Hvězdy nad hlavou

Hvězdy nad hlavou

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291150/hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4.5175

Měsíční kroniky

Stars Above (2016)

Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

xxiixxi

Kniha plná krátkých povídek určená hlavně pro fanoušky celé série a děj se odehrává převážně před samotnou sérií. Dozvídáme se více o hlavních hrdinech a z některých pasáží vás zamrazí, protože víte, že tohle vážně nedopadne dobře. Na konci je ukázka z další knihy autorky.

Irsaf

Skvělé zakončení série.

wildXchos

Krásné zakončení Měsíčních kronik. Vysvětluje se spousta věcí a čtenář dostane možnost nahlédnout do minulosti i budoucnosti postav. Všechny povídky mě bavily, a nejvíc ta poslední.

Terry.89

Měsíční kroniky jsou mou nejoblíbenější fantasy sérií vůbec. Povídky doplňují jednotlivé střípky do charakteru hlavních postav celé série a jsou takovou "třešničkou" na dortu. Přesto jsou jen doplněním. Série by byla stejně úžasná, ať už s nimi nebo bez nich.

Bettybook
20.12.2017

Ta povídka o Thornem? Bomba.

klarinka9974
29.09.2017

Skvělé zakončení. Tento díl všechno vysvětluje, co bylo před prvním dílem a proč je každý takový jaký je. Navíc poslední kapitola je rozkošná :-) a dvě stránky o nové knize Bez srdce, vás rozhodně naláká na další knihu, kterou si nenechám ujít!

Chytuš
04.09.2017

Ajajaj, ačkoli jsem četla hned po Winter, tak tady už měsíční kouzlo nějak vyprchalo... Povinné povídkové doplnění pro milovníky série Měsíčních kronik, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že pokud bych Hvězdy nad hlavou nečetla, ničemu by to nevadilo. Překvapivě se mi nejvíc líbila povídka Malá androidka, která s původní sérií prakticky vůbec nesouvisí...

kristynkal
26.08.2017

Nevydržela jsem a prostě přeskočila k posledním povídkám, abych se dozvěděla jak to dopadlo :) serie celkově super a tohle doplnění jsem uvítala, i když se mi nečte tak dobře jako knihy. Obálka je nádherná, fakt se povedla.

Francesca14
21.08.2017

Já nemám slov. Obzvlášť poslední povídka mě v podstatě rozbrečela dojetím. Je to krásné doplnění celé série, ještě lepší seznámení s příběhem a pochopení postav... Jako vždycky je to čtivé a návykové. Všem fanouškům "Měsíčních kronik" určitě doporučuju.

Princezna22
15.08.2017

Zase čtivá, úžasně napsaná kniha. Ale musím přiznat,že po přečteni celé série se mi tato kniha zda nejslabší.... Povídky se mi zde líbili jen tři a to jen,když primhourim oko... Přečetla jsem to rychle,za mě jednohubka.. Za mě průměr 3 a půl hvězdy. :)

Lucik100
06.08.2017

Skvělý. Je hezké, když příběh dobře skončí a tenhle příběh skončil naprosto fantasticky.

Hanjimka
28.06.2017

Dobré zakončení celé série, mě se to líbilo. Oddychovka na prázdniny.

Adelschutzova
24.06.2017

knížku mám doma, čekám na tu zprávnou náladu,,,ale šíleně mě štve ta obálka. všechny obálky kde jsou lidi se mi nelíbí :D

JupiterFire
23.06.2017

Nemám slov :)

Ree
22.06.2017

Po Winter, kde se postavy navzájem pošťuchovaly a dobíraly si jedna druhou, mi Hvězdy přišly poněkud... nudné. V mnohém to rozhodně doplnilo příběhy předchozích knih, ale ze všech povídek mě doopravdy bavily tři. Nejvíce poslední, protože se konečně zase ukázaly všechny postavy. V hodnocení tak zůstávám na průměru, stejně jako u Nejkrásnější.

Jass
11.06.2017

Komentář k téhle knize jsem musela psát s odstupem, protože mi přišlo, že je naprosto úžasná, i když zároveň jsem si uvědomovala, že zas až tak dokonalá není. Rozhodně má slabší pasáže, rozhodně mohly být vybrány lepší scény, ale víte co? Je mi to fuk (teda, pokud napíše další povídkovou knihu s těmi dalšími momenty, tak jsem rozhodně pro...), protože tenhle náhled do minulosti byl průřezem nejdůležitějších životních momentů těch postav, měly být důležité pro ně, což se myslím vcelku povedlo. Ne vždy nám musí připadat zajímavé to, co je pro druhé důležité. Vím, že u čtení mě některé povídky bavily krapet míň než jiné, ale teď mi přijdou všechny naprosto dokonalé :D. Zoufale chci víc.

Dym
11.06.2017

Co k této knížce můžu říct? Jednoduše je to srdcovka pro všechny, co se zamilovali do Měsíčních kronik. Pohled do minulosti hlavních hrdinů vám je ještě více přiblíží a okouzlí vás také jedna povídka navíc. Ovšem mě se nejvíce dotkla poslední kapitola : )
Nepřeskakujte a nechte si to nejlepší na konec.

Shinju
01.06.2017

Úžasné doplnění série. :)

Aurorita
01.06.2017

Skvělé doplnění celé série, některé povídky byla pravda lepší, než jiné, ale celkově se to četlo velmi dobře. A samozřejmě poslední povídka naprosto parádní

Monisek.B
21.05.2017

Některé povídky jsem už před časem četla v angličtině, ale hlavně kvůli té poslední to stoji za opětovné přečtení. Mohla bych to číst pořád dokola a nikdy to neomrzí... Měsíční kroniky prostě miluju a budu se k nim vždycky ráda vracet

EngliTer
17.05.2017

Bylo mi líto, že tam nebyla povídka o svatbě Cinder a Kaie :) Ale svatba Scarlet a Zeeva byla nádherná! :) Potěšila mě povídka navíc - Malá androidka, inspirovaná Malou mořskou vílou :) Nádherná byla :) Krásné zakončení série, takové doplnění informací :) Brzy si určitě sérii přečtu znova :)

Evule114
10.05.2017

Mě osobně bylo líto, když povídka skončila, chtěla jsem ať pokračuje dále a tak to bylo u každé, hlavně teda u té poslední, i když ta svatba Scarlet a Zeeva, moc jsem jim to přála, ale myslela jsem, že si počtem o svatbě Cinder s Kaitem, tak nic no, musíme si to pouze a jen představit :-) Každopádně skvělé čtení, mohlo by ho být více :-)

Percabethka
22.04.2017

Když jsem si všimla, že jsem na poslední stránce, hrozně jsem se lekla - protože tohle přeci nemůže být úplný konec! :D
Všechny povídky byly úžasné - nejvíc samozřejmě ty poslední dvě s Kaider ❤❤ A vážně mě dostalo, že autorka udělala z Cinder v povídce Malá androidka tu mořskou čarodějnici :D i když podstatně hodnější, ale stejně :D
Každopádně mi bude celá tahle série hrozně chybět a plánuji si dát brzy re-reading (hned co příběh trošku pozapomenu) ❤

Kiwi24
18.04.2017

Úžasné zakončení série. Super novela. ^-^ BOŽÍ

Liška Emily
30.03.2017

Povedený soubor povídek. I když většina jich byla spíše neveselá, dobře dokreslují svět Měsíčních kronik a knížka je tak skvělým rozloučením s celým příběhem. Po dočtení jsem měla dobrý pocit - hlavně díky poslední povídce, na kterou jsem se těšila celou dobu a která je tou skutečnou "happy endovou" tečkou za jednou z mých nejoblíbenějších sérií.

E.lisabeth
30.03.2017

Dávám tři hvězdy, ale to jenom proto, že prostě půlka povídek mě absolutně nebavila. Ta druhá půlka byla skvělá a dala bych jim rozhodně 5 hvězdiček:). Moc se mi líbila povídka o Cinder, o Androidce, o Kaiovi a samozřejmě poslední povídka, to je nádherné završení celé serie:).

frukeška
24.03.2017

Báječné a opravdu mě mrzí, že série vážně a definitivně končí... Každopádně se k příběhům Cinder a jejích přátel hodlám časem vrátit :)

spencer
21.03.2017

Tahle knížka se mi moc líbila. Perfektně pro mě celou knižní sérii uzavřela a poslední kapitolou moc potěšila :)

Barbara182
19.03.2017

Knížka řekla bych především pro fanoušky Měsíčních kronik, kterým se po dočtení posledního dílu stýskalo po hlavních hrdinech :-)

margaretz
07.03.2017

Díky téhle knížce můžu celou sérii považovat za uzavřenou. Všechny povídky naprosto skvěle dokreslily děj. A nejvíc mi v zakočení série chyběla přesně tahle poslední. Teď si můžu s klidem říct, skončilo to dobře a je to uzavřené. Při dočtení Winter mi přeci jen něco chybělo.