Hvězdy nad hlavou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291150/big_hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4.4506
Série:

Měsíční kroniky / Mesačné kroniky


Žánr:
Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Stars Above, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (112)

Kniha Hvězdy nad hlavou

suzan_ne
02. května

(+ SPOILER) Některé povídky jsou opravdu hezké (samozřejmě jen pro fanoušky Měsíčních kronik), ale musím říct, že mě poslední povídka zklamala. Je to vlastně to jediné, co fanoušci dostanou, co se odehrává po skončení posledního dílu (2 roky po Winter), tak jsem od toho možná čekala moc, ale přišlo mi, že se postavy chovají úplně jinak, než v celé sérii a taky mi přišlo, že vztah Cress a Thorneho hodně ochladl, oproti tomu, jak krásnou měli poslední scénu ve Winter :D což mě hodně mrzelo, protože jsou můj nejoblíbenější pár a přišlo mi, že to s nimi autorka vzdala :D

Njangu
20. března

Nemám ráda povídky, kvůli jejich rozsahu a jednoduchému ději. Ale tyhle jsem si užila. Krásně dokreslují celou sérii a tak nějak uzavřely všechny díly.
Vzhledem k tomu, že mně bylo líto, že knížky skončily a zároveň i ten pohádkový svět, tak tohle mně ještě v příběhu udrželo a pomohlo mně to s loučením.


TeriLin1111
05.12.2022

Upřímně, kniha mi nepřinesla nic nového. Ale ta poslední povídka byla fajn. Sice trochu slaďák, ale proč ne :)

Kaila146
21.10.2022

Tohle bylo tak krásnyyyyy. Hlavně ta poslední povídka.

Vlci.Sestra
18.08.2022

Povídky by si sice měli přečíst všichni fanoušci Měsíčních kronik, ale kdo tak neudělá nic zásadního mu neujde. Některé povídky mě trochu zklamaly. Například od Mechaničky jsem očekávala víc a Malá androidka mi do příběhu nezapadala. Zato poslední povídka se mi líbila. Doporučuji si ji nechat až na konec...

yvett239
16.08.2022

Bylo krásné ještě jednou se začíst do světa Měsíčních kronik a dozvědět se pár dalších střípků o mých oblíbených postavách. Ale snad každá povídka by klidně mohla být delší. :)
A teď po dočtení jsem smutná, protože už žádné další pokračování Měsíčních kronik není. A já si je zamilovala.
K ukončení příběhu Scarlet + Vlk bych řekla: Konečně! To prostě potřebujete vědět a na konci Winter to nebylo. Bylo to očekávatelné, samozřejmě.
K povídkám nemám výhrad, určitě stojí za přečtení. Ale až po Winter! Samostatně asi nezaujmou, fungují vcelku se sérií.

Xemerius
31.07.2022

Z mého pohledu se zde autorka někdy jakoby "oddělila" od postav - například některé dialogy pro mě byly až neuvěřitelné vzhledem k vývoji postav, jejich chování atd. Místy však protáhlý děj povídek nabral spád a na zajímavosti.
Hvězdy nad hlavou pro mě byly nakonec takové jemné rozloučení se skvělou sérií a nalezením toho vymodleného šťastného konce ;).
3⭐

knihomolkaMist
28.05.2022

Krásné rozloučení s Měsíčními kronikami... ach jak se mi po těch postavách bude stýskat :/ Krásně povídky, které se, ostatně jako všechny knížky série, četly úplně samy. Kéž by tato série nikdy neskončila :D
Mohu vřele doporučit všem!

1