sama. Zpočátku se mi moc nezamlouvaly úryvky ze "Simona" na konci každé kapitoly, následně se mi to však začínalo líbit a říkala jsem si, že je to skvělé zpestření samotného příběhu. O Simonovi s Bazem je v knize zmínka opravdu často a čtenář si je proto buď zamiluje stejně jako Cath (spíš o něco méně) nebo je začne nenávidět. Já byla ten první případ. Ráda jsem poznávala je a jejich příběh. Nejspíš tomu napomáhal také fakt, že mi ten "simonovský" svět hodně připomínal svět HP - spojitostí tam bylo opravdu hodně. Nápad s fanfikcemi mi připadal opravdu originální, s fanfikcemi jsem se prakticky dosud nesetkala. V knize se mi také líbila zápletka s Cathinou matkou.

Myslím, že se kniha bude líbit každému, kdo má s Cath něco společného. Asi nemusíte být hned nerdi, aby vás kniha chytla, ale myslím, že něco společného s ní vás přiměje Cath lépe pochopit. Jako odpočinkovou knihu bych určitě doporučila. :)
A na konec - rozhodně se pustím na "Nedej se"!

Odehnalka
01.12.2017

Na Fangirl jsem se velmi těšila, protože kniha Eleanor a Park mě před lety velmi nadchla a velmi se mi líbila. Ale Fangirl je pro mě zklamání. Uznávám, že člověk se nenadál a byl v polovině knihy, ale hlavní hrdinka Cath mi byla velmi nesympatická, stejně jako její dvojče.
Od knihy jsem očekávala něco jiného, čekala jsem, že mě bude více bavit a nebudu u toho tolik otrávená. Pro mě to velmi zachraňovaly postavy Reagan a Levi.

HermionaKnihom
26.11.2017

Kniha nebyla špatná. Ale nijak mě nezaujala. O čem to vlastně bylo? O holce v prváku na vysoký posedlý fiktivním fantasy světem a stěžující si na fakt, že její sestra-dvojče se rozhodla žít typický vysokoškolský život.
Byly tam nějaké pasáže, které mě bavily, ale nic se tam nedělo. Ukázky a narážky na Simona Snowa byly časem už taky nervy drásající, a hlavní hrdinka mi prostě strašně lezla na nervy (ani nevím proč).
Prostě toto nebyl úplně můj šálek kávy (což je vzhledem k faktu, že patřím mezi věkovou skupinu primárních čtenářů, docela překvapující), ale od čtení vás nechci odradit.
Za mě 2,5 *.

Malíček
25.11.2017

Tak jak se mi líbila první knížka od této autorky, tak mě tato lehce zklamala. Celý příběh mi přišel zdlouhavý a zčásti nudný. Posledních tak 50 stran jsem četla už jen proto, že jsem knihu chtěla dočíst.
Bohužel, tohle se podle mě moc nepovedlo, i když se mi líbí autorčin styl psaní.

Natylele007
12.11.2017

A co konec?!?

Christianne.K
06.11.2017

Roztomilá knížečka, kterou jsem četla na popud, že ji musím za dva týdny vrátit do knihovny:). Jediné co mi vadilo, jak bylo na konci kapitoly ty úryvky z knih mágů. To se přiznám to jsem přeskakovala:(

Francesca14
04.11.2017

Když jsem knížku četla poprvé, přišla mi nudná, nic moc se v ní nedělo. Po roce jsem se k ní ale vrátila a najednou se mi líbila mnohem víc, přečetla jsem ji za jedno odpoledne a hrozně mě bavila. Je pravda, že to není knížka nabitá akcí, ale je moc hezky napsaná, má sympatickou hlavní hrdinku a reálné postavy. A i právě to, že se tam toho moc neděje, se mi na té knize líbí. Patří momentálně rozhodně mezi mé nejoblíbenější a naprosto miluju Baze se Simonem.

saint.klara
30.10.2017

Začátek byl opravdu nudný, ale potom se to četlo nějak samo. Za mě lepší než předchozí autorčina kniha. Je to moc hezky napsané, jen fanfikce "Nedej se" mě moc nezaujala.

SknihouVrukách
29.10.2017

Očakávala som viac. V kniha bolo strašne málo akcie. V prvej polovici sa nič nedialo.