Hvězdy nad hlavou

od:

Hvězdy nad hlavou

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svý... celý text

Označení v sérii - 4,5.
Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291150/hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4.6127
Série:

Měsíční kroniky

Originální název:

Stars Above (2016)

Žánr:
Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (33)

Přidat komentář
Francesca14
21. srpna

Já nemám slov. Obzvlášť poslední povídka mě v podstatě rozbrečela dojetím a... každý, kdo si TLC zamiloval musí tuhle knížku milovat, protože... Je to krásné doplnění celé série a ještě lepší seznámení a pochopení postav... Všem fanouškům určitě doporučuju.

Princezna22
15. srpna

Zase čtivá, úžasně napsaná kniha. Ale musím přiznat,že po přečteni celé série se mi tato kniha zda nejslabší.... Povídky se mi zde líbili jen tři a to jen,když primhourim oko... Přečetla jsem to rychle,za mě jednohubka.. Za mě průměr 3 a půl hvězdy. :)

Lucik100
06. srpna

Skvělý. Je hezké, když příběh dobře skončí a tenhle příběh skončil naprosto fantasticky.

Hanjimka
28. června

Dobré zakončení celé série, mě se to líbilo. Oddychovka na prázdniny.

Adelschutzova
24. června

knížku mám doma, čekám na tu zprávnou náladu,,,ale šíleně mě štve ta obálka. všechny obálky kde jsou lidi se mi nelíbí :D

JupiterFire
23. června

Nemám slov :)

Ree
22. června

Po Winter, kde se postavy navzájem pošťuchovaly a dobíraly si jedna druhou, mi Hvězdy přišly poněkud... nudné. V mnohém to rozhodně doplnilo příběhy předchozích knih, ale ze všech povídek mě doopravdy bavily tři. Nejvíce poslední, protože se konečně zase ukázaly všechny postavy. V hodnocení tak zůstávám na průměru, stejně jako u Nejkrásnější.

Jass
11. června

Komentář k téhle knize jsem musela psát s odstupem, protože mi přišlo, že je naprosto úžasná, i když zároveň jsem si uvědomovala, že zas až tak dokonalá není. Rozhodně má slabší pasáže, rozhodně mohly být vybrány lepší scény, ale víte co? Je mi to fuk (teda, pokud napíše další povídkovou knihu s těmi dalšími momenty, tak jsem rozhodně pro...), protože tenhle náhled do minulosti byl průřezem nejdůležitějších životních momentů těch postav, měly být důležité pro ně, což se myslím vcelku povedlo. Ne vždy nám musí připadat zajímavé to, co je pro druhé důležité. Vím, že u čtení mě některé povídky bavily krapet míň než jiné, ale teď mi přijdou všechny naprosto dokonalé :D. Zoufale chci víc.

Dym
11. června

Co k této knížce můžu říct? Jednoduše je to srdcovka pro všechny, co se zamilovali do Měsíčních kronik. Pohled do minulosti hlavních hrdinů vám je ještě více přiblíží a okouzlí vás také jedna povídka navíc. Ovšem mě se nejvíce dotkla poslední kapitola : )
Nepřeskakujte a nechte si to nejlepší na konec.

Shinju
01. června

Úžasné doplnění série. :)

Aurorita
01. června

Skvělé doplnění celé série, některé povídky byla pravda lepší, než jiné, ale celkově se to četlo velmi dobře. A samozřejmě poslední povídka naprosto parádní

Monisek.B
21. května

Některé povídky jsem už před časem četla v angličtině, ale hlavně kvůli té poslední to stoji za opětovné přečtení. Mohla bych to číst pořád dokola a nikdy to neomrzí... Měsíční kroniky prostě miluju a budu se k nim vždycky ráda vracet

EngliTer
17. května

Bylo mi líto, že tam nebyla povídka o svatbě Cinder a Kaie :) Ale svatba Scarlet a Zeeva byla nádherná! :) Potěšila mě povídka navíc - Malá androidka, inspirovaná Malou mořskou vílou :) Nádherná byla :) Krásné zakončení série, takové doplnění informací :) Brzy si určitě sérii přečtu znova :)

Evule114
10. května

Mě osobně bylo líto, když povídka skončila, chtěla jsem ať pokračuje dále a tak to bylo u každé, hlavně teda u té poslední, i když ta svatba Scarlet a Zeeva, moc jsem jim to přála, ale myslela jsem, že si počtem o svatbě Cinder s Kaitem, tak nic no, musíme si to pouze a jen představit :-) Každopádně skvělé čtení, mohlo by ho být více :-)

Percabethka
22. dubna

Když jsem si všimla, že jsem na poslední stránce, hrozně jsem se lekla - protože tohle přeci nemůže být úplný konec! :D
Všechny povídky byly úžasné - nejvíc samozřejmě ty poslední dvě s Kaider ❤❤ A vážně mě dostalo, že autorka udělala z Cinder v povídce Malá androidka tu mořskou čarodějnici :D i když podstatně hodnější, ale stejně :D
Každopádně mi bude celá tahle série hrozně chybět a plánuji si dát brzy re-reading (hned co příběh trošku pozapomenu) ❤

Kiwi24
18. dubna

Úžasné zakončení série. Super novela. ^-^ BOŽÍ

Liška Emily
30. března

Povedený soubor povídek. I když většina jich byla spíše neveselá, dobře dokreslují svět Měsíčních kronik a knížka je tak skvělým rozloučením s celým příběhem. Po dočtení jsem měla dobrý pocit - hlavně díky poslední povídce, na kterou jsem se těšila celou dobu a která je tou skutečnou "happy endovou" tečkou za jednou z mých nejoblíbenějších sérií.

E.lisabeth
30. března

Dávám tři hvězdy, ale to jenom proto, že prostě půlka povídek mě absolutně nebavila. Ta druhá půlka byla skvělá a dala bych jim rozhodně 5 hvězdiček:). Moc se mi líbila povídka o Cinder, o Androidce, o Kaiovi a samozřejmě poslední povídka, to je nádherné završení celé serie:).

frukeška
24. března

Báječné a opravdu mě mrzí, že série vážně a definitivně končí... Každopádně se k příběhům Cinder a jejích přátel hodlám časem vrátit :)

spencer
21. března

Tahle knížka se mi moc líbila. Perfektně pro mě celou knižní sérii uzavřela a poslední kapitolou moc potěšila :)

Barbara182
19. března

Knížka řekla bych především pro fanoušky Měsíčních kronik, kterým se po dočtení posledního dílu stýskalo po hlavních hrdinech :-)

margaretz
07. března

Díky téhle knížce můžu celou sérii považovat za uzavřenou. Všechny povídky naprosto skvěle dokreslily děj. A nejvíc mi v zakočení série chyběla přesně tahle poslední. Teď si můžu s klidem říct, skončilo to dobře a je to uzavřené. Při dočtení Winter mi přeci jen něco chybělo.

Anne Leyyd
05. března

Ach jo :-( dočteno. A já se cítím pod psa.

Vím, že mnozí hodnotí tyto povídky samostatně, ale mě to zkrátka nepřijde správné, nebo spíš odpovídající. Brát tyto povídky samostatně nedovedu - považuji je za doplnění stávajících "mezer" v příběhu a svým způsobem se mi opravdu líbila každá, každá mě něčím zaujala a každá z nich odhalila něco o mých oblíbených a nezapomenutelných hrdinech, s nimiž se jen velmi nerada loučím.

Poslední povídku jsem si užila samozřejmě nejvíce. Ale pořád MĚ TAK ŠTVE to, co Marissa provedla Vlkovi. Jděte s tím k šípku! V mých představách se ta jistá etapa v jeho životě zkrátka neodehrála a šmitec.

A mimochodem - miluji tu krásnou obálku :-)

Efeméra
20. února

Tato knížka je pro všechny fanoušky Měsíčních kronik doslova nutnost. Všechno vám po dočtení zapadne na svoje místo. U Vlkovy povídky mi bylo smutno (každý čtenář Winter ví proč), velký dojem ve mně zanechala i novelka Závady (Cinder to opravdu neměla snadné), u první kapitoly Cinder z pohledu Kaie jsem se celou dobu přihlouple usmívala a u Něco starého, něco nového jakbysmet. Nebudu tu vyjmenovávat všechny povídky, každá měla něco do sebe. Je škoda, že už mám celou sérii přečtenou. Nezbývá mi než se těšit na autorčinu Heartless. Už jen z pouhé ukázky na konci jsem dostala obrovskou chuť na citronový koláč :D

maca1245
16. února

Musím říci, že toto byla ten pomyslná třešnička na dortu. Ale né na ledajakém dortu, ale na tom nejlepším dortu všech dob.

Sammy
14. února

Možná jsem byla ještě v opojení z Winter, ale povídky se mi opravdu moc líbily a dojaly mě. Některé z nich byly depresivní, obzvlášť ta o Vlkovi (jelikož víme, že se mu nakonec stalo něco, co nejvíc nechtěl) a o Winter, ta holka měla opravdu hrozné dětství i dospívání. Povídka o malém Thorneovi byla výborná, děsně roztomilá (ten špendlík na kravatu v podobě zvonečníku, aw). Líbila se mi i Malá androidka, i když jsem věděla, že to skončí špatně, a ocenila jsem propojení s Cinder. U poslední povídky/epilogu jsem se celou dobu culila, bylo to moc hezké a ani trochu mi nevadilo, že to byl pohádkový a přeslazený konec, naopak to byla příjemná změna :)

Tenebien
08. února

Tak můžu s klidným srdcem říct, že to byla moc pěkná knížka. Epilog byl super. Ostatní povídky taky. Vy, co jste odkázaní na češtinu, fakt vám to čekání nezávidím. :-) (čteno v originále)

Veeria
06. února

Tuto knihu vnímám jako poděkování autorky čtenářům a čtenářkám :) Je nádherné, že pro nás Marissa napsala i tyto povídky, které odkrývají stěžejní momenty hlavních postav a rovněž zde najdeme i bonusy. Já jsem nadšená. Děkuji, Egmont! Děkuji, Marisso!

Lenny33
05. února

Příjemné čtení! Autorka opět potvrdila, že umí psát a já mám její styl moc ráda. Ovšem popravdě řečeno, bych byla raději za trochu jiný výběr povídek. Mnohem více bych ocenila povídky spíše ze života našich oblíbených hrdinů odehrávající se po knize Winter.... o životě Scarlet a Vlka na farmě, o cestování Thorneho a Cres, atd.
Ale knihu jsem si moc užila! Za mě byly moc hezké povídky Strážkyně, Malá androidka a rozhodně nejlepší byla povídka Něco starého, něco nového, u které jsem se culila jak blázen celou dobu čtení.

Samira
03. února

Krásná místy hořkosladká lahůdka pro všechny fanoušky úžasné Měsíční kroniky. Nebudu lhát a přiznávám bez mučení, zvládla jsem první dvě povídky a pak jsem to nevydržela a přečetla poslední, která se jako jediná dějově odehrává až po skončení knihy Winter. Osm ostatních mapuje osudy hrdinů před událostmi z knihy první. Devátá povídka přináší přesně to, co v závěru poslední knihy chybělo a mohla být klidně o mnoho stran delší, ale to by ji musel napsat někdo zcela jiný, jsem proto autorce vděčná za každé slovo, které představuje dech mých zamilovaných postav.
Zbytek povídek zachycuje nečekaná, nenápadná hrdinství, ukazuje a nabízí nové perspektivy na nejdůležitější momenty v životech našich hrdinů. Máme tak dokonalou příležitost je ještě lépe poznat.
Samostatně by nefungovala, ale jako doplnění je prostě skvělá, i když bych prostě moc chtěla ještě kousíček.
Těšit se ale můžeme na novou knihu od autorky. Kniha Bez srdce bude v květnu má :). Jistě to bude sázka na jistotu. Jako všechny.

Doporučuji!