Hvězdy nad hlavou

od:


KoupitKoupit eknihu

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291150/hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4.5237
Série:

Měsíční kroniky

Orig. název:

Stars Above (2016)

Žánr:
Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Přidat komentář
Kessetra
předevčírem

Příjemná knížka, už jen na doplnění celé série. Některé povídky pro mě ani nebyly až tak zásadní. Stačily by mi pouze ty o Cinder. Ale hezké uzavření celé série :)

Peetullka
26. listopadu

Už bych tuhle knihu číst nemusela, podlě mě je zbytečná a číst kapitolu o mém milovaném kapitánovi (proč zrovna tato část jeho života? ) - musela jsem nutit a opravdu velké zklamání.
A o povídce o Vlkovi taky nemluvím .
Za mě byla nejlepší poslední povídka, hezké zakončení série.

roman9276
07. září

Hvězdy nad hlavou je takový příjemný čtení, kde jsem se dozvěděl o životě několika ať už hlavních nebo vedlejších postav, skvěle mi to doplnilo obrázek celý série. Jako bonus super poslední kapitola, která ukončuje celou sérii měsíčních kronik.

Kaytria
22. srpna

Bylo to milé zakončení série, poslední dílek skládačky, které tak vlastně všechno hezky zabalilo do okrasného papíru, a my ten pěkný balíček můžeme vzít, uložit do poličky a vždy, když na něm spočineme pohledem, se usmějeme s myšlenkami na krásné vzpomínky, které tento příběh doprovázejí.

AgnessN.R.
20. srpna

Souhlasím. I když je to už nějaký čas, co jsem dočetla Winter, neskutečně ráda jsem se k hrdinům měsíčních kronik vrátila. A rozhodně si dám celou sérii ještě jednou!!! Za mě výborné doplnění ještě lepší série, která mi přirostla k srdci.

Ticiana
13. srpna

Bude se mi styskat. Skvela serie a vim, ze jednou se k ni vratim.

Jostik_21
08. srpna

Mega zakončení série. Budou mi všichni chybět. Právě si přijdu stejně, jako když jsem dočetla série Percy Jackson a Bohové Olympu (obě série od Ricka Riordana). Jsem prázdná. Osamocená. Bez super lidí (postav). Sama.

tereza94
16. července

Nádherné završení celé série. Moc jsem si četbu užila a jsem ráda, že jsem se dozvěděla o minulosti hlavních postav něco více. :-)

betule3
08. července

Měsíční kroniky je jedna z mých nejoblíbenějších sérií, ale povídek jsem se kvůli recenzím celkem bála. Ale nakonec mě tato kniha moc bavila. Jen u některých povídek mi přišlo, že se nedozvídáme žádné nové informace, protože vše už bylo zmíněno v nějaké z knih. Nejvíc mě samozřejmě zaujala poslední povídka (koho taky ne), tu bych mohla číst pořád dokola. :)

ajla5
04. července

Krásný závěr. Jsem ráda, že na tuto knihu došlo až na konec. Protože ten smutek a boj, který je všechny čeká, by byl k nevydržení. Samozřejmě to nadherně prosvětluje svatební část. A malá mořská androidka je veselejší než příběh o víle.

Luckyes
02. června

Skvělé zakončení skvělé série.

Mergirus
11. května

Já bych teda už tuhle knihu moc číst nemusela. Skončila bych Winter, připojila za ní tu povídku se svatbou a hotovo.

Weush
11. května

Naprosto dech beroucí zakončení měsíčních kronik! Něco mi nesedí, něco je přehnané, něco skvěle doplněné... děkuji za ukončení krásného příběhu!
Disneyovky mám ráda, takže jsem opravdu nadšená!

planet129
05. května

Na poměry autorky jsem čekala něco mnohem lepšího, série Měsíčních kronik je jedna z mých nejoblíbenějších, a proto jsem předpokládala, že z povídek budu nadšená. No, opak je pravdou...
Strážkyně - Bylo zajímavé se dozvědět více informací o tom, jak Michelle chránila Cinder. Povídka s četla dobře, ale i tak mi tam něco chybělo
Závady - Jedna z nejlepších povídek. Cinder mi bylo opravdu líto... Ale jak u povídky Strážkyně, prostě už známý příběh rozebraný do hloubky.
Královnina armáda - Možná to bude tím, že moc nemusím Vlka, ale tohle mi prostě nesedlo. Ze začátku mi přišlo, že byl Vlk povrchní, a to doslova. Pak už to šlo z kopce.
Carswellův průvodce za štěstím - Marisso, co jsi to udělala? Napsat takovou povídku o mém milovaném kapitánovi... Musela jsem se do toho nutit a hlavně nechápu, proč autorka popisovala tuhle část jeho života. Velké zklamání...
Až přejde slunce svit - Opět, vše co se tu odehrálo už známe, jen se zajelo do detailů
Princezna a strážce - To už je tu zase? Ok, opět známý příběh rozebraný dopodrobna
Malá androidka - Oceňuji, že autorka do souboru povídek vložila příběh, který s hlavní linií Měsíčních kronik nemá nic společného. Nápad na retelling malé mořské víly se mi líbil, ale špatně se četl.
Mechanička - Tak doufám že už naposledy... Známý příběh rozebraný dopodrobna. I když je to popis prvního setkání Cinder s Kaiem z jeho pohledu, nebylo to nic extra.
Něco starého, něco nového - A to nejlepší nakonec! Za mě opravdu nejlepší povídka!

BetyN.
30. dubna

Povinnost pro milovníky Měsíčních kronik. Je to hezká hořkosladká třešnička na dortu téhle senzační série. Tahle kniha sice nebyla dokonalá jako některé předchozí díly, ale jako milovnice této série ocením jakýkoliv střípek Měsíčních kronik. Některé povídky se mi líbily více, některé byly slabší. Každopádně poslední povídka fungující jako epilog dostala jako jediná ze všech pět hvězdiček.

Mishak
18. dubna

Určitě znáte velmi dobře ten pocit, když skončí vaše oblíbená knižní série a jste smutní, protože se jí jiná nevyrovná nebo máte spoustu otázek, které ještě nebyly zodpovězeny. Právě pro vás je tady sbírka povídek, která vás v tomto světě ještě chvíli nechá žít a nějaké ty otázky vám snad dokáže zodpovědět.

Kniha vám nabídne osm povídek z minulosti (možná i budoucnosti ;) a jednu bonusovou navíc. Krásně se čtou a mají rozhodně něco do sebe. Nejvíce se mi však líbily ty, které se týkaly Cinder nebo Scarlet.

Obálka je naprosto nádherná! Jako všechny z této série. Ovšem hvězdy, které odrážejí odlesky, jsou opravdu dech beroucí. Krásný nápad!!!

Kniha je opravdovým doplněním celé série a každý její fanoušek by ji měl, alespoň podle mě, také vlastnit. U mě v knihovničce má stoprocentně své místo!

Co víc vám mám povídat? Je to sbírka povídek, které se týkají Měsíčních kronik! Některé otázky odpovědět zvládnou, jiné zase vyvstanou. Ale tak to prostě má být. Pro mě je knihou, kterou musím mít! Hodnotím 4/5.

trynitrix
04. dubna

Úžasný závěr ságy a vysvětlení různých příběhu jak se všichni potkaly se svým osudem než začal náš příběh dále, asi všechny přišly vhod až tedy na příběh o Star mi přišel mimo mísu. A závěrečná kapitola famózní závěr dokonalého příběhu všech :-) Žily šťastně až na věky :-D

Liana
30. března

Nádherný koniec celej série. Poviedky skvelo doplnili cely pribeh a zaverecna poviedka to vsetko nadherne zakoncila. Supeeer

xxiixxi
17. února

Kniha plná krátkých povídek určená hlavně pro fanoušky celé série a děj se odehrává převážně před samotnou sérií. Dozvídáme se více o hlavních hrdinech a z některých pasáží vás zamrazí, protože víte, že tohle vážně nedopadne dobře. Na konci je ukázka z další knihy autorky.

Irsaf
01. února

Skvělé zakončení série.

wildXchos
28. ledna

Krásné zakončení Měsíčních kronik. Vysvětluje se spousta věcí a čtenář dostane možnost nahlédnout do minulosti i budoucnosti postav. Všechny povídky mě bavily, a nejvíc ta poslední.

Terry.89
25. ledna

Měsíční kroniky jsou mou nejoblíbenější fantasy sérií vůbec. Povídky doplňují jednotlivé střípky do charakteru hlavních postav celé série a jsou takovou "třešničkou" na dortu. Přesto jsou jen doplněním. Série by byla stejně úžasná, ať už s nimi nebo bez nich.

Bettybook
20.12.2017

Ta povídka o Thornem? Bomba.

klarinka9974
29.09.2017

Skvělé zakončení. Tento díl všechno vysvětluje, co bylo před prvním dílem a proč je každý takový jaký je. Navíc poslední kapitola je rozkošná :-) a dvě stránky o nové knize Bez srdce, vás rozhodně naláká na další knihu, kterou si nenechám ujít!

Chytuš
04.09.2017

Ajajaj, ačkoli jsem četla hned po Winter, tak tady už měsíční kouzlo nějak vyprchalo... Povinné povídkové doplnění pro milovníky série Měsíčních kronik, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že pokud bych Hvězdy nad hlavou nečetla, ničemu by to nevadilo. Překvapivě se mi nejvíc líbila povídka Malá androidka, která s původní sérií prakticky vůbec nesouvisí...

kristynkal
26.08.2017

Nevydržela jsem a prostě přeskočila k posledním povídkám, abych se dozvěděla jak to dopadlo :) serie celkově super a tohle doplnění jsem uvítala, i když se mi nečte tak dobře jako knihy. Obálka je nádherná, fakt se povedla.

Francesca14
21.08.2017

Já nemám slov. Obzvlášť poslední povídka mě v podstatě rozbrečela dojetím. Je to krásné doplnění celé série, ještě lepší seznámení s příběhem a pochopení postav... Jako vždycky je to čtivé a návykové. Všem fanouškům "Měsíčních kronik" určitě doporučuju.

Princezna22
15.08.2017

Zase čtivá, úžasně napsaná kniha. Ale musím přiznat,že po přečteni celé série se mi tato kniha zda nejslabší.... Povídky se mi zde líbili jen tři a to jen,když primhourim oko... Přečetla jsem to rychle,za mě jednohubka.. Za mě průměr 3 a půl hvězdy. :)

Lucik100
06.08.2017

Skvělý. Je hezké, když příběh dobře skončí a tenhle příběh skončil naprosto fantasticky.

Hanjimka
28.06.2017

Dobré zakončení celé série, mě se to líbilo. Oddychovka na prázdniny.