Hvězdy nad hlavou

Hvězdy nad hlavou

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291150/hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4.5211

Měsíční kroniky

Stars Above (2016)

Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

tereza94

Nádherné završení celé série. Moc jsem si četbu užila a jsem ráda, že jsem se dozvěděla o minulosti hlavních postav něco více. :-)

betule3

Měsíční kroniky je jedna z mých nejoblíbenějších sérií, ale povídek jsem se kvůli recenzím celkem bála. Ale nakonec mě tato kniha moc bavila. Jen u některých povídek mi přišlo, že se nedozvídáme žádné nové informace, protože vše už bylo zmíněno v nějaké z knih. Nejvíc mě samozřejmě zaujala poslední povídka (koho taky ne), tu bych mohla číst pořád dokola. :)

ajla5

Krásný závěr. Jsem ráda, že na tuto knihu došlo až na konec. Protože ten smutek a boj, který je všechny čeká, by byl k nevydržení. Samozřejmě to nadherně prosvětluje svatební část. A malá mořská androidka je veselejší než příběh o víle.

Luckyes

Skvělé zakončení skvělé série.

Mergirus

Já bych teda už tuhle knihu moc číst nemusela. Skončila bych Winter, připojila za ní tu povídku se svatbou a hotovo.

Weush

Naprosto dech beroucí zakončení měsíčních kronik! Něco mi nesedí, něco je přehnané, něco skvěle doplněné... děkuji za ukončení krásného příběhu!
Disneyovky mám ráda, takže jsem opravdu nadšená!

planet129

Na poměry autorky jsem čekala něco mnohem lepšího, série Měsíčních kronik je jedna z mých nejoblíbenějších, a proto jsem předpokládala, že z povídek budu nadšená. No, opak je pravdou...
Strážkyně - Bylo zajímavé se dozvědět více informací o tom, jak Michelle chránila Cinder. Povídka s četla dobře, ale i tak mi tam něco chybělo
Závady - Jedna z nejlepších povídek. Cinder mi bylo opravdu líto... Ale jak u povídky Strážkyně, prostě už známý příběh rozebraný do hloubky.
Královnina armáda - Možná to bude tím, že moc nemusím Vlka, ale tohle mi prostě nesedlo. Ze začátku mi přišlo, že byl Vlk povrchní, a to doslova. Pak už to šlo z kopce.
Carswellův průvodce za štěstím - Marisso, co jsi to udělala? Napsat takovou povídku o mém milovaném kapitánovi... Musela jsem se do toho nutit a hlavně nechápu, proč autorka popisovala tuhle část jeho života. Velké zklamání...
Až přejde slunce svit - Opět, vše co se tu odehrálo už známe, jen se zajelo do detailů
Princezna a strážce - To už je tu zase? Ok, opět známý příběh rozebraný dopodrobna
Malá androidka - Oceňuji, že autorka do souboru povídek vložila příběh, který s hlavní linií Měsíčních kronik nemá nic společného. Nápad na retelling malé mořské víly se mi líbil, ale špatně se četl.
Mechanička - Tak doufám že už naposledy... Známý příběh rozebraný dopodrobna. I když je to popis prvního setkání Cinder s Kaiem z jeho pohledu, nebylo to nic extra.
Něco starého, něco nového - A to nejlepší nakonec! Za mě opravdu nejlepší povídka!

BetyN.

Povinnost pro milovníky Měsíčních kronik. Je to hezká hořkosladká třešnička na dortu téhle senzační série. Tahle kniha sice nebyla dokonalá jako některé předchozí díly, ale jako milovnice této série ocením jakýkoliv střípek Měsíčních kronik. Některé povídky se mi líbily více, některé byly slabší. Každopádně poslední povídka fungující jako epilog dostala jako jediná ze všech pět hvězdiček.

Mishak

Určitě znáte velmi dobře ten pocit, když skončí vaše oblíbená knižní série a jste smutní, protože se jí jiná nevyrovná nebo máte spoustu otázek, které ještě nebyly zodpovězeny. Právě pro vás je tady sbírka povídek, která vás v tomto světě ještě chvíli nechá žít a nějaké ty otázky vám snad dokáže zodpovědět.

Kniha vám nabídne osm povídek z minulosti (možná i budoucnosti ;) a jednu bonusovou navíc. Krásně se čtou a mají rozhodně něco do sebe. Nejvíce se mi však líbily ty, které se týkaly Cinder nebo Scarlet.

Obálka je naprosto nádherná! Jako všechny z této série. Ovšem hvězdy, které odrážejí odlesky, jsou opravdu dech beroucí. Krásný nápad!!!

Kniha je opravdovým doplněním celé série a každý její fanoušek by ji měl, alespoň podle mě, také vlastnit. U mě v knihovničce má stoprocentně své místo!

Co víc vám mám povídat? Je to sbírka povídek, které se týkají Měsíčních kronik! Některé otázky odpovědět zvládnou, jiné zase vyvstanou. Ale tak to prostě má být. Pro mě je knihou, kterou musím mít! Hodnotím 4/5.

trynitrix

Úžasný závěr ságy a vysvětlení různých příběhu jak se všichni potkaly se svým osudem než začal náš příběh dále, asi všechny přišly vhod až tedy na příběh o Star mi přišel mimo mísu. A závěrečná kapitola famózní závěr dokonalého příběhu všech :-) Žily šťastně až na věky :-D

Liana

Nádherný koniec celej série. Poviedky skvelo doplnili cely pribeh a zaverecna poviedka to vsetko nadherne zakoncila. Supeeer

xxiixxi

Kniha plná krátkých povídek určená hlavně pro fanoušky celé série a děj se odehrává převážně před samotnou sérií. Dozvídáme se více o hlavních hrdinech a z některých pasáží vás zamrazí, protože víte, že tohle vážně nedopadne dobře. Na konci je ukázka z další knihy autorky.

Irsaf

Skvělé zakončení série.

wildXchos

Krásné zakončení Měsíčních kronik. Vysvětluje se spousta věcí a čtenář dostane možnost nahlédnout do minulosti i budoucnosti postav. Všechny povídky mě bavily, a nejvíc ta poslední.

Terry.89

Měsíční kroniky jsou mou nejoblíbenější fantasy sérií vůbec. Povídky doplňují jednotlivé střípky do charakteru hlavních postav celé série a jsou takovou "třešničkou" na dortu. Přesto jsou jen doplněním. Série by byla stejně úžasná, ať už s nimi nebo bez nich.

Bettybook
20.12.2017

Ta povídka o Thornem? Bomba.

klarinka9974
29.09.2017

Skvělé zakončení. Tento díl všechno vysvětluje, co bylo před prvním dílem a proč je každý takový jaký je. Navíc poslední kapitola je rozkošná :-) a dvě stránky o nové knize Bez srdce, vás rozhodně naláká na další knihu, kterou si nenechám ujít!

Chytuš
04.09.2017

Ajajaj, ačkoli jsem četla hned po Winter, tak tady už měsíční kouzlo nějak vyprchalo... Povinné povídkové doplnění pro milovníky série Měsíčních kronik, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že pokud bych Hvězdy nad hlavou nečetla, ničemu by to nevadilo. Překvapivě se mi nejvíc líbila povídka Malá androidka, která s původní sérií prakticky vůbec nesouvisí...

kristynkal
26.08.2017

Nevydržela jsem a prostě přeskočila k posledním povídkám, abych se dozvěděla jak to dopadlo :) serie celkově super a tohle doplnění jsem uvítala, i když se mi nečte tak dobře jako knihy. Obálka je nádherná, fakt se povedla.

Francesca14
21.08.2017

Já nemám slov. Obzvlášť poslední povídka mě v podstatě rozbrečela dojetím. Je to krásné doplnění celé série, ještě lepší seznámení s příběhem a pochopení postav... Jako vždycky je to čtivé a návykové. Všem fanouškům "Měsíčních kronik" určitě doporučuju.

Princezna22
15.08.2017

Zase čtivá, úžasně napsaná kniha. Ale musím přiznat,že po přečteni celé série se mi tato kniha zda nejslabší.... Povídky se mi zde líbili jen tři a to jen,když primhourim oko... Přečetla jsem to rychle,za mě jednohubka.. Za mě průměr 3 a půl hvězdy. :)

Lucik100
06.08.2017

Skvělý. Je hezké, když příběh dobře skončí a tenhle příběh skončil naprosto fantasticky.

Hanjimka
28.06.2017

Dobré zakončení celé série, mě se to líbilo. Oddychovka na prázdniny.

Adelschutzova
24.06.2017

knížku mám doma, čekám na tu zprávnou náladu,,,ale šíleně mě štve ta obálka. všechny obálky kde jsou lidi se mi nelíbí :D

JupiterFire
23.06.2017

Nemám slov :)

Ree
22.06.2017

Po Winter, kde se postavy navzájem pošťuchovaly a dobíraly si jedna druhou, mi Hvězdy přišly poněkud... nudné. V mnohém to rozhodně doplnilo příběhy předchozích knih, ale ze všech povídek mě doopravdy bavily tři. Nejvíce poslední, protože se konečně zase ukázaly všechny postavy. V hodnocení tak zůstávám na průměru, stejně jako u Nejkrásnější.

Jass
11.06.2017

Komentář k téhle knize jsem musela psát s odstupem, protože mi přišlo, že je naprosto úžasná, i když zároveň jsem si uvědomovala, že zas až tak dokonalá není. Rozhodně má slabší pasáže, rozhodně mohly být vybrány lepší scény, ale víte co? Je mi to fuk (teda, pokud napíše další povídkovou knihu s těmi dalšími momenty, tak jsem rozhodně pro...), protože tenhle náhled do minulosti byl průřezem nejdůležitějších životních momentů těch postav, měly být důležité pro ně, což se myslím vcelku povedlo. Ne vždy nám musí připadat zajímavé to, co je pro druhé důležité. Vím, že u čtení mě některé povídky bavily krapet míň než jiné, ale teď mi přijdou všechny naprosto dokonalé :D. Zoufale chci víc.

Dym
11.06.2017

Co k této knížce můžu říct? Jednoduše je to srdcovka pro všechny, co se zamilovali do Měsíčních kronik. Pohled do minulosti hlavních hrdinů vám je ještě více přiblíží a okouzlí vás také jedna povídka navíc. Ovšem mě se nejvíce dotkla poslední kapitola : )
Nepřeskakujte a nechte si to nejlepší na konec.

Shinju
01.06.2017

Úžasné doplnění série. :)

Aurorita
01.06.2017

Skvělé doplnění celé série, některé povídky byla pravda lepší, než jiné, ale celkově se to četlo velmi dobře. A samozřejmě poslední povídka naprosto parádní