Nezdárný syn

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Baz a Simon si mysleli, že vítězství nad Zlořádem Pletichou všechno spraví. Že to spraví láska… Jenže brát tohle vítězství jako konec byla chyba. Žádný konec není. Dějou se zlé věci, pak se přestanou dít, ale v hlavě dělají lidem paseku dál. Když Baz, Simon a Penny odjedou na prázdniny do Ameriky, doufají, že změna prostředí jim prospěje. Penny se setká se svým klukem, Simon se projede kabrioletem po nekonečné dálnici a Baz, ten chce jen vidět Simona znovu šťastného a neshořet na tom zatraceném slunci. A možná při tom i všichni zachrání Agátu, která už je zřejmě zase v nesnázích. Jenomže Amerika je jiný svět a Simon už není nejmocnější kouzelník světa mágů. Vlastně je jen obyčejný člověk (ano, s křídly a ocasem, ale stejně). Záchranná výprava se tak rychle může proměnit v boj o holý život. Co lepšího se ale dá o prázdninách dělat, když jste Simon Snow?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448801/big_nezdarny-syn-idA-448801.jpg 4.189
Série:

Simon Snow 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli
Originální název:

Wayward Son, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Nezdárný syn

kayu
17. září

Na pokračování jsem se těšila, ale nakonec na mě knížka neudělala moc velký dojem. Sice se dobře četla, ale děj mi přišel spíše průměrný a ničím speciální. Nejzajímavější postavou z celé knihy je podle mě Baz, a líbila se mi část, kde se setkal s dalšími upíry a dozvěděl se o svém druhu nové věci. Doufala jsem, že tohle téma bude více rozvedeno, ale třeba k tomu bude prostor v dalším dílu.

kate9326
02. srpna

Druhý díl mě bavil víc než první- chyběl rozvleklý úvod a road trip zápletka byla povedená...
Agatha byla podle mě super postava, mnohem víc sympatická než Penelope, ale každý má jiný názor...
Sheparda jsem moc nemusela také...
btw je fajn, že postavy mají kapitoly z pohledu každého, ačkoliv délky nejsou vždy stejné.
+++ čteno v originále


Grohlinka
06. července

Druhé díly nemají nikdy snadnou úlohu, ani vstupní pozici, u této knihy si ale troufám říci, že se toho autorka zhostila se ctí, rozhodně lépe než u jiných druhých dílů. Mně se to líbilo. Možná škoda, že autorka více nerozvedla jednotlivá dobrodružství a postavy a stvoření, určitě by si zasloužila větší pozornost, jsou autoři, kteří by z takového námětu a světa dokázali napsat několik dílů. Měla jsem obavy, že příliš prostoru bude věnováno Agátě, která mě v minulém díle nebavila, ale bylo to v pořádku. Vztah Baze a Simona zde prochází jakousi přípravnou fází na další díl, alespoň v to doufám, protože autorka si je jistě vědoma, že valná většina fanoušků čte tuhle trilogii zejména kvůli nim. Za mě mohu četbu jedině doporučit a opravdu se nemůžu dočkat třetího, závěrečného dílu, na to, jak to dopadne nejen se Simonem a Bazem, ale také Penelopou a Shepardem.

Karoli282
15. května

Pěkné pokračování prvního dílu. Četlo se to velmi dobře. Na kouzelnický svět této autorky jsem si ještě úplně nezvykla, ale Baze se Simonem mám tak ráda, že mi to ani moc nevadí. Uvítala bych, kdyby měli ještě více prostoru. Určitě doporučuji a těším se na další díl.

Litocha
11. května

"Co to pro všechno na světě piješ, Snowe?"
"Jednorožčí frappuccino."
Zamračí se. "Proč se tak jmenuje - má levandulovou příchuť?"
"Chutná, jako když si máčíš jahodové lízátko v šumáku."
Penny se znechuceně šklebí na Baze. "Pro hada živého, Basile, nechci ani pomyslet, jak víš, jak chutná jednorožec."
"Kušuj, Bunceová, byl z udržitelného chovu."
"Jednorožci umí mluvit!"
"Jen zdvořilostní fráze; není to jako zbaštit delfína."

Autorka pořád píše čtivě a odlehčeně, stránky ubývají velkou rychlostí. Moc se mi líbí její koncept magie - jak je závislá na lidech a čím rozšířenější fráze, tím je mocnějším zaklínadlem. Rozdíly v anglické a americké terminologii mě pobavily. Kraťoučké kapitoly vyprávěné z pohledu různých postav dodávají dynamičnost.
Bohužel tady pokulhává dějová linka, hlavní zápletka se objeví až v polovině knížky (u Nedej se byl ale rozjezd taky pomalejší). Ještě více mi vadily postavy - sebelítostivý Simon ("já chudáček, přišel jsem o magii"), buldozer Penelopa ("všechno vím nejlíp a vždycky mám pravdu") a i ostatními čtenáři oblíbený Shepard byl na mě moc vlezlý. Naštěstí, jakmile se začalo něco pořádně dít, lezly mi postavy na nervy míň a míň.
Ještě větší problém mám s otravnými věčnými tanečky Simona a Baze (ale jo, ale ne, ale jo), dva úředně dospělí, ale nejsou schopni si říct, jak na tom jsou a co chtějí.
Posledních několik desítek stran má spád, celkově mám ale z knihy pocit jako z jízdy rychlíkem. Zanechá ve vás dojem, jak to sviští, vnímáte barvy, ale o podstatě toho, kolem čeho projedete, se nedozvíte nic.

vera4097
22. dubna

"Zajímavý" výlet :D ale jo, zažili toho dost a my s nima :) Ale ti dva jsou...ťulíci.... :D A sakra co ten konec...

(Ted jak u Sirotčince.. čakat až vyjde orginal a než to někdo přeloží a vyjde u nás... grrr :D )

M.anon
21. dubna

Za mně málo Simon/Baz scén . Jinak super. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

kalinkacz
27. března

Myslím si, že vůbec nejsem jediná, kdo si myslel, že Nedej se nebude mít pokračování... když ale bylo oznámeno, tak jsem skákala nadšením! Simon a Baz v další knize?! A dokonce bude třetí díl?! To si přál snad každý fanoušek těchto dvou postav... Nezdárný syn byl skvělým odpočinkovým čtením... První byl za mě určitě lepší, ale prostě ten pocit při setkání s milovanými postavami byl prostě skvělý... Jsem ráda, že autorka napsala pokračování a zakomponovala do něj důležitá témata - klobouk dolů a těším se na další díl!

1