Nedej se

Nedej se je příběh duchařský, milostný i detektivní. Je v něm přesně tolik líbání a povídání, kolik v knížkách Rainbow Rowellové čekáte – ale mnohem, mnohem víc nestvůr. Staletá proroctví předpověděla příchod Největšího mága, který díky své obrovské moci zachrání kouzelnický svět před ničivým zlem. Smůla je, že Simon Snow je nejhorší Vyvolený, jakého kdy kdo vyvolil. Svými kouzly většinou nadělá víc škody než užitku, a tak se radši ohání mečem a čarování nechává na své nejlepší kamarádce. Svět, který má zachránit, nad ním ohrnuje nos. A v boji s tajemným Zlořádem Pletichou se Simon za posledních sedm let taky moc nevyznamenal… Teď ho čeká poslední rok na Watfordské škole magických umění – možná taky poslední rok jeho života – a on si ho nenechá zkazit ani tím, že mu jeho příšerný, zákeřný, nafoukaný upírský spolubydlící Baz nejspíš přebral holku. Jenomže Baz udělal něco ještě záludnějšího. Beze stopy zmizel. A Simon nebude mít klid, dokud téhle záhadě nepřijde na kloub....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297865/nedej-se-ZlQ-297865.jpg 4.2622

Simon Snow 1.

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli

Carry On, 2015

Kniha Nedej se

Karoli282

Tahle kniha se mi četla velmi dobře, námět byl docela zajímavý. Simona s Bazem jsem si oblíbila. Celkové prostředí a popis kouzelnického světa mi ale moc nevyhovovali a nepřišlo mi to moc logické. Nicméně i tak všem doporučuji.

TomTomis

Smíchání gay romance s fantasy žánrem. Docela to mělo spád. Nic hlubokomyslného jsem tam ale nenašel. Jen mě to pobavilo, místy rozesmálo... Lehké čtivo pro mládež, co neurazí ani dospělé, co nemají problém s fantasy...

kolacky

Trochu zmatené, ale celkem slušně vymyšlené.

tomas9591

3.8*
Toto je pro mě ta kniha, ze které jste po dočtení úplně paf, ale s odstupem času Vám nepřijde tak dobrá. Nechal jsem se uchvátit druhou půlkou, ve které se konečně pořádně rozjela LGBT linka a příběh nabral větší spád. Na první půlku, ve které se nic moc nedělo jsem dost zapomněl a v hlavě jsem měl jen tu druhou. Ani ta detektivní zápletka mě nějak nezaujala. Svět magie se mi ale moc líbil a LGBT bylo nejlepší, jaké jsem zatím četl.

alibenny

Na začátku jsem se trošku ztratila, než jsme se dostala do děje. Každý den jsem četla skoro do rána a nemohla přestat. Vždy jsem se těšila, až se budu znovu moci ponořit do tohoto příběhu. Je mi hrozně líto, že musím tento příběh opustit. Opravdu se mi kniha moc líbila. Když jsem se dozvěděla, že je pokračování, začala jsem šílet s všude ji shánět.Tuto knihu doporučuji, ale je lepší si nejdřív přečíst Fangirl, protože jinak bych se do děje nedostala nikdy

Charloteen

Prvních 150 stran byla extrémní nuda. A v průběhu čtení se to vlastně moc nezlepšilo. Vůbec nevím o čem to bylo.

Lenísek
18.11.2020

S Nedej se jsem po knihách Fangirl a Eleanor & Park vůbec neváhala. Jenže jsem měla až příliš velká očekávání.
Ve Fangirl jsem si krátké úryvky o Simonovi užívala a těšila jsem se na knihu jen o něm. A protože brzy vyjde Nezdárný syn, konečně jsem se do ní mohla pustit.

Blížila jsem se do poloviny Nedej se a stále jsem nevěděla, co si o tom všem myslet. Asi mi v této době moc nesedla ta podobnost s jinou školou pro čaroděje a třemi hlavními hrdiny. Stále jsem si říkala, jestli je tohle jako všechno..

Trochu to zachraňoval Baz, se kterým mě scény bavily, ale čekala jsem od Rainbow Rowellové mnohem víc. Teď mi nezbývá nic jiného, než knihu jen průměrně ohodnotit. A zda se chystám na další díl? To si budu muset teprve rozmyslet.

Edona
02.11.2020

Mám ráda prostředí kouzelnických škol. A hlavně Simona a Baze znám už z Fangirl. Tam mě ta fanfikce moc bavila. Ovšem Nedej se je jiná kapitola. Já nevím proč, ale do čtení jsem se mnohdy musela nutit. Což asi samo o sobě něco znamená. Ten příběh mě tak úplně nevtáhnul, nezaujal. Což je mi samozřejmě líto. Ale uznám, že se našly i části, kdy jsem knihu neodkládala, to bylo prvních pár kapitol a konec. Ale u toho konce si nejsem jistá, zda to bylo příběhem, nebo jen tím, že jsem už to chtěla mít přečteno.

Na závěr dodám, že je asi lepší mít menší očekávání.