Fangirl

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že C... celý text

Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225809/fangirl-9v7-225809.jpg 4.3767
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Euromedia Group

AnnaAm
15. srpnaodpad!

Tak čím mám začať? Mňa knižka vobec nezaujala. Príbeh bol vlastne uplne o ničom, a po dočítaní ani neviem čo som čítala. Zo začiatku som sa nevedela ani začítať, keď sa to nejakým zázrakom podarilo tak ma v čítaní rušili fanfikcie. Neviem prečo autorka mala potrebu tam fanfikcie dodávať ale za mna to narušilo súdržnosť celej knihy. Boli tam úplne zbytočné. Hlavne tie dvojstránkové. Myslela som, že keď je kniha o dvojčatách hlavné hrdinky budú dve. Mýlila som sa. Všetko sa točí len okolo Cath, ktorá mi vobec neprirástla k srdcu. Je psychicky narušený človek, ktorý by mal brať prášky, alebo sa aspoň liečiť. Prišla mi ako naivná káča, ktorá si myslí, že sa svet točí len okolo nej. Knižku som len s tažkosťami dočítala. Uričite knižku nedoporučujem niekomu, kto od kníh niečo očakáva, nieje to ani pohodové čítanie, ani nič odpočinkové. Len sa každou stránkou modlíte nech už skončí.

Barča 008

Sakra, jak to, že jsem se do ní nepustila už dřív?! :o Je to jedním slovem paráda! :3

JmenujiSeZuzla

Knížku jsem dočetla, ale stejně na ni nemám nějaký ustálený názor. U začátku jsem byla zklamaná, že je to nic moc, dál se mi začala víc a víc líbit, ale nakonec jsem opět došla k názoru, že je to typická holčičí knížka s modernějším kontextem. Svým způsobem jsem také fangirl a slyšela jsem o knize docela dost i přesto si nemyslím, že by kniha udělala díru do světa. Pokud je ale také někdo fangirl, může ocenit sitauce podobné těm z knihy. Leviho jsem upřímně odhadla hned na prvních stranách jeho objevení.Možná bych ocenila i pokračování bez Simona Snowa, protože ten mi paradoxně na knize vadil asi nejvíc (Nedej se od autorky si tedy rozhodně nepřečtu).

katallinka

Ke knížce jsem přistupovala s obavami, že to bude přeslazený dívčí románek. Ale... i já jsem naprosto propadla kouzlu knížek Rainbow Rowell. Nemohla jsem se ani na chvilku odtrhnout od čtení. Samozřejmě pasáže se Simonem byly nudnější než celkový příběh, ale myslím si, že do knížky bezpochyby patřily a bez nich v kniha ztratila své kouzlo.

notsohappyanny

Hezká, ale pasáže se Simonem mě moc nebavily. Dále mi na knize vadilo i občasné (ehm, ,,občasné") chování Cath, které bylo velmi nepříjemné - jako například to, že několik dní jedla jen müsli tyčinky, protože se bála jít do jídelny. Jinak mám moc ráda Leviho - velmi sympatický a i celkem reálný kluk, čehož jsem si vážila. Reagan byla prostě úžasná a Wren byla na facku.

Niky034

Kniha se mi moc líbila. Jen pasáže se Simonem bych vynechala.

SBH

Kniha patří dle anotace do sekce puberťácké romantiky, a vzato po povrchu příběh zjednodušenému hodnocení odpovídá. A posléze v několika serpentinách autorka vybere zatáčky s přehledem a bravurou, například v popisu otce trpícího bipolární poruchou. Wren bych vzkázala, že její otec se pro nemoc rozhodl zhruba stejně jako jiní lidé pro chřipku či cukrovku. Je to NEMOC, proboha, nikoli otázka pevné vůle. Vztah mezi hrdinkou a nezodpovědnou matkou směřuje ke sladkobolnému vyústění, jehož je nakonec čtenář ušetřen. Stejně elegantní řešení dostane spor se zlodějem nápadů. Takže jediným záporem příběhu je pro mě relativní neuzavřenost hlavní osy příběhy, a to tvorby slavné fanfikce. Uměleckou lidovou tvořivost v domýšlení závěrů nemám úplně v oblibě.
Za překlad bych strhla víc hvězdiček než pouze jednu, ale nechci poškodit autorku, což už udělala paní Kunová. Úsloví přeložená z angličtiny doslovně jsou školáckou chybou. Některé věty kvůli chybným tvarům zájmen a sloves ztrácejí smysluplnost.
Celkově se mi však kniha líbila a nebyla zdaleka tak hloupá, jak se jevila z anotace.

Kate338

Nevím ale fanfikce mi nějak k srdci nepřirostly a ano ty povídky jsem po nějaké době přeskakovala protože jsem se nedokázala do nich začíst. Příběh jinak takový byl celkem zajímavý a hlavní hrdinka Cath mi byla i v mnohém sympatická a byla takovým i vlastně osvěžením po všech těch sebevědomých hrdinkách se kterými jsem chtěla být tajně nejlepší kamarádka :) Nejoblíbenější postavou byl ale Levi a pasáže s ním a Cath jsem četla nejraději :) Čekala jsem že se příběh bude ale víc rozvíjet a posouvat. Myslím že knížka mohla být i podstatně kratší. Před pár lety by se mi asi líbila více, než dnes kdy jsem už starší.

Sunday

Simon
Dočetl jsem Fangirl, odložil knihu vedle sebe na postel a chvilku jen tak koukal do prázdna a nechával to v sobě doznít.... S některými knihami to tak mám. Vy taky?
Pak se můj pohled stočil doprava, na Baze. Klidně spal v mých poduškách, čelo na mém rameni, jeho klidný dech mi lehtal nadloktí...
A byl ve spánku TAK krásný!
(Děkuju, Cath)

Alysa

Možná jsem na hodnocení knihy již stará, ale odhaduji, že by se mi nelíbila ani několik let zpátky.

Scházela mi zápletka, postavy byly otravné a části o Simonovi mě nebavily už vůbec. Čekala jsem alespoň zajímavý závěr, ale ani ten v knize není.

MartinkaSl

Ke knize jsem měla předsudky, že to bude typická teen knížka. Ale mile mě překvapila.
Cath mi okamžitě přirostla k srdci oproti Wren, kterou jsem nemusela.
Levi, to je prostě srdíčko. Hned, jak ho Cather spatřila, tak jsem se do něj zamilovala! A v průběhu knihy se mi to neustále jen potvrzovalo.

Majda9

Knížku jsem četla v Aj, ale i tak mě moc bavila. Je plná vtipů ale taky momentů, které zrovna dvakrát příjemné nejsou. Moc jí doporučuji

michaela669

Oddechový romantický příběh. Chyběla tomu nějaká zápletka. Něco co by mě donutilo zadržet dech a číst dál a dál. Knihu jsem četla v angličtině a byla velmi lehká a čtivá.
Až na Leviho mi všechny postavy byly docela nesympatické. Pouze ukázky Baze a Simona pro mě byly zajímavé. Carry on se mi tedy líbilo o hodně víc.

kofina

Četla jsem v angličtině, to pak knize leccos prominete. Příběh je milý a nevinný, stejný pocit jsem měla i z Eleanor & Park. :-) Každopádně Cath mě občas dráždila svojí "přehnaností", koukala jsem na ní podobně jako Reagan - jako na beznadějný případ, kterému musíte pomoct. Minus jedna hvězda za vsuvky se Simonem Snowem - nuda nuda nudaaa.

surynas

Cath mi neskutečně přirostla k srdci. Všechny postavy byly tak reálné až to bylo neuvěřitelné. Miluju je všechny! Tohle je rozhodně nejlepší kniha od R. R . Každopádně chci aby byla Cath moje spolubydlící na vejšce, myslím že bychom si rozuměli.... :-D

LittleNightOwl

Naprosto kouzelná contemporary romance. Cath je upřímná, chytrá, nejistá i úzkostlivá nerdka, která každému přiroste k srdci.

KracíkovaK

tuhle autorku mám ráda takže se mi knížka líbila

terkas2001

Mně se kniha strašně moc líbila. Hrdinka mi byla moc sympatická, příběh čtivý... i když jsem se do toho asi 100 stránek dostávala a přeskakovala pasáže se Simonem, ty mne nebavily, byla to opravdu skvělá kniha.

Brambu

Velice příjemné čtení. Chvilku mi sice trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale po té jsem nepřestala dvojčatům fandit a prožívala s nimi všechny starosti a strasti dívek na vysoké. Jen ten konec mi přišel nějaký rychlý. Jakoby nás autorka odstřihla a příběh nedokončila... Škoda, protože styl autorky je báječný, velmi dobře se čte a kniha příjemně a rychle ubíhá. Příště tedy prosím zlepšit zakončení děje a bude to tutovka =)

Percabethka

Na Fangirl se mi asi nejvíc líbil právě ten název... ale to je asi tak všechno. Příběh s Cath byl v podstatě o ničem a povídky se Simonem by možná byly zajímavé, kdyby jim nechyběl kontext - jenže on jim chyběl. A ten homosexuální vztah Simona a Baze? Ehm... no, do Nedej se se rozhodně pouštět nebudu.

Dakarianna

Krásná obálka, milý nápad. Bohužel do Cath jsem se za nic na světě nemohla vžít, byla i nesympatická. Ale jen tak do poloviny knihy, pak už to šlo (možná jsem si na to její chování prostě jenom zvykla). Zbylé postavy mě hodně bavily, nebyly ploché. Až na fakt, že Levi byl taková klučičí Mary Sue, ale to mi nevadilo. Co mi ale vadilo byla absence zápletky a také ukončení. Jinkak moc milá a odpočinková knížka.

PavlinkaL

Roztomilá krásná oddechovka.

malinkamajinka

Hodně dobrá oddechovka. Moc se mi líbila :)

Elcrysis

Hodnotila bych jako klidnou oddechovou četbu, s dobře vypracovanými postavami. Pokud by si někdo chtěl přečíst více mých názorů na tuto knihu může na :

Karola050716

Rainbow mě uchvátila knihou Eleanor a Park, takže další knížka od ní byla jen otázka času. Eleanor a Park se mi líbilo víc, ale Fangirl jsem stejně přečetla za dva dny :) Líbily se mi vlastně všechny postavy a hlavně to, že se autorka neuchyluje k přeslazenosti, a náhlým zvratům. Všechno tak nějak nenápadně plyne a naráz je konec... Trochu mě štvaly fanfiction pasáže s Bazem a Simonem, ale knihu jen o nich si stejně dám na seznam ;)

Kateřina10

Kniha je dobrá, když si chcete odpočinout od fantasy, sci-fi a podobně. A tak načerpat síly na další fantasy knihy.

Veveruškaaa

U téhle knížky jsem trochu váhala jestli si ji přečíst.
Nakonec mi ji kamarádka půjčila a já si jí přečetla.
Hltala jsem stránky, bylo to tak neskutečně čtivé. Maximálně jsem přeskakovala stránky se Simonem, ty mně nějak v téhle knížce nebavily. Chci si přečíst samotnou knížku Nedej se.
Jinak hodnotím kladně, určitě si hodlám přečíst i Eleanor a Park. ;-)

fenecek164

Asi bych měla patřit do té skupiny, kterou tahle knížka bude bavit, ale... Ne. Nebavilo mě to, všechno tam bylo takový na hraně, Fanfikce jsou někdy super, ale vážně, kdo by dával učitelce něco takovýho? Celkově se mi to blbě četlo, ale abych tomu ještě zkusila dát šanci, dám se (někdy) do Nedej se. Nevím, ale prostě ne :'D

Adeline44

Skvělá kniha. Takové oddechové čtení.

lenkaBajza

Fanfikce o Simonu Snowowi jsem přeskakovala - nebavily mě.
Druhá polovina knihy byla obsahově zajímavější než ta první, jenže závěr bohužel vůbec nijaký, žádné rozuzlení děje (ne že by tedy byla nějaká extra zápletka).
Pohodové a nenáročné čtení, fanfikce se dají přežít (přeskočit), ale to, že kniha nemá pořádný konec, sráží celkový dojem hodně dolů.