Nezdárný syn

Baz a Simon si mysleli, že vítězství nad Zlořádem Pletichou všechno spraví. Že to spraví láska… Jenže brát tohle vítězství jako konec byla chyba. Žádný konec není. Dějou se zlé věci, pak se přestanou dít, ale v hlavě dělají lidem paseku dál. Když Baz, Simon a Penny odjedou na prázdniny do Ameriky, doufají, že změna prostředí jim prospěje. Penny se setká se svým klukem, Simon se projede kabrioletem po nekonečné dálnici a Baz, ten chce jen vidět Simona znovu šťastného a neshořet na tom zatraceném slunci. A možná při tom i všichni zachrání Agátu, která už je zřejmě zase v nesnázích. Jenomže Amerika je jiný svět a Simon už není nejmocnější kouzelník světa mágů. Vlastně je jen obyčejný člověk (ano, s křídly a ocasem, ale stejně). Záchranná výprava se tak rychle může proměnit v boj o holý život. Co lepšího se ale dá o prázdninách dělat, když jste Simon Snow?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448801/big_nezdarny-syn-idA-448801.jpg 4.1138

Simon Snow 2.

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Wayward Son, 2019

Kniha Nezdárný syn

kolacky

Copak Amerika, tam musejí mít vždycky něco extra :-). Četlo se to dobře a Shepard byl docela dobrá nadstavba ke všem těm upírům.

Veveruška1992
22.10.2022

Mě snad tahle kniha nadchla ještě víc než ten první díl... kolikrát jsem si i u Harryho Pottera říkala, jak asi žil po tom všem, co si z něho několik let dělali zbraň hromadného ničení a ten instantně šťastný život jsem nebaštila, a tady autorka tu deziluzi a rozboření dosavadních jistot pojala skvěle...i ten útěk do Ameriky, který měl právě zakrýt podle mě, že postavy vnitřně bezradně přešlapují na místě, což se někdy prostě v životě stává, že i přes horečnou aktivitu se vlastně člověk neposouvá nikam...moc se těším na další díl, doufám, že bude stejně nabitý jako tenhle

Řéža007
06.10.2022

Mrzí mě to, ale autorka druhý díl absolutně nezvládla… Postavy se skoro vůbec nezměnily, děj byl předvídatelný a táhl se víc jak týden před výplatou. Já teď už jenom doufám, že třetí a závěrečná knížka bude lepší.

Gi-Gi
27.09.2022

(+ SPOILER) Jak jsem byla nadšená z nedej se... Tak tady mi to trochu drhlo, jako četlo se to samo a 4 hvězdy to má za neotřelý příběh, ale i sama autorka priznava, že napsat pokračování je těžké... Tak ukončila knihu tak, že bez pokračování to prostě nepujde. Vztahy na zacatku = vztahy na konci. Ani o pid se to nehnulo. Vlastně ani penny a micah. Prostě nic.

Luskal
05.09.2022

Po recenzích zde a na goodreads jsem se trochu bála knihu přečíst. Vzhledem k tomu, ze vyšel 3. díl, který má lepší ohlasy, jsem si řekla, ze Nezdarného syna nějak prekousnu a hned se pustím do pokračování.
Asi proto, ze jsem neměla moc velká očekávání, se mi kniha vlastně moc líbila. Náhled na to, jak se cítí hlavní postavy poté, co porazí hlavního zaporaka a vše má být najednou zalité duhou (a samozřejmě není), je fajn.
Souhlasím ale i s vytkami, na ktere poukazuji ostatní čtenáři - vlastně se nic nevyřešilo, vypadá to, ze postavy se někam posunuly, ale v tom nejlepším kniha skončila a my jsme se nějakého dialogu, kterým by Simon a Baz ukončili svůj nedostatek komunikace, nedočkali.
Autorce bych vytkla za mě dost urychlenou závěrečnou scénu, kdy jsem se ztrácela v tom, kdo, co a kde vlastně dělá.

Hodnotila bych 3,5/5, protože děj ubihal rychle, kniha se četla velmi dobře, zápletka byla fajn, stejně jako postavy (i když bych je za jejich jednání občas praštila panvickou do hlavy, aby se vzpamatovali) a už mám na cestě poslední díl, kde doufám dostanu více komunikace a pořádné zakončení.

mysimas
20.03.2022

Knížka mě bavila, ale přišlo mi, že se v ní nestalo nic moc důležitého. Postavy se nijak výrazněji nerozvinuly, na konci měly stejné problémy jako na začátku a řešení v nedohlednu.

kayu
17.09.2021

Na pokračování jsem se těšila, ale nakonec na mě knížka neudělala moc velký dojem. Sice se dobře četla, ale děj mi přišel spíše průměrný a ničím speciální. Nejzajímavější postavou z celé knihy je podle mě Baz, a líbila se mi část, kde se setkal s dalšími upíry a dozvěděl se o svém druhu nové věci. Doufala jsem, že tohle téma bude více rozvedeno, ale třeba k tomu bude prostor v dalším dílu.

kate9326
02.08.2021

Druhý díl mě bavil víc než první- chyběl rozvleklý úvod a road trip zápletka byla povedená...
Agatha byla podle mě super postava, mnohem víc sympatická než Penelope, ale každý má jiný názor...
Sheparda jsem moc nemusela také...
btw je fajn, že postavy mají kapitoly z pohledu každého, ačkoliv délky nejsou vždy stejné.
+++ čteno v originále