Hvězdy nad hlavou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291150/big_hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4.4436
Série:

Měsíční kroniky / Mesačné kroniky


Žánr:
Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Stars Above, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (97)

Kniha Hvězdy nad hlavou

Luigi1
07. srpna

Jsem spokojen se čtením i se zakončením celé serie Měsíčních kronik.

martineknatasa
02. srpna

Povídky mne nezklamaly. Líbily se mi a kdo četl Měsíční kroniky, měl by si přečíst i tuto knihu. Doporučuji.


dianaxn
08. července

Tohle je prequel / sequel s 9 povídkami k Měsíčním kronikám, které navazují po Winter (i když ne chronologicky) a rozhodně by si je měl přečíst každý fan Měsíčních kronik.

Povídky 1-8 jsou prequely o dětstvích jednotlivých hrdinů, o tom, co předcházelo a jsou tam momenty, které byly v nějakých dílech už zmíněny nebo něco dovysvětlují.

Povídka 9 je pro změnu sequel, která sleduje dění po posledním díle (Winter), což je zároveň i moje nejoblíbenější část, a lepší zakončení pro tuhle sérii si ani nedokážu představit.

takhle bych hodnotila jednotlivé části:

1. Strážkyně ★★★★
2. Závady ★★★★
3. Královnina armáda ★★★
4. Carswellův průvodce za štěstím ★★★★
5. Až přejde slunce svit ★★★
6. Princezna a strážce ★★★★
7. Malá androidka ★★★
8. Mechanička ★★★★
9. Něco starého, něco nového ★★★★★

lucakuca
03. června

Povídky o tom, co předcházelo u každého z Měsíčních kronik. Na jednu stranu super, na druhou jsem krapet zklamaná, že jsou to povídky, vždyť by to bylo peckovní jako další knihy.
Jsou to prostě drobky. Ale krásné drobky. Jako dráždění hladové šelmy plátkem šunčičky, bych to viděla.

Karoli282
12. března

Skvělé doplnění jedné z mých nejoblíbenějších sérií. Jedná se o několik krátkých povídek, ve kterých se dozvíme více o našich oblíbených hrdinech. Všem doporučuji.

Julinka679
27. ledna

Dlouho jsem přečtení této knihy odkládala, nechtěla jsem se s touto sérií rozloučit ale čas nadešel.
Kniha je tvořena 9 povídkami, které líčí příběhy našich oblíbených postav z Měsíčních kronik předtím než se všichni setkali, z nichž jedna je bonusová a odehrává se až po událostech posledního dílu.
Všechny povídky mají něco do sebe ale tou nejlepší je pravděpodobně ta poslední Něco starého, něco nového.
Celou sérii jsem si naprosto užila, zamilovala si téměř všechny postavy (až na Levanu, ta mi vážně lezla krkem :D) a také jsem si zamilovala ty překrásné obálky!
Ti, kteří četli tak ví, že se nedá hodnotit jinak než plným počtem, takže za mě 5* a naprosto doporučuji :-)

ElikaS
14. ledna

Tato knížka je skvělým doplňkem pro milovníky Měsíčních kronik. Dozvíme se v ní mnoho zajímavých příběhů, které byly v sérii zmíněny, ale nedostalo se jím větší pozornosti. Krásně tedy doplňují původní příběh. Většina povídek je vlastně smutná, nebo alespoň dojemná. Je vidět, že naši hrdinové neměli lehký osud. Poslední povídka mě vyloženě potěšila o hrozně jsem si užila, že jsme se mohli vrátit k naším oblíbeným postavám i v budoucnosti.

Ailee
09. ledna

Příjemné doplnění Kornik. Ne vždy mě to bavilo, ale ta poslední povídka byla tak sladká, že nemůžu jinak, než v návalu hřejivých pocitů dát za pět! :-)

1