Hvězdy nad hlavou

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291150/big_hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4.4436

Měsíční kroniky / Mesačné kroniky

Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Stars Above, 2016

Kniha Hvězdy nad hlavou

Luigi1

Jsem spokojen se čtením i se zakončením celé serie Měsíčních kronik.

martineknatasa

Povídky mne nezklamaly. Líbily se mi a kdo četl Měsíční kroniky, měl by si přečíst i tuto knihu. Doporučuji.

dianaxn

Tohle je prequel / sequel s 9 povídkami k Měsíčním kronikám, které navazují po Winter (i když ne chronologicky) a rozhodně by si je měl přečíst každý fan Měsíčních kronik.

Povídky 1-8 jsou prequely o dětstvích jednotlivých hrdinů, o tom, co předcházelo a jsou tam momenty, které byly v nějakých dílech už zmíněny nebo něco dovysvětlují.

Povídka 9 je pro změnu sequel, která sleduje dění po posledním díle (Winter), což je zároveň i moje nejoblíbenější část, a lepší zakončení pro tuhle sérii si ani nedokážu představit.

takhle bych hodnotila jednotlivé části:

1. Strážkyně ★★★★
7. Malá androidka ★★★
8. Mechanička ★★★★
9. Něco starého, něco nového ★★★★★

lucakuca

Povídky o tom, co předcházelo u každého z Měsíčních kronik. Na jednu stranu super, na druhou jsem krapet zklamaná, že jsou to povídky, vždyť by to bylo peckovní jako další knihy.
Jsou to prostě drobky. Ale krásné drobky. Jako dráždění hladové šelmy plátkem šunčičky, bych to viděla.

Karoli282

Skvělé doplnění jedné z mých nejoblíbenějších sérií. Jedná se o několik krátkých povídek, ve kterých se dozvíme více o našich oblíbených hrdinech. Všem doporučuji.

Julinka679

Dlouho jsem přečtení této knihy odkládala, nechtěla jsem se s touto sérií rozloučit ale čas nadešel.
Kniha je tvořena 9 povídkami, které líčí příběhy našich oblíbených postav z Měsíčních kronik předtím než se všichni setkali, z nichž jedna je bonusová a odehrává se až po událostech posledního dílu.
Všechny povídky mají něco do sebe ale tou nejlepší je pravděpodobně ta poslední Něco starého, něco nového.
Celou sérii jsem si naprosto užila, zamilovala si téměř všechny postavy (až na Levanu, ta mi vážně lezla krkem :D) a také jsem si zamilovala ty překrásné obálky!
Ti, kteří četli tak ví, že se nedá hodnotit jinak než plným počtem, takže za mě 5* a naprosto doporučuji :-)

ElikaS

Tato knížka je skvělým doplňkem pro milovníky Měsíčních kronik. Dozvíme se v ní mnoho zajímavých příběhů, které byly v sérii zmíněny, ale nedostalo se jím větší pozornosti. Krásně tedy doplňují původní příběh. Většina povídek je vlastně smutná, nebo alespoň dojemná. Je vidět, že naši hrdinové neměli lehký osud. Poslední povídka mě vyloženě potěšila o hrozně jsem si užila, že jsme se mohli vrátit k naším oblíbeným postavám i v budoucnosti.

Ailee

Příjemné doplnění Kornik. Ne vždy mě to bavilo, ale ta poslední povídka byla tak sladká, že nemůžu jinak, než v návalu hřejivých pocitů dát za pět! :-)