Fangirl

Fangirl https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225809/bmid_fangirl-9v7-225809.jpg 4 1292 292

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Fangirl , 2013

Ivet_V
04.03.2021 4 z 5

Takový docela normální příběh holky na střední škole. Bylo to vtipné a romantické. Jenom mi tam něco chybělo do těch pěti hvězdiček.

Lokina
20.02.2021 4 z 5

Kniha mi dost dlouho ležela v knihovně a tak nastal čas, abych se k ní dostala. Obálka knihy je roztomilá a tak nějak i dost vystihuje obsah knihy.
Příběh je jednoduchý, četlo se to vcelku dobře. Co mi tam chybělo byla nějaká výraznější zápletka. Přišlo mi, že děj se nikam neposunuje a točí se stále v kruhu.
Cath se někdy v určitých zásadních momentech chovala jako malá holka, zachránil to až konec, kdy si uvědomila, že už je dospělá a měla by se podle toho chovat.
Kniha ale i tak poskytuje milé, pohodové a nenáročné čtení. Příběhy ze Simona Snowa mi přišly jako pěkné zpestření knihy a bavily mě.

chaera
19.02.2021 3 z 5

Knihu jsem poprvé četla, když mi bylo 14 a pamatuji si, že jsem z ní byla naprosto unešená. Nejspíš jsem měla toto dílo nechat v minulosti, ale o 5 let (a můj první vysokoškolský semestr) později jsem se rozhodla dát si re-reading a srovnat své zkušenosti s výškou s Cath. Chyba. Mému nynějšímu já se tato kniha neuvěřitelně příčí. Na jednu stranu jsem se dokázala s hlavní hrdinkou sžít, protože jsem zažívala velmi podobné pocity jako ona, když jsem nastoupila na výšku. Introverze, nové místo, žádní přátelé ani rodina, o kterou bych se mohla opřít. Na druhou stranu je děj neuvěřitelně rozvleklý (i když pořád netuším, co vlastně byla zápletka a jestli vůbec nějaká byla), postavy mění svůj charakter, jak se to zrovna autorce hodí, a posledních 150 stran bylo pro mě čiré utrpení, kdy jsem se nemohla dočkat konce. Hodnotím nakonec 3 hvězdami - pro mladší čtenáře fajn, pro lidi co už mají zkušenost s výškou definitivně ne. 3/5

Čtecímaniak
22.01.2021 3 z 5

Kde začít... Fanfikce. Přes ty jsem se dostala ke čtení. Nadchly mě a tak jsem začala číst knihy. To je příběh, co? :D
Hlavní hrdinka Cath píše fanfikce na sociální síť, která je straaašně podobná známému Wattpadu. Popravdě? Absolutně mě ten její příběh nenadchnul. Pro mě byl... nudný? Ano, nudný. Prostě se mi nelíbil. Ta LGBT linka tam byla podle mě hrozná. Takže tohle už si u mě zanechalo významné mínus, protože v příběhu má velmi velké místo. Za mě ne-e.
Když knihu začínáte číst dostanete takový After vibe. :D Cath nastupuje na vysokou, jako Tessa v Afteru. To jsem si říkala, že by to mohlo být fajn, protože zmiňovanou sérii mám ráda. Ups, nebylo. Hlavní hrdinka mi v některých částech byla nesympatická. Někdy mi přišlo, že se nechová na svůj věk, ale na věk 12ctileté holky. To samé s hlaavním hrdinou Levim.
Příběh se táhne. Neočekávejte nějakou extra romanťárnu, či napínavý příběh. Pořád to jede dokola.
Věřím, že menším čtenářům (10-12 let) se kniha bude líbit, ale mně, jako staršího čtenáře to nenadchlo. I tak to nebylo špatné, ale něco tomu chybělo.
3,5*/5*
Ig: https://www.instagram.com/book_stagram_czech/

confusedlady
17.01.2021 3 z 5

kniha se ke mě dostala díky slevám, jinak bych o ní vůbec nevěděla. ze začátku mě nějak nezaujala, přišlo mi to lehoučce podobné Afteru- nástup na vysokou, atd.
S hlavní postavou jsem se v často stotožňovala. Nenarazila jsem ani na jednu postavu, která by my vyloženě vadila. Kniha nemá skoro žádný zvrat nebo zápletku, myslím si že kdybych popsala můj rok na škole, vyšlo by to úplně stejně a třeba bych i zbohatla, XD. Kniha mě nezklamala, nečekala jsme že by mě zaujala a to se stalo. Znovu bych si ji už nepřečetla...

keselylenka
05.01.2021 1 z 5

Kde začít? Hlavní hrdinka je vážně divná a nesnesitelná a lidé kolem ní ji za to ještě mají rádi? Děj jde od ničeho nikam, ani mě vlastně nezajímalo, jak to dopadne. Ale co mě rozčilovalo nejvíc je ten příběh, který teda je asi jasné všem prakticky kopíruje Harryho Pottera. Když už chce autorka psát o kouzelnících, ať o nich píše a ne že vyplodí pár úryvků, ze kterých člověk vlastně neví vůbec nic.

Ajda300
30.10.2020 5 z 5

Ačkoli mě Eleanor a Park VŮBEC nebavili, tohle bylo prostě super. Strašně mě bavilo číst o vztahu Cath a Wren a bylo to fakt skvělý. Zábavný, milý a prostě všechno co od oddechovky čekáte.

heliiinka
17.09.2020 3 z 5

Celou knihu jsem čekala na zápletku a žádná nepřišla. Čekejte popis prváku jedné sympatické holčiny nic víc. Za mě kniha neměla nic navíc a život Cath byl příliš obyčejný, že mě nic moc netáhlo číst dál.

vera4097
17.09.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, i proto že čtu fanfikci, ff z kouzelnického světa :D a je introvertka a má dvojče :D
Levi byl super (až na ten jeho kiks), i jeji spolubydlící :)
Příběh hezky plynul a ten konec docela v pohodě ...
Že je ten kouzelnický svět podobný HP je dle mě celkem logické, protože HP je asi nejznámější. Otázka je co na to podobu autorka, jestli ma rada HP a tak je to schválně...?kdo ví
A přijde mi trochu divné když někomu vadí úryvky Simona, protože i o tom ta kniha je, je o holce co píše FF na Simona..

PS zaujala me obálka, a ten černovlasý v bublině mi připomnel Severuse Snapea :D

Nel-ly
15.09.2020 3 z 5

Všichni byli tak strašně nadšení, že jsem si to teda taky přečetla. A na celé knize mě nejvíc bavila ta fanfikce, kterou hrdinka psala, a u které jsem se roztékala štěstím, přestože byla relativně dost špatně napsaná :D
Realistické to je. Čtivé určitě. Člověk se zasměje. A fangirls to ocení jako jejích absolutní hitovku. Za mě ale nic, po čem bych toužila si to přečíst někdy znovu.

iliska
11.08.2020 3 z 5

Jsou knihy, od kterých se musíte násilím ve dvě v noci odtrhnout, jinak byste četli až do rána. Tato k nim bohužel nepatřila. Příběh byl pěkný, čtivý. Měl spád, ale nedělalo mi problémy ho přerušit na konci stránky nebo odstavce a začít číst jindy.

Barbara182
16.06.2020 3 z 5

Moje první kniha od téhle autorky, ale nejspíš ne poslední. Knížka je čtivě napsaná a hlavní hrdinka je sympatická mimoňka se spisovatelskými sklony. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka měla sestru dvojče, přišlo mi to originální, a líbila se mi i ona sonda do duše psavce, jak se Cath uměla ponořit do své práce :-) Nechybí ani sarkastický smysl pro humor (ten dovádí k dokonalosti Cathina spolubydlící Reagan) a trocha toho napětí, jestli Cath dokončí první ročník a jak to dopadne s ukradenou povídkou. Příjemně oddechové čtení, ke kterému se v budoucnu i ráda vrátím :-)

rajcatko
16.05.2020 2 z 5

Kolem téhle knihy bylo mnoho kladných ohlasů a já se přiznám, že jsem mírně zklamaná. Čekala jsem něco trochu jiného, něco trochu víc. Moc emocí ve mě příběh nezanechal, nevím proč, ale např. Eliza a její nestvůry byly pro mě zásadnější. Ale na druhou stranu, kolem fanfikcí se vůbec nepohybuji, takže možná pro mě toto dílo není až tak zásadní. A co se týče postav? Na mě tam měl skoro každý nějakou psychickou poruchu. A vadila mi nedořešená zápletka s ,,matkou".

YA-girl
24.04.2020 3 z 5

Četlo se mi to lehce a příjemně. Přišel mi zajímavý i námět - příběh vysokoškolačky, která raději než v realitě tráví čas ve svých fantaziích s fiktivními postavami Simonem a Bazem... Bavily mě i vsuvky právě z toho "povídkového" světa, a to jak z "originálních" knih, tak Cathiny fanfikce. A moc se mi líbily a souzněly se mnou pasáže, kde Cath někomu vysvětlovala, co ji na tom psaní fanfikcí tak baví nebo proč tolik času tráví v tomto imaginárním světě.

Er.es
10.04.2020 5 z 5

Pro ty, co v minulosti nebo přítomnosti někdy přišli do kontaktu s fanfiction nebo dokonce toho byli součástí…je kniha nostalgicky báječná. I po těch letech, co již nejsou součástí (Sakra! A prej, že dospělost je fajn…houby s octem…)
Díky za knihu. Vrátila jsem se tam, kde jsem pár let žila, do mého fiktivního světa, kde mohl Harry skončit s Dracem, kde Voldemort byla nakonec kladná postava a kde Ron s Hermionou nepřežili konec nějaké povídky ????
Kniha byla zdokumentování mého minulého já, na které ráda vzpomínám.
Netuším, jak bych hodnotila příběh, kdybych toho všeho nebyla součástí. Asi ne moc kladně….
Doporučuji přečíst až po knize „Nedej se“, nebudete odbývat pasáže Simon a Baz, naopak, budete si je užívat ????

Andy0892
04.04.2020 3 z 5

Neurazí nenadchne. V určitých bodech jsem Cath chápala, ale do její sestry jsem se opravdu vcítit nedokázala. Mám dvě, prošly jsme si ledasčím a věřte mi, že ani vzdálenost nás nedonutila sesterské pouto přetrhnout. Kniha je psaná dobře, ačkoliv mi přišlo že jsem si spíše koupila knihu Simona Snowa než Fangirl :)

mekkejla
28.03.2020 4 z 5

Hledala jsem knížku, která mě pohltí a zapomenu díky ní na starosti. To splnila na výbornou. Je mi snad i trochu líto, že jsem nemohla něco takového číst, když mi bylo těch náct, ale i po 30 jsem si to užila ☺️

Jane007
26.02.2020 3 z 5

Překvapivě milá oddechovka.

Strayed
16.02.2020 4 z 5

Fangirl patří mezi mé oblíbené oddechové YA knížky. Je to ten typ knížky, který si přečtete, když se chcete zasmát; mít důvod proč zůstat doma v posteli s čajem a nechodit ven. Ráda se k ní vracím a je to asi moje nejčtenější knížka v knihovně...

Ano příběh je předvídatelný, po prvním čtením už úryvky ze Simona Snowa přeskakuji. Cath je introvert se vším všudy a je pravda, že není zrovna obvyklé psát hlavní hrdinku právě v tomto spektru osobnosti. Ale celkově si myslím, že je to velmi povedená knížka...

whiolet
10.02.2020 2 z 5

Pro mě totálně zbytečná knížka.
Postavy mě nebavily- ani jedna jediná.
Příběh byl o ničem.
Psaní fan fikce? Eh..
Tohle bylo fakt sáhnutí vedle se vším všudy.